Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

      У романі угорського письменника головною інтригою є пошук зниклого спадку, який хитромудро сховав від жадібних родичів старий Грегорич. Розшукуючи скарб, молодий адвокат, позашлюбний його син, знаходить щось цілком інше, потрапляючи при цьому в чудернацькі й веселі пригоди. Карколомний сюжет, іскрометний гумор та невимушена мова оповіді не дадуть читачеві відірватися від книжки до останнього рядка. Недаремно роман — один з найпопулярніших творів класика угорської літератури

Міксат, К.
Парасолька Святого Петра [Текст] : роман / К. Міксат ; пер. з угор. С. Панька. - К. : Знання, 2016. - 239 с. - (Скарби).

       «Олмейрова примха» — перший роман відомого англійського письменника Джозефа Конрада. Його публікація одразу зробила ім’я Конрада популярним в англійських літературних колах. За цей твір англійська критика прозвала його «Кіплінгом Малайського архіпелагу». Роман і сьогодні приваблює несподіваними поворотами сюжету, психологічною переконливістю, людяністю, глибокими думками автора про вдачу людини, промовистими діалогами, яскравими описами природи й особливостей життя населення Малайського архіпелагу і буде цікавим сучасному читачеві.

Конрад, Д.
Олмейрова примха: історія східної річки [Текст] : роман / Д. Конрад ; пер. з англ. М. Лисиченко. - К. : Знання, 2017. - 223 с. - (English Library).

        Зворушливий і сповнений гумору роман американської письменниці Джин Вебстер “Довгоногий дядечко” — це історія дівчини-сироти Джуді в листах своєму опікунові, якого вона ніколи не бачила. Він послав її на навчання до коледжу з умовою, що кожного місяця вона писатиме йому листи. Джуді із задоволенням виконує поставлену умову: в коледжі їй цікаво, навчання захоплює, її життя повне різноманітних подій і пригод, і їй самій хочеться щиро поділитись з кимось своїми думками і переживаннями, розповісти про перше кохання. Книга має неочікувану кінцівку і викликає у читача відчуття теплоти і надію на щастя.

Вебстер, Д.
Довгоногий дядечко [Текст] : роман / Д. Вебстер ; пер. з англ. А. Ганченко. - К. : Знання, 2016. - 206 с. - (English Library).

       Алай ( нар. 1959 р.) - сучасний китайський письменник тибетського походження, хто поки що єдиний з тибетців спромігся здобути найпрестижнішу китайську літературну премію Моа Дуня (2000 р.). У романі " Коли курява спаде" (1998), який зробив Алая знаменитим, і за яким знято телесеріал, досліджується психологія влади, якою вона постає на грунті тибетського життя середини ХХ століття, до приходу в цей регіон Червоної армії Китаю і приєднання Тибету до КНР. У центрі роману - життя родини місцевого правителя. Оповідь ведеться від імені його нібито недоумкуватого молодшого сина. Читай знайомиться не лише зі способом життя тибетців, а й з пануючими у країні порядками, де були магічне зілля і феодальні чвари, голод і проституція, шлюби та війни, на які йшли заради захоплення земель та влади, - й усе це на тлі відрубування голів, привселюдного побиття, відрізання язик, рук і ніг...

Алай.
Коли курява спаде [Текст] : роман / Алай. - Х. : Фоліо, 2016. - 443 с. - (Карта світу).

        Цей роман – своєрідний екскурс в ХІ століття і заразом молитва за майбутнє сьогоднішньої України.
Головна героїня роману Едігна – внучка Ярослава Мудрого, донька Анни Ярославівни. Дослідники припускають, що молоду вродливу дівчину хотіли видати заміж за нелюба, щоб улаштувати державні справи. Але вона не бажала такої долі й однієї ночі втекла  з Парижа. А оскільки ще з дитинства мріяла про золотоверхий Київ, місто своїх Предків, то попрямувала на схід...

Пишнюк, Т. В.
Божа вивірка [Текст] : роман-молитва / Т. В. Пишнюк. - Чернівці : Букрек, 2016. - 232 с.

       Роман письменника «Важка весна» вийшов друком у 1978 році, його перекладено французькою, німецькою, англійською, італійською мовами. Радко Субан, словенець із Трієста, навесні 1945 року прибуває до санаторію для хворих на сухоти в передмісті Парижа. Позаду — важкі часи гоніння на словенців у фашистській Італії, робота санітаром у німецькому таборі смерті, попереду — лікування в санаторії, повернення до мирного життя. Буяння французької весни, вирування звільненого Парижа та цілюща природа його околиць стають не лише транзитною зупинкою на шляху повернення додому, а й рятівним містком між смертю та життям, подолати відстань між якими наснагу дають весна та кохання...

Пахор, Б.
Важка весна [Текст] : роман / Б. Пахор. - Х. : Фоліо, 2016. - 283 с. - (Карта світу).

       Роман «Герцоґ» вийшов друком у 1964 році, був відзначений Національною книжковою премією США, перекладений багатьма мовами світу. Це історія професора університету Мойсея Герцоґа, який після того, як від нього пішла дружина, забравши доньку, починає шукати сенс буття... Він пише листи, проте не надсилає їх. Його адресати — стародавні і середньовічні філософи, письменники (і вже померлі, і живі), політики (зокрема президент США), давні друзі й вороги, випадкові знайомі... Оригінальний спосіб віднайти себе, розмовляючи з людьми, які не можуть відповісти на твої запитання…

Беллоу, С.
Герцог [Текст] : роман / С. Беллоу ; пер. з англ. В. Чайковського. - Х. : Фоліо, 2016. - 411 с. - (Карта світу)..

       Китай часів «культурної революції», середина 60-х років ХХ століття. Чень Чжень, представник молодої китайської інтелігенції, потрапляє у Внутрішню Монголію — одну з найвіддаленіших і самобутніх провінцій Китаю. Хлопець оселяється в юрті старого монгола Біліґа. Від нього Чень дізнається, що з давніх-давен монголи поклонялися вовку-тотему, який, за їхніми уявленнями, символізує перемогу духу над силами стихій і дає можливість існувати в екстремальних умовах. Поживши серед холодного степу, Чень Чжень поступово відкриває для себе дивовижний, але простий світ кочовиків, побудований на протистоянні людей і вовків…

Цзян Жун.
Вовк-тотем [Текст] : роман / Цзян Жун ; пер. з кит. Н. Кірносової. - Х. : Фоліо, 2016. - 731 с. - (Карта світу)..

       Книжка «Коріння Бразилії» видатного бразильського історика і соціолога ХХ ст. Сержіу Буарке ді Оланди фокусується на аналізі культурних впливів, які домінували від початку розбудови далекого континенту і формували протягом кількох сторіч нову спільноту людей і нову ідентичність з португальців, іспанців, інших європейських колоністів, азіатів, корінних американців та африканців
Дослідження дає можливість зрозуміти, чому і яким чином розквітала й змінювалась європейська культура у великій тропічній країні, де ті традиції були зовсім чужими, а також характер і наслідки такого розвитку.
        Книжка сповнена диханням природи, присмаком історії та відтінками живої країни й долі її мешканців.

Буарке ді Оланда, С.
Коріння Бразилії [Текст] / пер. з португ. О. Воронської. - Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2016. - 240 с.

       Зазвичай малюки люблять відгадувати загадки. Це тренує розум і виробляє спостережливість.
        У віршованих «Загадках» Любові Шостак відгадка у римі та теплих ілюстраціях Наталії Анініної.

Шостак, Л.
Загадки [Текст] / Л. Шостак. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 12 с.

        Веселі «Зимові книжечки» — це найкращій новорічний або різдвяний подарунок для вашого малюка, бо в них ви знайдете найцікавіші вірші талановитих дитячих поетів і найяскравіші пізнавальні малюнки. А незвичайна хвиляста форма книжок сприятиме активізації тактильної діяльності вашої дитини, стимулюючі її загальний розвиток.

Цушко, С.
Зимові забави [Текст] : вірші / С. Цушко. - Х. : Школа, 2015. - 10 с.

        Захоплива історія про величезне місто, в якому живе справжня котяча банда. Вирушаючи на пошуки смаколиків, дорослі коти потрапляють до підступної пастки. Хто ж допоможе хвостатій компанії? Смішні ілюстрації роблять котячі пригоди ще цікавішими!

Метцмаєр, К.
Котяча банда [Текст] / К. Метцмаєр ; іл. Г. Мабіра. - Х. : Віват, 2016. - 32 с.

       Ця невеличка збірка українських колядок стане в нагоді найменшим читачам та їхнім батькам. Книжка яскраво ілюстрована атмосферними малюнками художника Василя Максимовича.

Українські колядки для дітей [Текст] / упоряд. І. Лемко. - Львів : Апріорі, 2016. - 24 с.  

       Зібрані Марією Пилипчак по селах Київщини, Вінниччини, Полтавщини, Чернігівщини, Волині та Прикарпаття впродовж тридцяти п’яти років традиційні українські народні колядки, щедрівки й вінчування стануть у пригоді під час святкування Різдва й Нового року в родині, дитячому садочку чи школі. Слова й мелодії зимових обрядових пісень, запропоновані у цій яскравій, з любов’ю ілюстрованій книжці, допоможуть зберегти родинну традицію, глибокий зміст і мистецьку красу українських зимових свят – від Різдва Христового, новорічних Маланки й Василя до самого Йордану.

Пилипчак, М.
Щедрий вечір, добрий вечір... [Текст] : святкові обряди і звичаї українського народу / М. Пилипчак. - Х. : Клуб семейного досуга, 2016. - 48 с. : іл. - ISBN 978-617-12-1563-4 : 110 грн.

         Видання містить гарно ілюстровані оповідання, які допоможуть сформувати духовний світ дитини у повсякденному житті. За допомогою запитань, які подані після оповідань, діти краще пізнають світ і навчаться доброчинності.

Паронова, В. І.
Щедре Різдво. Мої добрі справи [Текст] : оповідання / В. І. Паронова. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2015. - 32 с.

        "Засинай. Прокидайся" – чотири короткі історії відомої письменниці Галини Вдовиченко для наймолодших читачів.
        Одні з них слід читати дітям на спокійний сон, а інші – на гарне радісне прокидання і зустріч нового дня.
        Це книжка-перевертайка – її можна розгорнути і читати з обох сторін.
        З однієї сторони –"Засинай" – дві історії: про те, як засинають машинки, і про Лялечку, яка казала, що ніколи-преніколи не спить.
        З іншого боку – "Прокидайся" – діти зустрінуть тих самих героїв, але вже вранці.
        Прекрасні ілюстрації до книжки створила художниця Віолетта Борігард.

Вдовиченко, Г.
Прокидайся [Текст] : ранкові історії для маленьких = Засинай : вечірні історії для маленьких / Г. Вдовиченко ; мал. В. Борігард. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 42 с.

        Хоч сміх і не вимірюють у кілограмах, ми запевняємо, що в цій невеличкій книжці вмістилось понад тонну сміху. Щиро сміючись із ліні та не завжди ідеальних вчинків героїв віршів, ти непомітно для себе станеш трішечки кращим.

Костецький, А. Г.
Віршаки-розбишаки [Текст] / А. Г. Костецький. - К. : Час майстрів, 2016. - 36 с.

         У невеличке містечко Белдінґсвілл приїздить маленька сонячна дівчинка Поліанна з невичерпним фонтаном енергії в серці. З її приїздом сірі будні цього містечка поступово перетворюються на цікаву й радісну гру, в яку грає кожен його мешканець. Своїх знайомих дівчинка вчить в усьому шукати привід для радості і бути щасливими.
«Поліанна» Елеонор Портер — це світла, зворушлива, оптимістична історія, яка буде до душі і дітям, і дорослим, адже її хочеться читати і перечитувати знову і знову.

Портер, Е.
Поліанна [Текст] : роман / Е. Портер. - К. : Форс Україна, 2017. - 192 с.