Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Реконструкція Набережної Інгулу


        Реконструкція Набережної Інгулу – найбільший громадський проект міста Кропивницького. Від вулиці Михайлівської (колишня Кірова) до Вокзальної берег річки кардинально зміниться. Простір буде розбитий на тематичні зони – спортивну, фестивальну, зону відпочинку, музей під відкритим небом, велодоріжки і багато іншого. За попереднім кошторисом проект оцінюється в 201 мільйон гривень.

        Річка Інгул має великі екологічні проблеми. У місті довжина річки всього 16,5 кілометра, але під час повені можуть бути підтоплені до 300 гектарів землі. Річці не вистачає води. Пересихають її витоки в Новомиргородському та Олександрівському районах. Швидкість річки – 1,8 кілометра на годину – мала. У центрі Кропивницького річка заростає. Проект Набережної розробили в 1973 році, але очисні ввели лише в 1991-му і за тимчасовою схемою. Більшість стоків скидається за дамбою на Михайлівській вулиці. У центрі вода цвіте, а за дамбою – чиста. У новому проекті передбачено, щоб зливові стоки потрапляли в річку раніше дамби, це очистить її центральну частину. Масштабний проект передбачає розбудову Набережної за певними зонами.

        Дитяча зона – для відпочинку родин з дітьми пропонують відвести ділянку Набережної навпроти податкової й облаштувати там ігрові майданчики, Kids clab-зону, лего-зону, батутний водний парк, велику батутну зону.

        Територію біля вулиці Михайлівської, де почали висаджувати дерева, пропонується й надалі озеленювати й тим часом використовувати її як фестивальну – облаштувати переносну сцену, місце під графіті та молодіжну творчість.

        Спортивна зона охоплюватиме Набережну з боку спортшколи, факультету фізвиховання ЦДПУ та стадіону, що починають реконструйовувати. Тут пропонується розмістити спортмайданчики, велопарк, скалодром, ролердром, скейтпарк, вуличні тренажери.

        У центрі планується облаштувати алею, частину якої займатимуть любителі роликів, скейтів, велосипедів, іншу – під бігові й пішохідні доріжки. Одне коло займає один кілометр, що зручно для пробіжок.

        Велодоріжка пролягатиме від вулиці Київської аж до Ковалівки.

        З наступного року, за наявності підтримки з держбюджету, почнуться роботи на набережній. Вони стартують з ділянки правого берега від Михайлівської до Великої Перспективної. Цю зону планують зробити і назвати спортивною. Там знаходяться ДЮСШ з басейном, фізвих, футбольне поле «Енергоспорт». Буде ще багато чого. У тому числі в планах деякі зміни пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам (якщо вони самі будуть не проти). Орієнтовна вартість цього першого етапу реконструкції набережної – 10 мільйонів гривень.

Дізнатися більше:

Публікації

В обласному центрі на набережній з'явилися нові дерева // Нова газета. – 2017. – 30 березня. – С. 3: фото.

Громада сказала: Набережній бути! // 21-й канал. – 2017. – 7 грудня. – С. 1.

Козупляка, Олег. Коли почнуть ремонтувати Набережну? / О. Козупляка // Нова газета. – 2017. – 14 вересня. – С. 3: фото.

Набережна Інгулу: музей, фонтани і катамарани // Вечірня газета. - 2018. - 22 червня. – С. 1.

Несен Елена. Набережная: с чего начать? / Елена Несен // Украина-Центр. – 2018. – 1 февраля. – С. 2: фот. кол.

Руденко Елена. Что там с набережной? / Елена Руденко // Украина-Центр. – 2019. – 28 февраля. – С. 2: фот. кол.

Рыбченков Геннадий. А как выйду я на берег... / Геннадий Рыбченков // Украина-Центр. – 2019. – 1 августа. – С. 7: фот. кол.

Степанов О. Команда Яриніча облаштувала "Великі серця" на Набережній / О. Степанов // 21-й канал. – 2019. – 18 липня. – С. 2.

Степанова Ольга. Набережная, "Амфитеатр" и детские площадки / Ольга Степанова // Украина-Центр. – 2017. – 7 декабря. – С. 1.

Ресурси Інтернет

У Кропивницькому готуються до масштабної реконструкції набережної Інгулу. Загальна вартість – 201 мільйон [Електронний ресурс] // Центральноукраїнске бюро новин: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://cbn.com.ua/2019/08/06/u-kropyvnytskomu-gotuyutsya-do-masshtabnoyi-rekonstruktsiyi-naberezhnoyi-ingulu-zagalna-vartist-201-miljon/.– Назва з екрана. – (Дата звернення 12.08.2019). – Мова укр.

Зубова А. Набережна Кропивницького: проект, проблеми, фінансування. [Електронний ресурс] // Без купюр: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу:
http://www.kypur.net/naberezhna-kropyvnytskogo-proekt-problemy-finansuvannya-foto-video/.– Назва з екрана. – (Дата звернення 12.08.2019). – Мова укр.