Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

       20 червня найменші читачі міста завітали до відділу дитячого та сімейного читання на «Story-time». Під час заходу діти послухали казку «Велетень Том» та дізналися секрети магічних істот-гномів. Малюки із завзяттям відгадали загадки, пройшли лабіринти та подолали всі випробування, щоб допомогти доброму велетню потоваришувати з людьми, адже лише разом і злагоджено можна подолати всі випробування. А також діти познайомилися з новими пізнавально-розважальними журналами.

 

*****************

       15 червня бібліотекарі відділу підліткового читання провели для учнів 7-х класів гімназії ім. Т.Г. Шевченка історично-краєзнавчий екскурс «Літописи Кіровоградщини».
Діти знайомилися з архітектурними перлинами нашого міста та іменами відомих архітекторів, які надали нашому місту гарний і неповторний вигляд. Також підлітки взяли участь у краєзнавчій вікторині «Знавці степової Еллади», проявивши свою кмітливість та обізнаність з історії рідного краю.

*****************

 

 

 

       15 червня у відділі дитячого та сімейного читання для найменших користувачів проведено екологічний БІБЛІОпікнік з циклу заходів «Екологія від А до Я». Під час заходу діти взяли участь у еко-квесті. Його головне завдання полягало в тому, щоб скласти пазл із зображенням нашої Планети. Але для цього потрібно було пройти випробування. Малеча спробувала себе і в ролі детективів, коли відшукувала завдання, і в ролі юних натуралістів, коли знаходила домівки тварин та створювала власними руками неперевершених метеликів, і звичайно справжніх розумників, які, не задумуючись, давали відповіді на найскладніші запитання вікторини. 

*****************

 

 

       З початком літніх канікул бібліотекарі відділу підліткового читання постійно проводять для школярів різноманітні розважальні заходи.12 червня семикласники ліцею мистецтв відвідали ігрову програму «Відпочиваємо з книгами та іграми». Під час заходу, вони здійснили віртуальний бібліотур по замках Європи, а також брали участь в цікавих конкурсах таких, як: «Народ скаже , як зав'яже», «Весела пантоміма», де проявили свою винахідливість та отримали максимум позитивних емоцій.

*****************

  
  

  

       Нещодавно Олена Сліпченко та Данило Ільічов із Долинського району, переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія», побували на Фестивалі дитячого читання у місті Львові.
       Діти отримали незабутні враження від участі в десятому ювілейному Дитячому Форумі, який відбувся у форматі великої гри «Космовізія: супергерої та книжкова туманність». На подвір’ї Палацу Мистецтв було здійснено символічний запуск космічної ракети на борту з юними переможцями конкурсу «Книгоманія» за межі Метагалактики. Нашій делегації випала велика честь запустити двигун космічного корабля «Космовізія». Перший астронавт Данило здійснив переліт через книжкову туманність.
       А ще Оленка і Данилко побували на цікавих екскурсіях містом, взяли участь у пригодницькому квесті середмістям Львова, інтеграційній вечірці у Геокуполі, зустрічах із письменниками О. Есауловим, О. Дерманським, А. Бачинським, брейнштормінгу «Читати цікаво? Читати – круто!», коли розбившись на групи, разом із дитячими письменницями Анастасією Левковою, Мар’яною Савкою, Наталкою Малетич та Юлією Ліщинською створювали проекти «Як зробити, щоб люди читали?».
       Урочиста церемонія нагородження кращих читачів із усіх областей України відбулася у чарівному місці – магічній школі «Bookwarts», на яку тимчасово перетворилася Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка. Юні книгомани були відзначені дипломами, грамотами, сертифікатами та отримали валізи сучасних бестселерів.
       Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка, організатор конкурсу в області, закликає дітей і надалі бути активними учасниками щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія»!

*****************

  

       8 червня у відділі підліткового читання обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка в «Малій галереї Кіровоградського обласного художнього музею» відбулося відкриття виставки творчих робіт студентів 1 курсу мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка Крістіни Повалій, Дар’ї Костюк та Романа Ткаченка - «Шлях до майстерності».
       В експозиції налічується більше 20 творів у техніці акварелі. Це переважно натюрморти та пленерні етюди. Також представлені малюнки, виконані звичайним графітним олівцем. Всі роботи викликали зацікавленість і жвавий інтерес серед глядачів. Вони охоче спілкувалися з авторами малюнків та цікавилися, що ж надихнуло їх на створення таких гарних етюдів. Дана виставка викликала в користувачів бібліотеки багато позитивних емоцій та створила їм чудовий настрій.

*****************

       Всі люблять літо, проте не всі знають, наскільки це небезпечна пора. Неприємності на нас чекають звідусіль. Тому, 8 червня у відділі дитячого та сімейного читання проведено віртуальний урок «Безпечні канікули» з циклу заходів клубу «Безпека для малюків». Під час заходу бібліотекар в простій та доступній формі доніс до дітей дуже важливі, але часто складні для розуміння речі. Розглядаючи малюнки, слухаючи історії, граючи в ігри і виконуючи нескладні завдання, діти запам’ятали основні правила безпеки, дізналися, як потрібно поводитися в тій чи іншій екстремальній ситуації.  

*****************

  

  

       Сьогодні ранок для більшості наших маленьких читачів розпочався незвично - з ранкової танцювально-ритмічної бібліозарядки, яка пройшла під гаслом «Грай, танцюй, відпочивай та про книгу не забувай!». Діти під сучасні запальні мелодії мали змогу не лише розім’ятися, повторюючи рухи за бібліотекарями, а й повеселитися, розважитися та помандрувати бібліотекою. Екскурсія виявилася не менш цікавою за танці. Малеча із завзяттям відповідала на питання казкової вікторини та познайомилася  з новинками  літератури й періодики.
       Не пропустіть свою ранкову бібліозарядку, яка триватиме до 21 червня (по буднях). Приєднуйтеся!!! 

*****************

  

       6 червня у відділі підліткового читання проходив «Урок фінансової грамотності», на який завітали семикласники ліцею «Сучасник» №34. Під час заходу, діти познайомилися з такою наукою, як економіка та основними економічними термінами. Школярі переглядали мультимедійну презентацію, з якої почерпнули багато корисних порад як накопичувати та ефективно розпоряджатися кишеньковими грошима, а також як контролювати свої витрати і дбайливо ставитися до подарованих та зароблених грошей. На завершення заходу, підлітки знайомилися з цікавою літературою про гроші світу.

*****************

  

  

       2 червня фахівці відділу дитячого та сімейного читання разом з інспекторами патрульної поліції міста Кропивницького провели ігрову програму  «Школа спецагентів із безпеки дорожнього руху» в рамках клубу «Безпека для малюків». Малеча познайомилася з основними правилами  дорожнього руху та взяла участь в іграх «Справжній водій», «Червоний, жовтий, зелений».  На завершення заходу діти отримали в подарунок наліпки та  зробили фото з поліцейськими.

*****************

 

  

  

 

       В Міжнародний день захисту дітей відділ підліткового читання проводив розважальну програму на бібліомайданчику «Мандруємо у літо разом з книгою». Під час заходу, школярі брали участь в різноманітних рухливих іграх під музичний супровід та інтелектуальних конкурсах , де проявляли неабияку кмітливість та ерудицію. А також виготовляли плакат бажань «Про що мрієш цього літа?», на якому кожен учасник відобразив свої мрії та побажання. На завершення свята, діти взяли участь в акції «Міняю повітряну кульку на вірш» та отримали заохочувальні призи .

  

  

  

  

       1 червня на бібліомайданчику обласної дитячої бібліотеки казковим троль-фестом розпочалися заходи до Міжнародного дня захисту дітей. Веселі тролики  з квіткового лісу  завітали до книжкового королівства, щоб відсвяткувати , повеселитися та навчити маленьких читайликів дружити, посміхатися, обніматися. І навіть зла королева  Бергінда не змогла зіпсувати свято.  За допомогою дітей під час ігор, танців та жартів  зрозуміла, що для щастя і радості багато не потрібно, лише вірні друзі

*****************

  

       31 травня у відділ підліткового читання пройшла ігрова програма «Читай-Бум». На захід завітали учні 7-го класу ліцею мистецтв. Для них бібліотекарі провели багато різноманітних конкурсів, інтелектуальних та рухливих ігор. Під час заходу, діти проявляли свою кмітливість та ерудицію і, звичайно ж, розважалися. Також відділ презентував нову книжкову виставку «На літературних островах», на якій представлені цікаві новинки. Школярі з неабияким інтересом знайомилися з новими книгами. Такий початок канікул налаштував дітей на літній настрій та відпочинок разом з бібліотекою.

*****************

  

  

       24 травня  в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбулося нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області та  обласного конкурсу з образотворчого мистецтва"Веселкові фарби" серед учнів шкіл естетичного виховання.  Організатором заходу був департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації.
       На обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням було подано 64 роботи із 14 початкових спеціалізованих мистецьких закладів області, а на "Веселкові фарби" - 182 роботи з 19 мистецьких закладів. Усього з обох конкурсів призові місця здобули 29 учасників, а 5 конкурсантів були відзначені за участь - усі вони отримали від директора департаменту Животовської В.Г. дипломи  та заохочувальні подарунки. За підготовку переможців були вручені подяки викладачам. Також за особистий внесок у процес організації конкурсів  було відзначено членів журі: Хвороста А.В., Надєждіна А.М., Жеребило Н.В., Кириченко О.І., Кімнатного А.Д. та директора обласної бібліотеки для дітей  ім. Т.Г.Шевченка - Манжулу Т.С.   
       Протягом березня – травня наші читачі мали можливість побачити роботи юних дарувань, виконаних у різних техніках: це й квілінг, колажі, вітражі, вироби з пластиліну, живопис, графіка, скульптура, мозаїка, розпис, тістопластика, батик, вишивка, витинанка, пап'є-маше, плетіння з соломи та ін. Усі роботи неперевершені, а головне кожен маленький конкурсант вклав частинку своєї душі, тому журі було складно обрати найкращих.
       Якщо ви ще не досі не бачили роботи учасників, тоді завітайте до бібліотеки у червні.

*****************

  

       Чи зустрічали ви коли-небудь живого дракона? Ні?! Головний герой казки «Ярик і дракон» Лариси Ніцой теж не зустрічав. Він взагалі думав, що ці істоти бувають лише в мультиках. І наші найменші читачі також так вважали. Але сьогодні під час інтерактивного голосного читання казки, вони познайомилися з добрим Дракошею та дізналися про нього багато цікавого. Малятам сподобалася пригода, тому вони із задоволенням розфарбували кумедних дракончиків.

*****************

  

       З нагоди Всесвітнього дня вишиванки фахівці обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка запропонували найменшим користувачам взяти участь у креатив-майстерці «Барвиста вишиванка». Під час заходу діти розширили свої уявлення про вишиванку, як вид мистецтва, та познайомилися зі стародавнім переказом «Як Бог наділив дітей України талантами». Шануймо наші традиції! З Днем вишиванки!

*****************

  

       17 травня бібліотекарі відділу підліткового читання провели для школярів віртуальну медіа-мандрівку «Єврознайка», приурочену Дням Європи в Україні. На захід завітали учні 6-го класу ЗОШ №14.
       Під час перегляду мультимедійної презентації, діти познайомилися з найкрасивішими місцями та куточками Європи, які справили на них приємні враження. Також бібліотекар розповіла їм багато цікавих фактів про традиції різних європейських країн та провела вікторину «Подорожуємо країнами Європи», в якій підлітки показали себе ерудованими та обізнаними.
       На завершення заходу, учні переглядали книжкову виставку «Україна – держава європейська» та знайомилися з літературою класичних та сучасних європейських письменників.

 *****************

       15 травня у відділі дитячого та сімейного читання для найменших користувачів проведено еко-експедицію «Апгрейд сміття». Бібліотекар  познайомив дітей з головним героєм дитячої пізнавальної книги Н. Рока – Павликом. У нього є мрія - він хоче, щоб у нашому рідному місті, країні і на нашій Землі було менше сміття і зовсім не було сміттєзвалищ! Це можливо, якщо дотримуватися трьох правил «П»: повторне використання, помірність, переробка! Але сам він  з цим не впорається. Йому потрібні друзі-помічники. Бібліотекар разом з  малюками намагалися знайти шляхи, для покращення навколишнього середовища.
       Спробуйте і ви докласти зусиль для збереження нашої планети! Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі або просто не залишить слідів свого перебування на природі. Та разом ми зробимо навколишнє середовище кращим.

 *****************

  

  

  

       Цього року стали поряд два свята – День матері та Міжнародний день сім’ї. Адже повага до матері та батька, міцна родина – споконвічні цінності українців! 14 травня у бібліотеці відбулося свято родинного читання «Батьки і дітлахи, візьміть у руки книжечки». Бібліотекарі запропонували всім гостям безліч веселощів, ігор та вікторин, а головне - книжкових новинок. Неперевершену атмосферу створили вихованці музичної школи №4 своїми пісенними композиціями. Невимушене спілкування продовжилося у бібліотечному клубі читання та розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці». 

*****************

  

  

  

       Продовжила свою роботу «Школа спец. агентів дорожнього руху»  в обласній бібліотеці для дітей
 ім.Т. Г.  Шевченка. Із захопленням  вивчали правила дорожнього руху вихованці спеціалізованого дитячого садочка № 46.  Як бути хорошим пасажиром та пішоходом?  Які бувають сигнали світлофора та про що розповідають дорожні знаки? На ці та інші запитання дали відповідь організатори заходу під час ігрової програми , яка була підготовлена і проведена спільно з новою патрульною поліцією міста Кропивницький. Наші заняття тривають , приєднуйтесь до нас у червні!

*****************

  

  

       11 травня у відділі підліткового читання в рамках проекту «Інтеграція через діалог» відбулося відкриття пересувної молодіжної Арт - виставки «Те, про що важко сказати». Це фотовиставка українського фотографа - Христини Музичук. Учасниками цього Арт – проекту стали підлітки, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України.
       На світлинах виставки зображені діти, яким випало на долю пережити страшні хвилини обстрілів, та покинути свої домівки, рідних та друзів. Ці діти-переселенці втратили можливість бути сприйнятими «без викривлення образу», як з боку нового середовища, так і «старих знайомих». Ця фотовиставка відображає внутрішні переживання підлітків, що з’явилися в їхніх нових життєвих обставинах. Вона візуально демонструє те, що важко передати словами.
       На перегляд виставки були запрошені вчителі та учні 9-хкласів гімназії ім. Т.Г. Шевченка. Фото викликали інтерес та багато запитань у дітей. Серед учасників заходу не залишилося жодного байдужого до побаченого. Під час дискусії, присутні висловлювали свої думки та ділилися враженнями. Локальний координатор донесла до школярів основний задум виставки: як іноді важко підібрати потрібні слова, коли переповнюють емоції та почуття. А також вчитися бути уважними один до одного, співпереживати та розуміти інших.

*****************

  

       5 травня у відділі підліткового читання  для школярів  було проведено годину-спомин «Діти –герої», приурочену до 72-ої річниці від Дня Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Бібліотекар познайомила  учнів зі сторінками історії тих важких воєнних років: розповіла їм про роки окупації в Україні , про долі дітей-героїв та  їхні подвиги. На завершення заходу, підліткам був проведений огляд літератури, представленої на книжковій виставці «Заради життя ,в ім’я перемоги». Також вони отримали в подарунок квітку маку, як символ пам’яті та примирення.

*****************

       Під час Другою світової війни українці проявили неповторну мужність відстоюючи  волю і незалежність своєї Батьківщини. У страшні роки війни разом з дорослими взялися за зброю діти. Так, 4 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбулася інформаційна година «Країна у полум’ї війни». Бібліотекар розповів читачам про людей, які героїчно боролися за визволення нашого краю, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, що забрала мільйони життів, принесла лихо і горе на нашу українську землю. На завершення заходу малеча познайомилася з літературою, представленою на книжковій виставці «Війні не має забуття».  

*****************

  

       4 травня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося голосне читання легенди Наталі Сиротич «Моя мама найкраща». Під час заходу діти познайомилися із секретами мам та малюків тваринного світу, послухали вірші, казки про маму та історію про те, як ведмедик став старшим братом. А під час майстер-класу «Малюнок – мамі в дарунок» малеча спробувала себе в ролі справжніх чарівників. Вони розфарбували вітальні листівки для улюблених матусь.

*****************

  

       Фахівці бібліотеки вітають наших партнерів офіцерів Управління патрульної поліції в місті Кропивницький  з першою річницею.
       Висловлюємо подяку інспекторам патрульної поліції Білобровій Оксані та Ткаченко Сергію за високий професіоналізм та вагомий внесок у виховання підростаючого покоління.

 *****************

  

  

  

       27 квітня в рамках книжкового фестивалю «Весняний книговир» у обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка відбулася презентація дитячої пригодницько-фантастичної повісті Петра Мельника “Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії”.
       Нарешті наші читачі мали змогу познайомитися з першою дитячою книгою з циклу кулінарних казок письменника, журналіста, власного кореспондента «Голосу України» по Кіровоградській області Петра Мельника.
       Презентація пройшла у форматі живого спілкування з автором повісті. Під час заходу діти дізналися про кулінарні секрети народів світу, про цікаві історичні події і разом з героїнями повісті поринули в неймовірну подорож. І хоч пригоди ці фантастичні, проте – засновані на реальних подіях та історичних фактах. На завершення зустрічі Петро Петрович найактивнішому учаснику Павлу подарував свою книгу.  

 *****************

  

       26 квітня до 31-ої річниці страшної трагедії на Чорнобильській АЕС у відділі підліткового читання та інформаційно-консультативних послуг користувачам було проведено годину вшанування пам’яті «Мужність і біль Чорнобиля». Бібліотекар розповідала учням гімназії №5, які завітали на захід багато фактів про найбільшу техногенну катастрофу та про потенційну небезпеку радіації для усього живого. Також згадувалися герої-ліквідатори , які мужньо гасили пожежу на Чорнобильській АЕС і боролися з наслідками масштабної аварії. На завершення заходу, школярі познайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять…!»

 *****************

  

       25 квітня у відділі дитячого та сімейного читання для учнів початкових класів міста проведено годину скорботи «На Чорнобиль журавлі летять». Бібліотекар розповів дітям про одну з найбільших техногенних катастроф людства, внаслідок якої радіоактивне опромінення отримала величезна кількість людей, було забруднено навколишнє середовище декількох країн. А також прочитала оповідання української сучасної письменниці С.Кочубей «Володарка лісу», в якій висвітлюються життя людей, які повернулися у свої домівки після вибуху на електростанції.
       Діти переглянули книжкову викладку «Чорнобильські дзвони душу тривожать». Неабияке враження на малечу справили фотоальбоми «Чорнобиль – поруч» та «Чорнобиль сповідь репортера». Світлини закликають берегти і шанувати природу, пам’ятати про ліквідаторів, які першими прийняли радіаційний удар і врятували світ від ядерної катастрофи.

 *****************

  

  

  

       24 квітня в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка відбулася творча зустріч з нашими земляками – письменником Володимиром Кобзарем та художником-ілюстратором Федором Лагно в рамках бібліоакції «Читай, я буду слухати!». Спеціальними  гостями на святі були голова Обласної спілки письменників України Василь Бондар та письменниця Антоніна Царук.
       Володимир Кобзар – письменник, журналіст, член Національної спілки письменників України. У 2015 році - лауреат II Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія» – І премія у номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва» за повість «Запах фіалки». Автор творів для дітей «Буваличі», «Гуси і лебеді. Про Велике зелене дерево», «Як у раю», «Запах фіалки» та інших.
       Федір Лагно – художник, який створив неймовірні ілюстрації до книжок Володимира Кобзаря.
Під час заходу на читачів бібліотеки чекала презентація творчості письменника, авторське виконання оповіданнячка «Гуси і лебеді. Про Велике зелене дерево» та читання інших творів для дітей. А також художник-ілюстратор відкрив секрети своєї майстерності. Чудовим доповненням знайомства учнів з письменниками-земляками стала виставка літератури «Перлини дитячої літератури».

 *****************

  

  

       20 квітня у виставково – презентаційній залі бібліотеки відбувся творчий вечір письменниці – землячки Ірини Небеленчук. На вечір завітали учні 8-х і 9-х класів ЗОШ №2 та педагоги. Поетеса розповідала про свою творчість та хвилини натхнення, які сподвигнули її написати теплі рядки поезій про кохання та щирість почуттів. На вечорі звучали її вірші про дружбу, про чарівний світ природи та про маму, які були особливо проникливими. Нова збірка «Берег любові», яку презентувала письменниця присвячена темі любові до близьких людей і друзів.

 *****************

       Більшу частину поверхні Землі вкриває вода. Вона входить до складу всього живого на нашій планеті. Людина також складається з води більш ніж наполовину. Саме про це, й розповіли казкові герої найменшим користувачам бібліотеки під час лялькової еко-вистави «Все живе потребує води», яка відбулася 19 квітня  у відділі дитячого та сімейного читання.  Юні користувачі з задоволенням відгадували загадки, відповідали на запитання та грали. А також бібліотекар познайомив дітей з літературою, представленою на книжковій виставці «Ти і Всесвіт».

 *****************

  

       14 квітня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках клубу «Безпека для малюків» відбулася зустріч з інспекторами патрульної поліції міста Кропивницького та проведена електронна презентація «Весела абетка безпеки малюкам». Під час заходів маленькі читачі познайомилася з 10 головними правилами  безпеки для дітей та основами дорожнього руху: як необхідно поводити себе на вулиці, на жвавих перехрестях, які дорожні знаки допомагають нам подолати небезпеки. Юні користувачі з задоволенням аналізували різноманітні небезпечні ситуації, відгадували загадки та слухали вірші про причини та наслідки пожеж, про світлофор, «зебру» та інші вуличні об'єкти.

 *****************

  

  

  

       Нещодавно у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім.  Т. Г. Шевченка відбувся обласний семінар-практикум «Дитяча бібліотека – орієнтир в інформаційному полі сучасного користувача». Участь у навчанні взяли керівники бібліотек для дітей, працівники районних і міських бібліотек для дорослих та бібліотек об’єднаних територіальних громад Бобринця, Малої Виски і Новоукраїнки.
       Відкрила семінар заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Л. Тищенко, яка передала слова привітання та побажання плідної праці й професійних успіхів від директра департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації В.  Животовської та особисто від себе.
       Виступ Т. Манжули, директора обласної бібліотеки для дітей ім.  Т. Г Шевченка «Про дитячу книгу та читання у сучасному медіа-суспільстві» задав загальну тональність подальшому ходу семінару. Фахівці обласної бібліотеки, за допомогою мультимедійних презентацій і відео, розповіли про сучасні форми залучення дитини до читання, зокрема, у форматі «story-time», літературні сніданки з письменниками, пізнавально-ігрові заходи для сімей у вихідні, сучасні українські книги для підлітків, віртуальні онлайн послуги із продовження і замовлення книг та замовлення екскурсій. Під час інформаційного огляду «Топ-тренди в сучасному бібліотечному світі», що супроводжувався презентацією, присутні більше дізналися про створення в бібліотеках «рекреаційних зон» і «релаксаційного простору», організацію сторітаймів у книгарнях і бібліотеках світу, про дитячу літературу в стилі нон-фікшн, а також мистецтво бук-арту та застосування конструкцій з книг в інтер’єрах бібліотек.
       Власними здобутками в обслуговуванні користувачів поділилися колеги із бібліотек для дітей смт Голованівськ, Петрово, міст Долинське, Кропивницький, Олександрія, Світловодськ під час круглого столу «Робота дитячих бібліотек – кращі практики». Обговоренню актуальних професійних тем було присвячене ділове спілкування.
       У захваті були учасники семінару від екскурсії до обласного краєзнавчого музею і перегляду його оновлених експозицій, за що щиро дякували директору музею Н. Агапєєвій. Слова подяки були висловлені колегами з області і на адресу   обласної   бібліотеки  для   дітей    ім.   Т.  Г   Шевченка  та   її   дитектора   Т. Манжули за можливість отримати теоретичні і практичні знання в організації ефективної діяльності бібліотек у створенні безпечного і комфортного інформаційного середовища, що відповідає запитам користувачів-дітей.

 *****************

  

  

       На цьому тижні святкується найсвітліше, найбільш шановане в народі свято – Великдень.
       13 квітня у відділі підліткового читання користувачам було проведено майстер – клас з виготовлення великодніх сувенірів, під назвою «О, писанко, ти – символ України!». Підлітки знайомились з історією та традиціями цього свята, а потім брали участь у творчій майстерні. Діти власноруч прикрашали святкові крашанки  до Великодня, якими привітають своїх рідних та друзів.
       Також школярі познайомились з пізнавальною та яскравою літературою, представленою на книжковій виставці «Великодні вітання».

*****************

  

       6 квітня, напередодні свята Благовіщення, в бібліотеці, у відділі підліткового читання відбулася зустріч з протоієреєм Євгеном та ієромонахом Афанасієм, які завітали із храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, щоб розповісти про історію та обряди, пов’язані із цим весняним днем. Також церковнослужителі підкреслили важливість цього свята для всіх вірян та особливості його святкування в різних регіонах України.
       Зустріч проходила в теплій та невимушеній атмосфері. На завершення, отець Євген вручив всім присутнім пам’ятні подарунки і дав всім благословення.

*****************

  

  

       Незабаром Великдень – свято Воскресіння Господнього. Дуже хочеться підготуватися до цього дня якомога краще, не тільки приготувавши смачні великодні страви, а й прикрасивши свою оселю. Так, 6 квітня у відділі дитячого та сімейного читання для найменших користувачів міста було проведено лялькову виставу та майстер-клас «Великодня веселка». Під час заходу діти дізналися про те, як з’явилася на світ писанка та разом з казковими героями виготовили та розфарбували великодні яйця. Малеча дуже сумлінно та старанно  віднеслися до роботи, тому  легко змайстрували з кольорового паперу не лише писанку, а й великоднє курчатко.

*****************

  

  

       6 квітня з робочим візитом бібліотеку відвідали голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Анатолійович Кузьменко та директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Григоріївна Животовська.

*****************

  

  

       4 квітня в фойє обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбулося відкриття виставки робіт «Взаємодія/діє», яка присвячена впровадженню реформ в Україні.
       Виставка організована Міністерством внутрішніх справ спільно з громадськими організаціями і активними громадянами в рамках проекту «Комунікаційна підтримка та залучення громадськості до реформ» від міжнародної організації IREX. На виставці представлено 12 робіт українських художників Олени Старанчук та Олега Грищенка.
       Головна ідея плакатів – відобразити взаємодію влади з активною громадою під час впровадження реформ в Україні, бо тільки так можна досягти глобальних та позитивних змін в країні.
       На захід були запрошені студенти місцевого коледжу побутового обслуговування. З ними спілкувалася організатор виставки Ольга Гріднєва. Вона підтримала думку, що долучатися до змін в країні потрібно всім громадянам, руйнуючи перешкоди для людей з інвалідністю, допомагаючи ветеранам АТО та внутрішньо переміщеним особам, піклуючись про навколишнє середовище.
       Також на заході були присутні співробітники патрульної поліції м. Кропивницького, які розповіли підліткам про зміни, що відбулися в їхній структурі, наголосили на необхідності активної громадянської позиції серед підростаючого покоління.

*****************

  

  

  

       З 20 березня по 2-ге квітня у відділі підліткового читання проходила акція «Напиши листа улюбленому книжковому герою».
       Підлітки із задоволенням взяли участь у написанні листів своїм книжковим кумирам, писали натхненно і старанно. За цей час в акції взяли участь майже 50 учнів середнього та старшого шкільного віку. Вивчаючи читацькі уподобання, бібліотекарі виявили, що найпопулярнішим жанром серед підлітків залишається пригодницький жанр і жанр фентезі.
       Бібліотекарі завжди раді допомогти користувачам вибрати серед розмаїття яскравих обкладинок ту книгу, яка прийдеться читачеві до душі та сприятиме розвитку інтересу дитини до читання.

*****************

  

       Іноді діти серед розмаїття чудових книжок не можуть визначитися, що ж їм почитати. 28 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературну гру «Кіт у мішку». Потрібно було відгадати загадку від кота Мудрика та обрати книжку–сюрприз.
       А ви, орієнтуєтеся у книжковому Всесвіті, якщо ні, завітайте  другого квітня до бібліотеки і познайомтеся з Мудриком!

*****************

  

  

       28 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з кропивницькою письменницею Оленою Надутенко, автором збірок для дітей: «Веселі акварелі», «Про що співав єнотик?», «Барвиста вишиванка» та ін.
       На зустріч завітали найменші користувачі бібліотеки. Олена Валентинівна розповіла дітям про своє дитинство та історію про те, як вона почала писати дитячі твори. Юні читачі з радістю спілкувалися з автором, слухали вірші. Малечі сподобалася чудова поезія, адже автор разом з ними перенеслася в світ перших дитячих здивувань і захоплень, сприйняття всього оточуючого очима цікавої маленької дитини. Зустріч дітей із письменницею була щирою і неймовірно емоційною. На завершення заходу малюки розповіли Оленою Надутенко свої улюблені вірші.

*****************

  

  

  

  

       27 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання розпочалася обласна бібліоакція для малюків та їхніх батьків «Читай, я буду слухати!».
       Як відомо, найкращою формою для опанування малечею того чи іншого матеріалу була і залишається форма казкової оповіді. Саме таку розповідь обрали бібліотекарі разом з офіцерами патрульної поліції м. Кропивницький, щоб в доступній та ігровій формі пояснити дітям основи правил дорожнього руху. За допомогою казкових героїв, лісових звірят, які вперше потрапили до міста, де багато гомінких вулиць та перехресть, заповнених автомобілями, малеча познайомилася з дорожніми знаками, світлофорами, з основними правилами пішоходів та пасажирів. А також із задоволенням послухали уривок з книжки Алли Сокол «Дорожня азбука малятам».
       Зустріч сподобалася маленьким читачам. Найактивніші учасники отримали від офіцерів на згадку закладки та магніти.

*****************

  

  

  

        26 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відбулися Стихійні Читання.
        На дорослих і малих шукачів пригод у бібліотеці чекали літературний квест, цікаві конкурси, вікторини, неперевершена атмосфера, перевтілення в персонажів у магічному Театрі Вух, де актори читали «Пригоди Аліси в країні Чудес» Льюїса Керрола.  Читання проходило у  незвичному форматі - "театру вух". Це особливий формат виступу перед публікою із зав’язаними очима. Читці відтворили твір так, як саме вони його сприймають, а слухачі мали змогу відчути творчість письменника і поринути в атмосферу казки.
        Проект #Стихійні читання започаткувала Ольга Цимбаліст, редактор видавництва Імекс-ЛТД, він не схожий на інші літературні та мистецькі проекти нашого міста.

*****************

  

  

  

        23 березня у відділі дитячого та сімейного читання Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відбувся День творчості  «Цікаві речі руками нашої малечі».
        Цикл майстер-класів підготували студенти-волонтери Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка та майстри студії «Соломон».
На захід завітали учні початкових класів загальноосвітньої школи № 4 та гімназії ім. Т.Г.Шевченка.
        Під час заходу діти виготовили неповторні листівки, які прикрасили кроликами у техніці квілінгу, шедеври з солоного тіста,прикрасили сервіз для чаювання у техніці штампування овочами, а також створили колективний малюнок «Країна Див», який малювали всі разом. Найбільше враження на запрошених справив боді-арт. З легкої руки спеціалістів малюки перетворювалися на улюблених казкових персонажів.
        Майстер-класи справили на дітей гарне враження, тому на завершення зустрічі маленькі читачі взяли додому книги в тій техніці, яка їм більше сподобалася.

*****************

  

  

        23 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у відділі підліткового читання проходив квест «Поттеріана».
        Юні учасники квесту поринули в захоплюючий світ книг про Гаррі Поттера всесвітньо відомої англійської письменниці Джоан Роулінг. Діти із задоволенням брали участь в пошуку чарівних речей, які належали Гаррі та його друзям. Вони мали змогу зануритись в неймовірний світ пригод та магії  і гідно пройшли всі випробування, щоб вважатися справжніми знавцями книг про Гаррі Поттера.
        На завершення заходу, підлітки відповідали на питання вікторини та переглядали книги про своїх улюблених героїв з Поттеріани. Також вони познайомилися з новинками літератури, представлених на книжкових виставках відділу.

*****************

  

     22 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з дитячою письменницею, критиком Антоніною Царук, членом Національної спілки письменників України, лауреатом обласної літературної премії ім. Є.Маланюка, автором збірок для дітей.
     Маленьким користувачам бібліотеки письменниця добре знайома як автор збірок для дітей: «Онучечка-чомучечка», «Майже вчений», «Як Петрик стежину пас» та п’єси-казки «Земля світлячків» за однойменною повістю-казкою Віктора Близнеця. 
      На захід завітали учні першого класу Кіровоградського колегіуму. Антоніна Царук познайомила школярів з улюбленими віршами зі своїх збірок. Юні читачі з радістю спілкувалися з письменницею, слухали поезії в авторському виконанні, гралися, задавали безліч питань, їх цікавило все: як Антоніна Петрівна живе, яким був перший вірш, які книги ще планує написати...
     А також сьогодні у відділі пройшов День нових книг «Книжечку новеньку почитай, маленький!». Діти разом з батьками поринули у неосяжний всесвіт цікавих книжок, почитали та взяли додому нову сучасну українську й зарубіжну літературу.

*****************

  

      21 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з молодою поетесою, нашою землячкою  Оленою Горобець.
      Юні читайлики мали нагоду поспілкуватися з авторкою та   познайомитися з милими та подекуди кумедними героями її книги «Горобці-молодці». Це перша дитяча збірка віршів Олени, яка вийшла друком у київському видавництві «Фонтан казок».
      Це незвичайна книга й не лише за змістом, а й за форматом, адже це «книга-перевертун»: з одного боку розміщені вірші Олени Горобець, а з іншого – Олесі Мамчич,  дуже вразили малюків веселі та дотепні ілюстрації до книги відомої української художниці Світлани Сови.

*****************

  

      В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 21 березня у відділі підліткового читання відбулася зустріч з письменником-земляком, членом літературного об’єднання «Степ» та «Євшан» - Олексієм Сергійовичем Стеценком.
      На захід завітали учні 9-го класу гімназії імені Т. Г. Шевченка №5. Між дітьми та автором проходило дружнє спілкування у форматі «запитання – відповідь». Автор розповідав учням про свій життєвий і творчий шлях та представляв книгу «Самійло Кішка - гетьман Запорізької Січі». Розповідь письменника була насичена яскравими цитатами з його найновіших творів, що додали нашим читачам гарного настрою та заряд позитивних емоцій.

*****************

  

  

      21 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотекарі завітали в гімназію новітніх технологій з ігровою програмою «Я з книгою відкриваю Всесвіт».
      Для учнів 6-го класу було проведено цикл цікавих пізнавально-розважальних заходів: «Подорож до країни Читалії», «Літературна дуель», «Книга запитує – книга відповідає» і, звичайно, цей книжковий мікс приніс безліч гарних емоцій та приємних вражень всім присутнім.
      Такими заходами бібліотекарі розвивають і підтримують в підлітків бажання до читання і потребу користуватися бібліотекою.

*****************

  

  

  

  

   Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це свято, якого немає в календарі, але воно щороку проходить наприкінці березня у бібліотеках для дітей і про нього знають усі цінителі та шанувальники книги.
   Урочисте відкриття Тижня дитячого читання відбулося 20 березня театралізованою казковою феєрією «Острови читання запрошують до пригод». На всіх присутніх чекало захоплююче свято, яке підхопило і понесло до неозорих казкових берегів і залишило приємні враження, як у малечі, так і в дорослих. Усі мали можливість зустрітися з казковими персонажами: Ельзою та Олафом, Алісою, Червоною королевою та Чеширським котом, Дюймовочкою, Червоною шапочкою та Гаррі Поттером, поспілкуватися з ними і взяли участь у веселих розвагах. Діти разом з персонажами читали, співали й танцювали, відгадували загадки.
   Тиждень дитячого читання триватиме по 2 квітня і має на меті ознайомити дітей з кращою літературою, створити позитивну мотивацію до читання. Під час Тижня на юних користувачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка чекають: літературні сніданки з письменниками Антоніною Царук, Оленою Горобець, Олександром Стеценком та Оленою Надутенко, бібліотечний квест «Поттероманія», акція для читачів «Напиши листа улюбленому книжковому герою», Стихійне читання «Аліса в країні Чудес» Л.Керрола, розважальна програма «Я граюся і мрію», відкриття обласної бібліоакції для малюків та їхніх батьків «Читай, я буду слухати!», а також День нових книг «Книжечку новеньку, почитай маленький!», День бібліографії «Диво, ім’я якому - книга» та День щасливих боржників.

*****************

  

    Ви вірите в те, що малюнки можуть оживати? Ні, а от наші маленькі читачі переконалися в цьому, коли завітали 16 березня до відділу дитячого та сімейного читання та послухали казку «Чарівний пензлик» в рамках міні-проекту для дошкільнят «Story-time».
    Під час заходу діти із задоволенням подолали всі випробування, щоб допомогти доброму хлопчику Марку перемогти злого імператора. А також малюки познайомилися з новими пізнавально-розважальними журналами та спробували себе в ролі чарівників. Вони за допомогою звичайного пензлика та фарби змусили з’явитися на аркуші паперу приховані малюнки. Це були веселі смайлики!

*****************

  

  

    14 березня Україна відзначає день українського добровольця. Це свято справжніх патріотів, людей , котрі свідомо за покликом серця стали на захист нашої держави.
    Бібліотекарі відділу підліткового читання провели інформ – годину «Вшануємо подвиг українського добровольця». На заході розповідали про щоденний подвиг захисників, їхню стійкість та мужність, про те що й сьогодні більшість добровольців продовжують боронити рідний край від загарбників. Також школярі натхненно брали участь у створенні патріотичного плакату «Я захищаю твоє майбутнє», що символізує шану й подяку військовим за можливість жити мирним життям.
    Такі заходи сприяють подальшому зміцненню патріотичного духу серед молоді.

*****************

  

    9 березня колектив обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка долучився до одночасного читання вірша «В казематі» в рамках міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko.

*****************

  

  

     На початку весни, Україна вшановує пам’ять свого геніального сина – Т.Шевченка.
     З цієї нагоди з 6-го по 9-те березня у відділі підліткового читання проходив цикл заходів «Тарас Шевченко – нащадкам», приурочених до Шевченківських днів.
     На захід завітали учні 8-го класу ЗОШ №4. Школярі переглянули презентацію «Великий поет і музика» та прослухали музичні твори, що покладені на слова Тараса Шевченка.
     Також вони познайомилися з творчістю і долею Великого Кобзаря та взяли участь в літературних вікторинах «Чи знаю я твори Шевченка?», «Шевченко та Україна», в яких показали себе справжніми шевченкознавцями.
     На завершення заходу, учні переглядали літературу, представлену на книжковій виставці «Світова велич Шевченка». Адже, творчість Шевченка – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.
     Такими заходами ми прищеплюємо в дітей почуття глибокої поваги та пам’яті до славетного Кобзаря українського народу, розвивати в них інтерес до поетичного слова творця, а також виховувати почуття патріотизму в душі кожного юного нащадка.

*****************

  

  

     Кожного року у березні всі українці відзначають особливу дату – День народження Великого Кобзаря. З цієї нагоди, 9 березня, у відділі дитячого та сімейного читання для учнів початкових класів міста було проведено коментоване читання книги Є. Білоусова «Тарасове перо». Бібліотекар відділу розповіла дітям про письменника: якою людиною він був, як жив, чому його ім’я відоме на весь світ. Маленькі користувачі з великим задоволенням переглянули мультимедійну презентацію та прослухали уривок із твору Євгена Білоусова про дитинство та юність Тараса Шевченка. А на завершення зустрічі малюки із задоволенням познайомилися з книгами,  які були представлені на книжковій виставці «Безсмертне слово Кобзаря».

*****************

  

  

    6 березня в обласній бібліотеці ім. Т. Шевченка для учасників Локального центру був проведений майстер-клас «Обійми для матусі».
    Учасники заходу вчилися виготовляти за допомогою звичайного кольорового паперу – яскраві листівки власними руками, що стануть чудовими подарунками для кожної матусі. Підлітки творчо підійшли до виготовлення виробів та вклали в них частинку своєї душі.
    Під час майстер-класу, діти змогли проявити свій творчий потенціал, та поспілкуватися зі своїми однолітками у теплій та весняній атмосфері. Захід проходив за підтримки проекту «Інтеграція через діалог».

*****************

           

     6 березня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося свято «Подаруй мамі квіти і ласку!».

     До бібліотеки завітали учні 2-В класу Кіровоградського колегіуму разом з мамами, бабусями, та вчителями, щоб привітати своїх найрідніших, подарувати їм вірші, пісні, танці, а найголовніше обійняти, поцілувати та сказати «спасибі» своїм мамам! Справжнім подарунком для запрошених став перегляд міні-вистави «Домашній твір». Різноманітні розважальні конкурси та ігри, в яких брали участь не лише діти, а й дорослі, підняли настрій всім учасникам свята. На завершення заходу юні користувачі вручили чарівним жінкам подарунки зроблені своїми руками та познайомилися з книжковими новинками.

*****************

  

     Зима залишилася позаду, на вулиці вже щосили господарює весна. І, звичайно ж, всі ми з нетерпінням чекаємо на улюблене свято дівчаток, мам та бабусь. Тому, 5 березня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся цікавий майстер-клас «Усмішка для мами». Під час якого діти послухали казку Юлії Смаль «От би мені б таку маму» та познайомилися з різновидами вітальних листівок. Юні гості дуже сумлінно та старанно віднеслися до роботи, тому змайстрували з кольорового паперу гарні подарунки, якими привітають своїх мам та бабусь. На завершення заходу малюки познайомилися з виставкою літератури «Все найкраще – від матерів» та взяли книжки додому.