Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

 

 

        21 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося музичне свято «Щоб всі люди в цьому світі жили дружно, як сім’я», яке підготували вихованці кіровоградської музичної школи №4, під керівництвом викладача фортепіанного відділення Фурлет Ганни Володимирівни.
        Під час зустрічі малеча вирушила в справжню подорож. Діти, за допомогою магічної музики, побували на кориді, затанцювали польку, перенеслися в літо та згадали найріднішу людину на Землі – маму. А також відшукували ноти, які заховалися у словах та відгадували загадки про музичні інструменти. Справжньою несподіванкою для всіх присутніх стала вокальна композиція «Ми вже не малята» у виконанні глядачів-першокласників, які таким чином вирішили подякувати вихованцям музичної школи за гарне свято.

*****************

 

                Котоманія триває!
        Чекайте влітку в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Шевченка книгу  Олени Горобець «Киця з Кропивницького та її друзі»! Дякуємо благодійнику, який забажав залишитися інкогніто, за чудовий подарунок – 20 нових книг письменниці-землячки для читайликів нашого міста!

*****************

 

        Щорічно в травні місяці в Україні проходять Дні Європи. 16 травня у відділі підліткового читання відбувся «Бібліотур: європейські карнавали і паради», де діти знайомилися з традиціями карнавальних святкувань в різних європейських країнах. Вони дізналися багато цікавих фактів про те, як проходять веселі карнавальні дійства у Франції, Англії, Німеччині, Іспанії, Італії ,і, навіть, тихій Швейцарії. Також вони брали участь у пізнавальній вікторині «Чи знаєш ти Європу?».
        Протягом тижня у відділі буде демонструватися книжкова виставка «Багатолика Європа».

*****************

 

        Ми живемо в дуже непростий час. Сучасні діти, на жаль, думають, що у них багато життів, як у комп’ютерних іграх. Вони далекі від усвідомлення реальних небезпек. Саме тому, 15 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся віртуальний урок «Небезпечні знахідки». Бібліотекар обговорив з малечею ситуації, які навчать їх бути обачними та обережними під час літніх канікул.

*****************

 

 

 

 

 

        14 травня у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбувся літературний котоквест по мотивам книги Олени Горобець «Киця з Кропивницького та її друзі». На захід завітали авторка Олена Горобець та художник-ілюстратор Катерина Кравцова, які влаштували вибуховий book-перфоманс. Знайомлячись з героями віршів, малюки опановували ази театрального та художнього мистецтва. Взяли участь у майстер-класі з рок-н-ролу від вихованців студії «Авангард» Хорошайлова Олександра та Білоконенко Анастасії. Письменниця разом з дітьми читала реп. Діти, як справжні знавці книги та любителі пухнастиків, виконали всі завдання квесту і отримали Диплом за участь. І як завжди, безліч автографів, селфі, веселощів та драйву.      

*****************

 

 

        Школа спецагентів дорожнього руху в дії!
        Фахівці обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Шевченка разом з офіцерами Управління патрульної поліції в Кіровоградській області долучилися до Тижня безпеки дорожнього руху. 
        7 та 10 травня юні читачі відвідали віртуальні уроки «Правила безпечної поведінки на дорогах» та «Наш друг світлофор». Під час заходів малеча пригадала основні правила поведінки на вулиці, вивчила дорожні знаки для пішоходів та познайомилася з літературою, представленою на книжковій викладці «Дорожня азбука малюкам».

*****************

 

 

        8 травня, до вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні, у відділі підліткового читання проходив майстер-клас «Маки – квіти великої перемоги». Діти виготовляли червоні маки з паперу – як символ пам’яті жертв війни та героїв, які мужньо захищали свою землю.

        З метою виховання поваги до учасників бойових дій Другої світової війни, гордості за своїх земляків і Батьківщину, бібліотекарі провели для користувачів огляд книжкової виставки «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо».

*****************

 

        Колись давно наші прадіди і прабабусі мріяли про мир – тоді йшла Друга світова війна. Їхня мрія збулася. Пройшли роки і ось так сталося, що їхня мрія знову під великою загрозою – йде війна. Саме тому, у День пам’яті та примирення – 8 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся урок пам’яті «Вся земля війною плакала…». Під час якого, діти на прикладі головних героїв оповідання Пилипа Бабанського «Бабуся», дізналися про героїчні вчинки звичайних людей, про їхні мрії, сподівання, які близькі серцям маленьких українців. Юні читачі познайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Війні немає забуття».

*****************

 

 

 

 

 

        В рамках IV книжкового фестивалю «Весняний книговир» та волонтерського проекту «Book & Art weekend», 6 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося Свято читаючих родин.

        Батьки і діти дружньо давали відповіді на запитання літературної вікторини та відгадали загадки. Чудові вірші кропивницької поетеси Олени Надутенко навчили малечу цінувати щирість, бути охайними, працелюбними та веселими, сповнили вихідні позитивним зарядом.

        А ще діти дізналися про Дерево Роду, згадали своїх пращурів та рідних. Під час майстер-класу разом з студентами-волонтерами Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка створили власне Родовідне дерево та Дерево читаючих родин відділу дитячого та сімейного читання.

        Долучайтеся і ви до нашої читаючої родини.

*****************

 

 

 

 

        Виставка-презентація та цікаві майстер-класи від фахівців обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка під час IV книжкового фестивалю «Весняний книговир». А ще приємним сюрпризом стала відзнака від Кіровоградської ОДА та Кіровоградської міської ради. Вручають диплом за участь: міський голова - Андрій Райкович та заступник голови ОДА - Андрій Коломійцев.  

*****************

 

 

 

 

        3 травня у м. Кропивницькому відкрився IV книжковий фестиваль-виставка «Весняний книговир». А розпочався Фестиваль в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка зустріччю з сучасним дитячим письменником Петром Мельником.
        Під час зустрічі автор познайомив дітей з новою пригодницько-фантастичною повістю «Дивовижна подорож Соні й Асі до давнього Єгипту», яка продовжує знайомити читачів з приголомшуючими мандрівками дівчинки Софії та її подружки Асі.
        Юні користувачі мали можливість відчути себе справжніми журналістами, підготувавши кумедні та каверзні запитання письменнику. Винагородою найактивнішим «медійникам» стали книги з автографом автора та інші заохочувальні призи.