Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

       Симоні - дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв'язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой. У новій школі дівчина мимоволі стає... Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таєм­ницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується...

Старк, У.
Диваки і зануди [Текст] : роман / У. Старк ; пер. зі швед. Г. Кирпи. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 160 с. - ISBN 978-617-679-173-7 : 42 грн.

       Ця книга — один великий і живий лист до українців. Лист із російської в'язниці, яка вже понад рік тримає ту, що стала сим­волом нескореної української нації. Українську НАДІЮ.
       Так хто ж вона, Надя Савченко? Яка вона? Що з того, що ми знаємо про неї, правда, а що вже стає легендою? Вона від­повість вам сама на сторінках цієї книжки. У притаманній їй емоційній манері, пригадуючи навіть дрібні, але важливі по­дії зі свого життя, з яких і були сплетені її характер, вдача, незламність.
       В тексті зберігаються особливості авторського письма.

Савченко, Н. В.
Сильне ім'я Надія [Текст] / Н. В. Савченко. - К. : Юстініан, 2015. - 328 с. : іл. - ISBN 978-617-7039-18-0 : 265 грн.

       Тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі, які здійснили низку крадіжок, розшукуються Інтерполом. Але у своїх злочинах Емі та Ден не винні. Таємна організація, відома як Веспери, викрала сім членів родини Кехілів. Якщо Емі з Деном не дістануть викуп, це означатиме смерть усіх заручників. Досі Емі з Деном удавалося бути на один крок попереду поліції та зберігати життя своєї родини. Але невдовзі все зміниться. Веспер-Один наказує їм украсти «Золотий Ювілей», один із найбільших у світі алмазів. Утім, Емі і Ден не знають, що насправді це лише підстава… і хтось однаково помре.

Сміт, Р.
Кехіли проти Весперів. Незламний [Текст] : роман. Кн. 4 / Р. Сміт. - Х. : Ранок, 2015. - 208 с. - (39 ключів). - ISBN 978-617-09-2352-3 : 85 грн.

       Кав'ярня на розі - чудове місце для зустрічей з найне­сподіванішими людьми. Лідці, котра готується до вступу на економічний і підпрацьовує там кельнеркою, пощастило по­знайомитися з колекціонером забутих книжок. І це змінило життя обох: хтось зумів повернути собі давно втрачений сенс існування, а хтось зрозумів, чому не варто втілювати чужих мрій.

Сайко, О.
Кав'ярня на розі [Текст] : роман / О. Сайко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 172 с. - (Майже дорослі). - ISBN 978-617-679-023-5 : 45 грн.

 

        Понад усе маленький Сару любив маму, братів і молодшу сестричку. Але одного дня він втратив їх усіх... Разом зі старшим братом Сару поїхав до іншого міста — і загубився. П'ятирічний хлопчик опинився у потязі, який відвозив його в невідо­мість... Малюк не знав ані свого прізвища, ані назви містечка, де жив. Він споді­вався, що якийсь із поїздів привезе його додому, але вони тільки відвозили його все далі й далі...
        Лише 25 років по тому Сару зміг обійняти свою стареньку маму. Усі ці роки вона не втрачала надії і чекала, що одного дня її хлопчик повернеться...

Бриерли, С.
Долгая дорога домой [Текст] : роман / С. Бриерли. - Х. : Клуб семейного досуга, 2015. - 224 с. - ISBN 978-966-14-9124-2 : 48 грн.

       Як доречно вбратися на дискотеку, весілля, до школи, з чим носити вишиванку і як використовувати правильно аксесуари? Як додати шарму своєму образу і водночас почуватися невимушено? Чи мусять кольори торбинки та взуття бути ідентичними? Чи варто зловживати косметикою, якщо ти – дівчинка-підліток? На ці та інші дівочі запитання відомий модельєр Оксана Караванська дає відповіді у своїй «Стильній книжці для панянок». А водночас розповідає про цікавинки з історії моди та кумедні епізоди власного дитинства. Книжку проілюструвала Анастасія Стефурак. Координатор проекту - Галина Гузьо.

Караванська, О.
Стильна книжка для панянки [Текст] / мал. А. Стефурак. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 140 с. : іл. - ISBN 978-617-679-156-0 : 115 грн.

       Ці короткі історії не про героїв. Їхні персонажі — звичайні люди з виру щоденних турбот. Буденні сюжети, близькі переживання. Ці історії про те, чого чекають, про що мріють, за чим шкодують. Вони про нас із вами — романтиків у душі. Про честь, совість, обов'язок і, звичайно, про кохання. Вони — про головне.
       «Усе в житті треба заслужити. Щастя не можна купити або виграти в ло­терею. Його треба вистраждати», — ці слова героїні однієї з новел такі гіркі на перший погляд, але й обнадійливі водночас.

Петрикович, З.
Я навчу тебе любити небо [Текст] : повісті / З. Петрикович. - К. : Гамазин, 2015. - 212 с. - ISBN 978-966-279-025-2 : 65 грн.

         Родина де Леєрів була змушена рахувати кожне пенні й не могла собі дозволити примхи. Але повз цього замученого коня з поглядом, повним туги та надії, Гаррі пройти не зміг... У нього було лише вісімдесят доларів. І ці останні гроші він віддав за коня, приреченого на шкуродерню... Хто знав, що невдовзі Сніжок здивує не тільки Гаррі, а й весь світ? Зовсім випадково з'ясувалося, що у безпорідної коняки є дар — брати практично будь-які пере­шкоди і буквально пурхати над бар'єрами! І якось Гаррі зважився виставити Сніжка на престижні змагання...

Леттс, Э.
Снежок [Текст] : роман / Э. Леттс ; пер. с англ. В. Архонтовой. - Х. : Клуб семейного досуга, 2015. - 304 с. - ISBN 978-966-14-9127-3 : 48 грн.

       14-річний Роберт із мамою вирушають до Рима, щоб до­слідити нещодавно віднайдені катакомби. І, звісно ж, Роберт потайки прокрадається туди, щоб самому все розвідати. Але темні тунелі катакомб ховають більше таємниць і небезпек, аніж здається на перший погляд... Хлопчикові до рук потрапляє священний амулет, за яким століттями полюють ченці давнього ордену. Чи зможе Роберт розгадати таємницю Священної Зірки і з'ясувати, що означає стародавнє пророцтво? І чи зможе від­вернути загрозу, що нависла над цілим світом?

Егеланн, Т.
Таємниця катакомб [Текст] : роман / Т. Егеланн ; пер. з нор. Н. Іваничук. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 240 с. - ISBN 978-617-679-175-1 : 60 грн.

       Чудова екранізація! Бестселер від лауреата престижних літературних премій. Захоплива та зворушлива історія сліпої французької дівчинки і боязкого німецкого хлопчика, які під час Другої світової намагаються, хто як може, вижити у круговерті війни, не втратити здатність любити і врятувати найдорожчих людей.
       Це книга про кохання і смерть, про те, що з нами робить війна, і про те що не­видиме світло переможе навіть найбезнадійнішу темряву.

Дорр, Е.
Все те незриме світло [Текст] : роман / Е. Дорр. - Х. : Клуб семейного досуга, 2015. - 352 с. - ISBN 978-966-14-9637-7 : 75 грн.

        Маленька, вічно голодна Ритка живе у селі з сестрою та батьками-пияками. Старанну третьокласницю Марго взяла у свою родину медсестра з дитбудинку. Майже доросла Гошка сподівається, що по­гана слава захистить її від оточуючих. Але в кожної з них є шанс стати щасливою. І всі вони - одна дівчинка. Від того, як повернеться її доля, залежить і те, яке ім'я стане справжнім. Справжні емоції до­зволять читачеві будь-якого віку відчути себе на місці героїв, зму­сять обернутися і, можливо, вчасно простягти комусь руку дружби й підтримки.

Сабітова, Д.
Три твої імені [Текст] : роман / Д. Сабітова ; пер. з рос. К. Міхаліцина. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 192 с. - ISBN 978-617-679-087-7 : 45 грн.

        «Секретний острів» - надзвичайно реалістична і водночас фантастична проза, яка якнайкраще розкриває недоліки й трагічні умови нашо­го сьогодення.
Планета Земля заселена комунофашистськими рабами, які одур­манені пропагандою і вже збайдужіли до всього навколишнього світу. Їх примушують обожнювати свого вождя і лише схвалювати будь-які його Дії.

Білоус, М.
Секретний острів [Текст] : пригодницька повість / М. Білоус. - К. : Гамазин, 2015. - 160 с. - ISBN 978-966-279-034-4 : 40 грн.

 

       Удосконаливши чарівничі знання в англійській приватній школі, Тетяна Окрайчик під новим магічним ім’ям Каве Лізард потрапляє до складу карпатської експедиції. Мета мандрівки - відшукати Двері в Скелі, які відкривають шлях до Чародільських земель. Отримавши від Великого Мольфара Ключ від таємного проходу, юна відьма змушена зробити вибір: чи то залишитись у рідних Карпатах, де на її життя зазіхають могутні чарівники, чи то, зачинивши за собою Двері в Скелі, податись у незвідані простори Чародолу? Що обере героїня - читайте у другій частині трилогії Чароділ.

Щерба, Н.
Чародільський Князь [Текст] : роман / Н. Щерба ; пер. з рос. Н. Косенко. - Х. : Школа, 2016. - 400 с. - (Чароділ). - ISBN 978-966-429-373-7 : 115 грн.

       Всесвітній бестселер, який сколихнув серця мільйонів читачів! Неодноразо­во екранізований роман, який здобув найпрестижніші літературні премії! Історія, яка зворушує та змушує замислитися... Розумово відсталий Чарлі Гордон пого­джується на ризикований науковий експеримент — понад усе він мріє стати ро­зумним. Після надскладної операції на мозку його інтелект дійсно стає блиска­вичним. Але ніхто не міг передбачити, які наслідки спричинить цей дослід...

Кіз, Д.
Квіти для Елджернона  : роман / Д. Кіз ; пер. з англ. В. Шовкуна. - Х. : Клуб семейного досуга, 2015. - 304 с. - (Класна література).

        Родинне дерево — це схема родинних стосунків, що поєднують тебе і твоїх предків, тобто родичів, які народилися раніше за тебе. Намалюй схему родинного дерева і приклей фотографії членів твоєї сім'ї на його різних гілках. Помісти найстаршого вгорі. А наймолодшого — внизу. Ти та твої брати й сестри, звичайно ж, будуть унизу. Потім напиши ім'я кожного під його чи її фотографією. Ти щойно зробив (зробила) своє власне родинне дерево. А допомогла тобі в цьому книга!

Рока, Н.
Родинне дерево [Текст] / Н. Рока; пер. з англ. М. Шурпік ; іл. Роса М. Курто. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2014. - 36 с. : іл. - (Цікаво знати...). - ISBN 978-966-10-3131-8 : 26 грн., 35 грн.

        Збірка пропонує маленькому читачеві казки найвідоміших казкарів світу: Ш. Перро, Г. К. Андерсена, братів Грімм. Їхні неперевершені твори «Червона Шапочка», «Попелюшка», «Хлопчик-мізинчик», «Дюймовочка», «Білосніжка» та інші знають і люблять діти всього світу. Тож на вас чекають улюблені герої, фантастичні пригоди й чарівні перетворення.
        До збірки увійшли такі казки : Білосніжка та сім гномів , Хлопчик-Мізинчик , Русалонька , Дюймовочка , Червона Шапочка , Кіт у чоботях , Попелюшка .
        Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Казки світу [Текст] : збірка казок. - Харків : Пегас, 2015. - 64 с. : іл. - (Скринька казок). - ISBN 978-617-7084-79-1 : 37 грн.

        У цій чудово ілюстрованій книзі зібрано безліч цікавих фактів про дитинчат найрізноманітніших тварин. Для дітей від 3 до 6 років.

Пухнасті малюки [Текст] / пер. з фр. - Х. : Клуб семейного досуга, 2011. - 28 с. : іл. - (Енциклопедія малюка). - ISBN 978-966-14-1340-4 : 34 грн.

        Що не кажіть, а звичайному українському хлопчику Івасику Телесюку неабияк поталанило. От самі подумайте: опинитися у Чудному світі, заприятелювати з видатними казковими персонажами і потрапити з ними в низку неймовірних пригод. Хіба це не везіння? Про перші п'ять пригод Івасика читайте в цій книжці.

Сіяніка, А.
Івасик Телесюк [Текст] : пригодницька казка / А. Сіяніка ; худож. В. Протас. - К. : Країна мрій, 2015. - 144 с. : іл. - ISBN 978-617-538-354-4 : 135 грн.

        У книжці «Відповіді на несподівані запитання вашого малюка» короткі, але цікаві статті допоможуть мамам і татам не лише втамувати дитячу спрагу пізнання світу, а й з користю і задоволенням поспілкуватися з дитиною, розвиваючи її розумові здібності в дружній сімейній атмосфері.

Чуб, Н.
Відповіді на несподівані запитання вашого малюка [Текст] / Н. Чуб. - Х. : Peliсan, 2015. - 160 с. : іл. - (Енциклопедії). - ISBN 978-617-7186-62-4 : 124 грн.

        Зворушлива історія про літачка, з якого часто глузують великі літаки. Але одного дня, далеко в горах, саме він рятує маленького хлопчика. Книжка про те, що ніколи не можна втрачати надії...

Вовк, Н.
Літачок-рятівничок [Текст] : казка / Н. Вовк ; худож. Н. Колпакова. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. - 25 с. : іл. - (Для малят від 2 до 102). - ISBN 978-617-585-067-1 : 98 грн.

        Це серія книг для маленьких читачів. Усі слова поділені на склади. Кожна тема проілюстрована реалістичними картинками. З ними малюк легко познайомиться з тваринами рідного краю.

Тваринний світ лісів [Текст] / уклад. Ю. Каспарова. - Х. : Ранок, 2015. - 24 с. : іл. - (Читаємо по складах). - ISBN 978-617-09-2269-4 : 15 грн.

        Коли наближається найкрасивіше свято року - Різдво, - ведмежа родина вирушає в чудову навколосвітню подорож, щоб відвідати своїх родичів у найвіддаленіших країнах, які також готуються до свята: сплячих Білих Ведмедів на Північному Полюсі, веселих тонкорунних Коал у спекотній Австралії, загадкових жителів Королівства Плюшевих Ведмедиків і чепурненьких ведмежат сузір'я Великої Ведмедиці.

Каспаравічюс, К.
Ведмедрівка [Текст] : казка / К. Каспаравічюс; пер. з лит. О. Рута ; іл. автора. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2012. - 28 с. : іл. - ISBN 978-966-10-2571-3 : 35 грн.

        Безпека життя дітей турбує кожного. Як зробити так, щоб малюки скрізь і завжди почувалися цілком захищеними від будь-яких неприємностей?
Перед вами книжка, яка навчить хлопчиків та дівчаток правил безпеки. У цікавій ігровій формі автор розкаже малятам, як поводитися вдома і в громадських місцях. Книжку адресовано допитливим дітям, їхнім дбайливим батькам, бабусям і дідусям.

Хаткіна, М. О.
Веселі уроки безпеки для слухняних хлопчиків та дівчаток [Текст] : научно-популярная литература / М. О. Хаткіна. - Донецьк : БАО, 2014. - 80 с. : іл. - 3000 экз. - ISBN 978-617-08-0212-5 : 65 грн.

        У повісті для дітей «Відлуння нашої хати» розповідається про дівчинку Даринку, якій було сумно самій, тому вона дуже хотіла братика.
        Проте, коли Ромчик народився, Даринка засумувала ще дужче, адже увага родини тепер зосереджувалася на малюкові.
        Життя Дарусі змінюється, коли на старому горищі вона знайомиться із хлопчиком-відлунням на ім'я Талалайко. Зі своїм новим другом Даринка дізнається багато цікавого про тих істот, які заселяють їхній дім, про дружбу і допомогу.

Винник, Т. А.
Відлуння нашої хати [Текст] : повість / Т. А. Винник ; худож. К. Коляджин. - Чернівці : Букрек, 2015. - 72 с. : іл. - ISBN 978-966-399-695-0 : 90 грн.