Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

    Напередодні Дня української писемності та мови у відділі підліткового читання пройшла  медіа-вікторина «Краса і сила українського слова».  Під час ігрових мовних конкурсів «Відгадай прислів’я», «Фразеологічний коктейль» та «Словникар»  діти вчилися любити рідне слово та із задоволенням пригадували найдотепніші зразки народної мудрості.
    Отож, бережімо безцінний скарб нашого народу – рідну мову, плекаймо її, вивчаймо!

*****************

    Восени у вас настрій не такий бадьорий і радісний  як влітку? Це легко виправити! Сьогодні ми не гаяли часу  і разом з малечею виготовили з осінніх листочків  дуже милих песиків у техніці аплікації. Вони стали гарним доповненням до казки « Щеня на ім'я Не дам!», у якій розповідається про песика, котрий не хотів ні з ким ділитися. А ще малята виконали запальну руханку та переглянули цікавий  фільм про домашніх улюбленців.

*****************

 

 

 

    «Безпечні он-лайн ресурси для дітей» – цій актуальній темі присвятила обласний майстер-клас його організаторка, обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка.
    Розпочався захід з приємної події. Директор бібліотеки, заслужений працівник культури України Таїса Манжула вручила грамоти, подяки та книжкові подарунки переможцям обласних етапів всеукраїнських конкурсів «Творчі канікули» (http://librarychl.kr.ua/pro_bib/lit_konkurstvo_kanik_2019_pidsum.php) та «Лідер читання» (http://librarychl.kr.ua/pro_bib/lider_chit_2019.php).
    Аудиторія зацікавлених учасників навчання склала близько 30 осіб – фахівці бібліотек для дітей, публічних бібліотек для дорослих, у тому числі й об’єднаних територіальних громад. Під час майстер-класу, на думку слухачів, була вдало поєднана теорія і практичний досвід, візуально доповнені електронними презентаціями.
    Присутні отримли практичну консультацію «Інформаційний шум і фейки в Інтернеті: їх загроза для підростаючого покоління та як їм протистояти?» від Оксани Котової, завідувачки відділом комп’ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам. «Чи знаєш ти правила безпеки на всі 100?» – таку назву мав огляд літератури для дітей від завідувачки відділом дитячого та сімейного читання Маріанни Маковій. Рекомендувані книги можна використати і в проведенні заходів відповідної тематики для юних читачів.
    Заступник директора з наукової роботи Олена Ліпей презентувала Онлайн довідник бібліотек для дітей Кіровоградської області, який створено в додатку Google Maps та представлено на сайті обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка. На карту нанесено понад 50 спеціалізованих бібліотек для дітей та дитячих відділів при бібліотеках для дорослих області. Невід’ємною частиною реалізації даної ідеї стало картування бібліотечних ресурсів громад Кіровоградської області, інформація про які до цього часу не була широко доступною та візуалізованою для пересічних громадян.
    Зацікавленість слухачів майстер-класу викликали і виступи партнерів бібліотеки. Вікторія Грінченко, заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Кіровоградській області, у своїй розповіді «Діти та Інтернет: безпека не гарантована» звернула увагу на злочинність у кіберпросторі. Разом з Наталією Фенько, завідувачкою кафедри журналістики, видавничої справи та редагування Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, бібліотекарі на практиці навчалися комунікації у соціальних мережах, як писати про себе і свою справу.
    Цікавими напрацюваннями в роботі з дітьми поділилися колеги Олександрійської центральної бібліотеки для дітей ім. Ю. Гагаріна, центральної бібліотеки для дітей ЦБС м. Кропивницького, дитячої філії Новоукраїнської центральної бібліотеки.
    Підсумовуючи роботу обласного майстер-класу Таїса Манжула, директор обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка, висловила побажання, що отримані теоретичні і практичні знання знайдуть втілення в роботі з користувачами-дітьми в бібліотеках області.

*****************

 

24 жовтня бібліотекарі відділу підліткового читання   провели для користувачів ігрову програму «Грибна лихоманка». Підлітки створювали плакат  та вчилися як правильно розпізнавати отруйні гриби від їстівних. А ще із задоволенням брали участь у грі «Чи знаєте ви гриби?».

*****************

 

 

    17 жовтня у відділі підліткового читання відбулося зібрання учасників культурно – дозвіллєвих студій «Діалог». Діти обговорювали одну з цікавих для них тем, а саме, що символізує червона нитка на зап’ястку. Вони дізналися, що червона нитка – це не тільки красивий і модний аксесуар, а ще й потужний оберіг, який захищає людину та допомагає здійснювати бажання. Також підлітки брали участь у майстер-класі із виготовлення браслетів з червоних ниток, які зможуть подарувати своїм близьким.

*****************

 

 

 

    Армія Агентів чистоти міста Кропивницький поповнилася новими захисниками природи. П'ятикласники ЗШ №2 відвідали віртуальний урок "Чепурик-захисник довкілля", переглянули літературну експозицію «ЕкоCвіт в дитячій літературі» та опанували гру "Еко Мемо"!
    Пам’ятайте про правильне поводження з відходами.
    Сортуйте сміття!

*****************

 

 

 

    Відвідайте яскраві бібліотечні заходи восени та відпочиньте у колі друзів!
    У відділі дитячого та сімейного читання відбувся захід для відважних та сміливих "Хелловін наближається". Експозиція «Монстро-класних книжок» перенесла маленьких відвідувачів бібліотеки у дивовижний світ фантастики, а також малюки створили хелловінський декор до Дня всіх святих!

*****************

 

    "Будь уважним на дорозі, малюк!"
    Відео, яке створили учні ЗШ №26 переглянули читачі відділу дитячого та сімейного читання, адже перевірити і закріпити знання малюків із правил безпечного переходу проїжджої частини дороги, повторити сигнали світлофора, навчитися орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків завжди актуально!

*****************

 

    11 жовтня бібліотекарі відділу підліткового читання завітали в гімназію новітніх технологій навчання та провели для учнів 6-го класу віртуальну історичну мандрівку «Відкрий для себе античний світ». Під час заходу, діти знайомилися з міфами стародавніх греків і брали участь в конкурсах «Впізнай міфічних героїв» та «Скарбниця Афіни Паллади».

*****************

 

 

 

 

    До Дня захисника України, 10 жовтня, відділ підліткового читання проводив презентацію книжкової виставки «Військова служба – поклик долі», а також героїко-розважальне свято «Ми роду козацького діти, землі української цвіт». Захід відбувся у форматі квесту: шестикласники ЗОШ№29 проходили безліч різноманітних завдань та випробовувань, від заморочливих головоломок до спортивних змагань.
    Ось так, в бібліотеці, у формі гри, можна відкривати для себе щось нове й цікаве та весело проводити дозвілля дружньою командою однокласників.

*****************

 

 

      9 жовтня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся День їжачка для першачка! Малюки дізналися багато цікавого про цю тваринку: звички, вміння та «хитрощі». Але яке ж святкування без подарунків? Найкращий подарунок, звичайно, це виготовлений власноруч паперовий їжачок.

*****************

 

      Бібліотека завжди рада новим друзям-читачам!
      9 жовтня до відділу дитячого та сімейного читання завітали вихованці дошкільного навчального закладу № 31. Вони здійснили подорож бібліотекою, переглянули цікаві книжки та взяли участь у  казк`ютерній грі «Чарівний віночок».

*****************

 

 

      Бібліотека + школа = успіх у навчанні!
  9 жовтня, напередодні Дня українського козацтва, бібліотекарі відділу підліткового читання здійснили візит до гімназії нових технологій навчання з гарним настроєм та цікавою інформиною «Козацькому роду - нема переводу».

*****************

 

 

  Про силу та непереможність козаків завжди ходили легенди.
  3 та 8 жовтня користувачі відділу дитячого та сімейного читання занурилися в атмосферу героїчних і славних часів козацького лицарства. Вони познайомилися з життям українських козаків – їхніми звичаями, культурою, побутом та військовими походами.
  На завершення заходу діти виготовили листівки-вишиванки у техніці оригамі.

*****************

 

 

  Сьогодні, напередодні свята Українського козацтва та Дня захисника України, у відділі дитячого та сімейного читання відбулася презентація книги письменниці-землячки Зоряни Лист «Як Нехотійко став козаком». Як виявилося, стати козаком може той, хто мужній, витривалий, робить добрі справи, тренує силу волі та цінує дружбу. Діти із задоволенням спостерігали, як головний герой казки Нехотійко перетворився на справжнього козака Миколку.

*****************

 

  1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. І тому бібліотекарі відділу підліткового читання провели годину спілкування «Старість в радість або секрети молодості», під час якої користувачі знайомилися з секретами бадьорості та довголіття літніх людей. Також школярі переглянули інформ-колаж «Активне довголіття» та відеопідбірку про дивовижні вчинки людей похилого віку, які незважаючи на свій поважний вік випромінюють життєву енергію та оптимізм.

*****************

 

 

 

  До Всеукраїнського Дня бібліотек у відділі підліткового читання проходили святкові заходи, а саме, читачі брали участь у грі-вікторині «Літературний лабіринт». Змагаючись в командах показали кмітливість і гарні знання з літератури. Переглянули відеоогляд цікавих фактів про найдивовижніші книги та незвичайні бібліотеки світу. А під час проф-уроку «Бібліотекарем на 45 хвилин» користувачі вправно перевтілювалися в бібліотекарів і освоювали навички щоденної бібліотечної роботи. Також  в цей день для всіх читачів та гостей відділу були презентовані найкращі новинки сучасної підліткової прози, що представлені на книжкових виставках «Модна читанка», «Читай.UA» та «Ура! Новинки».

*****************

 

 

 

  Новий сезон бібліоподорожей розпочали, фахівці відділу дитячого та сімейного читання, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. «Мандруюча бібліотека» завітала до першокласників та дошколяриків навчальних закладів міста Кропивницький. Малюки переглянули найпопулярніші розважально-пізнавальні видання, прослухали улюблені казки та повчальні історії від провідних книжкових видавництв України.
  Чекаємо на гостини  до бібліотеки наших друзів! З нами цікаво читати та розвиватися!

*****************

 

  Святкуємо Всеукраїнський день бібліотек з наймолодшими нашими читачами. На бібліотечне паті завітали лісові звірята: білченятко Хвалько,  ведмедик Ласунчик, їжачок Колючка та лисеня Хитрунчик. Казкові герої розповіли малятам, що хвалитися і дражнитися не варто, а ліпше дружити, жити в злагоді та допомагати один одному, адже разом можна зробити набагато більше, аніж поодинці. Далі лисенятко Хитрунчик та його друзі запросили всіх на осінній майстер-клас. І як, завжди, наше свято не обійшлося без вибухових танців-зігріванців біля бібліотеки. І на завершення взяли участь у флешбомі #прокачайбібілотеку і всі разом зачекінились біля #Krop_odb_Shevchenko

*****************

 

 

   Про майбутнє без відходів та як порушити круговерть марнотратства й стати другом природі дізналися малюки під час акції "Будь ЕКО-friendly!", яка відбулася 30 вересня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках проекту «ЕКО-стиль твого міста».

*****************

 

   Усі ми полюбляємо подорожувати, дізнаватися щось цікаве та нове. Тому, до Всеукраїнського дня бібліотек фахівці відділу дитячого та сімейного читання, зробили добірку найсучасніших бібліотек-споруд світу. Разом з юними мандрівниками ми віртуально відвідали 13 країн світу, зазирнули до кожної бібліотеки, ознайомилися із культурою та цікавими історичними фактами. Але, щоб потрапити до книгозбірень, нашим володарям книжок, потрібно було виконати заплутані завдання, з якими вони впорались на відмінно. Адже хто багато читає, той всі випробування долає.

*****************

 

 

   24 та 25 вересня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося інтерактивне голосне читання казки «Срібний дзвіночок». Дошкільнята із задоволенням відгадали загадки, пройшли лабіринти та подолали всі випробування, щоб допомогти веселому казковому гному знайти срібний дзвіночок, який він загубив. Це була жахлива втрата, адже гноми засинають лише під сріблясте дзеленчання дзвіночків.
   А також юні користувачі переглянули українські казки та взяли участь у творчій майстерні «Осінні парасольки».

*****************

 

 

   24 вересня у відділі підліткового читання пройшов літературно-ігровий квест «У пошуках ключів». У грі брали участь дві команди: «Розумників» і «Всезнайок». Кожна команда, виконуючи пошукові завдання, проходила випробування на кмітливість, ерудицію, швидкість та здобували трофеї – ключі, що вели їх до розгадки таємниці.
   Основним завданням квесту було розшифрування вислову про книгу відомого зарубіжного письменника Франческо Петрарки.
   Жага розкриття таємниці додавали підліткам азарту в пошуках ключів, тому всі учасники отримали від спілкування позитивні емоції, задоволення, і, звісно ж, успішно пройшли всі випробування.
   Наш квест «У пошуках ключів» ми додаємо в скарбничку заходів, присвячених Всеукраїнському Дню бібліотек.

*****************

 

   Кропивницький – це місто мрії, місто що надихає та нагадує своєю архітектурою Париж. Читачі відділу дитячого та сімейного читання дізналися таємниці нашого міста, «зупинялися» біля кожної арт-інсталяції та захоплювалися старовинними будівлями під час віртуальної подорожі «Місто над сивим Інгулом». Діти виконали інтерактивні завдання та переглянули літературну експозицію «Мій рідний Кропивницький - тобі моя любов».

*****************

 

     19 вересня до 265 – ої річниці від дня заснування міста , бібліотекарі відділу підліткового читання провели віртуальну мандрівку «Вулицями рідного міста». Учні гімназії ім. Т.Г. Шевченка подорожували старовинними вуличками та визначними місцями нашого міста, знайомилися з архітектурними пам’ятками, а також переглянули добірку художніх робіт місцевих митців. Також читачі активно брали участь у грі-мікрофон «Люби і знай свій рідний край».

*****************

 

 

     Ті, що малюють між рядків. Ті, що роблять книгу яскравою та привабливою для дітей. Хто вони? Це художники-ілюстратори. Коли з’явилися перші ілюстрації, який вони мали вигляд та як створити власну арт-книжку. Саме про це, дізналися читачі відділу дитячого та сімейного читання під час бібліотечного уроку.

*****************

 

 

     11 вересня до Тижня безпеки дорожнього руху бібліотекарі відділу підліткового читання провели для старшокласників гімназії ім. Т.Г.Шевченка марафон безпеки «Дотримуйся правил дорожнього руху». З метою удосконалення знань з безпеки на дорогах, школярам було представлено мультимедійну презентацію «Твій друг – безпечний рух», відеоматеріали, а також книжкову виставку «Безпека на дорогах залежить від кожного», з яких діти дізналися як дотримуватися правил безпечної поведінки під час руху на вулицях та дорогах.

*****************

 

 

 

     Дорожні помічники завжди стоять на варті!
     Вони пильнують, щоб усі учасники руху на дорозі були чемними й дотримувалися правил. А Світлофор – беззаперечний авторитет у дорожньому королівстві. Саме тому, сьогодні фахівці відділу дитячого та сімейного читання разом з офіцерами управління патрульної поліції в Кіровоградській області познайомили малечу з історією виникнення світлофору: від найдавніших «живих» до сучасних «лежачих» світлофорів. А також пригадали основні правила безпеки на дорозі та на вулиці.

*****************

 

 

     8 вересня, наші читайлики, учасники клубу читання та розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці», познайомилися з бестселером від видавництва «КМ-Букс» - «День, коли олівці втекли». Книжка - картинка вже встигла полонити серця читачів у всьому світі. Ця весела історія про дружбу та вміння визнавати свої помилки вчить дітей фантазувати, малювати та бути щасливими!
     Під час  засідання малюки мали можливість створити власними руками неймовірний пенал для шкільного приладдя, почитати, пограти в настільні ігри та конструктори.
     З нами цікаво та весело! Завітайте до бібліотеки наступної неділі 15.09 о 10.30. До вашої уваги літературні новинки та творча майстерня «Осінні дива».

 

          Люби свій край, моя дитино,
          Тут з – під верби джерельце б’є,
          А край наш рідний Україна –
          Це найдорожче, що в нас є!
     2 вересня у відділі дитячого та сімейного читання до Дня Знань проведено Перший урок «Я люблю свою Україну!». Діти познайомилися з нашою дивовижною країною, з її історією, побутом, культурою та традиціями. Розкрили значення державних та народних символів під час патріотичної вікторини «Україна – наша Батьківщина». Пишаємося, що ми - українці!

*****************

 

 

 

     Гарною традицією для школярів нашого міста став початок нового навчального року в стінах обласної дитячої бібліотеки ім. Т.Г Шевченка.
     2 вересня бібліотекарі відділу підліткового читання радо приймали учнів ЗОШ №4 та вітали їх святковою інформиною «Українці серед європейських націй». Адже, важливим внеском у вихованні молодого покоління є формування поваги до суспільства, держави і самого себе, що діють на основі національних та європейських цінностей.
     Тож щиро бажаємо всім нам успішного, цікавого та легкого року!