Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       Леся Дика і Сергій Василевський — справжнісінькі добрі розбиша­ки. Вони не шукають пригод заради пригод — ними керує добре серце, щира допитливість і палке прагнення справедливості. Незалежно від того, чи йдеться про порятунок кажана, а чи про карколомні пошуки дуже таємничого і страшенно небезпечного злочинця, який викрав у музейників унікальний меч князя Святослава Хороброго.
Дебютна повість Діани Мельникової «Розбишацький детектив» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», який проводить видавництво «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

Мельникова, Д.
Розбишацький детектив [Текст] : повість / Д. Мельникова. - К. : Фонтан казок, 2017. - 208 с. : іл. - (Книжка про мене). - ISBN 978-617-7262-48-9 : 85грн., 90грн.

       Десятеро сучасних українських письменників розповідають про підліткове життя. Їхні герої — допитливі та по-юнацькому вперті, опиняються перед багатьма викликами й спокусами на порозі свого дорослішання. У цих дотепних та глибоких історіях — непрості стосунки з батьками, справжні та вдавані друзі, байдужість і розчарування, несподівані пригоди, перші симпатії, щоденні маленькі й великі перемоги... Коли емоції зашкалюють, коли хочеться бути «крутим» — чи вдасться героям розпізнати, що в житті справді важливе?

10 історій для хлопців [Текст] : оповідання / упоряд. Н. Малетич. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 160 с. : фото. - ISBN 978-617-679-447-9 : 80 грн.

        Після втечі зі школи юна Луїза Діттон зустрічає стару, яка пропонує їй попрацювати служницею в пансіоні, як вона каже, «притулку для заблуканих і заблукалих». Дівчина погоджується і потрапляє до Холодного Чортополоху — загадкового, спустілого й моторошного будинку. Господар — дехто містер Морнінгсайд — моложавий чоловік, справжнього віку якого ніхто не знає. Одного разу Луїза зауважує загадкову книжку — саме вона заманює відпочивальників до похмурого пансіону. Дівчина торкається її. Відтепер вона назавжди прив’язана до моторошного будинку…

Ру, М.
Дом теней [Текст] : роман / М. Ру ; пер. з англ. Е. Боровой. - Х. : Клуб семейного досуга, 2018. - 384 с. : ил. - ISBN 978-617-12-4468-9 : 155грн.

       Ця феєрично-захоплива історія відбувається в сучасному Лондоні. Але не в тому, про який ми знаємо, а в Лондоні, контрольованому чарівниками, де чимало всіляких демонів — джинів, бісів, афритів та інших мастаків магічного світу... Щоб здійснити свій задум, Натаніель — юний учень чарівника — таємно викликає стародавнього (якому п’ять тисяч років!) зухвалого джина Бартімеуса. Перед джином стоїть нелегке завдання — викрасти у Саймона Лавлейса, досвідченого і безмежно жорстокого мага, всемогутній Амулет Самарканда. І ось Бартімеуса з Натаніелем закручує моторошний вир найприголомшливіших пригод...
Цей світовий бестселер уже встиг знайти мільйони відданих шанувальників серед читачів усіх вікових категорій.

Страуд, Д.
Амулет Самарканда [Текст] : трилогія Бартімеуса. Кн. 1 / Д. Страуд ; пер. з англ. В. Панченка. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 408 с. - (Бартімеус). - ISBN 978-617-585-129-6 : 145грн.

         У британському місті Ноттінґем загинув безхатченко, та поліція цією справою не надто переймається. Кіран Вудз, допитливий школяр, який мріє стати журналістом і розслідувати злочини, береться самотужки з’ясувати, що ж трапилось насправді. І куди зникла його бабця, яка одного дня перестала навідуватись до них із мамою. Захоплива і водночас щемка розповідь, написана від імені особливого хлопчика, нікого не залишить байдужим. Вона про те, як нелегко буває жити у сім’ї, коли вітчим ображає маму, як почуваєшся, коли однокласники вважають тебе «не таким», і як це — бути бідним і втратити власну домівку... А ще — це історія про любов, яка здатна подолати всі труднощі і страхи. Історія, від якої — як не раз повторює сам головний герой — «тріскає серце». За цю книжку британська письменниця Кім Слейтер отримала десять літературних нагород.

Слейтер, К.
Розумник [Текст] : повість / К. Слейтер ; пер. з англ. Г. Лелів. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 232 с. - ISBN 978-617-679-495-0 : 90грн.

        Сергій Гридін у своїй новій книжці «І паралельні перетинаються» не боїться чесно і відверто проговорювати болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на свідомість хлопців та дівчат «груп смерті» у соцмережах… Герой повісті Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести порахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій учинок і усвідомлює, що є заради чого жити.

Гридін, С.
І паралельні перетинаються [Текст] : повість / С. Гридін. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 128 с. - ISBN 978-617-679-427-1 : 55грн.

       Чи міг би ти зібрати цілісіньку площу дітей, які би вимагали врятувати собак? А Миха Ватсон, Льоха Холмс і Настя Бонасьє зібрали. І не лише зібрали, а викрили черговий злочин. Цього разу вони полюють на… доґхантерів. 

Есаулов, О. Ю.
Полювання на догхантерів. Справа №12 [Текст] : повість ; пер. з рос. Н. Брискіної / О. Ю. Есаулов. - Вінниця : Теза, 2018. - 156 с. - ISBN 978-966-421-258-5 : 75грн.

       Що робити одинадцятирічному хлопцеві під час канікул, коли ти ніде не їдеш, батьки постійно зайняті, а найкращий друг знайшов собі іншого, крутішого приятеля? Грати на комп'ютері? Вештатися вулицями? Кататися на велосипеді? Розраду Філіп знаходить у своєї тітки Аґнешки, яка ніколи не ставить зайвих питань і нічого не забороняє. А ще в неї є вільний комп'ютер, за яким вона дозволяє Філіпові просиджувати годинами. Несподівано хлопець відкриває в собі вміння розповідати дивовижні історії. Допомагають йому двоє створінь, Ету й Зо, розумнющий пес Бодек, таємничі вовки і, звичайно, тітка-письменниця, яка повсякчас заохочує Філіпа розвивати власну уяву... Чудова, тепла й зворушлива розповідь про непрості стосунки підлітків з батьками, дорослішання й про те, як непогамовна фантазія змінює наше життя на краще.

Касьянович, Д.
Привіт, вовки! [Текст] : повість / Д. Касьянович ; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів : Урбіно, 2018. - 232 с. - ISBN 978-966-2647-48-8 : 99грн.

        Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і… ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

Грьонтведт, Н. Е.
Суперліто [Текст] : повість / Н. Е. Грьонтведт ; пер. з норв. Н. Іваничук. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 344 с. : іл. - ISBN 978-617-679-275-8 : 110грн.

       Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться.
У повісті відомого шведського письменника Ульфа Старка — багато світла й любові, і цей настрій книжки дуже точно відтворила в ілюстраціях Марія Фоя.

Старк, У.
Маленька книжка про любов [Текст] : повість / У. Старк ; пер. зі швед. Г. Кирпа ; іл. М. Фоя. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 112 с. : іл. - ISBN 978-617-679-338-0 : 105грн.

       Велика книжка про мікросвіт живої природи для допитливих дорослих і дітей з великими кольоровими фотоілюстраціями.

Зав'язкін, О. В.
Велика книжка. Мікросвіт [Текст] : для допитливих дорослих і дітей / О. В. Зав'язкін. - К. : Кристал Бук, 2018. - 16 с. : іл. - (Світ навколо нас). - ISBN 978-966-936-633-7 : 35грн.

        «Мікробот і галактичний пірат» — третя книжка з циклу пригод справжнього супергероя су­часних українських дітей, маленького робота Мікробота і його друзів. Цього разу їм протистоїть наймоторошніший у галактиці пірат Зерос! А боротьбу з ним доведеться вести на дивовижній планеті Містерії, де немає нічого сталого — все безперестанку змінює барви й форми… Щоб у таких непростих умовах здобути перемогу і знову врятувати світ, друзі мусять виявити не лише дива кмітливості, а й найкращі душевні якості: доброту, співчуття і, як не парадоксально це зву­чить щодо роботів — людяність!
Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки.

Чаклун, О.
Мікробот і галактичний пірат [Текст] : казка / О. Чаклун ; худож. Я. Любарська. - К. : Фонтан казок, 2017. - 64 с. : іл. - (Добра фантастика). - ISBN 978-617-7262-42-7 : 120 грн.

        Різдво – це час, повний таємниці, радості й дива. Казки Різдва нагадують про зміст цього свята – чудесне Боже народження, повне довіри й ніжності, – і теж можемо, зачудовані, перед цією таємницею зупинитися, побути малими дітьми, з їхньою вірою і простотою прийти привітати новонародженого Месію. Пережити безліч див, які стаються, коли віримо.
Книжка різдвяних казок Богдани Матіяш, повна спокою і лагідності, вчить, як почуватися вдячно у світі, в якому народився добрий Бог.

Матіяш, Б.
Казки Різдва [Текст] : казки / Б. Матіяш ; худож. В. Штанко . - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 124 с. : іл. - ISBN 978-617-679-189-8 : 165грн.

       Патлань зголоднів, ой як зголоднів! А вполювати щось виявляється дуже нелегко. На щастя, він знаходить яйце. Та невдовзі стає зрозумілим, що його не можна зварити чи приготувати яєшню... Бо це не просто яйце, а капсула для мандрівок у часі! Разом зі своїм другом тарганом Патлань потрапляє у світ динозаврів, де знайомиться з ріохазавром, предком найбільших динозаврів, тератозавром, який загубив яйце, рослиноїдним диплодоком, плезіозаврами, що живуть у воді, тарбозавром, тобто родичем тиранозавра, велетенським аргентизозавром, пазурастим теризинозавром, літаючим археоптериксом і багатьма, багатьма іншими. 
Разом з Патланем ми дізнаємося про вік нашої планети, хто такі динозаври і які тварини жили разом з ними.
Нові знання, сповнені гумору інтерактивні завдання, та передусім – чудові ілюстрації Емілії Дзюбак. Найкраща книжка для наймолодших фанів динозаврів!

Дзюбак, Е.
Розкажу тобі, мамо, що роблять динозаври [Текст] / Е. Дзюбак пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів : Урбіно, 2017. - 155 с. : іл. - (Розкажу тобі, мамо). - ISBN 978-966-2647-47-1 : 155 грн.

       Принцеси, боги, воїни... все це ми взяли простісінько з грецької міфології. Сюжети адаптовані й доступні для дітей, знайомлять їх із класичними міфами давнини.

Гальєз, Р. - М.
Принцеси [Текст] : казки Давньої Греції / Р. - М. Гальєз ; пер. з фр. Л. Кононовича. - К. : КМ-БУКС, 2017. - 112 с. : іл. - ISBN 978-617-7535-08-8 : 180грн.

          Чим ближче Новий рік та Різдво, тим сильніше всі чекають подарунків від Санта-Клауса. Але в цей раз не все так просто, адже його ельфи-помічники, на яких трималося стільки роботи, кудись зникли! Тепер Санті доведеться вирушити на їх пошуки щоб зимові свята відбулися та всі отримали свої подарунки.
Наш головний герой побуває на балеті, льодовій ковзанці, засніжених гірських Альпах, параді Сант та у багатьох інших місцях щоб відшукати своїх вірних друзів та помічників. Самому йому не впоратися, але ви ж погодитесь йому допомогти, чи не так? ..
Відшукайте всіх ельфів-помічників у віммельбусі «Де Санта?» та допоможіть казковому святу здійснитися!

Браєн Джонс
Де Санта? [Текст] / пер. з англ. К. Дем’янчука ; худож. Ч. Велон. - К. : Форс Україна, 2017. - 26 с. : іл. - (Подивись і знайди). - ISBN 978-617-7347-65-0 : 215грн.

         Джеронімо Стілтон живе в місті Мишанія і працює головним редактором газети “Гризун” — найвідомішого видання на цілому Мишачому острові. Але коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає в минуле!
...Та цього разу все не так, як зазвичай! Коти-пірати нарешті збагнули, що лише завдяки допомозі професора Вольта Джеронімо Стілтонові щоразу вдається руйнувати їхні плани. Тож вони викрали професора й вислали його в минуле аж на 140 мільйонів років — у часи, коли Землю населяли динозаври. Тепер Джеронімо не зможе покладатися на його допомогу, щоб зупинити котів-піратів. І чи вдасться йому знайти професора Вольта в такому далекому минулому?

Стілтон, Д.
Динозаври наступають [Текст] : всесвітньовідомий комікс з історичними фактами / Д. Стілтон ; іл. Д. Ферраріо, Д. Дзаффароні. - Х. : Ірбіс Комікси, 2016. - 48 с. : іл. - (Джеронімо Стілтон). - ISBN 978-966-97498-4-0 : 105грн.

        …легенько штовхнули скрипучі двері і зробили обережний крок… ще один… ще один. …двері позаду зачинилися! Назад шляху немає… Славко і Оксанка ще не знають, що на них чекають маленький, але справжній дракончик Тишко, блакитний вітер із чарівним капелюхом, а також звичайний незвичайний паркан, який і бурчить, і лається, але заради друзів готовий ставати плотом, мостом та навіть літальним апаратом. Жодна небезпека не зупинить дітей, бо дракончика попри все потрібно повернути його мамі. Тож уперед, назустріч пригодам! Щоб долучитися до них, тобі достатньо просто розгорнути цю захопливу книжку.

Потапова, А. В.
Молочний зуб дракона Тишка [Текст] : повість-казка / А. В. Потапова ; пер. з рос. А. Шевердіної. - К. : Час майстрів, 2017. - 152 с. : іл. - (Рекомендуємо прочитати). - ISBN 978-966-915-174-2 : 185грн.

          Миші — такі само люди, як і ми з вами. Можуть і накапостити, і начуди­ти, — а можуть і подвиг звершити, особливо заради дівчинки чи хлопчика, яка (який) ну дуже подобається. Зрештою, у них, як і в нас, на все свій час: коли балуватися, бешкетувати й котів дратувати, а коли й нору трикімнатну рити і повну комору припасів готувати на зиму…
У цікавущий світ веселих пригод поведе вас гумористична казка-шкрябо­тушка «Миші», яку з неабиякою любов’ю написала й намалювала відома ху­дожниця Соня Атлантова. І ви з подивом виявите, що її яскраві й трішки кумедні персонажі навдивовижу схожі на вас, ваших батьків і дідусів з ба­бусями, друзів, родичів, знайомих — адже це справжня сучасна книжка для сімейного читання.

Атлантова, С.
Миші [Текст] : казка-шкряботушка / С. Атлантова ; іл. С. Атлантова. - К. : Фонтан казок, 2017. - 144 с. : іл. - (Добрі пригоди). - ISBN 978-617-7262-44-1 : 85 грн.