Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Електронний каталог Електронний каталог

    Уночі, коли люди засинають, місто загарбують тварини. Вони вільно гуляють вулицями, деруться на дахи й балкони, ба навіть їздять у метро! Єнот Пухась і сова Лулу — найзухваліші тварини на світі. Якось уночі вони вирушили на полювання за їжею до супермаркету і натрапили на знаного бешкетника куницика Екі. І відтоді троє друзів-нерозлийвода щовечора зустрічаються на затишному горищі й планують наступну грандіозну пригоду. Разом із зухвалими підкорювачами дахів ви навчитесь не боятися кабанів, долати перешкоди, а також дізнаєтесь, чому варто завжди зберігати спокій.

Ністрат, А.
Зграя з даху [Текст] : повість / А. Ністрат, А. Гюгінг ; худож. А-Л. Кюлер ; пер. з нім. О. Анцупової. - Х. : Віват, 2020. - 152 с. : іл. - (У вирі пригод). - ISBN 978-966-982-112-6 : 155 грн.

       На маленьку Муху (яку насправді звуть Марійка) чекають незвичні зимові свята. Її бабця опиняється в лікарні, і зв’язку з нею майже немає. На Миколая серед інших подарунків дівчинка отримує дивовижний срібний дзвоник, який має чарівну силу. Хто ж їй його подарував і навіщо?
      Мусі потрібно встигнути приготуватися до Різдва і до повернення бабусі, дати раду собі й котові, зграям птаства, що чомусь заполонило місто, загадковій Білій Пані, яка з’явилася невідь-звідки, і головне — розгадати таки таємницю срібного дзвоника. Без найкращої подруги Люсі і найзапеклішого ворога Андрія Муха з усім цим не впоралася б. А ще — не дізналася б, що дива трапляються і навіть найхолодніше серце може розтанути від щирого дружнього дотику.

Мізюк, В.
Муха, дзвоник і Різдво [Текст] : повість / В. Мізюк ; іл. Г. Олійко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. - 240 с. : іл. - ISBN 978-617-679-844-6 : 105 грн.

        Attention, рlease! Ця захоплива книжка — справжній скарб для батьків і дітей. Детективні пригоди, цікаві головоломки, вивчення перших слів і висловів англійською для читачів молодшого шкільного віку, а також справжня дружба й неймовірні пригоди — усе це на її сторінках. Майже всі люди на Землі знають, хто такий Шерлок Холмс. Але не всі знають, що в нього є не менш талановитий нащадок — Шерлок Холмс П’ятий. Як і відомий пращур, маленький Холмс зустрічає «свого» Ватсона, випробовує його на роль помічника — і згодом хлопці засновують детективну агенцію. Та їхня історія не суто класичний детектив, а справжній мозковий штурм для читачів, який сприятиме розвитку логічного мислення, роботі в команді та формуванню правильних цінностей. Перша справа — викрадення перстня старенької леді, яка вважає, що її скарб поцупив страшний ведмідь. Однак ведмеді не носять коштовних прикрас. Детективи й маленькі читачі мають застосувати дедукцію на повну потужність, щоб з’ясувати, хто насправді скоїв злочин.

THiLO.
Шерлок-молодший...і лондонський ведмідь [Текст] : розслідуй злочин-вивчай англійську / THiLO ; пер. з нім. А. Куйбіди ; худож. Н. Ренгер. - Х. : Віват, 2020. - 98 с. : іл. - (Розваги для розумахи). - ISBN 978-966-942-992-6 : 75 грн., 105 грн.

       Тільки-но подивись, як багато різних машин навколо и кожна з них зайнята своєю справою! А чи здогадувався ти, що машинки теж вміють мріяти та полюбляють пригоди? Ні? Тоді герої захопливих оповідань — автомобілі, готові розказати тобі про свої подвиги та заповітні бажання. А про що мрієш ти?

Новицький, Є.
Заводь двигун [Текст] : оповідання / Є. Новицький. - Х. : Ранок, 2020. - 64 с. : іл. - (Кумедні оповідання). - ISBN 978-617-09-6145-7 : 65 грн.

         Весела і динамічна історія про двох маленьких білченят, які повсякчас шукають пригоди і геть нічого не бояться. Їхнє прагнення до нового та незвіданного і є рушійною силою цієї історії. Вона пронизана добрим гумором і чарівною атмосферою зимового лісу. Історія дуже легко і швидко розповідає про вірність, дружбу і сміливість.

Сольська, Є.
Білки, шкіпер, альбатрос, або Історія проте, як виник сноубординг [Текст] : оповідання / Є. Сольська ; худож. А. Босенко. - Х. : Ранок, 2020. - 64 с. : іл. - (Від серця до серця). - ISBN 978-617-09-67285-2 : 125 грн.

        Валерія — щонайсправжнісінька принцеса. Вона дочка короля й королеви, мешкає в замку і веде світське життя. Та водночас Валерія — щонайсправжнісінька блоґерка, яка не лише задумує різноманітні пустощі й капості, не лише втілює задумане в життя, а й розповідає про це всім у своєму блозі. Як поцупити пиріжки з королівської кухні, доки вони ще гарячі, а отже, найсмачніші? Як перехитрити лакея, обвести довкола пальця замкову сторожу, ба навіть подружитися зі страшним тролем і перетворити його на помічника в скоєнні пустощів?

Чаклун, О.
Принцеса-блогерка [Текст] : оповідання / О. Чаклун ; худож. М. Рудюк. - К. : Наш формат, 2020. - 128 с. : іл. - ISBN 978-617-7866-48-9 : 125 грн.

       Пеґґі — маленький мопсик, але серце в собачки велике й сповнене любові. Вона дуже хвилюється, що її подруга Хлоя засмучена напередодні Різдва. Пеґґі хоче допомогти хазяйці, але для цього їй конче треба стати північним оленем.

Свіфт, Белла.
Мопс, який хотів стати північним оленем [Текст] : казкова повість. Кн. 2 / Б. Свіфт ; пер. з англ. Ю. Підгорна ; худож. Н. Джонс. - К. : Рідна мова, 2020. - 144 с. : іл. - (Пригодам час). - ISBN 978-966-917-593-9 : 105 грн.


       Кожен хлопчик уявляє себе лицарем. Коли вирушає з класом у похід. Коли спритно набирає воду у свої пістолети. Коли охороняє фортецю у сторожевій вежі (яка вправно маскується під гірку у дворі). Коли готує смаколик для мами разом із лицарем-татом. І кожен хлопчисько мріє здійснити подвиг! Нехай навіть цим подвигом стане гречана каша на сніданок, яку лицар терпіти не може…

Ран, Ю.
Про лицарів [Текст] : оповідання / Ю. Ран ; худож. Х. Ніколаєва. - Х. : Ранок, 2020. - 32 с. : іл. - (Чарівні історії). - ISBN 978-617-09-6810-4 : 80 грн.


       Відтоді, як у Джуді Муді є щасливе пенні, вона тримає смугу удачі за хвіст. Тож їй обов’язково має пощастити й на шкільній олімпіаді грамотіїв, адже переможцеві випаде нагода помандрувати до Вашингтона, де живе сам президент! Але через одну прикру випадковість її щаслива монетка обертається на талісман невдачі. Чи завадить це Джуді Муді потрапити до Вашингтона? Аж ніяк!

МакДоналд, М.
Джуді Муді й талісман невдачі [Текст] : повість / М. МакДоналд ; пер. з англ. Н. Ясіновська. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. - 176 с. : іл. - ISBN 978-617-679-605-3 : 85 грн.       Ґастон — це малий єдиноріг. Він такий, як і всі інші, або майже такий… Його веселкова грива змінює барви залежно від того, яку емоцію він відчуває! Сьогодні Ґастон радіє. Він не йде до школи, тому може робити все, що заманеться! Але у його рідних багато різних турбот. Поглянь, як він ділитиметься з ними своїм добрим настроєм!   Ці історії навчать висловлювати свої емоції і керувати ними.

Ш'єн Шо Шін, О.
Я боюся [Текст] / О. Ш'єн Шо Шин ; пер. фр. І. Дух ; іл. Орелі Ш'єн Шо Шін. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. - 32 с. : іл. - (Емоції Гастона). - ISBN 978-617-679-872-9 : 85 грн.


       Улі здається, що її зрадили всі — мама, тато, подруга й коханий хлопець, що всюди й у всьому — фальш та обман. І вона не знаходить іншого виходу, як замкнутися у власній кімнаті, щоб назавжди відгородитися від цього оманливого і зрадливого світу. Навіть у дистанційну школу записалася. Дрон утратив після автокатастрофи маму, здатність ходити, перспективи в спорті, кохання. Він не може терпіти жалісливих поглядів, тому не покидає дому. Опинившись у пастці самотності, обоє страждають без любові. Не зізнаючись навіть собі, шукають її. Уля читає книжки із психології й пише повість, навіть намагається дружити з папугою, який до неї прибився. Дрон

Чернієнко, Ю.
Хікі шукають любов [Текст] : повість / Ю. Чернієнко. - К. : Академія, 2020. - 160 с. - ISBN 978-966-580-612-7 : 125 грн.

        Люку Паркеру одинадцять і його захопленням завжди були комікси. Та за вдивовижу невдалого збігу обставин, прибулець Повелитель Зорбон обрав для порятунку двох світів не Люка, а його недолугого старшого брата Зака. Люк скаженіє! Брат не любить коміксів і навіть не хоче носити плащ. Але небезпека вже поруч і хтось має простежити, щоб Зак не облажався.

Соломонс, Д.
Мій брат-супергерой [Текст] : пригодницька повість / Д. Соломонс ; пер. з англ. С. Стець. - К. : Артбукс, 2019. - 336 с. : іл. - (Читати-класно!). - ISBN 978-617-7688-24-1 : 205 грн.

        Відколи Йо себе пам’ятає, вона мандрує зі своїм батьком з одного місця до іншого, що схоже на втечу. Йо геть не в захваті, опинившись нарешті у вогкому й холодному Гамбурзі. Та незабаром вона знайомиться у новій школі з двома симпатичними хлопцями: Адріаном, який навмисне поводиться з нею відсторонено, та з Луїсом, що прагне її товариства. Тож Йо перестає давати раду своїм почуттям — і не тільки їм! Адже вона раптом виявляє у собі здатність бачити чужі спогади...

Роуз Сноу.
Перша книга спогадів [Текст] : роман / Роуз Сноу ; пер. з нім. Т. Рассадкіної. - Х. : Школа, 2020. - 304 с. - (17). - ISBN 978-966-429-655-4 : 130 грн.

       Дванадцятирічна Мар’яна — затята читака. Та їй навіть на думку не спадало, що вона й сама потрапить в історію, сповнену чарів і дивовиж. Разом із родиною дівчинка потрапляє на острів, якого немає на карті. І виявляється, що будинок, у якому вони оселилися, живе своїм життям: повсякчас змінює колір шпалер і ховає речі мешканців. Ба більше: уночі в Мар’янчиній кімнаті нізвідки являється таємнича дівчинка і просить про допомогу. Тож Мар’яна вирішує розкрити всі таємниці Схованого острова. А на шляху її чекають як чаклунські випробування, так і реальні підліткові проблеми: пошук друзів у школі, непорозуміння з батьками, закоханість, перші кроки до втілення мрії й поступове дорослішання.

Ясіновська, Н.
Таємниця Схованого острова [Текст] : повість / Н. Ясіновська ; худож. Н. Олійник. - Х. : Віват, 2020. - 224 с. : іл. - (У вирі пригод). - ISBN 978-966-942-107-4 : 244 грн.       Найліпша подружка Клари їде назавжди, бо її батьки розлучаються. Вигадливі плани втекти й залишитися в рідному місті, з друзями руйнуються. Тепер у Клариному житті, здається, усе летить шкереберть… Однак у «Книгарні бажань» є правило: «Сьогодні невдалий день для поганого настрою», а її власниця пані Сова має талант радити історії для прочитання, які одразу змушують забути про сум. До того ж тут є дзеркало, пан Король і кіт Ґустаф, які вміють розмовляти і завжди готові до нових пригод. Тож Клара бере до рук книжку і запрошує вас приєднатися до компанії! У цій книжці ви знайдете підказки, як виплутатися з халепи, знайти нового друга й підтримувати дружбу на відстані, а також як зрозуміти цих нестерпних дорослих.

Фріксе, К.
Чарівна "Книгарня бажань" [Текст] : повість / К. Фріксе ; пер. з нім. Є. Даскал ; худож. Ф. Прехтель. - Х. : Віват, 2020. - 176 с. : іл. - (Книжкова полиця підлітка). - ISBN 978-966-982-109-6 : 155 грн.

       Книжка розповідає про перший досвід життя в Сполучених Штатах юної українки, яка перенеслася не просто на інший континент, а в цілковито інше середовище. Це історія дорослішання і пізнання з невід’ємними елементами подорожніх нотаток, гумору, детективу і юнацької романтики.

Shark, Anna.
Моя Америка [Текст] : історія однієї мрії / А. Shark ; худож. І. Дибенко. - Х. : Ранок, 2020. - 208 с. : іл. - (Вперед за мрією). - ISBN 978-617-09-6762-6 : 245 грн.

       Дейзі, Гейзел та їхні друзі перебувають на канікулах у Фоллінґфорді, готуються святкувати день народження президентки Детективного товариства. Проте в маєтку трапляється неординарна жахлива подія — і дівчата знову беруться за свою давню детективну справу. Підозрювати доводиться лише присутніх у маєтку, друзів, родичів і навіть батьків, боячись за власне життя. Про усі таємничі події тих вихідних розповідає віцепрезидентка й секретарка Детективного товариства Гейзел Вонґ.

Стівенс, Р.
Миш'як до чаю [Текст] : роман. Кн. 2 / Р. Стівенс ; пер. з англ. Ю. Підгорної. - К. : Небо, 2020. - 288 с. - (Детективне товариство Веллс і Вонг). - ISBN 978-617-7914-02-9 : 215 грн.