Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       

Новини

 

 

 

      Осінь - чудова пора, яка радує нас різнобарв’ям кольорів.  Вона змінює все навколо. Перетворює на жовте, помаранчеве, багряне, золоте. Осінь зачаровує нас та надихає на творчість. Саме тому, 19 вересня у відділі дитячого та сімейного читання відбувся майстер-клас «Добра магія фарб».
      Під час заходу діти познайомилися з величезною добіркою віршів,  оповідань українських письменників, твори яких присвячені саме цій казковій порі. Свої враження від прослуханого малеча втілила у виробах та створила справжній «бібліотечний листопад»

*****************

 

      14 вересня в обласній бібліотеці для дітей відбулася зворушлива зустріч з Віталієм Олександровичем Підгорним – військовим ІІІ-го окремого полку спеціального призначення. На захід завітали учні 8 –А класу гімназії ім. Т.Г.Шевченка. Військовослужбовець ділився з дітьми своїми спогадами про службу та солдатську мужність. Він розповідав школярам про військові будні, про єдність та героїзм бойових побратимів, про допомогу волонтерів, які також роблять значний внесок для наших захисників.
      На завершення зустрічі, учні та вчитель висловили щиру подяку бійцю та подарували квіти.
Завдяки таким заходам, ми виховуємо у дітей шанобливе ставлення до Батьківщини, почуття патріотизму та гордості за свою націю.

*****************

 

       Щороку у вересні проводиться місячник з безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!». В його рамках, 12 вересня у відділі підліткового читання проходила година спілкування «Правила дорожнього руху – твоя безпека». На захід завітали учні 7 –В класу ЗОШ № 20.
       За час літніх канікул, діти відвикли від інтенсивного руху і, звичайно, підзабули правила безпечної поведінки на дорогах. Школярі переглядали електронну презентацію «Дітям – безпечний рух», під час якої пригадували правила дорожнього руху та аргументували доцільність їх дотримування. Також розглядали та аналізували різні ситуації, що можуть статися в житті кожної людини на дорозі. На завершення спілкування, підлітки взяли участь в рольовій грі «Твій товариш – світлофор», в якій демонстрували знання правил дорожнього руху.
       Головною метою таких заходів є збереження життя і здоров'я дітей на дорогах.

*****************

 

       8 вересня в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбулася творча зустріч із Катериною Бабкіною - сучасною українською письменницею та поетесою. Катерина добре знайома як автор дитячих повістей «Шапочка і кит» та «Гарбузовий рік». Письменниця завітала до м. Кропивницького, щоб особисто презентувати малечі свою соціальну літературу.
       У творах автора розповідається про дітей, які борються з хворобами та можуть стати прикладом стійкості, витривалості не лише для малюків, а й для багатьох дорослих. Її історії вчать не впадати у відчай, бути оптимістами, цінувати кожну хвилину свого життя та знаходити нових друзів.
       Під час зустрічі діти отримали заряд позитиву, дізналися чи можна купити тата і маму. Разом з авторкою створили головних героїв книги Шапочку та Кита, а також були зачаровані повістю «Гарбузовий рік»: у ній є сторінки, зображення на яких оживають – рухаються, щебечуть, шурхочуть…

*****************

 

       6 вересня бібліотекарі відділу підліткового читання провели зі школярами турнір краєзнавців «Пізнай свій край, оспіваний вітрами», приурочений до дня міста. Підлітки взяли участь у вікторині «Співці Степової Еллади», познайомилися з багатьма видатними іменами письменників-земляків та дізналися багато  цікавих фактів з історії нашого краю. На завершення заходу, учням був представлений буктрейлер  за романом відомого земляка Юрія Яновського «Вершники».

*****************

       Традиційно 1 вересня відділ підліткового читання радо зустрічає школярів та вітає їх з Днем знань.
       Цього року дітям було представлено мультимедійну інформину «В Європу з Україною в серці». Вони мали змогу поглибити свої знання про країни Європи, які входять до складу ЄС, а також про національні, духовні і культурні надбання європейських народів.
       Під час інтерактивної вікторини «Європейські перегони», школярі проявили пізнавальну активність і логічне мислення. Захід був наповнений святковим та патріотичним настроєм. На свято завітали шестикласники та семикласники місцевих шкіл №4, №32 та №2.
       Також, від сьогодні, відділ презентує нову книжкову виставку «Вернісаж розумних книг», що допомагатиме в навчанні користувачам бібліотеки.

*****************

 

       Нові чудові книги не тільки розважать малюка, але і допоможуть залучити його до читання, познайомлять з навколишнім світом, розвинуть мову та пам'ять. Саме, тому 16 серпня у відділі дитячого та сімейного читання найменші користувачі поринули у чарівний світ творів талановитої казкарки Яни Мазур та познайомилися з гномом Марком, зайчиками Лесиком і Тарасиком, совою Мотрею, гусеницею Ларисою, жуком-рогачем Валерою та багатьма іншими героями казок.
       Шановні батьки, завітайте до бібліотеки та почитайте книжку вашому малюкові разом з нами!

*****************

 

 

       Прищеплюємо любов до читання.
       Наші користувачі - дошколярики сприймають бібліотеку, як центр відпочинку та розвитку з книгою. Влітку, щосереди, ми читаємо найкращі історіі для відпочинку. Казкові герої розказують про свої історії – смішні, сумні та повчальні. Пориньте у світ книги разом з читачами Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей і ви отримаєте неймовірне задоволення від прочитаного.

*****************

 

       Чудовий яскравий світ оточує наших малюків. Та іноді трапляються страхи, які допоможе подолати казка Наталії Чуб «Сонечко та барвиста Веселка». Маленьке Сонечко, Коник-стрибунець, Дощик та Веселка навчили малюків не сумувати й не боятися труднощів, розповіли, що дружба робить нас більш сильними та хоробрими. Захоплива повчальна історія цікава малюкам ще й тим, що можна не тільки слухати казку, а й грати в неї.

*****************

 

 

       Безпека в Інтернеті - дуже важлива проблема нинішнього часу. І стосується вона всіх, від дітей до пенсіонерів. Вона стає все актуальнішою у зв'язку з масовим приходом в Інтернет користувачів, майже, а то і зовсім, чи не підготовлених до загроз, що їх чекають. Саме цій проблемі і було присвячене чергове заняття з циклу «Діти та Інтернет. Безпека не гарантована», що відбулось 20 липня у відділі комп’ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам. Учасники заходу разом з бібліотекарем з’ясували небезпеки, що підстерігають користувачів у мережі, як зловмисники проникають у комп'ютер та як здійснити початковий захист комп'ютера та своїх персональних даних. На завершення заходу діти отримали   рекомендації від провідного інженера з комп’ютерних систем, дотримуючись яких, безпека в мережі Інтернет буде більш-менш гарантована.

*****************

 

       19 липня до відділу дитячого та сімейного читання завітали найменші читачі на «Story-time». Під час заходу діти послухали казку Ульріха Маске «Зайченя Стриб шукає друзів», дали відповіді на загадки про тварин, розфарбували головного героя – Зайчика, а також з’ясували хто такий  справжній друг та де його можна знайти, адже так нудно гратися та стрибати самому.

*****************

 

       Літо у розпалі, разом з бібліотекарями відділу підліткового читання наші користувачі змістовно та цікаво проводять своє дозвілля, отримуючи позитивні емоції від чудових майстер-класів та зустрічей з новими книгами.
       17 липня протягом дня підлітки брали участь в творчий майстерні хендмейд «Моє барвисте літо!», виготовляючи яскраві листівки. Кожен обирав фруктову картинку за смаком, створюючи власний сувенір, який можна подарувати своїм друзям.
       Таким чином, діти не тільки корисно проводили свій вільний час, а й покращували навички спілкування з однолітками та розвивали свої інтелектуальні здібності.

*****************

 ]

 

       Сьогодні до нашої бібліотеки завітали найменші користувачі Люба та Марія, вони змогли не тільки вибрати книги для читання вдома, а ще й весело розважились у читальній  залі. Дівчатка розмалювали казкового дракончика, разом із мамою переглянули величезну книжку-віммельбух Олександра і Даніель Мізелінські «Під водою,Під землею», та відкрили для себе таємниці підводного світу.
       Чекаємо всіх, хто хоче провести свій вільний час влітку цікаво, весело, а головне з користю!!!

*****************

 

 

       З квітня місяця в області проводиться бібліотечна акція «Читай, я буду слухати!», ініціатором якої виступила обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка за підтримки департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації. Нагадаємо, що її мета – відродження традицій родинного читання, популяризація кращих літературних творів. Щоб зацікавити читанням якнайбільшу аудиторію дітей бібліотекарі використали формат сторі-тайм: дорослі (бібліотекар, волонтери) читали вголос групі дітей яскраві і цікаві книжки різної тематики, а потім були обговорення, розумові і творчі завдання, рухливі ігри тощо. Дошкільники та учні 1-4-х класів почули твори К. Барановської «Канікули в Оксанки», А. Бусенко «Паперовий ангел», Ю. Винничука «Чеберяйчики Гопля та Піпля», Л. Олександрук «Як ослик Мося друзів шукав», Г. Усач «Дзіньчик», А. Царук «Проліскові дзвони», Ю. Чайки «Мрія про крила», Г. Шевчук «Це малятам треба знати» та багато інших. Серед усіх учасників акції варто відзначити роботу дитячих бібліотек – Благовіщенської, Гайворонської, Голованівської, Добровеличківської, Новгородківської, Устинівської районних та міських – Олександрійських центральної ім. Ю. Гагаріна та філії № 3, Кіровоградських центральної та філій №№ 19, 21, 5, Побузької та дитячих відділів Кіровоградського, Онуфріївського районів і сільських бібліотек. Акція триває і на дітей чекають нові читання у форматі сторі-тайм.

*****************

 

 

 

 

       Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка, як методичний центр по роботі з користувачами-дітьми для бібліотек краю, приділяє увагу навчанню фахівцям сільських бібліотек . З цією метою створена і активно працює виїзна обласна творча лабораторія бібліотечної інноватики для сільських бібліотекарів. Цьогоріч її учасниками були сідльські бібліотекарі Новоархангельського та Компаніївського районів. Відбулися обласні навчання, традиційно, у червні, на базі районних бібліотек для дітей.
       Приємно, що привітати організаторів і учасників обласної творчої лабораторії, побажати плідної праці, прийшли представники місцевої влади: голова Новоархангельської райдержадміністрації С. Васильченко, начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Новоархангельської РДА О. Григоренко, начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Компаніївської РДА Н. Мунтян. Від Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка виступила її директор – Т. Манжула, яка роповіла про мету навчань – підвищення професійної кваліфікації саме сільських бібліотекарів, які обмежені в своїх можливостях навчатися, а сьогодення вимагає нових знань і умінь, особливо в роботі з такою категорією користувачів як діти.
       Програма навчань була насиченою і творчою. Виступи фахівців обласної бібліотеки містили пізнавальну інформацію, яка супроводжувалася відеопрезентаціями. Учасники лабораторії дізналися про топ-тренди у сучасному біліотечному світі, твори українських і світових письменників, що користуються популярністю у юних користувачів, використання нових он-лайн послуг, досвід ОДБ ім. Т. Г.Шевченка щодо залучення до читання дошкільників, учнів молодшого шкільного віку та їхніх батьків, а також – про один із провідних трендів у веб-дизайні – лонгріди та побачили абсолютно новий формат подачі інформації в інтернеті. А ще присутні взяли участь у бібліозарядці  «Спека спекою - Рухайся з бібліотекою». Під час години професійних запитань і відповідей йшлося про те, що хвилює сільських бібліотекарів: комп’ютеризацію,  переведення фондів із ББК на УДК тощо.  
       Насамкінець заходу прозвучали слова подяки на адресу фахівців ОДБ ім. Т.Г. Шевченка, які висловили від усіх учасників навчання – Н. Шарова, завідуюча Новоархангельської районної бібліотеки для дітей та О. Фігура, заступник директора з питань обслуговування дітей Компаніївської РЦБС. Дякуючи за гостинність, Т. Манжула, директор ОДБ ім. Т. Г. Шевченка, подарувала дитячим бібліотекам підбірки книг.

*****************

 

       20 червня найменші читачі міста завітали до відділу дитячого та сімейного читання на «Story-time». Під час заходу діти послухали казку «Велетень Том» та дізналися секрети магічних істот-гномів. Малюки із завзяттям відгадали загадки, пройшли лабіринти та подолали всі випробування, щоб допомогти доброму велетню потоваришувати з людьми, адже лише разом і злагоджено можна подолати всі випробування. А також діти познайомилися з новими пізнавально-розважальними журналами.

*****************

       15 червня бібліотекарі відділу підліткового читання провели для учнів 7-х класів гімназії ім. Т.Г. Шевченка історично-краєзнавчий екскурс «Літописи Кіровоградщини».
Діти знайомилися з архітектурними перлинами нашого міста та іменами відомих архітекторів, які надали нашому місту гарний і неповторний вигляд. Також підлітки взяли участь у краєзнавчій вікторині «Знавці степової Еллади», проявивши свою кмітливість та обізнаність з історії рідного краю.

*****************

 

 

 

       15 червня у відділі дитячого та сімейного читання для найменших користувачів проведено екологічний БІБЛІОпікнік з циклу заходів «Екологія від А до Я». Під час заходу діти взяли участь у еко-квесті. Його головне завдання полягало в тому, щоб скласти пазл із зображенням нашої Планети. Але для цього потрібно було пройти випробування. Малеча спробувала себе і в ролі детективів, коли відшукувала завдання, і в ролі юних натуралістів, коли знаходила домівки тварин та створювала власними руками неперевершених метеликів, і звичайно справжніх розумників, які, не задумуючись, давали відповіді на найскладніші запитання вікторини. 

*****************

 

 

       З початком літніх канікул бібліотекарі відділу підліткового читання постійно проводять для школярів різноманітні розважальні заходи.12 червня семикласники ліцею мистецтв відвідали ігрову програму «Відпочиваємо з книгами та іграми». Під час заходу, вони здійснили віртуальний бібліотур по замках Європи, а також брали участь в цікавих конкурсах таких, як: «Народ скаже , як зав'яже», «Весела пантоміма», де проявили свою винахідливість та отримали максимум позитивних емоцій.

*****************

  
  

  

       Нещодавно Олена Сліпченко та Данило Ільічов із Долинського району, переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія», побували на Фестивалі дитячого читання у місті Львові.
       Діти отримали незабутні враження від участі в десятому ювілейному Дитячому Форумі, який відбувся у форматі великої гри «Космовізія: супергерої та книжкова туманність». На подвір’ї Палацу Мистецтв було здійснено символічний запуск космічної ракети на борту з юними переможцями конкурсу «Книгоманія» за межі Метагалактики. Нашій делегації випала велика честь запустити двигун космічного корабля «Космовізія». Перший астронавт Данило здійснив переліт через книжкову туманність.
       А ще Оленка і Данилко побували на цікавих екскурсіях містом, взяли участь у пригодницькому квесті середмістям Львова, інтеграційній вечірці у Геокуполі, зустрічах із письменниками О. Есауловим, О. Дерманським, А. Бачинським, брейнштормінгу «Читати цікаво? Читати – круто!», коли розбившись на групи, разом із дитячими письменницями Анастасією Левковою, Мар’яною Савкою, Наталкою Малетич та Юлією Ліщинською створювали проекти «Як зробити, щоб люди читали?».
       Урочиста церемонія нагородження кращих читачів із усіх областей України відбулася у чарівному місці – магічній школі «Bookwarts», на яку тимчасово перетворилася Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка. Юні книгомани були відзначені дипломами, грамотами, сертифікатами та отримали валізи сучасних бестселерів.
       Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка, організатор конкурсу в області, закликає дітей і надалі бути активними учасниками щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія»!

*****************

  

       8 червня у відділі підліткового читання обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка в «Малій галереї Кіровоградського обласного художнього музею» відбулося відкриття виставки творчих робіт студентів 1 курсу мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка Крістіни Повалій, Дар’ї Костюк та Романа Ткаченка - «Шлях до майстерності».
       В експозиції налічується більше 20 творів у техніці акварелі. Це переважно натюрморти та пленерні етюди. Також представлені малюнки, виконані звичайним графітним олівцем. Всі роботи викликали зацікавленість і жвавий інтерес серед глядачів. Вони охоче спілкувалися з авторами малюнків та цікавилися, що ж надихнуло їх на створення таких гарних етюдів. Дана виставка викликала в користувачів бібліотеки багато позитивних емоцій та створила їм чудовий настрій.

*****************

       Всі люблять літо, проте не всі знають, наскільки це небезпечна пора. Неприємності на нас чекають звідусіль. Тому, 8 червня у відділі дитячого та сімейного читання проведено віртуальний урок «Безпечні канікули» з циклу заходів клубу «Безпека для малюків». Під час заходу бібліотекар в простій та доступній формі доніс до дітей дуже важливі, але часто складні для розуміння речі. Розглядаючи малюнки, слухаючи історії, граючи в ігри і виконуючи нескладні завдання, діти запам’ятали основні правила безпеки, дізналися, як потрібно поводитися в тій чи іншій екстремальній ситуації.  

*****************

  

  

       Сьогодні ранок для більшості наших маленьких читачів розпочався незвично - з ранкової танцювально-ритмічної бібліозарядки, яка пройшла під гаслом «Грай, танцюй, відпочивай та про книгу не забувай!». Діти під сучасні запальні мелодії мали змогу не лише розім’ятися, повторюючи рухи за бібліотекарями, а й повеселитися, розважитися та помандрувати бібліотекою. Екскурсія виявилася не менш цікавою за танці. Малеча із завзяттям відповідала на питання казкової вікторини та познайомилася  з новинками  літератури й періодики.
       Не пропустіть свою ранкову бібліозарядку, яка триватиме до 21 червня (по буднях). Приєднуйтеся!!! 

*****************

  

       6 червня у відділі підліткового читання проходив «Урок фінансової грамотності», на який завітали семикласники ліцею «Сучасник» №34. Під час заходу, діти познайомилися з такою наукою, як економіка та основними економічними термінами. Школярі переглядали мультимедійну презентацію, з якої почерпнули багато корисних порад як накопичувати та ефективно розпоряджатися кишеньковими грошима, а також як контролювати свої витрати і дбайливо ставитися до подарованих та зароблених грошей. На завершення заходу, підлітки знайомилися з цікавою літературою про гроші світу.

*****************

  

  

       2 червня фахівці відділу дитячого та сімейного читання разом з інспекторами патрульної поліції міста Кропивницького провели ігрову програму  «Школа спецагентів із безпеки дорожнього руху» в рамках клубу «Безпека для малюків». Малеча познайомилася з основними правилами  дорожнього руху та взяла участь в іграх «Справжній водій», «Червоний, жовтий, зелений».  На завершення заходу діти отримали в подарунок наліпки та  зробили фото з поліцейськими.

*****************

 

  

  

 

       В Міжнародний день захисту дітей відділ підліткового читання проводив розважальну програму на бібліомайданчику «Мандруємо у літо разом з книгою». Під час заходу, школярі брали участь в різноманітних рухливих іграх під музичний супровід та інтелектуальних конкурсах , де проявляли неабияку кмітливість та ерудицію. А також виготовляли плакат бажань «Про що мрієш цього літа?», на якому кожен учасник відобразив свої мрії та побажання. На завершення свята, діти взяли участь в акції «Міняю повітряну кульку на вірш» та отримали заохочувальні призи .

  

  

  

  

       1 червня на бібліомайданчику обласної дитячої бібліотеки казковим троль-фестом розпочалися заходи до Міжнародного дня захисту дітей. Веселі тролики  з квіткового лісу  завітали до книжкового королівства, щоб відсвяткувати , повеселитися та навчити маленьких читайликів дружити, посміхатися, обніматися. І навіть зла королева  Бергінда не змогла зіпсувати свято.  За допомогою дітей під час ігор, танців та жартів  зрозуміла, що для щастя і радості багато не потрібно, лише вірні друзі