Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

 

    Інтернет-шахрайство. Часто заманливими слоганами та зображеннями користувачів заманюють пройти певний тест чи дізнатися якусь неймовірно цікаву інформацію. Якщо перейти за запропонованим посиланням можна отримати вірус на комп’ютер. Пройшовши тест, вам запропонують дізнатися його результати, надіславши SMS на певний номер. Результат буде сумнівним, а з телефону зникне кругленька сума коштів.
    Як розпізнати сумнівні сайти, не попастися на гачок інтернет-шахраїв та злочинців,  а також дотримуватися правил он-лайн спілкування йшла мова під час заходу з циклу «Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!» на тему: «Інтернет-шахрайство», який відбувся в бібліотеці за участю інспекторів патрульної поліції м. Кропивницький.

*****************

    19 липня у відділі підліткового читання відбувся літній читай–бум «Несумні канікули з книгою». Учасники активно розгадували літературні кросворди і ребуси та брали участь у вікторині «Сторінками улюблених героїв» за творами зарубіжних класиків.

*****************

 

     17 липня у відділі підліткового читання проходила літературно-ігрова програма «На хвилях книжкового моря». Під час дружніх змагань, читачі активно й цікаво проводили своє дозвілля, проявляючи розум і ерудицію.
     Тож, гаряча пора літніх читань триває - приєднуйтесь до цікавих та пізнавальних бібліотечних розваг!

*****************

 

 

               Життя в стилі «ЕКО»
     Наш світ стане чистішим, якщо кожен з нас не смітитиме. А чи знають малюки як сортувати сміття? Чи бачили спеціальні контейнери, в які збирають окремо скло, окремо пластик, окремо папір, і ще в інший контейнер – харчові відходи, для того щоб полегшити процес переробки сміття? Не смітити і правильно викидати сміття навчилися дошколярики   на занятті «Школи захисників природи» в рамках навчально - ігрового екологічного проекту «Життя на планеті Земля».

*****************

 

 

      Найколоритніше та найцікавіше свято літнього циклу календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала.
      5 липня у відділі підліткового читання пройшла інформаційно – пізнавальна хвилинка «Магія Купальської ночі».Бібліотекарі розповідали користувачам про звичаї, вірування і обряди, пов’язані із Купальським святом. Творчу фантазію діти проявили, виготовляючи декоративний віночок, який є символом свята Івана Купала. Також відвідувачі з цікавістю переглядали книги і журнали про українську народну культуру, представлені на книжковій викладці «Чари Купальської ночі».

*****************

 

 

 

 

       Карколомні пригоди, веселі спортивно-танцювальні розваги для найменших читачів  приготували Губка Боб та його подруга Жирафа Рафа. Освіжаючий банановий коктейль, танцювальний пиріг, веселковий атракціон з м’ячем, чарівна змія, іграшкова естафета та дитячий candy bar справили незабутнє враження на малечу.
       Завітайте у липні до Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка!

*****************

 

 

 

       19-21 червня 2018 року під патронатом Української асоціації працівників бібліотек для дітей та за участі Національної бібліотеки України для дітей відбувся ІХ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив»! Представників делегацій від дитячих бібліотек з 10 міст України цьогоріч приймала Полтавська обласна бібліотека для дітей імені Панаса Мирного. Вперше в ярмарку взяла участь і Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Представляла бібліотеку заступник директора з наукової роботи Олена Ліпей. А побачити і «купити» було що! Лише першого дня представлено, обговорено, «продано» та «куплено» 58 інноваційних бібліотечних ідей! Слід зазначити, що на «БібліоКре@тиві» кожна бібліотека – учасниця попереднього ярмарку звітує про реалізацію «куплених» ідей і пропонує колегам нові проекти, «платою» за які буде їх втілення у життя. Дякуємо колегам з Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного за прекрасну організацію цікавого та насиченого «БібліоКре@тиву - 2018»!

*****************

 

 

       Порадуй всіх своїм літнім «selfie». Поспішай,фото - крос триває!

*****************

       Щороку 22 червня український народ вшановує пам'ять мільйонів людей, життя яких обірвала Друга світова війна. Протягом дня маленькі читачі обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка мали можливість переглянути літературу, яка розповідає про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні та тих, хто став жертвою нацизму. Історії життя цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
       Вічна пам’ять загиблим!

*****************

 

 

       20 червня фахівці відділу дитячого та сімейного читання для вихованців КЗ «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» організували огляд літературних новинок та hand-made годинку, під час якої діти виготовили літні листівки та змогли втілити свої мрії про відпочинок.

*****************

 

 

 

       Щиро вітаємо нашого читача  -   Євгена Матанцева та його тренера Куделю Володимира Олександровича з перемогою на  чемпіонаті Європи  з настільного хокею  у Швеції!
       Під час  триденного турнірного марафону  в шведському місті Ескільстуна,  12-річний кропивничанин  став чемпіоном серед учасників у віці до 13 років, срібним призером серед юніорів у віці до 18 років. Виборов друге місце в складі збірної юніорів,  четверте місце в складі дорослої збірної та 15 місце серед 260 дорослих учасників! З дружньою підтримкою, мудрими настановами тренера і татовим ентузіазмом  перемога прийшла до наполегливого та спритного юного спортсмена!
       Так тримати! Радіємо досягненням наших читачів!

*****************

        19 червня до відділу підліткового читання завітали школярі ЗОШ №3 на екологічну годину «Зелені ліки навколо нас». Бібліотекар розповідала дітям про незвичайну красу нашої планети, і, зокрема нашого рідного краю. Під час заходу, діти брали участь в екологічній вікторині «Рідкісні рослини – бережімо їх» та дізналися про надзвичайне різноманіття рослинного світу, його значення та необхідність збереження. Такими заходами бібліотекарі залучають дітей та підлітків до природоохоронної діяльності, розвиток у читачів відповідальності за стан навколишнього середовища.

*****************

   

   

        19 червня найменші читачі міста завітали до відділу дитячого та сімейного читання на «Story-time». Під час заходу діти послухали казку «Синдбад-мореплавець», здійснили уявну подорож морськими просторами та подолали всі випробування, які траплялися на шляху у головного героя. Також малюки із задоволенням відгадали загадки, намалювали ілюстрації до твору та виконали запальну руханку.

*****************

 

 

 

        18 червня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся КотоКвест, під час якого малеча познайомилася із чудовою кицею з Кропивницького та послухала нові веселі і трохи бешкетні вірші у виконанні автора – Олени Горобець. А також діти багато читали, танцювали та розважалися, адже сумувати ніколи, бо прийшли канікули!

*****************

 

        Пора літнього відпочинку разом із бібліотекою триває! Так, 18 червня для учнів ЗОШ № 25 фахівці відділу підліткового читання провели ознайомчу екскурсію бібліотекою та представили школярам пізнавальну мультимедійну презентацію «Звідки прийшла книга». А також з дітьми проводилися ігрові конкурси, такі як: «Бібліотечний лабіринт», «Народ скаже, як зав'яже», «Впізнай літературного героя», які створили дружню атмосферу та гарний настрій.

*****************

 

 

 

        Протягом літа, завітай до відділу підліткового читання, візьми участь у фото – кросі «Найкраще селфі» та поділися з друзями яскравими моментами твого літнього читання!

*****************

        Подорожі до дитячої бібліотеки – це завжди пізнавально і цікаво!
        Знайомство з книжковим королівством, літні читання, презентації ігрової  книжково-ілюстраційної  виставки «Мріємо! Граємо! Читаємо!», dance-розминки - додають яскравих вражень літньому відпочинку та налаштовують на творчість маленьких кропивничан!
        Тож не гайте часу! Фахівці відділу дитячого та сімейного читання  чекають на вас

*****************

 

        13 червня користувачі відділу підліткового читання здійснили історичну подорож «Сторінками давньогрецької міфології». Діти збагатили свої знання про культуру античного світу, в якому жили легендарні боги Олімпу та відомі грецькі герої. Також вони дізналися про походження Олімпійських ігор, античний театр і досягнення давніх еллінів в медицині.

*****************

 

 

        11 червня до 100-річчя державної служби України у відділі підліткового читання відкрилася інформ – викладка «Від гетьмана Павла Скоропадського до наших часів», яка познайомить користувачів бібліотеки з історією української державності та допоможе їм поповнити свої знання з історії правової системи в Україні від найдавніших часів до сьогодення.

*****************

        Учні колегіуму №11 та спеціалізованої школи №1 – завершили перший тиждень наших dance-розминок, цікавих зустрічей та захоплюючих екскурсій бібліотекою на позитиві!

*****************

 

 

       7 червня у відділі підліткового читання проходила краєзнавча інформина «Архітектурні перлини Кіровоградщини». Бібліотекарі залучали школярів до пізнання багатої історико-культурної спадщини рідного краю. Під час заходу, діти здійснювали пошуково-дослідницький екскурс історичними пам’ятками та старовинними будівлями нашого міста. А також охоче брали участь у пізнавальній вікторині «Співці Степової Еллади».
       Такі заходи є джерелом збагачення учнів знаннями про рідний край.

*****************

        І знову, вона... Але тепер ще й Киця-танцівниця. КотоКвест за участі кмітливих, спритних третьокласників (НВО №20) та головної героїні - Киці з Кропивницього.

*****************

       Літні розваги набирають обертів!!! Вихованці школи-інтернат "Сокіл" у захваті від бібліотеки та нових книг!

*****************

        Бібліозарядки стартували. Молодші школярі вже отримали свою порцію драйву. Завітайте до відділу дитячого та сімейного читання з 10 до 12 години (Пн-Пт) за танцювальним настроєм!

*****************

 

        5 червня до відділу підліткового читання та інформаційних послуг користувачам завітали учні 6 та 7 класів ЗОШ № 25 на інформину «Шкідливі звички та їхні наслідки».
        На заході говорили про згубний вплив на організм людини шкідливих звичок, таких як: тютюнопаління, алкоголізм і наркоманія. А також про непомірне вживання дітьми фаст-фуду, солодощів і газованих напоїв. Повчальні відеоролики спонукали школярів до серйозних роздумів про здоровий спосіб життя. Підлітки долучилися до товариського діалогу, висловлювали свої думки та враження від почутого. Такі заходи формують навички у молоді вести здоровий спосіб життя та підтримувати своє тіло у гарній фізичній формі.

*****************

        Дорогі діти! Вітаємо Вас з настанням літа, канікул. Як гарно, що літо розпочинається зі свята дітей. В цей день батьки вітають свою малечу, розважають її. Так, 1 червня і фахівці відділу дитячого та сімейного читання обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка не могли не привітати своїх читачів, не подарувати їм чудовий настрій та ігрову програму «Спекотні пригоди на Бібліотечній алеї». Маленькі мандрівники перенеслися до Книжкового вігваму, але для цього їм потрібно було з гідністю пройти всі складні випробування на витривалість, кмітливість, влучність, силу духу, відгадати загадки, спробувати себе в ролі слідопитів та запальними танцями пройти священний ритуал посвяти в індіанців.
        Канікули - це багато вільного часу для відпочинку, веселощів, пригод, цікавих знайомств та спілкування з друзями. А який же відпочинок без книги? Завітайте до обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка влітку!

*****************

 

 

        В Міжнародний день захисту дітей на бібліотечному майданчику проходила розважально-ігрова програма «Спекотні пригоди на Бібліотечній алеї». Під час святкового заходу діти брали участь в різноманітних рухливих іграх та інтелектуальних конкурсах, зокрема, бібліотекарі відділу підліткового читання провели літературне бюро «Веселися, грай, книжки читай!» та виготовили кольоровий плакат бажань «Ваші мрії + Наше натхнення». А фото-крос «Найкраще селфі» додав всім учасникам свята гарного настрою та позитиву.

*****************

        30 травня в обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка відбулося нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області та обласного конкурсу з образотворчого мистецтва «Веселкові фарби» серед учнів шкіл естетичного виховання. Організатором заходу був департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації.
        На обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням було подано 70 робіт із 14 початкових спеціалізованих мистецьких закладів області, а на "Веселкові фарби" – 223 роботи з 18 мистецьких закладів. Усього з обох конкурсів призові місця здобули 62 учасники – усі вони отримали від заступника директора департаменту Тищенко Л. П. дипломи та заохочувальні подарунки. За підготовку переможців були вручені подяки викладачам. Також за особистий внесок у процес організації конкурсів було відзначено членів журі: Хвороста А. В., Надєждіна А. М., Жеребило Н. В., Кириченко О. І., Кімнатного А. Д. та директора обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка – Манжулу Т. С.
        Протягом березня – травня наші читачі мали можливість побачити роботи юних дарувань, виконаних у різних техніках: це й квілінг, колажі, вітражі, живопис, графіка, скульптура, мозаїка, розпис, тістопластика, батик, витинанка та ін. Усі роботи неперевершені, а головне кожен маленький конкурсант вклав частинку своєї душі, тому журі було складно обрати найкращих.
        Якщо ви ще не досі не бачили роботи учасників, тоді завітайте до бібліотеки влітку.

*****************

        29 травня у відділі підліткового читання проходила дискусія «Дізнайся: чим можна замінити тату?». Підлітки знайомилися з таким напрямом мистецтва, як розпис на тілі хною, де мова йшла про сенс і значення, нанесення і вибір татуювання для особистості. Також під час заходу, відбулася демонстрація та обговорення відеоролику «Подорож у світ тату».

*****************

        Сезон літніх екскурсій у дні шкільних канікул «Грай, читай, відпочивай у бібліотеці!» розпочався.

*****************

        Дякуємо за вітання з ювілеєм від Національної бібліотеки України для дітей!       

*****************

 

 

 

 

 

        24 травня в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка пройшов обласний семінар-практикум «Дитяча бібліотека - діапазон можливостей і партнерства» для заступників директорів централізованих бібліотечних систем з питань обслуговування дітей, керівників районних, міських, сільських бібліотек для дітей, дитячих відділів при центральних районних, міських бібліотеках для дорослих, об’єднаних територіальних громадах. Учасників обласного семінару-практикуму привітала заступник начальника управління, начальник відділу розвитку культури та мистецтв департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Наталія Ткаченко, яка не тільки побажала усім плідної роботи, а й вручила грамоти департаменту культури бібліотекам – найактивнішим учасникам обласної акції «Читай, я буду слухати!», проведення якої ініціювала обласна бібліотека з метою заохочення малечі до книги, відродження традицій родинного читання та популяризації кращих літературних творів для дітей.
        Під час професійного навчання з доповіддю на тему: «Дитяча бібліотека - діапазон можливостей і партнерства» виступила директор головної бібліотеки для дітей області Таїса Манжула, також бібліотекарі обмінялись цікавим досвідом та обговорили низку актуальних питань, серед яких: «Соціальне партнерство на благо громади», «Казка як об’єкт творчої діяльності читачів дитячої бібліотеки», «Література для підлітків у контексті сучасних запитів та видавничого процесу», «Розширення соціокультурного простору закладу шляхом різних форм спілкування з громадою». Корисну інформацію стосовно реформи освіти та співпраці бібліотек з новою патрульною поліцією надали партнери обласної бібліотеки для дітей начальник відділу навчальних закладів управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Світлана Янкул та начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Кіровоградській області, лейтенант поліції Оксана Білоброва. Крім обговорення ряду важливих професійних питань, учасники семінару відвідали бібліотечну ювілейну вітальню та здійснили історичний екскурс під назвою «Головна дитяча бібліотека регіону на межі століть», який провела заступник директора з наукової роботи Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка Олена Ліпей. У свою чергу, колеги з області привітали колектив обласної бібліотеки для дітей з ювілеєм, адже саме 60 років тому молоддю Кіровоградщини було побудовано для дітей міста і області спеціалізовану обласну бібліотеку, яка на сьогодні є найбільшою дитячою книгозбірнею та важливим соціокультурним центром регіону.
        Дякуємо усім за плідну роботу та щирі вітання!

*****************

 

 

 

        21 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося музичне свято «Щоб всі люди в цьому світі жили дружно, як сім’я», яке підготували вихованці кіровоградської музичної школи №4, під керівництвом викладача фортепіанного відділення Фурлет Ганни Володимирівни.
        Під час зустрічі малеча вирушила в справжню подорож. Діти, за допомогою магічної музики, побували на кориді, затанцювали польку, перенеслися в літо та згадали найріднішу людину на Землі – маму. А також відшукували ноти, які заховалися у словах та відгадували загадки про музичні інструменти. Справжньою несподіванкою для всіх присутніх стала вокальна композиція «Ми вже не малята» у виконанні глядачів-першокласників, які таким чином вирішили подякувати вихованцям музичної школи за гарне свято.

*****************

 

                Котоманія триває!
        Чекайте влітку в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Шевченка книгу  Олени Горобець «Киця з Кропивницького та її друзі»! Дякуємо благодійнику, який забажав залишитися інкогніто, за чудовий подарунок – 20 нових книг письменниці-землячки для читайликів нашого міста!

*****************

 

        Щорічно в травні місяці в Україні проходять Дні Європи. 16 травня у відділі підліткового читання відбувся «Бібліотур: європейські карнавали і паради», де діти знайомилися з традиціями карнавальних святкувань в різних європейських країнах. Вони дізналися багато цікавих фактів про те, як проходять веселі карнавальні дійства у Франції, Англії, Німеччині, Іспанії, Італії ,і, навіть, тихій Швейцарії. Також вони брали участь у пізнавальній вікторині «Чи знаєш ти Європу?».
        Протягом тижня у відділі буде демонструватися книжкова виставка «Багатолика Європа».

*****************

 

        Ми живемо в дуже непростий час. Сучасні діти, на жаль, думають, що у них багато життів, як у комп’ютерних іграх. Вони далекі від усвідомлення реальних небезпек. Саме тому, 15 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся віртуальний урок «Небезпечні знахідки». Бібліотекар обговорив з малечею ситуації, які навчать їх бути обачними та обережними під час літніх канікул.

*****************

 

 

 

 

 

        14 травня у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбувся літературний котоквест по мотивам книги Олени Горобець «Киця з Кропивницького та її друзі». На захід завітали авторка Олена Горобець та художник-ілюстратор Катерина Кравцова, які влаштували вибуховий book-перфоманс. Знайомлячись з героями віршів, малюки опановували ази театрального та художнього мистецтва. Взяли участь у майстер-класі з рок-н-ролу від вихованців студії «Авангард» Хорошайлова Олександра та Білоконенко Анастасії. Письменниця разом з дітьми читала реп. Діти, як справжні знавці книги та любителі пухнастиків, виконали всі завдання квесту і отримали Диплом за участь. І як завжди, безліч автографів, селфі, веселощів та драйву.      

*****************

 

 

        Школа спецагентів дорожнього руху в дії!
        Фахівці обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Шевченка разом з офіцерами Управління патрульної поліції в Кіровоградській області долучилися до Тижня безпеки дорожнього руху. 
        7 та 10 травня юні читачі відвідали віртуальні уроки «Правила безпечної поведінки на дорогах» та «Наш друг світлофор». Під час заходів малеча пригадала основні правила поведінки на вулиці, вивчила дорожні знаки для пішоходів та познайомилася з літературою, представленою на книжковій викладці «Дорожня азбука малюкам».

*****************

 

 

        8 травня, до вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні, у відділі підліткового читання проходив майстер-клас «Маки – квіти великої перемоги». Діти виготовляли червоні маки з паперу – як символ пам’яті жертв війни та героїв, які мужньо захищали свою землю.

        З метою виховання поваги до учасників бойових дій Другої світової війни, гордості за своїх земляків і Батьківщину, бібліотекарі провели для користувачів огляд книжкової виставки «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо».

*****************

 

        Колись давно наші прадіди і прабабусі мріяли про мир – тоді йшла Друга світова війна. Їхня мрія збулася. Пройшли роки і ось так сталося, що їхня мрія знову під великою загрозою – йде війна. Саме тому, у День пам’яті та примирення – 8 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся урок пам’яті «Вся земля війною плакала…». Під час якого, діти на прикладі головних героїв оповідання Пилипа Бабанського «Бабуся», дізналися про героїчні вчинки звичайних людей, про їхні мрії, сподівання, які близькі серцям маленьких українців. Юні читачі познайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Війні немає забуття».

*****************

 

 

 

 

 

        В рамках IV книжкового фестивалю «Весняний книговир» та волонтерського проекту «Book & Art weekend», 6 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося Свято читаючих родин.

        Батьки і діти дружньо давали відповіді на запитання літературної вікторини та відгадали загадки. Чудові вірші кропивницької поетеси Олени Надутенко навчили малечу цінувати щирість, бути охайними, працелюбними та веселими, сповнили вихідні позитивним зарядом.

        А ще діти дізналися про Дерево Роду, згадали своїх пращурів та рідних. Під час майстер-класу разом з студентами-волонтерами Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка створили власне Родовідне дерево та Дерево читаючих родин відділу дитячого та сімейного читання.

        Долучайтеся і ви до нашої читаючої родини.

*****************

 

 

 

 

        Виставка-презентація та цікаві майстер-класи від фахівців обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка під час IV книжкового фестивалю «Весняний книговир». А ще приємним сюрпризом стала відзнака від Кіровоградської ОДА та Кіровоградської міської ради. Вручають диплом за участь: міський голова - Андрій Райкович та заступник голови ОДА - Андрій Коломійцев.  

*****************

 

 

 

 

        3 травня у м. Кропивницькому відкрився IV книжковий фестиваль-виставка «Весняний книговир». А розпочався Фестиваль в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка зустріччю з сучасним дитячим письменником Петром Мельником.
        Під час зустрічі автор познайомив дітей з новою пригодницько-фантастичною повістю «Дивовижна подорож Соні й Асі до давнього Єгипту», яка продовжує знайомити читачів з приголомшуючими мандрівками дівчинки Софії та її подружки Асі.
        Юні користувачі мали можливість відчути себе справжніми журналістами, підготувавши кумедні та каверзні запитання письменнику. Винагородою найактивнішим «медійникам» стали книги з автографом автора та інші заохочувальні призи.