Зустрічі в бібліотеках для дітей області
У 2010 році, напередодні Всесвітнього дня книги та авторського права, був даний старт Національному проекту «Україна читає дітям». Активними учасниками проекту, з самого його початку, стали бібліотеки області. «Бібліотеки Кіровоградщини, які були найактивнішими з самого початку проекту, за участі відомих у краї людей, популяризують читання і кращі літературні надбання в рамках проекту…» читаємо у виданні Національної бібліотеки України для дітей «Україна читає дітям» (вип. 2, 2015 р.).
Сподіваємося і 2017 рік буде наповнений цікавими заходами, які сприятимуть популяризації книги і читання серед молодої генерації українського народу.
Петрівський район. Протягом року в сільських бібліотеках відбулося 8 зустрічей. Зокрема, у Володимирівській сільській бібліотеці вихователь дошкільного закладу «Малятко» Наталія Черкас читала малечі улюблену казку дитинства «Мідне, срібне, золоте». Незабутньою стала зустріч із веселим та дотепним письменником, жителем міста Жовті Води Олександром Бережним. Автор презентував свою книгу «Вогонь в душі», окремі вірші з якої зачитував та вів приємний діалог з дітьми, відповідав на запитання юних читачів.
Побузька МДБ. Учні 2-4-х класів побували на зустрічі з І. В. Яремчук, учителем, яка користується авторитетом серед батьків і дітей. Як розповіла Ірина Василівна, ще маленькою школяркою прийшла до бібліотеки і стала постійним її користувачем. Першим твором, що прочитала саме в бібліотеці, було оповідання С. Васильченка «Неслухняний глечик». І до теперішнього часу це найулюбленіший її письменник. Сама Ірина Василівна любить гумор. Її дотепні висловлювання про героїв оповідань не раз викликали в дітей сміх та захоплення.
Добровеличківська РДБ. Цього разу в районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч п’ятикласників ЗШ № 1 з депутатом обласної ради, головою районної організації ПП «Укроп» Л. А. Мусієнко. Гостя розповіла, що читати навчилася в три роки і з тих пір її життя супроводжували книги: казки - в наймолодшому віці, потім твори М. Твена «Пригоди Тома Сойєра», М. Ріда, С. Скляренка, П. Загребельного. Читання книг допомогли в житті: гарно вчилася, мала неабиякий словниковий запас. Улюбленою книгою завжди була повість М. Твена «Пригоди Тома Сойєра», уривок з якої і зачитала дітям. Упродовж зустрічі відповідала на питання школярів, зокрема сказала, що сьогодні захоплюється творами В. Шкляра та на згадку про зустріч подарувала для бібліотеки дві книги цього автора.
Помічнянська міська бібліотека № 1. До розмови про роль читання в житті людини запросили заступника міського голови Н. В. Семашко. А співрозмовниками гості стали учні 3-б класу ЗШ № 3. Ніна Василівна не лише поділилася спогадами про улюблені книги дитинства, а й розповіла про те, як любов до читання книг з історії та бажання дізнатися більше про історію України, її героїв та громадських діячів сприяли вибору професії вчителя історії. Будучи дорослою, не полишає читати сучасну дитячу літературу, адже в неї підростає донька Христинка. А улюбленими книгами дитинства назавжди залишилися – повість-казка Всеволода Нестайка «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» та повість М. Твена «Пригоди Тома Сойєра». Зачитала присутнім уривки з улюбленої книги про дивовижні пригоди Тома Сойєра та порадила її прочитати.
Новоукраїнська РДБ. Учні 4-В класу ЗШ № 6 спілкувалися з місцевою поетесою Логвіненко Вірою Олександрівною. Розпочала свою розповідь Віра Олександрівна з виконання пісні «Новоукраїнка», текст і мелодію до якої написала сама. Розповідала про свою малу батьківщину – шевченківський край, де народилася, ходила до школи. Але найріднішою землею стала для неї Новоукраїнка, де вона живе вже майже 46 років.
Кожен вірш поетеса читала, як пісню – мелодійно і співуче, а потім знову переходила на спів. Вірші Віри Олександрівни присвячені і давно минулим подіям в історії України – розстрілу євреїв в Гусарському урочищі, Голодомору, і сучасним, які запали їй в душу - Героям Небесної Сотні, анексії Криму, воїнам АТО. На згадку про зустріч в бібліотеці присутні свотографувалися.
Олександрівський район. Цвітненська сільська бібліотека провела зустріч учнів початкових класів з активною читачкою зі стажем Л. І. Крамаренко. Сама гостя почала читати ще до школи. Любить і до тепер читати казки. Упродовж бесіди з дітьми Людмила Іванівна розповіла, як з’явилася книга, який довгий шлях вдосконалення вона пройшла, щоб стати такою гарною і цікавою, яку вони зараз можуть читати. Загадувала загадки про книгу, бібліотеку, зачитала українську народну казку «Сірко» та А. Бондарчука «Як борсучок Смугастик на полювання ходив». Діти також розповідали, які вони знають казки, які мультфільми дивились, зняті за відомими казками.
Єлизаветградківська селищна бібліотека запросила до розмови з користувачами громадського помічника дільничного поліцейського Петра Голинського. Петро Іванович читав уривки з віршованої казки Мар’яни Савки «Казка про старого лева» та розповів про героїв українських народних казок, які йому подобалися у дитинстві та вплинули на вибір професії. Хлопці ставили поліцейському багато цікавих запитань з відповідей на які дізналися про необхідні знання і навички для успішного проходження тестування та відбору в поліцію.
Національний проек «Україна читає дітям» вже не один рік реалізується у бібліотеках Компаніївського району. Протягом 2017 року відбулося 17 зустрічей на яких побували 168 дітей. Дорослі розповідали дітворі про свої улюблені твори, окремі зачитували, вели діалог про можливості, які відкриваються перед людиною читаючою та відповідали на питання. З вихованцями ДНЗ № 1 «Пролісок» у районній бібліотеці для дітей спілкувалася вихователь Тетяна Кушніренко, яка не лише читала «Українські народні казки», а й долучила малюків до жвавого обговорення почутого. А бібліотекар провела огляд літератури «Казковий дивограй», під час якого розповіла та продемонструвала малечі яскраво ілюстровані книги, які ті з цікавістю гортали та розглядали.
У Виноградівській, Водянській, Гарманівській, Мар'ївській Петрівській, Сасівській, Софіївській, Червоновершській, Червонослобідській сільських бібліотеках-філіях юним землякам дошкільного і молодшого шкільного віку читали дорослі різних професій, старшокласники та розповідали про твори, які запам’яталися з далекого дитинства. Це народні і авторські казки «Гуси-лебеді», «Котигорошко», «Пан Коцький», «Колобок», «Казки мого дитинства», С. Аксакова «Червона квіточка», В. Симоненка «Цар Плаксій і Лоскотон», Ш. Перро «Червона шапочка», Ю. Винничука «Балакуче яблуко», О. Пушкіна «Казка про царя Салтана», В. Сухомлинського, І. Франка «Коли ще звірі говорили», оповідання із книги О. Прилуцього «Веселуха», повість В. Близнеця «Золота гора до неба», поезії зі збірки А. Царук «Проліскові дзвони».
*****************
Знам’янська МЦБС. Міські бібліотеки запросили до читання книг та розмови з дітьми про роль книги в їх житті вчителя-методиста ЗШ № 4 С. Лодатко, керівника дитячого зразкового танцювального колективу «Веселка» Т. Часник, голову Знам’янського осередку ВМГО(ФРІ) К. Зайченко. У виконанні гостей звучали твори Василя Сухомлинського «Вогнегривий коник», «Українська міфологія. Легенди, перекази», Григора Тютюнника «Степова казка», Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Після прочитаного хлопчики та дівчатка активно долучались до їх обговорення, із захопленням розповідали про своїх улюблених героїв книжок, брали участь в іграх.
Міська бібліотека-філія № 2 організувала для учнів 4-го класу ЗШ № 6 зустріч із поетесою-землячкою Роговою Галиною Миколаївною, авторкою двох поетичних збірок, одна з яких – «Герої не вмирають», вийшла друком влітку 2017 року. Галина Миколаївна охоче поділилася з присутніми спогадами про своє дитинство, перший написаний вірш, улюблені книги, з-поміж яких і «Кобзар» Т. Шевченка. З великим задоволенням декламувала свої вірші, присвячені рідному краю, історії, родині, дітям, природі. Розповіла про творчі задуми на майбутнє. Маленьким слухачам сподобалася чудова поезія авторки, адже вона дуже гарна і мелодійна.
*****************
Олександрійська МЦБС. Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю. Гагаріна запросили учнів 4-х класів колегіуму на зустріч із вчителем, оригінальним фотографом, людиною подорожей і досліджень, закоханим у свій край Жванком Валерієм Івановичем. Школярам було цікаво дізнатися про дитинство гостя, його уподобання в літературі, творчі плани на майбутнє. Олександрійський краєзнавець, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. О. Ястребова презентував свою книжку «Барокові закапелки Олександрії», ілюстровану власними фотороботами. А ще, Валерій Іванович читав четверокласникам улюблений твір дитинства «Іванові кавуни» Володимира Івановича.
Бібліотека-філія № 3 з обслуговування дітей організувала для юних читачів - учнів ЗНЗ № 7 - зустріч «Відчуй радість читання!» з місцевими поетесами, членами літературно-мистецького клубу «Джерело» Лантух Світланою Іванівною та Маруфі Лілією Борисівною.Лілія Борисівна декламувала свої вірші з циклу «Вредные советы», написані для онука. Познайомила аудиторію із книгою «Веселі дрібнички із сімейної скарбнички» Антоніни Корінь.
Світлана Іванівнапринесла на зустріч із дітьми улюблену книжку своєї сім’ї «Сказки нашого детства» і прочитала дітям казки, які їй найбільш до вподоби: німецьку народну казку «Домовые» та філіппінську народну казку «Как появились первые бабочки». Крім того, поетеса читала присутнім власні вірші та та твори своїх колег по клубу: «Черный котенок», який вона присвятила своїй доньці Маші, «Мы ходили в зоопарк», «Почему мышь не стала слоном», «Что такое луна» А. Єременко та Надії Холоденко «Іграшковий зайчик», «Гірський потічок». Доповнювали вірші пісні і музика. А в читальному залі бібліотеки всі гості мали змогу побачити гарні роботи Л. Маруфі: вишиванки, вироби з бісеру, глини, паперу, малюнки.
Учні 3-х класів гімназії ім. Т.Г. Шевченка спілкувалися з місцевим поетом Віктором Миколайовичем Родіним, членом Міжнародної асоціації письменників.Любов до книги привили йому батьки, які з великою пошаною відносилися до світу поезії та української народної пісні. Гість розповів дітям про читацькі уподобання – твори Ф. Купера та М. Твена, які вразили його світом дитячих пригод і розваг, навчили цінувати дружбу. Дітям випала можливість з вуст автора почути автобіографічні відомості, читання поезій про рідний край, природу, любов до рідної землі, до батьків. Затамувавши подих, слухали читання улюбленої казкидитинства – «Піди туди – не знаю куди, принеси те – не знаю що». З великим задоволенням поет відповідав на численні питання маленьких чомучок: «Чи важко складати вірші? Коли вперше почав писати? Хто надихає на написання віршів? Яка ваша улюблена книга?».
Юлія Волошина – молодий бібліотекар, талановита поетеса, член літературно-мистецького клубу «Джерело» зустрілася з учнями 4-го А класу ЗНЗ № 10 у бібліотеці-філії № 10. Світ її захоплень вражає: художній розпис по каменю, поезія, художня література, кіно та багато іншого. Але основне – написання віршів. Любов до читання у неї з дитинства. ЇЇ улюбленою книгою була «Русалонька» Г. Х. Андерсена, яку вона перечитувала безліч разів. Коли підросла, настільною книгою стала повість-казка Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». «А взагалі, – розповідала гостя, – постійно щось читаю, незалежно від того, дитяча чи доросла книга, головне – щоб цікава. Нещодавно прочитала книгу «Стая» Боббі Пайрона». Також, Юлія любить поезію Ліни Костенко, особливо вірш «Осінній день, осінній день, осінній!..». При спілкуванні з дітьми з’ясувалося, що серед присутніх є дівчинка – Голуб Настя, яка також пише вірші, один з яких вона продекламувала. Діти з задоволенням прослухали вірші Юлії Вікторівни та познайомилися зі ще одним її захопленням – розписом на камені.
*****************
Олександрівський район. У Красносільській сільській бібліотеці відбулася зустріч шестикласників із поетесою Валерією Борисівною Ульянич. Валерія Борисівна розповіла про захоплення книгами, перші спроби пера: писати вірші почала ще в школі, в університеті відвідувала літературний гурток «Обрій». Згадала і книгу дитинства, яка їй дуже подоболася – оповідання В. Винниченка «Федько - халамидник». Діти почули розповідь поетеси і про історію написання нею поетичних творів та самі вірші.
Кіровоградський район. Дітвору із сіл району порадували зустрічі із відомими сельчанами, які згадували своє дитинство, захоплення книгами та читали уривки з творів, які їм так подобалися в дитинстві. У Калинівську сільську бібліотеку на зустріч із читачами завітала місцева жителька Валентина Черечукіна, яка презентувала дітям свої казки «Рождественское полено» та «Доброта». Розповіла читачам, як народжуються її казки, поділилася творчими планами. Читачі із задоволенням спілкувалися з молодою письменницею. Насамкінець гостя подарувала бібліотеці дві книги з автографами на згадку про зустріч.
*****************
Гайворонська РДБ організувала зістріч для дітей, які відпочивали в пришкільному таборі відпочинку «Капітошка» ЗШ № 1, із письменницею-землячкою Людмилою Петрівною Олександрук. Діти вже встигли полюбити героїв творів Людмили Петрівни. Зачаровано слухали у авторському виконанні казку «Розмова з ангелом». А потім подивували гостю – показали інсценівку казки письменниці «Як ослик Мося друзів шукав». Упродовж розмови з дітьми письменниця розповіла і про своє захоплення у дитинстві казками, творами Всеволода Нестайка. Насамкінець, зачитала уривок із повісті «Незвичайні пригоди в лісовій школі».
Голованівський район. Пушківська сільська бібліотека організувала зустріч маленьких користувачів із вчителем, який вже більш як 20 років працює у місцевій школі і є для них досить авторитетною людиною – Король Віктором. Він розповів дітям, що в дитинстві захоплювався серією пригодницьких романів «Тарзан» великого американського письменника-фантаста, який вважається одним із засновників фантастики 20 століття - Едгаром Берроузом. Проте, зі слів самого оповідача, розпочинав він свій шлях до дорослої книги з таких творів, як: «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми» С. Лагерльоф, «Дідок Хоттабич» Л. Лагіна, «Мандри Гуллівера» Д. Свіфта.
*****************
Олександрівський район. Розуміївська сільська бібліотека. Взяти участь у Національному проекті бібліотекар запросила вчителя літератури Оксану Лисенко, яка на ігровому майданчику прочитала дітям одну з найулюбленіших нею казок Г.Х. Андерсена «Кресало».
У Бірківській сільській бібліотеці Вікторенко Н. А., вчителька української мови та літератури, розповіла дітям про родинну реліквію «Кобзар» Т.Г.Шевченка, який батьки подарували їй ще в дитячі роки. Прочитала Надія Андріївна дітям і улюблені поезії з «Кобзаря».
*****************
Олександрійська МЦБС. Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю. Гагаріна запросила учнів 5-6 класів ЗНЗ № 9 та Олександрійського колегіуму на зустріч із творчою, обдарованою талантом поета та пісняра людиною – Подкур Наталією Миколаївною. Присутнім було цікаво поспілкуватися з Наталією Миколаївною – лауреатом та дипломантом всеукраїнських і міжнародних вокальних конкурсів, фестивалів, завідуючою дитячим сектором міського Палацу культури, керівником вокального ансамблю «Фаворит», театру малих форм «Колорит» та театральної студії «Едем». З трьох рокі, як розповіла гостя, вона на сцені – мама працювала хормейстером і прищепила донці любов до мистецтва. Вірші почала писати рано. Сьогодні в її творчому доробку 150 поетичних творів, з них понад 50 – це пісні. Сама пише і музику. Навіть своїй першій книзі, яку прочитала – «Букварику» – присвятила пісню «Мій букварик!». Зустріч прикрасили виступи вихованців Н. Подкур, які декламували вірші, співали, танцювали та виконана нею авторська пісня «Україна – гостинна земля».
Бібліотека-філія № 10. Учням середнього шкільного віку ЗНЗ № 10 пощастило поспілкуватися з актором, шоуменом Дмитром Клюєвим. Хоча Дмитро Костянтинович не є частим гостем рідного міста, наразі проживає і працює в Мюнхені, але все ж знайшов час і відгукнувся на пропозицію взяти участь у зустрічі в рамках Національного проекту «Україна читає дітям». Без перебільшення, спілкування було дуже цікавим, насичене гумором і неперевершеним артистизмом.Діти дізналися і про першу прочитану йому книгу – «Українські народні казки», про любов до пригодницької літератури і фантастичних творів та улюблених літературних героїв. Перша книга, яку захотів прочитати сам – роман В.Каверіна «Два капітани». А ось в романтичному 15-річному віці в душу запала повість-казка «Пурпурові вітрила» О.Гріна. З книгою пов’язана і його робота в театрі. Дмитро Костянтинович розповів учням про зіграні ним ролі в Народному аматорському театрі Палацу культури «Світлопільський», а їх було чимало: Голохвостий – М.Старицького «За двома зайцями», банкір Шипучин – А.Чехов «Юбілей», Дугін – А. Дударєв «Рядові», Гєра – З. Тоболкін «Похоронок не було». Розповів і про ролі, які зіграв у Мюнхенському театрі, про свої вподобання в кіноепопеях. А ще Дмитро Клюєв порекомендував землякам почитати вірші Бориса Олійника, адже саме вони навчили його розуміти та любити поезію. Наразі, книга яку він читає зараз, це роман сучасного французького письменника та драматурга Еріка-ЕммануеляШмітта «Оскар і рожева пані». По закінченню зустрічі діти отримали автографи і фото на згадку.
Поділитися думками про книгу, її роль в житті людини до бібліотеки-філії № 7 завітав отець Димитрій, священник Олександрійської єпархії Української Православної Церкви Храма преподобного Варсонофія Херсонського. А спілкувалися з отцем Димитрієм учні 3-Б класу ЗНЗ № 6. З дитинства, як розповів отець Димитрій, його оточувала любов до слова, читання, музики. Гість поділився спогадами про дідуся: як той читав йому книжки, привчав їх берегти. Перша самостійно прочитана ним книжка –«Чарівник Смарагдового міста» О. Волкова. Улюблені твори – «Простак»Вольтера та«Острів скарбів»Р. Стівенсона. І понині перечитує і знає напам'ять вірші Т.Г. Шевченка. Зачитав юним книголюбам декілька поезій Кобзаря. Цікавою та пізнавальною для дітей була розповідь отця Димитрія і про навчання в Київській духовній семінарії, де, будучи студентом, в основному читав спеціалізовану літературу. На завершення, побажав усім присутнім, щоб книга завжди залишалася вірною супутницею в їхньому житті, так як книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості і насиллю, врятувати наш неповторний світ.
*****************
Новгородківська РДБ. Неординарною була зустріч учнів 7 Б класу місцевого НВК із головою Новгородківської районної ради О. В. Горбенко. Дітям цікаво було побувати у приміщенні райради та робочому кабінеті Олександра Вікторовича, почути його розповідь про діяльність районної ради. З цікавістю слухали школярі спогади дорослої людини і про читацькі уподобання дитинства, вплив книги на вибір майбутньої професії. У підлітковаму віці О. Горбенко захоплювався технікою, відповідно, цікавився публікаціями у журналах «Юный техник», «Техника – молодёжи», книгами про останні досягнення науки і техніки серії «Эврика». А ще зачитувався пригодницькими творами Ж. Верна, Д. Дефо, Ф. Купера. Та найбільше полюбляв фантастику. Велике враження на оповідача справив фантастичний роман І. Єфремова «Час бика». Саме фантастичні твори, де розповідалося про міста і селища майбутнього із комфортабельним житлом для людей, вплинули на вибір професії архітектора. Цікавить Олександра Вікторовича і сучасний літературний процес, зокрема й у районі – неодноразово відвідував засідання місцевого літературного клубу «Світоч». Насамкінець, голова райради побажав дітям веселих канікул із книгою.
Вихованці ДНЗ «Світанок» стали учасниками голосних читань «Казка в гості поспішає», що реалізуються РДБ в рамках Національного проекту «Україна читає дітям». Цього разу, на запрошення бібліотекарів РДБ, художній керівник районного будинку культури Кучерява Л.М. читала дітям казку «Курочка ряба», використовуючи елементи театралізації. Також, Людмила Миколаївна розповіла малюкам про свою професію, літературні уподобання, хобі – колекціонування марок і значків, які присутні із захватом розглядали.
*****************
Бібліотеки Олександрійської МЦБС продовжують активно працювати в рамках Національного проекту «Україна читає дітям».
До Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю. Гагаріна завітали учні 1-2-х класів Олександрійського колегіуму на зустріч із акторкою Анною Мирошниченко, переможницею Міжнародного фестивалю-конкурсу «Слов’янський вінець», лауреаткою Всеукраїнського вокального конкурсу «Золота нотка», володаркою спеціальної відзнаки Театральної весни Кіровоградщини. Дітям сподобалося жваве і невимушене спілкування з Анною, її спогади про кумедні історії з дитинства, розповідь про свою професію. Затамувавши подих слухали уривки з найулюбленішого твору гості – повісті В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».
Напередодні свого 70-річного ювілею письменниця-землячка Лілія Борисівна Маруфі завітала до бібліотеки–філії № 3 для дітей на зустріч із учнями 4-х класів гімназії ім. Т. Г. Шевченка. Лунала поезія письменниці у власному виконанні. Також Лілія Маруфі розповіла і про своє захоплення – створення різноманітних виробів із паперу та бісеру, флористичних картин, декоративних ваз, кошиків та продемонструвала окремі вироби.
До бібліотеки-філії №10 на книжковий бібліо-фреш «Письменники рідного краю дарують нам творів розмай» прийшли члени місцевого літературного клубу «Джерело» –Анатолій Штанько, Лілія Маруфі та В’ячеслав Півень. Шестикласникам ЗНЗ № 10 було цікаво почути про що читали письменники-земляки в дитинстві. Анатолій Григорович захоплювався фантастикою, творами Ж. Сіменона. Неперевершене враження на нього справили антична література і твори перських авторів. Улюбленою ж була роман-казка М. Носова «Пригоди Незнайка і його товаришів». В’ячеслав Михайлович розповів присутнім, що є читачем бібліотеки-філії №10 з раннього дитинства (до бібліотеки його привели батьки). Читав казки, пригодницьку літературу, книги про дітей-героїв Другої світової війни, оповідання Едгара По. Незабутнє враження залишили сторінки повісті Ю.Збанацького «Таємниця Соколиного бору». Серед літературних уподобань дитинства Лілії Борисівни – народні казки, пригодницькі твори. Незабутнє враження у неї залишилося після прочитання роману І. Ільфа і Є. Петрова «Дванадцять стільців», пригодницької повісті В. Ананяна «На берегу Севана». Зараз поетеса зачитується лірикою Л. Костенко, читає Х. Муракамі «Хроніка заводного птаха». Звичайно, кожен із гостей читав свої поезії. Найбільшу зацікавленість у дітвори викликали вірші, написані Лілією Борисівною для свого онука.
*****************
Вільшанська РДБ. Восьмикласники місцевої школи спілкувалися із багатогранною особистістю, читачкою із багаторічним стажем, журналісткою за професією Бужан Надією Василівною. Читання – її хобі. У дитинстві захоплювалась казками Г. Андерсена і Ш. Перро, книгами А. Ліндгрен «Малюк і Карлсон», А. Гайдара «Тимур і його команда», пригодницькими та історичними творами – О. Гончара «Бригантина», А. Дімарова «Постріли Уляни Кащук», А.Дойла «Собака Баскервілей», О. Ільїної «Четверта висота», Г. Тютюнника «Климко». Із великим задоволенням читала гостя старшокласникам вірші перського поета і мислителя XVII століття Омара Хайяма «Рубаї». Особливо зацікавила підлітків розповідь Н. Бужан про книгу «Моя дорога птаха», яку та нещодавно відкрила для себе і поділилася з присутніми враженнями від прочитаного. Книга написана матір’ю відомого співака і композитора, лідера гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка (Кузьми) – Ольгою Кузьменко. Спілкуючись із дітьми Надія Василівна цікавилася їхніми читацькими уподобаннями, захопленнями, мріями
*****************
Олександрівський район. У Любомирській, Несватківській, Михайлівській сільських бібліотеках розповідали дітям про улюблених письменників та їхні твори працівники культури і освіти. Звучала поезія Лесі Українки, Тараса Шевченка.. Жваво реагувала юна аудиторія на читання повісті-казки«В Країні Сонячних Зайчиків» В. Нестайка – присутні долучалися до читання, ділилися враженнями про прочитане.
*****************
Побузька МДБ. Справжнім подарунком для дітей стала зустріч із письменницями Марією Морозенко та Оксаною Кротюк, членами Національної спілки письменників України. А приїхали гості із Києва на запрошення учителів місцевої ЗШ І-ІІІ ступенів.
Марія Морозенко – авторка ряду віршованих дитячих казок, розповіла присутнім про своє дитинство, а росла вона в багатодітній сім’ї, прочитала поезії, присвячені матусі та рідному селу. Презентувала нову повість «Я закохалася». Оксана Кротюк – літературний редактор журналу «Малятко», виступає з творами різних жанрів для дітей у журналах «Малятко», «Зернятко», «Пізнайко», авторка ряду книг – «Абетка», «Веселі єноти»,«Найкраща земля» та інших, із якими і познайомила присутніх. Відповіли авторки на запитання юних побужчан: де беруть сюжети для своїх творів, що або хто надихає на написання поезії тощо. Бібліотекарі запросили на зустріч земляків, які долучаються до літературної творчості й яким було цікаво поспілкуватися зі справжніми поетесами. Свої вірші присутнім декламували учні І. Синєпупова, Н. Ященко, О.Валуйко, Ольга і Аліна Любченки. Насамкінець заходу бібліотека отримала від гостей чудовий дарунок – авторські твори з автографами, книги від письменниць Ганни Чубач, Наталки Поклад, редакції журналу «Малятко».
*****************
Долинська РДБ. Юні долинчани спілкувалися з неординарною особистістю, жителем міста Долинська, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва, вчителем біології за фахом – Ткачовим Сергієм Володимировичем. Першим прочитаним ним у дитинстві твором, звичайно ж, була казка. Змінила його життя, занурила в цікавий, чарівний світ природи документальна розповідь відомого угорського мандрівника Габора Молнара «У країні ягуарів». Спілкуючись із Сергієм Володимировичем діти отримали безліч цікавої, корисної, пізнавальної інформації про рослинний та тваринний світ. Переглянули відеоролик про рослини краю, створений гостем.
Розповів Сергій Володимирович присутнім і про своє хобі – це виготовлення виробів із лози і глини. Під час живого, невимушеного спілкування гість неодноразово наголошував, що у його становленні величезну роль зіграла КНИГА, тому що читання – це запорука успіху.
|