Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження лютий 2020 січень 2020
Анонси Оголошення
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

        «Комашка писала нікому» — навдивовижу добрий поетичний світ із дотепними малюнками. Сторінки цієї книжки, насичені справжньою магією слова класика дитячої літератури Григорія Фальковича, поступово відкриватимуть дорослим і маленьким читачам світ фантазій. Діти зможуть побачити своїх однолітків у несподіваних ракурсах, впізнати людські риси у характерах і вчинках тварин, легко запам’ятають назви й вигляд звірів, пташок і комах, а передусім, однієї диво-комашки, яка писала свого незвичайного листа нікому, де «нікому» — це кожному з нас.

Фалькович, Г. А.
Комашка писала нікому [Текст] : вірші / Г. А. Фалькович ; худож. Г. Рогова. - Х. : Віват, 2019. - 48 с. : іл. - (Вірші дітям). - ISBN 978-966-942-105-0 : 195 грн.

       Казково-детективна історія про Сплячу Принцесу — на дуже новий лад!
       У королівстві сталася велика неприємність: утік генерал-бухгалтер, прихопивши королівську скарбницю. Щоб урятувати становище, Король і Головний Радник пан Етикетус вдалися до… хитрощів. І тепер кожен, хто сплатить організаційний внесок і відгадає три загадки, зможе поцілувати Принцесу, яку раптом пойняла сплячка. Ось тільки ця непосида зовсім не хоче ні спати, ні цілуватися…
       І далі події розвиваються так несподівано і стрімко, що читачам точно не доведеться нудьгувати. А кумедні ілюстрації й легкий добрий гумор викличуть дзвінкий сміх.

Кузякін, К.
Кожен може поцілувати принцесу [Текст] : казки про дівчисько з палацу / К. Кузякін ; худож. І. Черняк. - Х. : Віват, 2018. - 80 с. : іл. - (Мрійники). - ISBN 978-617-690-931-6 : 91.56 грн.

        Додому до Майї та Філіпа листоноша приносить пакунок. І в цьому нібито й немає нічого дивного, але ж він адресований… Жахаськові! Хто це? І що в пакунку? Виявляється, що це прибулець, який вирішив провести канікули на якійсь дикій, примітивній планеті… На Майю, Філіпа та їхніх батьків чекає багато несподіванок. І до візиту прибульця вони зовсім не готові! Немає в них ані солоних забарчиків, ані притиканців до гри в босоручки… На щастя, Жахасько приїхав ненадовго — у нього тільки два рочки канікул. Якщо хочете посміятися, прочитайте цю книжку, вона просто ко(с)мічна!

Касдепке, Г.
Жахасько та інші ко(с)мічні оповідки [Текст] / Г. Касдепке ; пер. з пол. ; худож. А. Гулевич. - Х. : Віват, 2019. - 64 с. : іл. - (У вирі пригод). - ISBN 978-966-942-840-0 : 120 грн.

       Ти певно уже знайомий з милим Кротиком та його друзями, героями мультфільмів, створених видатним чеським мультиплікатором Зденеком Мілером. До збірки "Історії в малюнках" увійшли найкращі історії про Кротика: "Кротик і парасолька", "Як Кротик вилікував Мишку", та "Кротик і Орел".

Мілер, З.
Кротик. Історії в малюнках [Текст] : казки / З. Мілер, Г. Доскочилова ; пер. К. Зінкевич. - К. : Перо, 2018. - 206 с. : іл. - ISBN 978-966-462-961-1 : 240 грн.

         Мабуть, Даня — найщасливіша людина в світі. Особливо тоді, коли іде до школи. О, як добре все починається! Потім стає ще краще. У неї з’являється подруга! А згодом стається те, до чого вона не готова. А тоді ще, ще і ще...

Лагеркранц, Рус.
Моє щасливе життя [Текст] : оповідання / Р. Лагеркранц ; худож. Е. Еріксон ; пер. зі швед. Г. Кирпи. - Харків : Читаріум, 2018. - 136 с. : іл. - ISBN 978-617-7329-21-2 : 125 грн.

        Рись – дивовижний і загадковий звір, який мешкає в Карпатах, на Поліссі та в інших місцях України. Це справжня хижачка, але її життя теж сповнене небезпек. Коли рись дбає про малих рисенят, вона завжди на сторожі. Готові підглянути за турботливою мамою-риссю та її грайливими малюками? Захоплива історія, цікаві факти й барвисті ілюстрації цієї пізнавальної книжки допоможуть дітям і дорослим більше дізнатися про чарівний світ природи та її мешканців.

Лущевська, О.
Мама прийшла [Текст] : короткие рассказы / О. Лущевська ; худож. М. Фоя. - Харків : Крокус, 2019. - 24 с. - (Цікава Україна). - ISBN 978-966-97912-1-4 : 60 грн.

       Ви думаєте, вашому синові чи доньці ще рано знайомитися з енциклопедіями? Якщо малюкові вже виповнилося 2 роки — саме час! Роздивляйтеся разом малюнки, читайте тексти, знайомтеся з працелюбними комахами, яскравими метеликами, рогатими жуками, веселими кониками й іншими комахами.
       Книга «Комахи» допоможе маленькому любомудрикові отримати загальне уявлення про комах, вивчити нові слова, дізнатися багато цікавого про світ природи.

Каспарова, Ю.
Комахи [Текст] : енциклопедія / Ю. Каспарова. - Х. : Ранок, 2018. - 32 с. : іл. - (Енциклопедія дошкільника). - ISBN 978-617-09-3729-2 : 50 грн.

       Годі читати про тигрів та бізонів! Попрощайся з гну та пандами! Вони вже нав’язли в зубах.Світ тварин, про яких варто дiзнатися, починаться тут!На нашій чудовій планеті живе безліч унікальних тварин, про яких Ви геть нічого не знаємо: намбат, лінзанг, онагр… і це лише початок.Тож мерщій берися до читання! Ця книжка — приголомшливий коктейль із фантастичних ілюстрацій і захопливих, сповнених дотепних жартів, історій про дивовижну дику природу, якої ми ніколи не бачили.

Браун, М.
Тварини, про яких варто дізнатися [Текст] : унікальні, дивовижні, рідкісні / М. Браун ; пер. з англ. - Х. : Віват, 2018. - 50 с. : іл. - ISBN 978-966-942-682-6 : 117.60 грн.

       «Годинник природи» — чудова можливість вирушити в захопливу мандрівку крізь рік. До того ж із чудовими супутниками: сонечко, метеликами та квітами. Сонце запропонує читачам помилуватися життєдайними променями, якими воно зігріває Землю. А наша рідна планета продемонструє чарівний танок, завдяки якому існують не лише день і ніч,а й весна, літо, осінь і зима. Барвисті метелики покажуть, які перетворення відбуваються з ними протягом року. А квіти подарують малечі незабутній аромат і безліч найрізноманітнішого насіння.
        Стривай! Здається, наш годинник уже почав відлік часу…Тож поспішай у дивовижний світ природи з нами!

Якобс, Уна.
Годинник природи [Текст] : крізь рік із сонцем, метеликами та квітами / У. Якобс. - Х. : Віват, 2019. - 106 с. : іл. - (Енциклопедії). - ISBN 978-966-942-876-9 : 250 грн.

       Самотнім бабусям і дідусям, що живуть у старечому будинку, потрібні помічники. А декому з великого котячого гурту час повчитися піклуватись про інших. Старенькі та 36 і 6 котів зустрінуться. Це знайомство приведе до неймовірних змін у житті людей і котів. Котів, які стануть не лише компаньйонами, але й футболістами і театральними акторами.

Вдовиченко, Г.
36 і 6 котів-компаньонів [Текст] : повість-казка / Г. Вдовиченко ; худож. Н. Гайда. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - 160 с. : іл. - ISBN 978-617-679-685-5 : 155 грн.

       Зовсім несподівано вони натрапляють на сліди злочину й опиняються в епіцентрі кримінального розслідування. Через це під загрозою подорож Стефи до Парижа — приз за перемогу в журналістському конкурсі. А в Яра ще гостріші підстави уникати розмови з поліцією. Про них навіть Стефі не наважується розповісти. Урешті Стефа і Яр вирішують самотужки з’ясувати обставини вбивства журналіста-розслідувача. Їм довелося приймати складні рішення, витерпіти погрози і навіть, скориставшись допомогою загадкового хакера, зазирнути в тіньовий сегмент інтернету — даркнет. У якийсь момент їхні стосунки висітимуть на волосинці. Стефа змушена змінити плани. Яра арештовують. Але вони не тільки розкриють убивство, а й стануть ближчими одне одному. Ну зовсім близькими.

Рижко, О.
Король даркнету [Текст] : повість-детектив / О. Рижко. - К. : Академія, 2018. - 128 с. - ISBN 978-966-580-550-2 : 90 грн.

        Третій прозобукет "Ще не в курсі, але..." поєднує оповідання, різні за настроєм. Їхні герої ні на кого не подібні, та є між ними і спільне: вони відкривають життя по-справжньому.

Ще не в курсі, але... [Текст] : проза. - К. : Академія, 2019. - 176 с. - ISBN 978-966-580-567-0 : 110 грн.

        Піщане — селище з поганою славою. А все тому, що в його околицях вже давно зникають люди, і найчастіше — молоді. Одного разу поліція знаходить там само тіло 26-річного Євгена. Це шокує Ольгу, адже Євген був хлопцем її доньки Яни, з ним вона втекла з дому. Ольга відчуває, що донька в небезпеці, та поліція не квапиться шукати дівчину. Тому Ольга звертається до колишнього правоохоронця Вадима Чотара. Його вже давно цікавлять дивні події, що відбуваються поблизу Піщаного, особливо в зачиненому старому пансіонаті…

Кокотюха, А. А.
Темні таємниці [Текст] : роман / А. А. Кокотюха. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 288 с. - ISBN 978-617-12-5414-5 : 63.92 грн.

       Звичне життя Гані враз різко змінилося. Їй приклеїли образливе прізвисько. На неї посипалися насмішки. Її затролили в мережі. Мама, погрузнувши в роботі, не бачила її проблем. Та ще й учителька неправильно повелася. Жорстокою до Гані була й вулиця. А «красень» Сашко, до якого відчувала щось бентежне, спокійно спостерігав, як над нею глумилися. Дуже багато неприємностей ламало її. Але Ганя не змирилася з таким ставленням до себе. Зрозуміла, що може стати іншою. Вона зайнялася собою, знайшла цікаві справи. І зустріла Ярика…

Шавлач, А.
Пампуха [Текст] : повість / А. Шавлач. - К. : Академія, 2018. - 144 с. - ISBN 978-966-580-551-9 : 105 грн.

       Скільки несподіванок пов’язано з першими побаченнями: в дуже недоречний момент у Нати розстебнувся ліфчик; Коля запрошував у кінотеатр одну дівчину, а за руку в кінозалі тримав іншу; непорозуміння Лалі й Уляни «розрулили» друзі… А в шістнадцятирічної Юльки перше по-крутому нормальне побачення відбулося після провальної спроби звабити того самого хлопця. Конфліктів і непорозумінь — море. Саша тролить Лалі, що посміла закохатися в «її хлопця». Уля підступно мстить Наді, вважаючи її суперницею, хоч насправді Надя робить усе, щоб Уля зустрілася із Сергієм. У героїв оповідань — свої драми. Вони дивуються собі, шукають себе й відчувають велику потребу випустити на волю власні почуття. Уявляють своє перше побачення на всю фантазію. А складається в них не завжди так, як уявляли. Від фейлів не застрахований ніхто. Невдачі теж багато дають.

Перше побачення [Текст] : проза. - К. : Академія, 2018. - 144 с. - ISBN 978-966-580-549-6 : 54.60 грн., 105 грн.

       Ця повість – про самотнього й дивного хлопця-годинникаря. Про намагання втекти від минулого з його ілюзіями, марними очікуваннями та розчаруваннями. Про пошук життєвого сенсу й любові. Про те, як важливо навчитися розуміти час. І слухати своє серце.

Сайко, О.
Нетутешній [Текст] : повість / О. Сайко. - К. : Академія, 2018. - 128 с. - ISBN 978-966-580-543-4 : 90 грн.

       Вона мріяла знайти друзів. Її серце шукало кохання. А її дні були переповнені сльозами від пережитих знущань. І настала мить, коли Міра наважилася помститися тим, хто не давав їй змоги бути собою.

Чернієнко, Ю.
Помста [Текст] : повість / Ю. Чернієнко. - К. : Академія, 2019. - 160 с. - ISBN 978-966-580-565-6 : 105 грн.

       Ця повість про підлітка, який опинився на роздоріжжі почуттів і бажань. Про те, що любов може бути не тільки прекрасним переживанням, а й руйнівною хворобою — все в людині і від неї залежить.

Лілік, О.
Чорний дощ [Текст] : повість / О. Лілік. - К. : Академія, 2018. - 128 с. - ISBN 978-966-580-538-0 : 90 грн.

       У гepoїв пoвicтeй тa oпoвiдaння piзнi icтopiї, aлe вoни бaгaтo в чoму пoдiбнi, бo — юнi. Живуть eмoцiями. Пpaгнуть cпpaвжнocтi. Шукaючи дpужбу, нapaжaютьcя нa пiдcтупнicть. Iнoдi бeзгoлoвo вiдpивaютьcя. Як умiють б’ютьcя зa ceбe i знaxoдять ceбe. У ниx cвiй вимip пpaвeднoгo i гpiшнoгo. I тaк живуть.

Грищенко, С.
Винятки із правил [Текст] : повісті, оповідання / С. Грищенко. - К. : Академія, 2018. - 128 с. - ISBN 978-966-580-545-8 : 90 грн.

       Коти-вояки розкривають свої найприхованіші таємниці!На сторінках путівника вони пояснюють, як і коли виникли лісові Клани, знайомлять із легендарними провідниками та медикотами, влаштовують екскурсію найпотаємнішими куточками власних домівок і розказують про те, чого ніколи і нікому не розповідали. Міфи та щирі зізнання, пророцтва і вояцькі закони, бойові прийоми та містична сила - це все світ котів-вояків, сповнений пригод і захоплюючих подорожей.

Гантер, Е.
Таємниці Кланів [Текст] : путівник по серії / Е. Гантер ; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця ; худож. О. Панченко. - Х. : АССА, 2019. - 176 с. : іл. - (Коти-вояки). - ISBN 978-617-7660-27-8 : 290 грн.

       Попередь друзів - нехай готують свої піжами! Навіщо? Є така прикмета: той, до кого в руки потрапить ця книга, зовсім скоро влаштує грандіозну
вечірку! Чи не віриш в прикмети? Погортай цю книгу. Неможливо встояти від спокуси випробувати хоча б одну з ідей для домашньої вечірки. Ти можеш чітко дотримуватися сценаріїв, а можеш змішувати різні вечірки в одну, ідеальну для тебе і твоїх друзів. В обох випадках, в цій книзі є все необхідне.

Піжамна вечірка [Текст] . - Х. : Ранок, 2018 . - 96 с. : іл. - ISBN 978-617-09-3824-4 : 105 грн.