Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

 

Про незвідані таємниці рідної мови

   Фахівці відділу дитячого та сімейного читання для вихованців дитячих навчальних закладів міста провели Тиждень української писемності та мови.
   Кмітливі та допитливі малюки взяли участь у незабутній мандрівці Книжковим королівством, літературно-мистецькому святі «У дивосвіті рідної мови» та переглянули книжкову виставку «З рідним словом міцніє держава».
   Під час заходів діти із задоволенням вирішували мовні загадки, розгадували ребуси, переглядали патріотичні мультфільми та читали казки. Виконавши всі завдання, малеча висловила власну думку, що потрібно знати багато мов та любити і шанувати рідну українську мову.

*****************

 

 

   8 листопада до відділу дитячого та сімейного читання завітали гості з Кіровоградського академічного обласного театру ляльок. Діти дізналися, про те, як виготовляють ляльок та познайомилися з цікавою професією – актора-лялькаря, який майстерно може «оживити» будь-якого казкового персонажа. Малеча спробувала себе в ролі акторів: вони приміряли на себе маски, керували ляльками, грали в казку та розважалися. Це була вражаюча й незабутня зустріч.

*****************

 

   8 листопада в рамках реалізації Державної соціальної програми «Ні – торгівлі людьми» відділ підліткового читання провів акцію, спрямовану на підвищення рівня поінформованості молоді щодо проблеми торгівлі людьми. Відвідувачі долучилися до діалогу про сучасний прояв рабства та як себе застерегти від небезпечних ситуацій.

*****************


 

   7 листопада у відділі дитячого та сімейного читання відбувся бібліотечний урок «Журнальний калейдоскоп». Діти познайомилися з історією виникнення газет та журналів, порівняли старовинні і сучасні видання. Дізналися про Інтернет-журнали. Завершився захід квестом «Дізнайся про найцікавіше з журнальних хітів».  

*****************

 

 

   7 листопада, напередодні, Дня української писемності і мови, у відділі підліткового читання для шестикласників гімназії ім. Т.Г.Шевченка пройшла інтелектуальна вікторина «Веселкова наша мово!». Під час якої школярі взяли участь в різноманітних мовних конкурсах: «Фразеологічний коктейль», «Конкурс римувальників» і «Словникар», а також здійснили екскурс у давнину, переглянувши мультимедійну презентацію «Загадки писемного знака». На заході була представлена книжкова виставка про рідну мову «Мова – дзеркало народу».

*****************

 

 

    4 листопада в рамках проекту «Book & Art weekend » у відділі дитячого та сімейного читання відбулося  свято під назвою «Владарює осінь золотава».     
   Під час заходу діти дізналися  про осінні місяці та походження їхніх назв  і переглянули книжкову виставку «Осіння рапсодія». Маленькі читайлики разом з батьками  стали учасниками творчої майстерні в техніках оригамі і фроттаж  від волонтерів ЦДПУ ім. В.Винниченка. Студенти зачарували відвідувачів бібліотеки цікавими поробками та подарували можливість кожній дитині відчути себе справжнім митцем!

*****************

 

 

 

    31 жовтня в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка відбулося завершальне в цьому році заняття обласної творчої лабораторії бібліотечної інноватики для сільських бібліотекарів, в якому взяли участь близько 30 працівників сільських бібліотек Кіровоградського району, у т. ч. з Великосеверинівської, Первозванівської та Соколівської ОТГ, а також керівники бібліотек для дітей – філій ЦБС м. Кропивницький.
    Тематика навчання була насиченою, різноплановою та пізнавальною. Відкрила роботу обласної творчої лабораторії директор ОДБ ім. Т. Г. Шевченка Таїса Сергіївна Манжула, яка привітала присутніх, зазначивши, що ця форма занять для працівників сільських бібліотек проводиться з 2013 року.
    На запрошення обласної бібліотеки для дітей до проведення творчої лабораторії долучилась Тетяна Михайлівна Кузілова, завідувач відділу науково-методичної роботи і бібліотечного маркетингу Національної бібліотеки України для дітей, яка у своєму виступі професійно висвітлила актуальні питання сьогодення: «Місце спеціалізованої бібліотеки для дітей у соціально-економічній сфері об’єднаної територіальної громади: бібліотеки для дітей у правовому полі. Досягнення та проблеми методичної діяльності в умовах децентралізації».
    Фахівці обласної бібліотеки для дітей вчили сільських бібліотекарів аналізувати власну роботу під час розгляду теми: «Сільська бібліотека: від режиму функціонування до соціальної ефективності», а також ділилися власними напрацюваннями з питань: висвітлення діяльності дитячих бібліотек України в мережі Інтернет; організації книжкових фондів «Актуалізація бібліотечного фонду: вимоги сьогодення»; бібліотечного обслуговування дітей «Казка, як об’єкт творчої діяльності читачів-дітей в бібліотеці» та «Ваші мрії + наше натхнення»: знайомство з досвідом роботи культурно-дозвіллєвих студій для підлітків «Діалог» з демонстрацією фрагменту майстер-класу «Декор власноруч «Осінній вінок»», доповнюючи виступи мультимедіапрезентаціями.
    Також, в ході навчання відбувся професійний дискурс, під час якого від сільських бібліотекарів звучали питання стосовно надходжень до бібліотек нових дитячих книжок, виданих за державним замовленням; впровадження у роботу бібліотек УДК; списання літератури і періодичних видань; позиціонування бібліотечних закладів у мережі Інтернет та дотримання прав громадян на захист персональних даних; написання проектів на отримання грантів тощо.
    Насамкінець, учасники творчої лабораторії подякували керівнику і колективу обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка за отримані теоретичні і практичні знання, надану можливість ближче познайомитися з роботою відділів обласної бібліотеки та взяти участь у професійному спілкуванні з фахівцем Національної бібліотеки України для дітей.

*****************

 

    Традиційно, щорічно Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка проводить обласну творчу лабораторію бібліотечної інноватики для сільських бібліотекарів. 24 жовтня 2018 року учасників творчої лабораторії гостинно приймала районна бібліотека для дітей Благовіщенської районної ЦБС (директор ЦБС –  К. Чабанюк). У роботі обласної творчої лабораторії взяли участь більше 20 осіб – працівники сільських та двох районних бібліотек – для дітей та дорослих.
    Делегацію фахівців від ОДБ ім. Т. Г. Шевченка очолила її директор Т. Манжула, яка була модератором навчань. Програма творчої лабораторії була насиченою, а підняті в ході виступів теми – актуальними і важливими. Директор ОДБ ім. Т. Г. Шевченка Т. Манжула свій виступ присвятила темі «Забезпечення професійного розвитку бібліотечних фахівців, як одне з пріоритетних завдань методичної діяльності в умовах  реформи децентралізації». Фахівці обласної бібліотеки надали консультативно-практичні поради, що супроводжувалися відеопрезентаціями: «Сільська бібліотека: від режиму  функціонування до соціальної ефективності», «Актуалізація бібліотечного фонду: вимоги сьогодення» (завідуючі відділами Н. Расторгуєва, Л. Бєляк); «Сучасні тенденції залучення дитини до читання» (головний бібліотекар Н. Мефодюк). Насамкінець, відбувся професійний дискурс «Запитуйте – відповідаємо», під час якого обговорювались питання, що цікавили сільських бібліотекарів, зокрема, шифрування та розстановка фонду згідно таблиць УДК, ведення облікової документації, статистична звітність тощо.
    Загалом, робота творчої лабораторії, за визнанням її учасників була плідною і корисною.

*****************

 

 

    24 жовтня у відділі підліткового читання пройшов бібліотечний капусник «Ходить гарбуз по городу…», приурочений вшануванню свят осіннього циклу.
    Капусник проходив весело у дружній бібліотечній атмосфері. Діти поглиблювали свої знання про врожай, погоду, а також про історію походження найпоширеніших овочевих культур України. Вони активно брали участь у конкурсах та іграх про осінь, що проходили під запальні музичні ритми. А ще розгадували загадки, прислів’я і брали участь у яскравому майстер – класі по виготовленню об’ємної аплікації «Гарбуз».

*****************

 

    19 жовтня у відділі підліткового читання пройшла інформина «Діти-герої в роки ІІ-ї Світової війни», присвячена 74 річниці з Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. З метою закріпити у дітей історичну пам'ять про героїв-визволителів нашої країни, протягом тижня у відділі будуть проходити огляди літературної виставки «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо!».

*****************

 

 

 

    12 жовтня у відділі підліткового читання та інформаційно-консультативних послуг користувачам було проведено свято мужності і відваги «Лине слава козацька з далеких віків», приурочене Дню захисника України та Дню українського козацтва.
    На захід завітали школярі ЗОШ №14. Бібліотекарі познайомили учнів з історією козаччини та залучили їх до різноманітних цікавих конкурсів і змагань, в яких підлітки активно підтримували один одного та показали себе справжніми козацькими нащадками і патріотами. На завершення конкурсної програми, всі учасники свята пригощалися солодощами.
    Завдяки таким заходам, бібліотекарі сприяють зміцненню патріотичного духу серед молоді та прищеплюють підліткам шанобливе ставлення до духовної спадщини свого народу.

*****************

 

 

 

    Як з’явилися перші козаки та як вони несли службу, хто такі джури та які випробування потрібно пройти для того, щоб стати справжнім козаком? Чому і коли зникла Запорізька Січ, хто був першим та останнім гетьманом на Січі? Хто ховав скарби та ще багато-багато іншого цікавого про історію української землі діти дізналися під час огляду виставки літератури «Безсмертні сторінки козацької слави» та медіа-подорожі у минуле козацтва. А також  юні читачі взяли участь в ігровому турнірі «Як козаки до бібліотеки ходили», де пройшли дев’ять випробувань та стали джурами.

*****************

 

 

 

  Мандрівку у неповторний  та багатогранний світ музичного мистецтва здійснили читачі відділу дитячого та сімейного читання разом з вихованцями  музичної школи №4, викладач Фурлет Ганна Володимирівна.  Під час заходу бібліотекар розповів дітям цікаві факти щодо лікувального впливу мистецтва на життя людини,  малюки поринули у витончений світ класичної та народної музики. Поміж усіх музичних інструментів, найбільше  дитячу увагу захопили ксилофон та королева музики - скрипка. Тож хай і надалі музика  скликає наших друзів до бібліотеки.

*****************

 

 

 

  9 жовтня фахівці обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка та ініціативна група  ТОВ «Екостайл» презентували спільний проект «ЕКО-стиль твого міста». В цікавій ігровій формі малюки дізналися, як берегти довкілля, бути справжніми друзями природи. Учасники проекту запросили вихованців НВК Кіровоградський колегіум, ЗОШ №4 та української гімназії ім.Т.Г.Шевченка   приєднатися до команди агентів чистоти.  Вони навчили маленьких кропивничан  як правильно сортувати сміття у школі, заробляти на цьому додаткові кошти. Тільки разом ми зробимо наше місто гарним і збережемо довкілля!

*****************

 

 

  4–5 жовтня 2018 року на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулася Х Міжнародна науково-практична конференція та XХV Всеукраїнські педагогічні читання «Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах», присвячені 100-річному ювілею нашого земляка - видатного педагога, гуманіста, письменника В.О.Сухомлинського.
  Фахівці Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка Ліпей О.В. та Сергієнко А.М. взяли участь у роботі секції «Василь Сухомлинський в контексті доби: артефакти і репрезентації у бібліотеках, музеях, медіа просторі». У своєму виступі «Вплив творів Василя Сухомлинського на виховання юного читача» Ліпей О.В. розповіла, як популяризуються казки та твори В.Сухомлинського у дитячих бібліотеках області, які інтерактивні форми роботи, засновані на втіленні в життя ідей видатного педагога, запроваджуються в головній дитячій бібліотеці області, як проведення бібліотечних заходів та читання творів письменника сприяє формуванню повноцінного духовного світу дітей, розширенню кругозору та розвитку творчого потенціалу; вчить юних читачів мислити і самостійно приймати рішення у різних життєвих ситуаціях.

*****************

 

  День художника  у відділі дитячого та сімейного читання відбувся в рамках проекту BOOK&ART WEEKEND в дитячій бібліотеці.
  Фантастичні майстер-класи в різних техніках та розповіді про художників від бібліотекарів та волонтерів ЦДПУ ім. В. Винниченка зачарували відвідувачів бібліотеки та подарували можливість кожній дитині відчути себе в ролі художника!
  Проект BOOK&ART WEEKEND - новий формат сімейного відпочинку!

*****************

 

  Осінь – пора цікавих подорожей та мандрівок разом з друзями. А щоб враження залишилися тільки приємними, фахівці відділу дитячого та сімейного читання нагадали маленьким читачам головні правила безпеки та обговорили ситуації, як треба поводитися, якщо ти загубився під час прогулянок, екскурсій, походів, інших заходів.

*****************

   2 жовтня у відділі підліткового читання до Всесвітнього Дня вчителя, читачам було показано мультимедійну презентацію про видатного педагога, нашого земляка - Василя Сухомлинського «Серце, віддане дітям». Їхній увазі було представлено добірку влучних висловлювань мудрого вчителя, які спонукають підростаюче покоління до бажання вчитися та наставляють на вірний шлях у житті.

*****************

 

 

   27 вересня бібліотекарі відділу підліткового читання завітали в гімназію новітніх технологій та провели для учнів 5-го класу захід «Серце віддаю дітям…», приурочений до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського. Діти з цікавістю переглядали мультимедійну презентацію та відеоролики про життєвий та творчий шлях нашого земляка, педагога та вченого, що зробив величезний внесок у світову педагогіку. Також учням були представлені твори В. Сухомлинського про дружбу, виховання, значення книги в житті людини, найголовніша суть яких розвивати духовне багатство людини та вміння робити людям добро.

*****************

 

 

   26 вересня відділ підліткового читання провів бібліоглобус «Книга – гарна чарівниця, відкриває таємниці», приурочений до Всеукраїнського Дня бібліотек. На захід завітали учні 6-А класу гімназії імені Т. Шевченка. Бібліотекарі запропонували дітям підбірку цікавих фактів про книгу, зокрема, про найдивовижніші книги світу: учні знайомилися з найтовщими, найтоншими, найменшими та іншими незвичайними книгами. А також їм було представлено новинки підліткової літератури.

*****************

 

 

   19 вересня у відділі дитячого та сімейного читання для тих, хто робить перші кроки у дивовижний світ книги, відбулося інтерактивне голосне читання казки «Білинка та Рожинка» в рамках міні-проекту для дошкільнят та молодших школярів «Story-time». Бібліотекар розповів дітям про казку, про те, що всі герої – рослини, тварини і фантастичні істоти живуть по-особливому: спілкуються між собою як рівні, допомагають один одному в скрутну хвилину. На прикладі казкових героїв діти навчалися відрізняти добро від зла, зрозуміли, що потрібно здійснювати гарні вчинки – поважати старших, захищати маленьких та допомагати іншим. На звершення заходу маленькі читачі познайомилися з новими пізнавально-розважальними журналами.

*****************

 

 

   Першокласники НВК Кіровоградського колегіуму  радо зустрічають бібліодесант фахівців відділу дитячого та сімейного читання. Весело читаємо, спілкуємося, знайомимося з новими книгами та журналами.

*****************

 

    Чи знаєте ви, хто прославив наше місто на увесь світ, де знаходяться найкрасивіші місця для неповторних фото та які таємниці приховує Кропивницький?! На ці та багато інших запитань юні читачі відділу дитячого та сімейного читання, дізнались під час огляду книжкової виставки «Мій рідний Кропивницький – тобі моя любов» та краєзнавчого марафону «Місто над сивим Інгулом».
    Приєднуйтесь до розважальних заходів обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка, що відбудуться 15 вересня на вул. Дворцовій. Відсвяткуймо День міста разом!!!

*****************

 

 

 

 

    Світ, який оточує нас – безмежний, прекрасний і надзвичайно цікавий. Але він, на жаль, і повний небезпек, які чатують на людину чи не на кожному кроці. Тому, 12 та 13 вересня у відділі дитячого та сімейного читання бібліотекарі разом з офіцерами Управління патрульної поліції в Кіровоградській області провели бесіди зі школярами, під час яких нагадали їм основні правила дорожнього руху пішоходів. Діти з задоволенням відповіли на запитання офіцерів: що позначають дорожні знаки, сигнали світлофора, жести регулювальника і що називають кумедним словом «зебра»...
    Ще більше про правила безпечної поведінки на вулицях міста юні читачі дізналися, переглянувши літературу на книжковій виставці «Дорожня азбука малюкам».

*****************

 

 

    13 вересня у відділі підліткового читання було проведено віртуальну подорож «Просторами рідного краю», приурочену до дня народження нашого міста. На захід завітали школярі 6–Б класу ЗОШ №31. Діти подорожували старовинними вулицями та визначними місцями рідного міста та з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про заснування міста, в якому живуть. А також взяли участь в конкурсній програмі «Краєзнавчий калейдоскоп».

*****************

 

    Зараз у школах нашого міста проходить Тиждень безпеки дорожнього руху і тому, 12 вересня, працівники відділу підліткового читання завітали до ЗОШ №20 на виховну годину, де старшокласникам було представлено мультимедійну презентацію «Виконуємо правила дорожнього руху». З відеоматеріалів діти дізналися, як правильно поводити себе пішоходам на дорозі та пасажирам в громадському транспорті, а також згадали правила безпечної їзди на велосипеді.

*****************

 

    Book-мандрівки до навчальних закладів тривають.
    Запрошуємо маленьких жителів міста поринути разом з фахівцями відділу дитячого та сімейного читання у світ пригодницьких історій, пізнавальних енциклопедій, яскравих журналів та казкових загадок, який сьогодні захопив першокласників НВК № 4 та дошкільняток СДНЗ № 46.

*****************

 

 

    10 вересня бібліотекарі відділу підліткового читання брали активну участь в благодійному фестивалі «Мама+Я», що проходив в Ковалівському парку. На оформленому майданчику для учасників фестивалю проводилися конкурси, ігри та майстер-класи, що налаштовували всіх на гарний настрій та позитивні емоції.

*****************

 

    6 вересня фахівці відділу дитячого та сімейного читання здійснили book – мандрівку «Запрошуємо у світ книги». Бібліотекарі розповіли  першокласникам НВО №6 про обласну бібліотеку для дітей ім. Т.Г.Шевченка й презентували літературні новинки. Діти із задоволенням відгадували загадки з книжечки «Калейдоскоп казок» Віри Паронової та переглядали популярні дитячі журнали. Тож  тепер чекаємо малечу у книжковому палаці, у світі пригод і незвичайних таємниць.

*****************

 

                     Грицька Бойко - улюблений поет української малечі!
    Цікаві, дотепні, зворушливі вірші поета із задоволенням читають декілька поколінь читачів нашої бібліотеки. Його твори дарують малюкам чудовий настрій, вчать добру, кмітливості, допомагають позбавитися поганих звичок.
   Цього року від шанувальників творчості автора та з нагоди його 95-річчя відділ дитячого та сімейного читання отримав нову книгу Грицька Бойка «Вереда», яку проілюструвала Галина Шулакова.
Завітайте до бібліотеки та перегляньте викладку літератури «Дитячий віршограй Грицька Бойка».

 

*****************

 

 

    Цей навчальний рік у відділі дитячого та сімейного читання розпочався з гри патріотів «Моя рідна Україна» та огляду книжкової експозиції «Моя країна – моя родина». Діти активно відповідали на запитання семи раундів. Історичний - допоміг з’ясувати основні етапи становлення України, як незалежної держави. Під час наступних раундів юні читачі проявили ерудицію та пригадали державні та національні символи, народні свята, найкрасивіші місця України і, звісно, не оминули увагою видатних українців, які прославили нашу Батьківщину.

*****************

 

 

    3 вересня працівники відділу підліткового читання радо приймали в бібліотеці школярів гімназії Шевченка і учнів ЗОШ №32 та провели для них патріотичну відеогодину «В Європу – з Україною в серці». Перший день навчання для дітей завжди яскравий, емоційний і хвилюючий, і ми, бібліотекарі, щиро вітали всіх з новим навчальним роком та бажали їм успіхів у навчанні.

*****************

    Про таємниці, скарби та пригоди!
    Літні читання не закінчуються! Зворушливі історії про дружбу та любов, неймовірні пригоди та захоплюючі фентезі українських та зарубіжних письменників чекають  маленьких  пригодошукачів цього тижня у відділі дитячого та сімейного читання.

*****************

    23 серпня відділ підліткового читання бібліотеки долучився до відзначення головного свята України – Дня Незалежності. Протягом дня читачі брали участь у святковому калейдоскопі «Україна – мій сонячний дім» – натхненно створювали патріотичний плакат «Живи і міцній Українська Державо!» та залишали найщиріші побажання миру, добра і злагоди нашій країні. Також діти охоче долучалися до майстер-класу «Боді-Арт української символіки».

*****************    Справжній патріот повинен пам’ятати минуле своєї Батьківщини та знати державні символи. 22 серпня у відділі дитячого та сімейного читання під час заходу до Дня Незалежності України, найменші читачі міста вирушили в цікаву і незвичайну мандрівку. Бібліотекар ознайомив їх з народними і державними символами України, а також діти взяли участь у патріотичному майстер-класі «Національний прапор». Література з книжкової експозиції «Моя країна – моя родина» відкрила сторінки історії та культури нашого народу.

*****************


    Іноді маленькі діти вередують і відмовляються складати на місце свої речі та іграшки й навіть не здогадуються у яку халепу можна втрапити, якщо цього не робити. 15 серпня фахівці відділу дитячого та сімейного читання під час бібліо-пікніка «Веселися, грай і книжечки читай» познайомили малечу з дівчинкою з чудернацьким ім’ям – Кіка-Міка. Вона є героїнею книги Ліни Жутауте «Кіка-Міка і Гном, що в усьому любить лад», яка змогла разом з маленькими читачами виконати складні завдання Гнома. Після складних випробувань на дітей чекав справжній dance boom та ігри.

*****************

    Фахівці відділу дитячого та сімейного читання для маленьких кропивничан провели читання та обговорення казки «Янко та принцеса» в форматі сторі-тайм.
      Діти знайомилися з героями казки, займалися творчістю та переглянули нові книги та журнали залу сприяння розвитку читання та творчих здібностей користувачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка.
         Із задоволенням зробили світлини в фотозоні «Читай – супергероєм ставай!»

*****************

 
 

      З любов’ю до книжок!
    Гостинно зустрічають фахівці відділу дитячого та сімейного читання книголюбів влітку. Цей тиждень присвячений творчості письменників–земляків. З неповторним інтересом маленькі читачі здійснили КнигоПодорож поезією Антоніни Корінь та переглянули книги інших авторів.

*****************

 

 

 

    Цікаво і весело проходять зустрічі з бібліотекою. Дошкільнята вчаться пізнавати світ та отримувати інформацію про правила спілкування під час бібліотечних ігор та читань. Казка Ганни Новак «Дзвоники» допомогла малюкам згадали ввічливі слова та коли їх потрібно використовувати. Діти із задоволенням взяли участь у веселих розвагах та хенд-мейд годинці «Створюємо дерево читаючих родин».

*****************

 

    24 липня у відділі комп"ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам відбулася бесіда на тему: "Кібер - хуліганство". До бесіди долучилися інспектори патрульної поліції м.Кропивницький. Фахівці відділу та поліцейські розповіли підліткам про плюси та мінуси користування мережею Інтернет, про он-лайн небезпеки, яких потрібно остерігатися. Розкрили поняття "тролінгу" та "буллінгу" під час спілкування в соціальних мережах. Та навчили як "не годувати тролів", і дотримуватися правил безпечного користування Інтернетом. Діти із задоволенням пройшли тест "Кібер-хуліганство, а хто ти?". А на завершення заходу виділили шість основних правил користування соціальними мережами! 

*****************

 

 

    Інтернет-шахрайство. Часто заманливими слоганами та зображеннями користувачів заманюють пройти певний тест чи дізнатися якусь неймовірно цікаву інформацію. Якщо перейти за запропонованим посиланням можна отримати вірус на комп’ютер. Пройшовши тест, вам запропонують дізнатися його результати, надіславши SMS на певний номер. Результат буде сумнівним, а з телефону зникне кругленька сума коштів.
    Як розпізнати сумнівні сайти, не попастися на гачок інтернет-шахраїв та злочинців,  а також дотримуватися правил он-лайн спілкування йшла мова під час заходу з циклу «Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!» на тему: «Інтернет-шахрайство», який відбувся в бібліотеці за участю інспекторів патрульної поліції м. Кропивницький.

*****************

    19 липня у відділі підліткового читання відбувся літній читай–бум «Несумні канікули з книгою». Учасники активно розгадували літературні кросворди і ребуси та брали участь у вікторині «Сторінками улюблених героїв» за творами зарубіжних класиків.

*****************

 

     17 липня у відділі підліткового читання проходила літературно-ігрова програма «На хвилях книжкового моря». Під час дружніх змагань, читачі активно й цікаво проводили своє дозвілля, проявляючи розум і ерудицію.
     Тож, гаряча пора літніх читань триває - приєднуйтесь до цікавих та пізнавальних бібліотечних розваг!

*****************

 

 

               Життя в стилі «ЕКО»
     Наш світ стане чистішим, якщо кожен з нас не смітитиме. А чи знають малюки як сортувати сміття? Чи бачили спеціальні контейнери, в які збирають окремо скло, окремо пластик, окремо папір, і ще в інший контейнер – харчові відходи, для того щоб полегшити процес переробки сміття? Не смітити і правильно викидати сміття навчилися дошколярики   на занятті «Школи захисників природи» в рамках навчально - ігрового екологічного проекту «Життя на планеті Земля».

*****************

 

 

      Найколоритніше та найцікавіше свято літнього циклу календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала.
      5 липня у відділі підліткового читання пройшла інформаційно – пізнавальна хвилинка «Магія Купальської ночі».Бібліотекарі розповідали користувачам про звичаї, вірування і обряди, пов’язані із Купальським святом. Творчу фантазію діти проявили, виготовляючи декоративний віночок, який є символом свята Івана Купала. Також відвідувачі з цікавістю переглядали книги і журнали про українську народну культуру, представлені на книжковій викладці «Чари Купальської ночі».

*****************

 

 

 

 

       Карколомні пригоди, веселі спортивно-танцювальні розваги для найменших читачів  приготували Губка Боб та його подруга Жирафа Рафа. Освіжаючий банановий коктейль, танцювальний пиріг, веселковий атракціон з м’ячем, чарівна змія, іграшкова естафета та дитячий candy bar справили незабутнє враження на малечу.
       Завітайте у липні до Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка!

*****************

 

 

 

       19-21 червня 2018 року під патронатом Української асоціації працівників бібліотек для дітей та за участі Національної бібліотеки України для дітей відбувся ІХ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив»! Представників делегацій від дитячих бібліотек з 10 міст України цьогоріч приймала Полтавська обласна бібліотека для дітей імені Панаса Мирного. Вперше в ярмарку взяла участь і Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Представляла бібліотеку заступник директора з наукової роботи Олена Ліпей. А побачити і «купити» було що! Лише першого дня представлено, обговорено, «продано» та «куплено» 58 інноваційних бібліотечних ідей! Слід зазначити, що на «БібліоКре@тиві» кожна бібліотека – учасниця попереднього ярмарку звітує про реалізацію «куплених» ідей і пропонує колегам нові проекти, «платою» за які буде їх втілення у життя. Дякуємо колегам з Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного за прекрасну організацію цікавого та насиченого «БібліоКре@тиву - 2018»!

*****************

 

 

       Порадуй всіх своїм літнім «selfie». Поспішай,фото - крос триває!

*****************

       Щороку 22 червня український народ вшановує пам'ять мільйонів людей, життя яких обірвала Друга світова війна. Протягом дня маленькі читачі обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка мали можливість переглянути літературу, яка розповідає про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні та тих, хто став жертвою нацизму. Історії життя цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
       Вічна пам’ять загиблим!

*****************

 

 

       20 червня фахівці відділу дитячого та сімейного читання для вихованців КЗ «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» організували огляд літературних новинок та hand-made годинку, під час якої діти виготовили літні листівки та змогли втілити свої мрії про відпочинок.

*****************

 

 

 

       Щиро вітаємо нашого читача  -   Євгена Матанцева та його тренера Куделю Володимира Олександровича з перемогою на  чемпіонаті Європи  з настільного хокею  у Швеції!
       Під час  триденного турнірного марафону  в шведському місті Ескільстуна,  12-річний кропивничанин  став чемпіоном серед учасників у віці до 13 років, срібним призером серед юніорів у віці до 18 років. Виборов друге місце в складі збірної юніорів,  четверте місце в складі дорослої збірної та 15 місце серед 260 дорослих учасників! З дружньою підтримкою, мудрими настановами тренера і татовим ентузіазмом  перемога прийшла до наполегливого та спритного юного спортсмена!
       Так тримати! Радіємо досягненням наших читачів!

*****************

        19 червня до відділу підліткового читання завітали школярі ЗОШ №3 на екологічну годину «Зелені ліки навколо нас». Бібліотекар розповідала дітям про незвичайну красу нашої планети, і, зокрема нашого рідного краю. Під час заходу, діти брали участь в екологічній вікторині «Рідкісні рослини – бережімо їх» та дізналися про надзвичайне різноманіття рослинного світу, його значення та необхідність збереження. Такими заходами бібліотекарі залучають дітей та підлітків до природоохоронної діяльності, розвиток у читачів відповідальності за стан навколишнього середовища.

*****************

   

   

        19 червня найменші читачі міста завітали до відділу дитячого та сімейного читання на «Story-time». Під час заходу діти послухали казку «Синдбад-мореплавець», здійснили уявну подорож морськими просторами та подолали всі випробування, які траплялися на шляху у головного героя. Також малюки із задоволенням відгадали загадки, намалювали ілюстрації до твору та виконали запальну руханку.

*****************

 

 

 

        18 червня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся КотоКвест, під час якого малеча познайомилася із чудовою кицею з Кропивницького та послухала нові веселі і трохи бешкетні вірші у виконанні автора – Олени Горобець. А також діти багато читали, танцювали та розважалися, адже сумувати ніколи, бо прийшли канікули!

*****************

 

        Пора літнього відпочинку разом із бібліотекою триває! Так, 18 червня для учнів ЗОШ № 25 фахівці відділу підліткового читання провели ознайомчу екскурсію бібліотекою та представили школярам пізнавальну мультимедійну презентацію «Звідки прийшла книга». А також з дітьми проводилися ігрові конкурси, такі як: «Бібліотечний лабіринт», «Народ скаже, як зав'яже», «Впізнай літературного героя», які створили дружню атмосферу та гарний настрій.

*****************

 

 

 

        Протягом літа, завітай до відділу підліткового читання, візьми участь у фото – кросі «Найкраще селфі» та поділися з друзями яскравими моментами твого літнього читання!

*****************

        Подорожі до дитячої бібліотеки – це завжди пізнавально і цікаво!
        Знайомство з книжковим королівством, літні читання, презентації ігрової  книжково-ілюстраційної  виставки «Мріємо! Граємо! Читаємо!», dance-розминки - додають яскравих вражень літньому відпочинку та налаштовують на творчість маленьких кропивничан!
        Тож не гайте часу! Фахівці відділу дитячого та сімейного читання  чекають на вас

*****************

 

        13 червня користувачі відділу підліткового читання здійснили історичну подорож «Сторінками давньогрецької міфології». Діти збагатили свої знання про культуру античного світу, в якому жили легендарні боги Олімпу та відомі грецькі герої. Також вони дізналися про походження Олімпійських ігор, античний театр і досягнення давніх еллінів в медицині.

*****************

 

 

        11 червня до 100-річчя державної служби України у відділі підліткового читання відкрилася інформ – викладка «Від гетьмана Павла Скоропадського до наших часів», яка познайомить користувачів бібліотеки з історією української державності та допоможе їм поповнити свої знання з історії правової системи в Україні від найдавніших часів до сьогодення.

*****************

        Учні колегіуму №11 та спеціалізованої школи №1 – завершили перший тиждень наших dance-розминок, цікавих зустрічей та захоплюючих екскурсій бібліотекою на позитиві!

*****************

 

 

       7 червня у відділі підліткового читання проходила краєзнавча інформина «Архітектурні перлини Кіровоградщини». Бібліотекарі залучали школярів до пізнання багатої історико-культурної спадщини рідного краю. Під час заходу, діти здійснювали пошуково-дослідницький екскурс історичними пам’ятками та старовинними будівлями нашого міста. А також охоче брали участь у пізнавальній вікторині «Співці Степової Еллади».
       Такі заходи є джерелом збагачення учнів знаннями про рідний край.

*****************

        І знову, вона... Але тепер ще й Киця-танцівниця. КотоКвест за участі кмітливих, спритних третьокласників (НВО №20) та головної героїні - Киці з Кропивницього.

*****************

       Літні розваги набирають обертів!!! Вихованці школи-інтернат "Сокіл" у захваті від бібліотеки та нових книг!

*****************

        Бібліозарядки стартували. Молодші школярі вже отримали свою порцію драйву. Завітайте до відділу дитячого та сімейного читання з 10 до 12 години (Пн-Пт) за танцювальним настроєм!

*****************

 

        5 червня до відділу підліткового читання та інформаційних послуг користувачам завітали учні 6 та 7 класів ЗОШ № 25 на інформину «Шкідливі звички та їхні наслідки».
        На заході говорили про згубний вплив на організм людини шкідливих звичок, таких як: тютюнопаління, алкоголізм і наркоманія. А також про непомірне вживання дітьми фаст-фуду, солодощів і газованих напоїв. Повчальні відеоролики спонукали школярів до серйозних роздумів про здоровий спосіб життя. Підлітки долучилися до товариського діалогу, висловлювали свої думки та враження від почутого. Такі заходи формують навички у молоді вести здоровий спосіб життя та підтримувати своє тіло у гарній фізичній формі.

*****************

        Дорогі діти! Вітаємо Вас з настанням літа, канікул. Як гарно, що літо розпочинається зі свята дітей. В цей день батьки вітають свою малечу, розважають її. Так, 1 червня і фахівці відділу дитячого та сімейного читання обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка не могли не привітати своїх читачів, не подарувати їм чудовий настрій та ігрову програму «Спекотні пригоди на Бібліотечній алеї». Маленькі мандрівники перенеслися до Книжкового вігваму, але для цього їм потрібно було з гідністю пройти всі складні випробування на витривалість, кмітливість, влучність, силу духу, відгадати загадки, спробувати себе в ролі слідопитів та запальними танцями пройти священний ритуал посвяти в індіанців.
        Канікули - це багато вільного часу для відпочинку, веселощів, пригод, цікавих знайомств та спілкування з друзями. А який же відпочинок без книги? Завітайте до обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка влітку!

*****************

 

 

        В Міжнародний день захисту дітей на бібліотечному майданчику проходила розважально-ігрова програма «Спекотні пригоди на Бібліотечній алеї». Під час святкового заходу діти брали участь в різноманітних рухливих іграх та інтелектуальних конкурсах, зокрема, бібліотекарі відділу підліткового читання провели літературне бюро «Веселися, грай, книжки читай!» та виготовили кольоровий плакат бажань «Ваші мрії + Наше натхнення». А фото-крос «Найкраще селфі» додав всім учасникам свята гарного настрою та позитиву.