Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

        Найдотепніша історія кохання, яку ви коли-небудь читали! Після того як чергові туристи приїжджають у заповідник подивитися на екзотичних тварин, пан Слон і пані Газель знаходять дивного «жука», який каже, що його звати Сірі. І той диво-жук відкриває їм захопливий, хоч і трохи лячний, світ великого міста. Чи зважаться вони ризикнути і вирушити у мандрівку?
       Мартін Бальтшайт та Макс Фідлєр створили настільки дивну і настільки прекрасну пару тварин, які так відчайдушно хочуть жити серед людей, що ви й самі незчуєтесь, як із головою поринете у дивацтва звичного світу!

       Бальтшайт, М.
Пан Слон і пані Газель ідуть до великого міста [Текст] : комікси / М. Бальтшайт ; пер. з нім. М. Вачко ; іл. М. Фідлєр. - Київ : Блим-Блим, 2022. - 68 с. : іл. - ISBN 978-617-8019-05-1 : 310 грн.

       У будиночку біля старого маяка мешкає Кельта з двома щуриками. Щовечора дівчинка вмощується у великому кріслі та читає своїм улюбленцям казки. Але сьогодні книжку довелося відкласти — на заднє подвір’я впав… Місяць! Гість переконаний, що його справа марна й він нікому не потрібен. Тож Кельта вирушає з Місяцем у мандрівку, аби довести, що він дуже помиляється.
      Ця добра й затишна історія подарує віру в себе та розкаже про цінність кожного в цьому світі.

       Івер, Вікторія.
Кельта і Місяць, що впав [Текст] : казка / В. Івер. - Х. : Віват, 2023. - 58 с. : іл. - (Маленьке диво). - ISBN 978-617-17-0032-1 : 180 грн.

       «Таємні історії маленьких і великих перемог» видавництва #книголав – це десять оповідань із терапевтичним ефектом про досвід проживання дітьми подій російсько-української війни. Кожна історія складається з двох частин: реалістичної та казкової, – що дозволяє показати певну ситуацію та знайти спосіб подивитися на неї крізь призму казкового сприйняття. В оповіданнях обережно та делікатно зображуються теми втрати дому, переїзду, адаптації, емоційних переживань, агресії, суму за рідними речами, мінної безпеки, сприйняття інвалідності або загибелі воїнів, очікування на перемогу. Проєкт покликаний у художній формі пояснити дітям складні питання, що виникають під час нашого досвіду проживання війни, віднайти втрачену силу та опору, а також відчути серцем любов і підтримку одне одного та переконатися, що разом ми сильні! Видання створене для читання та обговорення дорослих із дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.

       Стус, Т.
Таємні історії маленьких і великих перемог [Текст] : оповідання та казкові історії з терапевтичним ефектом / Т. Стус ; худож. М. Кошулінська. - К. : КНИГОЛАВ, 2023. - 88 с. : іл. - (Дитяча полиця). - ISBN 978-617-8012-68-7 : 350 грн.

       У Принцеси Пухколапки майже королівське життя: дбайливі піддані носять її на руках, доглядають, пестять і годують смачненьким. Та одного дня спокій королівства порушує новий мешканець — жахливе цуценя Деріл, яке зовсім не знає гарних манер. Оголосивши прибульцю війну за територію, її мурличність і сама не помічає, як ворожнеча поступово переростає в дружбу…

       Нільсен, С.
Принцеса Пухколапка... та Деріл [Текст] : казка / С. Нільсен ; іл. О. Ч. Мюллер. - Харків : Жорж, 2022. - 36 с. : іл. - ISBN 978-617-7853-58-8 : 243 грн.

       Знайомтесь, Чароліна. Вона тільки почала вчитись у школі криптозоології і стільки цікавого може нам розказати.
       Наприклад, що таке ця криптозоологія? Це вивчення легендарних тварин. Таких як грифони чи дракони, вампіри і феї.
       Чароліні подобається у школі, але й важко вчитись, адже криптозоологія – не для ледащ, тут треба добряче працювати, щоб не вилетіти і здобути-таки омріяну освіту.
       В Чароліни є друзі, а є й суперники, які тільки й прагнуть, щоб більше не побачити її в стінах школи. Тож, коли стається дещо непояснюване, Чароліна не знає, кого підозрювати.
       І головне – як виправити цю халепу?

       Дуе, С.
Коли я стану фантастикологинею [Текст] : комікси. Т. 1 / С. Дуе ; пер. з фр. В. Галичина ; мал. П. Антіста. - Дніпро : Наша Ідеа, 2021. - 48 с. : іл. - (Чароліна). - ISBN 978-617-7678-86-0 : 198 грн.

       Ще мить — і ви розгорнете цю чудову книжку. І почнеться чарівна, дивовижна казка. У ній є прекрасні принцеси — сором’язливі й безстрашні, мрійливі й відважні. А в кожної з них є улюблений єдиноріг. Чарівні й мудрі створіння допомагають принцесам долати перешкоди, разом із ними стають сміливішими, спритнішими та чуйнішими. Принцеси ще зовсім маленькі, але серця в них великі й добрі. Адже це так важливо — не тільки плекати любов і доброту, а й щедро ділитися з тими, хто поряд.

       Чуб, Н.
Ще один єдиноріг [Текст] : казка / Н. Чуб ; худож. М. Шевченко-Корженецька. - Х. : Віват, 2023. - 114 с. : іл. - (Найкращий подарунок). - ISBN 978-966-982-381-6 : 363 грн.

       Одного разу, під час чергової вилазки на горище, вони знайшли приголомшливу річ — карту зловісного острова… Цікаво, як дістатися до цієї незвіданої землі?
       Та не встиг Юґо й подумати про це, як, наче за помахом чарівної палички, разом із вірним песиком опинився в цьому дивному краї.
       Тепер не до жартів. Юґо й Вінчі стикнуться з небезпеками, що загрожують мешканцям острова. Друзі мають урятувати острів’ян. Але для цього треба зійтися у справжньому двобої з місцевим лиходієм — страшним і жорстоким Круелем Ленуаром.

       Мажор,
Л.
Острів пригод [Текст] : казка / Л. Мажор ; пер. з фр. С. Орлової ; іл. К. Індер. - Х. : Віват, 2022. - 112 с. : іл. - (Найкращий подарунок). - ISBN 978-966-982-729-6 : 225 грн.

       Перед вами — чудова й кумедна історія з життя котів у картинках. Усі вони живуть у Котобудинку, і в кожного — власний характер та звички і купа своїх котячих справ. Вони такі заклопотані, що навіть не помічають, коли в їхньому будинку оселилася маленька мишка. Допоможи котам відшукати малу бешкетницю! А ще в будинку оселилася курочка Дора, яка вже звиклася зі своїми пухнастими сусідами. Тож спецзавдання від Дори для геть дорослих читак — знайти й порахувати всі яєчка.

       Солтис-Доан, В.
Коти і кішки й маленька мишка [Текст] : вімельбух / В. Солтис-Доан. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. - 40 с. : іл. - ISBN 978-966-448-037-3 : 252 грн.

        Щосереди Містер Мунлайт із друзями дегустують неперевершені страви П’єра Паштета біля його ресторану. Але цієї середи на східцях кухар не залишив ані крихти для котиків. Зайшовши на порожню кухню, вони помітили дивний розгардіяш, який просто не міг залишити по собі П’єр. Що трапилося? Невже кухаря викрали? Коти-детективи розкриють правду.

        Ґатті, А.
Хто викрав короля кухні? [Текст] : повість. Кн. 1 / А. Гатті, Д. Морозінотто ; іл. С. Турконі ; пер. з італ. Ю. Григоренко. - Х. : Ранок, 2023. - 128 с. : іл. - (Детективи з вусами). - ISBN 978-617-09-7906-3 : 198 грн.

        Якими бувають дракони? Чи завжди вони злі та небезпечні? У цій ілюстрованій збірці зібрано легенди про цих фантастичних істот з різних куточків світу – від Північної Європи до Китаю та Японії. Як з’ясувалося, є багато різновидів драконів і кожен з них – неповторний. Вони бувають мудрими слугами богів та богинь, захисниками природи, дотепними й кмітливими. Не всі дихають вогнем, одні літають, а інші ходять пішки, у кожного своя вдача та звички. А ще вони люблять розповідати неймовірні історії про пригоди інших драконів, які й зібрано у цій книжці.
        Тут є легенда про португальську драконицю на ім’я Кука, про Тараска і святу Марту з Франції, про червоного дракона, який красується на прапорі Уельса, один італійський дракон розповів про Святого Джуліо і дракона з Італії, про жадібного дракона із Скандинавії та про славнозвісного Вавельського дракона, який набридав мешканцям Кракова. А ще тут йдеться про шарканів, драконів, які мешкали в Угорщині, про драконів із казкової Індії та веселих і добрих драконів з Китаю, про Імуґі, який жив у Кореї і міг справджувати бажання, про двох впертих драконів з Перу та про Змія, який жив колись в Київській Русі.

        Орсі, Теа.
Легенди славетних драконів [Текст] / Т. Орсі ; пер. з англ. С. Подоляк ; худож. А. Ланг. - К. : КНИГОЛАВ, 2022. - 64 с. : іл. - (Дитяча полиця). - ISBN 978-617-8012-66-3 : 450 грн.

        Дракон Франклін любить книжки, особливо читати історії вголос, але всі надто бояться навіть поговорити з ним. Одного разу він знайомиться з дівчиною на ім’я Луна, яка замість того, щоб боятися, захоплюється знайомством із Франкліном, нещодавно прочитавши все про драконів в одній зі своїх книжок. Вони одразу стають друзями та безперервно говорять про прочитане: книжки про катання на роликах, короля Артура, павуків та про кунг-фу. Разом вони прагнуть поділитися любов’ю до книжок з іншими, тож відкривають книгарню — летючу книгарню — прямо на спині у Франкліна!

        Кемпбелл, Дж.
Летюча книжкова крамниця Франкліна [Текст] : казка / Дж. Кемпбелл ; пер. з анг. В. Іванової ; іл. К. Гарнетт. - К. : Небо, 2021. - 32 с. : іл. - ISBN 978-617-7537-84-6 : 225 грн.

        У лісовій школі, що розташована на березі мальовничого озера край флоридського лісу, однокласники не можуть дійти згоди та постійно конфліктують.
        Наш герой – п’ятикласник поні Тоні має вирішити цілий ряд непростих для свого віку проблем: подолати булінг, знайти спільну мову з кривдником, допомогти своїй подружці подолати страхи та невпевненість, допомогти собі з тим самим (що ще складніше), сказати правду, коли ком стоїть у горлі… І Тоні успішно з ними справляється!
        Проте не лише в казці, а й у житті на складні питання коли-не-коли знаходяться дуже прості відповіді. Головне – шукати та вірити!
Історія написана двома мовами: українською та англійською. Тож, видання буде корисне та цікаве всім, хто вивчає мову та бажає повправлятися в читанні.

        Карлайл, Р.
Життєствердні історії та пригоди поні Тоні & його друзів [Текст] : казка / Р. Карлайл, Е. Карлайл. - К. : Самміт-Книга, 2023. - 160 с. : іл. - ISBN 978-966-986-478-9 : 225 грн.

       Людство на Землі ще не оговталося від хвороби клодис, що призвела до найбільшої за пів століття пандемії, коли з’являється новий патоген, який інфікує винятково вагітних жінок. Група вчених-імунологів намагається з’ясувати, що він таке і чи пов’язана його поява з нейтринними спалахами, зафіксованими довкола планети.
       Чисельність населення марсіанських Колоній перевищує сто тисяч мешканців, і третина з них — народжені на Марсі. Вони програють суперспеціалістам із Землі боротьбу за робочі місця в наукомісткій економіці Марса і змушені гарувати, мов раби, на низькокваліфікованих ручних роботах. Що більше їх сягає повноліття, то дужче вони прагнуть змін, не усвідомлюючи, що ці зміни ставлять під загрозу саме існування Колоній.
       «Колонія» — перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у ХХІІ?столітті. Це історія про те, що людина, попри всі досягнення цивілізації, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок.

       Кідрук, М.
Колонія. Нові темні віки [Текст] : роман. Кн. 1 / М. Кідрук. - Харків : Бородатий Тамарин, 2023. - 904 с. : іл. - ISBN 978-617-95267-1-8 : 422 грн.

        Початок ХХ століття в Токіо — пора справжнього розквіту, і Аой — молода амбітна журналістка — радіє, що живе в такі чудові часи. Та, коли містом прокочується хвиля таємничих вбивств, вона сприймає це як виклик. Вона мусить викрити злочинця за всяку ціну.
        Вишукуючи докази, Аой помічає старого друга, якого не бачила багато років. Це й не дивно, адже Шютару помер і мав би лежати в могилі, а не ходити містом.
        Аой навіть не здогадується, що Шютару став вампіром і належить до урядового підрозділу, який, власне, добре знає, що відбувається в місті і які темні сили прагнуть захопити Токіо.

        Фуджісава, Б.
Кривавий Марс [Текст] : манга-комікс ; Т. 1 / Б. Фуджісава ; худож. К. Кемурі ; пер. О. Роговський. - Дніпро : Наша Ідеа, 2023. - 186 с. : іл. - ISBN 978-617-8109-40-0 : 170 грн.

        Українська байка в її кращих зразках — у творчості Г. Сковороди, П. Гулака-Артемовського, Є. Гребінки, Л. Глібова, М. Старицького, Б. Грінченка — успішно розвивалася завдяки органічним зв’язкам з фольклорними традиціями.
        Овіяні народною мудрістю, байки українських письменників в алегоричних образах засуджували несправедливість суддів, зажерливість та хабарництво чиновників, необмежену панську сваволю, із співчуттям зображували безправне становище бідняків, їхні мрії та надії на краще життя, вихваляли кмітливість і дотепну вдачу українського народу. У цьому їх сила і незгасна, невмируща життєвість.

Українська байка [Текст] . - Х. : Фоліо, 2023. - 331 с. - (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри). - ISBN 978-617-551-009-4 : 230 грн.

        Унікальний замок-корабель на Тернопільщині вже кілька століть приховує свої таємниці. Місцеві кажуть: він живий і сам диктує долі тим, хто до нього приходить. Чотирнадцятилітня Ліна Блажневич приїздить у Сидорів з прифронтового Лисичанська на канікули та наважується шукати скарби Струсів, які, за переказами, заховані в замку. Але той скарб, який вона знаходить, — значно цінніший!
        Подруги-суперниці, дивні дорослі, перші стосунки і зовсім недитячі питання, що не дають спокою... — Це літо запам’ятається Ліні назавжди.

        Саліна, О. І.
Скарби. Таємниця замку-корабля [Текст] : повість. Кн. 1 / О. І. Саліна. - Х. : Фоліо, 2023. - 206 с. : іл. - (TeenBookTo). - ISBN 978-966-03-9999-0 : 220 грн.

        Звичайний підліток Майло Пайн очікує провести різдвяні канікули в спокої та затишку. Але це нелегко, особливо коли твоя родина веде готельний бізнес із доволі незвичними постояльцями — контрабандистами. Одного морозного вечора Майло чує дзвін унизу, який означає єдине — надії на спокійне домашнє Різдво з тріском провалено. За новим постояльцем прибувають інші, і Майло починає підозрювати, що це не просто гості — у всіх є таємниці. Наступного дня Майло знайомиться з донькою кухарки Медді й знаходить фрагмент загубленої карти. Разом

        Мілфорд, К.
ДІм із зеленого скла [Текст] : роман / К. Мілфорд ; пер. з англ. Ю. Підгорної ; іл. А. Войчук. - К. : Небо, 2022. - 384 с. - ISBN 978-617-7914-46-3 : 370 грн.