Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

     21 травня у відділі підліткового читання проходив книжковий let’s play «Літературне агентство Шерлока Холмса», присвячений до 160-ої річниці від дня народження англійського письменника Артура Конан Дойля.
     Учні 7-В класу гімназії ім. Т. Г. Шевченка вирушили в літературну мандрівку за творами відомого автора пригодницьких детективів. Під час подорожі, діти дізналися багато цікавих фактів із життя Артура Конан Дойля, який любив подорожувати і зі своїх численних подорожей завжди привозив нові сюжети, які ставали новими книжками. У вир пригод, школярі поринули, відповідаючи на запитання літературної вікторини «Детективний клуб» за оповіданнями про Шерлока Холмса і доктора Ватсона.

*****************

 

 

 

     21 травня найменші читачі відділу дитячого та сімейного читання повторили правила безпечної поведінки на вулиці, вдома та послухали казку Ніни Даценко «Перше чергування». А також розфарбували трансформерів-полісменів і трішки «чарували», адже герой 3D малюнку оживав у тих кольорах, якими його забарвили діти.

*****************

 

 

 

 

 

     Усі батьки мріють, щоб їхня дитина виросла мудрою, доброю і щасливою. Для того, щоб мрія збулася, є спосіб – читаймо дітям разом! Так, 19 травня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці» відбулися Батьківські читання «Улюблені казки мого дитинства». Бібліотекарі разом з родинами здійснити подорож у Країну Читалію. Літературна вікторина для батьків «Візок чудових казок» переконала малюків, що прочитані в дитинстві книжки запам'ятовуються на все життя. Але головними героями на святі були діти. Вони з задоволенням відгадували загадки, грали в ігри й танцювали. А особливо всім запрошеним сподобався конкурс з малювання від  волонтерів ЦДПУ ім. В. Винниченка під час якого учасники свята продемонстрували таланти та згуртованість родин.
     Усі відвідувачі мали змогу познайомитися та взяти почитати нові книги, які отримала бібліотека напередодні свята. Крім цього, сьогодні коло наших читачів поповнилося новими сім’ями. 
     На завершення заходу працівники бібліотеки подарували малюкам читацькі щоденники, вручили подяки партнерам та влаштували частування.
     Проект реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

 

     Щорічно, в травні місяці, в Україні проходять Дні Європи. 16травня, у відділі підліткового читання проходили канікули Go on «12 місць Європи, які варто відвідати», де діти знайомилися з цікавими туристичними місцями європейських країн. Вони дізналися багато цікавих фактів про визначні пам'ятки старовинних міст Німеччини, Франції, Італії та поринули у світ незвичайних курортів Португалії, Норвегії, Іспанії. Також підлітки брали участь у пізнавальній грі-вікторині «Європейські перегони».

*****************

 

   

     До Дня вишиванки у відділі підліткового читання, протягом дня, проходила фото-акція «Селфі у вишиванці». Так читачі та працівники відділу долучилися до відзначення унікального свята всіх українців.
     З Днем вишиванки, Україно!

*****************

 

 

 

     Фахівці обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка разом маленькими читачами та офіцерами управління патрульної поліції  в Кіровоградській області долучилися до заходів у рамках Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН. Поліцейські разом з бібліотекарем ознайомили малечу з  найпоширенішими небезпечними ситуаціями, які можуть чатувати дітей на вулиці. А також за сприяння Агенції сталого розвитку "Хмарочос" виготовили світловідбивні флікери «Будь видимим».

*****************

 

     Той хто не знає свого минулого – не може бути щасливим в майбутньому. На цьому акцентували увагу юних читачів бібліотекарі відділу дитячого та сімейного читання у день Пам’яті та примирення і напередодні свята Перемоги. Оповідання про події Другої Світової війни та інсталяція «Маки червоні знов розквітають – пам'ять дідів бережуть…» не залишили байдужим та перенесли кожного у вир тих бурхливих і жорстоких часів. Пам’ятаємо! Перемагаємо!

*****************

 

 

     До Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом бібліотекарі відділу підліткового читання проводили інформину «Війна очима дітей» та огляд книжкової виставки «Перемога в серцях поколінь», з яких підлітки знайомилися з подіями Другої світової війни в Україні, з прикладами героїзму нашого народу в боротьбі за свободу. Також діти долучилися до майстер класу, виготовляли паперових голубів, що символізують мир, злагоду і дружбу.

*****************

 

 

 

 

 

 

     25 квітня 2019 року в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім.Т.Г.Шевченка пройшов  обласний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія», головною метою якого є заохочення дітей до систематичного читання та  формування духовної  культури молодого покоління. Традиційно саме обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка за підтримки Департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації є організатором проведення  Конкурсу в нашій області. Головним координатором проведення конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019» на всеукраїнському рівні є громадська організація «Форум видавців», також його співорганізаторами та партнерами цього року стали Український інститут книги та «КРЕДОБАНК».
     Цього року в проведенні Конкурсу відбулись зміни. Найкращих читачів обирали тільки серед учнів 7-х класів. Але однією з головних умов конкурсу залишалося читання дітьми літератури з позашкільної програми, ведення читацьких щоденників та представлення на усіх етапах улюбленої книжки, яку можна порекомендувати своїм ровесникам. На обласному етапі «Книгоманії» усі учасники конкурсу активно і творчо продемонстрували ерудицію та знання літератури у  різних  конкурсних змаганнях: «Кращий знавець літератури», «Моя улюблена книга», «Естафета лідерів», а також мали можливість отримати додаткові бали за читацькі щоденники, пости в соцмережах, де представлено враження від прочитаних книг, за  ініціювання та організацію проведення в бібліотеці або школі заходів, спрямованих на популяризацію читання та за підготовлене відео тривалістю 1-2 хвилини, в якому учасник ділився враженнями від прочитаної книги. На усіх учасників обласного етапу конкурсу чекали  нагороди, книжкові подарунки та приємні сюрпризи, серед яких зустріч зі спеціальною запрошеною гостею -  літературним критиком, дитячою письменницею, редактором, співвласницею блогу про дитячу літературу «Казкарка» та «Рейтингу критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року» Валентиною Вздульською.
     Популярність конкурсу в області ще раз доводить, що інтерес до книги та читання, особливо сучасної літератури,  у дітей не згасає, адже до його проведення долучились майже 1500 юних читачів бібліотек з 28 районів, міст та ОТГ області, а в обласному етапі змагались 22 найсильніших.
     Серед конкурсантів журі обрало Суперчитачку області. Нею стала Єрещенко Анна з с. Аджамка Кіровоградського району, яка отримала медаль та Диплом Суперчитача області. Також в цей день на загальноміському етапі було обрано Суперчитача міста – обласного центру.  Суперчитачкою міста Кропивницький стала Печенюк Єлизавета. Саме на двох переможців від нашого регіону чекає подорож до Львова – Міста літератури ЮНЕСКО, зустрічі з улюбленими авторами дитячих книжок та ровесниками-книгоманами, урочиста церемонія нагородження Суперчитачів зі всієї України, цікаві пригоди на Дитячому форумі та Фестивалі дитячого читання «Книгоманія», який відбудеться 17-19 травня у Львові.

*****************

 

 

 

 

 

     Гарним настроєм, веснянками та веселими забавами, фахівці відділу дитячого та сімейного читання, разом з малечею розпочали підготовку до Великодня. Під час екскурсії переглянули роботи талановитих учасників обласного конкурсу «Веселкові фарби». Діти поринули у  справжній арт-простір дитячої бібліотеки, який надихнув  їх  на створення  яскравих святкових листівок. 

*****************

 

 

      24 квітня, напередодні Світлого Воскресіння Христового, у відділі підліткового читання в рамках культурно-дозвіллєвих студій для підлітків «Діалог», працював арт-майданчик «Писанкове мереживо».
      Діти старанно та натхненно створювали чудові Великодні сувеніри, і як результат, отримали симпатичні прикраси до свята. А для того, щоб залучати підростаюче покоління до християнських цінностей та всебічного гармонійного розвитку, бібліотекар розповіла їм про походження великодніх писанок, та про мистецтво і традиції українського писанкарства. Також, під час заходу, учасники ділилися між собою Великодніми вітаннями та побажаннями.

*****************

      22 квітня фахівці відділу дитячого та сімейного читання здійснили бібліодесант до Гімназії № 9  та для учнів п’ятого класу провели годину пам’яті «Весна не знала». Бібліотекар розповів дітям про одну з найбільших техногенних катастроф людства, внаслідок якої радіоактивне опромінення отримала величезна кількість людей, було забруднено навколишнє середовище декількох країн. А також прочитала оповідання з книги Євгена Гуцала «Діти Чорнобиля».

*****************

 

 

 

 

 

      Сьогодні до обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка завітали студенти другого курсу педагогічного факультету ЦДПУ ім. В.Винниченка, майбутні вчителі та вихователі. Мандрівка бібліотекою продовжилась знайомством з широким розмаїттям книг і періодичних видань для найменших читачів відділу дитячого та сімейного читання. Студенти поринули у справжній світ дитинства: читали інтерактивні книжки, розглядали вімельбухи та, поділившись на дві команди, побудували екологічне місто.
      Захід відбувся за підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

 

 

 

 

      Чи знаєте ви чим відрізняється писанка від крашанки? Що означають їхні символи та кольори? Де і як зберігати писанку? Відповіді на ці та інші запитання отримали діти під час заходу у відділі дитячого та сімейного читання. А також маленькі читачі слухали казку Дарини Мурмуєнко «Великоднє диво», творили писанку власноруч та мандрували бібліотечними лабіринтами, де на них чекало ще багато цікавих сюрпризів.

*****************

 

 

      23 квітня, напередодні, 33-ої річниці страшної трагедії на Чорнобильській АЕС  у відділі підліткового читання було проведено екошок  «Суворі уроки Чорнобиля».
      Школярам  було представлено презентацію та уривки з документальних фільмів про найбільшу техногенну катастрофу та потенційну небезпеку радіоактивного забруднення для навколишнього середовища. Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять героїв-ліквідаторів, які мужньо гасили пожежу і боролися з наслідками масштабної аварії. Бібліотекар зазначила, що така трагедія має бути пересторогою не тільки для нинішнього, а й для майбутніх поколінь.

*****************

 

 

      22 квітня, до Всесвітнього Дня Землі, у відділі підліткового читання для старшокласників гімназії ім. Т.Г. Шевченка було проведено еко-годину «Бути природі другом». Під час диспуту, мова йшла про важливість захисту навколишнього середовища, про шкоду сміття та як своїми вчинками кожен з нас може допомогти природі.
      На заході були присутні патрульні поліцейські міста, які надали корисні поради, щодо збереження довкілля, а також наголосили про відповідальність кожного за забруднення навколишнього середовища.

*****************

 

 

 

 

 

      22 квітня – Всесвітній День Землі. Це свято об’єднує людей, які прагнуть зробити нашу Планету чистішою. А для цього потрібно, щоб кожен із нас не забруднював навколишнє середовище та сортував сміття, адже перероблені відходи – це вторинний ресурс. Саме про це, і спілкувалася малеча з бібліотекарем відділу дитячого та сімейного читання під час голосного читання екологічної казки Лариси Ніцой «Страшне Страховисько», ігрової програми «Еко-стиль твого міста» та творчої майстерні в техніці dump art «Не треба викидати — давайте майструвати!».
      Заходи відбулися в рамках проекту «ЕКО-стиль твого міста».  Проект реалізується за фінансової підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens), за інформаційної підтримки ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» і медійної агенції «Public Sensation», журнал «PERSONA». Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

*****************

 

 

 

 

 

      21 квітня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці» відбувся День читання інтерактивних книг. Проект реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос».
      Все частіше ми чуємо: книга чи ґаджет? І все частіше діти обирають технології – це частина їх адаптації до сучасного світу. Проте, саме книга наповнює і розвиває їх особистість. Тому, замість протиставлення книги та ґаджетів, ми поєднали їх. І читання відбувалось невимушено, перетворившись на захопливу гру, адже інтерактивна книга – це поєднання ключових плюсів класики із сучасними здобутками в ІТ сфері. А також читачі познайомилися з іншими книгами-іграшками, які додають магії до звичайного процесу читання, заохочують і змушують повертатися до них знову і знову!
      На останок діти мали змогу зобразити улюблених персонажів, відчуваючи себе справжніми художниками за мольбертами, і пограти у настільні ігри

*****************

 

 

 

 

 

      Сьогодні в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка стався справжній літературний вибух, адже до нас завітали сучасні дитячі письменники – Леся Воронина та Сергій Пантюк, які провели феєричні творчі зустрічі.
      Сергій Пантюк розповів дітям про пана Перевертаса, який іноді навідується до них, і тоді все навколо стає догори дригом, а ще з’являються  неслухняники та пустуни замість чемних хлопчиків та дівчаток. Кожна наступна історія автора про книжку перетворювалася на маленьку пізнавальну гру. 
      Про шалені пригоди, фантастичні мандрівки, пригодницькі книжки з непереможним суперагентом, небезпечні міжгалактичні подорожі та про свої творчі плани розповіла читачам нашої бібліотеки – Леся Воронина. А найцікавішим спецзавданням від письменниці було вигадати назву  майбутньої п’ятої частини книжки «ТТБ».
      Тож, розпочатий літературний вибух завершився неймовірним читацьким гармидером, який годі вгамувати!!! Далі буде …

*****************

 

 

 

 

 

      Два дні поспіль читачі обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка мали змогу поспілкуватися з офіцерами управління патрульної поліції  в Кіровоградській області. Поліцейські разом з бібліотекарем ознайомили малечу з  найпоширенішими небезпечними ситуаціями, які можуть чатувати дітей на вулиці. Навчили як правильно вести себе у разі нападів зловмисників і продемонстрували на прикладах основні прийоми захисту.  Розповіли маленьким відвідувачам про правила дорожнього руху, адже їх дотримання важливе у будь-якому віці. А завдяки Агенції сталого розвитку "Хмарочос", яка надала  яскравий матеріал для творчої майстерні - малюки разом з поліцейськими виготовили світловідбивні флікери «Будь видимим/Be visible».

*****************

 

 

      17 квітня у відділі підліткового читання відбулося зібрання учасників культурно – дозвіллєвих студій «Діалог». Діти обговорювали одну з найулюбленіших тем: «Кішки – улюбленці мільйонів». Під час заходу, вони знайомилися з цікавими фактами про цих домашніх та, водночас , загадкових тварин , а саме: коли і як приручили кішок та яку користь вони приносять людям. А також брали участь у майстер – класі з виготовлення закладок у вигляді котів та переглядали зоологічні журнали.
      Такі заходи сприяють вихованню в підлітків любові до тварин, відповідального до них ставлення.

*****************

 

      У рамках проектів «Book & Art weekend у дитячій бібліотеці» та «Еко-стиль твого міста», Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка отримала планшети, дитячі мольберти, кулер для води та баки для сортування сміття. Дані проекти реалізуються за фінансової підтримки Британської Ради в рамках Програми «Активні громадяни» (Active Citizens). Регіональний партнер Програми «Активні громадяни» на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку «Хмарочос». І сьогодні найменші читачі вже мали можливість відчути себе справжніми художниками за мольбертами.
      Завітайте до відділу дитячого та сімейного читання й станьте учасниками проектів. Більш детальна інформація про заходи дивіться на сайті бібліотеки.

*****************

 

      Ми живемо в дуже непростий час. Сучасні діти, на жаль, думають, що у них багато життів, як у комп’ютерних іграх. Вони далекі від усвідомлення реальних небезпек. Саме тому, 14 та 15 квітня у відділі дитячого та сімейного читання відбулися віртуальні уроки «Небезпечні знахідки» та «Вогонь – друг, вогонь – ворог». Бібліотекар обговорив з малечею ситуації, які навчать їх бути обачними й обережними у побуті та навколишньому середовищі.

*****************

 

 

      Новий сонячний день приніс нову казку.
      Виявляється, друзями можуть бути не лише хлопчики й дівчатка, а навіть різнобарвні олівці. Казка Дрю Дейволта «День, коли олівці втекли», яку проілюстрував хлопчик Олівер Джефферс, - це чудова, жива і яскрава історія, яка примусила дітей сміятися, вигадувати нові світи за допомогою олівців та цінувати дружбу.

*****************

 

      10 квітня в рамках міні-проекту «Торгівля людьми: сучасне обличчя» відділ підліткового читання провів соціокультурну акцію «Людина не товар», під час якої підлітків знайомили з поняттям торгівля людьми та сучасні прояви рабства. Діти створювали символічний плакат «Людина не товар», а також висловлювали свої думки на дану тему.
      Головна мета нашої акції: підвищити обізнаність підростаючого покоління з цієї проблеми та як вміти захищати себе, щоб не стати жертвою торгівлі людьми.

*****************

 

      Чи знаєте, ви, як перетворити солому на золото, ні? Відповідь на це питання знає Торохтій. Сьогодні юні читачі відділу дитячого та сімейного читання зустрілися з цим маленьким чарівником на сторінках казки під час «Story time». А також діти вирішували логічні задачі, відгадували з якого твору предмет і знайомилися з журнальними новинками.

*****************

 

 

 

   

      7 квітня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці» відбувся перфоманс з  письменницею Оленою Надутенко. Проект реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Проекту «Активні громадяни» та за сприяння «Агенції сталого розвитку «Хмарочос».
      Олена Валентинівна розповіла дітям історію про те, як вона почала писати дитячі твори та про свого внука Артема, який надихнув її на створення першої збірки «Веселі акварелі». Юні читачі з радістю спілкувалися з автором, слухали вірші зі збірок «Веселі акварелі», «Про що співав єнотик?», «Барвиста вишиванка» та майбутньої книжечки «Срібний дощик». Малечі сподобалася чудова поезія, адже автор разом з ними перенеслася в неповторний світ перших дитячих здивувань і захоплень, де вони дізналися: чого молоко біле, що домовичка не потрібно боятися, бо це просто казка та багато інших секретів.
       А також маленькі читайлики стали учасниками творчої майстерні від волонтерів ЦДПУ ім. В.Винниченка, які подарували можливість кожній дитині відчути себе справжнім митцем, адже кожна акварельна пляма перетворювалася на казкового героя.

*****************

  `

  `

      З усіх книг діти найбільше люблять казки, адже вони є справжньою колискою добрих див. 4 квітня у відділі дитячого та сімейного читання маленькі читачі мандрували зі сторінки на сторінку збірки «Щастя у віконці» та разом з Книжковою Феєю поринули у світ неймовірних пригод. Ні Злий Чарівник, ні віртуальний світ не змогли переконати забути малечу про казку.
      Кожному з нас до снаги зробити світ кращим. Тільки  треба не розгубити Талант і не втратити Мрію.

*****************

 

 

 

        2 квітня більшість країн світу відзначають Міжнародний День дитячої книги. Не випадково його святкування призначено на цю дату, адже саме в цей день народився казкар Г. Х. Андерсен.
      З нагоди свята до відділу дитячого та сімейного читання завітали наймолодші читачі – вихованці спеціального дитячого навчального закладу № 46. Слухаючи розповідь бібліотекаря діти знайомилися з книгами, які були представлені на книжковій виставці «Великий казкар данського королівства». А також малюки взяли участь у казк`ютерній грі «Чарівний віночок», під час якої продемонстрували свої знання та допомогли Винахідниці казок повернути квіти у віночок.

*****************

 

 

   1 квітня - Всесвітній день сміху. Звичай жартувати і обманювати один одного саме цього дня виник дуже давно, і, сьогодні, свято гумору святкують в багатьох країнах світу. Бо, гумор – це не просто сміх, це – справжня сміхотерапія, що продовжує життя та наповнює його позитивом.
   Ось і бібліотекарі відділу підліткового читання підготували для своїх читачів змагання для кмітливих «Торба сміху», де діти звеселяли один одного кумедними оповідками, гуморесками та дотепними жартами.
   Посміхайтеся частіше, даруйте радість всім навколо, і кожен день буде яскравим та веселим.

*****************

 

 

 

 

 

 

   Котоманія триває!
   31 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено перфоманс з сучасною поетесою, нашою землячкою  Оленою Горобець.
   Недільний день у бібліотеці був неймовірно цікавий, адже на зустріч Олена завітала не сама, а з помічниками-кицями, які провели незабутній КотоКвест. Під час квесту малеча познайомилася із чудовою кицею з Кропивницького та послухала нові веселі і трохи бешкетні віршики у виконанні автора. Юні читайлики мали нагоду взяти участь у творчій майстерні «Киця-мандрівниця» та ознайомилися з кращими книжками, головними персонажами яких є котики. А також діти багато читали та розважалися, адже сумувати ніколи, бо прийшли канікули!

*****************

 

 

   Продовжують подорожувати казковим будиночком малюки під час Всеукраїнського тижня дитячого читання. Сьогодні, 27 березня, до відділу дитячого та сімейного читання завітали першокласники НВО № 6. Познайомилися з новими книгами, відгадували загадки та прослухали оповіданнячко Марини Кірносової, яке спонукає бережно відноситися до книжки, а за це вона обов’язково віддячить, показуючи нові пригоди та відкриваючи дивовижні міста!

*****************

   

   Користувачі відділу підліткового читання люблять читати книги різних жанрів, але найбільшу перевагу віддають жанру фентезі, такий висновок бібліотекарі зробили під час анкетування «Книга, яку читає твій друг», що проходило серед читачів середнього шкільного віку в рамках тижня дитячого читання. Діти заповнювали анкети, ділилися враженнями про прочитане і радили своїм друзям цікаві книги.
   Дружнє спілкування в бібліотеці зі своїми однолітками дає відчуття особистого зростання, а також приносить радість і задоволення.

*****************

 

 

 

   Протягом Всеукраїнського тижня дитячого читання відділ підліткового читання проводив фото-квест в стилі селфі «Читай-місто» задля промоції та пропагування книги та читання.
   Ця акція є своєрідним поштовхом для залучення підростаючого покоління до читання, бібліотеки та активного пізнання сучасної літератури.
   Завдяки активності бібліотекарів та учасників, акція стала культурною і цікавою подією, яка сприяє популяризації читання серед молоді.
   Дякуємо всім учасникам та запрошуємо приєднатися до нашої читаючої родини!

*****************

 

 

 

 

   Що таке догіпедія? Яка найбільша та найменша порода собак? Які бувають собачі професії? Які відомі собаки-герої зустрічаються у світовій літературі? Ці та інші цікаві факти, загадкові легенди, казки, невигадані історії про цих дивовижних тварин діти дізналися під час літературної тусівки «Догопедія або Жив-був пес» та огляді літературної експозиції «Кудлаті та смішні».
   А також малюки стали учасниками творчої майстерні «Стань моїм другом» і власними руками створили різнокольорових песиків у техніці оригамі.

 

   24 березня письменник Петро Мельник подарував бібліотеці "Фронтовий альбом" відомого фотографа-документаліста Олександра Клименка. Ця книга присвячена загиблим і живим воїнам України. Героям, які жертвують собою заради нас із вами!
   За словами автора: «…Ця книга про війну. Туди дуже просто доїхати зі столиці швидкісним потягом за шість годин. Я б назвав цей поїзд «Київ-Війна». Можливо, ця книга жорстка. Але така й сама війна, що руйнує життя цілого покоління. Це мій погляд. Я не міг бути одночасно в усіх точках на карті бойових дій. Це не енциклопедія нашої війни. Тут показані місця де я сам був і люди, яких сам бачив… Фотографія, на мій погляд, все-таки найбільш об’єктивний свідок історії… Зберегти правду для наступних поколінь – так я намагаюсь працювати».

*****************

 

 

 

 

 

 

   24 березня в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка пройшов Фестиваль «Дитина читає – Україна процвітає».
   Під час заходу були підведені підсумки конкурсу «Читаємо, граємо, фантазуємо» та відзначені всі його учасники. Шквал позитивних емоцій у маленьких читачів викликали творчі майстерні від волонтерів проекту  "Book & Art weekend в дитячій бібліотеці», студентів ЦДПУ ім. В.Винниченка.
   Сюрпризом учасникам Фестивалю став перфоманс з письменником Петром Мельником, який презентував третю книгу пригодницько-фантастичної повісті «Дивовижна пригода Соні й Асі на Запорізьку Січ». Дітям дуже сподобалося подорожувати з автором та дізнаватися кулінарні секрети народів світу. Найактивніша учасники зустрічі отримали від письменника подаруночки.
   Для педагогів, бібліотекарів та батьків, учасників бібліотечного клубу читання та розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці» відбувся ситан «Як виховати дитину читаючою та творчою особистістю». Учасники проаналізували дану проблему та дійшли висновку, що тільки в тандемі «батьки + педагоги + бібліотекарі» ми сформуємо простір, у якому дитина буде постійно читати, розвиватися, творити та впевнено почуватися у соціумі.

*****************

 

   22 березня до відділу підліткового читання завітали старшокласники ЗОШ№14 на літературний серпантин «Сторінками улюблених книг». В рамках Тижня книги, бібліотекарі підготували школярам слайд-презентацію про героїв міфів, історичних та пригодницьких романів.
   Діти залюбки поринули у світ пригод, взявши активну участь у віртуальній вікторині «Парад літературних героїв», показали гарні знання з літератури і вміння працювати в команді.

*****************

 

     Під час проведення Тижня дитячого читання на відвідувачів щодня чекають бібліотечні цікавинки – літературні дуелі, пізнавальні вікторини, віртуальні мандрівки тощо.
     20 березня у відділі підліткового читання, протягом дня, проходила бібліопригода «Почитаємо, пограємо, відгадаємо!». Юні читачі здійснили подорож до світу улюблених книг, це було випробування на начитаність, кмітливість та ерудицію. Діти охоче вживалися в образи книжкових героїв і активно проявляли себе у конкурсах «Уважні вушка», «Побачив, почув – запам’ятай» та бліці «На кому обірветься».
     Також відділ запрошує всіх бажаючих познайомитися з літературними новинками, представленими на виставках «В майбутнє з книгою» та «Ура! Новинки!».

*****************

 

 

 

 

 

     Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це свято, якого немає в календарі, але воно щороку проходить наприкінці березня у бібліотеках для дітей і про нього знають усі цінителі та шанувальники книги.
     В області Тиждень дитячого читання за традицією відкривається в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка за сприяння Департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної  адміністрації, а потім естафета передається до усіх дитячих бібліотек. Цього   року  Всеукраїнський Тиждень дитячого читання триватиме з 19 березня по 2 квітня і має на меті ознайомити дітей з кращою сучасною літературою, створити позитивну мотивацію до читання.
     Меседж проведення Тижня дитячого читання в області «Тижнева книжкотерапія». Урочисте відкриття Тижня відбулося 19 березня святом «Давай, Книго, друзячитися!». Всі присутні взяли участь у літературно-музичному дійстві зі справжніми письменниками та юними даруваннями, а також нагородженні найактивніших читачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка.
     Під час Тижня для юних користувачів Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбудуться: Фестиваль «Дитина читає – Україна процвітає!»;  перфоманси з письменниками Оленою Горобець, Оленою Надутенко та Петром Мельником; Конкурс «Читаємо, граємо, фантазуємо…», Дні книжкових новинок та читання інтерактивних книг в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці»;
     літературний серпантин «Сторінками улюблених книг» та написання піар-листівки «Книга, яку читає твій друг»; Ситан для педагогів, бібліотекарів і батьків «Як виховати дитину читаючою та творчою особистістю»; День інформації «Світові бестселери сучасному читачеві», Фотоквест в стилі селфі «Читай – місто» та знайомство з літературними експозиціями «Острів читацьких скарбів» і «В майбутнє з книгою!», а також багато іншого.
     Не менш захоплюючі заходи для дітей і підлітків пройдуть під час Тижня читання в бібліотеках сіл, селищ і міст області. Це: святкові театралізовані програми та розважальні дійства, казкові подорожі, зустрічі з місцевими письменниками, бенефіси читачів, поетичні вернісажі, презентації літературних новинок, конкурси, вікторини, голосні читання тощо.
     Отже, бібліотеки області, що обслуговують дітей, з нетерпінням чекають всіх любителів читання на заходи, адже зустріч з Книгою завжди цікава, захоплююча і неповторна.

*****************

 

 

 

 

 

     Дякуємо, всім читаючим родинам, які взяли участь у конкурсі «Читаємо, граємо, фантазуємо»!!!  Стань учасником та створи свою казкокартину до 22 березня!
     Чекаємо вас 24 березня о 12 годині у відділі дитячого та сімейного читання на День творчості.

*****************

 

 

     13 та 14 березня до Дня українського добровольця, відділ підліткового читання проводив для школярів гімназії ім. Т. Г.Шевченка патріотичну інформину «Мужність і патріотизм бійців - добровольців». Бібліотекарі розповіли дітям про добровольчий рух в Україні, про героїзм патріотів, які першими стали на захист нашої країни та добровільно , за покликом серця, пішли боронити рідну землю від ворогів. Бо саме, завдяки, добровольцям – їхній мужності, відданості і щирому патріотизму Україна залишається незалежною.
     Також читачі бібліотеки знайомилися з книгами нових українських авторів про наших героїв-захисників, представлених на книжковій виставці «Мужність і патріотизм бійців-добровольців».

*****************

 

 

 

     Сьогодні, 13 березня, фахівці відділу дитячого та сімейного читання продовжили інформаційно-просвітницький екологічний проект «Еко-стиль твого міста».
     Для школярів ЗШ № № 33 та 24  провели віртуальні уроки «Чепурик - захисник довкілля». Бібліотекар  познайомив дітей з головним героєм дитячої пізнавальної книги – Чепуриком. У нього є мрія - він хоче, щоб у нашому рідному місті, країні і на нашій Землі було менше сміття і зовсім не було звалищ! Це можливо, якщо дотримуватися трьох правил «З»: зменшуй, збирай, застосовуй! Але сам він  з цим не впорається. Йому потрібні друзі-помічники. Бібліотекар разом з  малюками намагалися знайти шляхи, для покращення навколишнього середовища та спробували втілити в життя ці правила. Вони сортували сміття і виготовили з використаного паперу «чарівних метеликів».
     А також на захід завітали офіцери управління патрульної поліції в Кіровоградській області, розповіли про громадську організацію «Перспектива молоді» та запросили маленьких кропивничан долучитися до екоакції «Чистобіг», під час якої волонтери й активісти прибиратимуть сміття протягом години.

*****************

 

 

     6 березня, напередодні свята миру, весни і всього жіноцтва у відділі підліткового читання пройшов креативний майстер-клас з виготовлення вітальних листівок «Найкращій у світі».
     Діти із задоволенням працювали над створенням своїх сюрпризів, вкладаючи у виріб майстерність та теплоту. Адже подарунок той, що зроблений своїми руками, здатний пробудити в душі тепло та любов.

 

     З першими весняними днями, ми вшановуємо пам'ять і творчу спадщину Великого Кобзаря, адже для кожного українця – це символ натхнення, незламного духу та щирої любові до України.
     5 березня у відділі підліткового читання для школярів гімназії ім. Т.Г.Шевченка було проведено літературну годину «Кобзареве слово вічне!». Під час якої, діти поглиблювали свої знання про видатного діяча української культури – Тараса Шевченка, а ще переглядали мультимедійну презентацію «Мистецька спадщина Кобзаря», яка познайомила їх з кращими мистецькими творами художника.
     Також протягом Шевченківського тижня читачі беруть участь в поетичному марафоні «Шевченківські читання». А для залучення і зацікавлення підлітків творчістю письменника у відділі діє книжкова виставка «Шевченкові думи переживуть віки».

*****************

 

 

     Про світ створений великим українським письменником і художником  Тарасом Шевченком, про село Моринці, видання «Кобзаря» та заслання поета відомо ще зі шкільної програми. Але у сучасному світі є безліч цікавих фактів та рекордів пов’язаних з ім’ям митця, саме про це, сьогодні, розповів дітям бібліотекар відділу дитячого та сімейного читання під час міні-презентації збірки віршів Т.Шевченка «Малий Кобзар» та огляду літературно-мистецької експозиції «Кобзареве слово – вічне». А також малюки стали учасниками творчої майстерні «Читай, вивчай, малюй!».

*****************

 

 

 

 

 

     Ви хочете, щоб наша планета стала чистішою й гарнішою і щоб люди дбайливіше ставилися до природи? Тоді, вам до нас! Станьте негласними Агентами Чистоти! 27 лютого в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка продовжив свою роботу навчально-ігровий екологічний проект «Еко-стиль твого міста» спільно з ТОВ «Екостайл». Учні молодших класів загальноосвітніх шкіл № 14 та «Мрія», під час віртуального уроку й ігрової програми навчилися правильно сортувати сміття та заробляти на цьому додаткові кошти; ознайомилися з його видами, наслідками утворення несанкціонованих сміттєзвалищ і поповнили ряди негласних Агентів Чистоти.
     Про помірність споживання і друге життя звичайних речей діти дізналися під час  творчої майстерні «Апельсинки для пташинки».
     Зустрічі з фахівцями «Екостайлу» в бібліотеці триватимуть до кінця навчального року. Найактивніші борці за чистоту нашого міста отримають подарунки.