Твори Т. Г. Шевченка дітям

Велика книжка. Кобзарик для маленьких патріотів україни

        Геній Великого Кобзаря світить нам крізь віки. Цілі покоління виховувалися на Шевченкових творах. Його поезія і сьогодні продовжує надихати українців на нові звершення й перемоги. У цій книжці представлені твори Тараса Григоровича Шевченка, що вивчаються в загальноосвітній школі.

        Адресовано юним патріотам України, а також їхнім дбайливим батькам.

        

        Шевченко, Т. Г. Велика книжка. Кобзарик для маленьких патріотів України / Т. Г. Шевченко. – К.: Кристал Бук, 2015. – 16 с.: іл. – (Світ навколо нас).

Кобзарик (українські письменники дітям)

        У цьому барвистому ошатному виданні вміщено поезії, уривки з поем та авторської біографії класика української літератури Тараса Шевченка, рекомендовані для вивчення й прочитання в початкових класах загальноосвітньої школи. Книга необхідна для учнів; може прислужитися учителям, батькам, педагогам дошкільних закладів, керівникам творчих угруповань та гуртків школярів.

        Шевченко Тарас. Кобзарик / Тарас Шевченко. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 60 с.

Кобзар

        «Все йде, все минає», сказав Великий Кобзар. Але Тарас Шевченко залишатиметься безсмертним, поки живе Україна. Ім’я цієї людини є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого дару. Поетичний спадок Шевченка – це чисте джерело, що живить цілі покоління. І сьогодні Кобзареві ідеали – Україна, Мати, Воля, Правда, Любов – священні для нас.

        Видання адресоване широкому читацькому загалу.

        Шевченко Т. Г. Кобзар / Т. Г. Шевченко; укладач О. В. Зав’язкін. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2013. – 192 с.: іл.

«Дитячий кобзар»

        Дитячий кобзар – це не просто збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка, а художнє видання з яскравими ілюстраціями. Картини Марини Михайлошиної підкреслять слова Великого Кобзаря та привернуть увагу як маленьких, так і великих читачів. Тут і українське село з біленими хатами, і козак, що збирається у довгу дорогу, і, звичайно, кобзар, що на кобзі грає та пісні про славетне минуле наспівує.
        Шевченко Т. Г. Дитячий Кобзар / Т. Г. Шевченко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 61 с.

Тарас Шевченко – дітям

        Книга в цікавій і доступній формі знайомить дітей з життям і творчістю генія українського народу – поета, художника Т. Г. Шевченка. Видання ілюстроване малюнками Т. Шевченка.

        Для школярів, учителів та батьків.

        Тарас Шевченко – дітям / Укл. Д. Іваницька. – Львів: Апріорі, 2009. – 76 с.: іл.

«Заповіт нащадкам. Вірші та поеми»

        Тарас Григорович Шевченко – центральна постать українського літературного процесу ХІХ століття. Його творчість значно вплинула на розвиток нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, які до нього ніхто не наважувався порушити. Кобзар постає перед сучасним українським читачем як Пророк нашого народу та один із засновників національної ідеї.

        Видання адресоване широкому колу шанувальників українського слова.

        Шевченко Т. Г. Заповіт нащадкам: вірші та поеми / Т. Г. Шевченко. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2009. – 352 с.: іл.

Кобзарик-школярик

        Великий український поет Тарас Григорович Шевченко в усьому світі знаний як Кобзар. Його дбайливе ставлення до слова, любов до людей і рідної країни подарували поетові славу батька української літератури.

        До книжки ввійшли вірші та поеми Т. Г. Шевченка, що вивчаються в 1-4 класах загальноосвітньої школи.

        Шевченко Т. Г. Кобзарик-школярик. Т. Г. Шевченко / Укладач О. Д. Сиплива. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2007. – 224 с.

Думи мої, думи мої…

        До видання увійшли вибрані поезії та поеми Т. Г. Шевченка (1814-1861) – людини, яка воістину вистраждала свої злети, свої одкровення, людини, яка по крутизнах життя піднеслась до вершин мудрості на верхогір'я людського духу.

     Добір поданих поетичних творів обумовлений шкільною програмою з української літератури та рекомендаціями з позакласного читання.

        Розраховано на школярів, вчителів, усіх, хто цікавиться творчістю Т. Г. Шевченка.

        Шевченко Тарас. Думи мої, думи мої…: [Для серед. та ст. шк. віку] / Тарас Шевченко; упорядкув. та передм. Н. В. Комар. – К.: Школа, 2006. – 240 с.: – (Хрестоматія школяра).

Сотник

        Чи завжди батьки розуміють своїх дітей? Чи завжди вони бувають щирими у своїх вимогах до молодого покоління? І, врешті, чи завжди їх треба слухатись?

        Про те, що «вік» не завжди означає «розум» в оптимістичній поемі великого Кобзаря.

        Шевченко Тарас. Сотник / Тарас Шевченко. – К.: Видавець Вадим Карпенко, 2003 р. – 20 с.

Садок вишневий коло хати

        Видання склали вірші та уривки з поем класика української літератури.

        Шевченко Т. Г. Садок вишневий коло хати: вірші: для ст. дошк. та мол. шк. віку / Т. Г. Шевченко; грав. О. І. Івахненка; оформл. В. І. Юрчишина. – 3-тє вид. – К.: Веселка, 1995. – 45 с.: іл.

Буквар

        До книжки увійшли фототипічне видання «Букваря южнорусского 1861 року», укладеного і виданого Т. Г. Шевченком, тексти для читання з нього в сучасній транскрипції, розповідь про історію і драматичну долю першовидання, про педагогічні погляди та просвітницькі задуми Кобзаря, про його щиру любов до дітей. Видання ілюстроване фоторепродукціями картин та малюнків Т. Г. Шевченка.

         Для молодшого та середнього шкільного віку.


          Шевченко Т. Буквар південноруський 1861 року / Т. Шевченко. – К.: Веселка, 1991. – 62 с.

За сонцем хмаронька пливе

        До книжки увійшли вірші «Світає...», «Тече вода з-під явора...», «За сонцем хмаронька пливе», «По діброві вітер виє», «Зоре моя вечірняя», «Заповіт».

        Шевченко Т. Г. За сонцем хмаронька пливе: вірші / Т. Г. Шевченко; худ. М. Компанець. – К.: Веселка. – 1990. – 14 с.

«Мені тринадцятий минало»

        До цієї книжки увійшли вірші Тараса Григоровича Шевченка про тяжке життя селянських дітей за давніх часів кріпаччини, про материнське щастя й материнське горе, про людську мудрість, славну історичну минувшину, а також про велику любов до рідного народу.
        Шевченко Тарас. Мені тринадцятий минало / Тарас Шевченко. – К.: Веселка, 1989. – 157 с., іл.

Зацвіла в долині червона калина (збірка)

        У віршах постають зворушливі краєвиди рідної землі. Збірка рекомендована читачам дошкільного віку.

        Шевченко Т. Зацвіла в долині червона калина / Т. Шевченко. – К.: Веселка, 1969. – 12 с., іл.