Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

        Всеукраїнський фотоконкурс «map-Ukraine Шевченкіана» завершено! Без перебільшення можна сказати, що він був масштабним, неординарним, яскравим і, звичайно, змагальним. Географія проживання і вік його учасників умовами не обмежувався. Усіх, хто надсилав на конкурс світлини, об’єднало бажання розповісти про Свого Шевченка. Загалом на фотоконкурс, який організувала Національна  бібліотека України для дітей, було надіслано 600 фотографій з півдня і півночі, заходу і сходу України. Від Кіровоградської області – більше 120 світлин. Юними учасниками були створені прекрасні фотознімки! Автори фотографій розповіли про місця на Кіровоградщині, пов’язані з іменем Т.Шевченка; про участь у святкових заходах, приурочених ювілею; відкриття нового для себе в творчості поета; як поезія надихнула вишити  «Заповіт» чи книгу «Кобзар». Всі фото мали оригінальні підписи і цікаву історію.
        Працівники бібліотек для дітей Кіровоградщини, стали модераторами  фотоконкурсу в містах, селищах і селах області, допомагали дітям оформити й відправити світлини на конкурс (адже не кожна сільська бібліотека має Інтернет-зв’язок) та організували підтримку фоторобіт під час он-лайн голосування в двох турах.
        Кращі роботи визначалися прямим он-лайн голосуванням на незалежній платформі сайту Національної бібліотеки України для дітей. До голосування у другому турі долучилося 3 912 відвідувачів. За кількістю набраних голосів оголошені імена переможців Всеукраїнського фотоконкурсу «map-Ukraine Шевченкіана». Серед 12 фотографій-переможців – роботи дітей з Івано-Франківської й Дніпропетровської, Херсонської й Тернопільської областей. Чотири фотографії від Кіровоградської області зайняли призові місця у номінаціях:
        - «Сім’я і Шевченко», 1 місце –  світлина «Пам'ять про місто, якого немає». Іван, Катерина, Марійка та Даринка, на руках у сестрички, Стеценки та Аліна, Діана, Богдана Костиків, с. Нагірне Світловодського району – 857 голосів.
        3 місце – світлина «Наша Полінка відкрила «Кобзар», вголос читають Шевченка». Полінка Носова з прабабусею Наталією Полонською, смт Петрове – 426 голосів.
        - «Пам’ятники Кобзареві»,  3 місце – світлина «Ми правнуки Великого Кобзаря».Карабут Юлія і Атамас Олександр, м. Долинська – 311 голосів.
        - «Бібліотеки і Шевченко», 1 місце – світлина «То що ж це за книга "Кобзар"? У ньому зупинено час, Безцінний минулого дар, що житиме вічно для нас!». Анастасія Дюкова, смт Устинівка – 218 голосів.
        На переможців чекають подарунки від Національної бібліотеки України для дітей і програми «Bibliomist». У приміщенні організаторки конкурсу діятиме фотовиставка робіт, що набрали велику кількість голосів. До того ж, улюблений журнал дітей «Однокласник» є співорганізатором конкурсу і опублікує на своїх сторінках роботи переможців та їх історії! Фотографії переможців та інші світлини можна переглянути на сайтах: Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. А.П. Гайдара, Національної бібліотеки України для дітей. Приємних вражень!


«Пам'ять про місто якого немає»
Привіт усім від нашої великої родини, що мешкає у селі Нагірному Світловодського району Кіровоградської області - Івана, Катерини, Марійки та Даринки (на руках у сестрички) Стеценків та Аліни, Діани, Богдана Костиків. Назва нашого фотознімку «Пам'ять про місто якого немає». А історія портрета така: вишитий він хрестиком на полотні, невідомо коли і невідомо ким. Коли в 1959-1960 роках було затоплення Кременчуцькою ГЕС міста Новогеоргіївська,  люди дуже поспішали і після натовпу, саме на дорозі, знайшла цей портрет Я.І. Шнирьова. У 1995 році Явдоха Іванівна подарувала цей портрет у сільську бібліотеку нашого села. А називаємо ми бібліотеку нашою тому, що  бібліотекарем у ній працює наша любима бабуся Валентина Стеценко, вона й береже пам'ять і історію портрета.

*****************


Наша Полінка відкрила «Кобзар», вголос читають Шевченка

Полінка Носова з прабабусею Наталією Полонською, смт Петрове

*****************


Ми правнуки Великого Кобзаря

Юлія Карабут та Олександр Атамас, автори вірша
м. Долинська

Шануємо тебе Пророк Великий,
Що про Соборність України мріяв
Прийми від правнуків своїх ти квіти
Майбутнє України ми – Надія!

*****************


«То що ж це за книга «Кобзар»?
У ньому зупинено час
Безцінний минулого дар
Що житиме вічно для нас!»

Анастасія Дюкова,4 роки, смт Устинівка

*****************
        Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. А. П. Гайдара знаходиться у сквері ім. Т. Шевченка за адресою вул. Шевченка, 5. На  будівлі розташовано барельєф з зображенням Шевченка, табличка з адресою, перед фасадом бібліотеки споруджено пам’ятник Великому Кобзарю. На фото масовий захід, що проводять фахівці закладу на майданчику перед бібліотекою до Міжнародного дня захисту дітей «День перший літа – свято дітвори».

*****************


Перше знайомство з Кобзарем
Ірина Гончаренко, сел. Онуфріївка
В бібліотеці нам запропонували гарно ілюстровану книгу
з віршами Т.Г. Шевченка, яка дуже сподобалась моїй донечці.

*****************


 «Дорогий Тарасику,
Наш ти любий друже,
за твого «Кобзарика» дякуємо дуже.
Вивчили на пам'ять віршики твої.
Гарно ж бо написані вони»
с. Попівка, Онуфріївський район Разом з внучкою вирішили долучитися до фотоконкурсу,
сфотографувавшись біля тематичної викладки літератури, присвяченій 200-річниці
з дня народження  Т.Г. Шевченка. Л.І.Паламарчук.

*****************


«
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.
Тебе своїм сучасником зовемо
І кожен раз, в весняний час, тобі даруєм квіти.
І хоч минуло 200 літ, ти з нами завжди всюди»
Богдан Коваленко та сестри Анжеліка і Ангеліна Гонці
с. Велика Скельова, Світловодський район

*****************


«Т.Г.Шевченко – великий син великого народу»
Мама та донька Холодови Ірина та  Настя,
учасниці Шевченківського святасвята
с. Григорівка, Світловодський район

*****************


Шевченкові твори сяють як зорі

Семенова Діана, м. Олександрія
В моїй бібліотеці є всі зібрання творів Тараса Григоровича Шевченка. Я прочитала «Кобзар» і з впевненістю можу сказати: «Цю книгу повинен прочитати кожен справжній українець!»

*****************


Наша гордість – пам’ятник Тарасу
Антоніна Білик, с. Попельнасте, Олександрійський район
Пам’ятник Тарасу Шевченку – своєрідна візитна картка села Попельнасте.  Проходять часи, на зміну старих приходять нові покоління, але про Шевченка пам'ятають, як про щось дуже близьке, заповітне. У його честь споруджено багато пам'ятників, кожен з яких унікальний. Але для мене найкращий з усіх –  пам'ятник,  який стоїть в моєму селі.

*****************


Вітає внучат великий Тарас
Хомич Валерія, Літвінова Аня, Баланенко Каміла,
Шпак Вова, Бережний Діма
м. Олександрія
Ми, учні 4-Б класу, навчаємося в найкращій школі міста – НВО «Олександрійська гімназія ім. Т.Г. Шевченка – ЗНЗ І- ІІ ступенів – школа мистецтв».
Заквітчане місто каштановим листом.
Вітає внучат великий Тарас.
Горять чорнобривці вогненним намистом,
Найкраща школа – у нас!

*****************


Маленьким про Великого Тараса

Тетяна Базилевська, с. Комінтерн, Олександрійський район
У моїй невеличкій бібліотеці на почесному місці – портрет Тараса Григоровича Шевченка. Найменші читачі, залюбки, слухають розповіді про дитинство Тараса,  а кожного року, на його день народження, одягнувши святкову вишиванку, з хвилюванням  читають вірші Великого Поета.

*****************


«Унікальне дерево нащадків Шевченка»

Сатир Аня, м. Знам’янка
Аня, учениця 1 класу ЗШ № 2, на екскурсії в міському краєзнавчому музеї,
біля експозиції «Кобзарева світлиця».

*****************


«
Маленькі Кобзарята»
Сергійко Макаренко та Максим Аніковський
с. Первозванівка, Кіровоградський район
В бібліотеці було проведено «Сімейні читання «Кобзаря» Т.Г. Шевченка», на  яких батьки разом з дітьми читали вірші поета. Особливо всім присутнім сподобалися дитячі поезії у винонанні наймолодших користувачів бібліотеки, дошкільнят Сергійка Макаренка та Максима Аніковського. Саме на згадку про цей неординарний захід і зроблено фотографію.

*****************


Наші творчі зустрічі
с. Богданівка, Знам'янській район Ми, тріо бандуристок Богданівської школи мистецтв,
були запрошені на Шевченківські читання, присвячені 200-річчю від дня народження поета.

*****************


«...І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ

ВРАГА НЕ БУДЕ, СУПОСТАТА,
А БУДЕ СИН, І БУДЕ МАТИ,
І БУДУТЬ ЛЮДИ НА ЗЕМЛІ»
Шпилька Олена з сином
с. Димитровка, Устинівський район

*****************


На Шевченківському святі

Гончаренко Павло, м. Бобринець
Доброго дня! Мене звати Гончаренко Павло, я учень 11 класу Бобринецької ЗШ І-ІІІ ступенів № 1. Завжди, перечитуючи «Кобзар» Т.Г.Шевченка, в моїй уяві поставали мужні і вольові люди, які долаючи негаразди і буденність життя залишалися добрими і чуйними. Цей героїзм і велика сила волі українського народу настільки переповняли моє серце, що я не помічав кохання в творах Т.Шевченка. Сьогодні, будучи ведучим на Шевченківському святі, по новому відчув мелодійність і багатство творчості Великого Пророка. Мабуть нічого в житті не відбувається випадково, бо сьогодні я відчув теплий погляд Дарини (на фото) і зрозумів - життя прекрасне.

*****************


Погруддя встановлено в парку міста Ульяновки  9 березня 2009 року
 на честь 195-ї  річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.
Працівниками районних бібліотек для дітей і дорослих під час покладання квітів до погруддя Тараса Шевченка.

*****************

  
Юні користувачі   бібліотеки із села Шевченка  Данилобалківської сільської ради Ульяновського району.
До 1954 року село мало назву Шведівка.  Перейменовано в 1954 році, до 140-річчя від дня народження Кобзаря.

 *****************


Перший пам’ятник Великому Кобзарю в Ульяновському районі
  було встановлено 9 березня 1972 року в селі Грушка.
42 роки стоїть пам’ятник і Тарас Шевченко, як доброзичливий господар села, щиро зустрічає і вітає всіх людей.

*****************


«Тримаю "Кобзар" у руках,

Гортаю його сторінки, 
І, ніби, забувшись, в віках –
Шевченка читаю думки»

Валерія Шелевер, Нікіта Лещенко, учасники літературних  читань «Поезії Т.Г.Шевченка торкнулися моєї душі» в районній бібліотеці для дітей смт Устинівка.

*****************


Вірш на вишитім полотні

Будак Тетяна, с. Олександрівка, Устинівський район
Таня закохана в поезію Шевченка і власноруч вишила «Заповіт»  та подарувала в сільську бібліотеку.

*****************


Йду з дитинства до Тараса

Тоток Артем, м. Новоукраїнка


Памятаймо й шануймо Шевченкове слово!
Бабак Даша, м. Новоукраїнка

*****************


«Маленький Кобзарик»
Шевченко Артем, м. Новомиргород
Я Шевченко Артем, мені 5 років. Татко мій родом з Черкащини. Він мені дуже багато цікавого розповів про життя свого земляка, а мого однофамільця Тараса Григоровича Шевченка. Мама в бібліотеці взяла мені книжку «Кобзарик» і я вже вивчив напам’ять три вірші Тараса Шевченка. Я ходжу в дитячий садочок, слухаюсь моїх рідних, люблю співати і мрію вирости справжнім українцем. Багато хто говорить, що я схожий на маленького Тарасика. Правда це чи ні?

*****************


Діти біля погруддя Т.Г.Шевченка

Підвисоцька ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка
с. Підвисоке, Новоархангельський райо

*****************


«Твори Тараса Шевченка очима дітей»

Переможці бібліотечного конкурсу малюнків
смт Компаніївка


«Хоч малий хлопчисько я, та читаю Кобзаря!»
Фігура Андрійко, смт Компаніївка

*****************


«Задумуюсь глибоко часом,
Чому мене мучать вірші.
Мабуть, є щось рідне з Тарасом,
З його переходить душі»
Наталья Лагода, смт Голованівськ


«Твори Шевченка сяють як зорі!»
Оля Черчіцька,  смт Голованівськ 
Наш клас запросили у районну бібліотеку для дітей на презентацію книжкової виставки «Читаймо Тараса, учімося в нього». Бібліотекарі познайомили нас з творами Т.Г. Шевченка, та книгами про його життя. На виставці зібрані «Кобзарі» різних років видання,  найстаріший з яких  1952 року видання,   ровестник заснування  бібліотеки для дітей. Після заходу я сфотографувалася зі своєю подругою Машею Чорноморець.


«Я пишаюся тим, що моя школа носить ім’я великого Кобзаря»
                          Залозецька Віталіна,  смт Голованівськ
?Я учениця 6-Б класу НВК  Голованівська ЗШ  І-ІІІ ст. ім. Т.Г.Шевченка - гімназія. Попереду нашої школи - погруддя Т. Шевченка, зроблене в одній із художніх майстерень м. Києва. Я пишаюсь тим, що наша школа носить ім’я великого Кобзаря.


 «Моє знайомство з книгою Євгена Білоусова «Тарасове перо»
Панасюк Володимир, смт Голованівськ
Нащодавно наш клас запросили у бібліотеку для дітей, де ми здійснили віртуальну мандрівку «Тарасовими стежками». Щоб більше дізнатися про дитинство Тараса, бібліотекар порадила нам прочитати книгу «Тарасове перо». Цю книгу я прочитав за один вечір. Мене дуже вразило важке життя людей у ті часи, суворі порядки у дяківській школі. Я порадив своїм однокласникам теж прочитати цю книгу.   


«Тарасів «Кобзар» - народу великий дар»
Тацієнко Богдан, смт Голованівськ
У районній бібліотеці для дітей проходив конкурс на кращого читця творів Тараса Шевченка.  На конкурсі я читав вірш з «Кобзаря» - Садок Вишневий коло хати...


«Великій Кобзар і маленька дівчинка Ганнуся»
Степченко Ганна, смт Голованівськ
Влітку я з мамою і татом їздили у місто Львів. Там ми побачили великий пам’ятник Тарасу Шевченку, біля якого я сфотографувалась.

*****************


З Тарасом наодинці
Дорія Петрова, смт Вільшанка

*****************


Вулиця Т. Шевченка
Ангеліна Дзіговська, м. Гайворон
Наше місто невеличке, з населенням всього 14 тис., але і в нас є місця, пов'язані з великим Кобзарем. Вулиця Т. Шевченка знаходиться на околиці міста. Наша вулиця затишна і ошатна. Тут живуть дуже доброзичливі люди тому, мабуть, її вподобали лелеки.


Автопортрети Т.Г.Шевченка
Ангеліна Дзіговська, м. Гайворон
В районному краєзнавчому музеї відвідала виставку найбільш відомих автопортретів Тараса Шевченка. Звісно, що це не всі портрети, адже точної кількості їх ніхто не знає, оскільки відомо, що багато з них не дійшли до нашого часу і відомі лише з листування чи спогадів сучасників поета.  

*****************


З картини дивиться на нас,
Наш батько - Великий Тарас!

Ірха Олександра, власна вишивка
смт Компаніївка

*****************


Мої зустрічі з Шевченком
Віталій Ковальов, смт Новгородка

Захоплююся поезією Т.Г.Шевченка, часто відвідую районну дитячу бібліотеку. В нашій бібліотеці є прекрасне панно Кобзаря, біля  якого  я  і сфотографувався.

*****************


Колись Тарас із батьком проїзджав
Людмила Попчук, м. Новомиргород

На перехресті доріг, де колись давно проїзджав юний Шевченко, чумакуючи з батьком, був відкритий пам’яник. Я написала вірш «Колись із батьком проїзджав». А нещодавно, випала нагода сфотографуватися біля пам’ятника. І ще одні слова в пам’яті:
«Заповітом схрещені дороги,
Там, де ясен з кленом обнялись.
Ясночолий, молодий, до того,
Повернувся наш Тарас, на Вись…»

*****************


Іду з дитинства до Тараса
Унцеску Сергій, м. Новоукраїнка

*****************


Великий Кобзар з нами
Ткач Тетяна, смт Устинівка

 


Сяє калиновим полум'ям вишитий Шевченків «Заповіт»
Олександра Незаймай, смт Устинівка