Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

    П'ять років співпраці з Патрульною поліцією Кіровоградської області - це впровадження різноманітних просвітницьких безпекових заходів, три успішні грантові проєкти! А головне - це розвиток концепції взаємодії поліції та громади, створення заходів, що сприятимуть покращенню якості життя кожного! Ми стали справжніми друзями та партнерами і разом з офіцерами відділу зв'язку з громадськістю залучили до співпраці сотні маленьких Агентів безпеки!

*****************

     Твоє дистанційне навчання може бути не таким вже й нудним😱, якщо ти - читач Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка.
     Корисно і круто проводь свій час разом зі своїм класом,  бібліотекою_на_шевченка та патрульними офіцерами нашого міста!)
PS: Приєднуйся до наших наступних zoom зустрічей
     Захід відбувся в рамках проєкту “Амбасадори безпеки” за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади, у партнерстві  Агенція сталого розвитку "Хмарочос"   та Патрульна поліція Кіровоградської області .
     #АмбасадориБезпеки
     #Зелене_світло
     #відділ_дитячого_читання
     #Бібліотека_на_Шевченка
     #Бібліотекарі_амбасадори_безпеки

*****************

     Весна вже тут, а це значить що ЗНО не за горами… Тому освітній онлайн контент «Читацький щоденник» створили саме для вас. Ця добірка стане в пригоді як тим, хто готується задовго до цього, так і тим, хто тільки-но почав. І головне  все це безкоштовно та доступно.

*****************

     Приєднуйтесь до наших наступних zoom зустрічей з офіцерами патрульної поліції в Кіровоградській області.
     Захід відбувся в рамках проєкту “Амбасадори безпеки” за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади, у партнерстві  @Агенція сталого розвитку "Хмарочос"   та @Патрульна поліція Кіровоградської області .

*****************

 

     Впевнені що кожен хоча б один раз задумувався, як допомогти нашій планеті стати чистішою?
    Знаєш відповідь? Тоді приходь до відділу підліткового читання та долучайся до акції "Допоможи Землі" або пиши свої поради у коментарях.

*****************

    Сьогодні, як ніколи важливу роль відіграє довкілля...🌍
    І ми розуміємо, що потрібно кожному з нас долучитися до збереження цієї планети і це не так важко,🤔 як здається на перший погляд.😊 Бібліоінформер "Дбаємо про довкілля відповідально і креативно" підготував багато простих способів, які можуть допомогти зберегти планету🙏 та ще й зекономити.💰

*****************

    Правила дорожнього руху необхідно вивчати з дитинства. Ці знання допоможуть кожному уникнути неприємностей, які можуть трапитись на вулиці, а іноді й врятувати життя. Зустрічайте наших героїв з ляльковою виставою «Будь уважним на дорозі… І пильнуй на кожнім кроці». ⛔🚳
    Захід проводить Бібліотечна Інтерактивна комунікативна платформа «Зелене світло» в рамках проєкту «Амбасадори безпеки», що втілюється за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади у партнерстві з Агенція сталого розвитку «Хмарочос» та Патрульна поліція Кіровоградської області.

*****************

    Якщо ви досі вважаєте, що на канікулах діти не читають, значить ви давали їм не ті книжки!🙄 Потрібна саме та...🤔 щоб на кілька годин поринути в чарівний вигаданий світ і не відриваючись від книги, переживаючи за долю головних героїв.😰
    Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка та Український інститут книги підібрали кілька дитячих книг для захопливого і корисного читання на канікулах.📖

*****************

     Літературне знайомство «Мандруємо до країни мрій та казок Г. Х. Андерсена».
    До Міжнародного дня дитячої книги вихованці СДНЗ №46 «Краплинка» познайомилися з найпопулярнішими казками всесвітньо відомого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
    В його казках з полін розквітають троянди, а ночами звичайні речі розмовляють і розповідають свої чудові історії!
     Письменник, життя якого справжня казка, багата подіями та прекрасними зустрічами!

*****************

 
 
 

    «Бібліотечний коворкінг «Майстерня казкових світів» запрошує всіх бажаючих до спільнодії. Щотижня у вівторок, середу та четвер продовжуємо роботу над створенням тактильних книг для розвитку творчих та розумових здібностей дітлахів.
    Відділ дитячого та сімейного читання – це місце де можна гарно провести дозвілля.
    Погортати новинки дитячої періодичної преси, пошукати гарну казку для родинного читання.
    Участь у творчих майстернях за умови попередньої реєстрації за телефоном: + 380 95 842 10 79. Захід відбувається за підтримки Британської Ради в Україні в рамках програми Active Citizens Ukraine у партнерстві Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

    Собака – популярний домашній улюбленець і великий трудівник. Без відданих чотириногих друзів не можна уявити собі наше життя. Ці книжки та журнали познайомлять читача з найбільш відомими породами собак. Прочитавши їх, ви зможете не тільки вивчити особливості тієї чи іншої породи, а й вибрати домашнього улюбленця, який підходить саме вам. Адресовано юним читачам і їхнім дбайливим батькам.

*****************

    Про те, що сучасні діти не читають, чуємо часто... Але все-таки не поспішайте з висновками і не називайте усіх сучасних дітей нечитаючими, адже серед них є і справжні книгомани, котрі не можуть прожити і дня без книжки.
    Така надмірна любов до читання тільки у наших користувачів, яких «Спіймали за читанням».

*****************

    Сучасне, для сучасних, від Софії!
    Ніжність, хвилювання, розчарування, надія, любов, співчуття і прощення. Купа емоцій у кожній оповідці. Респект книзі у якій сніг пахне мандаринками.
    На завершення PR-акції «Рекомендую книгу», хочеться подякувати всім учасникам. Ви у нас найкращі!

*****************

    Що ми любимо робити першого квітня?
    Правильно, звичайно, розігрувати друзів і знайомих різними жартами. Але крім них можна і іншим підняти настрій. Тому читачі відділу підліткового читання вирішили влаштувати працівникам сміх-тайм «Розсміши бібліотекаря!». Сміхотерапія скажемо вам, вдалася на всі 100%.

*****************

 
 
   
 

    День екологічних знань у дитячій бібліотеці!
    Планета, яка подарувала нам життя, унікальна і має потребу в турботі й захисті!
    Про безпечне життя в майбутньому для всіх нас та про те, що відбувається з відходами після сортування, дізналися вихованці християнської школи «Підняті крила» під час заходу «Врятуй світ». Малюки переглянули книжку Яніни Лучейко «Врятуй світ», опанували настільні екологічні ігри «Еко-мемо» та еко-сортер «Сортуй сміття».
    Сортуй сміття, викидай у смітник – і ти врятуєш світ!

*****************

    Здогадайтесь про яку саме книгу йде мова. Пригоди + готика + непогана психологічна складова = та сама несподівано цікава підліткова книжка. Є варіанти? Тоді хутчіш до перегляду рекомендації Дар’ї.
    Бажаєш прийняти участь?
    1.
Запишіть відео до 1 хв., де ви рекомендуєте свою улюблену книгу.
    2. Записане відео надішліть, будь ласка, на нашу адресу: abonement69@gmail.com
    PR-акція діятиме з 28.03. по 02.04. Відео учасників будуть опубліковані на офіційній сторінці фейсбук Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка.

*****************

 
 
 
 

    Виставка літератури «Знаю я і знаєш ти, як планету зберегти».

    Закрийте очі, уявіть, що стоїте на березі моря. Вітер тріпоче ваше волосся, солоні краплі води падають на обличчя, теплий пісок щекоче ноги, чайки кричать у далині... А тепер уявіть, що вся ця краса, вся природа навкруги потроху тьмяніє, зникає, і це відбувається через діяльність людини!

    Тож увімкніть екомислення, допоможіть захистити навколишнє середовище!

    А екокнижечки допоможуть вам, любити природу і бути в курсі всіх суперових еконовинок!!!

*****************

*****************

    А чи любите ви котиків🐱 – пухнастих бешкетників🙃? Про вусатих і хвостатих, непосидючих, веселих, допитливих, а іноді пихатих і войовничих муркотиків казки, вірші, енциклопедії очікують саме на вас у відділі дитячого та сімейного читання. Приходьте, вибирайте, читайте і насолоджуйтесь!

*****************

    PR-акція «Рекомендую книгу» в самому розпалі. Сьогодні представляє книгу Софія, для шанувальників фентезі-роману.
    Тому скоріше завітай в бібліотеку за своєю улюбленою книгою. Чекаємо на Вас!
    Бажаєш прийняти участь?
     1.
Запишіть відео до 1 хв., де ви рекомендуєте свою улюблену книгу.
     2. Записане відео надішліть, будь ласка, на нашу адресу: abonement69@gmail.com
     PR-акція діятиме з 28.03. по 02.04. Відео учасників будуть опубліковані на офіційній сторінці фейсбук Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка.

*****************

 
 
 

    Сьогодні в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у відділі підліткового читання проходила гра-квест «Підкорювачі бібліотечного фонду».

    Юні книгомани з величезним азартом поринули в пошукові лабіринти, здійснюючи зупинки на маршруті. Гра показала, що можна ось так в бібліотеці, в формі змагань, відкрити для себе щось нове.

    Квест – це чудова можливість весело та з користю провести час в бібліотеці.

*****************

    Пропонуємо тобі зануритись у фантастичний світ Країни Див та стати чарівником разом з першою українською книгою з доповненою реальністю «Аліса в Країні Див». Пірнайте у нору разом з кроликом, мандруйте садом Червоної королеви, «скуштуйте» смаколиків на божевільному чаюванні та робіть незабутні селфі разом з героями.

*****************

 
 

    В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, був проведений літературно-музичний брейн-ринг «Підліткова муза». Взяли участь учні 8-го класу гімназії О. Журливої - перший крок до перемоги розпочався з гарного настрою і теплих посмішок. Були приємно вражені блискавичністю і точністю відповідей гравців, про книги українських та зарубіжних авторів.

    Насамкінець підбили підсумки змагання та визначили переможців.

*****************

    У відділі підліткового читання стартувала PR-акція «Рекомендую книгу». Основна мета цього заходу – реклама найкращих книг та популяризація читання.
        Бажаєш прийняти участь?
        1. Запишіть відео до 1 хв., де ви рекомендуєте свою улюблену книгу.
        2. Записане відео надішліть, будь ласка, на нашу адресу: abonement69@gmail.com
    PR-акція діятиме з 28.03. по 02.04. Відео учасників будуть опубліковані на офіційній сторінці фейсбук Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка.

*****************

 
 
 

    Сьогодні «Веселий книгограй» завітав в Балашівську гімназію №23, нагадати про Всеукраїнський тиждень дитячого читання. 😊 📖

*****************

    

    

    Основний спосіб комунікації переважної більшості сьогоднішніх підлітків у повсякденному житті – короткі графічні повідомлення у стилі емоджі. Щоб пояснити свої емоції, більше не обов’язково підбирати красномовних епітетів чи шукати цікаві цитати. Чому б не залучити такий інструмент для творчого книжкового кастингу «Еmoji рекомендують» в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання. Приходь та долучайся! 😉

*****************

 
 
 
   

    З нагоди відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотекарі познайомили вихованців української гімназії ім. Т. Г. Шевченка з книгами з доповненою реальністю та організували голосне читання новинок сучасної дитячої літератури.

*****************

    

    

     Всіх вітаємо з початком Всеукраїнського тижня дитячого читання!
    Друзі! Якщо Ви хочете дізнатися, що читають знаменитості, тоді запрошуємо до бібліотеки познайомитися з улюбленими книгами зірок кіно, спорту та політики представленими на книжковій виставці «Книги, які читають ваші кумири».
    Чекаємо на Вас!!!

*****************

 
 

    Унікальна можливість, нагадати людству про надзвичайну користь водних ресурсів, до Міжнародного десятиріччя дій «Вода для сталого розвитку».
    Для учнів 7 класу провели екологічний мікс «Секрети води», головний меседж якого – інформування про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

*****************

 

    На початку весни, ми вшановуємо пам’ять великого Кобзаря, адже для кожного українця – це символ натхнення, незламного духу та любові до України.
    Сьогодні, в день народження Шевченка, читачі відділу підліткового читання взяли участь у літературній вікторині «Єднаймо душі словом Кобзаря». Родзинкою заходу була добірка цікавих фактів із життя Тараса Шевченка.

*****************

    Сучасний, талановитий і просто геніальний! Напевно, здогадались про кого це..!?) … У день народження Тараса Шевченка ми спробували з першокласниками поглянути на його творчість по-новому. Малечі так сподобались віршики поета, що вони залюбки читали їх перед класом. Ось так і з письменником «познайомилися», і техніку читання вдосконалили ще й трішки помалювали, як колись маленький Тарас!)

*****************

    В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє людство. До них належить й ім’я великого українського поета - Тараса Шевченка.
    Це людина, чиї твори вчать бути Людиною, чия пісня лине і наповнює наші серця патріотизмом, шаною до батьків, природи та власного народу. Із його творів весь світ дізнався, що є така чудова країна – Україна, з працьовитим, щирим, доброзичливим, гостинним народом, з солов’їною мовою та історією. Це той, хто написав більше 170 років тому рядки, котрі є актуальними і сьогодні:
                                 «Чужого навчайтесь і свого не цурайтесь».
    Тож завітайте до  нашої бібліотеки, щоб ближче познайомитися з творами митця.

*****************

 

 

    Весна! Свято жінок. Тому у відділі підліткового читання, згадали про внесок кожної жінки в науку, культуру, мистецтво, політику та історію. Це був ЗІРКОВИЙ ЧАС «Дивовижні жінки», побачили розмаїття виборів, кроків, стратегій творення свого життєвого шляху. Наша мета – надихнути тебе діяти!
    І найважливіше – створили весняний настрій і виготовили вітальну листівку для мами на свято 8 березня.
    Те, що ти робиш сьогодні, формує твоє теперішнє і майбутнє. Просто бережи свою мрію і прямуй до неї, крок за кроком.
    Зі святом!

*****************

 

 

     Слухайте родинні історії та казки  та приєднуйтеся до нашої творчої майстерні.
     З нами весело, цікаво та пізнавально!
     Захід відбувається в рамках проєкту Бібліотечний коворкінг «Майстерня казкових світів», що втілюється Кіровоградською обласною бібліотекою для дітей ім. Т.Г.Шевченка спільно з СДНЗ#46 «Краплинка»,  Центральноукраїнський  державний педагогічний університет ім. В. Винниченка за підтримки Британської Ради в Україні в рамках програми “Активні громадяни" та регіональних партнерів Агенція сталого розвитку "Хмарочос", яка надає супровід у втіленні проєкту.

*****************

 

     Щотижня маленькі читачі Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Шевченка навчаються правилам дорожнього руху!
     Відвідати бібліотечний клуб читання та розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці» можна щодня. Ігрові програми та творчі майстерні флікерів лише  за умови попередньої реєстрації, довідки за телефоном +380 95 842 10 79.
     Заходи організовані в рамках проєкту “Амбасадори безпеки” за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади, у партнерстві  з  Агенція сталого розвитку "Хмарочос"   та Патрульна поліція Кіровоградської області.

*****************

      До 150 річчя із дня народження Лесі Українки. Book-трейлер«Незгасне світло поетичної зорі» (за творчістю Л. Українки).
      «Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира…»
Л. Українка (Лісова пісня)

*****************

 

 

      Сьогодні відбувся літературний ОНЛАЙН вечір «Душею щира Українка», присвячений до 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки. Згадали життєвий шлях письменниці, читали її поезії натхненно, від душі, зі щирою любов’ю, переглянули мультфільм.
      Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і творила вона її сама.
      Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!

*****************

 

 

 

      Команда "Зелене світло" спільно Патрульна поліція Кіровоградської області провели навчальну майстерню з виготовлення флікерів - брелоків зі світлоповертальних елементів для вихователів Днз62 «Супутник» м. Кропивницький. Основною метою проєкту є підвищення безпекової культури пішоходів та велосипедистів задля зменшення кількості ДТП за їх участю на території Кіровоградської області. Захід відбувся в рамках проєкту “Амбасадори безпеки” за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади, у партнерстві Агенція сталого розвитку "Хмарочос" та Патрульна поліція Кіровоградської області.

*****************

 
 

      До Міжнародного дня рідної мови, читачі відділу підліткового читання  завітали на філологічний калейдоскоп «Буду я навчатись мови золотої…» Діти із задоволенням брали участь в мовознавчих конкурсах:   відгадували загадки, підбирали прислів’я, приказки, пояснювали значення фразеологізмів , а також знайомилися з цікавими фактами про мову та вчилися правильно розмовляти українською!
      Шануйте, вивчайте та любіть рідну мову, бо мова – це духовний скарб нації! Вітаємо всіх зі святом рідної мови!

*****************

      Протягом тижня команда «Зелене світло» відділу дитячого та сімейного читання мандрували загальноосвітніми закладами та продовжили інфокампанію «Засвітись - збережи життя».
      Юні амбасадори безпеки виготовили флікери-брелоки зі світлоповертальними елементами  та повторили правила дорожнього руху.
      Захід відбувся в рамках проєкту “Амбасадори безпеки” за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади, у партнерстві Агенція сталого розвитку "Хмарочос" та Патрульна поліція Кіровоградської області.

*****************

 

 

       День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день. Люди назавжди змінили нашу країну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. З метою гідного вшанування подвигу учасників, провели тиху розмову "Ангели пам'яті".
       Будемо завжди пам'ятати Героїв Небесної Сотні!

*****************

Любі читачі, вітаємо вас з Днем святого Валентина!

*****************

        Чи знаєш, що серце людини — таке ж унікальне, як і відбитки пальців? А чи знаєш ти, що серця закоханих б’ються в унісон, навіть якщо в кімнаті вони сидять далеко одне від одного? Але ти точно чув про легенду, в якій дідусь, що живе на місяці обплітає новонароджених нитками і коли вони виростають, закохуються і поєднують свої життя назавжди?
        У серці стільки цікавого! Тож вперед у подорож до його найпотаємніших куточків!

*****************

 
 

        Незважаючи на те, що лютий – місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято всіх закоханих – день святого Валентина.
        Найприємніший подарунок для гостей та нас – це початок роботи нашої творчої-студії майстер класів «Хобі-територія».
       Це було незабутнє побачення – «Книжкове LOVESTORY», адже кожному приємно зробити «валентинку» для дорогої людини своїми руками.
         З Днем закоханих! ❤

*****************

        Творча майстерня флікерів з виготовлення світловідбиваючих брелочків – дзвоників та відео урок онлайн "Засвітись – збережи життя" провели бібліотекарі для вихованців ЗОШ№2 м. Кропивницький, вчителі – Катруся Титаренко, Раїса Багрій.
        Захід відбувся в рамках проєкту “Амбасадори безпеки” за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади та у партнерстві Агенція сталого розвитку "Хмарочос" та Патрульна поліція Кіровоградської області.

*****************

   

   

        Основне завдання будь-якого квесту — забезпечити гравцям гарне проведення часу, емоційну розрядку і незабутні враження. Гадаємо ми впорались з Book-квестом «Літературна смакота» на всі 100%.
        Всі учасники взаємодіяли один з одним, покладалися один на одного, мислили «на одній хвилі» і, звісно ж, успішно пройшли випробування. З чим ми вас і вітаємо!

*****************

           Бібліомандри малюків міста до Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Шевченка тривають!
        Вихованці школи «Мозаїка» подорожували казковим будиночком та познайомилися з новинками сучасної дитячої літератури. Спільними зусиллями виховуємо любов до читання та книжок!