Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Мультимедійні презентації для учнів 6-9 класів

Шановні вчителі та учні!

    Бібліотеки завжди були осередком інформації – це факт, але останнім часом статус бібліотеки як науково-освітнього, інформаційного та культурного центру значно підвищився.
    Протягом багатьох років наша бібліотека практикує не лише інформаційне забезпечення підростаючого покоління, а й надає можливість цікаво та корисно провести вільний час. Стрімкий розвиток інформаційних технологій впливає на зміст та форми культурно-дозвіллєвої роботи.
    Серед традиційних форм масових заходів з`явилися нові, інтерактивні. Вже давно стало зрозуміло, що електронні посібники, ігрові ресурси більш привабливі для сучасних дітей. Комп'ютери продовжують завойовувати світ, тому, безперечно, формувати інформаційну культуру неможливо без залучення нових інформаційних технологій, можливостей Інтернет. Ми вирішили цим скористатися і почали створювати мультимедійні презентації для користувачів 6-9 класів, де нові інформаційні технології доповнюють і підсилюють традиційні бібліотечні форми. Діти із задоволенням беруть участь у віртуальних мандрівках і прогулянках, медіапригодах.
    Розроблені бібліотекарями мультимедійні презентації представляють собою сполучення найрізноманітніших засобів подання інформації. Поєднання динамічного зображення, звуку та дизайнерської графіки значно збільшує сприйняття інформації, у порівнянні з простим виступом бібліотекаря, особливо, дитячою аудиторією. Але хочемо зазначити, що всі ці заходи, в першу чергу, спрямовані на популярізацію бібліотечного фонду, на залучення дітей до читання, літератури різних видів і жанрів.
    Ми пропонуємо Вашій увазі перелік презентацій, які підготували працівники нашого закладу протягом останніх років.
   

    Мультимедійні презентації для учнів 6-9 класів складаються з наступних розділів:.

 

    У 2010 році було відкрито бібліотечний віртуальний «Клуб цікавих відкриттів».  Відкриття – це те, чого раніше не існувало. Свону знадобилося двадцять років, щоб винайти лампу. Паскаль винайшов перший калькулятор, коли йому було всього 19 років. Эдісон за своє довге життя розробив 1300 винаходів. У кожного відкриття своя історія.
    Презентації, що підготовлені в рамках роботи клубу,  знайомлять підлітків  з історією винаходів багатьох сучасних речей, знаменитими винахідниками й ученими, цікавими фактами відкриттів, в них  багато ілюстрацій та уривки з науково-популярних фільмів.
Урок 1. Архітектурний портрет Всесвіту.
Урок 2. Выдающиеся сооружения.
Урок 3. Динозаври та інші доісторичні тварини.
Урок 4. Молодіжні субкультури України.

    Погодьтеся, мандрувати завжди приємно. Цикл віртуальних подорожей «Мандруємо стежками рідного краю» запрошує всіх бажаючих здійснити заочні  прогулянки по визначних місцях України та Кіровоградщини.
    Завжди пам’ятайте: Україна – унікальна! Цього і доводити не треба. Автори цих презентацій, звичайно, не бачили та не чули всього, що є прекрасного, цікавого, важливого на нашій землі. Та все ж таки запропоновані ними віртуальні мандрівки  будуть цікавими та пізнавальними для тих, хто не уявляє свого життя без подорожей теренами нашої країни.
    Сподіваємось, що такого роду прогулянки зацікавлять  і дітей, і дорослих.
Подорож 1. Україна в цікавих фактах.
Подорож 2. Крим. Таємничий і загадковий.
Подорож 3. Рідний край – Кіровоградщина.
Подорож 4. Архітектурні перлини Кіровограда.

    Серія презентацій «Мистецтво: музика і живопис» пробуджує красу душі, вчить любити життя, дарує незабутню радість і насолоду, адже  світ мистецтва незвичайний - великий, різноманітний, прекрасний і неповторний.
    Кожна дитина - талановита і неповторна, її так легко зацікавити, треба тільки сколихнути невидимі струни душі, взяти за руку і ввести у чарівний світ звуків або кольорів. Бібліотекарю легше інших запросити дитину до творчості. Адже він не має педагогічних санкцій, не виставляє оцінку за малюнок, вірш чи придуману пісню. І тому віртуальні години творчості дуже актуальні. Презентації цього розділу побудовані як заходи, в яких діти самі беруть активну участь, фантазують, творять,тому вони  для них дуже цікаві. Всі презентації російськомовні.
Урок 1. И.Шишкин. Поэт русского леса.
Урок 2. Первая Третьяковка. Виртуальное путешествие по страницам книги.
Урок 3. В мире музыкальных инструментов.
Урок 4. Владимир Шаинский. Всем. Всем. Всем.
Урок 5. П.И.Чайковский. Времена года.

    Клуб «Навколо світу» охоплює широке коло тем: історичні події, розповіді про видатних людей, інформацію про наукові відкриття, технічні досягнення, та багато всього іншого - цікавого і захоплюючого.
Як і коли виникла людина? Що за континенти існують на Землі і які народи їх населяють? Дізнатися про все це та багато іншого ви зможете у клубі «Навколо світу».
Подорож 1. Відкрий для себе античний світ.
Подорож 2. Країни-карлики.
Подорож 3. Замки Європи.
Подорож 4. Загублені світи.
Подорож 5. Планета чудес і загадок.
Подорож 6. В кожній країні своя новорічна історія.

    Презентації, що увійшли до циклу «Письменники-ювіляри» вчать підростаюче покоління шанувати митців – ювілярів, відкривають перед ними нові імена в літературі, допомагають дізнатися про яскраві сторінки життя поетів і письменників, ознайомитись та розширити свої знання про творчість  майстрів слова з різних країн.

 

«Даниель Дефо – основатель «робинзонады»
«Мудрий і людяний світ Антуана де Сент Екзюпері»
«А.П.Чехов. Литературный портрет»
«Шевченківське слово живе».
«Николай Гоголь. Мифотворческий гений»
«Тайны Гоголя»
«А.С.Пушкин Поэзии чудесный гений…»
«Шерлокс Холмс. Человек, который никогда не жил, но и никогда не умрет.»

    Цикл презентацій «Світло духовності і культури» дають дітям знання з культурології, які стануть у пригоді не лише на уроках історії, української та зарубіжної літератур, а й у подальшому дорослому житті – як багатющий фундамент, що дає ключі до розуміння минулого й сучасного  в усіх сферах людського буття.  Ви отримаєте нову і корисну інформації про давню літературу (міфи); матимете нагоду здійснити віртуальну подорож сторінками книжок, що написані у жанрі «фентезі»; дізнаєтесь про нашу мову від її зародження до сьогодення та багато іншої невідомої інформації.
Урок 1. Виникнення світу: міфи різних народів.
Урок 2. Міри фентезі.
Урок 3. Памятники книге.
Урок 4. Виникнення писемності та історія розвитку письма.