Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Твори Т. Г. Шевченка дітям

Велика книжка. Кобзарик для маленьких патріотів україни

        Геній Великого Кобзаря світить нам крізь віки. Цілі покоління виховувалися на Шевченкових творах. Його поезія і сьогодні продовжує надихати українців на нові звершення й перемоги. У цій книжці представлені твори Тараса Григоровича Шевченка, що вивчаються в загальноосвітній школі.

        Адресовано юним патріотам України, а також їхнім дбайливим батькам.

        

        Шевченко, Т. Г. Велика книжка. Кобзарик для маленьких патріотів України / Т. Г. Шевченко. – К.: Кристал Бук, 2015. – 16 с.: іл. – (Світ навколо нас).

Кобзарик (українські письменники дітям)

        У цьому барвистому ошатному виданні вміщено поезії, уривки з поем та авторської біографії класика української літератури Тараса Шевченка, рекомендовані для вивчення й прочитання в початкових класах загальноосвітньої школи. Книга необхідна для учнів; може прислужитися учителям, батькам, педагогам дошкільних закладів, керівникам творчих угруповань та гуртків школярів.

        Шевченко Тарас. Кобзарик / Тарас Шевченко. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 60 с.

Волинський кобзарик

        Книга «Волинський Кобзарик» була випущена до 200-річчя народження Тараса Шевченка.

        Незвичайність видання в тому, що його проілюстровано роботами учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв Волині – переможців творчого конкурсу на честь ювілею Кобзаря. Окремий розділ видання – «Поетична шевченкіана Волині», до якого ввійшли вірші членів обласної організації Національної спілки письменників України: Надії Гуменюк, Ніни Горик, Василя Гея, Віктора Вербича.

        До книги ввійшли твори Т. Г. Шевченка для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

        Для широкого кола читачів.

  

  

  

        Волинський Кобзарик / ред.-упоряд.: Н. П. Горик, Н. П. Гуменюк. – Луцьк: Надстир'я, 2014. – 128 с.

Рік Тараса Шевченка
Один день із життя Генія

        Кожна сторінка книги має оригінальну тривимірну структуру:

        літопис – в один астрономічний рік вміщено сорок сім років життя Кобзаря, а кожен день календаря подає найважливіші події, факти його земного буття, які позначені саме цією датою;

        поезія – на кожен день пропонуються Шевченків вірш або окремі рядки;

        образотворчість – малярські твори, образне сприйняття, бачення Шевченком-художником світу і людини.

        Для широкого кола читачів.

  

  

        Рік Тараса Шевченка. Один день із життя Генія: життєпис, поезія, образотворчість / укладач Яремійчук О. С.; худ. Оформлення Пшінки М. С.: Київ: ДП НВП «Спецпожсервіс», 2014. – 376 с.: іл.

КОБЗАР. Повна нецензурована збірка

        На відміну від численних так званих «повних збірок», пропоноване видання є насправді максимально повним зібранням поетового спадку. Збірка базується на унікальному, найповнішому на свій час виданні «Кобзаря», що побачив світ у 20-х роках минулого сторіччя в Німеччині за редакції знаного Василя Сімовича.

        Дo збipки, кpiм ocнoвниx, увiйшли твopи, щo їx булo вилучeнo у piзнi чacи цapcькoю, a згoдoм paдянcькoю цeнзуpoю. Нaвeдeнo тaкoж бioгpaфiчнi й бiблioгpaфiчнi вiдoмocтi тa дoбipку aфopизмiв пoeтa.

        Основну частину розпочинає поетова передмова до другого (нейздійсненого) видання «Кобзаря». Зануритись у Шевченкову добу допоможуть чимало унікальних прижиттєвих документів, автографів віршів, листів, світлин Поета і його автопортретів. І нарешті, усе видання, від першої до останньої сторінки, унормовано згідно з правилами українського правопису 1928 р. (т. зв. Харківського, або Скрипниківського правопису), який, на думку славетного Івана Огієнка, є історично й фонетично найближчим до мови, якою промовляв до нас Поет.

        До збірки увійшли вірші, поеми, балади, створені великим українським поетом Т. Г. Шевченком у період з 1837 до 1861 року.

        Для широкого кола читачів.

        Шевченко Т. Г. Кобзар / Т. Г. Шевченко. – Харків: Школа, 2014. – 352 с.

Кобзар

        Геній Великого Кобзаря світить нам крізь віки. Цілі покоління виховувалися на його творах. І сьогодні Шевченкова поезія продовжує надихати українців на нові звершення й перемоги.

        Вашій увазі пропонується скорочений варіант «Кобзаря» Тараса Григоровича Шевченка, до якого ввійшли всі твори, що вивчаються в сучасній загальноосвітній школі.

        Видання розраховане на широкий загал, стане в пригоді школярам, їхнім дбайливим батькам, викладачам української літератури, а також усім любителям українського поетичного слова.

  

        Кобзар. Т. Г. Шевченко / Укладач О. Д. Сиплива. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО»», 2014. – 416 с.

Тарас Шевченко. Біографія та кращі твори

        Видання містить біографічні дані про великого Кобзаря українського народу та невелику підбірку його найкращих поетичних творів.

        Посібник стане в нагоді учням та вчителям загальноосвітніх шкіл у підготовці до тематичних уроків та поетичних вечорів, присвячених життєвому та творчому шляху Тараса Григоровича Шевченка.

        Видання адресоване широкому читацькому загалу.

  

        Тарас Шевченко: біографія та кращі твори. – Донецьк: Веско, 2014 р. – 48 ст.

Кобзар

        До збірки «Кобзар» увійшли поетичні твори Т. Г. Шевченка, дібрані згідно з вимогами найновішої програми з української літератури середньої загальноосвітньої школи, затвердженої Міністерством освіти та науки України.

        До збірки також включено твори для додаткового читання та рекомендовані для встановлення міжпредметних зв’язків.

  

        Шевченко Т. Г. Кобзар / Т. Г. Шевченко. – Київ: Країна Мрій, 2014. – 432 с.

Мій перший «Кобзар»
Книжка-розмальовка

        Допоможе малечі ближче ознайомитися з віршами великого Кобзаря. Над добіркою віршів і уривків із всесвітньо відомих поем видатного українського поета-Громадянина працювали співробітники Національного Музею Тараса Шевченка, а підготував і видав книжку-розмальовку УВЦ «Школяр».

        Книжка стане в нагоді дітям, які роблять перші кроки до пізнання безцінної спадщини Тараса Григоровича Шевченка, навчить розуміти красу природи України, шанувати жінку-Матір, любити рідну землю. Вона призначається для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

  

  

        Мій перший «Кобзар»: книжка-розмальовка / для дошк. та мол. шк. віку / Нац. музей Тараса Шевченка / худож.: Н. Котилевська – Київ: Школяр, 2014. – 32 с.: іл.

Кобзар

        «Все йде, все минає», сказав Великий Кобзар. Але Тарас Шевченко залишатиметься безсмертним, поки живе Україна. Ім’я цієї людини є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого дару. Поетичний спадок Шевченка – це чисте джерело, що живить цілі покоління. І сьогодні Кобзареві ідеали – Україна, Мати, Воля, Правда, Любов – священні для нас.

        Видання адресоване широкому читацькому загалу.

        Шевченко Т. Г. Кобзар / Т. Г. Шевченко; укладач О. В. Зав’язкін. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2013. – 192 с.: іл.

«Дитячий кобзар»

        Дитячий кобзар – це не просто збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка, а художнє видання з яскравими ілюстраціями. Картини Марини Михайлошиної підкреслять слова Великого Кобзаря та привернуть увагу як маленьких, так і великих читачів. Тут і українське село з біленими хатами, і козак, що збирається у довгу дорогу, і, звичайно, кобзар, що на кобзі грає та пісні про славетне минуле наспівує.
        Шевченко Т. Г. Дитячий Кобзар / Т. Г. Шевченко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 61 с.

Малий кобзар

        Без сумніву, кожному з нас із дитинства знайомі деякі з творів, що ввійшли до цього видання. Однак унікальність читацької думки полягає в тому, що з кожним разом ми маємо можливість відчути знайоме як щось нове. Тим паче, що тримаємо в руках книжку, яка, за словами І. Франка, «відкрила немов новий світ поезії, вибухла, мов джерело чистої холодної води, заясніла невідомою досі в українському письменстві ясністю, простотою і поетичною грацією вислову».

        Тож тепер у читача з’являється нагода постійно тамувати духовну спрагу з найчистішого, найпрозорішого джерела Тарасового «Малого Кобзаря».

  

        Шевченко Тарас. «Малий Кобзар» / Упорядкування текстів, передмова та примітки І. В. Немченка. – Харків: Ранок, 2009. – 288 с. – (Українська муза).

Тарас Шевченко – дітям

        Книга в цікавій і доступній формі знайомить дітей з життям і творчістю генія українського народу – поета, художника Т. Г. Шевченка. Видання ілюстроване малюнками Т. Шевченка.

        Для школярів, учителів та батьків.

        Тарас Шевченко – дітям / Укл. Д. Іваницька. – Львів: Апріорі, 2009. – 76 с.: іл.

«Заповіт нащадкам. Вірші та поеми»

        Тарас Григорович Шевченко – центральна постать українського літературного процесу ХІХ століття. Його творчість значно вплинула на розвиток нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, які до нього ніхто не наважувався порушити. Кобзар постає перед сучасним українським читачем як Пророк нашого народу та один із засновників національної ідеї.

        Видання адресоване широкому колу шанувальників українського слова.

        Шевченко Т. Г. Заповіт нащадкам: вірші та поеми / Т. Г. Шевченко. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2009. – 352 с.: іл.

Кобзарик-школярик

        Великий український поет Тарас Григорович Шевченко в усьому світі знаний як Кобзар. Його дбайливе ставлення до слова, любов до людей і рідної країни подарували поетові славу батька української літератури.

        До книжки ввійшли вірші та поеми Т. Г. Шевченка, що вивчаються в 1-4 класах загальноосвітньої школи.

        Шевченко Т. Г. Кобзарик-школярик. Т. Г. Шевченко / Укладач О. Д. Сиплива. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2007. – 224 с.

Думи мої, думи мої…

        До видання увійшли вибрані поезії та поеми Т. Г. Шевченка (1814-1861) – людини, яка воістину вистраждала свої злети, свої одкровення, людини, яка по крутизнах життя піднеслась до вершин мудрості на верхогір'я людського духу.

     Добір поданих поетичних творів обумовлений шкільною програмою з української літератури та рекомендаціями з позакласного читання.

        Розраховано на школярів, вчителів, усіх, хто цікавиться творчістю Т. Г. Шевченка.

        Шевченко Тарас. Думи мої, думи мої…: [Для серед. та ст. шк. віку] / Тарас Шевченко; упорядкув. та передм. Н. В. Комар. – К.: Школа, 2006. – 240 с.: – (Хрестоматія школяра).

Сотник

        Чи завжди батьки розуміють своїх дітей? Чи завжди вони бувають щирими у своїх вимогах до молодого покоління? І, врешті, чи завжди їх треба слухатись?

        Про те, що «вік» не завжди означає «розум» в оптимістичній поемі великого Кобзаря.

        Шевченко Тарас. Сотник / Тарас Шевченко. – К.: Видавець Вадим Карпенко, 2003 р. – 20 с.

Вся країна повита красою

        До книжки увійшли вірші «Світає...», «Тече вода з-під явора...», «Зацвіла в долині червона калина», «За сонцем хмаронька пливе», «Садок вишневий коло хати», «Сонце заходить, гори чорніють», «Червоний місяць аж горить», «Ой діброво – темний гаю».

  

  

        Шевченко Т. Г. Вся країна повита красою: Вірші / худ. С. Васильченко. – Київ: Освіта. – 1996. – 16 с.

Садок вишневий коло хати

        Видання склали вірші та уривки з поем класика української літератури.

        Шевченко Т. Г. Садок вишневий коло хати: вірші: для ст. дошк. та мол. шк. віку / Т. Г. Шевченко; грав. О. І. Івахненка; оформл. В. І. Юрчишина. – 3-тє вид. – К.: Веселка, 1995. – 45 с.: іл.

Буквар

        До книжки увійшли фототипічне видання «Букваря южнорусского 1861 року», укладеного і виданого Т. Г. Шевченком, тексти для читання з нього в сучасній транскрипції, розповідь про історію і драматичну долю першовидання, про педагогічні погляди та просвітницькі задуми Кобзаря, про його щиру любов до дітей. Видання ілюстроване фоторепродукціями картин та малюнків Т. Г. Шевченка.

         Для молодшого та середнього шкільного віку.


          Шевченко Т. Буквар південноруський 1861 року / Т. Шевченко. – К.: Веселка, 1991. – 62 с.

За сонцем хмаронька пливе

        До книжки увійшли вірші «Світає...», «Тече вода з-під явора...», «За сонцем хмаронька пливе», «По діброві вітер виє», «Зоре моя вечірняя», «Заповіт».

        Шевченко Т. Г. За сонцем хмаронька пливе: вірші / Т. Г. Шевченко; худ. М. Компанець. – К.: Веселка. – 1990. – 14 с.

«Мені тринадцятий минало»

        До цієї книжки увійшли вірші Тараса Григоровича Шевченка про тяжке життя селянських дітей за давніх часів кріпаччини, про материнське щастя й материнське горе, про людську мудрість, славну історичну минувшину, а також про велику любов до рідного народу.
        Шевченко Тарас. Мені тринадцятий минало / Тарас Шевченко. – К.: Веселка, 1989. – 157 с., іл.

Кобзар

        Збірка поетичних творів великого українського поета Т. Г. Шевченка містить вірші, поеми, балади написані в період з 1837 р. по 1861 р.

  

        Шевченко Т. Г. Кобзар / Вступна стаття О. Гончара; приміт. Л. Кодацької; іл. худож. О. Данченка. – К.: Дніпро, 1984. – 606 с.

Зацвіла в долині червона калина (збірка)

        У віршах постають зворушливі краєвиди рідної землі. Збірка рекомендована читачам дошкільного віку.

        Шевченко Т. Зацвіла в долині червона калина / Т. Шевченко. – К.: Веселка, 1969. – 12 с., іл.