Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі


        Народилась у місті Кіровоград (зараз Кропивницький). З раннього дитинства дуже любила читати. Спочатку це були казки, потім додались інші художні та науково-популярні книги. Цікавилась різними жанрами: детективами, науковою фантастикою, пригодницькими творами. Дуже подобалось дізнаватись про археологічні знахідки, давні цивілізації та різноманітні історичні події. А улюбленими предметами в школі були література, англійська мова, історія, географія та математика.

        Має дві вищі філологічні освіти. Працює в загальноосвітньому навчальному закладі вчителем зарубіжної літератури і англійської мови.

        Наталія ніколи не мріяла стати письменником. Іноді писала сценарії та римовані рядки до різноманітних шкільних заходів, час від часу розважала друзів короткими кумедними оповіданнями. Потім несподівано для себе стала писати вірші. А одного разу вирішила написати сценарій фільму-фентезі для молоді. Почала читати фахову літературу зі сценаристики. Так з’явився перший сценарій повнометражного фільму для молодіжної та дорослої аудиторії, а пізніше – твори як для дорослих, так і для дітей. Був навіть написаний сценарій повнометражного мультфільму для сімейної аудиторії, який переміг у Міжнародному літературному конкурсі романів, п’єс, кіносценаріїв та пісенної лірики «Дитяча КороНація» в номінації «Анімація». Далі з’явилися романи, повісті, оповідання. А щоб дізнатись, чи цікаві ці твори, пані Наталія даєїх читати своїм рідним, друзям та учням. Адже для письменника головне – знати, що твори подобаються читачам, що люди знаходять в них щось близьке, цікаве, захоплююче. Це відчуття дає наснагу автору продовжувати писати.

        Всі дитячі захоплення детективами, фантастикою та історією тепер знаходять своє відображення у творах пані Наталії, які вона пише для дітей та молоді. Там є і захопливі сюжеті, і неймовірні пригоди, і фантастичні острови, і вигадані країни. А ще герої, з якими читачеві зовсім не хочеться розлучатись.

        У письменниці є також твори і для підлітків. Це вже зовсім інші повісті та оповідання. Вони про те, що хвилює сучасних тінейджерів – пошук свого «я», дружба, кохання, проблеми в родині, шкільне життя.

        Є в доробку автора і твори для young adults у жанрі сучасної прози, в яких письменниця торкається таких тем, як соціальні стереотипи, труднощі виховання, проблеми взаєморозуміння у родині, складні взаємини між батьками й дітьми, та багатьох інших.

        Серед історичних творів авторки – оповідання для старших підлітків та дорослих, а також повість для дітей «Крим Керіма», яка незабаром вийде у київському видавництві «Портал».

        Твори для молоді й для дорослої аудиторії – це і сценарії фільмів, й історичні оповідання, і романи та повісті як на сучасну тематику, так і в жанрі фентезі.

        Твори Наталії Смирнової перемагали, отримували відзнаки та виходили в фіналі короткі списки таких літературних та сценарних конкурсів, як Міжнародний літературний конкурс романів, п’єс, кіносценаріїв та пісенної лірики «Коронація слова», Міжнародний мультимистецький конкурс «Молода КороНація», Міжнародний мультимистецький конкурс «Дитяча КороНація», Всеукраїнський фестиваль сценарної майстерності «Кіноскрипт», Міжнародний літературний конкурс «Золота троянда», Всеукраїнський конкурс короткої прози імені Івана Чендея, комплексний соціальний комунікаційний проект «Дивись українське – твори своє майбутнє», незалежна міжнародна літературна дитяча премія «СХІД СОНЦЯ», конкурс історичних оповідань «ProМинуле», Міжнародний літературний конкурс «Крилатий Лев», літературний конкурс «Кримський інжир».

        В 2020 році Наталія Смирнова стала лауреаткою Літературної премії імені Арсенія Тарковського (м. Кропивницький) в номінації «Література для дітей».

        Оповідання для дітей молодшого шкільного віку друкувались в журналах «Маленька фея та сім гномів», «Маленький розумник», «ВДГ».

        У 2019 році у видавництві Імекс-ЛТД вийшла друком книга Наталії Смирнової, в яку увійшло оповідання «Лузер», що у 2019 році перемогло в Міжнародному мультимистецькому конкурсі «Молода КороНація» – 2019 у номінації «Оповідання для середнього шкільного віку»,а також повість «Діти, чари, вовкулаки» (сценарій, створений за повістю, став переможцем Міжнародного мультимистецького конкурсу «Молода КороНація» – 2018 у номінації «Кращий кіносценарій (дорослі для дітей)».

        Книга змогла побачити світ завдяки Програмі книговидання у Кропивницькому, започаткована мером міста Кропивницького Андрієм Павловичем Райковичем.

        У 2020 році одне з оповідань Наталії Смирнової увійшло до хрестоматії «Сучасна література рідного краю: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 5-7 класів закладів загальної середньої освіти», яка вийшла у харківському видавництві «Соняшник» і отримала гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». Як повідомила авторка, у цьому творі, як і в багатьох інших, вона не бавиться з хронотопом, символікою та кольорами. Тут немає філософських роздумів. Але є добро і любов, яких так часто не вистачає в нашому житті. Тож письменниця щиро бажає всім любові і добра!

        Готується до друку книга «Крим Керіма». Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня усе це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином – вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще тяжчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Книжка про долю корінного кримського народу з його унікальною життєвою філософією та національною ідеєю. Історія депортації кримських татар, переказана через долю хлопчика Керіма та його родини. В фокусі – пошук сил, щоб жити, віднайдення сенсу, внутрішнього ресурсу та віри у людей».

Дізнатися бiльше:

Твори автора

     
Смирнова Наталія. Друг // Сучасна література рідного краю: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 5-7 класів закладів загальної середньої освіти / упор. Морщавка Ю. О. – Харків, 2020. – С. 172-175. (Серія «Шкільна бібліотека»). Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист Міністерства освіти і науки України від 13.10.2020 №1/11-7043).
Смирнова Наталія. Королева Весна / Наталія Смирнова; мал. О. Ребдело // ВДГ. – 2019 – №3. – С. 20-24.
Смирнова Н. Королева Весна / Н. Смирнова // Маленька фея та сімгномів: щомісячний журнал для дітей 5-9 років. – 2019. – №3. – С. 20-24.
Смирнова Наталія. Королева Весна / Н. Смирнова; мал. О. Ребдело // Маленький розумник. – 2019. – №3. – С. 20-25.
   
Смирнова Наталія. Лілея // Звіяні вітром бездержавності. – Київ, 2019. – С. 65-88.
Смирнова Н. Лісова пригода / Н. Смирнова // Маленька фея та сім гномів: щомісячний журнал для дітей 5-9 років. – 2019. – №7-8. – С. 34-38.

Смирнова Наталія. Лісова пригода // Наталія Смирнова; мал. Д. Скульська // Маленький розумник. – 2019. – №7-8. – С. 34-39.


    
Смирнова Наталія. Лузер: оповідання для серед. шк. віку: Переможець Міжнар. мультимистец. конкурсу «Молода КороНація» – 2019 у номінаціїї «Оповідання для середнього шкільного віку». Діти, чари, вовкулаки: повість: сценарій, створений за повістю – переможець Міжнар. мультимистец. конкурсу «Молода КороНація» – 2018 у номінації «Кращий кіносценарій (дорослі для дітей)» / Наталія Смирнова. – Кропивницький: Імекс, 2019. – 190 с. – (Коронація слова).
     
Смирнова Наталія. Сагдіє означає «щаслива» // Кримський інжир. Демірджі. – Львів, 2020. – С. 67-96.
     
Смирнова Наталия. Хорошо, что у меня есть ты // Двадцать самих лучших: [рассказы и сценарии]: на рус., укр. и белорус. яз.: [сб.: работы лауреатов междунар. лит. премии «Золотая роза»]. – Киев, 2017. – С. 105-110.
Смирнова Н. Чарівна вишня: оповідання / Н. Смирнова //ВДГ. – 2019. – №9. – С. 22-26.
Смирнова Н. Чарівна вишня: оповідання / Н. Смирнова // Маленька фея та сімгномів: щомісячний журнал для дітей 5-9 років. – 2019. – №9. – С. 22-26.
Смирнова Наталія. Чарівна вишня / Наталія Смирнова; мал. О. Ребдело// Маленький розумник. – 2019. – №9. – С. 22-27.

Публікації автора

Гузь О. О. Шолом-Алейхем (1859-1916). «Пісня над піснями» / О. О. Гузь, Н. Б. Смірнова // Зарубіжна література в школах України. – 2015. – №12. – С. 35-44: портр.

Гузь О. О., Смирнова Н. Б. Урок № 35-36 (ІІ варіант) // Зарубіжна література в школах України. – 2015. – №12. – С. 27-34.

Смирнова Н. Б. Довга дорога до себе… (Випробування головного героя у казці Сельми Лагерлеф «Дивовижна подорож Нільса Гольгерсона з дикими гусаками Швецією») / Н. Б. Смирнова // Уроки позакласного читання у 5 класі: інноваційний вимір: методичний посібник / упорядники О. В. Ревнивцева, О. О. Гузь. – Кіровоград, 2015. – С. 38-41.

Смирнова Н. Б. Світ дорослих та світ дітей у повісті Пауля Маара «Що не день, то субота» / Н. Б. Смирнова // Уроки позакласного читання у 5 класі: інноваційний вимір: методичний посібник / упорядники О. В. Ревнивцева, О. О. Гузь. – Кіровоград, 2015. – С. 99-100.

Смирнова Н. Б. Чому пошматували «Джоконду»?: Урок коментованого читання за оповіданням Р. Д. Бредбері «Усмішка» / Н. Б. Смирнова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 1999. – №3. – С. 10-11.

Смирнова Н. Б. Джордж Ноел Гордон Байрон. «Хотів би жити знов у горах» // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 1999. – №12. – С. 16-18.

Смирнова Н. Б. Коли в тобі живе надія...: урок за повістю Клауса Гагерупа «Золота Вежа» / Н. Б. Смирнова // Зарубіжна література в школах України. – 2020. – №5. – С. 37-38.

Смирнова Н. Б. Урок коментованого читання за оповіданням Рене Дугласа Бредбері «Усмішка» / Н. Б. Смирнова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 1999. – №3. – С. 10-11.

Смірновa Н. Б. Уроки №№ 65-68. Методичні рекомендації щодо вивчення повісті Крістіне Нестлінгер «Конрад, або Дитина з бляшанки» // Зарубіжна література в школах України. – 2015. – №4. – С. 49.

Смирнова Н. Б. Чи потрібен Кумі-Орі родині Хогельманів?: урок за повістю-казкою К. Нестлінгер «Начхати нам на огіркового короля!» / Н. Б. Смирнова // Зарубіжна література в школах України. – 2020. – №6. – С. 52-53.

Публікації про автора

Нетреба, Ірина. Наталія Смирнова: «Писати, вчитися й читати» / Ірина Нетреба // Украина-Центр. – 2019. – 31 октября. – С. 14: фот.

Рыбченков Геннадий. Только этого мало / Геннадий Рыбченков // Украина-Центр. – 2020. – 28 мая. – С. 14: портр.

Ресурси Інтернет

Відбулася онлайн-церемонія нагородження переможців Молодої і Дитячої Коронації-2020 [Електронний ресурс] // День: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://day.kyiv.ua/uk/news/221020-vidbulasya-onlayn-ceremoniya-nagorodzhennya-peremozhciv-molodoyi-i-dytyachoyi-koronaciyi. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Дар’єва Яна. Кіровоградські автори перемогли в міжнародному конкурсі [Електронний ресурс] / Яна Дар’єва // Dozor: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://dozor.kr.ua/post/kirovogradski-avtori-peremogli-v-mizhnarodnomu-konkursi-6372.html. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Двоє кропивничанок стали переможцями «Молодої і дитячої коронації – 2020» [Електронний ресурс] // Діалог: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://dialoginfo.org/dvoye-kropyvnychanok-staly-peremozhtsyamy-molodoyi-i-dytyachoyi-koronatsiyi-2020/. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

«Коронація слова 2020» оголосила переможців у номінації «Кіносценарії» [Електронний ресурс] // Детектор Медіа: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://detector.media/production/article/180806/2020-09-21-koronatsiya-slova-2020-ogolosyla-peremozhtsiv-u-nominatsii-kinostsenarii/. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Коронація слова нагородила кращі твори для дітей [Електронний ресурс] // Вечірній Київ: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://vechirniy.kyiv.ua/news/46003/. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Кропивничанка Наталія Смирнова – авторка книги, що читається на одному диханні (ФОТО) [Електронний ресурс] // З перших уст: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/18233-kropyvnychanka-nataliia-smyrnova-avtorka-knyhy-shcho-chytaietsia-na-odnomu-dykhanni-foto. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Молода й дитяча «Коронація слова»: названо переможців-2020 [Електронний ресурс] // Видавничий будинок Еллада: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.ellada-sumy.com/single-post/2020/10/23/молода-й-дитяча-коронація-слова-названо-переможців-2020. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Назвали переможців Молодої і Дитячої «Коронацій слова» [Електронний ресурс] // Укрінформ: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3121431-nazvali-peremozciv-molodoi-i-ditacoi-koronacij-slova.html. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Наталія Смірнова [Електронний ресурс] // Сценарна майстерня: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://www.screenplay.com.ua/authors/?id=277. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Оголосили лауреатів «Коронації слова» 2019 [Електронний ресурс] // Читомо: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://chytomo.com/oholosyly-laureativ-koronatsii-slova-2019/. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Оголошено імена переможців Молодої Коронації-2020 [Електронний ресурс] // Буквоїд: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/events/konkurs/2020/10/20/210830.html. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Переможці Сценарного Фестивалю «КІНОСКРИПТ-2016» [Електронний ресурс] // Кіноскрипт: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://scriptwritersua.wixsite.com/kinoscript/single-post/2016/12/18/переможці-сценарного-фестивалю-кіноскрипт-2016. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Переможці конкурсу «Коронація слова – 2018» [Електронний ресурс] // Пектораль: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://pektoral.com.ua/2018/06/08/peremozhtsi-konkursu-koronatsiya-slova-2018/. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Письменниці з Кропивницького отримали відзнаки в міжнародному літературному конкурсі [Електронний ресурс] // Гречка: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://gre4ka.info/kultura/52662-pysmennytsi-z-kropyvnytskoho-otrymaly-vidznaky-v-mizhnarodnomu-literaturnomu-konkursi. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Письменницю з Кропивницького відзначили в конкурсі «Молода КороНація» [Електронний ресурс] // Гречка: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://gre4ka.info/kultura/51865-pysmennytsiu-z-kropyvnytskoho-vidznachyly-v-konkursi-moloda-koronatsiia. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Письменниця з Кропивницького стала дипломантом міжнародного літературного конкурсу [Електронний ресурс] // CBN: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://cbn.com.ua/2019/09/10/pysmennytsya-z-kropyvnytskogo-stala-dyplomantom-mizhnarodnogo-literaturnogo-konkursu/. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Сметанко Наталія. Кропивницька письменниця Наталія Смирнова: в усіх моїх творах відкриті кінцівки, я не люблю ставити крапку / Наталія Сметанко [Електронний ресурс] // Рідний край: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://rk.kr.ua/kropivnitska-pismenntsja-natalija-smirnova-v-usih-moih-tvorah-vidkriti-kintsivki-ja-ne-ljublju-staviti-krapku. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

У Кропивницькому місцева письменниця презентувала книгу для підлітків [Електронний ресурс] // DepoКропивницький: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://kr.depo.ua/ukr/kr/u-kropivnitskomu-mistseva-pismennitsya-prezentuvala-knigu-dlya-pidlitkiv-202002261121099. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Саржевський Анатолій. У Кропивницькому презентували книгу прози молодої письменниці (ФОТО) [Електронний ресурс] / Анатолій Саржевський // Златопіль: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-knygu-prozy-molodoyi-pysmennytsi-foto. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.

Юхименко Ольга. Урок літератури рідного краю (Кіровоградщина). Н. Смирнова «Лузер» / Ольга Юхименко // На урок: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://naurok.com.ua/urok-literaturi-ridnogo-krayu-kiroovgradschina-n-smirnova-luzer-148624.html. – (Дата звернення 2.02.2021). – Назва з екрана. – Мова укр.