Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

      Після нищівної поразки темнони прагнуть реваншу. За допомогою підступного обману вони дізнаються, як послабити хрангелів. І ось вже хрангели стрімко втрачають енергію, а беззахисні дитячі душі їхніх підопічних стають як ніколи уразливими. Війна Світла і Темряви спалахує знову, і хрангели самовіддано кидаються у бій. Вони знов переможуть, тому що на стороні хрангелів — Добро і Любов.

Ініна, Н.
Вартові добра [Текст] : роман / Н. Ініна. - Х. : Ранок, 2016. - 272 с. : іл. - ISBN 978-617-09-2479-7 : 115 грн.

       Та осінь невпізнанно змінила їх, давши несподівані переживання. Їхній гімназійний клас такий самий, як і в усіх гімназіях, а вони — звичайні гімназисти. Ростуть, роблять кроки у світ і борються за територію свого «Я». Як уміють — дружать. І помиляються, як усі.

Морозенко, М.
Я закохалася [Текст] : повість / М. Морозенко. - К. : Академія, 2017. - 128 с. - ISBN 978-966-580-510-6 : 65 грн.

        Мілка і її компанія — комфортний світ дівчат із сорокової школи. У їхні майже шістнадцять усе вабить і складається більш-менш очікувано.Їм кортить пізнати життя в житті, поза межами шкільних занять, недолугих побачень з однолітками і спостережень за «щастям» батьків, які «вже давно не сплять в одному ліжку».

Біла, Н.
Крута компанія [Текст] : повість / Н. Біла. - К. : Академія, 2017. - 160 с. - ISBN 978-966-580-504-5 : 71 грн., 75 грн.

       Раніше Анне Беа, Нільсові та їхнім друзям із найнижчої у школі касти не давали спокою суперкруті. Та, схоже, крутелиці так уже допекли одна одній і всім навколо, що з ними перестали рахуватися. Тепер друзі можуть перевести подих і разом святкувати свою несподівану свободу. Але чи так уже й легко бути суперкрутими і популярними? Чи треба бути у вищій касті, щоб виступати у найкращому шкільному гурті? І чи зможуть нижча і вища касти знайти спільну мову? Все вирішиться під час найфантастичнішої гелловінської вечірки, на яку вас теж запрошено.

Сульберг, А. А.
Суперкруті догралися [Текст] : повість / А. А. Сульберг ; пер. з нор. Н. Іваничук. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 192 с. - ISBN 978-617-679-354-0 : 65 грн.

        Майлзу Голтеру набридло безпечне домашнє існування. Все його життя - це повна відсутність подій, а його одержимість останніми словами видатних людей ще більше змушує його прагнути отого "великого можливо" (як сказав Франсуа Рабле). Він готовий до подорожі, до божевільної втечі. Й тоді на його шляху постає Аляска Янг. Прегарна, розумна, кумедна, сексуальна, саморуйнівна, збентежена й неймовірно приваблива Аляска Янг. Вона сама - ціла подія. Вона затягує Майлза у свій світ, у "велике можливо", вона краде його серце. Відтепер ніколи вже не буде, як раніше.

Грін, Дж.
В пошуках Аляски [Текст] : роман / Дж. Грін ; пер. з англ. В. Назаренко. - К. : КМ-БУКС, 2017. - 288 с. - ISBN 978-617-7409-29-7 : 105 грн.

       Анна — сирота і живе в названих батьків. Серед однокласників щирих друзів у неї немає… Та коли дівчинка опиняється в Літл-Овертоні, селищі на узбережжі, усе змінюється. Там вона знайомиться з Марні, яка живе в загадковому Домі на болоті. З новою подружкою можна ділитися секретами, з нею весело гратися в дюнах і ходити по гриби… Проте іноді Анні здається, що Марні несправжня… Та й чи справжня сама Анна?

Робінсон, Д. Г.
Коли Марні була поруч [Текст] : роман / Д. Г. Робінсон ; пер. з англ. В. Чайковський. - К. : Рідна мова, 2017. - 240 с. - (Світовий бестселер рідною мовою). - ISBN 978-966-917-113-9 : 96 грн.

       Що спільного між знаменитим астрофізиком Стівеном Гокінгом, Мишами-Під-Підлогою, Чорною Дірою і восьмирічним Пйотреком Ястшембським? Що таке Центр управління і хто така Заборонена Тітка? Що страшніше: миші, які оселилися в тебе під підлогою, Чорна Діра, яка розростається під твоїм ліжком, чи другорічник Климур, який відбирає в однокласників речі й гроші, хизуючись своєю силою? На кого можна розраховувати: на сміливу Моніку, яка хоч і пише з помилками, зате вміє битися не гірше за своїх братів, чи на Чорну Діру, яка завиграшки може поглинути все разом із твоїм кривдником? 

Ририх, К.
Про Стівена Гокінга, Чорну Діру та Мишей-Під-Підлогою [Текст] : повість / К. Ририх. - Львів : Урбіно, 2016. - 160 с. - ISBN 978-966-2647-35-8 : 65 грн.

        Продовження історії родини Гефлі. Ґреґ Гефлі розповідає про літні канікули й про свої намагання не вскочити в халепу після повернення до школи, а також зробити так, щоб його старший брат Родрик не розповів нікому про найбільш принизливу подію, що сталася з Ґреґом улітку.

Кінні, Д.
Щоденник слабака. Зоряний час Родрика [Текст] : роман / Д. Кінні ; пер. з англ. В. Ракуленка. - К. : КМ-БУКС, 2017. - 224 с. : іл. - (Світовий бестселер). - ISBN 978-617-7409-42-6 : 125 грн.

       Гляньмо правді у вічі: Ґреґ Гефлі ніколи не перестане бути слабаком. Просто треба, щоб хто-небудь пояснив це Ґреґовому батькові.

Кінні, Д.
Щоденник слабака. Остання крапля [Текст] : роман / Д. Кінні ; пер. з англ. Д. Шостака. - К. : КМ-БУКС, 2017. - 224 с. : іл. - (Світовий бестселер). - ISBN 978-617-7409-81-5 : 125 грн.

       Коли ростеш у незвичайній родині, в якій від тебе немає таємниць, як тут не бути трішки задорослою, як на свої 10 років? Коли твої батьки — письменники, дідусь і бабуся — колишні вчителі, мамині найближчі подруги — бібліотекарка і художниця, а менший двоюрідний братик щомісяця міняє професії — як тут не зростати допитливою й вигадливою дитиною? Катруся намагається зрозуміти світ дорослих, пізнати смерть, дружбу і брехню, почути все живе й неживе навколо, кожну травинку й комашку, дощ і вітер — і ділиться своїми спостереженнями з нами. З цих розповідей перед очима постає особливий і зворушливий світ дитинства, де як рівні зустрічаються діти й дорослі.

Кирпа, Г. М.
Тринадцятий місяць у році [Текст] : повість / Г. М. Кирпа. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 224 с. - ISBN 978-617-679-344-1 : 65 грн.

        Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було 6 зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

Сульберг, А. А.
Хто проти суперкрутих [Текст] : повість / А. А. Сульберг ; пер. з нор. Н. Іваничук. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 208 с. - ISBN 978-617-679-234-5 : 55 грн., 65 грн., 52.50 грн.

        Захоплива історія про величезне місто, в якому живе справжня котяча банда. Вирушаючи на пошуки смаколиків, дорослі коти потрапляють до підступної пастки. Хто ж допоможе хвостатій компанії? Смішні ілюстрації роблять котячі пригоди ще цікавішими!

Метцмаєр, К.
Котяча банда [Текст] / К. Метцмаєр ; іл. Г. Мабіра. - Х. : Віват, 2016. - 32 с.

       Указковій історії, яку створив для тебе один із найталановитіших молодих українських ілюстраторів Ростислав Попський, розповідається про маленьку Дівчинку, яка влітку приїхала до свого Дідуся. Там вона знайомиться з чудернацькими Іржавчиками і стає свідком казкової Ночі Великого Вітру, коли відбуваються нечувані дива...

Малкович, І.
Куди відлітають риби [Текст] : розповідь дівчинки / І. Малкович ; худож. Р. Попський. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 33 с. : іл. - ISBN 978-617-585-114-2 : 140 грн.

       Це подарункове видання презентують наймолодшим читачам два видатні митці – письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро. Дитячий світ – то суцільні дива та неймовірні пригоди. І якими ж яскравими вони постають в оповідках автора знаменитого «Чорного Ворона» під пензлем одного з найкращих європейських ілюстраторів. Паралельний текст англійською стане унікальною допомогою для розумненьких хлопчаків і дівчаток, охочих змалечку вивчити іноземну мову.

Шкляр, В. М.
Песик Гав, соловейко, джміль і два жолуді [Текст] = Woofy the Dog, a Hightingale, a Bumblebee, and two Acorns : оповідання / В. М. Шкляр ; худож. К. Лавро. - Львів : Апріорі, 2016. - 48 с. : іл. - ISBN 978-617-629-319-4 : 175 грн.

         Ваш малюк іще не спить? Можливо, це тому, що він не знає про  чарівне слово «на добраніч»? А може, ви просто ще не співали йому річкової чи котикової колискової? Не знаєте їх? Не біда. Навчитися нових колискових, а ще – рахувати з малечею зорі і маленьких слоненят ви зможете, гортаючи книгу «Колисанки і дрімливі вірші», яку написала мама Старого Лева і маленького Северинка Мар’яна Савка та проілюструвала художниця Олена Левська.

Савка, М.
Колисанки і дрімливі вірші [Текст] / М. Савка. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 28 с. : іл. - ISBN 978-617-679-399-1 : 95 грн.

        Одна польова мишка якось знайшла маленьку горошинку, але не схрумала, а вкрила її тепленько і чекала весни, щоб посадити горошинку в землю. Отак із неї й проросли ці чарівні «Казки-горошинки», в яких лисичка надумала спекти пасочку, а жабка — заспівати краще від самого соловейка, ведмедики вирішили не спати взимку, а дві бджілки-сестрички готували цілющий мед для дітей.

Савка, І.
Казки-горошинки [Текст] : казки / І. Савка ; худож. Н. Анікіна. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 48 с. : іл. - ISBN 978-617-679-403-5 : 85 грн.

        Кожна іграшка – гарна лялька, дерев’яна конячка чи заводна машинка – мріє стати справжньою. Але таке не відбувається за помахом чарівної палички. Вельветовий Кролик одного разу дізнався від старого й мудрого друга таємницю такого перетворення: якщо хочеш стати справжнім, треба, щоб тебе по-справжньому полюбили. Тоді чари дитячої кімнати здійсняться і… трапиться диво.

Вільямс, М.
Вельветовий Кролик, або Як іграшки стають справжніми [Текст] : казка / М. Вільямс. - Х. : Віват, 2016. - 32 с. : іл. - (Маленьке диво). - ISBN 978-617-690-437-3 : 95 грн., 50.40 грн., 70.88 грн.

         Леля — звичайна дівчинка, жвава і весела. Але житло у неї незвичне — вона з татом і мамою живе в будиночку на дереві. Одного дня з’являються лихі сусіди, які хочуть відібрати їхній затишний дім на втіху своєму розбещеному синку, якого дівчинка називає Свинопринцом. Проте рішуча і відважна Леля, дарма що мала, стає на захист будиночка…

Лящинська, Ю.
Леля з будиночка на дереві [Текст] / Ю. Лящинська ; іл. Л. Стецькович. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 128 с. : іл. - ISBN 978-617-679-365-6 : 105 грн.

         Мейзи Хитчинс всегда мечтала стать детективом. Например, таким как великий Гилберт Карингтон. Ведь что для этого нужно? Наблюдательность, пытливый ум и желание восстановить справедливость. Всё это у Мейзи есть в избытке, но пока что она всего лишь двенадцатилетняя девочка, которая работает в пансионате своей бабушки...

Вебб, Г.
Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про вкрадений шестипенсовик [Текст] : повість / Г. Вебб ; пер. з англ. Е. Євтушенко. - К. : Форс Україна, 2017. - 176 с. : іл. - ISBN 978-617-7347-60-5 : 155 грн.

         У новій школі Іді не дуже подобається. Усе змінюється, коли вчителька, міс Корнфілд, відкриває її класові таємницю чарівної зоологічної крамниці. Іда однією з перших отримує чарівну тварину: лиса Раббата, надійного друга, якого їй так не вистачало після переїзду.
         Бенні друг теж не завадить. Як би йому хотілося мати поруч дикого хижака! Тоді всі в класі нарешті почнуть сприймати його всерйоз… Але все пішло шкереберть.
Неймовірні пригоди починаються …

Ауер, М.
Школа чарівних тварин [Текст] / М. Ауер ; іл. Н. Дуллек. - Х. : Ранок, 2017. - 160 с. : іл. - ISBN 978-617-09-3176-4 : 70 грн., 85 грн.

         За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів акул і скатів. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя. Для широкого кола читачів.

Акули і скати [Текст] : 50 найвідоміших видів: міні енциклопедія / пер. з англ. А. Мішти. - К. : КМ-БУКС, 2017. - 56 с. : іл. - ISBN 978-966-923-089-8 : 95 грн.

         Кумедна й захоплива історія про те, як маленька дівчинка Марися захотіла бути не принцесою, а… страшним ненажерливим драконом! Цього не підозрювали ні мама, ні тато, ні бабуся з дідусем. І от могутній дракон полонив мало не всю родину, і лише хоробрий лицар-тато може визволити замкнену у вежі маму-принцесу. Яскраві кумедні малюнки дівчинки-дракона та незвичайний формат книжки потішать маленьких та дорослих читачів!

Касдепке, Г.
Я не хочу бути принцесою [Текст] / Г. Касдепке ; пер. з пол. І. Андрущенка ; худож. Е. Дзюбак. - Х. : Школа, 2017. - 32 с. : іл. - ISBN 978-966-429-446-8 : 135 грн.

         Що гранітна брила робить у кіно? І як продати лосю протигаз? Яким чином гори перебралися до Швейцарії? І як хробачку потрапити до Гонконґу? Світ сповнений загадок, і з кожної можна зробити історію. Франц Голер - майстер таких історій. Його секрет у тому, щоб нічого не сприймати як належне. Треба ставити навіть найдивніші запитання і випробовувати найсмішніші відповіді. Саме так чинять діти, тому вони й сміються з його історій. Варто їх просто почитати (та й батькам буде з чого повеселитися).

Голер, Ф.
Велика книжка [Текст] : історії для дітей / Ф. Голер ; іл. Н. Гайдельбах. - Чернівці : Чорні вівці, 2017. - 320 с. : іл. - ISBN 978-617-614-163-1 : 275 грн.