Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

 

   Від початку повномасштабної агресії рф в Україну, жителі нашої країни зазнали суттєвих страждань. Мільйони мирних українців, уникаючи війни та окупації, змушені були залишити власні домівки та переїхати на більш безпечні території, що контролюються Україною та отримали статус внутрішньо переміщених осіб.
   На Кіровоградщині отримали тимчасовий притулок майже 92 тисячі жителів сходу та півдня України, з них 26 тисяч – діти. Задля допомоги населенню Кіровоградщини, уникнення гуманітарної катастрофи та часткового нівелювання наслідків війни, в області розпочато проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Швидке реагування в Кіровоградській області для задоволення потреб дітей та їхніх опікунів, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні». Партнером Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у реалізації проєкту виступає Благодійний фонд «Безпечне майбутнє».
   Один з напрямів  проєкту – забезпечення доступу постраждалих від війни сімей з дітьми до інтегрованих соціальних послуг; надання психосоціальних послуг для батьків та їх дітей;  організація навчання для працівників соціальної сфери, освіти, психологів для посилення системи прав дитини під час гуманітарного реагування;  організація роботи батьківських клубів.
   Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка долучилась до участі в даному проєкті. З метою забезпечення надання інформаційно-консультативних послуг з психосоціальної підтримки сімей з дітьми, які постраждали внаслідок війни, та членів родин місцевої громади на базі бібліотечного простору «Бібліохаб 11+», що діє у відділі підліткового читання, було організовано роботу Батьківського клубу. На засіданнях Батьківського клубу були розглянуті теми: «Як допомогти дитині, яка перебуває в стресі», «Виховання без насильства», «Подолання залежності дитини від ґаджетів», «Правила безпечної поведінки», «Мінна безпека», «Управління стресом», «Особиста гігієна дитини», «Сексуальне виховання дітей», «Сучасні ризики в житті підлітка: як почати розмову», «Арт – терапія: як розмовляти з дитиною про мистецтво» тощо. Щотижня в рамках роботи клубу проходять заняття освітнього, дозвіллєвого, арттерапевтичного характеру, різноманітні майстер-класи та заходи для дітей і батьків, передбачені проєктом.
   Робота Батьківського клубу продовжується. Ми запрошуємо до активної співпраці мешканців територіальної  громади.  Слідкуйте за нашими анонсами і долучайтесь до заходів Батьківського клубу!