Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

  

  

       20 квітня у виставково – презентаційній залі бібліотеки відбувся творчий вечір письменниці – землячки Ірини Небеленчук. На вечір завітали учні 8-х і 9-х класів ЗОШ №2 та педагоги. Поетеса розповідала про свою творчість та хвилини натхнення, які сподвигнули її написати теплі рядки поезій про кохання та щирість почуттів. На вечорі звучали її вірші про дружбу, про чарівний світ природи та про маму, які були особливо проникливими. Нова збірка «Берег любові», яку презентувала письменниця присвячена темі любові до близьких людей і друзів.

 *****************

       Більшу частину поверхні Землі вкриває вода. Вона входить до складу всього живого на нашій планеті. Людина також складається з води більш ніж наполовину. Саме про це, й розповіли казкові герої найменшим користувачам бібліотеки під час лялькової еко-вистави «Все живе потребує води», яка відбулася 19 квітня  у відділі дитячого та сімейного читання.  Юні користувачі з задоволенням відгадували загадки, відповідали на запитання та грали. А також бібліотекар познайомив дітей з літературою, представленою на книжковій виставці «Ти і Всесвіт».

 *****************

  

       14 квітня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках клубу «Безпека для малюків» відбулася зустріч з інспекторами патрульної поліції міста Кропивницького та проведена електронна презентація «Весела абетка безпеки малюкам». Під час заходів маленькі читачі познайомилася з 10 головними правилами  безпеки для дітей та основами дорожнього руху: як необхідно поводити себе на вулиці, на жвавих перехрестях, які дорожні знаки допомагають нам подолати небезпеки. Юні користувачі з задоволенням аналізували різноманітні небезпечні ситуації, відгадували загадки та слухали вірші про причини та наслідки пожеж, про світлофор, «зебру» та інші вуличні об'єкти.

 *****************

  

  

  

       Нещодавно у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім.  Т. Г. Шевченка відбувся обласний семінар-практикум «Дитяча бібліотека – орієнтир в інформаційному полі сучасного користувача». Участь у навчанні взяли керівники бібліотек для дітей, працівники районних і міських бібліотек для дорослих та бібліотек об’єднаних територіальних громад Бобринця, Малої Виски і Новоукраїнки.
       Відкрила семінар заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Л. Тищенко, яка передала слова привітання та побажання плідної праці й професійних успіхів від директра департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації В.  Животовської та особисто від себе.
       Виступ Т. Манжули, директора обласної бібліотеки для дітей ім.  Т. Г Шевченка «Про дитячу книгу та читання у сучасному медіа-суспільстві» задав загальну тональність подальшому ходу семінару. Фахівці обласної бібліотеки, за допомогою мультимедійних презентацій і відео, розповіли про сучасні форми залучення дитини до читання, зокрема, у форматі «story-time», літературні сніданки з письменниками, пізнавально-ігрові заходи для сімей у вихідні, сучасні українські книги для підлітків, віртуальні онлайн послуги із продовження і замовлення книг та замовлення екскурсій. Під час інформаційного огляду «Топ-тренди в сучасному бібліотечному світі», що супроводжувався презентацією, присутні більше дізналися про створення в бібліотеках «рекреаційних зон» і «релаксаційного простору», організацію сторітаймів у книгарнях і бібліотеках світу, про дитячу літературу в стилі нон-фікшн, а також мистецтво бук-арту та застосування конструкцій з книг в інтер’єрах бібліотек.
       Власними здобутками в обслуговуванні користувачів поділилися колеги із бібліотек для дітей смт Голованівськ, Петрово, міст Долинське, Кропивницький, Олександрія, Світловодськ під час круглого столу «Робота дитячих бібліотек – кращі практики». Обговоренню актуальних професійних тем було присвячене ділове спілкування.
       У захваті були учасники семінару від екскурсії до обласного краєзнавчого музею і перегляду його оновлених експозицій, за що щиро дякували директору музею Н. Агапєєвій. Слова подяки були висловлені колегами з області і на адресу   обласної   бібліотеки  для   дітей    ім.   Т.  Г   Шевченка  та   її   дитектора   Т. Манжули за можливість отримати теоретичні і практичні знання в організації ефективної діяльності бібліотек у створенні безпечного і комфортного інформаційного середовища, що відповідає запитам користувачів-дітей.

 *****************

  

  

       На цьому тижні святкується найсвітліше, найбільш шановане в народі свято – Великдень.
       13 квітня у відділі підліткового читання користувачам було проведено майстер – клас з виготовлення великодніх сувенірів, під назвою «О, писанко, ти – символ України!». Підлітки знайомились з історією та традиціями цього свята, а потім брали участь у творчій майстерні. Діти власноруч прикрашали святкові крашанки  до Великодня, якими привітають своїх рідних та друзів.
       Також школярі познайомились з пізнавальною та яскравою літературою, представленою на книжковій виставці «Великодні вітання».

*****************

  

       6 квітня, напередодні свята Благовіщення, в бібліотеці, у відділі підліткового читання відбулася зустріч з протоієреєм Євгеном та ієромонахом Афанасієм, які завітали із храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, щоб розповісти про історію та обряди, пов’язані із цим весняним днем. Також церковнослужителі підкреслили важливість цього свята для всіх вірян та особливості його святкування в різних регіонах України.
       Зустріч проходила в теплій та невимушеній атмосфері. На завершення, отець Євген вручив всім присутнім пам’ятні подарунки і дав всім благословення.

*****************

  

  

       Незабаром Великдень – свято Воскресіння Господнього. Дуже хочеться підготуватися до цього дня якомога краще, не тільки приготувавши смачні великодні страви, а й прикрасивши свою оселю. Так, 6 квітня у відділі дитячого та сімейного читання для найменших користувачів міста було проведено лялькову виставу та майстер-клас «Великодня веселка». Під час заходу діти дізналися про те, як з’явилася на світ писанка та разом з казковими героями виготовили та розфарбували великодні яйця. Малеча дуже сумлінно та старанно  віднеслися до роботи, тому  легко змайстрували з кольорового паперу не лише писанку, а й великоднє курчатко.

*****************

  

  

       6 квітня з робочим візитом бібліотеку відвідали голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Анатолійович Кузьменко та директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Григоріївна Животовська.

*****************

  

  

       4 квітня в фойє обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбулося відкриття виставки робіт «Взаємодія/діє», яка присвячена впровадженню реформ в Україні.
       Виставка організована Міністерством внутрішніх справ спільно з громадськими організаціями і активними громадянами в рамках проекту «Комунікаційна підтримка та залучення громадськості до реформ» від міжнародної організації IREX. На виставці представлено 12 робіт українських художників Олени Старанчук та Олега Грищенка.
       Головна ідея плакатів – відобразити взаємодію влади з активною громадою під час впровадження реформ в Україні, бо тільки так можна досягти глобальних та позитивних змін в країні.
       На захід були запрошені студенти місцевого коледжу побутового обслуговування. З ними спілкувалася організатор виставки Ольга Гріднєва. Вона підтримала думку, що долучатися до змін в країні потрібно всім громадянам, руйнуючи перешкоди для людей з інвалідністю, допомагаючи ветеранам АТО та внутрішньо переміщеним особам, піклуючись про навколишнє середовище.
       Також на заході були присутні співробітники патрульної поліції м. Кропивницького, які розповіли підліткам про зміни, що відбулися в їхній структурі, наголосили на необхідності активної громадянської позиції серед підростаючого покоління.

*****************

  

  

  

       З 20 березня по 2-ге квітня у відділі підліткового читання проходила акція «Напиши листа улюбленому книжковому герою».
       Підлітки із задоволенням взяли участь у написанні листів своїм книжковим кумирам, писали натхненно і старанно. За цей час в акції взяли участь майже 50 учнів середнього та старшого шкільного віку. Вивчаючи читацькі уподобання, бібліотекарі виявили, що найпопулярнішим жанром серед підлітків залишається пригодницький жанр і жанр фентезі.
       Бібліотекарі завжди раді допомогти користувачам вибрати серед розмаїття яскравих обкладинок ту книгу, яка прийдеться читачеві до душі та сприятиме розвитку інтересу дитини до читання.

*****************

  

       Іноді діти серед розмаїття чудових книжок не можуть визначитися, що ж їм почитати. 28 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературну гру «Кіт у мішку». Потрібно було відгадати загадку від кота Мудрика та обрати книжку–сюрприз.
       А ви, орієнтуєтеся у книжковому Всесвіті, якщо ні, завітайте  другого квітня до бібліотеки і познайомтеся з Мудриком!

*****************

  

  

       28 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з кропивницькою письменницею Оленою Надутенко, автором збірок для дітей: «Веселі акварелі», «Про що співав єнотик?», «Барвиста вишиванка» та ін.
       На зустріч завітали найменші користувачі бібліотеки. Олена Валентинівна розповіла дітям про своє дитинство та історію про те, як вона почала писати дитячі твори. Юні читачі з радістю спілкувалися з автором, слухали вірші. Малечі сподобалася чудова поезія, адже автор разом з ними перенеслася в світ перших дитячих здивувань і захоплень, сприйняття всього оточуючого очима цікавої маленької дитини. Зустріч дітей із письменницею була щирою і неймовірно емоційною. На завершення заходу малюки розповіли Оленою Надутенко свої улюблені вірші.

*****************

  

  

  

  

       27 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання розпочалася обласна бібліоакція для малюків та їхніх батьків «Читай, я буду слухати!».
       Як відомо, найкращою формою для опанування малечею того чи іншого матеріалу була і залишається форма казкової оповіді. Саме таку розповідь обрали бібліотекарі разом з офіцерами патрульної поліції м. Кропивницький, щоб в доступній та ігровій формі пояснити дітям основи правил дорожнього руху. За допомогою казкових героїв, лісових звірят, які вперше потрапили до міста, де багато гомінких вулиць та перехресть, заповнених автомобілями, малеча познайомилася з дорожніми знаками, світлофорами, з основними правилами пішоходів та пасажирів. А також із задоволенням послухали уривок з книжки Алли Сокол «Дорожня азбука малятам».
       Зустріч сподобалася маленьким читачам. Найактивніші учасники отримали від офіцерів на згадку закладки та магніти.

*****************

  

  

  

        26 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відбулися Стихійні Читання.
        На дорослих і малих шукачів пригод у бібліотеці чекали літературний квест, цікаві конкурси, вікторини, неперевершена атмосфера, перевтілення в персонажів у магічному Театрі Вух, де актори читали «Пригоди Аліси в країні Чудес» Льюїса Керрола.  Читання проходило у  незвичному форматі - "театру вух". Це особливий формат виступу перед публікою із зав’язаними очима. Читці відтворили твір так, як саме вони його сприймають, а слухачі мали змогу відчути творчість письменника і поринути в атмосферу казки.
        Проект #Стихійні читання започаткувала Ольга Цимбаліст, редактор видавництва Імекс-ЛТД, він не схожий на інші літературні та мистецькі проекти нашого міста.

*****************

  

  

  

        23 березня у відділі дитячого та сімейного читання Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відбувся День творчості  «Цікаві речі руками нашої малечі».
        Цикл майстер-класів підготували студенти-волонтери Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка та майстри студії «Соломон».
На захід завітали учні початкових класів загальноосвітньої школи № 4 та гімназії ім. Т.Г.Шевченка.
        Під час заходу діти виготовили неповторні листівки, які прикрасили кроликами у техніці квілінгу, шедеври з солоного тіста,прикрасили сервіз для чаювання у техніці штампування овочами, а також створили колективний малюнок «Країна Див», який малювали всі разом. Найбільше враження на запрошених справив боді-арт. З легкої руки спеціалістів малюки перетворювалися на улюблених казкових персонажів.
        Майстер-класи справили на дітей гарне враження, тому на завершення зустрічі маленькі читачі взяли додому книги в тій техніці, яка їм більше сподобалася.

*****************

  

  

        23 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у відділі підліткового читання проходив квест «Поттеріана».
        Юні учасники квесту поринули в захоплюючий світ книг про Гаррі Поттера всесвітньо відомої англійської письменниці Джоан Роулінг. Діти із задоволенням брали участь в пошуку чарівних речей, які належали Гаррі та його друзям. Вони мали змогу зануритись в неймовірний світ пригод та магії  і гідно пройшли всі випробування, щоб вважатися справжніми знавцями книг про Гаррі Поттера.
        На завершення заходу, підлітки відповідали на питання вікторини та переглядали книги про своїх улюблених героїв з Поттеріани. Також вони познайомилися з новинками літератури, представлених на книжкових виставках відділу.

*****************

  

     22 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з дитячою письменницею, критиком Антоніною Царук, членом Національної спілки письменників України, лауреатом обласної літературної премії ім. Є.Маланюка, автором збірок для дітей.
     Маленьким користувачам бібліотеки письменниця добре знайома як автор збірок для дітей: «Онучечка-чомучечка», «Майже вчений», «Як Петрик стежину пас» та п’єси-казки «Земля світлячків» за однойменною повістю-казкою Віктора Близнеця. 
      На захід завітали учні першого класу Кіровоградського колегіуму. Антоніна Царук познайомила школярів з улюбленими віршами зі своїх збірок. Юні читачі з радістю спілкувалися з письменницею, слухали поезії в авторському виконанні, гралися, задавали безліч питань, їх цікавило все: як Антоніна Петрівна живе, яким був перший вірш, які книги ще планує написати...
     А також сьогодні у відділі пройшов День нових книг «Книжечку новеньку почитай, маленький!». Діти разом з батьками поринули у неосяжний всесвіт цікавих книжок, почитали та взяли додому нову сучасну українську й зарубіжну літературу.

*****************

  

      21 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з молодою поетесою, нашою землячкою  Оленою Горобець.
      Юні читайлики мали нагоду поспілкуватися з авторкою та   познайомитися з милими та подекуди кумедними героями її книги «Горобці-молодці». Це перша дитяча збірка віршів Олени, яка вийшла друком у київському видавництві «Фонтан казок».
      Це незвичайна книга й не лише за змістом, а й за форматом, адже це «книга-перевертун»: з одного боку розміщені вірші Олени Горобець, а з іншого – Олесі Мамчич,  дуже вразили малюків веселі та дотепні ілюстрації до книги відомої української художниці Світлани Сови.

*****************

  

      В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 21 березня у відділі підліткового читання відбулася зустріч з письменником-земляком, членом літературного об’єднання «Степ» та «Євшан» - Олексієм Сергійовичем Стеценком.
      На захід завітали учні 9-го класу гімназії імені Т. Г. Шевченка №5. Між дітьми та автором проходило дружнє спілкування у форматі «запитання – відповідь». Автор розповідав учням про свій життєвий і творчий шлях та представляв книгу «Самійло Кішка - гетьман Запорізької Січі». Розповідь письменника була насичена яскравими цитатами з його найновіших творів, що додали нашим читачам гарного настрою та заряд позитивних емоцій.

*****************

  

  

      21 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотекарі завітали в гімназію новітніх технологій з ігровою програмою «Я з книгою відкриваю Всесвіт».
      Для учнів 6-го класу було проведено цикл цікавих пізнавально-розважальних заходів: «Подорож до країни Читалії», «Літературна дуель», «Книга запитує – книга відповідає» і, звичайно, цей книжковий мікс приніс безліч гарних емоцій та приємних вражень всім присутнім.
      Такими заходами бібліотекарі розвивають і підтримують в підлітків бажання до читання і потребу користуватися бібліотекою.

*****************

  

  

  

  

   Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це свято, якого немає в календарі, але воно щороку проходить наприкінці березня у бібліотеках для дітей і про нього знають усі цінителі та шанувальники книги.
   Урочисте відкриття Тижня дитячого читання відбулося 20 березня театралізованою казковою феєрією «Острови читання запрошують до пригод». На всіх присутніх чекало захоплююче свято, яке підхопило і понесло до неозорих казкових берегів і залишило приємні враження, як у малечі, так і в дорослих. Усі мали можливість зустрітися з казковими персонажами: Ельзою та Олафом, Алісою, Червоною королевою та Чеширським котом, Дюймовочкою, Червоною шапочкою та Гаррі Поттером, поспілкуватися з ними і взяли участь у веселих розвагах. Діти разом з персонажами читали, співали й танцювали, відгадували загадки.
   Тиждень дитячого читання триватиме по 2 квітня і має на меті ознайомити дітей з кращою літературою, створити позитивну мотивацію до читання. Під час Тижня на юних користувачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка чекають: літературні сніданки з письменниками Антоніною Царук, Оленою Горобець, Олександром Стеценком та Оленою Надутенко, бібліотечний квест «Поттероманія», акція для читачів «Напиши листа улюбленому книжковому герою», Стихійне читання «Аліса в країні Чудес» Л.Керрола, розважальна програма «Я граюся і мрію», відкриття обласної бібліоакції для малюків та їхніх батьків «Читай, я буду слухати!», а також День нових книг «Книжечку новеньку, почитай маленький!», День бібліографії «Диво, ім’я якому - книга» та День щасливих боржників.

*****************

  

    Ви вірите в те, що малюнки можуть оживати? Ні, а от наші маленькі читачі переконалися в цьому, коли завітали 16 березня до відділу дитячого та сімейного читання та послухали казку «Чарівний пензлик» в рамках міні-проекту для дошкільнят «Story-time».
    Під час заходу діти із задоволенням подолали всі випробування, щоб допомогти доброму хлопчику Марку перемогти злого імператора. А також малюки познайомилися з новими пізнавально-розважальними журналами та спробували себе в ролі чарівників. Вони за допомогою звичайного пензлика та фарби змусили з’явитися на аркуші паперу приховані малюнки. Це були веселі смайлики!

*****************

  

  

    14 березня Україна відзначає день українського добровольця. Це свято справжніх патріотів, людей , котрі свідомо за покликом серця стали на захист нашої держави.
    Бібліотекарі відділу підліткового читання провели інформ – годину «Вшануємо подвиг українського добровольця». На заході розповідали про щоденний подвиг захисників, їхню стійкість та мужність, про те що й сьогодні більшість добровольців продовжують боронити рідний край від загарбників. Також школярі натхненно брали участь у створенні патріотичного плакату «Я захищаю твоє майбутнє», що символізує шану й подяку військовим за можливість жити мирним життям.
    Такі заходи сприяють подальшому зміцненню патріотичного духу серед молоді.

*****************

  

    9 березня колектив обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка долучився до одночасного читання вірша «В казематі» в рамках міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko.

*****************

  

  

     На початку весни, Україна вшановує пам’ять свого геніального сина – Т.Шевченка.
     З цієї нагоди з 6-го по 9-те березня у відділі підліткового читання проходив цикл заходів «Тарас Шевченко – нащадкам», приурочених до Шевченківських днів.
     На захід завітали учні 8-го класу ЗОШ №4. Школярі переглянули презентацію «Великий поет і музика» та прослухали музичні твори, що покладені на слова Тараса Шевченка.
     Також вони познайомилися з творчістю і долею Великого Кобзаря та взяли участь в літературних вікторинах «Чи знаю я твори Шевченка?», «Шевченко та Україна», в яких показали себе справжніми шевченкознавцями.
     На завершення заходу, учні переглядали літературу, представлену на книжковій виставці «Світова велич Шевченка». Адже, творчість Шевченка – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.
     Такими заходами ми прищеплюємо в дітей почуття глибокої поваги та пам’яті до славетного Кобзаря українського народу, розвивати в них інтерес до поетичного слова творця, а також виховувати почуття патріотизму в душі кожного юного нащадка.

*****************

  

  

     Кожного року у березні всі українці відзначають особливу дату – День народження Великого Кобзаря. З цієї нагоди, 9 березня, у відділі дитячого та сімейного читання для учнів початкових класів міста було проведено коментоване читання книги Є. Білоусова «Тарасове перо». Бібліотекар відділу розповіла дітям про письменника: якою людиною він був, як жив, чому його ім’я відоме на весь світ. Маленькі користувачі з великим задоволенням переглянули мультимедійну презентацію та прослухали уривок із твору Євгена Білоусова про дитинство та юність Тараса Шевченка. А на завершення зустрічі малюки із задоволенням познайомилися з книгами,  які були представлені на книжковій виставці «Безсмертне слово Кобзаря».

*****************

  

  

    6 березня в обласній бібліотеці ім. Т. Шевченка для учасників Локального центру був проведений майстер-клас «Обійми для матусі».
    Учасники заходу вчилися виготовляти за допомогою звичайного кольорового паперу – яскраві листівки власними руками, що стануть чудовими подарунками для кожної матусі. Підлітки творчо підійшли до виготовлення виробів та вклали в них частинку своєї душі.
    Під час майстер-класу, діти змогли проявити свій творчий потенціал, та поспілкуватися зі своїми однолітками у теплій та весняній атмосфері. Захід проходив за підтримки проекту «Інтеграція через діалог».

*****************

           

     6 березня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося свято «Подаруй мамі квіти і ласку!».

     До бібліотеки завітали учні 2-В класу Кіровоградського колегіуму разом з мамами, бабусями, та вчителями, щоб привітати своїх найрідніших, подарувати їм вірші, пісні, танці, а найголовніше обійняти, поцілувати та сказати «спасибі» своїм мамам! Справжнім подарунком для запрошених став перегляд міні-вистави «Домашній твір». Різноманітні розважальні конкурси та ігри, в яких брали участь не лише діти, а й дорослі, підняли настрій всім учасникам свята. На завершення заходу юні користувачі вручили чарівним жінкам подарунки зроблені своїми руками та познайомилися з книжковими новинками.

*****************

  

     Зима залишилася позаду, на вулиці вже щосили господарює весна. І, звичайно ж, всі ми з нетерпінням чекаємо на улюблене свято дівчаток, мам та бабусь. Тому, 5 березня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся цікавий майстер-клас «Усмішка для мами». Під час якого діти послухали казку Юлії Смаль «От би мені б таку маму» та познайомилися з різновидами вітальних листівок. Юні гості дуже сумлінно та старанно віднеслися до роботи, тому змайстрували з кольорового паперу гарні подарунки, якими привітають своїх мам та бабусь. На завершення заходу малюки познайомилися з виставкою літератури «Все найкраще – від матерів» та взяли книжки додому.