Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Довідник безбар'єрності "Довідник безбар'єрності"
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

       Віктор_Робот, найголовніший механік штучної зорі Зоряни, прилітає на Землю до дівчинки Віки – онучки винахідника Зоряни. Його мета – дізнатися, як була створена залізна зірка й для кого вона має світити. Віка не може відповісти на всі запитання Віктора, проте вона має «Щоденник збирача планет». Разом із Віктором_Роботом і Вікою читачі книжки Анастасії Лавренішиної поринуть у світ мрій, астрофізичних теорій та їхнього практичного застосування, полетять на Місяць, перетнуть Усесвіт і знову повернуться на рідну землю.

Лавренішина, А.
Віктор Робот. Щоденник збирача планет [Текст]: повість / А. Лавренішина; іл. Toll de Lavr. - Х.: Ранок, 2021. - 136 с.: іл. - ISBN 978-617-09-7092-3: 130 грн.

       Зук, маленька відьмочка з характером, має нову мрію: вона хоче стати принцесою. Вона хоче носити гарні сукні, зустрічати прекрасних принців, жити в замку… Але життя принцеси – це не лише відпочинок, навіть коли ти відьма!

Блок, С.
Відьмочка, яка мріє бути принцесою [Текст]: казка. Кн. 5 / С. Блок; пер. з фр. О. Колесникова; іл. Н. Убеш. - Дніпро: Наша Ідеа, 2021. - 60 с.: іл. - (Зук). - ISBN 978-617-7678-56-3: 155 грн.

       Ведмедиця прокинулася серед зими і згадала, що завжди мріяла зліпити Сніговика. Та тут вона познайомилася з дуже розумним і не надто ввічливим Кроликом. Чи порозуміються вони? Чи стануть друзями, адже вони такі різні? Які пригоди чекають на них? Відкривай хутчіш книжку і нумо читати!

Гоф, Дж.
Навіть кролики мають недоліки [Текст]: повість. Кн. 1 / Дж. Гоф; пер. з англ. Л. Андрієвська; худож. Дж. Філд. - К.: Форс Україна, 2020. - 112 с.: іл. - (Ведмедиця і Кролик). - ISBN 978-966-993-256-3: 110 грн.

       Це друга книга з серії Маленька зла книжка. Ще більш цікавий квест та страшні (і страшенно захопливі) історії, які вона розповідає читачу. В цьому виданні Книжка розповідає, що відкрила найбільшу у світі таємницю! І обіцяє, що це буде найжахливіше, що читачу колись доводилося читати! Хоча насправді, буде весело, яскраво і дуже незвично. Інтерактивна моторошна забава для безстрашних дітей допоможе дітям полюбити читання.

Міст, М.
Зла маленька книжка 2. Далі ще небезпечніше! [Текст]: повість / М. Міст; пер. з нім. М. Вачко; іл. Т. Гуссунг. - К.: Форс Україна, 2021. - 160 с.: іл. - ISBN 978-966-993-580-9: 145 грн.

       У вашої дитини почав хитатися молочний зуб і йому страшно? Малюк боїться води? Його складно укласти спати? З цими та іншими труднощами дорослішання вам допоможе впоратися серія книжок "Цікавинки про дорослішання". Слухаючи цікаві історії про чотирьох друзів, співпереживаючи їм, дитині буде простіше позбавитися своїх проблем, тому що кожна книжка має справжній терапевтичний ефект!

Кастелльс, Е.
Як у Крокодильчика випав зуб [Текст]: казка / Е. Кастелльс; пер. з англ. Г. Яновської; худож. Ф. Ендерсбі. - Х.: Ранок, 2021. - 36 с.: іл. - (Цікавинки про дорослішання). - ISBN 978-966-7504-29-8: 55 грн.

       На шляху до вміння самостійно читати дитина має зробити п’ять кроків. Подолати їх допоможуть яскраві ілюстрації, веселі історії, улюблені персонажі! Кроки до самостійного читання кожна дитина робить у своєму темпі. Долаючи поступово різні рівні складності, діти набувають усе більшої впевненості. Зустрічай Мачок, Величка, Купера та інших жителів Тролівства!

Депкен, К. Л.
Тролі. Усе про тролів [Текст]: казка / К. Л. Депкен. - Х.: Ранок, 2021. - 32 с.: іл. - (Читання - це легко!). - ISBN 978-966-750-18-39: 60 грн.

       Книги серії «Мишко, Тишко і Яринка» – це турботливі помічники для малят, які пізнають навколишній світ. У кожній пригоді головних героїв – лисички Яринки, ведмедика Мишка та борсука Тишка – є ключі до певних ситуацій, що трапляються в житті кожного малюка та викликають безліч питань.

Бліт, Р.
Тишко вчиться ділитися [Текст] / Р. Бліт; пер. з англ. О. Дятел. - Харків: Жорж, 2019. - 24 с.: іл. - (Мишко, Тишко і Яринка) (Час із книгою). - ISBN 978-617-7853-11-3: 85 грн., 90 грн.

       Знайомтесь, це – Сім Дамжарувсім! Коли він виросте, то стане директором, його батьки у цьому впевнені. Вони – власники знаменитої парфумерної фабрики «Божественні носи», яку Сім незабаром успадкує. Та природа вочевидь помилилася, бо хоч у його батьків нюх, як у ведмедів ґрізлі, Сімів ніс відчуває не більше, ніж, наприклад, ніс його черевика. До того ж, йому набагато цікавіші страуси на сусідському «Обійсті Галабурдів». Коли Галабурди пропонують Сімові, щоб він у майбутньому став страусячим директором, його щастя – безмежне. Та одного дня на їхню ферму приходять три скафандри, і відтоді усе йде шкереберть – на Сіма та його страуса Штрауса насуваються великі клопоти...

Ментен, Т.
Сім дамжарувсім і яйце Янса [Текст]: повість / Т. Ментен; пер. з нідерл. І. Коваль; худож. К. Голланд. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. - 192 с.: іл. - ISBN 978-617-585-212-5: 160 грн.

       Лисеня Мартін живе в Казковому Лісі зі своєю сім’єю: татом, мамою і молодшою сестрою Норою. Щодня з ним відбуваються різні події: одні – радісні, інші – сумні. Мартін дізнається, що таке смуток, гордість, здивування, гнів і бігіто іншого ділиться своїми переживаннями з читачем. У головному герої можна впізнати себе й завдяки історіям лисеняти краще зрозуміти свої емоції та почуття тих, хто тебе оточує.

Кес, К.
Азбука почуттів та емоцій [Текст] / К. Кес; пер. з рос. А. Кутова. - Х.: ПЕТ, 2021. - 64 с.: іл. - ISBN 978-966-925-279-1: 130 грн.

       Книжка для батьків, яким не все одно, чим зайняті діти! Друга книга серії від фахівчині з дитячої психології, авторки численних творів на тему виховання – Мадлен Дені. У дуеті з Мішель Стора – дитячим і підлітковим психологом-клініцистом та спеціалістом із комп’ютерних ігор та їхнього впливу на дітей.
       Спочатку малюк дивиться мультики, швидко вчиться водити пальчиком по планшету, просить встановити гру на телефон… і ось він вже годинами зависає в тік-тоці, ночами стріляє по танках, проживає життя в соцмережах, а уроки робить, одним оком звіряючись з інтернетом.
       І постає питання: який вплив на розвиток дитини може мати нескінченний потік зображень та віртуальних повідомлень.
       Ці чудові інструменти допоможуть дитині ознайомитися з новими технологіями, чи занадто швидко занурять її у віртуальний світ?
       Отже, наше завдання як батьків – проаналізувати вміст цих знаменитих «машин», аби зрозуміти механізм їхньої дії й убезпечити наших дітей від деяких пасток!

Дені, М., Стора, M.
Цифрове дитинство. Гаджети і ТБ: заборонити не можна дозволити [Текст]: маленькі настанови батькам / М. Дені, М. Стора; пер. з фр. Г. Кирієнко. - К.: Артбукс, 2021. - 104 с. - (Вибір супербатьків) (Читати-класно!). - ISBN 978-617-7940-62-2: 175 грн.

       Тринадцятирічний Стюарт – обдарований підліток з мегарозвиненими розумовими здібностями, але в нього не все гаразд із соціальними навичками. Чотирнадцятирічна Ешлі – зірка шкільної тусовки з блискучою зовнішністю і геть не блискучими оцінками. Їхні світи ось-ось зіткнуться, адже Стюартів батько та мама Ешлі вирішують жити разом. Стюарт намагається бути на 89,9 відсотка щасливим, а Ешлі на 110 відсотків у шоці. Зведений брат-ботан може загрожувати її статусу в школі, а вона до того ж мусить приховувати від однокласників справжню причину розлучення батьків... Ешлі та Стюарт – цілковиті протилежності, але все ж таки в них є одна спільна риса: вони, як і всі, складаються з молекул.

Нільсен, С.
Усі ми з молекул [Текст]: роман / С. Нільсен; пер. з англ. К. Сокульської. - Харків: Жорж, 2020. - 316 с. - ISBN 978-617-7853-62-5: 120 грн.

       Ліл Поткін живе в похмурому місті Пеліґан і мріє займатися журналістськими розслідуваннями. Якось Ліл, гаючи час у залі очікування на автобусній станції, натрапляє на дивного сумного хлопчика і пригощає його гарячим шоколадом. А прокинувшись вночі, бачить його у своїй кімнаті. Спершу хлопець не хоче казати, хто він і звідки взявся, та зрештою зізнається: він – привид, і йому потрібна допомога Ліл. Адже дівчинка – єдина, хто бачить його.
       Ліл Поткін і Нед Стаббс прагнуть дізнатися, що ж трапилося з Недлі торік, коли він безвісти зник із сиротинця. Друзі звертаються по допомогу до Ейба Мендрела – детектива на пенсії. Ейб погоджується розплутувати справу Стаббса, якщо Ліл допомагатиме йому в пошуках небезпечного злочинця, який уникнув правосуддя…

Грін, С.
Поткін і Стаббс [Текст]: роман. Кн. 1 / С. Грін; пер. з англ. М. Головко; іл. К. Дж. Маунтфорда. - К.: Рідна мова, 2021. - 360 с.: іл. - (Дитячий детектив). - ISBN 978-966-917-688-2: 225 грн.

       Дванадцятирічний Кайл і ще одинадцять підлітків залишаються на ніч у новій міській бібліотеці, яку створив відомий розробник ігор та епатажний мільярдер Луїджі Лімончелло. Конкурси, солодощі, найсучасніші технології, відеоігри… Ніч сповнена несподіванок! Але ранок дивує ще більше: двері бібліотеки виявляються замкненими. А Кайл із друзями стають живими фішками в новій грі – «Втеча з бібліотеки містера Лімончелло».

Грабенштайн, К.
Втеча з бібліотеки містера Лімончелло [Текст]: роман / К. Грабенштайн; пер. з англ. О. Барабаш. - Х.: Ранок, 2021. - 304 с. - ISBN 978-617-09-6845-6: 170 грн.

       Коли тобі дванадцять, ти чуєш поклик пригод, хоч де живеш і хоч хто твої близькі. А коли ти помічаєш, що дорослі приховують якісь секрети, хіба ж можна втриматись і не влізти в небезпечну авантюру? І тоді ти раптом помічаєш, що дратівливе дівчисько, пихата американка, яку ти змушена розважати на прохання дорослих, – не сильно і дратує, і от ви вже разом ховаєтесь у кузові авто, разом деретесь джунглями до печери знахарки, разом застрибуєте в каное, яке самі ж і поцупили. Та чим закінчаться ваші пригоди?

Бетел, З.
Закликачка акул [Текст]: роман / З. Бетел; пер. з англ. Я. Сиса. - Х.: Ранок, 2020. - 352 с. - ISBN 978-617-09-7078-7: 250 грн., 142.50 грн.

       Вони живуть поміж нас – вітри, онуки Стрибога. Завжди народжуються тут, на берегах Дніпра, зазвичай в одній родині – й дід передає онукові таємні знання та особливі вміння. Однак із Дейвом стається інакше: він народився в Канаді, тож мусить пройти непростий шлях, перш ніж осягнути своє прадавнє українське коріння і відкрити справжнє покликання. Проте вітрові млини на Дніпрових пагорбах манять хлопця, і цьому годі опиратися...
Роман Анни Багряної «Вітрова гора» – глибоке, світле і дуже актуальне українське фентезі; хоч і базоване на стародавній українській міфопоетиці, та напрочуд сучасне.

Багряна, А.
Вітрова гора [Текст]: роман / А. Багряна; худож. С. Музичка. - К.: Наш формат, 2021. - 240 с.: іл. - (Фентезі). - ISBN 978-617-7973-37-8: 220 грн.

       Назад у майбутнє, кажете? Назад до своєї ймовірності – завдання набагато складніше! І вирішувати його Матвій Добровольський мусить самотиною, адже все почалося пізно ввечері, коли він на хвилину вийшов із дому і наткнувся на місцевих хуліганів... Той понеділок узагалі складався кепсько: уранці відключили інтернет, у школі залишили після уроків, а потім мама приголомшила жахливою новиною – з ними тепер житиме чужа дівчинка! І чим міг закінчитися такий день? Утечею від трьох бандитів, які замірилися відібрати в Матвія телефон; поїздкою в напівпорожньому автобусі на околицю міста; відчайдушною спробою сховатися в закинутій бетонній трубі. А ще хлопчина потрапив до альтернативного Всесвіт, де жодного Матвія Добровольського не існує, а замість нього є дівчина на ім’я Милослава! Допомоги чекати немає звідки. Адже навряд чи хто повірить у казку про семикласника, який загубився між світами. Ні вчителі, ні однокласники, ні батьки, ні друзі (яких у Матвія і без того немає).

Ледерман, В.
Теорія неймовірностей [Текст]: роман / В. Ледерман; пер. з рос. Є. Плясецький. - К.: Форс Україна, 2021. - 416 с. - ISBN 978-966-993-296-9: 220 грн.

       13-річна Мін – із роду куміхо, духів лисиць, які вміють перекидатися на будь-що і насилати Чари на людей. Проте сім'я дівчинки намагається не користуватися магією і нічим не вирізнятися серед інших. Життя на їхній бідній брудній планеті нестерпно одноманітне, і Мін рахує дні до свого 15-річчя, коли нарешті зможе вступити до Космічних сил і полетіти звідси. Та схоже, що омріяну подорож доведеться розпочати раніше. Дізнавшись, їло її брата звинувачують у дезертирстві, Мін вирішує з'ясувати правду. Космічні подорожі, пірати, привиди, дракони – на маленьку куміхо чекає безліч небезпечних випробувань у Тисячі світів!

Лі, Юн Ха.
Драконова Перлина [Текст]: роман / Юн Ха Лі; пер. з англ. Г. Литвиненко. - Харків: Жорж, 2021. - 372 с. - (Рік Ріордан представляє). - ISBN 978-617-7853-20-5: 250 грн.

       П’ятнадцятирічна дівчина Лея Мюллер мешкає у провінційному містечку Франції. Вона захоплюється високою модою і створює власний модний блог… Але своє життя Лея вважає надто нудним і непривабливим, тож вона «позичає» зіркове життя однієї модної блогерки і дописує під ніком Шайна. Але одного разу Шайну справді запрошують на показ мод у Парижі! Чим усе закінчиться та чи вдасться Леї досягти своєї мрії, розпочавши з брехні? Зворушливий роман про підліткові проблеми, довіру, родинні цінності та любов.

Вільнуазі, Софі де.
Блог чи життя? [Текст]: роман / Софі де Вільнуазі; пер. з фр. О. Гайдабура. - Х.: Ранок, 2021. - 208 с. - ISBN 978-617-09-6412-0: 150 грн.

       Коли дванадцятирічній Флік Хадсон запропонували вступити до таємного товариства «Дивні світи», вона дуже зраділа. Та дівчинка швидко збагнула, що в магічному мультивсесвіті не все так добре, як здається на перший погляд. В одному світі посеред літа вирують снігові завірюхи, інший невідомо чому покинули, а ще десь безслідно зникають цілі вулиці. Уже незабаром Флік починає порушувати деякі правила товариства, опановуючи мистецтво магії і намагаючись розібратися, що ж тут відбувається. Та чи вдасться їй усе виправити до того, як світи – зокрема і її власний – зникнуть назавжди?

Лапінські, Л. Д.
Дивні світи. Агенція подорожей [Текст]: роман. Кн. 1 / Л. Д. Лапінські; пер. з англ. М. Головко. - К.: Рідна мова, 2021. - 328 с. - (Чарівні світи). - ISBN 978-966-917-622-6: 250 грн.

       Ця книжка – ілюстрована колекція історій про домашніх улюбленців відомих вчених, художників, письменників та музикантів. Ви дізнаєтеся про улюблену пташку Моцарта, яка стала натхненням до створення його відомого концерту для фортепіано з оркестром № 17, а також про письменницю Дороті Паркер, яка так любила тварин, що дозволяла парі кайманів плавати у своїй ванні. А ще про сумного папугу Ейнштейна, якого вчений веселив незвичайними жартами, і про домашнього оленя Фріди Кало, якого вона змалювала на одній зі своїх найвідоміших картин. У цих зворушливих історіях побачите справжній дружній зв’язок між людьми та їхніми домашніми тваринками.

Гальйо, Ана.
Хвостаті друзі [Текст] / А. Гальйо; пер. з ісп. А. Вовченко; худож. К. Квінн. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. - 44 с.: іл. - ISBN 978-617-679-898-9: 165 грн.