Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Проект соціальної дії
Бібліотечний клуб читання та розваг
«Сонячний промінчик на книжковій полиці»

        Влітку 2015 року Кіровоградщина долучилася до програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни» (Active Citizens), що її впроваджує Британська Рада в Україні.

        Фахівці відділу дитячого та сімейного читання Маковій М.Г. та Хомич Ю.В. відвідали серію тренінгів та презентацій, які провели партнери програми фасилітатори і тренери громадської організації "Прес-клуб", в результаті чого написали проект соціальної дії «Бібліотечний клуб читання та розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці», який за рішенням Британської Ради отримав фінансування. Загальна сума допомоги на реалізацію проекту склала понад 12 000 гривень, а враховуючи власний внесок бібліотеки та спонсорів, становила 50 540 гривень. За кошти програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни» (Active Citizens) були придбанні: проектор і фліпчарт для проведення тренінгів для батьків та інноваційних заходів для дітей та 29 пізнавально-розважальних ігор та конструкторів для сімейного ігрового майданчика.
        Організатори проекту мали на меті створити атмосферу безпеки та довір’я для родин внутрішньо переміщених осіб та малозабезпечених сімей, зменшити конфлікти та покращити комунікацію з оточуючими, покращити доступ до публічної інформації, сприяти соціальній адаптації та усвідомленню даних категорій, як складової частини громади міста Кіровограда.
        За підтримки Британської Ради проект діяв з серпня по грудень 2015 року. З січня 2016 року бібліотека продовжує реалізовувати проект самостійно. До нього були залучені нові цільові категорії з числа дітей з особливими потребами та дітей, батьки яких є учасниками АТО. Щомісячні заходи бібліотечного клубу сприяють створенню комфортного бібліотечного середовища для усіх категорій користувачів-дітей та їхніх батьків, включають інноваційні заходи та ігрові програми, які допомагають корисно та цікаво організувати сімейне дозвілля і направлені на вироблення навичок комунікативної соціалізації для сталого розвитку громади міста.

 

  

  

  


Координатор проекту:
Маковій Маріанна Геннадіївна,
завідуюча відділом дитячого та сімейного читання