Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. А.П.Гайдара продовжує цикл зустрічей у рамках Національного проекту «Україна читає дітям». Головна мета проекту - залучити дітей до читання, показати цінність та важливу роль книги у житті людини на прикладі відомих особистостей. Ідея проекту полягає в тому, що публічні люди (співаки, актори, спортсмени, політики, письменники, видавці, журналісти, представники всіх гілок влади) можуть поділитися своїми спогадами і враженнями про улюблені книги, літературних героїв, які вплинули на їх життєвий та професійний вибір і навіть почитати разом з дітьми.
8 червня колектив Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей запросив на зустріч з юними читачами відомого спортсмена – сенсея Явора Дянкова. Явор народився в Софії (Болгарія), є головою «Болгарської Шотокан карате-до федерації», яка з 1990 року є членом та офіційним представником у Болгарії «Японської карате асоціації». Також він – голова «Болгарської федерації джиу-джитсу». Сенсей Явор відвідує багато міст, вивчає традиції бойових мистецтв не тільки у себе на Батьківшині, а й у багатьох країнах СНД, в тому числі і в Україні. До речі, 25 років тому, за його сприяння в Кіровограді було відкрито першу школу занять з джиу-джитсу.
Під час зустрічі з юними читачами бібліотеки сенсей Явор розповів про свою першу улюблену книжку дитинства, якою була для нього «Малюк і Карлсон» А.Ліндгрен. Зараз він захоплюється спеціалізованою літературою, а також книгами з історії, географії, психології.
Дітей дуже зацікавила розповідь сансея Явора про те, що він розпочав займатися джиу-джитсу з 12 років. Але сьогодні сенсей Явор Дянков є не тільки знаним тренером з джиу-джитсу, а й автором і перекладачем багатьох книг, навчальних посібників з карате і джиу-джитсу. Його видання, статті з психології й тактики бойових мистецтв отримали високу оцінку ведучих спеціалістів у галузі науки і спорту. І що дуже цікаво, він читає лекції, казки для дітей, і сам пише книгу казок для Шаолінського монастиря.
Сенсей Явор познайомив учасників зустрічі з історією бойових мистецтв, традиції яких закладені і збережені саме в джиу-джитсу. Але девіз усіх видів бойових мистецтв гласить про те, що здорове тіло не може існувати без здорового духу.
Дуже правильні, красиві і актуальні речі були сказані Явором на адресу книги і бібліотеки. Він говорив про те, що бібліотека дуже важлива для розвитку дітей. Завжди необхідно читати книги, звертатися до бібліотеки і поважати її, оскільки це продовження процесу освіти та самоосвіти людини. Саме у вихованні підростаючого покоління ведуча роль відводиться сім’ї, школі і бібліотеці. А діти – це майбутнє нації, майбутнє кожної країни.
Думаємо, що саме на початку літніх канікул, ця зустріч дуже вчасна і цікава. Адже кожна дитина влітку бажає відпочити та оздоровитися. А що, як не читання книг і заняття спортом, збагачують духовне та фізичне здоров’я людини. І фундамент цього закладається з дитинства.