Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

      Височезний Паркан розмежовує світ вогнедихів і людське королівство, які ворогують із давніх-давен. А неподалік від кордону в складі Драконячої поліції працює Дмухлик і пильнує, щоб не наблизилися лицарі короля Головка, які раз по раз нападають і зчиняють бійки. Аж раптом Дмухликові спадає на думку блискуча ідея: чом би не спіймати собі лицаря й не розпитати, з якого дива людиська в обладунках не дають спокою Драконячій Пущі. Можливо, Паркан виявиться непотрібним? Чи ж сусіди й далі ворогуватимуть?

Мортка, М.
Дракон з-поза Паркану [Текст] / М. Мортка ; худож. В. Стахира ; пер. з пол. І. Веремій. - Х. : Віват, 2020. - 144 с. : іл. - (У вирі пригод). - ISBN 978-966-982-130-0 : 190 грн.

       Хлопчик Пауль виявляє, що сусід-винахідник Адам Батоміль змайстрував робовундеркінда — першого у світі робота, який сам навчається. А ще той Рокі неймовірний пустун і витівник, який і хвилини не може всидіти на місці. Звісно, появу робота тримають у таємниці, бо ж ця сенсація змусить увесь світ перекинутися догори дриґом. Але невгамовний Рокі зникає з майстерні. Може, він утік? Чи опинився в небезпеці? Пауль, Адам та інші герої цієї книжки поринуть у небезпечний розшук маленького друга, кумедну подорож таємничими закапелками Берліна. Ця дивовижна історія наче зазирання в майбутнє, адже цілком імовірно,що незабаром у кожної дитини з’явиться такий дивний друг із серцем та гвинтиками.

Ністрат, А.
РОКІ. Мій друг із серцем та гвинтиками [Текст] : повість / А. Ністрат, А. Гюгінг ; пер. з нім. О. Ванкевич ; худож. Н. Ренгер. - Х. : Віват, 2020. - 168 с. : іл. - (У вирі пригод). - ISBN 978-966-982-111-9 : 210 грн.

        Хочеш стати супергероєм? Супергероєм, який рятує океани, який дбає про майбутнє — і своє, і цілої планети? Тоді ця книжка саме для тебе. Письменник і активіст Мартін Дорі розповідає, як піклуватися про планету, і радить, як щодня боротися з шкідливим пластиком у побуті. Тож виконуй цікаві і легкі Мартінові рекомендації — і ти станеш справжнім супергероєм, а на планеті буде менше пластикового сміття!

Дорі, М.
Діти проти пластику [Текст] : 50 місій, щоб врятувати океани! / М. Дорі ; пер. з англ. Т. Євлоєва ; худож. Т. Вессон. - К. : Рідна мова, 2020. - 128 с. : іл. - (Дитячий нонфікшн). - ISBN 978-966-917-484-0 : 195 грн.

       Перчику дуже подобається його перша вчителька М’ята, і так хочеться їй догодити. Тож він вирішує залишити квіти просто на її столі. Але несподівано хлопчик помічає на дошці таємне послання. На жаль, читати він ще вміє, але за малюнком здогадується, що лист написав привид! Що робити? Якщо М’ята прочитає його, вона злякається і звільниться зі школи. Цього не можна дозволити! Чи зможе Перчик зі своїми друзями домовитися з привидом і дізнатися, що взагалі йому потрібно в школі?

Крамер, І.
Перчик, М'ята та Шкільний привид [Текст] : повість / І. Крамер ; пер. з нім. Н. Спесивцева ; худож. П. Аймер. - Х. : Ранок, 2019. - 112 с. : іл. - (Пригоди Перчиковського). - ISBN 978-617-09-4432-0 : 150 грн.

         Історія міського хлопчика, батьки якого вирішили переїхати в село. На Макса чекає багато несподіванок, серед них — пес на ім’я Роза, якого залишили колишні господарі будинку. Поки у Макса є планшет, його ніщо й ніхто не цікавить, та раптом екран згасає, а зарядне забули в місті… Макс добре вміє грати, проте не дуже розуміє, як поводитися із собаками. Тож як складуться взаємини Макса й Рози та хто переможе: комп’ютерна гра чи природа? Видання для дітей молодшого шкільного віку та дорослих.

Золотковська, Т.
Чотири зуби [Текст] / Т. Золотковська ; худож. В. Котик. - Х. : Ранок, 2018. - 36 с. : іл. - ISBN 978-617-09-4020-9 : 180 грн.

        Роальда Дала називають одним з най­більших дитячих пись­менників ХХ століття і «літе­ратурним бать­ком» Джоан Ролінґ. «Чарлі і великий скляний ліфт» — карколомне продовження найпопулярнішої повісті Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» — однієї з тих книжок, які необ­хідно прочитати кожній дитині. Великий скляний ліфт, створений незрівнянним містером Віллі Вонкою, злітає у відкритий космос, і тут починається просто неймовірний сюжет...

Дал, Р.
Чарлі і великий скляний ліфт [Текст] : повість / Р. Дал ; пер. з англ. В. Морозов. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. - 272 с. : іл. - ISBN 978-617-585-176-0 : 160 грн., 170 грн.

       «Заврик і його молодший брат» – перша дитяча книжка українського письменника Мирослава Лаюка. Це історія про те, як змінилося життя стегозаврика, відколи в родині очікують на його молодшого братика. Разом із ним читачі переживатимуть такі природні емоції як ревнощі старших братів і сестер до молодших. А також – усвідомлення власного «я» і цінності кожної дитини, незалежно від її віку. Завдяки історії про Заврика маленькі читачі зможуть зрозуміти, що молодші брат чи сестричка – не перешкода чи зайвий клопіт, а справжні друзі. Вони – ті, завдяки кому ти можеш ставати сильнішим, впевненішим і дорослішим.

Лаюк, М.
Заврик і його молодший брат [Текст] : казка / М. Лаюк ; мал. К. Сад. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - 36 с. : іл. - ISBN 978-617-679-692-3 : 160 грн.

       Одного ранку в грудні урвався довгий зимовий сон родини Мумі-тролів. Світ за стінами будиночка змінився до невпізнання: щось біле й загадкове вкрило всю Долину Мумі-тролів, туди й сюди сновигали чепурулі й гемулі, обвішані подарунками й пакунками зі святковими наїдками та напитками. Усі перебували у схвильованому очікуванні чогось, що прямувало до Мумі-долини. Те загадкове Щось видавалося дуже небезпечним і називалося Різдвом. Улюблену оповідь Туве Янссон «Ялинка» переказали по-своєму автори Алекс Гаріді й Сесілія Давідссон і видали з новими ілюстраціями художниці Філіппи Відлюнд.

Гаріді, А.
Різдво приходить у країну Мумі-тролів [Текст] : за мотивами повісті Т. Янссон / А. Гаріді, С. Давідссон ; пер. зі швед. Н. Іваничук ; худож. Ф. Відлюнд. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - 36 с. - ISBN 978-617-679-736-4 : 125 грн.


        А що, як Різдва не буде? Влада заборонила святкування й наказала замурувати всі каміни в місті. У школах розповідають, що різдвяні персонажі — суцільна вигадка. Однак десятирічного Славка ці заборони не лякають — вони лише розбурхують цікавість. Разом із батьком хлопчик розпалює не замурований усупереч наказу камін, і з цього починаються пригоди. Це бешкетна світла історія про Різдво, про юного Ніколаса з Мири Лікійської, він же Святий Миколай, він же Санта Клаус. Про те, що різдвяні бажання здійснюються, варто лише мріяти й вірити у власні сили і в дива. А ще про сміливість, незламний дух і відстоювання прав попри заборони.

Степаненко, Я.
Заборонений Санта, або Перше Різдво Славка [Текст] : оповідання / Я. Степаненко ; худож. О. Бугренкова. - Х. : Віват, 2020. - 112 с. : іл. - (Мрійники). - ISBN 978-966-942-084-8 : 240 грн.


       У цій дивовижно світлій та домашній казці живе справжній дух Різдва. Родина їжачків - тато, мама та троє їхніх діток - не лише разом готуються до свята, переказують історію про народження Ісуса, а й приймають несподіваних гостей - двох маленьких ховрашат, які заблукали у лісі. Усі разом вони вчаться бути мудрими, розважливими і відкривати серця для доброти.  Легкий і проникливий текст Надійки Гербіш доповнений блискучими ілюстраціями Юлії Пилипчатиної занурить маленьких і великих читачів у зимову казку, де навіть найбільші дива стають можливими.

Гербіш, Н.
Одного разу на Різдво [Текст] : казка / Н. Гербіш. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - 34 с. - ISBN 978-617-679-104-1 : 105 грн.


       Льоля росла в благополучному світі, де були розкішна квартира, яскраві сімейні подорожі, брендовий одяг, дружний клас, ульотні тусовки. А одного дня з усім цим довелося розпрощатися й потрапити в зовсім іншу реальність. Її батька заарештували, і тепер вона й мама живуть з бабусею й дідусем у їхній пошарпаній квартирі. Обірвалися контакти з ліцейними друзями, і навіть найкраща подруга віддаляється. Дуже складно в новій школі. Учителі наче не знають і не здогадуються, як тут нестерпно. Льоля, яка не здатна терпіти знущання жорстоких розбишак, починає «воювати» з ними, нариваючись на гіркі неприємності. Єдина відрада — втеча на дах десятиповерхівки. Цю схованку під небом показав їй Стас — однокласник, який тусується в тій хамовитій компанії. Льоля дізнається, що до проблем у її сім’ї причетний його батько, і розуміє: треба забути про Стаса. А як це зробити, коли з ним так добре і солодко… До мурашок. Драматичні обставини, здається, остаточно роз’єднають Льолю і Стаса. Та в кохання своя логіка: їхній поцілунок був не останній.

Бурлака, О.
Поцілунок був не останній [Текст] : повість / О. Бурлака. - К. : Академія, 2019. - 160 с. - ISBN 978-966-580-580-9 : 110 грн.

        Дівчину Ліззі Карбон, як на лихо, переслідують невдачі. А хто ж любить таких, як вона? Таким доля прописана наперед — пасти задніх, ховати очі, присоромлено червоніти й дружити хіба що зі щоденником… Та одного дня оголошений дирекцією шкільний проект долучає її до компанії ще кількох нещасливців. Цікаво, що за проект у них вийде? «Тридцять три нещастя»? «Лиха година»? «Повний провал»? Побачимо, на що здатен цей клуб невдах…

Феслер, М.
Ліззі Карбон та клуб невдах [Текст] : повість / М. Феслер ; пер. з нім. М. Запорожець. - Х. : Школа, 2019. - 224 с. - (Ліззі Карбон). - ISBN 978-966-429-604-2 : 185 грн.

        Максим Дерев’янко, який ще рік тому мріяв про чарівну паличку, а тепер заснував школу комп’ютерної грамотності для бабусь і дідусів, раптом опиняється в центрі уваги всієї школи. Запустити вірус у комп’ютер вчительки історії? Без проблем! Але, виявляється, проблеми тільки починаються! Краща подружка підтримує запеклого ворога, до юного бізнесмага з’являється податкова, а прибуток від уроків із бабусями доводиться витрачати на організацію батла на мільйон! І як одночасно виконувати уроки, вести акант Instagram і канал на Youtube?

Щербаков, С.
Бізнесмаги. Батл на мільйон [Текст] : повість / С. Щербаков, Н. Щербакова. - Х. : Віват, 2019. - 288 с. : іл. - (Книжкова полиця підлітка). - ISBN 978-966-942-841-7 : 315 грн.

       Поїздка на Тиждень моди до Парижа! Здається, кращого подарунка для 16-річної дівчини і не вигадаєш. Але тільки не для Аксель. Розкриття злочинів та розгадування таємниць цікавить її значно більше за тренди, бренди і нові колекції. Проте дівчині таки доведеться з головою зануритися у світ високої моди і навіть стати моделлю під прикриттям. Щоб розкрити головну справу свого життя і знайти зниклу відому паризьку дизайнерку, Аксель готова на все — навіть піддатися тортурам щипчиками для вій і високими підборами.

Аксельссон, К.
Модель під прикриттям. Модний злочин [Текст] : роман / К. Аксельссон ; пер. з англ. М. Чайковської. - Харків : Жорж, 2019. - 472 с. - ISBN 978-617-7579-80-8 : 170 грн.


       Граційні й величні фейрі — неземні створіння, прекрасні й довершені, як смертоносний меч тонкої роботи. Та водночас вони підступні й жорстокі, особливо до людського роду. Джуд знає про це, бо один з них посиротив її з сестрами й відвіз до Краю Фейрі. Вона — смертна, яка протягом десяти років зростала під опікою вбивці у суспільстві, де людей зневажають і ненавидять. Дівчина ладна на все, щоб знайти своє місце під сонцем. Навіть протистояти цькуванню юних фейрі під проводом принца Кардана. Коли план Джуд провалюється, інший нащадок короля пропонує їй захист напередодні змін у Краю Фейрі, але не задарма. От-от спалахне полум’я палацового перевороту — і саме вона опиняється в центрі зрад та інтриг. На карту поставлено долю не тільки Джуд та її сестер, а й усього Краю Фейрі. Велика гра королів і принців, королев і корон починається.

Блек, Г.
Жорстокий принц [Текст] : роман / Г. Блек ; пер. з англ. М. Пухлій. - Х. : Віват, 2020. - 400 с. - (Книжкова полиця підлітка). - ISBN 978-966-982-063-1 : 250 грн.

       У третій книзі трилогії Анни Лачиної продовжується романтична історія дівчини Магди. Невпевнена в собі, з почуттям провини і низькою самооцінкою, вона веде блог під ніком «Дощова». Одного разу вона ненароком губить свій вірш — і починається незвичайна низка подій-зустрічей-почуттів. Цей вир захоплює редактора шкільної газети «окулярника» Анджея, бунтівника та грубіяна Роберта, волонтерку з притулку для тварин Ізу та ще багатьох людей… І як же в цій круговерті відшукати своє кохання? Або як не проґавити його, адже часто воно ховається зовсім не там, де ми його шукаємо?

Лачина, А.
Кохання під зіркою Сіріуса [Текст] : роман / А. Лачина ; пер. з пол. Н. Зотової. - Х. : Школа, 2019. - 496 с. - (Сучасна європейська підліткова книга). - ISBN 978-966-429-524-3 : 240 грн.

       Джек Салліван — підліток у постапокаліптичному світі. Відтепер його орієнтири в житті змінилися: треба вижити. Прикінчити купу зомбі, монстрів та найголовнішого ворога — Бларга.
Але щоб не закралися сумніви в героїзмі, Джек складає список подвигів. Поміж різних пришелепуватих ідей, є і серйозні! Знайти свого найкращого і єдиного друга Квінта та врятувати
Джун дель Торо, яка, можливо, терпіти не може самого Джека Саллівана. Але яка різниця, адже йому вона неабияк подобається…
Серія стане до смаку фанам постапокаліпсиса, зомбі та почвар.

Бралльє, М.
Останні підлітки на Землі [Текст] : роман. Кн. 1. / М. Бралльє ; пер. з англ. Ю. Садоха ; іл. Д. Холгейт. - Х. : Ранок, 2020. - 240 с. : іл. - (Останні підлітки на Землі). - ISBN 978-617-09-5739-9 : 150 грн.

       У цій захопливій книзі юні читачі як справжні детективи зможуть з’ясувати, де злодій сховав прикраси, куди поділася професорська валіза, хто такий Трипалий Джо, хто нишпорив уночі в наметі серед джунглів чи де стояла бочка з порохом. А ще — розшифрують головоломки, таємні послання, кросворди з підказками та різними доказами. За цими зачіпками вони й вийдуть на слід злочинців.

Пресс, Ю.
По гарячих слідах [Текст] : 50 детективних загадок / Ю. Пресс ; пер. з нім. І. С. Андрієнко-Фрідріх ; худож. Г. Ю. Пресс. - Х. : Школа, 2020. - 128 с. : іл. - (Детективний квест). - ISBN 978-966-429-588-9 : 140 грн.

       Настав день, коли світ захопили роботи. Людство занепало. Планета Земля змінилася до невпізнанності. Кібермайбутнє з коміксів стало реальністю.
       Дванадцятирічний робот XR_935 вважає, що це ідеальний світ, ніяких війн, злочинів, екологічних катастроф. Ніщо й ніколи не виходить із ладу. Аж доки XR_935 не стикається з нею — дівчинкою на ім’я Емма. Хоча це неможливо, проте Емма — цілком реальна… людина. І вона шукає загадкову точку на карті. Їй конче потрібно туди дістатися. От тільки як це зробити у світі, де бути людиною заборонено? Може, допомога дівчинці — це шанс дізнатися про те, чому Емма — та людина, якій удалося вижити...

Бейкон, Л.
Остання людина [Текст] : роман / Л. Бейкон ; пер. з англ. Ю. Підгорної. - Х. : Віват, 2020. - 272 с. : іл. - (Книжкова полиця підлітка). - ISBN 978-966-982-142-3 : 240 грн.

       Книга «Воно заразне» стане твоїм провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів — ти дізнаєшся, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення. То чому зволікаєш? Ступи крок до світу патогенів. Тільки не забудь спершу вимити руки! Обов’язки самопроголошеного епідеміологічного детектива виконує Дженніфер Ґарді — доктор наук, старший науковий співробітник Центру боротьби з хворобами Британської Колумбії і доцент Школи населення та громадського здоров’я, яка входить до складу Університету Британської Колумбії. Дженніфер проживає в канадському місті Ванкувер з одним музикою, численними тваринами й незліченною кількістю мікробів. Викладає, читає публічні лекції, проводить наукові дослідження, а ще бере участь у створенні документальних фільмів для телеканалів CBC і Discovery Channel Canada. Ти тримаєш у руках її першу книгу для дітей!

Гарді, Д.
Воно заразне [Текст] : інфекційний світ патогенів та мікробів / Д. Гарді ; пер. з англ. Я. Головченко ; худож. Д. Голінаті. - Х. : Віват, 2020. - 64 с. : іл. - (Енциклопедії). - ISBN 978-966-982-159-1 : 210 грн.