Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Зустрічі в бібліотеках для дітей області

Підсумки роботи бібліотек області в рамках
Національного проекту «Україна читає дітям» у 2014 році

      Із 2010 року бібліотеки області – учасники Національного проекту «Україна читає дітям». За цей період не один захід був проведений, де публічні люди краю розповідали про читацькі уподобання дитинства. У 2014 році 124 бібліотеки області, як для дітей так і для дорослих, провели 157 зустрічей, які відвідали більше 2,5 тис. дітей. Часті гості – письменники, які розповідали про улюблені твори, знайомили юних земляків із новими власними літературними доробками. Це:  Валентина Кондратенко-Процун, збірка віршів «Борщ із сонця і літа» (Добровеличківський район); Василь Дерезовський, краєзнавець, власне оповідання «Велика родина» та повість «Завіса гір» письменника В. К. Миколюка, односельця, розстріляного у 30-ті роки 20 століття, посмертно реабілітованого (Гайворонський район); Марина Джус, поетична збірка «Я бігла за журавликом» (Гайворонський район); Ірина Хоменко, збірка віршів «Дикі тварини світу»,  Анатолій Черниш, «Казка про Зиму та її дітей» та збірка поезій «Проліскові дзвони», Антоніна Царук, «Мовчання бруньки», Олександр Косенко, збірка «На сьомий день» та книга поезій «Гартування води» (м. Кіровоград); Наталія Майстренко, книжки віршів «Букашки» і «Слонёнок Топик», гуморески «Зима», «Футбол», «Горобець Семен», «Медоїди», «Міняла», екологічна казка  «Лісова пожежа» (м. Світловодськ); Таїсія Ануріна, «Збірка дитячих казок для уроків позакласного читання» (Світловодський район);  Лідія Лаврик, збірка віршів «Тече Біжкінь» (м. Світловодськ); Тетяна Корніченко, вірші «Колискова для сина», «Зозуля» (смт Устинівка). Відбулася презентація диску кращих творів членів літературного об'єднання «ЛІТО» (Лідія Лаврик, Віктор Сурженко, Ірина Гибіна, Валентина Павленко, Віталій Семенюк, Максим Маліцький), створеного для обласного радіо (м. Світловодськ).

      Новгородківська районна дитяча бібліотека.Голосні читання «Моє життя і Книга» для старшокласників провів заступник голови  районної організації ради ветеранів, громадський діяч, поет Іван Миколайович Орел. За освітою І.М.Орел – юрист, сьогодні – пенсіонер, ветеран міліції. Веде активне громадське життя, пише вірші, друкується на сторінках газети «Новгородківські вісті». Як зазначив Іван Миколайович, книгою його життя став роман М.Островського «Як гартувалася сталь». Також серед улюблених творів –  «Кобзар» Т.Г.Шевченка, «Чапаєв» Д.Фурманова, «Тимур і його команда» А.Гайдара.     

 

      Добровеличківський район. Школярі Червонополянської ЗШ спілкувалися із поетесою, землячкою Валентиною Кондратенко-Процун, яка проживає у с. Олексіївка  Добровеличківського району.
      Валентина Фоківна є автором семи власних та п’яти колективних поетичних збірок, друкувалася в обласній пресі. Її поезія пройнята любов’ю до рідної землі, до людей та навколишньої природи. Гостя читала дітям свої вірші із книжки «Борщ із сонця і літа».

        

 

 

      У дитячому відділі Онуфріївської районної бібліотеки восьмикласники місцевої школи спілкувалися з Л. І. Живан, яка багато років пропрацювала вчителем зарубіжної літератури. Книга завжди була і є вірним супутником життя Людмили Іванівни. В шкільні роки зачитувалася творами К. Паустовського, Р. Фраєрмана, В. Распутіна. Присутні з задоволенням прослухали ліричне оповідання К. Паустовського «Кошик з ялиновими шишками», прочитане гостею.

 

      Олександрівський район. У Новоосотській, Ясинівській сільських бібліотеках поезію Тараса Шевченка дошкільнятам та учням початкових класів читали учителі і працівники культури. Також, познайомили з дитячими роками поета, використавши книгу Дмитра Красицького «Тарасові світанки». В Любомирській сільській бібліотеці діти залюбки слухали пригодницьку повість Всеволода Нестайка «Чудеса в Гарбузянах».

 

      Працівники відділу обслуговування дітей Олександрійської ЦРБ ім. Д.Чижевського організували і провели зустріч учнів 8-го класу Олександрійської гімназії-інтернату з Олександром Яшним, керівником народного театру малих форм «Консенсус» Олександрійського районного будинку культури. Олександр Сергійович зачитав уривок зі своєї улюбленої книги дитинства «Пригоди барона Мюнхаузена» Е. Распе. Розповів про участь у конкурсах читців: ХХІІІ Всеукраїнському відкритому конкурсі читців ім. Тараса Шевченка, який проходив у м. Києві цього року та лауреатом якого він став у номінації «Професійні виконавці», VІІІ Всеукраїнському конкурсі виконавців художнього слова ім. Лесі Українки в рамках Міжнародного свята літератури та мистецтв «Лесині джерела». Діти задавали запитання про його роботу в театрі,  літературні вподобання. Насамкінець зустрічі Олександр Сергійович декламував вірш Т. Шевченка «Розрита могила», який приніс йому перемогу на конкурсі  та подарував дітям книги.

 

      Гайворонський район. Юні користувачі побували на цікавих зустрічах, де запрошені дорослі односельці репрезентували ряд відомих і маловідомих письменників та їх твори.
      У Заваллівській, Бандурівській, Котовській, Сальківській сільських філіях депутати місцевої влади, учителі читали уривки із улюблених книг: М. Стельмаха «Митькозавр із Юрківки або Химера лісового озера», А. Волкова «Чарівник Смарагдового міста», В. Нестайка «Тореадори з Васюківки», А. Гайдара «Тимур і його команда», А. Ліндгрен «Малий і Карлсон, що живе на даху».

      Могильненська філія провела зустріч із Дерезовським В.Г., директором місцевого історико-краєзнавчого музею, краєзнавцем, членом обласного літературного об’єднання «Степ», який познайомив присутніх із своїми новими книгами, розповів про односельця, письменника В. К. Миколюка, розстріляного у 30-ті роки 20 століття, посмертно реабілітованого. Прозвучали уривки із повісті «Завіса гір».
      Таужненська філія. Охоче спілкується з юними односельцями директор Сільського будинку культури Г. Т. Смілянець. Любов до книги прищепили їй батьки – збирались вечорами всією сім’єю і читали. Розповіла про творчість брата Косяченка В.Т. – поета, члена Спілки письменників України, дядька – Годованця М.П., відомого байкаря. Галина Трохимівна читала дітям улюблені твори Т. Шевченка, Л. Українки.
      Солгутівська філія. Поетеса Марина Джус презентувала свою нову книгу «Я бігла за журавликом». Марина Дмитрівна з дитинства любила поезію Лесі Українки. На зустрічі вона читала вірші із своєї нової збірки та лірику Л. Українки. 

   

      Кіровоградський район. Сільські бібліотеки району – Вільненська, Ганнинська, Гаївська, Іванівська, Калинівська, Катеринівська, Крупське, Оситнязька – провели для користувачів читання книг, приділивши особливу увагу наймолодшим – дошкільнятам. Учителі, вихователі і самі бібліотекарі озвучили малечі поезії Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка, В. Симоненка, Л. Костенко, О. Олеся. Казку Г. Х. Андерсена «Дикі лебеді» юним односельцям Калинівки читала учениця 9-го класу Саша Атаманенко. У с. Іванівка бібліотекарка спільно з вихователями дошкільного навчального закладу «Капітошка» започаткували щоденні ранкові читання цікавих казок і історій. Насамкінець заходів дошкільнята виконували творчі завдання: малювали ілюстрації до казок, складали казочки за ілюстраціями, вчили вірші, намагалися самі перевтілюватись у героїв щойно почутої казки.

 

      Олександрійська центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю. Гагаріна.  Учні 8-9-х класів ОНВК № 17 спілкувалися з Любов'ю Омелянівною Яворською, художнім керівником ВІА «Криниченька» Палацу культури «Світлопільский». З перших хвилин заходу діти були зачаровані розповіддю гості про улюблені книги, зокрема, роман «Звіяні вітром» М. Мітчелл. Разом із Л. Яворською на зустріч завітали члени ВІА «Криниченька», які подарували присутнім свої чарівні пісні.

      Олександрійська міська дитяча бібліотека-філія № 3. Учні першого курсу ПТУ № 33 стали учасниками зустрічі поколінь «Шануймо сивину та мудрість…».  На захід було запрошено Шевченка Іллю Антоновича – ветерана Великої Вітчизняної війни, Заслуженого вчителя України, Почесного громадянина міста, Лауреата премії ім. В. Сухомлинського, доцента, кандидата педагогічних наук. Як розповів ветеран, навчався не дуже добре, був бешкетником, але понад усе любив читати. Книга в його житті була завжди поруч – допомагала. Зачитувався романами О. Дюма. Не менш цікавими йому були твори Ю. Яновського «Вершники», М. Шолохова «Тихий Дон», А. Фадєєва «Разгром», М. Булгакова «Біла гвардія», Е. Войнич «Овод».  Особливо зробив наголос на книгах, які розповідають про партизанський рух на Україні: С. Ковпак «Від Путивля до Карпат», П.Вершигора «Люди з чистою совістю»,Г. Базим «Слідами великого рейду». Наразі, перечитує мемуари Г. Жукова, К. Рокосовського  та І. Конєва

 

Кіровоградська міська ЦБС.

      Поетичний калейдоскоп «Ці кумедні тваринки» зібрав дітей молодшого шкільного віку у бібліотеці для дітей – філії № 21. Маленькі читачі не лише слухали вірші зі збірки «Дикі тварини світу» у виконанні авторки, кіровоградської письменниці й бібліотекаря Ірини Хоменко, а й малювали тварин, про яких розповідалося у віршах, розгадували загадки, що їх підготувала до зустрічі гостя. Зацікавила дітей і сімейка левів, про яку прочитала казку у віршах авторка.

      Бібліотека для дітей – філія № 13. Під час голосних читань «Читаймо під сімейною парасолькою» звучали оповідання В. Сухомлинського та сучасних українських письменників із книжкової серії «Сучасна дитяча проза».

      Бібліотека-філія № 5. Частий гість бібліотеки – дитячий письменник-земляк, член Національної спілки письменників України Анатолій Черниш. Під час чергової зустрічі Анатолій Григорович читав твір «Казка про Зиму та її дітей». У дітлахів завжди є запитання до письменника щодо його творчості. Вони із задоволенням вправлялися в авторських скоромовках, відгадували загадки, дружно співали веселі пісні. За активність та правильні відповіді поет нагороджував переможців своїми книжечками з дарчими написами.

      У бібліотеці-філії № 15 відбулася презентація нової дитячої книги «Проліскові дзвони» Антоніни Царук, авторки численних дитячих поезій, землячки. Діти із задоволенням слухали ліричні поезії у виконанні Антоніни Петрівни, спілкувалися, декламували вірші, відгадували дотепні загадки.

 

      Микільська сільська бібліотека Світловодського району. Юні сельчани мали змогу поспілкуватися із дорослими, які пишуть для дітей. Наталія Майстренко, член літературного об’єднання міста Світловодська на зустріч привезла свої дві нові дитячі книжечки «Букашки» і «Слонёнок Топик», розповіла про історію їх написання, показала ескізи ілюстрацій, які зробила сама. Також, читала власні вірші і гуморески: «Зима», «Футбол», «Горобець Семен», «Медоїди», «Міняла», екологічну казку  «Лісова пожежа». Долучилася до розмови і вчителька молодших класів Ануріна Таїсія Миколаївна й познайомила аудиторію з книгою «Збірка дитячих казок для уроків позакласного читання», ілюстрації до якої зробила учениця 4 класу місцевої школи Оля Єршова.

 

      Побузька міська бібліотека для дітей. Чернієнко Тетяна Леонідівна, педагог Побузької ЗШ І-ІІІ ступенів, розповіла дітям місцевого пришкільного оздоровчого табору «Усмішка» про  свою любов до казок, і, що вже будучи дорослою, відкриває для себе нові казкові твори, передає цю любов своїм дітям і учням. А присутнім Тетяна Леонідівна запропонувала послухати казкиВ. Сухомлиського, М. Вовчка, українські народні казки.

 

      Публічні люди міста Олександрії продовжують розповідати юним читачам бібліотек Олександрійської МЦБС про роль книги у їхньому житті і в становленні їх як особистостей.

      У Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна Світлана Мозгова, акторка аматорського театру, завідувачка сектором по роботі з дітьми Палацу культури «Світлопільський» під час зустрічі «Вітаємо в солодкій країні Апельсин» розповіла дітям про свій професійний шлях від бібліотекаря читальної зали до завідуючої сектором по роботі з дітьми та керівника дитячої театральної студії «Апельсин». Саме п’єса М. Старицького «За двома зайцями» мала доленосне значення в зміні професії. Театралка захоплюється також творами класиків – І. Нечуя-Левицького, І. Карпенка-Карого, Г. Квітки-Основ’яненка. Найулюбленіша книга дитинства «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Учні 6–7 класів ЗНЗ № 9 були зачаровані розповіддю гості, а особливо виступом її вихованців – юних акторів колективу «Апельсин», які допомогли всім присутнім зануритися в казку та весело провести час.

      Бібліотека-філія № 10. З юним олександрійцями спілкувався Горовецький Михайло Платонович – ветеран Великої Вітчизняної війни, ветеран олександрійського футболу, який грав за команду «Шахтар» у 1945-1955 роках. Розповідаючи про минуле, поважний гість наголосив, що не дивлячись на зайнятість, знаходив час і для читання. Улюбленими письменниками були М.Старицький, А.Дімаров, П.Автомонов, багато разів перечитував мемуари маршалів Г. Жукова йК. Рокосовського, до вподоби історичні романи З.Тулуб та С.Скляренка.

 

      До Устинівської районної бібліотеки для дітей на зустріч із учнями 4-х класів ЗШ І-ІІІ ступенів завітала вчитель, методист відділу освіти РДА С.В. Михайлова. З любов’ю вона розповіла дітям про роль книги в її житті, в долі її дітей. Сімейною традицією є дарування книг на день народження, тому домашня бібліотека нараховує більше тисячі томів. Не обійшлося й без читання художніх творів. Світлана Віталіївна запропонувала дітям послухати уривки з повісті М. Трублаїні «Шхуна «Колумб»» та оповідання В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».

      Димитровська сільська бібліотека Устинівського району. Учням 3-4 класів місцевої школи читала окремі оповідання з книги Олександра Виженка «Історія запорозьких козаків для веселих дітлахів» педагог Шеховцова Валентина Миколаївна.

 

      У Світловодській міській бібліотеці для дітей – філії № 8 відбулася презентації диску кращих творів членів літературного об'єднання «ЛІТО», який був створений для обласного радіо. Свої нові поезії читали Лідія Лаврик, Віктор Сурженко, Ірина Гибіна, Валентина Павленко, Віталій Семенюк, Максим Маліцький. Першими слухачами і критиками стали вихованці школи-інтернату № 1 для слабкозорих дітей.

 

      До Новоукраїнської районної дитячої бібліотеки завітала оперуповноважена кримінальної міліції у справах дітей Новоукраїнського РВ УМВС України в Кіровоградській області Катерина Довгаль, яка поділилась з учасниками табору відпочинку спогадами і враженнями про прочитані в дитинстві книги – В. Нестайка, О.Волкова, М.Носова, М.Твена, А. Конан-Дойля та інших. Улюбленим автором для Катерини Олександрівни є також В.О.Сухомлинський, окремі казки якого вона й прочитала дітям.  

 

      Світловодська міська бібліотека для дітей. Діти, що відпочивали в пришкільному таборі ЗШ № 10 побували на презентації нової збірки віршів «Тече Біжкінь» поетеси й письменниці, керівника Світловодського міського літературного об’єднання літераторів  «ЛІТО» Лідії Лаврик та з задоволенням послухали її поезії.

 

      Цікаві літературні відкриття зробили для себе юні жителі Компаніївського району.

      У Зеленівській сільській бібліотеці вчитель початкових класів Олена Ткачук читала уривки з повісті В. Нестайка «Казкові пригоди і таємниці».

      Лозуватська бібліотека-філія. Місцева поетеса, вчителька світової літератури Людмила Шепеленко познайомила дітей з повістю «Дінка» В. Осєєвої та зачитала окремі епізоди, декламувала свої вірші та розповіла історію написання окремих творів, поділилась творчими задумами на майбутнє.

      Користувачам Червоновершської бібліотеки-філії директор місцевого сільського будинку культури Олена Луцовят презентувала книгу письменниці-землячки Людмили Солодової «Липень у Кіровограді». Познайомила з творчістю письменниці та прочитала її казку про фантастичних істот, які живуть в кіровоградському Дендропарку, про чарівні перетворення та подорожі казкових героїв.

 

     Устинівська районна бібліотека для дітей провела чергову зустріч  читачів – учнів 7 класу Устинівської ЗШ І-ІІІ ст. із вчителем зарубіжної літератури, заступником директора з виховної роботи Т.А. Корніченко.Гостя з 7 років почала писати вірші, згодом казки, оповідання, легенди про Устинівщину. ЇЇ поезія часто публікується в місцевій газеті «Трудівник Устинівщини». Тетяна Анатоліївна продекламувала дітям власні вірші «Колискова для сина»,«Зозуля» та зачитала уривок з роману Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан».

 

     Працівниками філій Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи проведено ряд заходів.

     У дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії відбулася зустріч заступника селищного голови Г. М. Пашніка із дітьми, які відпочивали в таборі «Ровесник». Георгій Миколайович розповів про сімейну бібліотеку, перші книги, які подарувала йому мама, зокрема, «Оповідання про тварин» Е. Сетон-Томпсона, твори улюблених авторів М. Твена «Пригоди Тома Сойєра», А. Рибака «Кортик», А. Гайдара «Р.В.С.» та прочитав чудову легенду «Про шахову дошку» із книги Я. Перельмана «Жива математика». На згадку про зустріч гість подарував користувачам бібліотеки повість А. Некрасова «Пригоди капітана Врунгеля» та хрестоматію для наймолодших «Добра книга для читання».
На зустріч до юних читачів Ізмайлівської бібліотеки-філії завітав А.М. Клименко – агроном-садівник, знана особистість села. Маленькі читачі з захопленням слухали розповідь про перші книги та казки, прочитані Анатолієм Миколайовичем в дитинстві, почули уривки з повісті А.Гайдара «Тимур і його команда» та окремі поезії Т.Г.Шевченка.

     У Щасливській бібліотеці-філії колишня вчителька географії, а нині пенсіонерка, Погрібна Тетяна Петрівна читала дітям уривки з твору «Хіба ревуть воли, як ясла повні» П. Мирного, ознайомила слухачів із видатними історичними та архітектурними пам’ятками України.  

 

 

 

 

     Новомиргородська міська бібліотека для дітей. День читання, який провела бібліотека на природі, відвідали діти з літнього оздоровчого табору «Сонячний». Вони знайомилися з новою літературою, представленою в «Читальній залі під парасолькою», взяли участь у читаннях за участі вчительки початкових класів С.В. Костюковської, яка розповіла про твори А. Ліндгрен та прочитала про кумедні пригоди Карлсона, героя казки «Малюк і Карлсон, який живе на даху».

      Новгородківська районна бібліотека для дітей. Відбулися голосні читання «Книга, яка вплинула на моє життя» за участі вчительки, нині пенсіонерки, Надії Павлівни Бондаренко. Надія Павлівна читала байки Леоніда Глібова та познайомила дітей з романом «Овод» Е. Л. Войнич.

 

      Новоархангельська районна бібліотека для дітей. Про читацькі уподобання розповіла восьмикласникам ЗШ № 2 учителька фізики і математики І.Г. Скрипка. У свій час Інна Григорівна захоплювалася творами П.Мирного, І.Нечуя-Левицького, М.Вовчка. Діти отримали неабияке задоволення, від душі посміялися, дізналися багато нового та кумедного із книги Н. Ленца «100 дитячих жартів та приколів», яку прочитала для них гостя. 

      Поспілкуватися з юними читачами й розповісти про себе як читача завітав до бібліотеки директор Будинку дитячої та юнацької творчості Остапенко Станіслав Григорович. Присутні дізналися про захоплення гостя книгами зарубіжних письменників, особливо, романами М. Ріда «Вершник без голови», Ф. Купера «Прерія», О. Дюма. Станіслав Григорович звернув особливу увагу  на значення книги в житті людини, закликав дітей дружити і проводити свій вільний час у товаристві улюблених книг.

 

      Компаніївська районна бібліотека для дітей. До програми літніх читань долучилася Тацієнко Світлана Ігорівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації. Гостя в дитинстві захоплювалася пригодницькою і фантастичною літературою, із задоволенням прочитала окремі оповідання з повісті В. Нестайка «П’ятірка з хвостиком».

 

      У Марфівській сільській бібліотеці Долинського району відбулася зустріч дітей, які відпочивали в пришкільному таборі «Веселка», з фахівцем районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді І.В. Василюк. Ірина Володимирівна не лише розповідала про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях, а й зачитала уривок зі своєї улюбленої дитячої книги М.Твена «Пригоди Тома Сойєра» та розповіла декілька кумедних ситуацій з дитячих років.

 

      У Голованівській районній бібліотеці для дітей відбулась творча зустріч учнів старших класів НВК «Голованівської ЗШ І- ІІІ ступенів ім. Т. Г. Шевченка – гімназія» та учнів ПТУ № 38 з письменниками Кіровоградщини, членами Національної спілки письменників України, лауреатами обласної літературної премії імені Є. Маланюка Олександром Косенком, Ольгою Полевіною та членами літературного об'єднання «Степ», студентами Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка Кирилом Поліщуком і Артемом Луценко. Письменники розповіли про свою творчість, читали вірші. Зокрема, у виконанні О. Косенко прозвучали поезії із збірки «На сьомий день» та нової книги «Гартування води». На згадку про зустріч О.Косенко та О. Полевіна передали збірки своїх поезій з автографами у фонд районної бібліотеки для дітей.

 

      Гайворонська районна бібліотека для дітей. Більше 85 дітей різного віку стали учасниками зустрічей з цікавими особистостями рідного міста: Т.В. Железняк, художниця районного краєзнавчого музею, не лише представила колекцією власних творчих робіт, а й обмінялась думками із присутніми про роман Дж. К. Ролінг «Гаррі Поттер»;  Л.Г. Панченко, лауреат обласної премії  «Духовний скарб Кіровоградщини», читала вірші Т. Шевченка «Давидові псалми», «І мертвим, і живим, і ненародженим…», уривок з поеми «Марія»; Г.А. Смілянець, юрист районного центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді та краєзнавець Л.П. Білоус познайомили юних містян із правознавчою та краєзнавчою літературою.

 

       Устинівська районна  бібліотека  для дітей провела  літні читання для дітей, які відвідують оздоровчий майданчик. До бібліотеки запросили вчительку української мови та літератури Устинівської ЗШ І-ІІ ступенів С.М. Рябокінь, яка цікаво розповіла про сучасних українських письменників: Сергія Гридіна, Лілію Лапіну, Наталку Сняданко, Катерину Паньо, написані ними твори «Федько у пошуках Чупакабри», «Дуже довга казка», «Країна поламаних іграшок», «Цвіт мандрагори». Світлана Миколаївна зачитала  й уривки зі своїх улюблених книг дитинства: В. Нестайка «Тореадори з Васюківки», «П’ятірка з хвостиком», В. Сухомлинського «Вогнегривий коник». Сподобався усім дітям  продекламований нею власний вірш «Лист». Насамкінець Світлана Миколаївна надала рекомендації щодо авторів, твори яких варто прочитати  під час літніх канікул.

 

      В Олександрійській центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна з учнями шостих класів місцевого колегіуму спілкувалася Колосовська Олена Данилівна – місцева поетеса, голова літературної спілки «Джерело» та організаторка дитячої літературної спілки «Джерельце». Олена Данилівна згадала улюблені книги дитинства – народні казки та «Кобзар» Т.Г.Шевченка. Неабияке враження діти отримали від продекламованих письменницею власних віршів «Пришла весна нежданно инегаданно», «Корзины роз и скромные букеты», «Песня о городе».  Тепло сприйняла аудиторія й виступ однолітків, учасниць дитячої літературної спілки «Джерельце», Анастасії Криндич та Мілени Лук’яненко.

      Працівники філії № 10 Олександрійської міської ЦБС вважають престижним у стінах бібліотеки організовувати творчі зустрічі,  відзначати будь-яку культурну подію міста. На такі заходи збираються краєзнавці, журналісти, вчителі та учні, бібліотечні працівники. Цього разу подією стала зустріч учнів середнього шкільного віку ЗНЗ № 10 із керівником хору ветеранів війни і праці «Сузір’я» палацу культури «Світлопільський» Галушко Ольгою Омелянівною. Любов до читання, як розповіла гостя, прищепила старша сестра, улюбленим автором з дитинства став Т.Г.Шевченко, його творами зачитувалась постійно. За життя перечитала  багато історичних романів, але в серці залишили особливий слід твори Семена Скляренка «Святослав» та «Володимир».  Завдяки розповіді гості учні зробили цікаву подорож у давноминулі часи доби князів Володимира та Святослава. Також, на думку Ольги Омелянівни, нікого не можуть залишити байдужими історичні романи Павла Загребельного «Диво» та «Роксолана».

 

 

      Компаніївська районна бібліотека для дітей в дні літніх канікул запросила всіх користувачів на заходи в рамках програми літнього читання – 2014 «Книги + діти = не нудне літо». Одним з таких заходів стала  екскурсія на природу з книгою «А ми на вулицю ідемо, та книжечки з собою беремо», яку здійснили користувачі молодшого шкільного віку разом з бібліотекарями. Під час екскурсії діти ознайомилися із новинками української та світової літератури, прослухали уривки з окремих творів, проявили ерудицію, відповівши на питання вікторини «Казковий дивограй».

 

      Декілька років поспіль бібліотеки області беруть участь у Національному проекті «Україна читає дітям». Протягом 2013 р. районними, міськими бібліотеками для дітей, сільськими бібліотеками були проведені 141 зустріч, на яких побували більше 2,2 тис. дітей різних вікових категорій. Слід відзначити активну участь бібліотек Гайворонського, Голованівського, Компаніївського, Петрівського, Олександрівського районів, м. Олександрії. Під час зустрічей діти не лише  дізналися про читацькі уподобання гостей, а й  відкрили для себе нових письменників та їх твори. Відбулися презентації книг: «Срібне озеро» З. Петрикович (Долинська РДБ), «Місто над Бугом-рікою» (змінена і доповнена) О.Павличука, «Казки за мотивами життя святих» та «Даринка в країні казок» К.Барановської (Гайворонська РДБ), «Про Ора-лихобора», перша збірка казок, оповідань, легенд для дітей С.Піддубного (Голованівська РДБ).
Не менш цікавими для юних користувачів є в 2014 р. нові знайомства з неординарними особистостями та відкриття для себе цікавих авторів і їх творів.

      Олександрівський район. У Триліській сільській бібліотеці дітям про улюбленого письменника дитинства Всеволода Нестайка розповіла директор місцевої школи О.А.Шпак. Також, зачитали уривки із збірки автора «Казкові пригоди і таємниці».

      Розуміївська сільська бібліотека. Вчитель початкових класів Н.І. Ставенко прочитала користувачам-дітям оповідання Володимира Винниченка «Намисто».

Відділ обслуговування дітей Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського запросив учнів 7-А класу Олександрійської гімназії-інтернат на зустріч з художницею, викладачем художньої школи Микитою Світланою Василівною. Вона не лише розповіла дітям про улюблені книги дитинства, зачитала уривок із фантастичної повісті Кіра Буличова «Дівчинка з Землі», а й презентувала виставку своїх робіт, розгорнуту в бібліотеці.

      Кіровоградський район. Покровська сільська бібліотека.  Дітям старшої групи дошкільного навчального закладу «Сонечко» читала казки «Івасик-Телесик», «Коза-дереза» медична сестра місцевої амбулаторії Дербеньова. Прозвучали у її виконанні й вірші-загадки про птахів та звірят, які присутні з задоволенням відгадували. У ході спілкування діти розповіли гості про улюблені казки та  вірші.

      «Сучасна українська література для дітей» – таку назву мав захід, який провели завідуюча Созонівської сільської бібліотеки Тихомирова Ніна Григорівна та учителька української мови та літератури Щербина Світлана Василівна. Учнів 4-9 класів познайомили з творчістю сучасних українських письменників, які пишуть для дітей, надали рекомендації щодо авторів, твори яких варто прочитати для розширення власного світогляду. Бібліотекарка розповіла про нову дитячу літературу, що отримала, прочитала найцікавіші уривки з творів Г. Ткачука «Вікно до собаки», М. Герасименка  «Політ на черешні», О. Ільченка «Загадкові світи старої обсерваторії». Після заходу  діти мали змогу взяти нові книги для читання.

      Олександрівська РДБ. Відбулась зустріч з головою Олександрівського літературно-мистецького об’єднання «Крила» Оксаною Шпирко. У виконанні поетеси прозвучали вірші Т.Шевченка та власні поезії, присвячені Тарасу Григоровичу.

      Вищеверещаківська сільська бібліотека Олександрівського району. Під час проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання до бібліотеки завітав на зустріч з дітьми сільський голова П.М. Павловський, який розповів про свою улюблену книгу – повість Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» та зачитав окремі уривки.

      У приміщенні Долинської районної бібліотеки для дітей відбулася зустріч учнів 8-х класів ЗШ I-III ступенів № 1 із членом творчого об’єднання «Сузір’я Долинщини» Наталією Гузнак (Стоян). Наталія Валеріївна з любов’ю розповіла дітям про свою родину, про цікаві і незвичайні випадки зі свого життя, історії написання творів, декламувала вірші. Поділилася приємною новиною – незабаром вийде авторська збірка її поезії. Читала дітям уривки зі своєї улюбленої книги дитинства «На коні і під конем» Анатолія Дімарова. Насамкінець поетеса запросила талановитих користувачів до літературно-мистецької спілки «Сузір'я Долинщини».

      Працівники Новгородківської районної бібліотеки для дітей організували для учнів 6-Б класу НВК голосні читання «Вплив книги на моє хобі», які провів вчитель історії, практичний психолог Новгородківського НВК, майстер по виготовленню поробок на історичну тему, Сергій Черкас. Сергій Степанович читав історичну повість Марії Пригари «Михайлик – джура козацький». Адже саме ця книга вплинула на його захоплення: дослідження історії краю, виготовлення поробок з дерева, металу на історичну тему. Затамувавши подих, слухали діти розповідь вчителя і про його захоплення. Сьогодні С. Черкас працює над створенням фільму про історію Новгородки.