Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

     Під час проведення Тижня дитячого читання на відвідувачів щодня чекають бібліотечні цікавинки – літературні дуелі, пізнавальні вікторини, віртуальні мандрівки тощо.
     20 березня у відділі підліткового читання, протягом дня, проходила бібліопригода «Почитаємо, пограємо, відгадаємо!». Юні читачі здійснили подорож до світу улюблених книг, це було випробування на начитаність, кмітливість та ерудицію. Діти охоче вживалися в образи книжкових героїв і активно проявляли себе у конкурсах «Уважні вушка», «Побачив, почув – запам’ятай» та бліці «На кому обірветься».
     Також відділ запрошує всіх бажаючих познайомитися з літературними новинками, представленими на виставках «В майбутнє з книгою» та «Ура! Новинки!».

*****************

 

 

 

 

 

     Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це свято, якого немає в календарі, але воно щороку проходить наприкінці березня у бібліотеках для дітей і про нього знають усі цінителі та шанувальники книги.
     В області Тиждень дитячого читання за традицією відкривається в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка за сприяння Департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної  адміністрації, а потім естафета передається до усіх дитячих бібліотек. Цього   року  Всеукраїнський Тиждень дитячого читання триватиме з 19 березня по 2 квітня і має на меті ознайомити дітей з кращою сучасною літературою, створити позитивну мотивацію до читання.
     Меседж проведення Тижня дитячого читання в області «Тижнева книжкотерапія». Урочисте відкриття Тижня відбулося 19 березня святом «Давай, Книго, друзячитися!». Всі присутні взяли участь у літературно-музичному дійстві зі справжніми письменниками та юними даруваннями, а також нагородженні найактивніших читачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка.
     Під час Тижня для юних користувачів Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбудуться: Фестиваль «Дитина читає – Україна процвітає!»;  перфоманси з письменниками Оленою Горобець, Оленою Надутенко та Петром Мельником; Конкурс «Читаємо, граємо, фантазуємо…», Дні книжкових новинок та читання інтерактивних книг в рамках проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці»;
     літературний серпантин «Сторінками улюблених книг» та написання піар-листівки «Книга, яку читає твій друг»; Ситан для педагогів, бібліотекарів і батьків «Як виховати дитину читаючою та творчою особистістю»; День інформації «Світові бестселери сучасному читачеві», Фотоквест в стилі селфі «Читай – місто» та знайомство з літературними експозиціями «Острів читацьких скарбів» і «В майбутнє з книгою!», а також багато іншого.
     Не менш захоплюючі заходи для дітей і підлітків пройдуть під час Тижня читання в бібліотеках сіл, селищ і міст області. Це: святкові театралізовані програми та розважальні дійства, казкові подорожі, зустрічі з місцевими письменниками, бенефіси читачів, поетичні вернісажі, презентації літературних новинок, конкурси, вікторини, голосні читання тощо.
     Отже, бібліотеки області, що обслуговують дітей, з нетерпінням чекають всіх любителів читання на заходи, адже зустріч з Книгою завжди цікава, захоплююча і неповторна.

*****************

 

 

 

 

 

     Дякуємо, всім читаючим родинам, які взяли участь у конкурсі «Читаємо, граємо, фантазуємо»!!!  Стань учасником та створи свою казкокартину до 22 березня!
     Чекаємо вас 24 березня о 12 годині у відділі дитячого та сімейного читання на День творчості.

*****************

 

 

     13 та 14 березня до Дня українського добровольця, відділ підліткового читання проводив для школярів гімназії ім. Т. Г.Шевченка патріотичну інформину «Мужність і патріотизм бійців - добровольців». Бібліотекарі розповіли дітям про добровольчий рух в Україні, про героїзм патріотів, які першими стали на захист нашої країни та добровільно , за покликом серця, пішли боронити рідну землю від ворогів. Бо саме, завдяки, добровольцям – їхній мужності, відданості і щирому патріотизму Україна залишається незалежною.
     Також читачі бібліотеки знайомилися з книгами нових українських авторів про наших героїв-захисників, представлених на книжковій виставці «Мужність і патріотизм бійців-добровольців».

*****************

 

 

 

     Сьогодні, 13 березня, фахівці відділу дитячого та сімейного читання продовжили інформаційно-просвітницький екологічний проект «Еко-стиль твого міста».
     Для школярів ЗШ № № 33 та 24  провели віртуальні уроки «Чепурик - захисник довкілля». Бібліотекар  познайомив дітей з головним героєм дитячої пізнавальної книги – Чепуриком. У нього є мрія - він хоче, щоб у нашому рідному місті, країні і на нашій Землі було менше сміття і зовсім не було звалищ! Це можливо, якщо дотримуватися трьох правил «З»: зменшуй, збирай, застосовуй! Але сам він  з цим не впорається. Йому потрібні друзі-помічники. Бібліотекар разом з  малюками намагалися знайти шляхи, для покращення навколишнього середовища та спробували втілити в життя ці правила. Вони сортували сміття і виготовили з використаного паперу «чарівних метеликів».
     А також на захід завітали офіцери управління патрульної поліції в Кіровоградській області, розповіли про громадську організацію «Перспектива молоді» та запросили маленьких кропивничан долучитися до екоакції «Чистобіг», під час якої волонтери й активісти прибиратимуть сміття протягом години.

*****************

 

 

     6 березня, напередодні свята миру, весни і всього жіноцтва у відділі підліткового читання пройшов креативний майстер-клас з виготовлення вітальних листівок «Найкращій у світі».
     Діти із задоволенням працювали над створенням своїх сюрпризів, вкладаючи у виріб майстерність та теплоту. Адже подарунок той, що зроблений своїми руками, здатний пробудити в душі тепло та любов.

 

     З першими весняними днями, ми вшановуємо пам'ять і творчу спадщину Великого Кобзаря, адже для кожного українця – це символ натхнення, незламного духу та щирої любові до України.
     5 березня у відділі підліткового читання для школярів гімназії ім. Т.Г.Шевченка було проведено літературну годину «Кобзареве слово вічне!». Під час якої, діти поглиблювали свої знання про видатного діяча української культури – Тараса Шевченка, а ще переглядали мультимедійну презентацію «Мистецька спадщина Кобзаря», яка познайомила їх з кращими мистецькими творами художника.
     Також протягом Шевченківського тижня читачі беруть участь в поетичному марафоні «Шевченківські читання». А для залучення і зацікавлення підлітків творчістю письменника у відділі діє книжкова виставка «Шевченкові думи переживуть віки».

*****************

 

 

     Про світ створений великим українським письменником і художником  Тарасом Шевченком, про село Моринці, видання «Кобзаря» та заслання поета відомо ще зі шкільної програми. Але у сучасному світі є безліч цікавих фактів та рекордів пов’язаних з ім’ям митця, саме про це, сьогодні, розповів дітям бібліотекар відділу дитячого та сімейного читання під час міні-презентації збірки віршів Т.Шевченка «Малий Кобзар» та огляду літературно-мистецької експозиції «Кобзареве слово – вічне». А також малюки стали учасниками творчої майстерні «Читай, вивчай, малюй!».

*****************

 

 

 

 

 

     Ви хочете, щоб наша планета стала чистішою й гарнішою і щоб люди дбайливіше ставилися до природи? Тоді, вам до нас! Станьте негласними Агентами Чистоти! 27 лютого в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка продовжив свою роботу навчально-ігровий екологічний проект «Еко-стиль твого міста» спільно з ТОВ «Екостайл». Учні молодших класів загальноосвітніх шкіл № 14 та «Мрія», під час віртуального уроку й ігрової програми навчилися правильно сортувати сміття та заробляти на цьому додаткові кошти; ознайомилися з його видами, наслідками утворення несанкціонованих сміттєзвалищ і поповнили ряди негласних Агентів Чистоти.
     Про помірність споживання і друге життя звичайних речей діти дізналися під час  творчої майстерні «Апельсинки для пташинки».
     Зустрічі з фахівцями «Екостайлу» в бібліотеці триватимуть до кінця навчального року. Найактивніші борці за чистоту нашого міста отримають подарунки.

*****************

 

 

     26 лютого у відділі дитячого та сімейного читання для найменших користувачів проведено голосне читання екологічної казки Лариси Ніцой «Страшне Страховисько». Бібліотекар  познайомив дітей з головним героєм Яриком, його друзями та з страшним брудним страховиськом – Лісовунею. Це добрий дух лісу. Лісовуня пожалівся малечі, що його дім дуже засмічений бляшанками, обгортками, пакунками і через це він став негарним та неохайним. Дитячі добрі серця відгукнулися на заклик природи. Вони разом з казковими героями вирішили будь-що зробити ліс та нашу планету чистими. А для цього потрібно очистити навколишнє середовище від сміття, дати друге життя, застосовуючи використані та непотрібні речі. Так, старі рекламні листівки в руках у малюків перетворилися на різнобарвних метеликів.
     Спробуйте і ви докласти зусиль для збереження нашої планети! Якщо ви прибиратимете сміття після себе, то лісовуні пригостять вас грибами і ягодами та  будуть вдячні.

*****************

 

     22 лютого відбулась інформина «Прометей гідності». Так, відділ підліткового читання завершує цикл заходів, присвячених пам’яті героїв Майдану.

*****************

 

 

     21 лютого – Міжнародний день рідної мови. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.
     Бібліотекарі відділу підліткового читання провели для дітей брейн-ринг мовознавців «Волошкові очі у моєї мови». І, як завжди, запропонували безліч мовних розваг. Школярі змагалися в таких конкурсах, як: «Цікаві заморочки», «Мовний перекладач», «Знавці скоромовок та прислів’їв», а ще грали у жартівливі мовні ігри. Також вони дізналися про історію походження дня рідної мови та збагатили свої знання цікавими фактами лінгвістичного дивосвіту.

*****************

 

     19 лютого, напередодні дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, у відділі підліткового читання було проведено патріотичну годину «Пам’яті Героїв Майдану». На захід завітали  учні 7-го класу гімназії ім. Т.Г. Шевченка. Бібліотекарі представили дітям мультимедійну презентацію  «Герої не вмирають», з якої школярі дізналися про історію трагічних подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках. Особливе враження справив на підлітків відеоролик, присвячений Героям Небесної Сотні, де поіменно згадали  всіх загиблих, що пожертвували своїм життям за кращу долю для своєї держави. Після перегляду ролика, діти ділилися своїми особистими думками про події, які відбувалися на Майдані та вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання.

*****************
     День Святого Валентина – улюблене свято для дорослих і дітей. 13 лютого, напередодні свята закоханих, бібліотекарі відділу підліткового читання підготували романтичну подорож «В країну закоханих».
     Діти знайомилися з історією Святого Валентина та дізналися з легенди, що це за свято, чому кожен шукає свою половинку, та чому його називають святом чарівності, романтики і любові? На учасників заходу також очікував приємний сюрприз: майстер-клас із виготовлення валентинок, який додав всім присутнім яскравих барв та позитивних емоцій. Підлітки з радістю обмінювалися зробленими валентинками та теплими привітаннями.
     Бібліотекарі підібрали найкращі романтичні твори, представивши їх на книжковій виставці «Місця для поцілунків» та ознайомили дітей з красивими життєвими історіями видатних поетів і письменників різних епох та сучасності.

*****************

     Любов – це почуття, яке може творити дива! Які? Маленькі читачі відділу дитячого та сімейного читання дізналися під час читання твору Марії Щур «Казка про любов». Як з’ясувалося, любов – це почуття, яке всім потрібне, щоб світ став радіснішим і змінювався на краще. Для найрідніших малюки виготовили валентинки.
     Любіть батьків, дідусів та бабусь, братиків та сестричок і самих себе!

*****************

 

     Зимові розваги тривають. Під час засідання бібліотечного клубу читання та розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці» малюки познайомилися з щомісячним дитячим журналом «Умійко» та головним героєм казки, одного з номерів – пінгвінятком Роєм і власноруч виготовили саморобку до неї. Завітайте до бібліотеки наступної неділі, щоб ознайомитися з новинками дитячої літератури та відвідати сімейний ігровий майданчик.

*****************

     Який скарб найкращий, дізналися маленькі читачі відділу дитячого та сімейного читання під час заняття «Story-time». Це не лише коштовності та дорогоцінні подарунки, а, насамперед, ті речі, які не можна купити за гроші: увага, піклування, любов та рідні люди. Тож, частіше обіймайте та цінуйте  своїх близьких, бо вони - найдорожчий скарб у світі!

*****************

 

 

    «Охорона праці очима дітей» саме під такою назвою відкрилась експозиція творчих робіт Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку. На презентацію до бібліотеки завітав Сітнік С.Г., фахівець управління Держпраці в Кіровоградській області, який розповів маленьким читачам про конкурс, умови участі в ньому та про специфіку охорони праці на виробництвах, де працюють батьки малюків. Відвідувачі переглянули виставку, спробували себе у ролі експертів, аналізуючи ситуації на малюнках. Усі роботи індивідуальні та вражають майстерністю виконання.
     Виставка малюнків діятиме протягом лютого в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка.

*****************

 

     Book-мандрівки продовжуються!
    Сьогодні ранок почався весело та бадьоро, незважаючи на те, що дошкільнятка познайомилися з милою крихіткою сонею, якій зовсім не хочеться спати. Який найдієвіший спосіб заколисати лісову пустунку розповість книжка Забіне Больман «Соня, яка не може заснути». Ще більше цікавих розповідей, історій та неймовірних пригод чекайте від фахівців відділу дитячого та сімейного читання під час бібліомандрівок!

*****************

 

    7 лютого фахівці відділу дитячого та сімейного читання долучилися до проекту «Будь видимим!» Агенції сталого розвитку «Хмарочос» та провели майстерню по виготовленню флікерів для учнів НВК Кіровоградський колегіум.
    Що таке флікер, як з його допомогою зберегти своє життя всім учасникам дорожнього руху, читачі дізналися під час віртуального уроку «Будь видимим!».  Виготовлені школярами світловідбиваючі брелоки у формі автомобіля – це важливий крок до підвищення безпеки пішоходів.

*****************

 

 

    5 лютого в бібліотеці відбулася творча зустріч із сучасною дитячою письменницею та поетесою – Мариною Павленко. На захід завітали учні ЗОШ №4 та колегіуму №11. Марина Павленко розповіла дітям про своє дитинство та перші твори, які й надихнули її стати письменницею в подальшому житті. Підлітки з радістю спілкувалися з авторкою, знайомилися з новими книгами та слухали уривки з творів. Школярам сподобалася емоційна розповідь письменниці, бо головними героями її творів - є діти, і написані вони, саме для них. Зустріч дітей із письменницею була надзвичайно цікавою та вражаючою, і запам’ятається їм на довгий час.
    На завершення заходу відбулася фотосесія, а також учні отримали автографи від письменниці.

***************** 

    5 лютого за східним календарем наступає Китайський новий рік, що сповіщає прихід весни. З цієї нагоди у відділі підліткового читання відбулася культурно-розважальна програма «Китайський Новий рік – свято ліхтарів», присвячена Китаю та україно-китайській дружбі. Діти дізналися про культуру цієї загадкової країни та про давній китайський звичай запалювати ліхтарики, що освітлюють щасливий шлях в майбутньому році.
    Яскравою родзинкою заходу стала книжкова виставка «Під крилами дракону» і креативний майстер – клас з виготовлення новорічних китайських символів.
    З Китайським новим роком всіх!

*****************

 

 

    Куди вирушити з самого ранку? Звичайно ж до бібліотеки!
    Саме так вирішили вихованці дошкільного навчального закладу № 21 "Струмочок" і завітали до відділу комп’ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам обласної бібліотеки для дітей на бесіду «Безпека дитини в Інтернеті». Адже 5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
    Дітлахам розповіли про приховані загрози, про правила поведінки в Інтернеті, про види Інтернет-небезпек та способи захисту від них. Звісно, заборонити дітям користуватися Інтернетом неможливо, але повідомити про найпоширеніші загрози необхідно, можливо, це врятує когось з них від необачних кроків.

*****************

 

 

    29 січня у відділі підліткового читання відбулася година вшанування пам’яті «Крути: і сум, і біль, і вічна слава», присвячена легендарному бою під Крутами. Учням 7 класу гімназії ім. Т.Г. Шевченка розповіли про подвиг студентів-крутян, кадетів, гімназистів армії Української Народної Республіки, що став для нас символом мужності, національної честі та нескореного духу нашого народу.
    Наприкінці заходу, пам'ять полеглих Героїв, вшанували хвилиною мовчання.

*****************

 

    Чи знаєте ви, що пінгвіни – птахи, що можуть плавати, але не можуть літати? Що вони живуть групами, у своєму Крижаному королівстві, в якому панує дружба, любов та взаєморозуміння? Але як і кожна жива істота пінгвіни мріють про мандрівки в далекі краї. Історія про маленького птаха та його друзів зворушила маленьких користувачів бібліотеки і надихнула на створення неперевершених пінгвінчиків.

*****************

 

    22 січня – День Соборності України. Багато століть наш народ мріяв і боровся за єдність українських земель. Сьогодні, під час огляду книжкової виставки «Україна під стягом соборності», діти дізналися про складний шлях становлення незалежної України та познайомилися з поняттями «Соборність», «Акт злуки», «Живий ланцюг».
    Якщо ви бажаєте більше дізнатися цікавих і маловідомих фактів з минулого та сучасності нашої країни, тоді завітайте до відділу дитячого та сімейного читання у січні-лютому й перегляньте історичну літературу.

*****************

 

    22 січня, в день Соборності і Свободи України, у відділі підліткового читання було проведено історико-патріотичну гру «Ми - єдина держава, ми - єдиний народ» та огляд книжкової виставки «Соборність: єднання духовності і сили». Бібліотекарі розповіли школярам про важливу історичну подію - об’єднання українських земель в одну спільну Соборну Українську державу та провели для них пізнавальну вікторину «Що ти знаєш про історію своєї землі?». Також, протягом дня, користувачі відділу брали участь в акції «Символи моєї землі», створювали плакат-карту з елементами геральдики областей України.

*****************

 

    17 січня до відділу підліткового читання завітали вихованці класів інклюзивної освіти ЗОШ 26. Для них бібліотекарі провели екскурсію відділом і познайомили з новинками літератури та популярними енциклопедіями. Також діти переглядали мультимедійну презентацію «Подружись із книгою», в якій йшлося про історію появи і розвитку книги і книгодрукування. А ще вони збагачували свій мовний лексикон, взявши участь, у пізнавальній вікторині «У світі цікавих слів і висловів».

*****************

 

    10 січня Кіровоградщина відзначає 80-річницю утворення Кіровоградської області.
    З цієї нагоди, бібліотекарі відділу підліткового читання провели для користувачів краєзнавчий блеф-клуб «Чи вірите ви, що…?». Діти з інтересом знайомилися з історією, традиціями, звичаями та визначними місцями нашого краю. Також брали участь у вікторині «Співці Степової Еллади дітям», з якої дізналися багато цікавих фактів про письменників-земляків. Впродовж місяця у відділі діятиме книжкова виставка «Мій край, мій народ, моє минуле». Отож, запрошуємо до перегляду.

*****************

 

 

    В січні місяці у відділі підліткового читання, вже традиційно, проходять дні зимових добрих справ. Підгодовувати птахів – це зовсім нескладно, наші пернаті друзі потребують допомоги вже сьогодні. На бібліотечному подвір’ї прилаштована годівничка для птахів, отож, еко-акція «Птиці в годівниці» триває.
Долучайся та допомагай наповнювати годівничку смачним насінням!

*****************

 

    Чи є кращі дні в році, ніж новорічно-різдвяні свята? Діти готуються до них дуже ретельно. Ось і сьогодні, у відділі дитячого та сімейного читання малюки послухали чарівну зимову казочку та виготовили неймовірні різдвяні дзвіночки, які будуть їм слугувати не лише окрасою, а й оберігатимуть на вулиці.

*****************

 

 

    26 грудня у відділі підліткового читання проходив новорічний майстер-клас «Морозні візерунки». Діти із задоволенням поринули в передноворічну атмосферу: розгадували зимову вікторину та створювали чудові розмальовки на склі у вигляді веселих сніговиків, пухнастих сніжинок, гілочок ялинки з прикрасами, наповнюючи свій настрій духом справжнього Різдва.

*****************

 

 

    19 та 20 грудня працівники відділу підліткового читання підготували читачам годину святкового позитиву: проводили розважальну вікторину «Новорічна плутанина» та серію майстер-класів з виготовлення новорічних і різдвяних декорів. Популярним виробом власноруч цього разу, стало симпатичне рожеве поросятко – символ 2019 року, виготовлене в техніці ниткової фантазії.
    А ще тут дарували усім радісний настрій і позитивні емоції.

*****************

 

 

 

 

    17 та 18 грудня у відділі дитячого та сімейного читання продовжувала панувати святкова атмосфера. До нас завітали вихованці ДНЗ № 46, учні НВК Кіровоградського колегіуму та НВО «Вікторія-П».
    Маленькі читачі познайомилися з серією пізнавальних казок про Святого Миколая, його друзів з інших країн та повчальною історією маленької Сніжинки про добро, дружбу і взаєморозуміння. Чудовим продовженням казкових розповідей стали креатив-майстерки з виготовлення новорічної листівки та ялинкової прикраси.
    А найкращий Миколайчик для розумної голівки – це книжечки, які із задоволенням малюки читали та розглядали.

*****************

 
 
 
 
 
 

    Зима – це чарівна пора, яка повна таємниць, радості та див. Особливо діти чекають День Святого Миколая. Так, 16 грудня запалала різнокольоровими вогниками головна ялинка в обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Під час святкової ігротеки ожила знаменита казкова історія англійського письменника й математика Льюїса Керролла про пригоди дівчинки Аліси в чарівній країні книг. Казкові герої, Білий Кролик, Чеширський кіт, Червона та Біла королеви разом з Алісою, відкрили малюкам секрети Країни Див, повели таємними стежками назустріч справжнім пригодам і подарували безліч забав.
    Сюрпризом для маленьких читайликів стали новорічні майстер-класи від наших партнерів волонтерів ЦДПУ ім. В. Винниченка й офіцерів Управління патрульної поліції в Кіровоградській області та чемпіонат з хокею на столі «Магія спорту» від Кіровоградської федерації з хокею на столі.

*****************

 

 

    З давніх-давен наша Україна славиться традиційними святами та обрядами. Серед зимових свят – найцікавішим вважалося свято Андрія Первозванного.
    13 грудня бібліотекарі відділу підліткового читання провели для вихованців спеціалізованої школи №1 фольклористичні посиденьки «На Андрія – дівицям надія». Діти дізналися про походження свята, яке в народі ще називають Калитою і познайомилися зі стародавніми звичаями наших предків. Під час заходу, школярі брали участь в інтерактивній розважальній грі «Новорічний калейдоскоп» та відгадували загадки про зиму.

*****************

 

 

 

    Сніг та хурделиця не стали на заваді зустрічі читачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка, справжніх поціновувачів казкових пригод, із Сашком Дерманським. Понад 300 школярів, стільки ж автографів та у двічі більше селфі і все це лише за дві години спілкування. Популярний дитячий письменник подарував маленьким кропивничанам море шалених емоцій, драйву та не обійшлося без імпровізацій.

*****************

    Всі з нетерпінням чекають таємничого зимового вечора напередодні дня Святого Миколая-Чудотворця, коли можна загадати чимало бажань, а вранці знайти під подушкою щедрі подарунки. Але для цього діти протягом року повинні бути вихованими та слухняними. А що робити тим малюкам, які не зовсім були чемними? Вони отримають різочки? Звісно, ні. Бажаний подарунок можна отримати, якщо чинити так, як герої лялькової вистави «Дарунки Миколая», які зігріли своєю добротою лісових звірят і разом із малюками дружно виконали пісню «Святий Миколай».  
      Продовжуйте творити дива разом з нами на святковій ігротеці. Чекаємо 16 грудня об 11 годині (відділ дитячого та сімейного читання). Прихопіть з собою гарний настрій!

*****************

 

 

      11 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права у відділі підліткового читання пройшов диспут «Насильство в сучасній школі: як запобігти агресії…?», на який була запрошена офіцер патрульної поліції - Оксана Білоброва та старшокласники ЗОШ №14.
      Офіцер наголошувала на актуальності проблеми насильства у шкільному середовищі та провела з підлітками роз’яснювальну роботу щодо причин правопорушень, які найчастіше виникають серед учнівської молоді. Також зазначила про недопущення жорстокості й насильства у дитячому середовищі та проявів боулінгу. А ще розповіла учням про їхні права і обов’язки та зосередила їхню увагу на відповідальності в разі здійснення протиправних дій проти однолітків. Протягом заходу, підлітки активно долучалися до діалогу та висловлювали свої думки.

*****************

 

 

      Чи знаєте ви що таке толерантність? А чи вважаєте себе толерантними людьми? На всі ці та інші запитання діти дізналися відповіді  під час години спілкування «Будемо милосердними!!!», яка відбулася 5 грудня у відділі дитячого та сімейного читання. Малеча зрозуміла, що людині дарована унікальна здатність любити навколишній світ та інших людей. Але Любов сама обирає нас, а ми віддаємо її просто так.
      А більше дізнатися про толерантність і любов, можна прочитавши книжку Ребекки Елліотт «Просто тому що».

*****************

 
 
 

      29 листопада у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка відбувся обласний майстер-клас «Формуємо читацький та творчий простір дитини у бібліотеці». Учасниками обласного навчання стали бібліотекарі спеціалізованих бібліотек для дітей, дитячої філії міської центральної бібліотеки Новоукраїнської ОТГ та міської бібліотеки для дітей Помічнянської ОТГ. Під час майстер-класу фахівці обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка провели практичні заняття, познайомили колег не лише з власними інноваційними напрацюваннями у роботі з дітьми, а й бібліотек України. Виступи доповнювали цікаві електронні презентації. Заступник директора з наукової роботи О. Ліпей розповіла про участь у ІХ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокре@тив-2018» (м. Полтава), інноваційними ідеями, які придбала та буде реалізовувати на практиці обласна бібліотека для дітей. Фахівці відділу дитячого та сімейного читання розповіли про особливості роботи з інтерактивними та ігровими книгами для дітей та продемонстрували це на прикладі масового заходу по інтерактивній книзі Льюїса Керрола «Аліса в країні Див» за участю третьокласників. Нову ідею «Читання з передбаченням» або як зробити читання дітей вдумливим та цікавим презентувала бібліотекар відділу підліткового читання та інформаційно-консультативних послуг користувачам Ю. Кузьменко. Завідуюча відділом розвитку дитячих бібліотек і маркетингу Н.Расторгуєва акцентувала увагу колег на ролі Всеукраїнських конкурсів у популяризації читання та розвиткутворчих здібностей дітей, а також на участі у літературно-мистецьких заходах обласного і Всеукраїнського значення, які відбудуться у 2019 році у дитячих бібліотеках. Підсумовуючи роботу обласного майстер-класу, Т. Манжула, директор обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка, висловила побажання, що отримані теоретичні і практичні знання знайдуть втілення в роботі з користувачами дітьми в бібліотеках області, а також сприятимуть поштовху до творчого пошуку нових креативних ідей.

*****************

 

 

      27 листопада, До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, у відділі підліткового читання пройшла зустріч старшокласників ЗОШ №4 з практичним психологом «Обласного центру планування сім'ї та репродукції людини» відділення «Клініка дружня до молоді» - Чеплякою О.В.
      Захід на тему «Снід та Віл: міфи і факти» проходив у формі дискусії, Олена Валентинівна знайомила підлітків з актуальними питаннями та надавала важливу інформацію щодо статевого виховання. Діти брали участь в індивідуальному анкетуванні та отримали тематичні брошури. А також психолог радила учням завжди знаходити спільну мову зі своїми батьками та близькими.

*****************

 

 

      Вперше в Україні! 27 листопада 2018 року -  #ЩедрийВівторок !
      В цьому році  читачі та фахівці обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка долучилися до всесвітнього благодійного руху #GivingTuesday.
      Бібліотекарі спільно з Агенцією сталого розвитку «Хмарочос»  підтримують тему видимості, розпочату в рамках проекту «Будь видимим / Be visible» та разом з читачами сьогодні відкрили майстерню з виготовлення флікерів «Будь видимим!». Як результат - власник такого флікера "світиться" і стає видимим для водія.
      А ще цими днями наші найменші читачі дошкільнятка та школярі подарували бібліотеці свої улюблені книги!
      Добро починається з тебе - саме тут і саме зараз!
      Приєднуйся до заходів #Щедрий Вівторок!

*****************

 

      22 листопада до дня народження відомих українських класиків Івана Нечуя-Левицького та Григорія Квітки-Основ’яненка у відділі підліткового читання пройшла літературна вітальня «Відомі класики української літератури».
      Школярі гімназії ім. Шевченка познайомились з творчими доробками письменників, щедро прикрашеними яскравою палітрою української мови, дотепними жартами та українським колоритом селянського буття. Та переглянули мультимедійну презентацію з відео-фрагментами гумористичних творів, які стали сміхотерапією для читачів, зокрема: «Кайдашева сім’я», «Старосвітські батюшки та матушки», «Баба Параска і баба Палажка», «Солдатський патрет», «Пархімове снідання» та ін..

*****************

 

 

      Напередодні відзначення в Україні Дня Гідності і Свободи відділ підліткового читання провів для старшокласників ЗОШ №4 годину патріотичного виховання «Україна – гідна свободи!».
      На заході школярі переглянули мультимедійну презентацію зі світлинами про реальні події, які відбувалися на Майдані і про початок Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Також згадували захисників, які і зараз захищають кордони України.
      На завершення – вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

*****************

 

 

      18 листопада до Всесвітнього Дня рукоділля у відділі дитячого та сімейного читання майстрині творчої студії «LNG», Людмила та Наталя, провели оригінальний майстер-клас з виготовлення іграшок з фетру.
            Наші славні малюки,
            Взялись до справи залюбки.
            Створили іграшки чудові 
            Яскраві та казкові!

*****************

 
 
 
 

ЛітФонтан у Кропивницькому

      15 листопада у обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка письменники Іван Андрусяк, Олег Чаклун, Олена Колінько, Сергій Куцан, Сергій Товстенко та Олена Горобець розповіли дітям про свої нові книжки, які вийшли у видавництві «Фонтан казок».
      Презентація відбувалася у незвичному форматі – це був батл зайчиків і монстрів на якому змагалися герої книжок Івана Андрусяка «Зайчикова книжечка» та Олега Чаклуна «Монстри, що живуть у шафах». А також на захід завітали й інші персонажі – супергерой українських дітей Мікробот, унікальний пацючок, Пінгвіненя Пін і його друг тюленя Тюкало, горобці-молодці, чупакабри та інші чудернацькі істоти зі світу Шпалереон, які захопили юних читачів у чарівний Фонтан казок.

*****************

 
 

      Швидкість руху транспорту на дорогах стрімко росте. На вулицях міста діти можуть потрапити у небезпеку. Дуже важливо, щоб малеча була готова правильно оцінити ситуацію та уникнути лиха. Тому, 14 листопада до відділу дитячого та сімейного читання завітали офіцери Управління патрульної поліції в Кіровоградській області та нагадали юним читачам про основні правила дорожнього руху та особистої безпеки.

*****************

 
 

Про незвідані таємниці рідної мови

      Фахівці відділу дитячого та сімейного читання для вихованців дитячих навчальних закладів міста провели Тиждень української писемності та мови.
      Кмітливі та допитливі малюки взяли участь у незабутній мандрівці Книжковим королівством, літературно-мистецькому святі «У дивосвіті рідної мови» та переглянули книжкову виставку «З рідним словом міцніє держава».
      Під час заходів діти із задоволенням вирішували мовні загадки, розгадували ребуси, переглядали патріотичні мультфільми та читали казки. Виконавши всі завдання, малеча висловила власну думку, що потрібно знати багато мов та любити і шанувати рідну українську мову.

*****************

 

 

   8 листопада до відділу дитячого та сімейного читання завітали гості з Кіровоградського академічного обласного театру ляльок. Діти дізналися, про те, як виготовляють ляльок та познайомилися з цікавою професією – актора-лялькаря, який майстерно може «оживити» будь-якого казкового персонажа. Малеча спробувала себе в ролі акторів: вони приміряли на себе маски, керували ляльками, грали в казку та розважалися. Це була вражаюча й незабутня зустріч.

*****************

 

   8 листопада в рамках реалізації Державної соціальної програми «Ні – торгівлі людьми» відділ підліткового читання провів акцію, спрямовану на підвищення рівня поінформованості молоді щодо проблеми торгівлі людьми. Відвідувачі долучилися до діалогу про сучасний прояв рабства та як себе застерегти від небезпечних ситуацій.

*****************


 

   7 листопада у відділі дитячого та сімейного читання відбувся бібліотечний урок «Журнальний калейдоскоп». Діти познайомилися з історією виникнення газет та журналів, порівняли старовинні і сучасні видання. Дізналися про Інтернет-журнали. Завершився захід квестом «Дізнайся про найцікавіше з журнальних хітів».  

*****************

 

 

   7 листопада, напередодні, Дня української писемності і мови, у відділі підліткового читання для шестикласників гімназії ім. Т.Г.Шевченка пройшла інтелектуальна вікторина «Веселкова наша мово!». Під час якої школярі взяли участь в різноманітних мовних конкурсах: «Фразеологічний коктейль», «Конкурс римувальників» і «Словникар», а також здійснили екскурс у давнину, переглянувши мультимедійну презентацію «Загадки писемного знака». На заході була представлена книжкова виставка про рідну мову «Мова – дзеркало народу».

*****************

 

 

    4 листопада в рамках проекту «Book & Art weekend » у відділі дитячого та сімейного читання відбулося  свято під назвою «Владарює осінь золотава».     
   Під час заходу діти дізналися  про осінні місяці та походження їхніх назв  і переглянули книжкову виставку «Осіння рапсодія». Маленькі читайлики разом з батьками  стали учасниками творчої майстерні в техніках оригамі і фроттаж  від волонтерів ЦДПУ ім. В.Винниченка. Студенти зачарували відвідувачів бібліотеки цікавими поробками та подарували можливість кожній дитині відчути себе справжнім митцем!

*****************

 

 

 

    31 жовтня в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка відбулося завершальне в цьому році заняття обласної творчої лабораторії бібліотечної інноватики для сільських бібліотекарів, в якому взяли участь близько 30 працівників сільських бібліотек Кіровоградського району, у т. ч. з Великосеверинівської, Первозванівської та Соколівської ОТГ, а також керівники бібліотек для дітей – філій ЦБС м. Кропивницький.
    Тематика навчання була насиченою, різноплановою та пізнавальною. Відкрила роботу обласної творчої лабораторії директор ОДБ ім. Т. Г. Шевченка Таїса Сергіївна Манжула, яка привітала присутніх, зазначивши, що ця форма занять для працівників сільських бібліотек проводиться з 2013 року.
    На запрошення обласної бібліотеки для дітей до проведення творчої лабораторії долучилась Тетяна Михайлівна Кузілова, завідувач відділу науково-методичної роботи і бібліотечного маркетингу Національної бібліотеки України для дітей, яка у своєму виступі професійно висвітлила актуальні питання сьогодення: «Місце спеціалізованої бібліотеки для дітей у соціально-економічній сфері об’єднаної територіальної громади: бібліотеки для дітей у правовому полі. Досягнення та проблеми методичної діяльності в умовах децентралізації».
    Фахівці обласної бібліотеки для дітей вчили сільських бібліотекарів аналізувати власну роботу під час розгляду теми: «Сільська бібліотека: від режиму функціонування до соціальної ефективності», а також ділилися власними напрацюваннями з питань: висвітлення діяльності дитячих бібліотек України в мережі Інтернет; організації книжкових фондів «Актуалізація бібліотечного фонду: вимоги сьогодення»; бібліотечного обслуговування дітей «Казка, як об’єкт творчої діяльності читачів-дітей в бібліотеці» та «Ваші мрії + наше натхнення»: знайомство з досвідом роботи культурно-дозвіллєвих студій для підлітків «Діалог» з демонстрацією фрагменту майстер-класу «Декор власноруч «Осінній вінок»», доповнюючи виступи мультимедіапрезентаціями.
    Також, в ході навчання відбувся професійний дискурс, під час якого від сільських бібліотекарів звучали питання стосовно надходжень до бібліотек нових дитячих книжок, виданих за державним замовленням; впровадження у роботу бібліотек УДК; списання літератури і періодичних видань; позиціонування бібліотечних закладів у мережі Інтернет та дотримання прав громадян на захист персональних даних; написання проектів на отримання грантів тощо.
    Насамкінець, учасники творчої лабораторії подякували керівнику і колективу обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка за отримані теоретичні і практичні знання, надану можливість ближче познайомитися з роботою відділів обласної бібліотеки та взяти участь у професійному спілкуванні з фахівцем Національної бібліотеки України для дітей.