Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

 

      17 листопада до відділу дитячого та сімейного читання завітали гості з Кіровоградського академічного обласного  театру ляльок: художник-бутафор -  Тетяна Царюк та педагог-організатор - Яна Третяк. Малеча дізналася про цікаву, але складну роботу акторів театру, адже вони працюють у парі з ляльковими персонажами, яких потрібно вміти правильно «оживити».
      Це була вражаюча й незабутня зустріч. Всі бажаючі спробували себе в ролі акторів: вони приміряли на себе маски, керували ляльками, грали в казку та розважалися.

*****************

 

      16 листопада до обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка завітав гість із Дніпропетровщини Сергій Василець. Він є активним громадським діячем, подорожує містами України, цікавиться її історичною спадщиною та підтримує рівень культурного збагачення молоді. Також він приєднався до бібліотечного заходу «Торгівля людьми: як цьому запобігти», що проходив у відділі підліткового читання.
      Бібліотека завжди рада зустрічам з цікавими людьми та новим друзям.

*****************

 

 

 

      16 листопада фахівці відділу дитячого та сімейного читання разом з інспекторами патрульної поліції міста Кропивницького провели ігрову програму  «Школа спецагентів із безпеки дорожнього руху» в рамках клубу «Безпека для малюків». Малеча дізналася про «світлячки», ознайомилися з дорожніми знаками та закріпили основні правила пішоходів. Також школярики із задоволенням відгадували загадки, грали, танцювали, а  найактивніші – отримали в подарунок браслет-світлячок.

*****************

 

 

 

 

 

      15 листопада у обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка письменники Іван Андрусяк, Юрій Бедрик, Сашко Дерманськи й, Олег Чаклун та Олена Горобець презентували свої книжки, які вийшли протягом останніх років у  видавництві «Фонтан казок».
      Але письменники були не самі. За словами видавництва: «Привиди, снюсі, чупакабри та інші зайчики, горобці-молодці, супергерой українських дітей Мікробот і принцеса Синтія – ось які персонажі завітали разом з ними і захопили дітей у чарівний Фонтан казок».
      Учасниками творчої зустрічі стали учні загальноосвітніх шкіл міста Кропивницького, селища Нового та міста Мала Виска. Неперевершене живе  спілкування з письменниками, презентація нових книг, читання творів, можливість задати питання безпосередньо автору та придбати улюблену книжку, а також автограф і фото сесія залишили неймовірні враження у наших юних читачів, їхніх батьків та вчителів.

*****************

 

      13 листопада у відділі підліткового читання обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка в «Малій галереї Кіровоградського обласного художнього музею» відбулося відкриття персональної  виставки творчих робіт «Лірика душі» -  студентки 6 курсу Кропивницького інституту «Університет сучасних знань»  Анни Козлової. На виставці «Лірика душі» представлено понад 20 робіт молодої художниці, створених протягом 2014-2017 років у різних техніках живопису та графіки: олівець, олія, туш, суха пастель, акварель. Всі роботи викликали зацікавленість та жвавий інтерес серед глядачів. Вони охоче спілкувалися з авторкою малюнків та цікавилися, що ж надихнуло її на створення таких чудових робіт. Дана виставка викликала в користувачів бібліотеки багато позитивних емоцій та створила їм чудовий настрій.

*****************

 

      Дивна річ! Коли дорослі хочуть, щоб дитина щось гарненько засвоїла чи запам’ятала, вони часто примовляють: «Мотай на вус!» Але хіба у малечі є вуса? Напевно, і вам часто доводилося дивуватися подібним приповідкам. 9 листопада у відділі дитячого та сімейного читання відбувся калейдоскоп інформаційних повідомлень «За словом до кишені не лізти», присвячений Дню української писемності та мови. Бібліотекар познайомив другокласників з усталеними мовними зворотами - фразеологізмами, які допоможуть юним читачам збагатити своє мовлення та зробить його яскравим, влучним й образним.
      На завершення заходу діти знайомилися з літературою представленою на книжковій викладці «Солов’їна, барвінкова - українська рідна мова».

*****************

 

      Чи знаєте ви, як первісні люди добували вогонь? Як з’явилися сірники? Як виникають пожежі у великому місті та як їх уникнути?  Протягом тижня у відділі дитячого та сімейного читання маленькі читачі отримали відповіді на всі запитання та дізналися багато нового та цікавого під час медіа-подорожі «Як людина з вогнем потоваришувала» з циклу заходів клубу «Безпека для малюків».

*****************

 

 

      9 листопада у відділі підліткового читання було проведено мовознавчий марафон «В Україні проживаєш, а чи мову її знаєш?», приурочений Дню української писемності та мови.
      Бібліотекарі провели для школярів гімназії ім. Т. Шевченка різноманітні лінгвістичні конкурси та представили мультимедійну презентацію «Звідки прийшла писемність?». Під час заходу, діти почерпнули багато цікавої інформації про виникнення письма в різних країнах та познайомилися з історією створення слов’янської абетки. Вони брали участь в пізнавальних конкурсах, іграх та вікторинах, де кожен учасник проявив свою кмітливість та ерудицію.
      Також у відділі діє книжкова виставка «Мова - дзеркало народу», на якій представлена література про скарби рідної мови.

*****************

 

      Змінюються часи, а казки залишаються у вічності. 31 жовтня у відділі дитячого та сімейного читання діти познайомилися з творами одного із найвідоміших казкарів світу – Вільгельмом Гауфом. Написані ним казки живуть ось уже понад 200 років. Вільгельм Гауф один з небагатьох авторів, який вмів зробити з простої  легенди  про привидів та бідняків – яскраві шедеври,  які з задоволенням слухали та читали юні читачі.

*****************

 

      27 жовтня у відділі підліткового читання проходила розважальна програма «Очевидне –неймовірне».
      Учасники заходу переглядали мультимедійну презентацію «Осінь у святах і традиціях народів Європи», якої дізналися багато цікавинок про звичаї різних країн. Також підлітки охоче брали участь у пізнавальній вікторині «Міфологічні вірування наших предків», яка збагатила їх знаннями про незвичайні уявлення світу людей різних культур.

*****************

 

 

      Протягом віків людина прагнула зрозуміти і приборкати могутніх драконів. Усі знали про їхнє існування, але тільки небагатьом довелося зустрітися з ними. Хто ж такі насправді ці створіння, яких ми називаємо драконами? Які вони бувають? Де їх можна зустріти? На ці та інші запитання юні читачі дізналися відповіді під час «Story-time», який пройшов 27 жовтня у відділі дитячого та сімейного читання. Діти разом з бібліотекарем поринули у дивовижний світ драконів та познайомилися з добрим драконом Булькою та його другом П’єро. На завершення мандрівки малеча переглянула книжки про таємничих та невловимих створінь.

*****************

 

 

 

      25 жовтня 2017 року на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка відбувся обласний практикум «Формування та збереження фондів бібліотек для дітей – реалії і перспективи». Навчання викликало велику зацікавленість у бібліотечної спільноти області, адже основна його частина була присвячена переведенню бібліотечних фондів на універсальну десяткову класифікацію – УДК. Тому учасниками його стали не лише керівники бібліотек для дітей, а й працівники відділів комплектування централізованих бібліотечних систем, бібліотек об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Відкрила практикум директор Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка Т. Манжула, яка акцентувала увагу на необхідності актуалізації фондів дитячих бібліотек. Заступник директора з наукової роботи О. Ліпей розповіла про сучасні нормативно-правові документи, зокрема, про Постанову Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації». Адже УДК – це міжнародна класифікаційна система, яку  застосовують понад 130 країн світу. Консультативно-практичне заняття з елементами візуалізації «Універсальна десяткова класифікація: методика індексування літератури для дітей» провела завідуюча відділом комплектування та обробки документів обласної бібліотеки Л. Бєляк, яка цьогоріч пройшла відповідні навчання на базі Книжкової палати України імені Івана Федорова. Провідний методист відділу розвитку дитячих бібліотек і маркетингу Л.Босюк ознайомила учасників заходу з підсумками обласного моніторингу «Фонди для дітей у бібліотеках області: об’єктивний аналіз та погляд на проблеми». Завідуюча відділом зберігання, гігієни та реставрації документів Н.Борисова приділила увагу особливостям списання з фонду періодичних видань та документальному оформ­ленню таких процесів. Завідуючі відділами обслуговування користувачів М.Маковій та А.Сергієнко представили огляд сучасних новинок літератури для дітей і підлітків. Бурхливе обговорення питань, пов’язаних із переходом на УДК, вілбулося під час ділового спілкування. Консультанти-модератори не лише відповідали на них, а й ділилися власними напрацюваннями, адже ОДБ ім. Т.Г. Шевченка вже розпочала роботу по впровадженню УДК в практику роботи. Присутні, а це більше 30 осіб, були вдячні за отримані консультативно-практичні поради, за «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК», розроблені Книжковою палатою України, про придбання яких потурбувалася Кіровоградська ОДБ ім. Т.Г. Шевченка.

*****************

 

 

 

      19 жовтня у бібліотеці відбувся регіональний етап Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя».Щороку Фестиваль збирає творчих душею та сильних духом людей, у яких велике бажання творити, розвиватися і щоденно дарити іншим свої таланти.
      Організатори заходу: департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, обласний центр народної творчості, обласна громадська організація інвалідів «Народна академія творчості» та Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка.
      У обласному етапі взяли участь майже 40 учасників з усіх куточків області. Вони продемонстрували свої творчі досягнення, майстерність та велику любов до мистецтва. Визначення переможців відбулося у таких номінаціях: поезія, вокальний та хореографічний жанри, образотворче та декоративно–прикладне мистецтво. 
      Розчулили всіх присутніх пісня «Діти війни», виконана жестовою мовою вихованцями Новомиргородської школи-інтернату, та пісні про Україну, які заспівав хор вихованців Знам’янського дитячого будинку-інтернату. Незабутнє враження залишили поетичні, музичні, хореографічні композиції та витвори декоративно-прикладного мистецтва від учасників з міст Кропивницького, Олександрії, Знам’янки, смт. Новгородка, Вільшанка, Кіровоградського та Бобринецького районів.
      На завершення регіонального етапу Всеукраїнського фестивалю «Барви життя» всі конкурсанти були нагороджені дипломами фестивалю та пам’ятними подарунками, які вручив перший заступник голови обласної державної адміністрації Коваленко С.П.

*****************

 

 

 

 

      12 жовтня у відділі підліткового читання та інформаційно-консультативних послуг користувачам було проведено шоу-програму «Козаки не простаки», приурочену до Дня захисника України та Дня українського козацтва.
      На захід завітали гості, президент Української обласної Федерації Хортингу – Вехтєв Валерій Валерійович та голова громадської організації «Отаманська сотня Козаків Інгулу» – Вакула Черкас, що продовжують традиції славетного козацького роду. Вони влаштували для відвідувачів справжнє святкове шоу. Козаки знайомили школярів з історією козаччини, залучали їх до різноманітних цікавих конкурсів і змагань, в яких діти проявили свою спритність, кмітливість, винахідливість. Запрошеними були учні 8-го та 9-го класів ЗОШ №4 та учні 6-го класу гімназії Т.Шевченка.
      Родзинкою заходу стала виставка військової та козацької зброї, яку з цікавістю споглядали всі гості свята. Вони мали можливість потримати зброю в руках та зробити селфі.
      Сьогодні козаки довели нам, що вони підтримують творчий і волелюбний дух наших предків та дійсно є справжніми захисниками Вітчизни, оборонцями прав, віри, звичаїв, гідності кожного українця.
      Завдяки таким заходам, бібліотекарі сприяють зміцненню патріотичного духу серед молоді та прищеплюють підліткам шанобливе ставлення до духовної спадщини свого народу.

*****************

 

 

      12 жовтня працівники відділу дитячого та сімейного читання завітали до першокласників загальноосвітньої школи № 20. У рамках бібліодесанту  «Книга вийшла на прогулянку», фахівці розповіли  учням про чарівний світ бібліотеки та  про основні правила користування читача. Познайомили маленьких школярів з журнальними новинками та літературними цікавинками. Також  за допомогою пізнавально-розважальної гри пригадали відомих казкових  героїв. Діти охоче відповідали на запитання та перечитували новеньку періодичну літературу.

*****************

 

      У відділі підліткового читання пройшла ігрова програма для дітей «Хто вигадав смайлик та чому слід усміхатися частіше?», приурочену до Всесвітнього дня усмішки. Діти познайомилися з історією виникнення смайлика та дізналися багато цікавих фактів про усмішку. Школярі із задоволенням взяли участь у майстер – класі з виготовлення чудових смайликів, які підняли всім настрій. Девізом заходу стала відома фраза «Зроби добру справу. Допоможи хоча б одній людині усміхнутися». Адже усмішка дійсно робить нас щасливими!

*****************

 

      5 жовтня в гімназію новітніх технологій завітали бібліотекарі обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г.Шевченка.
      Для школярів, учнів 6 класу було проведено захід «Скажи «Ні» - шкідливим звичкам», приурочений до шкільного тижневика валеології. Бібліотекарі познайомили дітей з основними проблемами здоров'я, які існують в сучасному суспільстві та на повчальних прикладах доводили переваги здорового способу життя. Підлітки також переглянули мультимедійну презентацію «Життя і здоров'я», з якої дізналися багато цікавих фактів про негативний вплив шкідливих звичок на організм людини. Метою таких заходів є виховання культури підлітків та формування в них навичок збереження та зміцнення свого здоров'я.

*****************

 

      Чи може свиня стати домашнім улюбленцем? Хто такі заморські гості? Чому морські свинки не можуть плавати? Про що можуть розповісти «пернаті співбесідники»? Відповіді на ці та інші запитання малеча дізналася, завітавши 5 жовтня до відділу дитячого та сімейного читання на літературно-віртуальну мандрівку «Ми відповідаємо за тих, кого приручили», присвячена Міжнародному Дню захисту тварин. А також діти із задоволенням слухали поради: як доглядати, чим годувати, як гратися з ними та декілька маленьких секретів як завоювати їхню дружбу.
      На завершення подорожі юні користувачі познайомилися з викладкою літератури «Кудлаті та смішні».

*****************

 

      29 вересня, з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек бібліотекарі відділу підліткового читання проводили для читачів інтелектуальну ігротеку «Літературний БУМ». Користувачі із завзятістю брали участь в розважальних конкурсах та вікторинах, ділилися враженнями і думками про прочитані твори та обмінювалися читацьким досвідом. А також вони знайомилися з новими іменами українських письменників і новинками підліткової літератури, представленими на книжкових виставках «Дитячим письменникам України – ура!» та «Осінній книгопад».
      Приємним бонусом для відвідувачів , що затримали книги стала акція - «Явка з повинною».
      Отож, щодня бібліотекарі з радістю відчиняють читачам двері у захоплюючий книжковий світ, допомагають зорієнтуватися в безмежному океані літератури.

*****************

 

      Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у відділ дитячого та сімейного читання завітав дошкільний навчальний заклад № 21 на літературний сніданок з кропивницькою письменницею Оленою Надутенко. Вона є автором збірок для дітей: «Веселі акварелі», «Про що співав єнотик?», «Барвиста вишиванка» та ін.
      Олена Валентинівна розповіла дітям про своє дитинство та історію про те, як вона почала писати дитячі твори. Юні читачі з радістю спілкувалися з автором, слухали вірші. Малечі сподобалася чудова поезія, адже автор разом з ними перенеслася в світ перших дитячих здивувань і захоплень, сприйняття всього оточуючого очима цікавої маленької дитини. Зустріч дітей із письменницею була щирою і неймовірно емоційною. На завершення заходу діти мали змогу сфотографуватись з улюбленою письменницею.

*****************

 

      26 вересня у відділі підліткового читання проводилася літературна кав'ярня «Культура Країни Вранішнього Сонця», приурочена до року Японії в Україні.
      Учасники заходу переглядали мультимедійну презентацію «Японія в цікавих фактах», з якої дізналися багато цікавинок про культуру та традиції японського народу. Також діти охоче брали участь у пізнавальній вікторині «Що ти знаєш про Країну Вранішнього Сонця», яка збагатила їх знаннями про цю незвичайну і загадкову країну та познайомила з видатними японцями. Захід проходив в теплій і невимушеній атмосфері, діти спілкувалися та отримали масу позитивних емоцій.

*****************

 

 

      25 та 26 вересня у відділі дитячого та сімейного читання пройшов майстер-клас «Книжкова закладка для розуму та рук зарядка».  Здавалося б така проста річ. Але для її виготовлення потрібні і майстерність, і творчість, і уміння, адже вона стане прикрасою улюбленої книжки. На майстер – класі усі свої фантазії діти змогли втілити у реальність.

*****************

 

      20 вересня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся перегляд віртуального бібліотечного уроку «Вчитель радості і добра». Бібліотекар розповів дітям про українського педагога, письменника-земляка Василя Олександровича Сухомлинського: якою людиною він був, як жив, чому його ім’я називають серед імен найславетніших українців. Маленькі читачі з великим задоволенням переглянули мультимедійну презентацію, взяли участь у голосному читанні казок та оповідань автора. А на завершення заходу малеча познайомилася з літературою,  яка була представлена на книжковій виставці «Письменники-земляки – дітям!»  

*****************

 

 

      Осінь - чудова пора, яка радує нас різнобарв’ям кольорів.  Вона змінює все навколо. Перетворює на жовте, помаранчеве, багряне, золоте. Осінь зачаровує нас та надихає на творчість. Саме тому, 19 вересня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся майстер-клас «Добра магія фарб».
      Під час заходу діти познайомилися з величезною добіркою віршів,  оповідань українських письменників, твори яких присвячені саме цій казковій порі. Свої враження від прослуханого малеча втілила у виробах та створила справжній «бібліотечний листопад»

*****************

 

      14 вересня в обласній бібліотеці для дітей відбулася зворушлива зустріч з Віталієм Олександровичем Підгорним – військовим ІІІ-го окремого полку спеціального призначення. На захід завітали учні 8 –А класу гімназії ім. Т.Г.Шевченка. Військовослужбовець ділився з дітьми своїми спогадами про службу та солдатську мужність. Він розповідав школярам про військові будні, про єдність та героїзм бойових побратимів, про допомогу волонтерів, які також роблять значний внесок для наших захисників.
      На завершення зустрічі, учні та вчитель висловили щиру подяку бійцю та подарували квіти.
Завдяки таким заходам, ми виховуємо у дітей шанобливе ставлення до Батьківщини, почуття патріотизму та гордості за свою націю.

*****************

 

       Щороку у вересні проводиться місячник з безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!». В його рамках, 12 вересня у відділі підліткового читання проходила година спілкування «Правила дорожнього руху – твоя безпека». На захід завітали учні 7 –В класу ЗОШ № 20.
       За час літніх канікул, діти відвикли від інтенсивного руху і, звичайно, підзабули правила безпечної поведінки на дорогах. Школярі переглядали електронну презентацію «Дітям – безпечний рух», під час якої пригадували правила дорожнього руху та аргументували доцільність їх дотримування. Також розглядали та аналізували різні ситуації, що можуть статися в житті кожної людини на дорозі. На завершення спілкування, підлітки взяли участь в рольовій грі «Твій товариш – світлофор», в якій демонстрували знання правил дорожнього руху.
       Головною метою таких заходів є збереження життя і здоров'я дітей на дорогах.

*****************

 

       8 вересня в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбулася творча зустріч із Катериною Бабкіною - сучасною українською письменницею та поетесою. Катерина добре знайома як автор дитячих повістей «Шапочка і кит» та «Гарбузовий рік». Письменниця завітала до м. Кропивницького, щоб особисто презентувати малечі свою соціальну літературу.
       У творах автора розповідається про дітей, які борються з хворобами та можуть стати прикладом стійкості, витривалості не лише для малюків, а й для багатьох дорослих. Її історії вчать не впадати у відчай, бути оптимістами, цінувати кожну хвилину свого життя та знаходити нових друзів.
       Під час зустрічі діти отримали заряд позитиву, дізналися чи можна купити тата і маму. Разом з авторкою створили головних героїв книги Шапочку та Кита, а також були зачаровані повістю «Гарбузовий рік»: у ній є сторінки, зображення на яких оживають – рухаються, щебечуть, шурхочуть…

*****************

 

       6 вересня бібліотекарі відділу підліткового читання провели зі школярами турнір краєзнавців «Пізнай свій край, оспіваний вітрами», приурочений до дня міста. Підлітки взяли участь у вікторині «Співці Степової Еллади», познайомилися з багатьма видатними іменами письменників-земляків та дізналися багато  цікавих фактів з історії нашого краю. На завершення заходу, учням був представлений буктрейлер  за романом відомого земляка Юрія Яновського «Вершники».

*****************

       Традиційно 1 вересня відділ підліткового читання радо зустрічає школярів та вітає їх з Днем знань.
       Цього року дітям було представлено мультимедійну інформину «В Європу з Україною в серці». Вони мали змогу поглибити свої знання про країни Європи, які входять до складу ЄС, а також про національні, духовні і культурні надбання європейських народів.
       Під час інтерактивної вікторини «Європейські перегони», школярі проявили пізнавальну активність і логічне мислення. Захід був наповнений святковим та патріотичним настроєм. На свято завітали шестикласники та семикласники місцевих шкіл №4, №32 та №2.
       Також, від сьогодні, відділ презентує нову книжкову виставку «Вернісаж розумних книг», що допомагатиме в навчанні користувачам бібліотеки.