Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Анонси До Дня Українського козацтва "Від вушок до хвостів" Арт-читання "Космічна подорож" "Напиши листа читачам у 2028 рік!" Творча майстерня Story Time "Хобі - територія" "Невже це все через їжу?" Арт-читання "Привид, який не міг заснути" Мікролабораторія "День народження привида" "Я читаю осінь" "Вікенд з бібліотекою" "Українськомовний ерудит" Мовний простір "Магія спорту" "Кіноклуб" BiblioHab "11+" Акція "Нову книжку - у бібліотечну валізку" "Букняшки" ІТ бібліошкола для дітей
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Батьківський клуб Батьківський клуб
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Державні закупівлі

       Подкін — син ватажка воїнів. Він знає, що колись настане його черга очолити кролячу нору й обороняти її в непевні часи. А поки що він залюбки б’є байдики. Та одного дня на домівку Подкіна жорстоко нападають, тож юні кролики змушені втікати. Зусібіч чигає небезпека, але Подкін повинен захис­тити своїх рідних і спробувати здолати ворога — найжахливішого за всю історію кролячого роду...
       «Легенда про Подкіна Одновухого» — одна з найкращих історій останніх десятиліть. Такі книжки — справжня чи­тацька насолода...

Ларвуд, К.
Легенда про Подкіна Одновухого [Текст] : роман. Кн. 1 / К. Ларвуд ; худож. Д. Ваят ; пер. з англ. Г. Лелів. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. - 288 с. : іл. - (П'ять королівств). - ISBN 978-617-585-210-1 : 150 грн.

       «36 і 6 котів-рятувальників» — нова, уже четверта за ліком книжка котячої епопеї відомої української письменниці Галини Вдовиченко, на яку нетерпляче чекають читачі-шанувальники.
Цього разу невгамовні хвостаті герої створюють котячу рятувальну службу. Коти виїжджають на виклики, проте відчути себе справжніми рятувальниками їм не вдається. Їх переслідує невдача за невдачею: то витягають з автомата з чіпсами єнота, який не вважає себе потерпілим, то вихоплюють з-під коліс на швидкісній трасі загублений кимось пакунок із сухим кормом, та замість подяки отримують звинувачення у крадіжці…

Вдовиченко, Г.
36 і 6 котів-рятувальників [Текст] : повість-казка / Г. Вдовиченко ; худож. Н. Гайда. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. - 170 с. : іл. - (36 і 6 котів). - ISBN 978-617-679-879-8 : 150 грн.

       Веселі пригоди директора видавництва «Голос Гризуни» Джеронімо Стілтона не залишать байдужим нікого, хто цінує гумор і вигадка! У четвертій книзі ти дізнаєшся, як Джеронімо Стілтон разом з вірним другом Пхайносом вдалося розплавити снігову машину і врятувати мишачий народ від підступного зловмисника - таємничого Немо.

Стілтон, Дж.
Дивна пригода у вулкуні Смердувіо [Текст] : казкова повість. Кн. 4 / Дж. Стілтон ; пер. з італ. В. Чайковський. - К. : Рідна мова, 2021. - 120 с. : іл. - (Джеронімо Стілтон). - ISBN 978-966-917-684-4 : 100 грн.

       Пригодницька книга про тролів, гномів та сньофрідів! Найбільше сньофріди люблять спокій. А коли посеред ночі до одного з них навідуються троє гномів, стає зрозуміло: добра не чекай. Викрадено принцесу Ґуніллу — і Сньофрід «саме той», хто зможе її порятувати. Йому доведеться вирушити у тривалу мандрівку, разом із вірними друзями здолати страшні небезпеки та прогнати з Північляндії поганючих тролів! Тож не встиг Сньофрід й оком змигнути, як його неймовірні пригоди почалися…

Стілтон, Дж.
Дивна пригода у вулкуні Смердувіо [Текст] : казкова повість. Кн. 4 / Дж. Стілтон ; пер. з італ. В. Чайковський. - К. : Рідна мова, 2021. - 120 с. : іл. - (Джеронімо Стілтон). - ISBN 978-966-917-684-4 : 100 грн.

       Історія «Таємна робота Санта-Клауса» познайомить з милим Сантою, який понад усе любить свою професію. Та одного дня його звільняють. Куди тепер податись Санта-Клаусу? Він не втрачає надії та пробує себе у ролі офіціанта, аніматора, та навіть, співробітника call-центру. На жаль, такі заняття йому геть не підходять. І чи взагалі існує ще така робота, де він зможе робити дітей щасливими?! Існує! Яка сама? Дізнавайтеся з книги.

Д'іньяціо, М.
Таємна робота Санта-Клауса [Текст] : пригодницька казка / М. д'Іньяціо ; пер. з італ. І. Кащей ; худож. С. Олівотті. - Харків : Читаріум, 2021. - 88 с. : іл. - ISBN 978-617-7329-65-6 : 123 грн.

       Цієї зими лісова соня Еллі прокидається від сплячки раніше. І відразу ж поринає у пригоди: їй треба відшукати власника загубленого подарунка! «Щасливого Різдва тобі, зайчику Казі», — написано на пакуночку. Але що таке Різдво? І де живе зайчик Казі? З подарунком у наплічнику Еллі вирушає у довгий шлях, на якому зустрічає сову Пугу, лиса Фрідо, єнота Кучерика та багатьох інших звірят, які їй допомагають. І кожне звірятко розповідає, як готується до Різдва.
       Ця книжечка — своєрідний путівник на шляху до Різдва: перегортаючи кожну нову сторінку, дітлахи день по дню наближатимуться до нього, а Еллі розповідатиме нову історію. І нарешті малюки і звірята разом зустрінуть чарівне й радісне свято!

Лотт, А.
Таємниця різдвяного подарунка [Текст] : казки / А. Лотт ; пер. з нім. Є. Даскал ; іл. Е. Вавоурі. - Х. : Віват, 2021. - 104 с. : іл. - (Для найменших). - ISBN 978-966-982-517-9 : 180 грн.

       Король так утомився від витівок бешкетних доньок-принцес, що вирішив видати їх заміж. Проте озвався лише один принц. Отож між Б’янкою, Віолеттою й Розаліндою розгорілася суперечка: хто ж із них стане його нареченою? Дівчата так сварилися за звання найкращої й найчудовішої принцеси, що постали перед принцом у зовсім не королівському вигляді. Та й схоже, що цих допитливих непосид значно більше за заміжжя цікавлять пригоди.Ця кумедна історія із цілковито несподіваним кінцем показує, що не обов’язково виходити заміж за принца, щоб стати справжньою суперпринцесою.

Познанскі, У.
Страшенно чудова суперпринцеса [Текст] : казка / У. Познанскі ; пер. з нім. О. Ковальової ; худож. С. Бюхнер. - Х. : Віват, 2021. - 48 с. : іл. - (Мрійники). - ISBN 978-966-982-371-7 : 160 грн.

       Історія чарівних мишей, яка змушує посміхатися, захоплюючи цікавими пригодами. В мальовниче селище Ожиновий Живопліт прийшла осінь – пора заготівлі ласощів на зиму. Допитлива мишка Примула вирішує трохи більше дізнатися про світ навколо та губиться. Її очікують приємні зустрічі, несподівані знахідки та бажаний шлях додому. Справжній скарб книги «Осіння історія» - це малюнки. Вони переносять в щасливий, турботливий, теплий і безпечний світ ніжних вражень і дивовижних пригод. Неймовірну розповідь Джилл Барклем однаково полюблять як бешкетні діти, так і їх мудрі бабусі.

Барклем, Дж.
Весняна історія [Текст] / Дж. Барклем ; пер. з англ. О. Орлової. - Харків : Читаріум, 2021. - 32 с. : іл. - (Ожиновий живопліт). - ISBN 978-617-7329-69-4 : 105 грн.

       Одного разу міська міша пішла в гості до сільської миші. Та з гордістю показала подрузі своє вільне сільське життя. Міська миша була шокована – так багато небезпек і незручностей у селі! Й лише дрібка того, що сподобалося... Пізніше сільська михайлик вирушає в гості до міської – і переживає подібний досвід. Так вони вчаться цінувати вибір інших та щиро любити свій спосіб життя.

Шерер. К
Міська миша та
сільська миша [Текст] : казка / пер. з нім. Р. Матієва ; худож. К. Шерер . - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2020. - 32 с. : іл. - ISBN 978-966-10-6141-4 : 104.25 грн.

       Це вже друга спільна книжечка двох юних творців — письменника Бенаса Берантаса й художниці Вілії Квескайте. У ній найкращі приятелі — білченя й вороненя — потрапляють у нову пригоду. Цього разу в них після веселих ігор до пізньої ночі зникає м’яч. Може, його забрав бабай? І як тепер не вляпатись у бабайку — байку з бабаєм? Гарно проілюстрована історія не лише розвеселить і надихне на створення нових слів і метафор, але й дасть усій сім’ї нагоду поговорити про страхи — адже навіть і найхоробріші мешканці гаю чогось таки бояться.

Берантас, Б.
Бабайка [Текст] / Б. Берантас ; пер. з лит. В. Журба ; худож. В. Квескайте. - Чернівці : Чорні вівці, 2021. - 40 с. : іл. - ISBN 978-617-614-324-6 : 165 грн.

       А що буде, якщо трьох підлітків закинути за кордон без батьків? Думаєте, вони не знайдуть якусь нову пригоду? Ставши заручниками обставин, діти знайомляться з дивакуватим власником 40 собак, який одержимий ідеєю знайти русалку. Та підлітків русалками вже не проймеш, а от стара фотографія і скелет у печері — то інша річ. Надихнувшись, діти кидаються розплутувати клубок, який обов’язково їх до чогось приведе: якщо не до риб’ячого хвоста, то хоча б додому.

Мельниченко, Н.
Северин-на-Купі [Текст] : повість. Кн. 3 / Н. Мельниченко ; худож. А. Гаврилюк. - Вінниця : Теза, 2021. - 192 с. : іл. - ISBN 978-966-421-269-1 : 96.75 грн.

       Івася Бондарука чомусь усі кличуть Бурундуком, і він дуже хоче це змінити. Намагаючись довести, що й він не пасе задніх, хлопчик повсякчас ускочує в якісь халепи. То хоче завести кишенькового чортика, то з’їсть одразу п’ять пачок морозива, то втікає з уроків, хоча його і вважають одним із найтямковитіших учнів у класі. А ще й повсюди заважає ця капосна сусідка по парті Олена Зайко — і про що вона там із подружками перешіптується, озираючись на нього? Це близькі багатьом школярам історії й переживання, які змусять удосталь пореготати над головним героєм і його вдачею. Але все неодмінно закінчиться добре, варто лише залишатися самим собою й вірити у свої сили.

Андрусяк, Іван.
Усі пригоди Бурундука [Текст] : повісті та оповідання / І. Андрусяк ; іл. Н. Гайди. - Х. : Віват, 2021. - 176 с. : іл. - (У вирі пригод). - ISBN 978-966-288-8 : 120 грн.

       Фантастична повість Олександра Гавроша «Врятувати Тараса Шевченка» є продовженням книжки «Музей пригод», яка вийшла друком у видавництві «Фоліо» 2018 року. Одного разу побачивши у Музеї Шевченка вже знайоме крісло-гойдалку — загадковий портал переміщення у часі, — директор Музею раритетів Роман Лук’янович Попадинець вирішує відправитися у ХІХ століття, щоб урятувати Тараса Григоровича від 10-річного заслання у казахські степи. Разом з ним вирушають у мандри часом син Попадинця Ясь та юна хранителька музейних фондів Яна Приймак. Героям доведеться пережити цілий калейдоскоп карколомних при-год — вони побувають у Києві ХІХ століття, познайомляться з Афанасьєвим, який згодом стане Афанасьєвим-Чужбинським, поспілкуються із самим Великим Кобзарем... А чи вдасться їм порятувати його, ви зможете дізнатися, прочи-тавши цю

Гаврош, О.
Врятувати Тараса Шевченка [Текст] : фантастична повість. Кн. 2 / О. Гаврош. - Х. : Фоліо, 2020. - 156 с. : іл. - (Машина часу). - ISBN 978-966-03-8494-1 : 120 грн.

       Світ цікавий і складний, коли починаєш його бачити по-дорослому. Щодня — нові ідеї, сумніви й неоднозначний досвід. Герої оповідань цієї книжки пробують усе, що відкриває життя, наражаються на жорсткі обставини й отримують пекучі удари. Такий їхній шлях назустріч собі. Вони наївні й раціональні, закохані й розчаровані, романтичні й цинічні. Юній героїні непросто сприйняти закоханість однокласника, її бентежить увага вчителя, і їй боязко шукати правильну відповідь на те, що відбувається. Таку ж, як і вона, дівчину переслідують власні помилки, хоч як їй хочеться те забути. Надумане відсторонення від усього романтичного ввергає їхню ровесницю в коловорот подій, у яких дивом ніхто не постраждав. Заманлива гра в інтернеті виявилася насправді смертельно небезпечною. Навіть, здавалося б, у безвиході є шанс довести, що слабачка — це не про тебе, й активувати план «Б». Шість захопливих — драматичних і ліричних — дівчачих історій. А історії дівчат без хлопців не відбуваються.

Бенза, С.
Назустріч собі [Текст] : оповідання / С. Бенза. - К. : Академія, 2021. - 160 с. - ISBN 978-966-580-619-6 : 102 грн.

       Травень 1637 року, містечко Березань неподалік від Переяслава. Дівчинка з дивним прізвиськом Сірка наглядає вночі за копальнею з видобутку селітри. Та ось на копальню вриваються розбійники, щоб при світлі багаття допитати двох викрадених незнайомців — козака і єврея. Заховавшись у могилі, Сірка стає свідком допиту і дізнається дещо дуже таємне і небезпечне…
Хімічна промисловість «із могил», таємниці виготовлення пороху, погоня на болотах, шабельний двобій, «дальнобійники» ХVІІ століття і ще чимало цікавинок та дивовиж чекають на тебе в новій повісті одного з найулюбленіших сучасних українських дитячих письменників Івана Андрусяка. Історія про дружбу і зраду, про підлість і честь, про зародження перших почуттів і одвічну українську проблему самоусвідомлення.

Андрусяк, Іван.
Сірка на порох [Текст] : історично-пригодницька повість / І. Андрусяк. - К. : Фонтан казок, 2020. - 136 с. : іл. - ISBN 978-617-7262-70-0 : 50 грн.

       Наприкінці ХІХ століття барон Фальц-Фейн заснував на півдні України заповідник «Асканія-Нова». Невдовзі настали буремні часи: зміни влади, розгул банд у степах, непевність. Саме тоді дівчинка Стефа вирушає в Асканію разом із батьком-біологом — і опиняється у вирі подій. Ця книжка — про захопливі пригоди посеред унікальної флори й фауни на складному історичному тлі. Та насамперед — про зближення з природою, пізнання себе й рідних і про те, як із неприйняття народжується віддана дружба.

Гаврильченко, А.
Почути "Асканію-Нову" [Текст] / А. Гаврильченко ; іл. П. Дорошенко. - Київ : Портал, 2021. - 144 с. : іл. - ISBN 978-617-7925-26-1 : 166.44 грн.

       Платон Горинь здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі із французької мови та отримав можливість поїхати до Франції, пожити там два тижні і познайомитися з країною. Разом з Марісою, дівчинкою з французької родини, де жив Платон, він пізнає та досліджує відомих митців, які були вихідцями з України та яких знають у світі. Вони відкривають для себе різноманітні стилі та напрямки, творчість Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Соні Делоне та інших. Пригоди підлітків у Франції, які мають змогу розкрити таємницю мистецького щоденника українця, що знався з художниками.

Кирилова, В.
Коні та портрет мого дядька [Текст] / В. Кирилова ; іл. Т. Калюжна. - К. : Моя книжкова полиця, 2021. - 152 с. : іл. - ISBN 978-617-7781-16-4 : 504.46 грн.

       Книжка «Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК?» не закликає повністю відмовитися від пластику, так само як і не заохочує до бездумного його використання. Вона висвітлює загальну картину: з чого виготовляють пластик, як застосовують у різних галузях, чому виникає проблема з використаними пластиковими речами і як людство навчилося з цією проблемою боротися. Достатньо проста, щоб бути зрозумілою дітям, ця книга водночас достатньо глибока, щоби розбудити свідомість дорослих.

Кім, Юн-джу
Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК [Текст] / Юн-джу Кім ; худож. Джі-вон Лі ; пер. з англ. Г. Кирієнко. - Х. : Ранок, 2020. - 40 с. : іл. - ISBN 978-617-09-6416-8 : 125 грн., 100 грн.