Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

      Ця книжка — історично-пригодницький детектив, у героях якого впізнає себе кожен підліток, якому цікаво розкрити джерела свого роду. Тут кмітливі школярі розслідують таємниці життя славетного будівни­чого Якима Погребняка, який на замовлення запорозьких козаків звів унікальний бароковий храм без жодного цвяха. Карколомний сюжет зі справжнім привидом, таємничим підземеллям, дивовижною книгою скрижалей і розколотою кахлею, яку треба відновити, щоб зняти давнє родове прокляття…

Мардус, О.
Ключ до книги скрижалей: повість / О. Мардус ; худож. Н. Дойчева-бУТ. - К. : Фонтан казок, 2016. - 128 с. : іл. - (Книжка про мене).

       Творчу студію «Ґвалт» збурило надзвичайне повідомлення — четверо друзів-студійців отримали ґрант на зйомку анімаційного фільму «Характерник», присвяченого кошовому отаману Івану Сірку. Але під час презентації проекту сталося лихо — раптово і загадково помер історик, який консультував ґрантерів щодо написання сценарію. Чи не може ця смерть бути пов’язана з таємницею, яку свого часу забрав у могилу Іван Сірко?

Тисовська, Н.
Секрети старої стрільниці: роман / Н. Тисовська. - К. : Наш час, 2016. - 256 с. : іл.

        Дереву, яке населяє народ менш ніж два міліметри на зріст, загрожує смертельна небезпека. Дешеве житло Джо Мітча завдає шкоди, дерево від будівництва за допомогою довгоносиків сохне, а його кора вкривається непролазним лишайником. Маленький Тобі в боротьбі за порятунок власної сім'ї і свого народу робить неймовірне відкриття — поза Деревом є інший світ та інше життя. Народ Трави живе у злагоді з природою. Тобі разом із новими друзями повертається на Дерево, щоб урятувати свій світ.

Фомбель, Т.
Тобі Лолнесс. Очі Еліші: роман в 2 кн. Кн. 2 / Т. Фомбель ; пер. з фр. М. Марченко. - К. : Час майстрів, 2016. - 384 с. : іл. - (Рекомендуємо прочитати).

       Першій зразковій гімназії все зразкове – окрім учнів.
       Про гріхи кожного знає лиховісний незнайомець, який називає себе Чорною Рукою. Хто не виконає його наказів, тому непереливки.
       Саме через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Волею долі лише Чорна Рука знає, хто скоїв убивство, в якому звинувачують українського воїна-добровольця.

Кокотюха, А. А.
Гімназист і Чорна Рука: пригодницько-детективна повість / А. А. Кокотюха. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. - 224 с. : іл.

 

 

        Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванад­цятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особли­во коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?

Марченко, М.
Місто Тіней: повість / М. Марченко ; худож. Н. Дойчева-бУТ. - К. : Фонтан казок, 2017. - 360 с. : іл. - (Книжка про мене).

       Багато що мучило Олеся: важко сприймав батька; обурювався, чому така терпляча з ним мама; пережив біль утрати. А потім — вулиця з усіма її загрозами і зовсім не схожими на шкільні колючими уроками.
       Нова повість Сергія Гридіна «Не-ангел» відкриває ще одну грань складного життя юної особистості у власному світі і на межі зі світом дорослих.

Гридін, С.
Не-ангел: повість / С. Гридін. - К. : Академія, 2016. - 144 с.

       Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план...

Рутківський, В.
Гості на мітлі: казкова повість / В. Рутківський. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 240 с. : іл.

 

          Одинадцятирічна Обрі втратила в автокатастрофі тата і сестричку Саванну, а тепер ще й мама, якій не під силу впоратися з цією трагедією, поїхала і залишила дівчинку саму. Невже Обрі втратить і її? Адже бабуся, у якої дівчинка замешкала, не замінить їй сім’ю. Чи знайде Обрі сили жити далі, чи зустріне нових друзів? Чи вдасться  їй зберегти те, що раніше приносило радість, — навіть якщо життя більше не буде таким, як колись?

Лафлер, С.
З любов'ю, Обрі: повість / С. Лафлер ; пер. з англ. Н. Ясинської. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 272 с.

 

       Повість Ольги Купріян "Солоні поцілунки" - про звичайних підлітків зі звичайними проблемами й переживаннями. Вони ще шукають себе, і в них є одне літо для виправлення надзвичайно складних речей.
       Перехідний вік, дорослішання несуть із собою стільки нового, що тільки встигай сприйняти та зрозуміти. Змінюються відносини із батьками та подругами, виникає перше кохання, симпатії та антипатії, сльози розчарувань та нестримний сміх.  Перші кроки дорослого життя такі бажані, такі сумбурні та часто гірки. Читайте та знаходьте спільне із своїми переживаннями. 

Купріян, О.
Солоні поцілунки: повість / О. Купріян. - К. : Академія, 2016. - 128 с. - ISBN 978-966-580-491-8 : 54 грн.

       Як воно бути в «перехідному віці»?
       Звідкіля й куди саме ти «переходиш»?
       А чи можна нікуди не йти?
       А оці «переходи» трапляються лишень із дітьми, чи й дорослі теж мають із тим халепу? Боюся, в тебе у голові ще тисячу й одне запитання окрім тих, що виникли в мене. На всі відразу не відповість жодна книжка. Але ось ця, як мінімум, переконає тебе, що твоїм близьким так само важко переживати «перехідний» вік, як і тобі. І так само весело.

Мацко, І.
Перехідний вік... моєї мами: повість / І. Мацко. - К. : Академія, 2016. - 128 с.

        Маленькийробот Мікробот понад усе полюбляє гратися в хованки. Випадково опинившись на нашій планеті, він заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура. Упевнившись, що хованки тут неперевершені, Мікробот приводить іще сімох друзів-роботів — таких само веселих пустунів і розбишак. І вони вирішують пограти в хованки там, де ще ніхто й ніколи не грав. Але, звісно, без допомоги дітей їм не обійтися…

Чаклун, О.
Мікробот : казки / О. Чаклун ; худож. Я Любарська. - К. : Фонтан казок, 2016. - 64 с. : іл. - (Добра фантастика).

        Навколишній світ такий багатогранний і дивний,що вивчати його цікаво людям будь-якого віку. А особливо дітям! У серії "Енциклопедія для малюків" зібрана найцікавіша інформація з різних галузей науки! Яскраві ілюстрації та перевірені факти дуже сподобаються допитливим читачам,підвищать рівень їхньої ерудиції та нагородять найціннішим,що є у світі-знаннями!

Мотоцикли : найцікавіші факти. - Х. : Віват, 2016. - 24 с. : іл. - (Енциклопедія для малюків).

       Книга «Космос і Земля» у зрозумілій і захопливій формі познайомить юного читача з дивовижними просторами Всесвіту. Із допомогою енциклопедії та уяви школярик зможе дослідити рідну та інші планети, вивчити космос і весь світ, а також поекспериментувати. На кожному розвороті на юного любителя астрономії чекають цікаві факти, завдання або запитання й дивовижні ілюстрації.

Бершова, Н. К.
Космос і Земля / Н. К. Бершова. - Х. : Ранок, 2016. - 64 с. : іл. - (Пізнаємо та досліджуємо).

       Ніколас лише наміриться почистити зуби чи покататись на велосипеді, а хтось одразу дає йому книжку про те, як це потрібно робити. І він починає діяти згідно правил... Та що, коли ти вже прочитав цілу купу повчальних книжок? Авжеж, шукати щось нове!

Тібо, Ж.
Так багато книжок! : оповідання / Ж. Тібо ; пер. з англ. А. Сагана ; худож. Б. Сент-Обена. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2013. - 32 с. : іл.

         Це книжка-картинка про іграшкового Єдинорога, якого загубив хлопчик Макс. Текст про сум Єдинорога і його втрату: як йому без Макса? Єдиноріг не знає, як знайти хлопчика. А Макс не знає, як повернути Єдинорога. І лише збіг обставин таки приводить Єдинорога до Макса. Ілюстрації закладають локацію, персонажів — зовнішності та характери. Книжка розрахована на читачів групи "3-8 років", а також на самостійне читання і читання вголос.

Лущевська, О.
Єдиноріг: оповідання / О. Лущевська ; мал. Н. Шигаєва. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2016. - 32 с. : іл.

        Чи може чудову дитячу книжку, по-справжньому цікаву ровесникам, створити… сама дитина? Мабуть, в ідеалі мало би бути саме так! Принаймні в це щиро вірить дев’ятирічна Софія Шлінчак, яка сама придумала, написала й намалювала цю веселу й добру історію про маленьке левеня Коху і її друзів. Звісно, Софійці допомагали дорослі: писати — тато, журналіст Віктор Шлінчак, малювати — художниця Ная Іващук. Але насправді нам, дорослим, ця книжка переконливо доводить, що талановитою є кожна дитина, і дуже важливо допомогти їй розпізнати і розвинути свій талант.

Шлінчак, С.
Надзвичайні пригоди Кохи, Айка та Дзю : казка / С. Шлінчак. - К. : Фонтан казок, 2016. - 48 с. : іл.

        Ця книжка про дуже примітну дівчинку Риську.
Неслухняні ручки й ніжки дитини допомогли їй перетворити справжнє чудовисько на талановитого художника, що вміє малювати хмарки
Й навіть суворі мама і тато не змогли встояти перед чарівністю нової подруги своєї доньки.

Лоскот, С.
Великі собаки бояться маленьких дівчаток : оповідання / С. Лоскот ; худож. М. Долинний. - Х. : Віват, 2016. - 32 с. : іл. - (Акварель).

         Ця книжка-алігат* відкриє таємниці підземного та підводного світів. І найперше покличе у незвичайну подорож углиб Землі, де читач зустріне спелеологів, шахтарів і пасажирів метро; знайде скам’янілі кістки динозаврів, стародавні предмети, яким сотні років, а також їстівні корені.
         А тоді вирушить у незвичайну подорож глибинами морів і океанів, де зустріне рекордсменів-водолазів і науковців на дослідницьких кораблях, натрапить на казково кольорових риб, морських велетнів і дивних створінь, що живуть у воді. Випробує стародавні підводні човни, зануриться у глибоководні колодязі і відкриє рештки затонулого «Титаніка».

Мізельська, О.
Під землею Під водою : пер. з пол. І. та О. Духів / О. Мізельська, Д. Мізельський. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 108 с. : іл.