Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

 

 

   20 вересня у відділі підліткового читання в рамках культурно-дозвіллєвих студій «Діалог» відбувся розважальний захід «Що бажає кожен знак, нам підкаже Зодіак». Підлітки із задоволенням брали участь у гороскоп-іграх та дізнавалися багато таємниць і цікавих фактів про свій характер та індивідуальність. А ще проходили тести на кохання за своїм іменем і даті народження.

*****************

 

 

   19 вересня у відділі дитячого та сімейного читання для тих, хто робить перші кроки у дивовижний світ книги, відбулося інтерактивне голосне читання казки «Білинка та Рожинка» в рамках міні-проекту для дошкільнят та молодших школярів «Story-time». Бібліотекар розповів дітям про казку, про те, що всі герої – рослини, тварини і фантастичні істоти живуть по-особливому: спілкуються між собою як рівні, допомагають один одному в скрутну хвилину. На прикладі казкових героїв діти навчалися відрізняти добро від зла, зрозуміли, що потрібно здійснювати гарні вчинки – поважати старших, захищати маленьких та допомагати іншим. На звершення заходу маленькі читачі познайомилися з новими пізнавально-розважальними журналами.

*****************

 

 

   Першокласники НВК Кіровоградського колегіуму  радо зустрічають бібліодесант фахівців відділу дитячого та сімейного читання. Весело читаємо, спілкуємося, знайомимося з новими книгами та журналами.

*****************

 

    Чи знаєте ви, хто прославив наше місто на увесь світ, де знаходяться найкрасивіші місця для неповторних фото та які таємниці приховує Кропивницький?! На ці та багато інших запитань юні читачі відділу дитячого та сімейного читання, дізнались під час огляду книжкової виставки «Мій рідний Кропивницький – тобі моя любов» та краєзнавчого марафону «Місто над сивим Інгулом».
    Приєднуйтесь до розважальних заходів обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка, що відбудуться 15 вересня на вул. Дворцовій. Відсвяткуймо День міста разом!!!

*****************

 

 

 

 

    Світ, який оточує нас – безмежний, прекрасний і надзвичайно цікавий. Але він, на жаль, і повний небезпек, які чатують на людину чи не на кожному кроці. Тому, 12 та 13 вересня у відділі дитячого та сімейного читання бібліотекарі разом з офіцерами Управління патрульної поліції в Кіровоградській області провели бесіди зі школярами, під час яких нагадали їм основні правила дорожнього руху пішоходів. Діти з задоволенням відповіли на запитання офіцерів: що позначають дорожні знаки, сигнали світлофора, жести регулювальника і що називають кумедним словом «зебра»...
    Ще більше про правила безпечної поведінки на вулицях міста юні читачі дізналися, переглянувши літературу на книжковій виставці «Дорожня азбука малюкам».

*****************

 

 

    13 вересня у відділі підліткового читання було проведено віртуальну подорож «Просторами рідного краю», приурочену до дня народження нашого міста. На захід завітали школярі 6–Б класу ЗОШ №31. Діти подорожували старовинними вулицями та визначними місцями рідного міста та з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про заснування міста, в якому живуть. А також взяли участь в конкурсній програмі «Краєзнавчий калейдоскоп».

*****************

 

    Зараз у школах нашого міста проходить Тиждень безпеки дорожнього руху і тому, 12 вересня, працівники відділу підліткового читання завітали до ЗОШ №20 на виховну годину, де старшокласникам було представлено мультимедійну презентацію «Виконуємо правила дорожнього руху». З відеоматеріалів діти дізналися, як правильно поводити себе пішоходам на дорозі та пасажирам в громадському транспорті, а також згадали правила безпечної їзди на велосипеді.

*****************

 

    Book-мандрівки до навчальних закладів тривають.
    Запрошуємо маленьких жителів міста поринути разом з фахівцями відділу дитячого та сімейного читання у світ пригодницьких історій, пізнавальних енциклопедій, яскравих журналів та казкових загадок, який сьогодні захопив першокласників НВК № 4 та дошкільняток СДНЗ № 46.

*****************

 

 

    10 вересня бібліотекарі відділу підліткового читання брали активну участь в благодійному фестивалі «Мама+Я», що проходив в Ковалівському парку. На оформленому майданчику для учасників фестивалю проводилися конкурси, ігри та майстер-класи, що налаштовували всіх на гарний настрій та позитивні емоції.

*****************

 

    6 вересня фахівці відділу дитячого та сімейного читання здійснили book – мандрівку «Запрошуємо у світ книги». Бібліотекарі розповіли  першокласникам НВО №6 про обласну бібліотеку для дітей ім. Т.Г.Шевченка й презентували літературні новинки. Діти із задоволенням відгадували загадки з книжечки «Калейдоскоп казок» Віри Паронової та переглядали популярні дитячі журнали. Тож  тепер чекаємо малечу у книжковому палаці, у світі пригод і незвичайних таємниць.

*****************

 

                     Грицька Бойко - улюблений поет української малечі!
    Цікаві, дотепні, зворушливі вірші поета із задоволенням читають декілька поколінь читачів нашої бібліотеки. Його твори дарують малюкам чудовий настрій, вчать добру, кмітливості, допомагають позбавитися поганих звичок.
   Цього року від шанувальників творчості автора та з нагоди його 95-річчя відділ дитячого та сімейного читання отримав нову книгу Грицька Бойка «Вереда», яку проілюструвала Галина Шулакова.
Завітайте до бібліотеки та перегляньте викладку літератури «Дитячий віршограй Грицька Бойка».

 

*****************

 

 

    Цей навчальний рік у відділі дитячого та сімейного читання розпочався з гри патріотів «Моя рідна Україна» та огляду книжкової експозиції «Моя країна – моя родина». Діти активно відповідали на запитання семи раундів. Історичний - допоміг з’ясувати основні етапи становлення України, як незалежної держави. Під час наступних раундів юні читачі проявили ерудицію та пригадали державні та національні символи, народні свята, найкрасивіші місця України і, звісно, не оминули увагою видатних українців, які прославили нашу Батьківщину.

*****************

 

 

    3 вересня працівники відділу підліткового читання радо приймали в бібліотеці школярів гімназії Шевченка і учнів ЗОШ №32 та провели для них патріотичну відеогодину «В Європу – з Україною в серці». Перший день навчання для дітей завжди яскравий, емоційний і хвилюючий, і ми, бібліотекарі, щиро вітали всіх з новим навчальним роком та бажали їм успіхів у навчанні.

*****************

    Про таємниці, скарби та пригоди!
    Літні читання не закінчуються! Зворушливі історії про дружбу та любов, неймовірні пригоди та захоплюючі фентезі українських та зарубіжних письменників чекають  маленьких  пригодошукачів цього тижня у відділі дитячого та сімейного читання.

*****************

    23 серпня відділ підліткового читання бібліотеки долучився до відзначення головного свята України – Дня Незалежності. Протягом дня читачі брали участь у святковому калейдоскопі «Україна – мій сонячний дім» – натхненно створювали патріотичний плакат «Живи і міцній Українська Державо!» та залишали найщиріші побажання миру, добра і злагоди нашій країні. Також діти охоче долучалися до майстер-класу «Боді-Арт української символіки».

*****************    Справжній патріот повинен пам’ятати минуле своєї Батьківщини та знати державні символи. 22 серпня у відділі дитячого та сімейного читання під час заходу до Дня Незалежності України, найменші читачі міста вирушили в цікаву і незвичайну мандрівку. Бібліотекар ознайомив їх з народними і державними символами України, а також діти взяли участь у патріотичному майстер-класі «Національний прапор». Література з книжкової експозиції «Моя країна – моя родина» відкрила сторінки історії та культури нашого народу.

*****************


    Іноді маленькі діти вередують і відмовляються складати на місце свої речі та іграшки й навіть не здогадуються у яку халепу можна втрапити, якщо цього не робити. 15 серпня фахівці відділу дитячого та сімейного читання під час бібліо-пікніка «Веселися, грай і книжечки читай» познайомили малечу з дівчинкою з чудернацьким ім’ям – Кіка-Міка. Вона є героїнею книги Ліни Жутауте «Кіка-Міка і Гном, що в усьому любить лад», яка змогла разом з маленькими читачами виконати складні завдання Гнома. Після складних випробувань на дітей чекав справжній dance boom та ігри.

*****************

    Фахівці відділу дитячого та сімейного читання для маленьких кропивничан провели читання та обговорення казки «Янко та принцеса» в форматі сторі-тайм.
      Діти знайомилися з героями казки, займалися творчістю та переглянули нові книги та журнали залу сприяння розвитку читання та творчих здібностей користувачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка.
         Із задоволенням зробили світлини в фотозоні «Читай – супергероєм ставай!»

*****************

 
 

      З любов’ю до книжок!
    Гостинно зустрічають фахівці відділу дитячого та сімейного читання книголюбів влітку. Цей тиждень присвячений творчості письменників–земляків. З неповторним інтересом маленькі читачі здійснили КнигоПодорож поезією Антоніни Корінь та переглянули книги інших авторів.

*****************

 

 

 

    Цікаво і весело проходять зустрічі з бібліотекою. Дошкільнята вчаться пізнавати світ та отримувати інформацію про правила спілкування під час бібліотечних ігор та читань. Казка Ганни Новак «Дзвоники» допомогла малюкам згадали ввічливі слова та коли їх потрібно використовувати. Діти із задоволенням взяли участь у веселих розвагах та хенд-мейд годинці «Створюємо дерево читаючих родин».

*****************

 

    24 липня у відділі комп"ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам відбулася бесіда на тему: "Кібер - хуліганство". До бесіди долучилися інспектори патрульної поліції м.Кропивницький. Фахівці відділу та поліцейські розповіли підліткам про плюси та мінуси користування мережею Інтернет, про он-лайн небезпеки, яких потрібно остерігатися. Розкрили поняття "тролінгу" та "буллінгу" під час спілкування в соціальних мережах. Та навчили як "не годувати тролів", і дотримуватися правил безпечного користування Інтернетом. Діти із задоволенням пройшли тест "Кібер-хуліганство, а хто ти?". А на завершення заходу виділили шість основних правил користування соціальними мережами! 

*****************

 

 

    Інтернет-шахрайство. Часто заманливими слоганами та зображеннями користувачів заманюють пройти певний тест чи дізнатися якусь неймовірно цікаву інформацію. Якщо перейти за запропонованим посиланням можна отримати вірус на комп’ютер. Пройшовши тест, вам запропонують дізнатися його результати, надіславши SMS на певний номер. Результат буде сумнівним, а з телефону зникне кругленька сума коштів.
    Як розпізнати сумнівні сайти, не попастися на гачок інтернет-шахраїв та злочинців,  а також дотримуватися правил он-лайн спілкування йшла мова під час заходу з циклу «Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!» на тему: «Інтернет-шахрайство», який відбувся в бібліотеці за участю інспекторів патрульної поліції м. Кропивницький.

*****************

    19 липня у відділі підліткового читання відбувся літній читай–бум «Несумні канікули з книгою». Учасники активно розгадували літературні кросворди і ребуси та брали участь у вікторині «Сторінками улюблених героїв» за творами зарубіжних класиків.

*****************

 

     17 липня у відділі підліткового читання проходила літературно-ігрова програма «На хвилях книжкового моря». Під час дружніх змагань, читачі активно й цікаво проводили своє дозвілля, проявляючи розум і ерудицію.
     Тож, гаряча пора літніх читань триває - приєднуйтесь до цікавих та пізнавальних бібліотечних розваг!

*****************

 

 

               Життя в стилі «ЕКО»
     Наш світ стане чистішим, якщо кожен з нас не смітитиме. А чи знають малюки як сортувати сміття? Чи бачили спеціальні контейнери, в які збирають окремо скло, окремо пластик, окремо папір, і ще в інший контейнер – харчові відходи, для того щоб полегшити процес переробки сміття? Не смітити і правильно викидати сміття навчилися дошколярики   на занятті «Школи захисників природи» в рамках навчально - ігрового екологічного проекту «Життя на планеті Земля».

*****************

 

 

      Найколоритніше та найцікавіше свято літнього циклу календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала.
      5 липня у відділі підліткового читання пройшла інформаційно – пізнавальна хвилинка «Магія Купальської ночі».Бібліотекарі розповідали користувачам про звичаї, вірування і обряди, пов’язані із Купальським святом. Творчу фантазію діти проявили, виготовляючи декоративний віночок, який є символом свята Івана Купала. Також відвідувачі з цікавістю переглядали книги і журнали про українську народну культуру, представлені на книжковій викладці «Чари Купальської ночі».

*****************

 

 

 

 

       Карколомні пригоди, веселі спортивно-танцювальні розваги для найменших читачів  приготували Губка Боб та його подруга Жирафа Рафа. Освіжаючий банановий коктейль, танцювальний пиріг, веселковий атракціон з м’ячем, чарівна змія, іграшкова естафета та дитячий candy bar справили незабутнє враження на малечу.
       Завітайте у липні до Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка!

*****************

 

 

 

       19-21 червня 2018 року під патронатом Української асоціації працівників бібліотек для дітей та за участі Національної бібліотеки України для дітей відбувся ІХ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив»! Представників делегацій від дитячих бібліотек з 10 міст України цьогоріч приймала Полтавська обласна бібліотека для дітей імені Панаса Мирного. Вперше в ярмарку взяла участь і Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Представляла бібліотеку заступник директора з наукової роботи Олена Ліпей. А побачити і «купити» було що! Лише першого дня представлено, обговорено, «продано» та «куплено» 58 інноваційних бібліотечних ідей! Слід зазначити, що на «БібліоКре@тиві» кожна бібліотека – учасниця попереднього ярмарку звітує про реалізацію «куплених» ідей і пропонує колегам нові проекти, «платою» за які буде їх втілення у життя. Дякуємо колегам з Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного за прекрасну організацію цікавого та насиченого «БібліоКре@тиву - 2018»!

*****************

 

 

       Порадуй всіх своїм літнім «selfie». Поспішай,фото - крос триває!

*****************

       Щороку 22 червня український народ вшановує пам'ять мільйонів людей, життя яких обірвала Друга світова війна. Протягом дня маленькі читачі обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка мали можливість переглянути літературу, яка розповідає про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні та тих, хто став жертвою нацизму. Історії життя цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
       Вічна пам’ять загиблим!

*****************

 

 

       20 червня фахівці відділу дитячого та сімейного читання для вихованців КЗ «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» організували огляд літературних новинок та hand-made годинку, під час якої діти виготовили літні листівки та змогли втілити свої мрії про відпочинок.

*****************

 

 

 

       Щиро вітаємо нашого читача  -   Євгена Матанцева та його тренера Куделю Володимира Олександровича з перемогою на  чемпіонаті Європи  з настільного хокею  у Швеції!
       Під час  триденного турнірного марафону  в шведському місті Ескільстуна,  12-річний кропивничанин  став чемпіоном серед учасників у віці до 13 років, срібним призером серед юніорів у віці до 18 років. Виборов друге місце в складі збірної юніорів,  четверте місце в складі дорослої збірної та 15 місце серед 260 дорослих учасників! З дружньою підтримкою, мудрими настановами тренера і татовим ентузіазмом  перемога прийшла до наполегливого та спритного юного спортсмена!
       Так тримати! Радіємо досягненням наших читачів!

*****************

        19 червня до відділу підліткового читання завітали школярі ЗОШ №3 на екологічну годину «Зелені ліки навколо нас». Бібліотекар розповідала дітям про незвичайну красу нашої планети, і, зокрема нашого рідного краю. Під час заходу, діти брали участь в екологічній вікторині «Рідкісні рослини – бережімо їх» та дізналися про надзвичайне різноманіття рослинного світу, його значення та необхідність збереження. Такими заходами бібліотекарі залучають дітей та підлітків до природоохоронної діяльності, розвиток у читачів відповідальності за стан навколишнього середовища.

*****************

   

   

        19 червня найменші читачі міста завітали до відділу дитячого та сімейного читання на «Story-time». Під час заходу діти послухали казку «Синдбад-мореплавець», здійснили уявну подорож морськими просторами та подолали всі випробування, які траплялися на шляху у головного героя. Також малюки із задоволенням відгадали загадки, намалювали ілюстрації до твору та виконали запальну руханку.

*****************

 

 

 

        18 червня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся КотоКвест, під час якого малеча познайомилася із чудовою кицею з Кропивницького та послухала нові веселі і трохи бешкетні вірші у виконанні автора – Олени Горобець. А також діти багато читали, танцювали та розважалися, адже сумувати ніколи, бо прийшли канікули!

*****************

 

        Пора літнього відпочинку разом із бібліотекою триває! Так, 18 червня для учнів ЗОШ № 25 фахівці відділу підліткового читання провели ознайомчу екскурсію бібліотекою та представили школярам пізнавальну мультимедійну презентацію «Звідки прийшла книга». А також з дітьми проводилися ігрові конкурси, такі як: «Бібліотечний лабіринт», «Народ скаже, як зав'яже», «Впізнай літературного героя», які створили дружню атмосферу та гарний настрій.

*****************

 

 

 

        Протягом літа, завітай до відділу підліткового читання, візьми участь у фото – кросі «Найкраще селфі» та поділися з друзями яскравими моментами твого літнього читання!

*****************

        Подорожі до дитячої бібліотеки – це завжди пізнавально і цікаво!
        Знайомство з книжковим королівством, літні читання, презентації ігрової  книжково-ілюстраційної  виставки «Мріємо! Граємо! Читаємо!», dance-розминки - додають яскравих вражень літньому відпочинку та налаштовують на творчість маленьких кропивничан!
        Тож не гайте часу! Фахівці відділу дитячого та сімейного читання  чекають на вас

*****************

 

        13 червня користувачі відділу підліткового читання здійснили історичну подорож «Сторінками давньогрецької міфології». Діти збагатили свої знання про культуру античного світу, в якому жили легендарні боги Олімпу та відомі грецькі герої. Також вони дізналися про походження Олімпійських ігор, античний театр і досягнення давніх еллінів в медицині.

*****************

 

 

        11 червня до 100-річчя державної служби України у відділі підліткового читання відкрилася інформ – викладка «Від гетьмана Павла Скоропадського до наших часів», яка познайомить користувачів бібліотеки з історією української державності та допоможе їм поповнити свої знання з історії правової системи в Україні від найдавніших часів до сьогодення.

*****************

        Учні колегіуму №11 та спеціалізованої школи №1 – завершили перший тиждень наших dance-розминок, цікавих зустрічей та захоплюючих екскурсій бібліотекою на позитиві!

*****************

 

 

       7 червня у відділі підліткового читання проходила краєзнавча інформина «Архітектурні перлини Кіровоградщини». Бібліотекарі залучали школярів до пізнання багатої історико-культурної спадщини рідного краю. Під час заходу, діти здійснювали пошуково-дослідницький екскурс історичними пам’ятками та старовинними будівлями нашого міста. А також охоче брали участь у пізнавальній вікторині «Співці Степової Еллади».
       Такі заходи є джерелом збагачення учнів знаннями про рідний край.

*****************

        І знову, вона... Але тепер ще й Киця-танцівниця. КотоКвест за участі кмітливих, спритних третьокласників (НВО №20) та головної героїні - Киці з Кропивницього.

*****************

       Літні розваги набирають обертів!!! Вихованці школи-інтернат "Сокіл" у захваті від бібліотеки та нових книг!

*****************

        Бібліозарядки стартували. Молодші школярі вже отримали свою порцію драйву. Завітайте до відділу дитячого та сімейного читання з 10 до 12 години (Пн-Пт) за танцювальним настроєм!

*****************

 

        5 червня до відділу підліткового читання та інформаційних послуг користувачам завітали учні 6 та 7 класів ЗОШ № 25 на інформину «Шкідливі звички та їхні наслідки».
        На заході говорили про згубний вплив на організм людини шкідливих звичок, таких як: тютюнопаління, алкоголізм і наркоманія. А також про непомірне вживання дітьми фаст-фуду, солодощів і газованих напоїв. Повчальні відеоролики спонукали школярів до серйозних роздумів про здоровий спосіб життя. Підлітки долучилися до товариського діалогу, висловлювали свої думки та враження від почутого. Такі заходи формують навички у молоді вести здоровий спосіб життя та підтримувати своє тіло у гарній фізичній формі.

*****************

        Дорогі діти! Вітаємо Вас з настанням літа, канікул. Як гарно, що літо розпочинається зі свята дітей. В цей день батьки вітають свою малечу, розважають її. Так, 1 червня і фахівці відділу дитячого та сімейного читання обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка не могли не привітати своїх читачів, не подарувати їм чудовий настрій та ігрову програму «Спекотні пригоди на Бібліотечній алеї». Маленькі мандрівники перенеслися до Книжкового вігваму, але для цього їм потрібно було з гідністю пройти всі складні випробування на витривалість, кмітливість, влучність, силу духу, відгадати загадки, спробувати себе в ролі слідопитів та запальними танцями пройти священний ритуал посвяти в індіанців.
        Канікули - це багато вільного часу для відпочинку, веселощів, пригод, цікавих знайомств та спілкування з друзями. А який же відпочинок без книги? Завітайте до обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка влітку!

*****************

 

 

        В Міжнародний день захисту дітей на бібліотечному майданчику проходила розважально-ігрова програма «Спекотні пригоди на Бібліотечній алеї». Під час святкового заходу діти брали участь в різноманітних рухливих іграх та інтелектуальних конкурсах, зокрема, бібліотекарі відділу підліткового читання провели літературне бюро «Веселися, грай, книжки читай!» та виготовили кольоровий плакат бажань «Ваші мрії + Наше натхнення». А фото-крос «Найкраще селфі» додав всім учасникам свята гарного настрою та позитиву.