Бібліотекарі Кіровоградщини в 2013 році продовжують працювати в рамках Національного проекту «Україна читає дітям».
Вільшанська РДБ/ Відбулася зустріч читачів – учнів 7-х класів із талановитою людиною, завучем школи Кравецькою Світланою Владиславівною. Улюблені книги дитинства гості – «Тореадори з Васюківки» В.Нестайка, «П’ятнадцятирічний капітан» Ж.Верна, «Жінка в білому» У.Колінз. Уривки з окремих книг Світлана Владиславівна зачитувала. Слухачі з великою зацікавленістю пізнавали свого вчителя як читача. Сподобався усім і продекламований вчителькою власний вірш «Про книгу», який вона присвятила зустрічі. В читальній залі бібліотеки була оформлена книжкова виставка «Дитина читає – Україна процвітає». Тому, по закінченню зустрічі, юні читачі брали саме ті книги, про які їм розповідала гостя.
Подарунком для дітей стала нова книга місцевої дитячої письменниці, казкарки Зої Петрикович «Срібне озеро», яка вийшла в 2013 році. На базі районного культурно-дозвіллєвого комплексу Долинська районна бібліотека для дітей презентувала книгу «Срібне озеро» за участі авторки, запросивши на це свято учнів 5-6 класів міських шкіл.
У Олександрійській центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна пройшов цикл літературно-творчих зустрічей«Олександрія читає дітям». Літературна година «Поетичне намисто Кіровоградщини» відбулася за участі Маруфі Лілії Борисівни. Восьмикласники ОНВК № 17 із захопленням слухали її розповіді про книжки, які вона читала в шкільні роки, про власні твори, зокрема цикл віршів «Вредные советы», які були написані для онука. А в читальній залі бібліотеки всі гості мали змогу побачити гарні роботи поетеси: вишивки, вироби з бісеру, глини, паперу, малюнки.
У МДБ - філії № 3 на зустріч з семикласниками гімназії ім. Т.Г. Шевченка завітав Зайцев Юрій Костянтинович, Олімпійський чемпіон 1976 року з важкої атлетики, заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон світу (1976, 1978 рр.), чемпіон Європи (1978, 1979 рр.). Юрій Костянтинович розповів про те, як книга стала його помічником і порадником у житті, про свій шлях до перемог у спортивних змаганнях. А «Повесть о настоящем человеке» Б.Полєвого допомогла йому загартувати свій характер і підтримувала прагнення досягти своєї мети у спорті.
Новгородківська РДБ. Для учнів 1-х класів Новгородківського НВК голосні читання «З книгою по житті» провела методист відділу освіти РДА, поетеса Оксана Четвертак. Оксана Олександрівна читала казку Наталі Забіли «Плескачик».
Олександрівський район. Районна бібліотека для дітей провела зустріч із колегою – бібліотекарем філії Кіровоградського профтехліцею Купчинською Наталією Миколаївною, поетесою, авторкою збірок ліричних віршів «Осінній зорепад», «Щастя мені до лиця…», «Весь світ в тобі люблю». Наталія Миколаївна декламувала власні поезії, читала уривки з улюбленої книги шкільних років – Е.Л. Войнич «Овод».
В Цвітненській сільській бібліотеці відбулася зустріч учнів 1-2 класів з членом Спілки письменників України, поетом і прозаїком Анатолієм Кримським. Першими казками, які він запам’ятав і полюбив, були «Телесик» і «Рукавичка». Почавши читати книги, він захопився поезією, а потім і сам почав писати вірші. Його перший вірш був надрукований в газеті «Зірка». Анатолій Анатолійович розпитував малюків про прочитані ними казки, гуртом складали вірш «Про Їжачка».
В Михайлівській сільській бібліотеці учням 6-7 класів секретар сільської ради Мостова Любов Митрофанівна читала уривки з п’єси-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки.
В Івангородській сільській бібліотеці про улюблені в дитинстві твори розповідав землевпорядник сільської ради Гретченко Василь Миколайович. Прочитав дітям уривки з роману Ж. Верна «Діти капітана Гранта».
В дитячому відділі Онуфріївської районної бібліотеки для учнів 9-х класів місцевої школи відбулася зустріч з директором музею історії району С.М.Ворон. Книги які вона читала в дитинстві читає і своїм дітям. Це казки Г.-Х. Андерсена та братів Грімм. Декламувала уривок з твору «Євгеній Онєгін» О. Пушкіна, яким захоплювалася у шкільні роки. Твори Е.-Л. Войнич та Т. Драйзера, прочитані в юності, допомогли С.М.Ворон сформуватися як особистості. Порадила учням прочитати книгу українського письменника з Австралії Дмитра Чуба «Живий Шевченко». У цій книзі автор прагне розкрити образ великого Кобзаря, яким він був у повсякденному житті, які мав смаки, уподобання, характер.
Вільшанська РДБ. Учні 5-6 класів спілкувалися з Надією Фудар, директором Вільшанського українсько-болгарського історичного музею імені Івана Гуржоса. Директор розповіла дітям про історію створення музею, його експонати, дослідницьку діяльність музейних працівників. А також про наукову бібліотеку, багату творами науковців та краєзнавців. Познайомила учнів із книгами П. Кизименка «Пам’ять степів», збіркою про історію болгар Вільшанщини. Не обійшлося і без читання улюблених у дитинстві творів відомих українських письменників В. Нестайка «П’ятірка з хвостиком», І. Єфремова «На краю Ойкумени», М. Носова «Пригоди Незнайки та його друзів».
Добровеличківська РДБ. Відбулася зустріч учнів 8-х класів ЗШ № 1 із Меланією Миколаївною Поляруш, заступником голови районної державної адміністрації. Меланія Миколаївна активна читачка і за професією – бібліотекар. Любить читати з дитинства. Подобаються твори Л.Костенко, Л.Українки, М.Стельмаха, Б.Олійника, О.Гончара, А.Ліндгрен.
Новоархангельська РДБ. На зустріч з учнями 5 класу ЗШ № 2 завітав депутат районної ради, Благочинний храмів Новоархангельського округу, протоієрей Іоанн Маринець, в миру Іван Васильович Маринець. Із захопленням діти слухали розповідь Івана Васильовича про його дитячі та юнацькі роки, які пройшли на Закарпатті, роль книги та бібліотеки в його житті. Протоієрей Іоаннрозповів дітям, що в дитинстві любив читати твори К.Чуковського «Лікар Айболить», «Мойдодир», М.Носова «Пригоди Незнайка та його друзів», Ю.Олеші «Три Товстуни». Будучи постійним відвідувачем бібліотеки, брав участь в усіх масових заходах. Насамкінець зустрічі Іван Васильович зробив подарунок для бібліотеки та її користувачів – ноутбук, за який працівники книгозбірні і юні користувачі щиро йому вдячні.
Також, у читаннях взяла участь учителька Тетяна Михайлівна Гоменюк. Вона розповідала дітям, що в дитинстві захоплювалася творами великого французького мрійника Жюля Верна. Сподобалися присутнім вірші із книги «Я все люблю в своїм краю», які читала гостя.
Новомиргородська РДБ. Вчителька мови та літератури ЗШ № 1 Любов Миколаївна Шевченко та секретар міської ради Віталіна Миколаївна Литвиненко знайомили користувачів із книгами, які їм подобаються, і які вони постійно перечитують. Любов Миколаївна полюбляє читати твори місцевих письменників, зокрема Олександра Жовни. Зачитала уривок із його новели «Судний день». Віталіна Миколаївна читала уривки із казки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Бібліотекарі звернули увагу юних читачів на книжкову виставку, де представлені книги, якими зачитувалися їхні батьки і які сьогодні незаслужено забуті. Висловили сподівання, що ці твори знайдуть свого читача і сьогодні.
Олександрійська центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна. До бібліотеки завітала українська письменниця Наталія Костіна, яка за рейтингом журналу «Фокус» увійшла в десятку найуспішніших письменників України 2012 року. У щирій, невимушеній атмосфері письменниця спілкувалася з присутніми – старшокласниками Ліцею інформаційних технологій, відповідала на численні запитання, що стосувалися її творчості, зокрема, книг, які вже стали улюбленими серед читацького загалу («Все будет хорошо», «Верну любовь. С гарантией», «Слишком личное») і ті, які незабаром вийдуть з-під її пера. Присутні мали можливість придбати її книги та отримати автографи.
У приміщенні Олександрійської МДБ – філії № 3 відбулася цікава зустріч учнів 9-А класу гімназії ім. Т.Г.Шевченко з викладачем Олександрійського вищого училища культури Валентиною Михайлівною Левчук. Із великою любов'ю і вдячністю Валентина Михайлівна згадала батьків, які прищепили їй любов до книги через українську народну казку та пісню. Розповіла про улюблену книгу свого дитинства – «Кобзар» Т.Г.Шевченка. Декламувала вірші Кобзаря, із задоволенням розповідала багато нових цікавих фактів із життя поета, виконала пісню на слова Тараса Григоровича. Також Валентина Михайлівна закохана в поезію Омара Хайяма та Марини Цвєтаєвої.
Помічнянська міська бібліотека № 2. Працівники бібліотеки запросили до бібліотеки відому в місті людину – голову міської ради М.М.Антошика. Діти з цікавістю слухали спогади і враження Миколи Миколайовича про прочитані в дитинстві та зрілому віці книги. Розповів він і про знайомства та спілкування з такими відомими українськими письменниками як Левком Лук’яненком та Василем Шкляром, земляком Григорієм Гусейновим. Голова міської ради декламував напам’ять вірші Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Лесі України. А слова української письменниці Олени Теліги «Не треба слів – потрібно лише діло, його роби – спокійно і суворо», стали гаслом його життя. Микола Миколайович гарно грає на бандурі і співає. Діти з захопленням слухали українські пісні, навіть пісню на польській мові. Найбільш сподобалася жартівлива пісня «Тигриця», автором якої є Микола Миколайович. Зустріч пройшла у теплій, дружній атмосфері.
Ще одна розмова про книгу і читання відбулася в бібліотеці за участі відомого не лише в м. Помічна, а й за її межами – художника Віктора Івановича Осипенка. Віктор Іванович розповів юним землякам, що його матуся все своє життя пропрацювала в міській бібліотеці № 1. І його дитинство пройшло серед чудових книг. Особливо захоплювався творами про художників – П. Рубенса, І. Айвазовського, М. Реріха. Саме тоді, роздивляючись репродукції картин, зародилося бажання стати художником. З роками це стало справою його життя. Віктор Іванович із задоволенням відповідав на запитання, які так і сипались одне за одним. На сам кінець митець звернувся до дітей з такими словами: «Не забувайте стежинку до бібліотеки, читайте, і через книгу ви знайдете тільки свій для кожного шлях у житті». В бібліотеці відвідувачі також могли познайомитися з виставкою картин В. Осипенка.
Устинівська РДБ. Семикласникам про свої читацькі уподобання розповідала секретар, депутат селищної Ради Любов Петрівна Омельченко. Знання, отримані з книг, допомагали в професійній діяльності – чи то коли працювала педагогом, психологом, а нині на посаді секретаря селищної ради. Маленькою любила читати українські народні казки, згодом – пригодницькі твори. Діти зацікавлено слухали про перший її дитячий візит до бібліотеки, про улюблені романи: «Робінзон Крузо» Д. Дефо та «Острів скарбів» Р. Л. Стівенсона, «Діти капітана Гранта» Ж. Верна та інші. У виконанні гості прозвучали уривки з повісті М. Трублаїні «Шхуна Колумб», яку вона порекомендувала прочитати присутнім самостійно. Любов Петрівна відповідала на запитання юних читачів – чи велика домашня бібліотека, які улюблені письменники, що тепер читає секретар селищного голови.
Староосотська сільська бібліотека, Олександрівський район. У приміщенні дитячого садочка відбулася зустріч малюків із Наталією Петрівною Щудяк, депутатом Староосотської селищної ради, вчителькою молодших класів. Наталія Петрівна читала вихованцям дитячого садочка «Ромашка» улюблені казки «Котигорошко», «Гуси-лебеді».
Попівська сільська бібліотека, Онуфріївський район. Для учнів 6-7 класів працівник бібліотеки організувала зустріч із вчителькою української мови та літератури Світланою Анатоліївною Різник. Першим художнім твором, який познайомив Світлану Анатоліївну з чарівним і сповненим пригод і фантазій світом, була книга О. Толстого «Пригоди Буратіно», яка була подарована їй на день народження та до сьогоднішнього дня зберігається у домашній бібліотеці. Згодом вона з захопленням перечитувала книги Жюль Верна, насичені фантастичними пригодами, географічними відкриттями та науковими передбаченнями. Книги допомогли С. А. Різник обрати улюблену професію вчителя, якій вона віддала вже 20 років свого життя.
|
У ЦМБД ім. Ю.Гагаріна відбулася літературна зустріч «Театр – це завжди свято» з режисером народного аматорського театру палацу культури «Світлопільський» Ю.І. Дзбановським. Під час спілкування з підлітками режисер зізнався, що закоханий в книгу з дитинства. У студентські роки, розповів Юрій Ігорович, захопився романом Е.Л.Войнич «Овод», мріяв зіграти роль головного героя, яка згодом реалізувалася, коли став актором аматорського театру. Дев’ятикласникам було цікаво почути від гостя про заснування першого театру на Україні, історію виникнення аматорського театру в м. Олександрії та про акторську і режисерську діяльність самого Ю. Дзбановського. Готуючись до нової постановки, режисер постійно звертається до художніх творів, з яких черпає ідеї та сюжети своїх вистав. Відтворити ж костюми відповідного історичного періоду допомагають книги «Украинская народная одежда» Т. Ніколаєвої та «История костюма» Ф. Комісаржевського. Гість подарував читачам бібліотеки буклет «Народному аматорському театру Палацу культури «Світлопільський» - 55» з автографом та запросив на виставу п’єси А. Дударєва «Рядовые». |
|
У МДБ філії № 19 м. Кіровограда третьокласники ЗШ № 18 спілкувалися із Тетеревятниковою Тетяною Сергіївною, тренером-викладачем Кіровоградської обласної федерації тхеквондо, заслуженим майстром спорту міжнародного класу з тхеквондо, володаркою чорного поясу, багатократною призеркою світу і Європи. До того ж, видатна спортсменка, починаючи з молодшого шкільного віку, була активною читачкою бібліотеки. Діти буквально засипали гостю запитаннями: про книги і читання, спортивні змагання, про країни в яких вона побувала. А їх не перелічити: Росія, Китай, Корея, Словенія, Болгарія та інші. І, звичайно, дізналися про її улюблених авторів – М.Булгакова та М.Достоєвського. Із задоволенням слухали діти веселинки Грицька Бойка «Хлопчик Ох», «Про портфель», які читала Тетяна Сергіївна та обговорювали їх разом. Насамкінець, спортсменка побажала дітям гарно вчитися, займатися спортом, багато читати, бо це – складові життєвого успіху. |
Працівники Новгородківської районної бібліотеки для дітей організували зустріч із О.А.Сирицею, селищним головою смт Новгородка. Завдяки Олександру Антоновичу юні читачі відкрили для себе світ поезії Олександра Стовби, який загинув в Афганістані. Почули присутні й уривки з поеми О.Дмитренко «Аист», присвяченої життю і подвигу поета-воїна. Творчість О.Стовби близька селищному голові, так як він сам виконував інтернаціональний обов’язок у Афганістані. Щиро відповів селищний голова й на низку питань дітей.