Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

         Протягом 2015 року на Кіровоградщині, в рамках Національного проекту «Україна читає дітям», проведено більше 100 зустрічей, на яких побували близько 1300 дітей. До участі у заходах долучилися не лише представники мирних професій – вихователі, педагоги, актори, лікарі, краєзнавці, редактори газет, історики, трудівники села, а й військові - воїни АТО. Відомі краяни розповідали юним землякам про книги, які їм подобалося  читати в дитинстві  (у кожного віку були власні читацькі уподобання), а також, що читають зараз.
         Великою кількістю авторів, про твори яких розповідали дітям, була представлена українська література – класична і сучасна: народні казки, твори Л.Українки, Т. Шевченка, М. Коцюбинського, І. Франка, М.Старицького, І.Багмута, О.Гончара, Б. Чалого, В.Нестайка, О. Пархоменка,Т. Чухліба, М. Наумова, Л. Чернова-Малошийченка, О. Попова, А.Сокола, Б. Олійника, М. Понеділка, З.Мензатюк, та багато інших. Із світової – часто згадувалися книги О.Дюма, Ж.Верна, М. Носова, Д. Свіфта, Д. Дефо, П.Треверс, Є. Портер, О. Гріна, Ф. Купера, Сат-Ок, М.Твена, Б. Джеймс тощо.
         Презентували свою творчість і митці степового краю: Г.Голтвян, К.Рибченко, В.Саєнко, І. Хоменко, М. Джус, Г. Коваль, Л. Маруфі, О.Надутенко, а також С. Бобко – літературний альманах «Вільним птахом слово лине...», В.Сурмило «Історія Онуфріївського району», С. Головко «Рідкісні рослини та природно-заповідний фонд Ульяновського району» та інші.
         Сподіваємося, що подібні зустрічі досягли мети - заохотили дітей і підлітків до читання, систематичного користування друкованою книгою, як джерела знань і духовності.

Зустрічі в бібліотеках для дітей області

 

         Компаніївська районна ЦБС. Юні компаніївці стали учасниками неординарних зустрічей і почули багато цікавого від земляків, закоханих у свою професію, в обранні якої чималу роль відіграла книга. З дітьми спілкувалися й читали книги депутати селищної та сільських рад, представники місцевої інтелігенції, просто активні читачі. Звучали українські народні казки «Котигорошко», «Коза-дереза», «Дідова дочка й бабина дочка», «Мудра дівчина», І. Франка «Фарбований Лис», оповіданняМ. Коцюбинського «Харитя», повість М. Трублаїні «Шхуна Колумб», вірші Л. Українки тощо. Заходи відбулися в РДБ, Зеленівській, Гарманівській, Живанівській, Коротяцькій, Лозуватській, Полтавській, Роздольській, Червонослобідській філіях.

 

         Зокрема, у Живанівській бібліотеці-філіі директор сільського будинку культури Бобко С. Ф. презентував дітям збірку творів сучасних митців степового краю – літературний альманах «Вільним птахом слово лине...». Гість повідомив, що ця книга – перша збірка членів Компаніївської районної літературної студії «Вершники». Вийшла вона в 2015 році у видавництві ТОВ «Поліграф-Сервіс» м. Кіровограда і присвячена 240-й річниці з часу заснування Компаніївки і 50-річчю відновлення Компаніївського району як адміністративно-територіального центру. Сергій Феодосійович розповів, що до збірки увійшли твори про рідний край, про прекрасних і талановитих людей, якими багата Компаніївщина, а також зачитав власні поезії зі збірки – «Калинові діброви», «Наша Україна» та інші.

         До Роздольської бібліотеки-філії була запрошена поетеса-землячка Галина Голтвян. Поетеса розповіла юним користувачам про дитячі роки, творчий шлях, нелегкі сторінки свого життя, читала вірші про рідну мову, красу природи з власної збірки «Моє поетичне роздолля».

         У Коротяцькій бібліотеці-філії відбулася зустріч користувачів із багатодітною мамою Дієвою Світланою, активною читачкою і учасницею масових заходів. Її троє дітей також є користувачами бібліотеки, особливо їм подобається читати казки.

 

         У Добровеличківській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч із учасником АТО Коваленком Миколою Петровичем. Семикласникам ЗШ № 1 було цікаво поспілкуватися з воїном-земляком, почути про читацькі уподобання в дитинстві – зачитувався історичними, пригодницькими книгами,серед яких особливе враження залишилося від прочитання оповідань збірки «Діти-герої», творів В. Нестайка, зокрема, його «Тореадори з Васюківки». Гість розповів і про себе, про свою професію фельдшера, яка так знадобилася на війні. Микола Петрович добровольцем був зарахований у Кіровоградський 42-й добровільний батальйон, мав позивний «Док», пройшов все пекло Іловайського котла, був поранений, лікувався і знову – на війну, але вже фельдшером. Багато бійців вдячні йому за вчасну кваліфіковану допомогу. Насамкінець зустрічі наголосив, що для того, щоб здобути цікаву професію потрібно багато читати і добре навчатися.

 

         Дитячий відділ Онуфріївської районної бібліотеки. Багато цікавого для себе дізналися п’ятикласники місцевої школи спілкуючись із краєзнавцем Василем Сурмило – людиною творчою та багатогранною у своїх захопленнях. Василь Іванович досліджує і вивчає історію краю, що знайшло відображення і в його книгах: «Легенди Онуфріївщини», «Украдена молодість», а також написана у співавторстві з В. Постриганом «Історія Онуфріївського району». Краєзнавкць розповів школярам, що в дитинстві надавав перевагу історичним та пригодницьким книгам, серед яких запам’яталися романи О. Дюма «Три мушкетери», Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта». Захоплення пригодами та подорожами перенеслося і в реальне життя: побував у багатьох країнах світу – Франції, Греції, Туреччині, як учасник подорожі на козацькій чайці по Дніпру та Чорному морі. Також, Василь Іванович познайомив присутніх із колекцією стародавніх монет та ґудзиків, які знайшов на території району.

         Новгородківська районна бібліотека для дітей. До бібліотеки на зустріч із шестикласниками завітав О. І. Нестройний, головний лікар центральної районної лікарні, головний отаман Кіровоградського обласного козацького товариства «Козаки Інгулу». Біля книжкової виставки «Козацькому роду – нема переводу» Олексій Іванович прочитав уривок із книги Тараса Чухліба «Гетьмани України – Русі» та здійснив із дітьми краєзнавчий екскурс в історію козацтва рідного краю. Цікавою і захоплюючою була розповідь про життя сучасного обласного козацького товариства. Головний отаман поділився планами товариства «Козаків Інгулу»: створити загони юних козачат «Соколята», «Жури», членами якого запросив стати всіх бажаючих хлопчиків. А улюблена книга дитинства – «Два капітани» В. Каверіна. Учні 1-4 класів Новгородківського НВК стали учасниками заходу за участі М. І. Ляшенко, начальника відділу освіти. Марія Іванівна прочитала дітям уривок із книги Богдана Чалого і Олександра Пархоменка «Дума про Київ та його витязів», а ще розповіла цікаву історію виникнення селища Новгородка, відповіла на численні запитання дітей.

         Кіровоградський район. У Калинівській та Олексіївській сільських бібліотеках відбулися заходи «Читаємо казки» для дітей дошкільного віку. Волонтерами читань виступили вихователі місцевих дитячих садків. Малюки уважно слухали та ділилися своїми враженнями від прочитаного, розглядали ілюстрації, гортали сторінки журналу «Малятко».
         Новгородківська районна ЦБС. Верблюзька,  Митрофанівська, Петрокорбіська, Спасівська філії залучили до читань різних за професією людей, але яких обєднує любов до книги: директора народного музею села Верблюжка Н. Терещенко,  землевпорядника Л. Чистоплясову, керівника народного фольклорного ансамблю «Чарівниці» та дитячого фольклорного ансамблю «Криниченька-чарівниченька» Т. Гончаренко, вчителя Спасівського НВК Л. Бушковську. У їх виконанні звучали українські народні казки «Яйце-райце», «Про батька і вірного сина», колискові, поезія Т.Г. Шевченка, твори В. Сухомлинського.
         Побузька міська бібліотека для дітей. Аудиторія учнів 1-4 класів спілкувалася  з  Скоріною  Оленою  Миколаївною - методистом дитячого закладу «Ромашка».  Олена  Миколаївна  розповіла, що перша книга, яка запам’яталася їй на все життя і за яку вони змагалися з братом, хто перший буде читати, називалася «Волшебные сказки» і була принесена мамою з бібліотеки. Сподобалися їм з братом і яскраві ілюстрації. Як сказала під час розмови гостя, книга, мабуть, була дійсно чарівною, адже вони з братом захопилися читанням на все життя.
         Гайворонська районна ЦБС. У Мощенській філії проведено зустріч із вчителькою молодших класів В. Озерянською, яка читали уривки з  улюбленої повісті-казки М. Носова  «Пригоди Незнайка». Учитель фізичного виховання Е. Бардаш у Котовській сільській бібліотеці розповів дітям про свою улюблену книгу дитинства Д. Свіфта «Мандри Гуллівера». До Сальківської філії запросили внучку Героя Радянського Союзу Верховського Є.Ф. Восьмикласникам гостя розповіла про свого дідуся та зачитала уривки з книги М. Наумова «Західний рейд», де написано про знаменитого земляка. У Заваллівській філії третьокласникам читала А.Крамар, яку односельці знають, як талановитого художнього керівника місцевого будинку культури. А прочитала вона дітям уривки з оповідання І.Багмута «Шматок пирога». Незабутньою для юних шанувальників книги стала проведена в Казавчинській філії зустріч із всесвітньо відомим, заслуженим художником України, членом НСХУ Віктором Миринюком. Віктор Васильович живе і працює в Одесі. Його картини експонуються на виставках багатьох країн світу. В ході зустрічі художник розповів про свій життєвий і творчий шлях. Бібліотекар підготувала відеопрезентацію з фотознімками робіт майстра, які і прокоментував гість. Улюблена книга художника в дитинстві «Робінзон Крузо» Д. Дефо.  

         Олександрійська районна ЦБС. Для учнів 8-го класу Олександрійської гімназії-інтернат дитячим відділом ЦРБ ім. Д.Чижевського було організовано зустріч з краєзнавцем, журналістом, головним редактором газети «Городской курьер» Віктором Голобородьком. Журналіст розповів про свої літературні вподобання, а також зачитав уривки з найулюбленішої книжки Л. Чернова-Малошийченка «Кобзар на мотоциклі» та поезії О. Попова зі збірки «На покуті душі», «Солодкий щем».
У дитячому відділенні Новопразької центральної бібліотеки-філії пройшов день читання «Книга відкриває світ» з дітьми старшого шкільного віку. А долучилася до них Л. Каніковська – соціальний фахівець районного центру соціальної служби в справах сім’ї та молоді. На згадку про зустріч Людмила Яківна подарувала користувачам бібліотеки книги, які сама з задоволенням читала в дитинстві – збірку українських казок та роман Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан».

         Знам’яська міська ЦБС. Центральна універсальна міська бібліотека. Діти молодшого шкільного віку мали можливість в неформальній обстановці поспілкуватися з Наталею Федорівною Гоман, вчителем і читачем зі стажем. Затамувавши подих, діти слухали уривки з найулюбленішого твору гості – повісті В. Нестайка «Тореодори з Васюківки», а потім розповідали про улюблені книги, про те, які в них мрії і ким вони хочуть стати у майбутньому.

         Бібліотека-філія № 3 провела зустріч із заслуженим працівником культури України Мельниченко Євдокією Павлівною, керівником народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Барвінок» міського Палацу культури. Розповідала Євдокія Павлівна про творчі досягнення, захоплення в дитинстві казковою повістю «Мері Поппінс» П. Треверс.

         Олександрійська міська ЦБС. Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю. Гагаріна. 24 вересня, для спілкування з читачами, бібліотекарі запросили керівника клубу спортивно-бального танцю «Олександрит» Стукаленко Світлану Миколаївну. Перші читацькі враження Світлани Миколаївни були повязані з казками про принцес, які читав їй тато, а в уяві дівчинки народжувався різнобарвний сюжет продовження казкової історії. В шкільні роки подобалися книги про Робін Гуда, «Полліанна» Є. Портер. Насамкінець зустрічі присутнім було цікаво побачити яскраві виступи вихованців клубу спортивно-бального танцю «Олександрит», неодноразових переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсів, фестивалів, змагань.

         Бібліотека-філія 10. Неординарною була зустріч школярів ЗНЗ № 10 з актором, шоуменом Клюєвим Дмитром Костянтиновичем – на березі річки, адже гість попередив, що зустріч проходитиме також не зовсім традиційно. Дмитро Костянтинович згадав свою першу прочитану книгу, а це були «Українські народні казки», розповів про любов до пригодницької літератури і фантастичних мандрівок, як зачитувався творами Т. Шевченка, Л. Українки. В 15-річному віці в душу запала повість «Пурпурові вітрила» О. Гріна. Порекомендував присутнім почитати вірші Бориса Олійника. Розповів актор учням про зіграні ним ролі в народному аматорському театрі Палацу культури «Світлопільський», зокрема, Голохвостий (М.Старицький «За двома зайцями»), банкір Шипучин (А.Чехов «Юбілей»), Дугін (А. Дударєв «Рядові»), Гєра (З. Тоболкін «Похоронок не було»). У творчих задумах постановка п’єси за повістю М. Гоголя «Ніч перед Різдвом». А ще, як зізнався актор, він дуже полюбляє головоломки та активні ігри і тому наприкінці зустрічі берег річки перетворився на ігровий майданчик. Діти активно брали участь в усіх іграх, розгадували головоломки та шаради.

  

         Олександрівський район. Працівники Бовтиської, Несватківської, Голиківської, Соснівської, Букварської сільських бібліотек запросили дітей влітку на літературні читання. А провести їх погодилися й розповісти про вплив книги на вибір професії представники місцевої інтелігенції, які є партнерами бібліотек у популяризації книги і читання. Малята-дошколята слухали українські народні казки, оповідання М. Коцюбинського «Ялинка», віршовану розповідь А. Сокол «Петрикові канікули», яка не тільки розширює кругозір маленької дитини, а й формує шанобливе ставлення до села, до його невтомних трудівників, розкриває багатий світ рідної природи, привчає любити землю, рідний край. Діти старшого шкільного віку долучилися до читання пригодницьких творів Ж. Верна «Діти капітана Гранта» та В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».

         Новгородківська районна бібліотека для дітей організували для учнів 9А класу голосні читання «Радість спілкування з книгою», які провела редактор районної громадсько-політичної газети «Новгородківські вісті», майстер по вишивці бісером та хрестиком Ольга Лісова. Ольга Михайлівна є членом Національної спілки журналістів України. Гостя розповіла про захоплення творами письменників української діаспори й зачитала окремі оповідання із збірки Миколи Понеділка «Диво в решеті». А ще їй до вподоби творчість Д. Лондона. Голосні читання відбулися в музеї історії району, тож старшокласники переглянули виставку робіт Ольги Лісової «Краса рукотворна Богом натхненна». Ольга Михайлівна відповіла на запитання дітей, подарувала класу вишиту нею бісером ікону «Пресвятої Богородиці». Гостя ж, на згадку про зустріч, отримала оберіг «Покров Пресвятої Богородиці», який виготовили власноруч працівники бібліотеки.
         Велико-Чечеліївська сільська філія Новгородківської РЦБС. До бібліотеки були запрошені шановані всіма жителями громади люди, читачі зі стажем – Лета Б. В. та Сизько П. І. Вони розповіли про свій нелегкий трудовий шлях, кумедні історії з шкільних років. Прозвучали уривки з повісті М. Вовчка «Кармелюк» та казки «Кирило Кожум’яка». Завідуюча бібліотекою провела огляд літератури «Нова книга в гості поспішає».

        

         Бібліотека-філія 12 для дітей Кіровоградської  міської ЦБС. До бібліотеки завітали відомі на Кіровоградщині поетеси – Катерина Рибченко та Валентина Саєнко. Вони привітали старшокласників ЗШ № 13 із новим навчальним роком, розповіли їм про роль книги у своєму житті, читали улюблені вірші та презентували власні нові твори. Працівники бібліотеки познайомили присутніх з літературою, представленою на книжковій виставці «Мій рідний край, моя земля».

         Бібліотека-філія № 13 для дітей Кіровоградської  міської ЦБС. Учні 3-го В класу школи № 14 зустрічались з кіровоградською поетесою Іриною Хоменко. Ірина презентувала власний новий поетичний доробок – поезії «Книга», «Моє місто», «Кіровоград», «Кольорові вірші», а також читала третьокласникам уривки зі своїх улюблених у дитинстві книг – «Кобзар» Т. Шевченка, «Золотий ключик, або пригоди Буратіно» О.Толстого. Усім присутнім також сподобався власний вірш читачки бібліотеки Добродій Катерини.  

         Гайворонська районна бібліотека для дітей. У літньому таборі «Чайка» відбулося Свято поезії в рамках Національного проекту «Україна читає дітям». за участі місцевих поетів Марини Джус та Григорія Коваля. Марина Дмитрівна та Григорій Юхимович читали власні поезії, відповідали на питання та подарували дітям свої книги. Діти також підготувалися до Свята і декламували вірші поетів-земляків – Оксани Маліновської, Катерини Барановської, Євгенії Собко, Марини Джус, Володимира Тільного, Світлани Дворнік, Валентини Левченко-Дігас. Яна Годлевська, вихованка табору, прочитала свого першого вірша, який присвятила «Чайці». Протягом заходу, у виконанні дітей, звучали пісні на слова і музику старшого вихователя табору Володимира Ткача, який і акомпонував юним акторам на гітарі.

         Олександрійська міська ЦБС. У центральній бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна 1-й та 2-й загони шкільного табору ОНВК мали змогу зустрітися з місцевим майстром різьби по дереву, методистом по туризму управління культури і туризму міської ради, Мартіросовим Вагеном Івановичем. На зустрічі під назвою «Загадковий голос дерева» діти побачили прекрасні вироби, спостерігали, як народжується черговий витвір мистецтва. Дуже звеселив дітей той факт, що першою прочитаною книгою Вагена Івановича в дитинстві виявилася казка «Про трьох поросят». Улюбленим письменником майстра є Ф. Купер. Усі твори цього автора були перечитані ним не один раз. Малеча, в свою чергу, один з поперед одного розповідала про свої улюблені казки та останні прочитані книги. Кожен бажав поділитися власними думками з цікавим співрозмовником.

         Бібліотекар філії № 2 організувала для дітей літнього табору відпочинку НВК «ЗНЗ I-III ст. № 12-ДНЗ» зустріч з незвичайною людиною, творчою особистістю, відомим музикантом, композитором, викладачем Димитрівської дитячої музичної школи Терещенком В. І. Завітав Віктор Іванович не сам, а зі своїм другом – поетом, автором пісень В. Сніжко та учнем, випускником музичної школи по класу гітара Денисом Тимченко. Захід супроводжувався відео-роликом про творчий шлях музиканта, піснями, які стали переможцями різних фестивалів. Зворушливо звучали пісні на слова Володимира Сніжка, музика В. Терещенко, «Кіровоградщина моя, перлина степу золота» та «Я – українець». Для всіх присутніх було справжньою несподіванкою дізнатися і побачити картини Віктора Івановича. В кінці зустрічі гість порадував усіх віртуозним виконанням своїх музичних творів.

         Олександрівський район. Влітку Розуміївська, Івангородська Єлизаветградківської, Красносілківська сільські бібліотеки залучили до популяризації книги і читання своїх земляків – педагогів, лікарів. Вони розповідали і читали дітям українські народні казки, зокрема, із збірки «Заповітний перстень», казки Ш. Перро, вірші і віршовані казки К.Чуковського, поезію Т. Шевченка із збірки «Дитячий Кобзар», уривки з роману О. Гончара «Бригантина».

         Олександрійська районна ЦБС. Дитяче відділення Новопразької центральної бібліотеки-філії. Вихованці літньо-оздоровчого табору «Веселка» спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату I-II ступенів завітали до дитячого відділу бібліотеки на літературні «смачні» посиденьки «Зварю тобі борщику». Захід було присвячено презентації книги Зірки Мензатюк «Зварю тобі борщику», за версією Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року 2013». Бібліотекар ознайомила присутніх із життєвим та творчим шляхом письменниці. Своїми враженнями від прочитаної збірки, зокрема, казки «Каша», поділилася активна читачка Оля Сміян. Прочитані бібліотекарем казки «Зварю тобі борщику», «Вареники», «Млинці» та інші надали змогу учасникам заходу, разом із Олесею та Івасем, героями цих казок, «скуштувати» запашного борщу, смачнючих вареників, солодких млинців та інших українських страв. У ході заходу присутні із захопленням відгадували загадки, почули «кумедні» факти про овочі, взяли участь у грі «Приготуймо борщик»

         Гайворонська районна бібліотека для дітей запросила взяти участь у Національному проекті «Україна читає дітям» учасника АТО Засядьвовка Романа Павловича. За фахом історик, науковий співробітник місцевого музею цікаво розповідав учням 8 Б класу школи-гімназії № 5 про археологічні розкопки, в яких брав участь; літературні уподобання, зокрема, йому подобаються твори, де звучить філософська тематика, любить поезію Ліни Костенко й зачитав уривок із історичного роману «Маруся Чурай». Під час зустрічі не оминули тему АТО. Діти з хвилюванням слухали відповіді гостя на їх запитання про бойові дії на Сході країни.
         Ряд заходів з популяризації читання серед дітей провели сільські бібліотеки Гайворонської районної ЦБС. У Хащуватській філії вихованцям дитячого садка «Теремок» читала казки «Гуси-лебеді», «Котигорошко» Т.Білятинська, в минулому керівник народного театрального колективу; у Мощенській і Котовській філіях із задоволенням розповідали про власні дитячі читацькі захоплення місцеві педагоги В. Озерянська, Е. Бардаш. Найцікавіші епізоди з казки М. Носова «Пригоди Незнайка та його друзів», роману Д. Свіфта «Мандри Гуллівера» зачитали присутнім.

         Компаніївська районна ЦБС. На запрошення бібліотекарів, дітям різного віку, від дошкільнят до старшокласників, про літературні уподобання, під час зустрічей, розповідали депутати Мар’ївської, Червоновершської, Софіївської, Сасівської сільських рад, учитель Водянської ЗШ. Звучали  казки «Ріпка», «Солом’яний бичок», «Івасик-телесик», «Дюймовочка», міфи та легенди з книг «Персей. Тесей», «Легенди та міфи України»; не оминули увагою твори Т. Шевченка, Л. Українки, Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан» та інші, а також книги, популярні у сучасних дітей, як «Моя країна – Україна».

         Олександрійська міська ЦБС. У бібліотеці-філії № 3 по обслуговуванню дітей відбулася зустріч із членом літературно-мистецького клубу «Джерело», поетесою Маруфі Лілією Борисівною. На заході були присутні школярі 7-8-х класів гімназії ім. Т.Г. Шевченка. Під час заходу старшокласники з епрших уст більше дізналися про дитинство і творчість знаної землячки, про те, як починала писати вірші і що дає їй поштовх для створення поетичних творів. Також Лілія Борисівна познайомила аудиторію з творами колег по клубуГ.Бурдової, Н. Гончарової. Бібліотекарі презентували мистецьке надбання письменниці: вірші про кохання, природу, рідне місто. А на завершення запросили переглянути в читальній залі бібліотеки інші роботи поетеси: вишиванки, малюнки, вироби з бісеру та глини.

         У бібліотеці філії № 10 відбулася творча зустріч учнів 5 А класу ЗНЗ №10 із провідною актрисою народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський», неодноразовою переможницею обласного огляду-конкурсу театрів «Театральна весна Кіровоградщини» у номінації «Краща жіноча роль» Безсмольною Тетяною Миколаївною. З дитинства любить «царство книг», зізналася гостя. В дитячі роки, як і всі діти, зачитувалася казками, але в неї не було можливості насолоджуватися читанням, так як росла в дитячому будинку і там завжди і на всьому економили, в тому числі і на світлі. Чиння казок надихнуло її на написання власних віршів. Настільною книгою була і є збірка «Малий Кобзар» Т. Шевченка. Першу книгу «Малий Кобзар» їй подарував О.Гончар, але, на превеликий жаль, книга не збереглася. Найулюбленіший її вірш Т.Шевченка – «Незавидуй багатому», який вона із задоволенням продекламувала дітям. До вподоби Тетяні Миколаївні творчість місцевих поетів, таких, як Йосип Спектр, Тамара Аноко. З огляду на справу всього життя – театр, прочитано творів і зіграно ролей було чимало: Пані Дембицька, Секлета (М.Старицький «По-модньому», «За двома зайцями»), Ганна, Навіжена (А.Дударєв «Вечір», «Рядові»), Мєрчуткіна (А.Чехов «Ювілей») та остання роль – Фекла Миколаївна (З. Тоболкін «Похоронок не було»). Діти задавали багато питань щодо дитячих років, чому не видана власна книга поезії, адже вірші дуже припали до смаку, про зіграні ролі, про те, як вона потрапила до театру та багато інших.

         Новоархангельська районна бібліотека для дітей започаткувала у 2015 році, в рамках Національного проекту, зустрічі з батьками, які читають своїм дітям. Найбільш активними читачами бібліотеки є родина Тридухів. Тато, Олександр Віталійович, прочитав своїй чотирирічній донечці Саші «Пухнасту абетку», читаночку «Від сніжинки до краплинки», вірші О. Надутенко «Про що співав Єнотик?», а також казки із серії «Найкращі казки світу»«Гидке качення», «Червона шапочка», «Попелюшка» тощо.

         Вільшанська районна бібліотека для дітей. Відбулася зустріч із директором районного Українсько-болгарського історичного музею М.Поліщуком. Михайло Володимирович виявився цікавим співрозмовником. Повідомив присутнім, що є активним читачем бібліотеки, з дитинства  цікавився військовим мистецтвом, а оскільки таких книг для дітей було замало, читав твори й для дорослих. Улюбленою книгою дитинства назвав «Книгу майбутніх командирів» Анатолія Митяєва.

         Новгородківська районна бібліотека для дітей. Із четвертокласниками вела розмову Л. М. Остапчук, начальник відділу освіти Новгородківської РДА. Для неї читання розпочалося із бабусиних казок. Зачитала малечі казку Наталі Забіли «Зайчикова хатка», поділилася враженнями і порадила прочитати неперевершену пригодницьку повість В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».

         Олександрівський район. Бірківська і Любомирська сільські бібліотеки запросили взяти участь у Національному проекті читачів зі стажем – голову сільської ради О.І. Поліщука та вчительку Л.І. Товкун. Незабутній слід в їх дитячій свідомості залишили: повість Сат-Ока «Білий Мустанг» та роман Р.Стівенсона «Острів скарбів». Порадили юним землякам активно пізнавати безмежний світ літератури.

         Новомиргородський район. Петроострівська сільська бібліотека провела зустріч з головою сільської ради Єфіменко Т.М., яка з захопленням розповіла присутнім про свої улюблені твори В. Нестайка «П`ятірка з хвостиком», «Тореадори з Васюківки», «В країні сонячних зайчиків»

         Долинська районна бібліотека для дітей. На літературному святі «До нас у гості завітай, книгу зі святом привітай» користувачі мали змогу поспілкуватися з однією з найкращих місцевих письменниць – Валентиною Бугрій. Валентина Григорівна розповіла про цікаві і незвичайні випадки зі свого життя, історії написання творів та найцікавіші епізоди з них. Читачі поринули у світ поезії, казок, загадок і пісень. На згадку про зустріч письменниця подарувала нову авторську книгу «Кожна пригода – до мудрості дорога».

         Олександрійська районна ЦБС. Дитяче відділення Новопразької центральної бібліотеки-філії. Пройшов день читання «Книга відкриває світ» за участі користувачів старшого шкільного віку. До бібліотеки у гості завітала Каніковська Людмила Яківна – соціальний фахівець районного центру соціальної служби в справах сім’ї та молоді. Один з авторів, творами якого зачитувалася, є Ж. Верн. На згадку про зустріч Людмила Яківна подарувала до бібліотеки збірку українських казок та книгу Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан».

     

         Олександрійська міська ЦБС. На зустріч «Знайомтесь! Цікава людина» бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дітей     ім. Ю. Гагаріна запросили Чумака Володимира Івановича, директора Будинку дитячої та юнацької творчості, керівника гуртка «Авіамодельний». Під час зустрічі з юними читачами – учнями 2-3 класів колегіуму та ЗНЗ № 15 Володимир Іванович розповів про свої перші книжки дитинства – народні казки. Зараз він захоплюється літературою з техніки, авіамоделювання: Горбенко К.С., Макаров Ю.В. «Самолеты строим сами», Гончаренко В. «Как люди научились летать», Шелест І. І. «С крыла на крыло», Кoндpaтьeв В.П., Яcнoпoльcкий Л.Ф. «Caмoлeт cвoими pyкaми». Завдяки книгам навчився сам і зараз навчає гуртківців створювати масштабні копії реальних літальних апаратів, експлуатувати моделі в умовах змагань. Під час зустрічі Чумак В.І. разом зі своїми вихованцями презентували виставку близько 30 моделей літаків. Юні учасники зустрічі мали можливість не лише переглянути експонати, а й доторкнутися до незвичайних авіамоделей.

        

         Працівники міської бібліотеки-філії № 10 та учні 5-х класів ЗНЗ № 10 мали прекрасну нагоду під час Тижня дитячого читання поспілкуватися з депутатом Олександрійської міської ради шостого скликання Володимиром Васильовичем Дожджаником. Володимир Дожджаник розпочав зустріч із визначення ролі книги в житті людини, адже коли він був за віком таким, як присутні, зовсім не розумів, наскільки книга важлива в його житті. У дитинстві читав багато, але більш за все подобалися книги пригодницького  жанру та фантастика, як: «Пригоди Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна» М. Твена, «Пітер Пен» Б. Джеймса, «Дочь Монтесумы» Г. Хаггарда. Коли діти запитали у Дожджаника В.В. про улюблену книгу, він переадресував це питання присутнім. Відповіді були різні, але найбільш близькою йому виявилася відповідь однієї дівчинки: «Це та книга, яку хочеться читати і перечитувати щодня». Зараз для Володимира Васильовича таким твором є книга американського письменника, журналіста і психолога Н. Хілла «Думай і багатій». У ході спілкування діти запитували про те, як стати депутатом, чи важко бути ним, чи любить Володимир поезію,  де навчався тощо.

         Ульяновська районна бібліотека для дітей. Шестикласники ЗШ № 2 багато цікавого дізналися про свою малу Батьківщину під час зустрічі з Головком Сергієм Володимировичем, керівником творчого географічного об’єднання «Podolia inferior» Ульяновського ЦДЮТ, автором кількох краєзнавчих видань. Сергій Володимирович розповів, що співпрацює з кафедрою геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка та Національним парком НАНУ «Софіївка». Результатом співпраці стали створені об’єкти природо-заповідного фонду на схилах долин річок Південного Бугу та Синиці, які включені до охоронних списків різного рівня. Разом з гуртківцями проводить краєзнавчі, географічні, етнографічні, археологічні експедиції, туристичні походи.
         Першими прочитаними книжками були твори І.Франка «Лисичка і Журавель», «Фарбований Лис», «Осел і Лев». Підлітком був захоплений романом Д. Дефо «Робінзон Крузо». Розповів Сергій Володимирович про власну книгу «Рідкісні рослини та природно-заповідний фонд Ульяновського району», яка вийшла друком у 2014 році, в кіровоградському видавництві Лисенко В. Ф.