Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Анонси Оголошення
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

 

Історична довідка
    
     Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка  є головним спеціалізованим бібліотечним закладом області, що забезпечує реалізацію державної та регіональної політики у сфері культури в інтересах дітей; надає їм всебічну інформацію; сприяє популяризації дитячого та сімейного читання, освітньо-виховному процесу та організації дозвілля дітей і підлітків; є методичним, консультативним та координаційним центром для бібліотек регіону, що обслуговують дітей.
     Точні архівні дані про рік заснування бібліотеки не збереглися. Відомо, що на початку 20-х років минулого століття в Єлисаветграді було відкрито міську дитячу бібліотеку, яка в 1939 році після утворення Кіровоградської області, стала обласною. У 1941-1945 рр. під час ІІ-ї світової війни бібліотека не функціонувала і відновила свою роботу у 1946 році. На той час вона була розташована у приміщенні колишнього палацу піонерів, у бібліотеці читало біля тисячі дітей, бібліотечний фонд налічував більше 5 тисяч примірників книг. Поступово фонд бібліотеки збільшувався, у 1953 році він вже становив понад 36 тисяч примірників книг, зросла і кількість обслужених читачів-дітей до 4 тисяч. Бібліотека потребувала нового приміщення, яке і одержала у 1958 році. Воно було побудоване молоддю Кіровоградщини спеціально під обласну бібліотеку для дітей за проектом технічного бюро Кіровоградського обласного відділу архітектури (автор - К.Сикорський). Дана будівля є пам’яткою архітектури і знаходиться під охороною держави. З  того ж часу по липень 2015 року бібліотека носила ім’я дитячого письменника А.П. Гайдара. З ініціативи колективу, користувачів бібліотеки та громадськості 14 липня 2015 року на 37-й сесії шостого скликання Кіровоградської обласної ради було прийнято історичне рішення про зміну найменування та присвоєння обласній  бібліотеці для дітей імені Тараса Григоровича Шевченка.
     Велика заслуга в будівництві та отриманні спеціального приміщення для обласної бібліотеки для дітей, в якому вона знаходиться і зараз, належить Шипіловій Валентині Панасівні (1921-1984), яка очолювала заклад з 1952 по 1976 рік. Шипілова В.П. була висококваліфікованим фахівцем, сприяла впровадженню в практику прогресивних форм і методів бібліотечного обслуговування дітей в бібліотеках області. За свою сумлінну багаторічну працю була нагороджена медаллю «Ветеран труда» і отримувала обласну персональну пенсію. Після Шипілової В.П. директорами закладу працювали Демещенко Лідія Іванівна (1939-2017), Михальова Світлана Петрівна, які також всією душею вболівали за улюблену справу, зробили значний внесок у розвиток обласної бібліотеки для дітей та бібліотечної  галузі області.
     З 2000 року бібліотеку очолює Манжула Таїса Сергіївна. Під її керівництвом в роботу бібліотеки були запроваджені новітні інформаційні технології та сучасні бібліотечні послуги для дітей, значно оновився бібліотечний фонд та дизайн закладу. У 2010 році директору бібліотеки присвоєно звання «Заслужений працівник культури України», у 2015  Манжула Т.С. стала лауреатом обласної премії  у галузі культури «Духовний скарб Кіровоградщини» в номінації «За внесок у розвиток бібліотечної справи».
     Протягом усього часу колектив бібліотеки здійснює пошук нових, цікавих форм роботи з користувачами, проявляє креативність та творчий підхід в організації змістовного сімейного дозвілля,  проведенні різноманітних  культурно-просвітницьких заходів патріотичного, морально-правового, екологічного, естетичного та  розважального характеру (300-500 на рік). Бібліотека обслуговує щороку понад 12 тисяч користувачів, яким видається більше 220 тисяч примірників документів.
     Значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню. Діти та підлітки беруть участь у годинах-споминах, історичних медіа-екскурсах, пізнавально-розважальних програмах, патріотичних майстер-класах, літературно-мовознавчих марафонах, презентаціях та оглядах  книжкових виставок, присвячених Дню Соборності, річницям Конституції та Незалежності України, вшануванню Героїв Небесної Сотні та юних героїв Крут, річницям визволення міста від фашистської окупації та Перемоги у Другій світовій війні,  Дню захисника України та українського козацтва. Самі за себе говорять назви заходів для дітей різних вікових категорій: «Сторінками історії незалежної України», «Нові часи народжують нових героїв», «Краса і велич символів державних», «Соборна Україна – одна на всіх як оберіг!», «Вся земля війною плакала…», «Маки – квіти пам’яті», «Заради життя, в ім’я Перемоги», «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо.», «Навіки слава Україні, героям слава на віки», «Козаки - не простаки», «В Україні проживаєш, а чи мову її знаєш?», «В Європу з Україною в серці», «Хай квітне щаслива моя Україна!» тощо. Саме такі заходи сприяють вихованню у дітей шанобливого ставлення до Батьківщини, почуття патріотизму та гордості за свою націю, свій народ.
     У полі зору бібліотекарів і користувачів – систематичне проведення заходів  щодо популяризації читання серед дітей різного віку.
     Одним з таких улюблених дітворою комплексних заходів є Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який щорічно відбувається в перший місяць весни в усіх бібліотеках для дітей. За традицією урочисте відкриття Тижня дитячого читання в області проходить в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка. Протягом Тижня діти охоче беруть участь у парадах літературних героїв, театралізованих святах, розважально-ігрових програмах,  літературних конкурсах, вікторинах, квестах, творчих майстер-класах, книго-кіно-мандрівках, знайомляться з дитячою літературою під час зустрічей з письменниками та презентацій книжкових виставок. Так, у 2018 році Всеукраїнський тиждень дитячого читання в області проходив  під девізом «Сім днів шаленого читання!», лише в обласній бібліотеці для дітей відбулось більше 20 заходів, які відвідало майже 1,5 тис. юних читачів.
     Обласна бібліотека для дітей є організатором проведення в області щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» («Найкращий читач України»), який проводиться з 2005 року в партнерстві з ГО «Форум видавців» та за сприяння департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації. За цей період участю в конкурсі було охоплено біля 50 тисяч школярів – користувачів бібліотек області, а переможці обласних етапів Конкурсу, що відбувалися в обласній бібліотеці для дітей,  представляли нашу область на Фестивалі дитячого читання у м. Львові.
     Бібліотека є активним учасником книжкового фестивалю-виставки «Весняний книговир».У  2018 році в бібліотеці відбулося Свято читаючих родин у рамках IV книжкового фестивалю-виставки «Весняний книговир»та спільного волонтерського проекту «Book & Art weekend»(відділу дитячого та сімейного читання бібліотеки та студентів мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка). Під час свята для дітей пройшли літературний квест, знайомство з новинками дитячої літератури та безліч майстер-класів, які підготували студенти-волонтери, а також учасники свята створили колективний малюнок «У книжковім дивосвіті виростають супер-діти!».
     Різноманітними заходами вшановуються річниці та ювілейні дати письменників української та світової літератури, відомих особистостей краю, а також організовуються творчі зустрічі читачів з сучасними українськими письменниками. Так, протягом останніх років юні читачі бібліотеки з радістю спілкувалися з дитячими письменниками: Лесею Ворониною, Іваном Андрусяком, Ірен Роздобудько, Сашком Дерманським, Катериною Бабкіною, Володимиром Стафідовим, Миколою Бутенком, Антоніною Корінь, Ніною Бредихіною. У 2018 році в рамках фестивалю-виставки «Весняний книговир»  школярі стали учасниками зустрічі зписьменникомПетром Мельником, під час  якої автор познайомив дітей з новою пригодницько-фантастичною повістю «Дивовижна подорож Соні й Асі до давнього Єгипту». Сповнили позитивним зарядом юних читачів бібліотеки і літературні сніданки з автором творів для дітей, членом Національної спілки письменників України, лауреатом обласної літературної премії імені  Є. Маланюка Антоніною Царук та кропивницькою поетесою, членом Національної спілки письменників України Оленою Надутенко, які відбулись в рамках проведення Всеукраїнського Тижня дитячого читання в області.У травні в бібліотеці пройшов літературний котоквест за мотивами нової книги молодої письменниціОлени Горобець«Киця з Кропивницького та її друзі». На захід завітали авторка Олена Горобець та художник-ілюстратор Катерина Кравцова, які влаштували вибуховий book-перфоманс. У листопаді під час проведення ЛітФонтану в Кропивницькому в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка письменники Іван Андрусяк, Олег Чаклун, Олена Колінько, Сергій Куцан, Сергій Товстенко та Олена Горобець розповіли дітям про свої нові книжки, які вийшли у видавництві «Фонтан казок». Сніг та хурделиця не стали на заваді зустрічі читачів, справжніх поціновувачів казкових пригод (понад 300 школярів), із Сашком Дерманським, яка пройшла в бібліотеці 12 грудня. Популярні дитячі письменники подарували юним кропивничанам море позитивних емоцій та драйву, діти мали можливість придбати  улюблені книжки, отримати автографи та фото на згадку.
     Бібліотека постійно розвиває грані соціального партнерства та співпраці з різними громадськими організаціями, фондами, медіа-ресурсами, що допомагає у реалізації нових проектів, запровадженні сучасних форм роботи у діяльність закладу.  Так, у 2016 році Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка стала учасником проекту «Залучення громадськості до реформ», частиною якого є програма ПОЛІС, спрямована на плідну співпрацю між поліцією та громадськістю. В рамках проекту «Поліція і Спільнота» за підтримки та сприяння Міжнародної організації IREX бібліотека виступила комунікативним майданчиком і організатором  проведення спільних з патрульною поліцією заходів для дітей, їхніх батьків, вихователів, вчителів, під час яких  розглядалися такі важливі питання, як структура нової поліції, правила безпеки дорожнього руху та поводження дітей у разі виникнення небезпечних ситуацій, причини правопорушень серед підлітків та їх попередження, протидія булінгу в дитячому середовищі, також у бібліотеці було відкрито ігрову зону для дітей. Хоча дія проекту завершена, співпраця бібліотеки з новою патрульною поліцією продовжується.
     Протягом 2016-2017 років на базі відділу підліткового читання та інформаційно-консультативних послуг користувачам працював Локальний центр громадянської освітизавдяки участі бібліотеки у проекті «Інтеграція через діалог» спільно з Всеукраїнською Асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба», підтриманого Європейським Союзом. Діяльність  Локального центру була спрямована на інтеграційну допомогу дітям, що постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, а також забезпечення соціально-культурної зайнятості дітей, чиї батьки є воїнами АТО.
     У 2015 році бібліотека долучилась до програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни», що впроваджує Британська Рада в Україні, отримавши фінансування від Британської Ради на реалізацію проекту «Бібліотечний клуб читання і розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці». Проект реалізовувався  відділом дитячого та сімейного читання спільно з громадською організацією «Центр розвитку людини і сім’ї «Сонячний Зайчик», молодіжною громадською організацією «Сімейний Монтессорі Центр «Ладушки», а також іншими партнерами та друзями бібліотеки, і знайшов своє продовження в 2016-2019 роках. На базі бібліотеки організовано роботу сімейного ігрового майданчику, а також проводяться різноманітні заходи для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, тренінги для батьків та великі родинні свята.
     Наприкінці 2018 року фахівці відділу дитячого та сімейного читання бібліотеки знову взяли участь у Конкурсі проектів від Британської Ради в Україні та отримали перемогу за Інтерактивний волонтерський проект «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці» та  «ЕКО - стиль твого міста», які будуть реалізовуватися у 2019 році.
     Вже багато років бібліотека співпрацює з Кіровоградською федерацією  з  хокею на столі, з якою в стінах нашого закладу проходять турніри для дітей з хокею на столі міського, обласного і всеукраїнського значення, обслуговуються та підтримуються в робочому стані хокейні поля, які федерація подарувала  бібліотеці.
     Не менш цікавим спільним проектом мистецького спрямування є організація у стінах бібліотеки  «Малої галереї обласного художнього музею», яка діє при відділі підліткового читання та інформаційно-консультативних послуг користувачам з 2010 року. За цей час в рамках проекту було презентовано велику кількість виставок творчих робіт зовсім юних і вже відомих далеко за межами області художників та митців. У 2017-2018 роках експонувалися виставки: «Чорне та біле мереживо» Олени та Влади Козаченко (мами та доньки); «Лірика душі» Анни Козлової (студентки Кропивницького інституту «Університет сучасних знань»); «Шлях до майстерності» та «Спогади про літо»  Крістіни Повалій, Дар’ї Костюк та Романа Ткаченко (студентів художньо-графічного відділення Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка), персональна виставка молодої художниці, члена Національної спілки художників України Анастасії Плітіної тощо.
     Не один рік  на базі бібліотеки проходить регіональний етап Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя»,організаторами якого є департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, обласний центр народної творчості, обласна громадська організація інвалідів «Народна академія творчості» та Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка.
     Прорекламувати сучасні послуги та сервіси, бібліотечний фонд, новинки літератури допомагає бібліотеці участь у міжрегіональних, обласних, міських заходах за межами закладу. Так, бібліотечні фахівці представляли творчий проект «Бібліотечна міні-школа «Вулик»» на міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» (м. Вінниця, 2013), неодноразово брали участь у заходах з нагоди відзначення Дня міста; проведення загальноміського фестивалю-виставки «Весняний книговир» до Всесвітнього дня книги та авторського права, Фестивалю ДоброТи, фестивалю «Мама + Я», Міжнародного Дня захисту дітей тощо.
     Сучасне технічне оснащення бібліотеки дає можливість комп’ютеризувати бібліотечні процеси; інтегруватися в інформаційний простір та використовувати мережу Інтернет для запровадження нових бібліотечних сервісів, обслуговування користувачів, проведення занять з формування інформаційної культури дітей і підлітків; надавати допомогу  в навчанні та організації дозвілля  школярів.  В бібліотеці працює відділ  комп’ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам, при якому функціонує Інтернет-зала. Завдяки перемозі у конкурсі проектів від програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІV», Кіровоградська обласна бібліотека для дітей отримала для Інтернет-зали нові комп’ютери, оснащені навушниками та веб-камерами. Крім безкоштовного Інтернету,  для користувачів-дітей різних вікових категорій постійно проводяться практичні заняття, тренінги, віртуальні уроки, творчі змагання з інформаційної культури та комп’ютерної грамотності. Під час канікул була організована робота літніх курсів для школярів «Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!», систематично проводилися і проводяться індивідуальні та групові заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами «Основи комп’ютерної грамотності»  та  дітьми, чиї батьки є учасниками АТО та ООС «Наш друг і помічник – комп’ютер». За 2014-2018 рр. було проведено понад  360 таких навчань та тренінгів.
     В закладі діють локальні комп’ютерні мережі для фахівців та користувачів, функціонують WI-FI–зони, блоги відділів, сторінки у соцмережі «Facebook» та бібліотечний Веб-сайт (www.librarychl.kr.ua). Використання в системі обслуговування електронних інформаційних ресурсів, представлених на Веб-сайті, сприяє розширенню можливостей та послуг бібліотеки. За останні три роки за допомогою веб-сайту було запроваджено сучасні он-лайн сервіси для віддалених користувачів, які набувають все більшої популярності серед дітей та їхніх батьків, вчителів, вихователів. Так, станом на 2019 рік діють он-лайн сервіси:  «Продовження книг», «Попереднє замовлення книг», «Незадоволений читацький попит», «Замовлення екскурсії» та сервіс надання відповідей на запитання користувачів в режимі реального часу через бібліотечний чат «Он-лайн консультант». Завдяки ініціативі фахівців бібліотеки, з’являються нові сторінки та розділи, кожен віртуальний  і реальний відвідувач  може познайомитися з новинами та анонсами масових заходів, отримати інформацію з наших методичних та бібліографічних ресурсів, у тому числі інтерактивного характеру. Набули поширення бази даних  електронного каталогу, над створенням яких систематично працюють фахівці відділів комплектування, зберігання, інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства. Так, на 1.01.2019 року бази даних електронного каталогу нараховують понад 152 тисячі бібліографічних записів, з них краєзнавча – майже 83 тис. записів. До каталогу в будь-який час можуть звернутися як безпосередньо потенційні користувачі бібліотеки, так і віддалені, і обравши потрібну рубрику, дізнатися про наявність у бібліотечному фонді необхідного документу, до того ж він значно допомагає у задоволенні інформаційних запитів користувачів. Як результат, у 2017 році Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка стала переможцем Всеукраїнського конкурсу бібліотечних інтернет-сайтів від президії Української Бібліотечної Асоціації в номінації: Кращий сайт бібліотеки для дітей/юнацтва, що стало підтвердженням дієвості та ефективності цієї роботи.
     Продовжується і корпоративна міжбібліотечна співпраця. Так, обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка бере участь у створенні краєзнавчого регіонального кооперативного каталогу бібліотек області (КРКК) та у спільних проектах з Національною бібліотекою України для дітей: зі створення рекомендованої вебліографії «Кращі Інтернет - ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей», з підготовки і представлення матеріалів на Всеукраїнському електронному ресурсі «Ключ» (Краща література юним читачам), «Мережа спеціалізованих бібліотек для дітей» та «Електронна бібліотека методико-бібліографічних матеріалів».
     Отже, сучасні технології відкрили й надалі відкриватимуть нові можливості для користувачів і фахівців бібліотеки. Але без сумніву, якісному задоволенню інформаційних, освітніх та дозвіллєвих потреб дітей і підлітків допомагає книга в її традиційному вигляді. Саме тому фахівці бібліотеки проводять систематичну роботу з формування фонду новинками художньої, довідкової та навчально-пізнавальної літератури для дітей, а також здійснюють для читачів передплату різноманітних газет та журналів. На сьогодні бібліотечний фонд нараховує понад 160,0 тис. примірників документів, бібліотека передплачує більше 100 назв періодичних видань для різних вікових категорій користувачів-дітей та організаторів дитячого читання.
     Обласна бібліотека для дітей є методичним центром для дитячих бібліотек регіону. Систематичне проведення маркетингових та соціологічних досліджень, постійний аналіз та прогноз діяльності бібліотек для дітей області дає можливість визначати нові підходи до організації їхньої роботи. Фахівцями ОДБ здійснюється випуск інформаційної продукції, методичних та бібліографічних посібників на допомогу самоосвіті бібліотечних працівників. Консультативно-практична допомога надається колегам з області під час методичних виїздів; використання можливостей електронної пошти та скайп-зв’язку; проведення різноманітних заходів і навчань системи підвищення фахового рівня бібліотечних кадрів. Так, відзначенням якісної роботи ОДБ та однією з головних подій бібліотечного життя  області стало проведення на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей Всеукраїнської науково-практичної конференції «Дитячі бібліотеки як культурно-інформаційні центри у процесі формування особистості дитини» для директорів обласних бібліотек для дітей (2012). Конференція  проходила під патронатом Міністерства культури України, протягом п’яти днів фахівці Національної бібліотеки України для дітей та керівники головних дитячих бібліотек зі всієї країни обмінювалися цікавим досвідом використання традиційних та інноваційних форм бібліотечної роботи з дітьми, генерування нових ідей, застосування креативних технологій та творчих методик в обслуговуванні юних користувачів. Проведення обласних акцій «Бібліотечна карусель збирає друзів», «Бібліотека дитячих мрій», «Бібліотека – мудрість книг і щедрість серця», «Читай, я буду слухати!» (у форматі story-time для дітей), обласного конкурсу на кращий рекламний промо-ролик «Бібліотека для дітей – територія ідей», бібліомарафону заходів «Ми пам’ятаємо» (до 70-ї річниці Перемоги), виїзних занять школи бібліотечного консалтингу «Професійний тандем», обласних творчих лабораторій бібліотечної інноватики для сільських бібліотекарів на базі районних бібліотек для дітей; обласних семінарів-практикумів та майстер-класів: «Організація обслуговування дітей в бібліотеках: досвід, знахідки, проблеми», «Сучасне бачення і тенденції розвитку бібліотек для дітей області», «Патріотична свідомість дітей сьогодні – майбутнє України», «Формування та збереження фондів бібліотек для дітей – реалії і перспективи», «Дитяча бібліотека – діапазон можливостей і партнерства», «Формуємо читацький та творчий простір дитини у бібліотеці» говорять про актуальність проблем, що піднімаються ОДБ на обласному та Всеукраїнському рівнях.
     Протягом 2018 року працівники обласної бібліотеки для дітей брали участь у заходах Української асоціації бібліотек для дітей та Національної бібліотеки України для дітей, Української бібліотечної асоціації, які проходили під патронатом Міністерства культури України: ІХ Львівському міжнародному бібліотечному форумі  «Бібліотек@ - творимо свободу!» (м. Львів); Всеукраїнському семінарі «Через казку до реальності: роль бібліотеки у розвитку дитини» (м. Дніпро); ІХ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокре@тив - 2018» (м. Полтава); БібліоКемпі лідерів читання: в рамках проведення фіналу І Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» (м. Херсон). Взяли участь у Х Міжнародній науково-практичній конференції та XХV Всеукраїнських педагогічних читаннях «Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах», присвячених 100-річному ювілею нашого земляка - видатного педагога, гуманіста, письменника В.О.Сухомлинського (м. Кропивницький).
     Обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка надає методичну допомогу, координує та організовує участь бібліотек області у конкурсах для дітей Всеукраїнського значення. Зокрема, юні читачі бібліотек брали активну участь та отримували достойну перемогу на обласних та всеукраїнських етапах у віртуальному фотоконкурсі «map-Ukraine Шевченкіана» (присвяченому 200-річному ювілею Т.Г.Шевченка); Всеукраїнському сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду» (до 70-річчя Перемоги), Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд» (до 25-ї річниці незалежності України), Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули» (2017, 2018), Всеукраїнському конкурсі «Лідер читання» (2018), Всеукраїнському конкурсі проектів «Мої права – моє життя» (2018).
     На базі обласної бібліотеки для дітей щороку проходять професійну практику майбутні бібліотекарі – студенти КВНЗ «Олександрійський коледж культури і мистецтв»; проводяться лекційно-практичні заняття для бібліотекарів навчальних закладів – слухачів курсів підвищення кваліфікації обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського; відбуваються екскурсії-знайомства з бібліотекою для вихованців дитячих дошкільних закладів та учнів різних шкіл міста і області, студентів вузів, колег, партнерів  та гостей закладу.
     Більш детально про історію та сторінки життя Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей можна дізнатися з книги «Новий погляд на знайому бібліотеку» (автори - Ліпей О.В., Босюк Л.С., Расторгуєва Н.І.), яка знаходиться у бібліотечному фонді.
     Сьогодні обласна бібліотека для дітей відіграє важливу роль у соціокультурному  житті регіону, про що свідчать і численні відзнаки закладу. Головними завданнями, які ставить перед собою колектив, залишається підтримка позитивного іміджу бібліотеки та постійний зв'язок з громадою, забезпечення рівних прав для всіх дітей на інформацію в доступній і безпечній для них формі, надання сучасних бібліотечних послуг та удосконалення бібліотечно-інформаційного сервісу. І хоча з часом змінюються форми бібліотечної роботи, суть лишається незмінною – ми завжди будемо залишатися храмом духовності і культури для дітей. Ми розуміємо, що робота в сучасних умовах – це постійний пошук невикористаних резервів, тому завжди відкриті до співпраці з юними читачами та їхніми батьками, з різними установами, громадськими організаціями та фондами, причетними до роботи з дітьми.