Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

     У книжок немає канікул! Літо для бібліотеки – це гарна можливість залучити дітей та підлітків до активного читання. Конкурси, вікторини, новинки літератури і тусовка серед різноманіття книжок вабить щодня читачів і робить їхнє дозвілля цікавим і корисним.
     Цього тижня користувачі відділу підліткового читання теж не сумували, їм було запропоновано чимало бібліотечних цікавинок. Під час анкетування в формі гри «10 найпопулярніших книг сучасної підліткової прози» фаворитом стала книга жанру фентезі Гарта Нікса «Звіродухи», а також діти змагалися в конкурсі «Бібліотечні арабески» на кращого знавця висловів про бібліотеку та книжку.
     Літні читання в розпалі! З нетерпінням чекаємо на вас.

*****************

 

 

     17 липня фахівці відділу дитячого та сімейного читання разом з найменшими читачами вирушили у віртуальну подорож по визначних пам'ятках Києва. Давнє місто оповите легендами та таємницями. Подорожуючи, юні пошуковці познайомилися з головними героями інтерактивної книги – віммельбуху видавництва Форс Україна – «Легенди Києва», виконали різноманітні цікаві завдання, а також малюки дізналися багато цікавого, познайомилися з видатними місцями та легендами Києва.
     Завітайте до бібліотеки та познайомтеся із серією українських віммельбухів, які допоможуть дитині розвинути спостережливість, уважність, пам'ять та захоплююче провести час!

*****************

 

     «Читання для розуму – те саме, що й фізичне навантаження для тіла», сьогодні цей вислів взяли за правило учасники літературної гри «Ерудит біля книжкової полиці», що проходила у відділі підліткового читання. Під час інтелектуальних змагань, діти проходили ігрові етапи пошуку інформації, яку брали з різних літературних джерел. Помічниками для них були енциклопедії, словники та атласи.
     Отож, запрошуємо! Станьте активними читачами і справжніми ерудитами вже сьогодні разом з бібліотекою.

*****************

 

 

     Найколоритніше та найцікавіше свято літнього циклу календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала.
     4 липня у відділі підліткового читання пройшла народознавча сторінка «Чари Купальської ночі». Бібліотекарі розповідали користувачам про звичаї, вірування і обряди, пов’язані із Купальським святом. Творчу фантазію діти проявили, виготовляючи яскраві листівки із зображенням віночка, який є символом свята Івана Купала. Також відвідувачі з цікавістю переглядали книги і журнали про українську народну культуру, представлені на книжковій викладці «Чари Купальської ночі».

*****************

 

 

 

     Одного таємничого дня, а саме 3 липня, маленькі книжкові спецагенти розслідували дуже заплутану пухнасту історію. Пройшовши всі випробування детективного мультиквесту, вони знешкодили підступного комп’ютерного віруса Ріда, який заполонив весь читацький простір дитячої бібліотеки.  Малюки-спецагенти звільнили героїв та поринули у захоплюючий вир шпигунських історій.

*****************

 

 

     03 липня відвідувачі та фахівці відділу дитячого сімейного читання долучилися до акції «Без поліетилену», яку ініціює Zero Waste Ukraine та Міністерство екології та природних ресурсів України! У рамках проекту «Еко - стиль твого міста» відбувся просвітницький захід «Один день без поліетилену!» Під час заходу дошкільнятка дізналися про деякі сумні факти з життя нашої планети, про основні принципи сортування сміття, познайомилися з екокнижками та експозицією «ЕКОсвіт в дитячій літературі».

*****************

 

 

     В рамках проекту "Інформаційна підтримка ЄС-бібліотекам для дітей в Україні" відділ підліткового читання також долучився до оформлення Куточка Європейського Союзу "ЄС на книжковій полиці".
     Тепер у вас є можливість пізнати історію і отримати нові знання про Європейський Союз.

*****************

 

     Щороку влітку обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка проводить творчу лабораторію бібліотечної інноватики для сільських бібліотекарів в різних районах області. Цього року навчання відбулося на базі КЗ «Бобринецька районна дитяча бібліотека». Учасниками Творчої лабораторії стали 28 фахівців із сільських бібліотек району, Витязівської для дорослих і Витязівської для дітей сільських бібліотек, бібліотек міської ОТГ, а також районної для дорослих та районної дитячої бібліотек.
     Вітали учасників та долучилися до роботи творчої лабораторії начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Бобринецької районної державної адміністрації  Л. Гребінь, заступник директора з наукової роботи ОДБ ім. Т.Г. Шевченка О. Ліпей, завідувачка КЗ «Бобринецька районна дитяча бібліотека» Т. Ткаченко.
     Програма навчання була насиченою. Фахівці ОДБ ім. Т.Г. Шевченка підготували і озвучили актуальні теми, які доповнили відео презентації: «Сільські бібліотеки у ракурсі професійних надбань», «Актуалізація бібліотечного фонду: вимоги сьогодення», «Інформаційний шум і фейки в Інтернеті: їх загроза для підростаючого покоління та як їм протистояти», «Бібліокреатив 2019»: інформогляд ідей по залученню дітей до читання».
     Жвавий відгук і численні питання бібліотекарів до виступаючих стали підтвердженням необхідності подібних навчань.

***************** 

 

     19 червня у відділі підліткового читання пройшов черговий сеанс з циклу «Відео хрестоматія» за фантастичним романом для дітей Д. В. Джонс «Мандрівний замок Хаула». Діти залюбки вирушили в казковий світ услід за Хаулом, Майклом і Софі, що досхочу сповнений яскравим сюжетом, чародійством та магією.

***************** 


 

     13 червня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках проекту «ЕКО-стиль твого міста» відбулася презентація екологічної казки Олени Горобець «Помста дерев», яка друкується у видавництві «Імекс - ЛТД».
     Діти поринули у вир екшн-пригоди спецзагона екзотичних дерев, які боролися  з мером-дроворубом за чисте повітря та життя на планеті Земля. Вже незабаром  обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка отримає нову книгу авторки. Завітайте влітку та насолодіться читанням екшн-пригоди!!!
     Проект реалізується за фінансової підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens), за інформаційної підтримки ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» і медійної агенції «Public Sensation», журнал «PERSONA». Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

***************** 

 

 

 

 

 

     Канікули з бібліотекою не бувають звичайними!
     Серед читачів нашої бібліотеки стали популярними серії детективних книг про Агату Містері, детектива Носика та Нишпорку. 12 червня у відділі дитячого та сімейного читання малюки стали учасниками квесту проекту  Let’s play «Таємні книжкові агенти».
     Наші бібліотечні спецагенти,  детективи – Алісія Ватсон та Джулі Холмс за книгами Сера Стіва Стівенсона «Агата Містері», Мар’яна Орлоня «Детектив Носик» та Гжегожа Касдепке «Канікули детектива Нишпорки» запропонували дітям провести власне розслідування. Під час квесту на них чекали складні завдання і підступні випробування. Юні спецагенти читали, розгадували математичні головоломки та ребуси, розшифровували QR-код та виконували пошукові завдання з віммельбухів.
     Отже, Бібліотечне детективне агентство поповнилося новими книжковими спецагентами!

***************** 

 

 

 

     Сьогодні до відділу дитячого та сімейного читання завітали юні читачі з Бобринецького району. Наших гостей полонила архітектура Книжкового палацу – обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка, затишні читальні зали розкрили їм свої обійми, наповнені незвичайними сучасними книгами. Також зацікавили дітей ігровий майданчик та запальні бібліотечні ритми, а на завершення вони поринули в Інтернет простір.  

***************** 

 

     11 червня у відділі підліткового читання в рамках міні-проекту «Торгівля людьми – сучасне обличчя» відбувся показ документального, короткометражного фільму «Життя не на продаж». Після перегляду фільму, діти активно обговорювали різні ситуації з питань торгівлі людьми та сучасні прояви рабства , а також отримали корисні рекомендації як застерегти себе від небезпеки в майбутньому.

***************** 

 

 

 

 

     10 та 11 червня biblioсаmp відвідали школярі кіровоградського колегіуму та ЗШ№4. Малюки подорожували бібліотекою, танцювали, відгадували загадки – помилянки, переглянули новинки сучасної дитячої літератури та поринули у світ казки Уляни Дудок «Казка про книжкову фею».

***************** 

 

 

     Відділ підліткового читання з радістю зустрічає своїх читачів влітку. 7 та 10 червня бібліотекарі відділу підліткового читання провели для учнів 5-А класу ЗОШ №20 та учнів 7-А класу гімназії ім. Т. Г.Шевченка віртуальну історичну мандрівку «Сторінками давньогрецької міфології». Під час заходу, діти збагатили свої знання про культуру античного світу та познайомилися з міфами стародавніх греків. Також вони дізналися про походження Олімпійських ігор, античний театр і досягнення давніх еллінів в медицині.
     Під час такого корисного відпочинку, діти покращують навички спілкування, розвивають свої інтелектуальні та творчі здібності, поповнюють багаж необхідних знань.

*****************

 

     Літні розваги в бібліотеці продовжуються. Разом з бібліотекарями діти плідно і змістовно проводять своє дозвілля. 6 червня у відділі підліткового читання відбулася цікава ігротека «Читай, думай, грай». Підлітки активно розгадували літературні кросворди і ребуси та брали участь у вікторині «Герої улюблених книг» за творами зарубіжних письменників.
     Отож, запрошуємо всіх бажаючих долучитися до проведення корисного і веселого відпочинку!

*****************

 

     5 червня відділ підліткового читання спільно з бібліотекарями відділу бібліографії та краєзнавства провів для школярів гімназії ім. Т. Г. Шевченка історично-краєзнавчий екскурс «Літописи Кіровоградщини». Бібліотекарі знайомили школярів з багатою історично-культурною спадщиною краю . А також діти здійснили віртуальну мандрівку вулицями рідного міста та охоче брали участь у пізнавальній вікторині «Співці Степової Еллади».

*****************

 

     Влітку дітлахи відпочивають від школи, але це не означає, що вони не прагнуть здобути нових знань чи корисно провести час у товаристві своїх кмітливих та допитливих ровесників. Відділ комп’ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам традиційно готує на три місяці канікул програму літньої школи «Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!»:
     5 червня відбулось перше заняття на тему: «Безпека дитини в Інтернеті». Школярі дізнались, що робити, аби бути більш захищеним коли займаються серфінгом в Інеті, отримали дієві поради, які допоможуть їм зберегти конфіденційну інформацію .
     Бажаємо усім безпечної та ефективної роботи в мережі Інтернет! А якщо у вас виникають труднощі чи запитання – приходьте до нашої бібліотеки. Тут вам завжди допоможуть!

*****************

 

 

 

 

 

     Ранкові Open-air, подорожі бібліотекою, читання та спілкування на різні теми – ось що чекає влітку на читачів відділу дитячого та сімейного читання. Сьогодні діти школи-інтернату, ліцею «Сокіл» повторили правила безпечної поведінки на дорозі, а учні «Вікторії-П» - дізналися всі секрети морозива.

*****************

 

 

 

     З початком літніх канікул, відпочинок школярів разом з бібліотекою триває! 4 червня для учнів 6-7 класів гімназії ім. Т. Г. Шевченка фахівці відділу підліткового читання провели ознайомчу екскурсію та представили дітям літературний серпантин «Сторінками улюблених книг». З підлітками проводилися різноманітні ігрові конкурси, такі як: «Книжковий калейдоскоп», «Народ скаже – як зав'яже», «Впізнай улюбленого героя», які створили дружню атмосферу та гарний настрій.

*****************

 

 

 

 

 

     Шокобум у бібліотеці!
     Квест від Віллі Вонки, прохолодний ice cream від Цукерок, танцювальний флешмоб від Умпа-Лумпів та головоломки від Чарлі Бакета, створили карамельно-шоколадну атмосферу у відділі дитячого та сімейного читання, яка пануватиме ще довго та надихатиме на творчість.
     А також ми сьогодні багато читали, грали та влаштували змагання з настільного хокею.
     P.S. Захід відбувся в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці», який реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

 

 

 

     На старт! Увага! Літо! – під таким гаслом відділ підліткового читання провів розважальну програму на бібліомайданчику, приурочену Міжнародному Дню захисту дітей. Бібліотекарі радо зустріли дітей сучасними книжковими новинками та влаштували їм драйвове тротуарне графіті «Арт-бешкетник», а також пізнавальну екологічну гру «Будь природі другом».

*****************

 

 

 

 

 

     30 травня 2019 року в бібліотеці відбувся  обласний семінар-практикум «Роль бібліотек для дітей в реалізації Стратегії національно–патріотичного виховання дітей і молоді на 2016-2020 роки». 
Учасники семінару – заступники директорів централізованих бібліотечних систем з питань обслуговування дітей, керівники районних, міських, сільських бібліотек для дітей та об’єднаних територіальних громад, працівники дитячих відділів при  центральних районних, міських бібліотеках для дорослих – близько 30 фахівців.
     Приємною несподіванкою для присутніх стало  відзначення переможців обласного туру Всеукраїнського конкурсу есе «Діти єднають Україну», який відбувся в рамках реалізації Стратегії та на честь 100-річчя з дня проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Представники районів і міст отримали Грамоти та подарунки, підготовлені ОДБ ім. Шевченка, для вручення їх юним авторам.
     Запрошені до розмови і партнери ОДБ ім. Т. Г. Шевченка. Вікторія Семененко, журналістка, співавтор проекту «Баба Єлька» розповіла про розвиток культурологічних проектів на теренах нашої області  «Збережемо національні традиції для майбутніх поколінь»;  Ткаченко Сергій – ГО Агенція сталого розвитку «Хмарочос» - про Можливості програми Британської ради в Україні «Активні громадяни» для розвиткових проектів бібліотек.
     Упродовж семінару прозвучали виступи фахівців обласної бібліотеки для дітей: «Реалізація Стратегії: нові реалії в роботі бібліотек», «Соціальні проекти для найменших читачів у дії», «Плакат у бібліотечному форматі, як інструмент активізації читачів підліткового віку».
      Про власні напрацювання в роботі з дітьми розказали і учасники семінару під час обговорення питання «Національно-патріотичний напрям в роботі з юними читачами: діапазон бібліотечних практик».
Обсяг отриманих під час семінару знань дозволить в подальшому урізноманітнити роботу бібліотек з національно-патріотичного виховання дітей в ході реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженій  Указом Президента України від 18 травня 2019 року.

*****************

 

     28 травня у відділі підліткового читання в рамках роботи культурно-дозвіллєвих студій «Діалог» відбулося веб-заняття «Створіть найкумедніший мем». Завдяки власній уяві і конструктору мемів діти залюбки створювали гумористичні картинки. Таке заняття значно поліпшило всім присутнім настрій та залишило гарні враження.

*****************

 

 

 

 

      Сьогодні, в приміщенні обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбулася церемонія нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням та обласного конкурсу з образотворчого мистецтва «Веселкові фарби» серед учнів шкіл естетичного виховання. Учасників конкурсу привітали заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Людмила Тищенко, голова журі – голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України – Андрій Хворост.

*****************

 

 

 

 

     Сьома частина нашої Батьківщини забруднена сміттям. Переважна більшість відходів в Україні потрапляють не на переробку, як це відбувається в європейських країнах, а на звалища. Що ми можемо зробити, аби зменшити забруднення довкілля,  маленькі читачі дізналися під час віртуального уроку «Азбука екології», який відбувся 22 травня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках навчально-ігрового екологічного проекту «ЕКО-стиль твого міста».  Малюки зрозуміли, що помірно використовуючи речі ми допомагаємо зберігати землю, на якій ми живемо. А навчаючись сортувати та переробляти сміття, ми можемо зробити нашу планету  чудовим місцем для життя.
     Проект реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

 

     21 травня у відділі підліткового читання проходив книжковий let’s play «Літературне агентство Шерлока Холмса», присвячений до 160-ої річниці від дня народження англійського письменника Артура Конан Дойля.
     Учні 7-В класу гімназії ім. Т. Г. Шевченка вирушили в літературну мандрівку за творами відомого автора пригодницьких детективів. Під час подорожі, діти дізналися багато цікавих фактів із життя Артура Конан Дойля, який любив подорожувати і зі своїх численних подорожей завжди привозив нові сюжети, які ставали новими книжками. У вир пригод, школярі поринули, відповідаючи на запитання літературної вікторини «Детективний клуб» за оповіданнями про Шерлока Холмса і доктора Ватсона.

*****************

 

 

 

     21 травня найменші читачі відділу дитячого та сімейного читання повторили правила безпечної поведінки на вулиці, вдома та послухали казку Ніни Даценко «Перше чергування». А також розфарбували трансформерів-полісменів і трішки «чарували», адже герой 3D малюнку оживав у тих кольорах, якими його забарвили діти.

*****************

 

 

 

 

 

     Усі батьки мріють, щоб їхня дитина виросла мудрою, доброю і щасливою. Для того, щоб мрія збулася, є спосіб – читаймо дітям разом! Так, 19 травня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці» відбулися Батьківські читання «Улюблені казки мого дитинства». Бібліотекарі разом з родинами здійснити подорож у Країну Читалію. Літературна вікторина для батьків «Візок чудових казок» переконала малюків, що прочитані в дитинстві книжки запам'ятовуються на все життя. Але головними героями на святі були діти. Вони з задоволенням відгадували загадки, грали в ігри й танцювали. А особливо всім запрошеним сподобався конкурс з малювання від  волонтерів ЦДПУ ім. В. Винниченка під час якого учасники свята продемонстрували таланти та згуртованість родин.
     Усі відвідувачі мали змогу познайомитися та взяти почитати нові книги, які отримала бібліотека напередодні свята. Крім цього, сьогодні коло наших читачів поповнилося новими сім’ями. 
     На завершення заходу працівники бібліотеки подарували малюкам читацькі щоденники, вручили подяки партнерам та влаштували частування.
     Проект реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

 

     Щорічно, в травні місяці, в Україні проходять Дні Європи. 16травня, у відділі підліткового читання проходили канікули Go on «12 місць Європи, які варто відвідати», де діти знайомилися з цікавими туристичними місцями європейських країн. Вони дізналися багато цікавих фактів про визначні пам'ятки старовинних міст Німеччини, Франції, Італії та поринули у світ незвичайних курортів Португалії, Норвегії, Іспанії. Також підлітки брали участь у пізнавальній грі-вікторині «Європейські перегони».

*****************

 

   

     До Дня вишиванки у відділі підліткового читання, протягом дня, проходила фото-акція «Селфі у вишиванці». Так читачі та працівники відділу долучилися до відзначення унікального свята всіх українців.
     З Днем вишиванки, Україно!

*****************

 

 

 

     Фахівці обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка разом маленькими читачами та офіцерами управління патрульної поліції  в Кіровоградській області долучилися до заходів у рамках Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН. Поліцейські разом з бібліотекарем ознайомили малечу з  найпоширенішими небезпечними ситуаціями, які можуть чатувати дітей на вулиці. А також за сприяння Агенції сталого розвитку "Хмарочос" виготовили світловідбивні флікери «Будь видимим».

*****************

 

     Той хто не знає свого минулого – не може бути щасливим в майбутньому. На цьому акцентували увагу юних читачів бібліотекарі відділу дитячого та сімейного читання у день Пам’яті та примирення і напередодні свята Перемоги. Оповідання про події Другої Світової війни та інсталяція «Маки червоні знов розквітають – пам'ять дідів бережуть…» не залишили байдужим та перенесли кожного у вир тих бурхливих і жорстоких часів. Пам’ятаємо! Перемагаємо!

*****************

 

 

     До Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом бібліотекарі відділу підліткового читання проводили інформину «Війна очима дітей» та огляд книжкової виставки «Перемога в серцях поколінь», з яких підлітки знайомилися з подіями Другої світової війни в Україні, з прикладами героїзму нашого народу в боротьбі за свободу. Також діти долучилися до майстер класу, виготовляли паперових голубів, що символізують мир, злагоду і дружбу.

*****************

 

 

 

 

 

 

     25 квітня 2019 року в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім.Т.Г.Шевченка пройшов  обласний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія», головною метою якого є заохочення дітей до систематичного читання та  формування духовної  культури молодого покоління. Традиційно саме обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка за підтримки Департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації є організатором проведення  Конкурсу в нашій області. Головним координатором проведення конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019» на всеукраїнському рівні є громадська організація «Форум видавців», також його співорганізаторами та партнерами цього року стали Український інститут книги та «КРЕДОБАНК».
     Цього року в проведенні Конкурсу відбулись зміни. Найкращих читачів обирали тільки серед учнів 7-х класів. Але однією з головних умов конкурсу залишалося читання дітьми літератури з позашкільної програми, ведення читацьких щоденників та представлення на усіх етапах улюбленої книжки, яку можна порекомендувати своїм ровесникам. На обласному етапі «Книгоманії» усі учасники конкурсу активно і творчо продемонстрували ерудицію та знання літератури у  різних  конкурсних змаганнях: «Кращий знавець літератури», «Моя улюблена книга», «Естафета лідерів», а також мали можливість отримати додаткові бали за читацькі щоденники, пости в соцмережах, де представлено враження від прочитаних книг, за  ініціювання та організацію проведення в бібліотеці або школі заходів, спрямованих на популяризацію читання та за підготовлене відео тривалістю 1-2 хвилини, в якому учасник ділився враженнями від прочитаної книги. На усіх учасників обласного етапу конкурсу чекали  нагороди, книжкові подарунки та приємні сюрпризи, серед яких зустріч зі спеціальною запрошеною гостею -  літературним критиком, дитячою письменницею, редактором, співвласницею блогу про дитячу літературу «Казкарка» та «Рейтингу критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року» Валентиною Вздульською.
     Популярність конкурсу в області ще раз доводить, що інтерес до книги та читання, особливо сучасної літератури,  у дітей не згасає, адже до його проведення долучились майже 1500 юних читачів бібліотек з 28 районів, міст та ОТГ області, а в обласному етапі змагались 22 найсильніших.
     Серед конкурсантів журі обрало Суперчитачку області. Нею стала Єрещенко Анна з с. Аджамка Кіровоградського району, яка отримала медаль та Диплом Суперчитача області. Також в цей день на загальноміському етапі було обрано Суперчитача міста – обласного центру.  Суперчитачкою міста Кропивницький стала Печенюк Єлизавета. Саме на двох переможців від нашого регіону чекає подорож до Львова – Міста літератури ЮНЕСКО, зустрічі з улюбленими авторами дитячих книжок та ровесниками-книгоманами, урочиста церемонія нагородження Суперчитачів зі всієї України, цікаві пригоди на Дитячому форумі та Фестивалі дитячого читання «Книгоманія», який відбудеться 17-19 травня у Львові.

*****************

 

 

 

 

 

     Гарним настроєм, веснянками та веселими забавами, фахівці відділу дитячого та сімейного читання, разом з малечею розпочали підготовку до Великодня. Під час екскурсії переглянули роботи талановитих учасників обласного конкурсу «Веселкові фарби». Діти поринули у  справжній арт-простір дитячої бібліотеки, який надихнув  їх  на створення  яскравих святкових листівок. 

*****************

 

 

      24 квітня, напередодні Світлого Воскресіння Христового, у відділі підліткового читання в рамках культурно-дозвіллєвих студій для підлітків «Діалог», працював арт-майданчик «Писанкове мереживо».
      Діти старанно та натхненно створювали чудові Великодні сувеніри, і як результат, отримали симпатичні прикраси до свята. А для того, щоб залучати підростаюче покоління до християнських цінностей та всебічного гармонійного розвитку, бібліотекар розповіла їм про походження великодніх писанок, та про мистецтво і традиції українського писанкарства. Також, під час заходу, учасники ділилися між собою Великодніми вітаннями та побажаннями.

*****************

      22 квітня фахівці відділу дитячого та сімейного читання здійснили бібліодесант до Гімназії № 9  та для учнів п’ятого класу провели годину пам’яті «Весна не знала». Бібліотекар розповів дітям про одну з найбільших техногенних катастроф людства, внаслідок якої радіоактивне опромінення отримала величезна кількість людей, було забруднено навколишнє середовище декількох країн. А також прочитала оповідання з книги Євгена Гуцала «Діти Чорнобиля».

*****************

 

 

 

 

 

      Сьогодні до обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка завітали студенти другого курсу педагогічного факультету ЦДПУ ім. В.Винниченка, майбутні вчителі та вихователі. Мандрівка бібліотекою продовжилась знайомством з широким розмаїттям книг і періодичних видань для найменших читачів відділу дитячого та сімейного читання. Студенти поринули у справжній світ дитинства: читали інтерактивні книжки, розглядали вімельбухи та, поділившись на дві команди, побудували екологічне місто.
      Захід відбувся за підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

 

 

 

 

      Чи знаєте ви чим відрізняється писанка від крашанки? Що означають їхні символи та кольори? Де і як зберігати писанку? Відповіді на ці та інші запитання отримали діти під час заходу у відділі дитячого та сімейного читання. А також маленькі читачі слухали казку Дарини Мурмуєнко «Великоднє диво», творили писанку власноруч та мандрували бібліотечними лабіринтами, де на них чекало ще багато цікавих сюрпризів.

*****************

 

 

      23 квітня, напередодні, 33-ої річниці страшної трагедії на Чорнобильській АЕС  у відділі підліткового читання було проведено екошок  «Суворі уроки Чорнобиля».
      Школярам  було представлено презентацію та уривки з документальних фільмів про найбільшу техногенну катастрофу та потенційну небезпеку радіоактивного забруднення для навколишнього середовища. Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять героїв-ліквідаторів, які мужньо гасили пожежу і боролися з наслідками масштабної аварії. Бібліотекар зазначила, що така трагедія має бути пересторогою не тільки для нинішнього, а й для майбутніх поколінь.

*****************

 

 

      22 квітня, до Всесвітнього Дня Землі, у відділі підліткового читання для старшокласників гімназії ім. Т.Г. Шевченка було проведено еко-годину «Бути природі другом». Під час диспуту, мова йшла про важливість захисту навколишнього середовища, про шкоду сміття та як своїми вчинками кожен з нас може допомогти природі.
      На заході були присутні патрульні поліцейські міста, які надали корисні поради, щодо збереження довкілля, а також наголосили про відповідальність кожного за забруднення навколишнього середовища.

*****************

 

 

 

 

 

      22 квітня – Всесвітній День Землі. Це свято об’єднує людей, які прагнуть зробити нашу Планету чистішою. А для цього потрібно, щоб кожен із нас не забруднював навколишнє середовище та сортував сміття, адже перероблені відходи – це вторинний ресурс. Саме про це, і спілкувалася малеча з бібліотекарем відділу дитячого та сімейного читання під час голосного читання екологічної казки Лариси Ніцой «Страшне Страховисько», ігрової програми «Еко-стиль твого міста» та творчої майстерні в техніці dump art «Не треба викидати — давайте майструвати!».
      Заходи відбулися в рамках проекту «ЕКО-стиль твого міста».  Проект реалізується за фінансової підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens), за інформаційної підтримки ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» і медійної агенції «Public Sensation», журнал «PERSONA». Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

 

 

 

 

 

      21 квітня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці» відбувся День читання інтерактивних книг. Проект реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».
      Все частіше ми чуємо: книга чи ґаджет? І все частіше діти обирають технології – це частина їх адаптації до сучасного світу. Проте, саме книга наповнює і розвиває їх особистість. Тому, замість протиставлення книги та ґаджетів, ми поєднали їх. І читання відбувалось невимушено, перетворившись на захопливу гру, адже інтерактивна книга – це поєднання ключових плюсів класики із сучасними здобутками в ІТ сфері. А також читачі познайомилися з іншими книгами-іграшками, які додають магії до звичайного процесу читання, заохочують і змушують повертатися до них знову і знову!
      На останок діти мали змогу зобразити улюблених персонажів, відчуваючи себе справжніми художниками за мольбертами, і пограти у настільні ігри

*****************

 

 

 

 

 

      Сьогодні в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка стався справжній літературний вибух, адже до нас завітали сучасні дитячі письменники – Леся Воронина та Сергій Пантюк, які провели феєричні творчі зустрічі.
      Сергій Пантюк розповів дітям про пана Перевертаса, який іноді навідується до них, і тоді все навколо стає догори дригом, а ще з’являються  неслухняники та пустуни замість чемних хлопчиків та дівчаток. Кожна наступна історія автора про книжку перетворювалася на маленьку пізнавальну гру. 
      Про шалені пригоди, фантастичні мандрівки, пригодницькі книжки з непереможним суперагентом, небезпечні міжгалактичні подорожі та про свої творчі плани розповіла читачам нашої бібліотеки – Леся Воронина. А найцікавішим спецзавданням від письменниці було вигадати назву  майбутньої п’ятої частини книжки «ТТБ».
      Тож, розпочатий літературний вибух завершився неймовірним читацьким гармидером, який годі вгамувати!!! Далі буде …

*****************

 

 

 

 

 

      Два дні поспіль читачі обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка мали змогу поспілкуватися з офіцерами управління патрульної поліції  в Кіровоградській області. Поліцейські разом з бібліотекарем ознайомили малечу з  найпоширенішими небезпечними ситуаціями, які можуть чатувати дітей на вулиці. Навчили як правильно вести себе у разі нападів зловмисників і продемонстрували на прикладах основні прийоми захисту.  Розповіли маленьким відвідувачам про правила дорожнього руху, адже їх дотримання важливе у будь-якому віці. А завдяки Агенції сталого розвитку "Хмарочос", яка надала  яскравий матеріал для творчої майстерні - малюки разом з поліцейськими виготовили світловідбивні флікери «Будь видимим/Be visible».

*****************

 

 

      17 квітня у відділі підліткового читання відбулося зібрання учасників культурно – дозвіллєвих студій «Діалог». Діти обговорювали одну з найулюбленіших тем: «Кішки – улюбленці мільйонів». Під час заходу, вони знайомилися з цікавими фактами про цих домашніх та, водночас , загадкових тварин , а саме: коли і як приручили кішок та яку користь вони приносять людям. А також брали участь у майстер – класі з виготовлення закладок у вигляді котів та переглядали зоологічні журнали.
      Такі заходи сприяють вихованню в підлітків любові до тварин, відповідального до них ставлення.

*****************

 

      У рамках проектів «Book & Art weekend у дитячій бібліотеці» та «Еко-стиль твого міста», Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка отримала планшети, дитячі мольберти, кулер для води та баки для сортування сміття. Дані проекти реалізуються за фінансової підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос». І сьогодні найменші читачі вже мали можливість відчути себе справжніми художниками за мольбертами.
      Завітайте до відділу дитячого та сімейного читання й станьте учасниками проектів. Більш детальна інформація про заходи дивіться на сайті бібліотеки.

*****************

 

      Ми живемо в дуже непростий час. Сучасні діти, на жаль, думають, що у них багато життів, як у комп’ютерних іграх. Вони далекі від усвідомлення реальних небезпек. Саме тому, 14 та 15 квітня у відділі дитячого та сімейного читання відбулися віртуальні уроки «Небезпечні знахідки» та «Вогонь – друг, вогонь – ворог». Бібліотекар обговорив з малечею ситуації, які навчать їх бути обачними й обережними у побуті та навколишньому середовищі.

*****************

 

 

      Новий сонячний день приніс нову казку.
      Виявляється, друзями можуть бути не лише хлопчики й дівчатка, а навіть різнобарвні олівці. Казка Дрю Дейволта «День, коли олівці втекли», яку проілюстрував хлопчик Олівер Джефферс, - це чудова, жива і яскрава історія, яка примусила дітей сміятися, вигадувати нові світи за допомогою олівців та цінувати дружбу.

*****************

 

      10 квітня в рамках міні-проекту «Торгівля людьми: сучасне обличчя» відділ підліткового читання провів соціокультурну акцію «Людина не товар», під час якої підлітків знайомили з поняттям торгівля людьми та сучасні прояви рабства. Діти створювали символічний плакат «Людина не товар», а також висловлювали свої думки на дану тему.
      Головна мета нашої акції: підвищити обізнаність підростаючого покоління з цієї проблеми та як вміти захищати себе, щоб не стати жертвою торгівлі людьми.

*****************

 

      Чи знаєте, ви, як перетворити солому на золото, ні? Відповідь на це питання знає Торохтій. Сьогодні юні читачі відділу дитячого та сімейного читання зустрілися з цим маленьким чарівником на сторінках казки під час «Story time». А також діти вирішували логічні задачі, відгадували з якого твору предмет і знайомилися з журнальними новинками.

*****************

 

 

 

   

      7 квітня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці» відбувся перфоманс з  письменницею Оленою Надутенко. Проект реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Проекту «Активні громадяни» та за сприяння «Агенції сталого розвитку «Хмарочос».
      Олена Валентинівна розповіла дітям історію про те, як вона почала писати дитячі твори та про свого внука Артема, який надихнув її на створення першої збірки «Веселі акварелі». Юні читачі з радістю спілкувалися з автором, слухали вірші зі збірок «Веселі акварелі», «Про що співав єнотик?», «Барвиста вишиванка» та майбутньої книжечки «Срібний дощик». Малечі сподобалася чудова поезія, адже автор разом з ними перенеслася в неповторний світ перших дитячих здивувань і захоплень, де вони дізналися: чого молоко біле, що домовичка не потрібно боятися, бо це просто казка та багато інших секретів.
       А також маленькі читайлики стали учасниками творчої майстерні від волонтерів ЦДПУ ім. В.Винниченка, які подарували можливість кожній дитині відчути себе справжнім митцем, адже кожна акварельна пляма перетворювалася на казкового героя.

*****************

  `

  `

      З усіх книг діти найбільше люблять казки, адже вони є справжньою колискою добрих див. 4 квітня у відділі дитячого та сімейного читання маленькі читачі мандрували зі сторінки на сторінку збірки «Щастя у віконці» та разом з Книжковою Феєю поринули у світ неймовірних пригод. Ні Злий Чарівник, ні віртуальний світ не змогли переконати забути малечу про казку.
      Кожному з нас до снаги зробити світ кращим. Тільки  треба не розгубити Талант і не втратити Мрію.

*****************

 

 

 

        2 квітня більшість країн світу відзначають Міжнародний День дитячої книги. Не випадково його святкування призначено на цю дату, адже саме в цей день народився казкар Г. Х. Андерсен.
      З нагоди свята до відділу дитячого та сімейного читання завітали наймолодші читачі – вихованці спеціального дитячого навчального закладу № 46. Слухаючи розповідь бібліотекаря діти знайомилися з книгами, які були представлені на книжковій виставці «Великий казкар данського королівства». А також малюки взяли участь у казк`ютерній грі «Чарівний віночок», під час якої продемонстрували свої знання та допомогли Винахідниці казок повернути квіти у віночок.

*****************

 

 

   1 квітня - Всесвітній день сміху. Звичай жартувати і обманювати один одного саме цього дня виник дуже давно, і, сьогодні, свято гумору святкують в багатьох країнах світу. Бо, гумор – це не просто сміх, це – справжня сміхотерапія, що продовжує життя та наповнює його позитивом.
   Ось і бібліотекарі відділу підліткового читання підготували для своїх читачів змагання для кмітливих «Торба сміху», де діти звеселяли один одного кумедними оповідками, гуморесками та дотепними жартами.
   Посміхайтеся частіше, даруйте радість всім навколо, і кожен день буде яскравим та веселим.

*****************

 

 

 

 

 

 

   Котоманія триває!
   31 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено перфоманс з сучасною поетесою, нашою землячкою  Оленою Горобець.
   Недільний день у бібліотеці був неймовірно цікавий, адже на зустріч Олена завітала не сама, а з помічниками-кицями, які провели незабутній КотоКвест. Під час квесту малеча познайомилася із чудовою кицею з Кропивницького та послухала нові веселі і трохи бешкетні віршики у виконанні автора. Юні читайлики мали нагоду взяти участь у творчій майстерні «Киця-мандрівниця» та ознайомилися з кращими книжками, головними персонажами яких є котики. А також діти багато читали та розважалися, адже сумувати ніколи, бо прийшли канікули!

*****************

 

 

   Продовжують подорожувати казковим будиночком малюки під час Всеукраїнського тижня дитячого читання. Сьогодні, 27 березня, до відділу дитячого та сімейного читання завітали першокласники НВО № 6. Познайомилися з новими книгами, відгадували загадки та прослухали оповіданнячко Марини Кірносової, яке спонукає бережно відноситися до книжки, а за це вона обов’язково віддячить, показуючи нові пригоди та відкриваючи дивовижні міста!

*****************

   

   Користувачі відділу підліткового читання люблять читати книги різних жанрів, але найбільшу перевагу віддають жанру фентезі, такий висновок бібліотекарі зробили під час анкетування «Книга, яку читає твій друг», що проходило серед читачів середнього шкільного віку в рамках тижня дитячого читання. Діти заповнювали анкети, ділилися враженнями про прочитане і радили своїм друзям цікаві книги.
   Дружнє спілкування в бібліотеці зі своїми однолітками дає відчуття особистого зростання, а також приносить радість і задоволення.

*****************

 

 

 

   Протягом Всеукраїнського тижня дитячого читання відділ підліткового читання проводив фото-квест в стилі селфі «Читай-місто» задля промоції та пропагування книги та читання.
   Ця акція є своєрідним поштовхом для залучення підростаючого покоління до читання, бібліотеки та активного пізнання сучасної літератури.
   Завдяки активності бібліотекарів та учасників, акція стала культурною і цікавою подією, яка сприяє популяризації читання серед молоді.
   Дякуємо всім учасникам та запрошуємо приєднатися до нашої читаючої родини!

*****************

 

 

 

 

   Що таке догіпедія? Яка найбільша та найменша порода собак? Які бувають собачі професії? Які відомі собаки-герої зустрічаються у світовій літературі? Ці та інші цікаві факти, загадкові легенди, казки, невигадані історії про цих дивовижних тварин діти дізналися під час літературної тусівки «Догопедія або Жив-був пес» та огляді літературної експозиції «Кудлаті та смішні».
   А також малюки стали учасниками творчої майстерні «Стань моїм другом» і власними руками створили різнокольорових песиків у техніці оригамі.

 

   24 березня письменник Петро Мельник подарував бібліотеці "Фронтовий альбом" відомого фотографа-документаліста Олександра Клименка. Ця книга присвячена загиблим і живим воїнам України. Героям, які жертвують собою заради нас із вами!
   За словами автора: «…Ця книга про війну. Туди дуже просто доїхати зі столиці швидкісним потягом за шість годин. Я б назвав цей поїзд «Київ-Війна». Можливо, ця книга жорстка. Але така й сама війна, що руйнує життя цілого покоління. Це мій погляд. Я не міг бути одночасно в усіх точках на карті бойових дій. Це не енциклопедія нашої війни. Тут показані місця де я сам був і люди, яких сам бачив… Фотографія, на мій погляд, все-таки найбільш об’єктивний свідок історії… Зберегти правду для наступних поколінь – так я намагаюсь працювати».

*****************

 

 

 

 

 

 

   24 березня в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка пройшов Фестиваль «Дитина читає – Україна процвітає».
   Під час заходу були підведені підсумки конкурсу «Читаємо, граємо, фантазуємо» та відзначені всі його учасники. Шквал позитивних емоцій у маленьких читачів викликали творчі майстерні від волонтерів проекту  "Book & Art weekend в дитячій бібліотеці», студентів ЦДПУ ім. В.Винниченка.
   Сюрпризом учасникам Фестивалю став перфоманс з письменником Петром Мельником, який презентував третю книгу пригодницько-фантастичної повісті «Дивовижна пригода Соні й Асі на Запорізьку Січ». Дітям дуже сподобалося подорожувати з автором та дізнаватися кулінарні секрети народів світу. Найактивніша учасники зустрічі отримали від письменника подаруночки.
   Для педагогів, бібліотекарів та батьків, учасників бібліотечного клубу читання та розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці» відбувся ситан «Як виховати дитину читаючою та творчою особистістю». Учасники проаналізували дану проблему та дійшли висновку, що тільки в тандемі «батьки + педагоги + бібліотекарі» ми сформуємо простір, у якому дитина буде постійно читати, розвиватися, творити та впевнено почуватися у соціумі.

*****************

 

   22 березня до відділу підліткового читання завітали старшокласники ЗОШ№14 на літературний серпантин «Сторінками улюблених книг». В рамках Тижня книги, бібліотекарі підготували школярам слайд-презентацію про героїв міфів, історичних та пригодницьких романів.
   Діти залюбки поринули у світ пригод, взявши активну участь у віртуальній вікторині «Парад літературних героїв», показали гарні знання з літератури і вміння працювати в команді.

*****************

 

     Під час проведення Тижня дитячого читання на відвідувачів щодня чекають бібліотечні цікавинки – літературні дуелі, пізнавальні вікторини, віртуальні мандрівки тощо.
     20 березня у відділі підліткового читання, протягом дня, проходила бібліопригода «Почитаємо, пограємо, відгадаємо!». Юні читачі здійснили подорож до світу улюблених книг, це було випробування на начитаність, кмітливість та ерудицію. Діти охоче вживалися в образи книжкових героїв і активно проявляли себе у конкурсах «Уважні вушка», «Побачив, почув – запам’ятай» та бліці «На кому обірветься».
     Також відділ запрошує всіх бажаючих познайомитися з літературними новинками, представленими на виставках «В майбутнє з книгою» та «Ура! Новинки!».

*****************

 

 

 

 

 

     Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це свято, якого немає в календарі, але воно щороку проходить наприкінці березня у бібліотеках для дітей і про нього знають усі цінителі та шанувальники книги.
     В області Тиждень дитячого читання за традицією відкривається в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка за сприяння Департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної  адміністрації, а потім естафета передається до усіх дитячих бібліотек. Цього   року  Всеукраїнський Тиждень дитячого читання триватиме з 19 березня по 2 квітня і має на меті ознайомити дітей з кращою сучасною літературою, створити позитивну мотивацію до читання.
     Меседж проведення Тижня дитячого читання в області «Тижнева книжкотерапія». Урочисте відкриття Тижня відбулося 19 березня святом «Давай, Книго, друзячитися!». Всі присутні взяли участь у літературно-музичному дійстві зі справжніми письменниками та юними даруваннями, а також нагородженні найактивніших читачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка.
     Під час Тижня для юних користувачів Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбудуться: Фестиваль «Дитина читає – Україна процвітає!»;  перфоманси з письменниками Оленою Горобець, Оленою Надутенко та Петром Мельником; Конкурс «Читаємо, граємо, фантазуємо…», Дні книжкових новинок та читання інтерактивних книг в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці»;
     літературний серпантин «Сторінками улюблених книг» та написання піар-листівки «Книга, яку читає твій друг»; Ситан для педагогів, бібліотекарів і батьків «Як виховати дитину читаючою та творчою особистістю»; День інформації «Світові бестселери сучасному читачеві», Фотоквест в стилі селфі «Читай – місто» та знайомство з літературними експозиціями «Острів читацьких скарбів» і «В майбутнє з книгою!», а також багато іншого.
     Не менш захоплюючі заходи для дітей і підлітків пройдуть під час Тижня читання в бібліотеках сіл, селищ і міст області. Це: святкові театралізовані програми та розважальні дійства, казкові подорожі, зустрічі з місцевими письменниками, бенефіси читачів, поетичні вернісажі, презентації літературних новинок, конкурси, вікторини, голосні читання тощо.
     Отже, бібліотеки області, що обслуговують дітей, з нетерпінням чекають всіх любителів читання на заходи, адже зустріч з Книгою завжди цікава, захоплююча і неповторна.

*****************

 

 

 

 

 

     Дякуємо, всім читаючим родинам, які взяли участь у конкурсі «Читаємо, граємо, фантазуємо»!!!  Стань учасником та створи свою казкокартину до 22 березня!
     Чекаємо вас 24 березня о 12 годині у відділі дитячого та сімейного читання на День творчості.

*****************

 

 

     13 та 14 березня до Дня українського добровольця, відділ підліткового читання проводив для школярів гімназії ім. Т. Г.Шевченка патріотичну інформину «Мужність і патріотизм бійців - добровольців». Бібліотекарі розповіли дітям про добровольчий рух в Україні, про героїзм патріотів, які першими стали на захист нашої країни та добровільно , за покликом серця, пішли боронити рідну землю від ворогів. Бо саме, завдяки, добровольцям – їхній мужності, відданості і щирому патріотизму Україна залишається незалежною.
     Також читачі бібліотеки знайомилися з книгами нових українських авторів про наших героїв-захисників, представлених на книжковій виставці «Мужність і патріотизм бійців-добровольців».

*****************

 

 

 

     Сьогодні, 13 березня, фахівці відділу дитячого та сімейного читання продовжили інформаційно-просвітницький екологічний проект «Еко-стиль твого міста».
     Для школярів ЗШ № № 33 та 24  провели віртуальні уроки «Чепурик - захисник довкілля». Бібліотекар  познайомив дітей з головним героєм дитячої пізнавальної книги – Чепуриком. У нього є мрія - він хоче, щоб у нашому рідному місті, країні і на нашій Землі було менше сміття і зовсім не було звалищ! Це можливо, якщо дотримуватися трьох правил «З»: зменшуй, збирай, застосовуй! Але сам він  з цим не впорається. Йому потрібні друзі-помічники. Бібліотекар разом з  малюками намагалися знайти шляхи, для покращення навколишнього середовища та спробували втілити в життя ці правила. Вони сортували сміття і виготовили з використаного паперу «чарівних метеликів».
     А також на захід завітали офіцери управління патрульної поліції в Кіровоградській області, розповіли про громадську організацію «Перспектива молоді» та запросили маленьких кропивничан долучитися до екоакції «Чистобіг», під час якої волонтери й активісти прибиратимуть сміття протягом години.

*****************

 

 

     6 березня, напередодні свята миру, весни і всього жіноцтва у відділі підліткового читання пройшов креативний майстер-клас з виготовлення вітальних листівок «Найкращій у світі».
     Діти із задоволенням працювали над створенням своїх сюрпризів, вкладаючи у виріб майстерність та теплоту. Адже подарунок той, що зроблений своїми руками, здатний пробудити в душі тепло та любов.

 

     З першими весняними днями, ми вшановуємо пам'ять і творчу спадщину Великого Кобзаря, адже для кожного українця – це символ натхнення, незламного духу та щирої любові до України.
     5 березня у відділі підліткового читання для школярів гімназії ім. Т.Г.Шевченка було проведено літературну годину «Кобзареве слово вічне!». Під час якої, діти поглиблювали свої знання про видатного діяча української культури – Тараса Шевченка, а ще переглядали мультимедійну презентацію «Мистецька спадщина Кобзаря», яка познайомила їх з кращими мистецькими творами художника.
     Також протягом Шевченківського тижня читачі беруть участь в поетичному марафоні «Шевченківські читання». А для залучення і зацікавлення підлітків творчістю письменника у відділі діє книжкова виставка «Шевченкові думи переживуть віки».

*****************

 

 

     Про світ створений великим українським письменником і художником  Тарасом Шевченком, про село Моринці, видання «Кобзаря» та заслання поета відомо ще зі шкільної програми. Але у сучасному світі є безліч цікавих фактів та рекордів пов’язаних з ім’ям митця, саме про це, сьогодні, розповів дітям бібліотекар відділу дитячого та сімейного читання під час міні-презентації збірки віршів Т.Шевченка «Малий Кобзар» та огляду літературно-мистецької експозиції «Кобзареве слово – вічне». А також малюки стали учасниками творчої майстерні «Читай, вивчай, малюй!».

*****************

 

 

 

 

 

     Ви хочете, щоб наша планета стала чистішою й гарнішою і щоб люди дбайливіше ставилися до природи? Тоді, вам до нас! Станьте негласними Агентами Чистоти! 27 лютого в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка продовжив свою роботу навчально-ігровий екологічний проект «Еко-стиль твого міста» спільно з ТОВ «Екостайл». Учні молодших класів загальноосвітніх шкіл № 14 та «Мрія», під час віртуального уроку й ігрової програми навчилися правильно сортувати сміття та заробляти на цьому додаткові кошти; ознайомилися з його видами, наслідками утворення несанкціонованих сміттєзвалищ і поповнили ряди негласних Агентів Чистоти.
     Про помірність споживання і друге життя звичайних речей діти дізналися під час  творчої майстерні «Апельсинки для пташинки».
     Зустрічі з фахівцями «Екостайлу» в бібліотеці триватимуть до кінця навчального року. Найактивніші борці за чистоту нашого міста отримають подарунки.