Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

  

       Іноді діти серед розмаїття чудових книжок не можуть визначитися, що ж їм почитати. 28 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературну гру «Кіт у мішку». Потрібно було відгадати загадку від кота Мудрика та обрати книжку–сюрприз.
       А ви, орієнтуєтеся у книжковому Всесвіті, якщо ні, завітайте  другого квітня до бібліотеки і познайомтеся з Мудриком!

*****************

  

  

       28 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з кропивницькою письменницею Оленою Надутенко, автором збірок для дітей: «Веселі акварелі», «Про що співав єнотик?», «Барвиста вишиванка» та ін.
       На зустріч завітали найменші користувачі бібліотеки. Олена Валентинівна розповіла дітям про своє дитинство та історію про те, як вона почала писати дитячі твори. Юні читачі з радістю спілкувалися з автором, слухали вірші. Малечі сподобалася чудова поезія, адже автор разом з ними перенеслася в світ перших дитячих здивувань і захоплень, сприйняття всього оточуючого очима цікавої маленької дитини. Зустріч дітей із письменницею була щирою і неймовірно емоційною. На завершення заходу малюки розповіли Оленою Надутенко свої улюблені вірші.

*****************

  

  

  

  

       27 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання розпочалася обласна бібліоакція для малюків та їхніх батьків «Читай, я буду слухати!».
       Як відомо, найкращою формою для опанування малечею того чи іншого матеріалу була і залишається форма казкової оповіді. Саме таку розповідь обрали бібліотекарі разом з офіцерами патрульної поліції м. Кропивницький, щоб в доступній та ігровій формі пояснити дітям основи правил дорожнього руху. За допомогою казкових героїв, лісових звірят, які вперше потрапили до міста, де багато гомінких вулиць та перехресть, заповнених автомобілями, малеча познайомилася з дорожніми знаками, світлофорами, з основними правилами пішоходів та пасажирів. А також із задоволенням послухали уривок з книжки Алли Сокол «Дорожня азбука малятам».
       Зустріч сподобалася маленьким читачам. Найактивніші учасники отримали від офіцерів на згадку закладки та магніти.

*****************

  

  

  

        26 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відбулися Стихійні Читання.
        На дорослих і малих шукачів пригод у бібліотеці чекали літературний квест, цікаві конкурси, вікторини, неперевершена атмосфера, перевтілення в персонажів у магічному Театрі Вух, де актори читали «Пригоди Аліси в країні Чудес» Льюїса Керрола.  Читання проходило у  незвичному форматі - "театру вух". Це особливий формат виступу перед публікою із зав’язаними очима. Читці відтворили твір так, як саме вони його сприймають, а слухачі мали змогу відчути творчість письменника і поринути в атмосферу казки.
        Проект #Стихійні читання започаткувала Ольга Цимбаліст, редактор видавництва Імекс-ЛТД, він не схожий на інші літературні та мистецькі проекти нашого міста.

*****************

  

  

  

        23 березня у відділі дитячого та сімейного читання Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відбувся День творчості  «Цікаві речі руками нашої малечі».
        Цикл майстер-класів підготували студенти-волонтери Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка та майстри студії «Соломон».
На захід завітали учні початкових класів загальноосвітньої школи № 4 та гімназії ім. Т.Г.Шевченка.
        Під час заходу діти виготовили неповторні листівки, які прикрасили кроликами у техніці квілінгу, шедеври з солоного тіста,прикрасили сервіз для чаювання у техніці штампування овочами, а також створили колективний малюнок «Країна Див», який малювали всі разом. Найбільше враження на запрошених справив боді-арт. З легкої руки спеціалістів малюки перетворювалися на улюблених казкових персонажів.
        Майстер-класи справили на дітей гарне враження, тому на завершення зустрічі маленькі читачі взяли додому книги в тій техніці, яка їм більше сподобалася.

*****************

  

  

        23 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у відділі підліткового читання проходив квест «Поттеріана».
        Юні учасники квесту поринули в захоплюючий світ книг про Гаррі Поттера всесвітньо відомої англійської письменниці Джоан Роулінг. Діти із задоволенням брали участь в пошуку чарівних речей, які належали Гаррі та його друзям. Вони мали змогу зануритись в неймовірний світ пригод та магії  і гідно пройшли всі випробування, щоб вважатися справжніми знавцями книг про Гаррі Поттера.
        На завершення заходу, підлітки відповідали на питання вікторини та переглядали книги про своїх улюблених героїв з Поттеріани. Також вони познайомилися з новинками літератури, представлених на книжкових виставках відділу.

*****************

  

     22 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з дитячою письменницею, критиком Антоніною Царук, членом Національної спілки письменників України, лауреатом обласної літературної премії ім. Є.Маланюка, автором збірок для дітей.
     Маленьким користувачам бібліотеки письменниця добре знайома як автор збірок для дітей: «Онучечка-чомучечка», «Майже вчений», «Як Петрик стежину пас» та п’єси-казки «Земля світлячків» за однойменною повістю-казкою Віктора Близнеця. 
      На захід завітали учні першого класу Кіровоградського колегіуму. Антоніна Царук познайомила школярів з улюбленими віршами зі своїх збірок. Юні читачі з радістю спілкувалися з письменницею, слухали поезії в авторському виконанні, гралися, задавали безліч питань, їх цікавило все: як Антоніна Петрівна живе, яким був перший вірш, які книги ще планує написати...
     А також сьогодні у відділі пройшов День нових книг «Книжечку новеньку почитай, маленький!». Діти разом з батьками поринули у неосяжний всесвіт цікавих книжок, почитали та взяли додому нову сучасну українську й зарубіжну літературу.

*****************

  

      21 березня у відділі дитячого та сімейного читання в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання було проведено літературний сніданок з молодою поетесою, нашою землячкою  Оленою Горобець.
      Юні читайлики мали нагоду поспілкуватися з авторкою та   познайомитися з милими та подекуди кумедними героями її книги «Горобці-молодці». Це перша дитяча збірка віршів Олени, яка вийшла друком у київському видавництві «Фонтан казок».
      Це незвичайна книга й не лише за змістом, а й за форматом, адже це «книга-перевертун»: з одного боку розміщені вірші Олени Горобець, а з іншого – Олесі Мамчич,  дуже вразили малюків веселі та дотепні ілюстрації до книги відомої української художниці Світлани Сови.

*****************

  

      В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 21 березня у відділі підліткового читання відбулася зустріч з письменником-земляком, членом літературного об’єднання «Степ» та «Євшан» - Олексієм Сергійовичем Стеценком.
      На захід завітали учні 9-го класу гімназії імені Т. Г. Шевченка №5. Між дітьми та автором проходило дружнє спілкування у форматі «запитання – відповідь». Автор розповідав учням про свій життєвий і творчий шлях та представляв книгу «Самійло Кішка - гетьман Запорізької Січі». Розповідь письменника була насичена яскравими цитатами з його найновіших творів, що додали нашим читачам гарного настрою та заряд позитивних емоцій.

*****************

  

  

      21 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотекарі завітали в гімназію новітніх технологій з ігровою програмою «Я з книгою відкриваю Всесвіт».
      Для учнів 6-го класу було проведено цикл цікавих пізнавально-розважальних заходів: «Подорож до країни Читалії», «Літературна дуель», «Книга запитує – книга відповідає» і, звичайно, цей книжковий мікс приніс безліч гарних емоцій та приємних вражень всім присутнім.
      Такими заходами бібліотекарі розвивають і підтримують в підлітків бажання до читання і потребу користуватися бібліотекою.

*****************

  

  

  

  

   Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це свято, якого немає в календарі, але воно щороку проходить наприкінці березня у бібліотеках для дітей і про нього знають усі цінителі та шанувальники книги.
   Урочисте відкриття Тижня дитячого читання відбулося 20 березня театралізованою казковою феєрією «Острови читання запрошують до пригод». На всіх присутніх чекало захоплююче свято, яке підхопило і понесло до неозорих казкових берегів і залишило приємні враження, як у малечі, так і в дорослих. Усі мали можливість зустрітися з казковими персонажами: Ельзою та Олафом, Алісою, Червоною королевою та Чеширським котом, Дюймовочкою, Червоною шапочкою та Гаррі Поттером, поспілкуватися з ними і взяли участь у веселих розвагах. Діти разом з персонажами читали, співали й танцювали, відгадували загадки.
   Тиждень дитячого читання триватиме по 2 квітня і має на меті ознайомити дітей з кращою літературою, створити позитивну мотивацію до читання. Під час Тижня на юних користувачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка чекають: літературні сніданки з письменниками Антоніною Царук, Оленою Горобець, Олександром Стеценком та Оленою Надутенко, бібліотечний квест «Поттероманія», акція для читачів «Напиши листа улюбленому книжковому герою», Стихійне читання «Аліса в країні Чудес» Л.Керрола, розважальна програма «Я граюся і мрію», відкриття обласної бібліоакції для малюків та їхніх батьків «Читай, я буду слухати!», а також День нових книг «Книжечку новеньку, почитай маленький!», День бібліографії «Диво, ім’я якому - книга» та День щасливих боржників.

*****************

  

    Ви вірите в те, що малюнки можуть оживати? Ні, а от наші маленькі читачі переконалися в цьому, коли завітали 16 березня до відділу дитячого та сімейного читання та послухали казку «Чарівний пензлик» в рамках міні-проекту для дошкільнят «Story-time».
    Під час заходу діти із задоволенням подолали всі випробування, щоб допомогти доброму хлопчику Марку перемогти злого імператора. А також малюки познайомилися з новими пізнавально-розважальними журналами та спробували себе в ролі чарівників. Вони за допомогою звичайного пензлика та фарби змусили з’явитися на аркуші паперу приховані малюнки. Це були веселі смайлики!

*****************

  

  

    14 березня Україна відзначає день українського добровольця. Це свято справжніх патріотів, людей , котрі свідомо за покликом серця стали на захист нашої держави.
    Бібліотекарі відділу підліткового читання провели інформ – годину «Вшануємо подвиг українського добровольця». На заході розповідали про щоденний подвиг захисників, їхню стійкість та мужність, про те що й сьогодні більшість добровольців продовжують боронити рідний край від загарбників. Також школярі натхненно брали участь у створенні патріотичного плакату «Я захищаю твоє майбутнє», що символізує шану й подяку військовим за можливість жити мирним життям.
    Такі заходи сприяють подальшому зміцненню патріотичного духу серед молоді.

*****************

  

    9 березня колектив обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка долучився до одночасного читання вірша «В казематі» в рамках міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko.

*****************

  

  

     На початку весни, Україна вшановує пам’ять свого геніального сина – Т.Шевченка.
     З цієї нагоди з 6-го по 9-те березня у відділі підліткового читання проходив цикл заходів «Тарас Шевченко – нащадкам», приурочених до Шевченківських днів.
     На захід завітали учні 8-го класу ЗОШ №4. Школярі переглянули презентацію «Великий поет і музика» та прослухали музичні твори, що покладені на слова Тараса Шевченка.
     Також вони познайомилися з творчістю і долею Великого Кобзаря та взяли участь в літературних вікторинах «Чи знаю я твори Шевченка?», «Шевченко та Україна», в яких показали себе справжніми шевченкознавцями.
     На завершення заходу, учні переглядали літературу, представлену на книжковій виставці «Світова велич Шевченка». Адже, творчість Шевченка – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.
     Такими заходами ми прищеплюємо в дітей почуття глибокої поваги та пам’яті до славетного Кобзаря українського народу, розвивати в них інтерес до поетичного слова творця, а також виховувати почуття патріотизму в душі кожного юного нащадка.

*****************

  

  

     Кожного року у березні всі українці відзначають особливу дату – День народження Великого Кобзаря. З цієї нагоди, 9 березня, у відділі дитячого та сімейного читання для учнів початкових класів міста було проведено коментоване читання книги Є. Білоусова «Тарасове перо». Бібліотекар відділу розповіла дітям про письменника: якою людиною він був, як жив, чому його ім’я відоме на весь світ. Маленькі користувачі з великим задоволенням переглянули мультимедійну презентацію та прослухали уривок із твору Євгена Білоусова про дитинство та юність Тараса Шевченка. А на завершення зустрічі малюки із задоволенням познайомилися з книгами,  які були представлені на книжковій виставці «Безсмертне слово Кобзаря».

*****************

  

  

    6 березня в обласній бібліотеці ім. Т. Шевченка для учасників Локального центру був проведений майстер-клас «Обійми для матусі».
    Учасники заходу вчилися виготовляти за допомогою звичайного кольорового паперу – яскраві листівки власними руками, що стануть чудовими подарунками для кожної матусі. Підлітки творчо підійшли до виготовлення виробів та вклали в них частинку своєї душі.
    Під час майстер-класу, діти змогли проявити свій творчий потенціал, та поспілкуватися зі своїми однолітками у теплій та весняній атмосфері. Захід проходив за підтримки проекту «Інтеграція через діалог».

*****************

           

     6 березня у відділі дитячого та сімейного читання відбулося свято «Подаруй мамі квіти і ласку!».

     До бібліотеки завітали учні 2-В класу Кіровоградського колегіуму разом з мамами, бабусями, та вчителями, щоб привітати своїх найрідніших, подарувати їм вірші, пісні, танці, а найголовніше обійняти, поцілувати та сказати «спасибі» своїм мамам! Справжнім подарунком для запрошених став перегляд міні-вистави «Домашній твір». Різноманітні розважальні конкурси та ігри, в яких брали участь не лише діти, а й дорослі, підняли настрій всім учасникам свята. На завершення заходу юні користувачі вручили чарівним жінкам подарунки зроблені своїми руками та познайомилися з книжковими новинками.

*****************

  

     Зима залишилася позаду, на вулиці вже щосили господарює весна. І, звичайно ж, всі ми з нетерпінням чекаємо на улюблене свято дівчаток, мам та бабусь. Тому, 5 березня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся цікавий майстер-клас «Усмішка для мами». Під час якого діти послухали казку Юлії Смаль «От би мені б таку маму» та познайомилися з різновидами вітальних листівок. Юні гості дуже сумлінно та старанно віднеслися до роботи, тому змайстрували з кольорового паперу гарні подарунки, якими привітають своїх мам та бабусь. На завершення заходу малюки познайомилися з виставкою літератури «Все найкраще – від матерів» та взяли книжки додому.

*****************

  

     Про пригоди дівчинки Аліси, яка потрапила до Дивокраю, люблять читати не лише діти, а дорослі. Кумедні, часом дивакуваті герої, вигадливі ситуації, цікаві діалоги роблять казку яскравою, художньо насиченою – такою, що залишається в пам’яті назавжди. Тому, 28 лютого у відділі дитячого та сімейного читання відбулося голосне читання книги  Л. Керрола «Пригоди Аліси в Дивокраї». Захід розпочався з перегляду відео-подорожі,  під час якої   працівники відділу  розповіли про митця та цікаві факти з його біографії.  Діти з великим задоволенням прослухали уривки з казки.  На завершення заходу  учням було запропоновано  переглянути мультфільм  про Алісу та детальніше ознайомитися з творами письменника, які були представлені на книжковій викладці.

*****************

  

     21 лютого у відділі підліткового читання було проведено годину розмовного етикету «Розквітай же, рідна мово!», присвячену Міжнародному дню рідної мови.
     Бібліотекар познайомила дітей з історією походження дня рідної мови та  цікавими фактами мовного дивосвіту. Учні 7-го класу гімназії ім. Т.Шевченка взяли участь у лінгвістичній ігротеці «Чарівна мандрівка до Країни Мови» та переглянули мультимедійну презентацію «Мова –глибина тисячоліть». Під час ігротеки, школярі поглибили свої знання і проявили кмітливість та ерудицію.
     Також у відділі діє книжкова виставка «Мова - дзеркало народу», на якій представлена література про скарби рідної мови.
     Мета таких заходів: показати учням красу та багатство української мови, викликати бажання вивчати рідну мову та виховувати любов до рідного слова і свого народу.

*****************

  

  

      20 лютого у відділі дитячого та сімейного читання розпочався цикл заходів для допитливих дітей «Лабораторія юного дослідника».  Перша літературно-віртуальна мандрівка «Подорожуємо у світ загадкових явищ» допомогла малюкам поринути у світ живої природи. Адже світ, що нас оточує, надзвичайно цікавий, а для того, щоб побачити найцікавіше треба вміти спостерігати та експериментувати. Мандруючи та переглядаючи книжкову експозицію діти знайшли понад 50 неймовірних дослідів і дізналися, як такі явища обґрунтовують науковці. А під час майстер-класу «Добра магія фарб» маленькі мрійники спробували себе в ролі справжніх чарівників.
      Завітайте до бібліотеки та познайомтесь з книжковою експозицією «Цікаві експерименти для юних дослідників».

*****************

  

      16 лютого у відділі підліткового читання та інформаційно-консультативних послуг користувачам проходила година пам’яті «Горів і плавився метал, земля стогнала від облоги», приурочена 3-ій річниці трагічних подій на Майдані Незалежності.
      Захід відвідали учні 6-го класу гімназії ім. Т.Г. Шевченка. Бібліотекар розповідала про Героїв Небесної Сотні – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем, і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, призвала до боротьби за вільну, демократичну Україну весь український народ. Одним із таких героїв Небесної Сотні був наш земляк – Віктор Чміленко, в честь якого названа вулиця нашого міста. Школярі вшанували пам'ять нашого земляка та усіх героїв хвилиною мовчання.
       До заходу була оформлена книжкова виставка «Щоденники Майдану», присвячена Героям Небесної Сотні.

*****************

  

      16 лютого у відділі підліткового читання було проведено годину пам’яті «Крізь пекло Афганської війни», приурочену 28-й річниці виведенню військ з території Афганістану.
      Бібліотекар представила учням 9-го класу ЗОШ №4 електронну презентацію присвячену військовослужбовцям, які пройшли вогненними дорогами війни. Підлітки познайомилися з документальними хроніками тих подій та з світлинами воїнів, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок на території Афганістану. Також під час заходу, школярі переглянули відеоролики, де звучали пісні афганської війни

*****************

  

  

       10 лютого у відділі дитячого та сімейного читання відбулася презентація молодої поетеси, нашої землячки  Олени Горобець.
       «Горобці-молодці» – перша дитяча збірка віршів Олени, яка вийшла друком у київському видавництві «Фонтан казок». Читайлики мали нагоду поспілкуватися з авторкою, отримати автограф та найголовніше познайомитися з милими та подекуди кумедними героями її книги.
       Це незвичайна книга й не лише за змістом, а й за форматом, адже це «книга-перевертун»: з одного боку розміщені вірші Олени Горобець, а з іншого – Олесі Мамчич,  дуже вразили малюків веселі та дотепні ілюстрації до книги відомої української художниці Світлани Сови.

*****************

  

  

        7 лютого в малій галереї обласного художнього музею – у відділі підліткового читання та інформаційно–консультативних послуг користувачам відбулося відкриття виставки художніх робіт Олени та Влади Козаченко під назвою «Чорне та біле мереживо». На перегляд виставки завітали вихованці художньої школи ім. О. Осмьоркіна. Дана виставка представляє творчість двох поколінь – мами та доньки. Роботи Олени виконані тушшю, вони складні за виконанням, лінії та фактури переплітаються, утворюючи хитромудрі візерунки, які нагадують мереживо. Роботи Влади виконані в техніці гуаші. Серед них - один академічний натюрморт, та дві композиції, присвячені морській тематиці. Після перегляду виставки між відвідувачами відбулося жваве обговорення художніх робіт, які не тільки вразили юних художників, але й надихнуть їх на подальші творчі пошуки.

*****************

  

  

        1 лютого у відділі дитячого та сімейного читання на найменших користувачів чекала захоплююча подорож до Країни Геометрії, під час якої малеча вивчила фігури, згадала кольори, розміри та познайомилася з грою-головоломкою «Танграм». Завданням гри було скласти з 7 семи геометричних фігур незвичайного котика, з яким діти відмінно впоралися. Малята із задоволенням погралися з фігурами, познайомилися з інформаційним калейдоскопом «Топ-10 найдивовижніших котів» та   переглянули літературні новинки.

*****************

  

        Зима – чудова пора для малечі. Це зимові забави, які приносять багато радощів. Але сніг несе з собою не тільки веселощі, а й небезпеку. Снігопади, слизька дорога, бурульки, тонкий лід - ось далеко не повний перелік особливостей зимової вулиці. Саме тому, 1 лютого у відділі дитячого та сімейного читання для  найменших користувачів проведено віртуальний урок «На вулиці грай – правила не забувай». Під час заходу бібліотекар в простій та доступній формі доніс до малюків дуже важливі, але часто складні для розуміння речі. Розглядаючи малюнки, слухаючи історії, граючи в ігри і виконуючи нескладні завдання, діти запам’ятали основні правила поведінки на вулицях та дорогах в зимову пору року.  

*****************

  

        25 січня, напередодні 99 річниці Дня пам’яті героїв Крут, відділ підліткового читання провів годину – реквієм «Героям Крут – присвячується!», на якій розповіли про бій під Крутами та як молоді захисники Української Народної Республіки захищали незалежність нашої держави. Також бібліотекарі наголосили, що 29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації.
        Наприкінці заходу бібліотекарі разом з юними користувачами вшанували пам'ять полеглих Героїв хвилиною мовчання.
        Протягом тижня користувачі відділу переглядатимуть тематичну поличку з літературою на дану тематику.

*****************

  

        19 січня фахівці відділу дитячого та сімейного читання завітали до учнів загальноосвітньої школи № 4 та провели історичний екскурс «Наш край під час Другої світової війни»,  присвячений 73 річниці визволення м. Кропивницького від німецько-фашистських загарбників. Бібліотекар розповів найменшим читачам про людей, які героїчно боролися за визволення нашого міста, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, що забрала мільйони життів, принесла лихо і горе на нашу українську землю.

*****************

  

  

        18 січня у відділі підліткового читання проходив захід «Допоможемо зимуючим птахам». Діти познайомилися з цікавою інформацією про фауну птахів, які живуть в нашій місцевості та дізналися якої допомоги потребують наші пернаті друзі взимку. Справжнім подарунком для птахів стала годівничка, яку підготували для них наші юні натуралісти. Учасники заходу здійснили еко – прогулянку, прилаштувавши годівничку на бібліотечному подвір'ї. Впродовж заходу бібліотекарі презентували дітям новинки літератури про птахів. Захід проходив за підтримки проекту «Інтеграція через діалог».

*****************

  

        22 січня ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.
        Наша бібліотека теж долучилася до святкових урочистостей. Так, 18 січня фахівці відділу дитячого та сімейного читання завітали до НВК Кіровоградського колегіуму та познайомили наймолодших користувачів з панорамою фактів «Українці, що вдосконалили світ».
        Бібліотекар розповів дітям про те, що наша земля дуже багата на таланти. Чимало видатних людей з України внесли значний вклад в процес становлення та розвитку різних галузей науки. Саме завдячуючи їхній відданій праці, суспільство зробило значний крок вперед. Маленькі патріоти пройшли разом з українськими геніями їхнім тернистим шляхом, дізналися, якими вони були, що визначного для світової історії зробили.

*****************

  

        18 січня у відділі дитячого та сімейного читання для тих, хто робить перші кроки у дивовижний світ книги, відбулося інтерактивне голосне читання казки «Таємниця звірів» в рамках міні-проекту для дошкільнят «Story-time». Бібліотекар розповів дітям про українську народну казку, про те, що всі герої – рослини, тварини і фантастичні істоти живуть по-особливому: спілкуються між собою як рівні, допомагають один одному в скрутну хвилину. На прикладі казкових героїв діти навчалися відрізняти добро від зла, зрозуміли, що потрібно здійснювати гарні вчинки – поважати старших, захищати маленьких та допомагати іншим. Малеча вирішувала логічні завдання, рахували звірів та розгадували ребуси. На звершення заходу маленькі читачі познайомилися з новими пізнавально-розважальними журналами.

*****************

  

  

        5 січня у відділі підліткового читання відбулися різдвяні посиденьки «Кутя - об’єднує родину». Під час розважального заходу, діти познайомилися з традиціями святкування Святого вечора та Різдва. Всі учасники заходу долучилися до майстер – класу з приготування обрядової страви – куті, якою потім пригощалися. Також вони брали участь в ігрових конкурсах, вікторинах та переглядали літературу, представлену на книжковій виставці «Різдвяні свята та обряди». Захід проходив в рамках проекту «Інтеграція через діалог».