Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Поради методиста

Відділ розвитку дитячих бібліотек і маркетингу

Національний проект «Україна читає дітям»
на Кіровоградщині
дайджест

Ніна Расторгуєва,
завідуюча відділом

       Одним із ключових ресурсів для національного розвитку, успішної конкуренції на світовому ринку стає рівень культури та освіти населення. Вимоги до людини в новому інформаційному суспільстві зростають. Читання стає, за висловом американських фахівців, ключем до століття інформації. Тому читанню надається сьогодні величезне значення в більшості західних країн.
       Державами світу напрацьовано чималий досвід щодо підтримки та розвитку читання. У багатьох діють національні федеральні та регіональні програми підтримки читання: у США програма розвитку читання прийнята ще у 1985 році, для її реалізації на державному та федеральному рівнях створено державний Центр книги; у Німеччині реалізацією програми підтримки дитячого читання опікується Німецький фонд читання. Найбільших успіхів у вирішенні проблеми розвитку дитячого читання досягли Франція і Велика Британія, де розроблена й діє державна стратегія підтримки дитячого читання та підвищення грамотності; у Російській Федерації створено Всеросійський Форум читання, Національна програма підтримки та розвитку читання, Національний фонд читання, Російська асоціація читання, рух «Молода Росія читає».
       Говорячи про необхідність прийняття державної програми підтримки читання в Україні, президент Громадської організації «Форум видавців» Олександра Коваль зазначила: «Програма потрібна, хоча б тому, щоб наші діти, коли виростуть, мають почуватися рівними не тільки з мешканцями США, Великої Британії, Німеччини, Австралії чи Кореї, де ці програми діють давно, а й з росіянами, китайцями й казахами, де їх тільки почали впроваджувати, але вже бачать певний прогрес. Ті, хто змалку звикнуть читати, будуть робити це впродовж життя. Інтелектуальний рівень тих, хто читає, завжди є вищим. А нашій державі потрібні розумні особистості».
       У 2009 році Кабінетом Міністрів України схвалена Концепція Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року. В Україні підготовлено проект Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року, спрямованої на підвищення культури читання, рівня знань та грамотності громадян, формування у них потреби у читанні як творчого заняття, розвиток, зацікавленість, особливо дітей і молоді, у користуванні друкованою книгою як джерелом знань, заохочення їх до систематичного читання.
       У рамках цієї програми Національна бібліотека України для дітей та газета «Комсомольская правда в Украине», за підтримки Міністерства культури України, розпочали Національний проект «Україна читає дітям» (далі Проект). Основна ідея Проекту полягала в тому, що відомі публічні люди читатимуть вголос книги дітям у бібліотеках, ділитимуться спогадами і враженнями про першу прочитану книгу, про улюблених героїв, які вплинули на їх життєвий та професійний вибір.
       Бібліотеки Кіровоградщини взяли активну участь у реалізації Національного проекту «Україна читає дітям». Протягом 2011 року публічні люди області активно розповідали і читали підростаючому поколінню кращі твори української і світової літератури. До участі у реалізації Проекту долучилися не лише бібліотеки для дітей, а й для дорослих.
       Пропонуємо познайомитися із цікавими заходами, які відбулися в дитячих, окремих міських і сільських бібліотеках області, а також їх вплив на залучення нових користувачів до бібліотек, розширення репертуару  літературних творів, що ввійшли до кола читання дітей.
       Старт реалізації Проекту на Кіровоградщині офіційно було покладено під час відкриття в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім.А.П.Гайдара обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2011».
       Працівники відділів обслуговування ОДБ ім. А.П.Гайдара доклали чимало зусиль, щоб заходи в рамках Проекту надовго запам’яталися відвідувачам, запрошуючи до спілкування відомих публічних людей, як міста, так і гостей обласного центру. У 2011 році в закладі було проведено 5 зустрічей.
       Перша творча зустріч відбулася за участі головного хореографа кіровоградської команди Олександра Лещенко та його друзів Р.Махов і С.Жигалін, які привели команду до перемоги у грандіозному телевізійному шоу «Майдан’S». Олександр, Семен і Руслан розповіли юним читачам про свої літературні уподобання. Наприклад, Руслана цікавить серія книг про життя видатних людей, а Сашко любить читати романи П.Коельо та книги з історії України. Семен взагалі вважає, що спілкування з книгою допомагає народжуватися новим творчим і танцювальним ідеям.
       Діти молодшого шкільного віку спілкувалися з відомим дитячим тележурналістом, ведучим шоу-програми для школярів «12 балів» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії В.В.Крутоусом. Володимир Васильович, як справжній тележурналіст, побудував зустріч у формі прес-конференції, під час якої він і сам відповідав на питання, і не давав сумувати дітворі, яка жваво розповідала йому про свої улюблені книги, ділилася мріями про майбутню професію. Присутні дізналися про літературні уподобання та смаки Володимира Васильовича – книгу «П’ятнадцятирічний капітан» Ж.Верна та інші пригодницькі твори, якими зачитувався у шкільні роки. Саме пошук пригод надихнув Володимира Васильовича на вибір професії журналіста. На питання юних читачів про хобі, тележурналіст продемонстрував невелику частину колекції військово-історичних мініатюр, створенням яких він займається вже багато років. Уся колекція нараховує понад 300 фігур. Нікому з присутніх не хотілося, щоб ця незвичайна прес-конференція закінчувалася.
       На зустріч з малюками завітав і артист-ляльковод академічного обласного театру ляльок, переможець обласної премії 2009 року в галузі культури «Духовний скарб Кіровоградщини» Геннадій Михайлович Стогодюк. Під час зустрічі він розповів дітям про свої дитячі роки, поділився спогадами про те, як у ранньому дитинстві вперше відвідав дитячу бібліотеку на Луганщині. В дитинстві Геннадій Михайлович найбільше захоплювався пригодницькою літературою. Затамувавши подих, діти слухали уривок із твору О.Толстого «Золотий ключик або пригоди Буратіно». Порадив актор малюкам прочитати книги Радія Погодіна, які заряджають добром та позитивом.
       Спілкувався з юними читачами у бібліотеці і відомий спортсмен – сенсей Явор Дянков. Явор народився в Софії (Болгарія), голова «Болгарської Шотокан карате-до федерації» та «Болгарської федерації джиу-джитсу». Сенсей Явор відвідує багато міст, вивчає традиції бойових мистецтв не тільки у себе на Батьківшині, а й у багатьох країнах СНД, у тому числі й в Україні. Явор Дянков – автор і перекладач багатьох книг, навчальних посібників з карате і джиу-джитсу – познайомив учасників зустрічі з історією бойових мистецтв. Розповів гість про свою першу улюблену книжку дитинства – «Малий і Карлсон, що живе на даху» А.Ліндгрен. Зараз сенсей Я.Дянков захоплюється спеціалізованою літературою, а також книгами з історії, географії, психології. Дуже правильні, красиві і актуальні речі були сказані Явором на адресу книги і бібліотеки. Він говорив про те, що бібліотека дуже важлива для розвитку дітей. Завжди необхідно читати книги, звертатися до бібліотеки і поважати її, оскільки це продовження процесу освіти та самоосвіти людини. Саме у вихованні підростаючого покоління ведуча роль відводиться сім’ї, школі і бібліотеці. А діти – це майбутнє нації, майбутнє кожної країни.
       Не залишила підлітків байдужими зустріч і з відомим українським фотографом, журналістом, першим в історії України мотомандрівником, який здійснив навколосвітню подорож на власному мотоциклі – Валерієм Кришенем. Журналіст пригадав, як відвідував бібліотеку в дитинстві, поділився спогадами про першу прочитану книжку, зачитав уривок з улюбленої книги О.Дюма «Граф Монте-Крісто». Звичайно, Валерій поділився і враженнями від подорожі, що тривала 307 днів. А побував він у 28 країнах, розташованих на трьох континентах земної кулі. Школярі з задоволенням слухали про країни і людей, з якими зустрічався мандрівник. У творчих планах В.Кришеня – написати книгу та створити фільм про подорож, презентувати фотовиставку «Обличчя світу», завітати ще раз у гості до бібліотеки, але вже з власною книгою.
       Неординарною зустріччю в рамках Проекту розпочався 2012 рік. До ОДБ ім.А.П.Гайдара завітав молодий, талановитий український письменник, мандрівник, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» Максим Кідрук. У свої 28 років відвідав понад 28 країн світу. Побував у Південній Америці, Африці, Австралії та Океанії, острові Пасхи. Максим Кідрук розповів дітям не лише про країни, в яких перебував, про звичаї аборигенів, цікаві ситуації, які траплялися під час мандрівки, а й яскраво продемонстрував та прокоментував фотокадри. Враження від подорожей мандрівник описав у книгах, які захоплюють читача не вигаданими сюжетами, а реальними подіями, що відбувалися з ним. На сьогодні у його авторському доробку 8 книг. Письменник презентував присутнім книги «Навіжені в Мексиці», «Навіжені в Перу», «Любов і піраньї», «Мексиканські хроніки» та інші. Також письменник поділився з присутніми своїми літературними уподобаннями, зазначивши, що в дитинстві захоплювався пригодницькими романами Джеральда Даррелла. Підлітки охоче відповідали на питання мандрівника, брали автографи.
       На зустрічах з неординарними особистостями, цікавими співрозмовниками побувало більше 450 школярів міста, а також дорослі, які дізналися з реклами про заплановані заходи. Із тих, хто вперше прийшов до бібліотеки, познайомилися із її послугами, 77 чоловік стали читачами. Сумарна цифра видачі склала тисячу примірників.

                     Цікаві зустрічі-читання відбулися і в бібліотеках для дітей.
       Бобринецька РДБ провела ряд заходів по Проекту в рамках роботи «Клубу цікавих зустрічей». Вони розширили знання юних про творчість письменників міста та його гостей – земляків. Надовго залишиться в пам’яті користувачів РДБ спілкування з учасником Великої Вітчизняної війни Дем’яном Дем’яновичем Неклесою. Адже з кожним роком все менше залишається ветеранів. Дем’ян Дем’янович презентував слухачам сою збірку поезії «Любов на всі літа» та прочитав окремі вірші з неї.
       Місцева поетеса Галина Потапчук завітала до клубу зі збіркою власних поезій «Полотно мого життя». Звучала розповідь письменниці про захоплення книгою в дитинстві, перші спроби пера. А ще, звичайно, окремі вірші з нової збірки.
       Неординарною подією як для РДБ, так і в культурному житті міста, стала презентація збірки «Лірика душі» професора Херсонського аграрного університету, земляка, Миколи Вікторовича Шеврякова. Відбулася вона за участі заступника голови Бобринецької РДА О.Різуна, представників культури міста, школярів. Директор районного музею історії краю Володимир Димченко познайомив присутніх з дитячими роками, життєвим і творчим шляхом Миколи Вікторовича. Діти дізналися, що гість має більше 50 наукових праць, авторські навчальні посібники. Захоплюється радіотехнікою, колекціонуванням старовинних годинників. А ще пише вірші. Микола Вікторович розповів про творчі доробки, зачитав окремі поезії з нової збірки. Подарував дитячій бібліотеці та її користувачам збірку пісень «Обрії».
       Присутні на заходах у бібліотеці хлопчики і дівчатка відкрили для себе імена авторів та твори, якими захоплювалися дорослі, коли були дітьми. Адже гості розповідали також і про книги, прочитані в далекому дитинстві. Це: Ж.Верн «Діти капітана Гранта», «Таємничий острів», І.Нечуй-Левицький «Микола Джеря», Ф.Купер «Звіробій», «Піонери», Д.Троєпольський  «Білий Бім Чорне вухо», О.Толстой «Золотий ключик, або пригоди Буратіно», Л.Тендюк «Під крилами альбатроса», Н.Думбадзе «Я бачу сонце», Б.Полєвой «Повість про справжню людину».

       З користувачами Вільшанської РДБ спілкувалася Щеглова Крістіна Зіновіївна – головний спеціаліст районного відділу юстиції, ерудована людина, цікавий співрозмовник. «У моєму житті книга з дитинства займала особливе місце. Найбільше вразила повість В.Осєєвої «Дінка». І зараз, через багато років, я із задоволенням її перечитую», – згадувала Щеглова. Крістіна Зіновіївна розповіла п’ятикласникам про любов до пригодницької літератури і фантастичних мандрівок, зачитувала присутнім цікаві уривки зі своїх улюблених творів. А їх чимало! Це: «Суперагент 000» та «Таємниця пурпурової планети» Л.Ворониної, «Тореадори з Васюківки» В.Нестайка, «Золотий ключик» О.Толстого, «Пеппі Довгапанчоха» А.Ліндгрен, «Малий і Карлсон, що живе на даху» А.Мілна та багато інших. Також, відповіла на питання дітей про свою діяльність як фахівця управління юстиції.
       До розповіді про себе як читача долучився журналіст місцевої газети Микола Балабан. Молодші школярі дізналися про роль книги в становленні його, як особистості, перші прочитані казки, слухали уривок з улюбленої казки «Котик та Півник». Виступ журналіста доповнили бібліотекарі оглядом літератури, представленої на книжковій виставці «Світ казковий, загадковий». Багато хто з присутніх взяли почитати збірку «Герої України в казках та легендах», В.Сухомлинського «Вогнегривий коник», І.Франка «Лис Микита», А.Костецького «Хочу літати», Л.Ворониної «Прибулець з країни Нямликів», М.Павленко «Миколчині історії», Т.Шевченка «Кобзарик-школярик» та інші.
       Не менш цікавим був і захід за участі Ольги Григорівни Бень – вчительки української мови та літератури Котовської загальноосвітньої школи, нагородженої знаком «Відмінник народної освіти УРСР». Ольга Григорівна розповіла шестикласникам про своє дитинство, захоплення книгою, перші спроби пера. Прочитала власну казку «Лісова школа».
       Більше 80 дітей побували на заходах у РДБ. Протягом року у юних читачів користувалися популярністю твори, про які велася мова на зустрічах: В.Близнеця «Женя і Сенько», О.Волкова «Чарівник Смарагдового міста», О.Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу», І.Крип’якевича «Пригоди малих козаків», Л.Керолл «Аліса в країні чудес», О.Купріна «Білий пудель», А.Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», В.Нестайка «Таємниця трьох невідомих», Я.Стельмаха «Митькозавр із Юрківки» тощо.

       Гайворонська РДБ запросила до розмови з дітьми про книгу і читання знаних у місті людей: талановиту майстриню декоративно-прикладного мистецтва Тамару Шляховську, начальника відділу сім’ї, молоді і спорту РДА Галину Котову, місцевих письменниць.
       Поетеса Марина Джус спілкувалася з членами бібліотечного гуртка «Ерудит», читала свої вірші, які, як зазначила, почала писати ще з п’яти років. Розповіла, що її дід та прадід теж писали вірші. У сімейних архівах зберігся, ще з 1906 року, записник прадіда з віршами. Зачитала поезії дідуся Бориса Михайловича Кондрацького.
       На зустріч із кореспонденткою районної газети, письменницею Катериною Барановською прийшли діти, що відпочивали у пришкільному таборі «Чебурашка» НВК «Гайворонська гімназія» ЗШ №5. Розпочала захід бібліотекар, яка познайомила з творчістю письменниці, провела огляд книжкової виставки «Поетами оспівана земля». Катерина Іванівна розповіла про роботу над створенням своїх поетичних та прозових творів, як, будучи кореспондентом, зустрічалася з видатними людьми. І, звичайно, протягом життя, починаючи з дитинства, вірними її друзями залишаються книги. Однією з перших прочитаних книжок дитинства був «Кобзар» Т.Шевченка, вірші з якого і читала К.Барановська.
       Всього на заходах у РДБ побувало 90 дітей різних вікових груп.  

       Голованівська РДБ. Бібліотекарі спільно з учнями 3-х класів місцевої школи підготували літературну годину «Письменники Кіровоградщини – дітям», на яку запросили журналістку районної газети «Вісник Голованівщини» Ольгу Ткач. Затамувавши подих слухала малеча розповідь гості про улюблені книги дитинства, озвучену нею «Казку про ліниву дівчинку» Наталі Забіли. У свою чергу, третьокласники продемонстрували гості знання творів письменників Кіровоградщини: декламували вірші А.Царук, А.Корінь, А.Черниша, ділилися враженнями від прочитаних казок Л.Ніцой.
       Шестикласникам      запам’яталася     зустріч     з     письменником, краєзнавцем Сергієм Піддубним, лауреатом обласної літературної премії ім.Євгена Маланюка 2011 року за твори «Ілар Хоругин. Влескнига» та «Українські святині та символи». Письменник пригадав твори, які з задоволенням перечитував у дитинстві; про те, як писав та упорядковував книги по історії рідного краю; ділився своїми планами на майбутнє; зачитав уривки зі свого нового роману. На згадку про зустріч подарував бібліотеці збірку «У маминому саду», що містить найкращі зразки поетичних та прозових творів письменників, що народилися або проживали на Голованівщині. Бібліотекарі провели огляд літератури книжкової виставки «Вивчай історію рідного краю», де були представлені й 14 книг С.Піддубного та журнали «Там, де Ятрань».
       Не менш цікавим було для юних читачів РДБ спілкування з відомою людиною селища, пенсіонеркою Г.С.Недзельською, директором місцевого краєзнавчого музею В.К.Холоднюк, дитинство яких припало на важкі воєнні роки. Першими прочитаними ними книгами повоєнного часу були «Кобзар» Тараса Шевченка та повісті Марка Вовчка.  Саме про твори цих письменників і велася розмова з дітьми.

       Ряд цікавих зустрічей з відомими людьми селища відбулося в Побузькій МДБ Голованівського району. Так, учні 6-х класів зустрілися з солісткою хору «Візерунки» Н.О.Крохмальною. Пісня і книга у її житті завжди ідуть поруч. На все життя залишилася любов до української класики, зокрема, творчості М.Коцюбинського, Г.Квітки-Основ’яненка, П.Мирного. Уривки з окремих творів Г.Квітки-Основ’яненка і зачитала співачка.
       Учні 6-7 класів відкривали для себе світ пригодницької літератури з Т.В.Арсланян, хореографом дитячого садочка «Ромашка». Одним з улюблених її авторів є французький письменник Ж.Верн, романами якого зачитувалася у підлітковому віці. Тетяна В’ячеславівна читала уривки з книги Ж.Верна «Діти капітана Гранта». Також розповіла присутнім про ще одне своє захоплення – мистецтво танцю. Будучи хореографом намагається малюкам прищепити любов до прекрасного.

       Добровеличківська РДБ провела зустрічі зі знаними людьми селища: заслуженою вчителькою України Надією Семенівною Колядою, головою ради районної організації ветеранів Валерієм Григоровичем Кондратьєвим, поетесою за покликанням, бібліотекарем за фахом Наталією Корніївною Коцюк (літературний псевдонім – Наталія Природна).
       Зокрема, Валерій Григорович розповів дітям про своє повоєнне дитинство, улюблені книги, якими зачитувався зі своїми друзями – «Молода гвардія» О.Фадєєва, «Як гартувалася сталь» М.Островського, «Повесть о настоящем человеке» Б.Полєвого. Зазначив, що на цих творах покоління далекої повоєнної пори вчилося любити свою землю, бути справжніми патріотами. Особливо велике враження справила на нього мужність героя повісті Б.Полєвого. Уривки з неї і зачитав ветеран та порадив присутнім взяти самостійно прочитати повість.
       Керівник Добровеличківської районної літературної студії «Пролісок» Н.К.Коцюк знана дітлахами й їх батьками, так як після закінчення Олександрійського культосвітнього училища багато років працює бібліотекарем в районній бібліотеці для дітей. Поезія Наталії Природної рекомендована для вивчення літератури рідного краю в школі, окремі вірші стали піснями. Має Наталія Корніївна серед користувачів чималий читацький авторитет. Тому на годині спілкування виступила в ролі гості. Розповіла дев’ятикласникам про роки дитинства, любов до читання, яка привела її у ряди студентів училища культури. А ще про своє найбільше захоплення і любов – поезію. Писати вірші почала з 14-ти років, друкувалася у збірках «Зоря материнства», «Святися робото». Видала власну збірку поезій «Душі наболілої спів». Затамувавши подих слухали підлітки чарівну мелодику віршів, що їх читала поетеса.

       У Помічнянській МДБ Добровеличківського району користувачі спілкувалися з ерудованою людиною, закоханою в книгу, істориком Гущою Іваном Андрійовичем. Як і більшість його ровесників Іван Андрійович захоплювався книгами про героїв-мандрівників, вчених-винахідників. А понад усе подобалися романи Ж.Верна, зокрема, «П’ятнадцятилітній капітан». Не менш цікавили його історичні книги про Степана Разіна, Устима Кармелюка, Омеляна Пугачова, Олеся Довбуша та багатьох інших народних героїв, про яких народ складав легенди і пісні. Подобалися романи Зінаїди Тулуб «Людолови», «Сагайдачний». Ці книги допомогли у виборі майбутньої професії історика. І на пенсії знайшов справу до душі зайнявся історико-пошуковою роботою, досліджує минуле міста Помічна. Про це і статті І.Гущі, опубліковані в газетах «Сільське життя», «Кіровоградська правда», «Народне слово». З гордістю розповідав гість про дружбу із письменником-земляком Григорієм Гусейновим. На завершення Іван Андрійович прочитав уривок із книги Г.Гусейнова «Станційні пасторалі», подаровану йому автором.

       Долинська РДБ під час літніх канікул організувала зустріч для дітей з Василем Прокоповичем Заїкою – головою організації ветеранів спорту району. Гість розповів дітям про книгу в його житті, як підлітком захоплювався пригодницькими і рицарськими романами. Особливо подобалася книга В.Скотта «Айвенго». Розповів про свої спортивні досягнення. Поіменно назвав гість видатних спортсменів, які своїми перемогами прославили район на світових, європейських, обласних спортивних змаганнях. У захваті діти були від фотографій, грамот, подяк, медалей і різних нагород, отриманих спортсменами району в різні часи. Зараз Василь Прокопович працює над створенням музею «Долинщина спортивна». Закликав дітей до здорового способу життя, щоб книга і спорт були супутниками у житті підростаючого покоління.
       У семикласників ЗШ №1 відбулась зустріч з головним редактором районної газети «Долинські новини» В.Ю.Кащєєвим. Літературні уподобання Вадима Юрійовича доволі різнобічні. У молодших класах захоплювався творами М.Носова, підлітком – Е.Гофмана, М.Зощенка. Подобались книги, які розповідали про події Великої Вітчизняної війни, особливо про дітей-героїв. Юнаком зачитувався детективами Джеймса Чейза, популярними в 90-ті роки. А улюбленим у Вадима Юрійовича поетом був і залишається Т.Шевченко, поезії якого і звучали у виконанні гостя.
       Дівчатка і хлопчики розпитували його про професію редактора, про створення газети. Відповівши на питання, В.Кащєєв запросив дітей, що пишуть вірші, оповідання, казки, приносити їх до редакції газети.

       Працівники дитячих відділів філій Знам’янської міської ЦБС провели зустрічі з публічними людьми міста.
       Центральна універсальна міська бібліотека. Шестикласники ЗШ №3 зацікавлено слухали розповідь про себе як читачку Віру Іванівну Тищенко. Віра Іванівна у минулому лікар. Але, як зазначила вона під час зустрічі, захоплення з дитинства книгою залишилося на все життя. Особливо їй подобалися твори А.Гайдара, зокрема, повість «Тимур і його команда». У підлітковому віці зачитувалася поезією С.Єсеніна, О.Блока, Є.Євтушенка, які письменниця запропонувала послухати і школярам.
       У бібліотеці-філії № 1 восьмикласники ЗШ № 1 спілкувалися з Анатолієм Романовичем Загравенком, журналістом і літератором, членом Національної спілки письменників України. Поет згадував, що будучи школярем багато читав, і це допомагало завжди на відмінно писати шкільні твори; випускав стінгазету. Мама підтримувала його захоплення і давала кошти на придбання книг, похід у кіно чи театр. Звичайно, розповів і про свою професію журналіста, перші спроби пера. У творчому доробку Анатолія Романовича багато віршів, які увійшли до збірок: «Спадок», «Дике поле», «Щастя» тощо. Присутні слухали у авторському виконанні поезію як патріотичного так і ліричного змісту.
       Бібліотека-філія №2. Заслужена вчителька України Ганна Тихонівна Винокурова згадувала дитячі роки, книги, які користувалися популярністю серед дітей у ті часи. Любов до книги намагалася прищепити і своїм учням. Одним із улюблених письменників Ганни Тихонівни є М.Горький. Зачитала п’ятикласникам ЗШ №6 окремі уривки із його трилогії «Дитинство. Юність. Мої університети».
       Бібліотека-філія №3. Талановита вишивальниця Раїса Олексіївна Айвазовська не лише демонструвала свої вироби, розповідала про мистецтво вишивання, а й зачитала уривки з улюбленого роману дитинства «І один у полі воїн» Ю.Дольд-Михайлика.  
       Всього на зустрічах у філіях побували більше 80 юних знам’янців, видача творів, на день їх проведення, сукупно склала 52 примірники.

       Відомі люди міста Кіровограда відгукнулися на запрошення бібліотек Кіровоградської міської ЦБС. За рік відбулося 33 заходи. Більше ніж тисячна аудиторія юних кіровоградців побувала на них. 138 чоловік записалися до бібліотек уперше. Видача книг, за підсумками безпосередньо зустрічей, склала 1,6 тис. примірників. З метою популяризації книги та читання МДБ – філія № 21 створила інформаційний стенд «Читацькі пристрасті успішних людей».
       У ЦМДБ – філії №11 ряд заходів відбулося в рамках діючої міні-програми «Поетичне слово земляків», мета якої – ознайомлення юних із сучасним літературним процесом на Кіровоградщині. До бібліотеки була запрошена дитяча письменниця Антоніна Петрівна Царук, член Національної спілки письменників України, авторка ряду збірок віршів «Онучечка-чомучечка», «Відважне Мишеня», п’єси-казки «Земля Світлячків» та інших. Дітям молодшого шкільного віку вона читала вірші та оповідання, які розкривають дивовижний світ дитинства, чудовий світ природи. Присутні залюбки розгадували запропоновані поетесою загадки, а також показали спеціально підготовлені до цього заходу інсценівки окремих її творів.
       Не можна обійти увагою зустріч із поетом-гумористом, музикантом, учителем Анатолієм Порфировичем Курганським, членом Конгресу літераторів України, обласного літературного об’єднання «Степ». Він автор ряду поетичних збірок «Веселі заповіти», «Обоє рябоє» та інших. Поет цікаво розповідав про перші читацькі кроки, які згодом привели його у Кіровоградський державний педагогічний інститут; насичені подіями студентські роки: грав у духовому оркестрі, танцював у ансамблі «Юність», з яким побував у багатьох куточках України, Туреччині, Бельгії, Франції, Болгарії. Із задоволенням слухали дев’ятикласники гуморески у авторському  виконанні. Всього ЦМДБ проведено 4 зустрічі, на яких були присутні 202 юних жителя мікрорайону, з яких уперше записалося – 50. Видача склала 211 книг.
       У МДБ – філії № 12, під час зустрічі «Формула життєвого успіху від міського голови», дев’ятикласники вели розмову із міським головою Олександром Саінсусом. Старшокласники влаштували Олександру Дмитровичу справжнісінький іспит, закидавши питаннями. І були вражені його щирими відповідями, спогадами про шкільні роки. На завершення зустрічі голова міськради побажав присутнім швидше визначатися зі своїми прагненнями і сміливо йти до мети. Звичайно ж, завжди з книгою.
       За рік на заходах у МДБ, у рамках Проекту, побували 111 чоловік, записалося нових користувачів – 25, видано 70 книг. Зокрема, за результатами моніторингу учнів, які прийшли на зустріч із учасниками балету «Форсайт» та їх лідером Олександром Лещенком, 14 дев’ятикласників виявили бажання стати читачами бібліотеки. Також бібліотекарі популяризували українську літературу та мистецтво у телевізійній програмі TTV «Культурна скарбничка». Щосуботи, протягом року, розповіді, фото і відеоматеріали відкривали цікаві факти життя і творчості І.Карпенка-Карого, М.Гоголя, О.Вишні, В.Нестайка, М.Хвильового, М.Булгакова та інших.
       Міська бібліотека для дітей – філія № 19 запросила майстра спорту з важкої атлетики, заслуженого тренера України Вячеслава Жукова і заслуженого майстра спорту України з важкої атлетики Катерину Резінову. Вони розповіли юним про роль книги в їх житті, поділилися спогадами та враженнями про першу прочитану книгу, пригадали героїв, які вплинули на їх життєвий вибір, відповіли на питання про спортивні досягнення. Також гості читали дітям твори відомих українських письменників: А.Костецького, Є.Дудара, Ю.Ярмиша, разом обговорювали події, які відбувалися на сторінках книг. Гарні враження залишились у дітей від спілкування з найсильнішими людьми Кіровоградщини.
       Працюючи в рамках Національного проекту, бібліотека-філія №19 налагодила зв’язки зі спортивними організаціями міста. У особі депутата округу Л.А.Онул, МДБ отримала фінансову допомогу у проведенні бібліотечних акцій, як: спортивні змагання «Хай з козачка виросте козак!», свято «Добром забуте серце обігрій» тощо.

       У Компаніївській РДБ учні 5-6-х класів зацікавлено слухали розповідь бібліотекаря про дитячі роки, творчі досягнення поетеси Людмили Жовни. Гостя презентувала свою нову збірку «Святковий букет», зачитала окремі вірші. Розповіла вона й про власні літературні уподобання, захоплення творчістю Ліни Костенко та прочитала уривки з поеми «Маруся Чурай». Відповіла письменниця і на численні питання присутніх: чи складно бути поетом, як народжуються вірші тощо.
       А  учням 7-8-х класів Григорій Миколайович Невдаха,  поет,  член
районної літературної студії «Вершники», декламував уривки з поеми Л.Українки «Давня казка» та власні поезії.
       Новгородківська РДБ. У рамках реалізації Національного проекту «Україна читає дітям» працівники районної бібліотеки для дітей проводять голосні читання «Книги мого дитинства».
Бібліотекарі запросили провести голосні читання для дітей молодшого шкільного віку Ларису Георгіївну Зоріну, народну майстриню, відому не лише в області, а й за її межами. Лариса Георгіївна розповіла, що з дитинства росла в сім’ї, де до творчості були не байдужі всі. Сама має музичну освіту. Згодом захопилася вишивкою. З захопленням слухали діти про участь майстрині у обласних та всеукраїнських виставках, де демонструвалися вишиті нею портрети, картини, графічні роботи. Презентувала Лариса Георгіївна малечі і розгорнуту в РДБ персональну виставку робіт «Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає», створену за поезією Т.Шевченка. Прочитала вона й уривки з поетичних творів Кобзаря, які надихнули її на створення картин.
       Є в творчому доробку Лариси Георгіївни кілька ілюстрованих дитячих книжок. Серед них – «Капелюшок для киці» – вірші для дітей криворізької поетеси Л.О.Баранової, які майстриня також із задоволенням прочитала. Поєднання поезії й яскравих робіт художниці сприяли зацікавленості дітей запропонованими творами. Видача книг після заходу склала 56 примірників.
       Для користувачів-дітей 5-7-х класів Новгородківського НВК голосні читання провела поетеса-землячка, жителька села Куцівка Л.В.Бережна. Лідія Василівна читала власну поезію для дітей та казки О.С.Пушкіна. Бібліотекарі РДБ підготували буклет «Світ поезії Лідії Бережної» та подарували її поетесі. В заході взяли участь 126 дітей.

       Новоархангельська РДБ запросила дітей, які відпочивали в пришкільному таборі «Червоні вітрила» на зустрічі в рамках Проекту.
З численною юною аудиторією спілкувався заслужений учитель України М.І.Шраменко. Особливе враження на нього, ще в підлітковому віці, справили оповідання про дітей-героїв. Будучи студентом, зачитувався творами Володимира Сосюри, Юрія Збанацького, Кузьми Гриба. А ще запам’яталися присутнім, у виконанні Миколи Івановича, байки Степана Руданського. Діти, яких було майже 50 чоловік, взяли в бібліотеці книги українських письменників, про які розповідав Микола Іванович і згодом стали більше цікавитися цією літературою.
       Іншим гостем став М.Т.Наконечний, директор оздоровчого табору «Бригантина», депутат Кіровоградської обласної ради. Коли бібліотекарі звернулися до Микола Теофанович і розповіли про мету зустрічі, він одразу ж погодився, бо, як зазначив, дуже любить спілкуватися з дітьми. Тепла і дружня атмосфера панувала у читальній залі РДБ. Микола Теофанович поділився враженнями про першу прочитану книгу у дитинстві – Марка Вовчка «Горпина». Вів захоплюючий діалог з дітьми про значення книги в житті людини. Разом із гостем вони читали вірші Т.Шевченка, Л.Українки, а також про книгу та бібліотеку. На закінчення депутат відповів на питання дітей, подарував на згадку усім присутнім сувеніри від оздоровчого табору «Бригантина», а в бібліотеку – книгу.

       До Новоукраїнської РДБ завітала Ірина Косих – самодіяльна поетеса, композитор, ерудована людина, цікавий співрозмовник. Ірина Михайлівна працює музичним керівником у дитячому дошкільному навчальному закладі №5. Веде клас вокалу в музичній школі. Вірші пише з 11 років, чудово співає і майже на кожному святі, що проходить у місті, можна почути її чарівний голос. Гостя розповіла про своє відношення до читання. Адже саме прочитані в дитинстві книги дали поштовх до власної творчості. З великим захопленням малеча слухали казки, які читала їм Ірина Косих. На прохання читачів поетеса зачитала декілька творів із власної збірки поезій «Метаморфози думок». Особливо сподобався присутнім вірш «Мамина колискова». На закінчення зустрічі поетеса подарувала дитячій бібліотеці свою книгу з автографом.

       Олександрівська РДБ. Захід«Книга вчить, як на світі жити» відбувся за участі заступника голови райдержадміністрації Л.І.Литвин. За фахом вона – учитель історії, кандидат педагогічних наук, а ще – краєзнавець. У співавторстві з меценатом Б.М.Кузиком видала ряд книг з історії рідного краю, про які і розповіла під час зустрічі учням шостого класу ЗШ №3. Із задоволенням пригадала Людмила Іванівна улюблені книги дитинства: В.Нестайка, М.Носова, Дж.Родарі. А з книги казок Джоеля Харріса «Казки дядюшки Римуса» поважна гостя зачитала ряд невеличких казочок. Діти їх уважно слухали, а потім ділились своїми враженнями від прочитаного, вчинків героїв книги – Кролика, Лиса, Черепахи, Вовка.
       Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек працівники РДБ провели свято «Цей дивний світ – бібліотека». На нього запросили Василя Вікторовича Білошапку, публіциста, журналіста, члена Українського геральдичного товариства, автора багатьох книг краєзнавчого спрямування: «Голодомор 1932-1933: Олександрівський вимір», «Олександрівщина туристична» та інші. Василь Вікторович розповів дітям про вплив книги на його життєвий шлях, зачитав улюблені казки дитинства зі збірки «Українські народні казки». Доповненням свята став читацький марафон «Відчуй радість читання», під час якого бібліотекарі презентували виставку як новинок, так і книг, виданих давно, але незаслужено забутих читачами. Багато з яких діти взяли читати.

       Години читання відбулися у відділі обслуговування дітей Олександрійської ЦРБ ім.Д.І.Чижевського. Тамара Сакара та Ніна Воропаєва, заступник голови й начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації зустрілися із учнями гімназії-інтернату. Розпочали захід бібліотечні фахівці, які під час мультимедійної презентації познайомили присутніх з головною ідеєю, метою Проекту, проведенням аналогічних заходів у містах України та відомих людей, які взяли в ньому участь. Згодом до розмови долучилися гості. Між юними учасниками заходу та Тамарою Вікторівною відбувся діалог про значення книги в житті людини. З захопленням вона розповіла про свою улюблену дитячу книжку «Пеппі Довгапанчоха» А.Ліндгрен. Ніна Миколаївна пригадала театралізовану виставу за казкою М.Носова «Пригоди Незнайка та його друзів», в якій вона грала в дитинстві, та прочитала уривок з цієї чудової книжки, декламувала гуморески П.Глазового, якими захоплюється і знає чимало. А ще продемонструвала свою першу дитячу книжечку «Сестрица Аленушка и братец Иванушка», 1956 року видання, яка зберігається її дітьми, як сімейна реліквія. Діти отримали, на згадку про зустріч, від Т.В.Сакари та Н.М.Воропаєвої твори В.Нестайка, А.Корінь, Б.Комара та чудові енциклопедії.
       Долучилися до участі у Проекті Світлана Мозгова – актриса та Іван Кучерук – керівник народного театру малих форм «Консенсус» при районному Будинку культури. Світлана Василівна розпочала розмову з дітьми про їх літературні уподобання, чому віддають перевагу у вільний час – книзі чи комп’ютеру. Розповіла дітям про свою улюблену дитячу книжку «Тимур та його команда» А.Гайдара, пригадала, як була тимурівцем і допомагала старенькій бабусі по домогосподарству. У захваті були присутні від спілкування з Іваном Кучеруком, призером телевізійної програми «Україна має талант» в місті Олександрія. Як зазначив гість, професія актора не можлива без книги і читання. Один із його улюблених авторів – український поет-гуморист і сатирик Павло Глазовий. Актор декламував гуморески свого улюбленого письменника. А ще продемонстрував дітям гумореску, яку читав на телешоу.
       Ефективність проведених у відділі обслуговування дітей ЦРБ заходів – покращення читацької активності. Книговидача творів, які читалися під час зустрічей, зокрема, М.Носова, А.Ліндгрен, В.Нестайка, А.Костецького збільшилась на 15% у порівняні з попередніми роками. Багато читачів «відкрили» для себе гуморески П.Глазового. Користувач бібліотеки Роман Сторожко, після спілкування з актором І.Кучеруком, почав відвідувати театр малих форм «Консенсус» РБК. При підготовці до уроків більшість користувачів, які брали участь у заходах, тепер віддають перевагу енциклопедіям та довідковим виданням бібліотеки, а не пошуку інформації в Інтернет-клубах.
       Інформація в пресі про зустрічі у рамках Проекту викликала інтерес до бібліотеки: класні керівники Цукрозаводськьго НВК та Протопопівської ЗШ Олександрійського району звернулися з проханням привезти учнів на екскурсію. Сорок п’ять школярів із обох шкіл відвідали бібліотеку. Діти познайомились із книжковими виставками, переглянули нові книги й періодичні видання, отримали інформацію про нові бібліотечні послуги з використанням вільного доступу до Інтернету. Користувачами бібліотеки стало 25 дітей. Завдяки проведеним заходам бібліотечний фонд поповнився 15 новими виданнями.

       Олександрійська ЦМДБ ім.Ю.Гагаріна на підтримку Проекту започаткувала цикл голосних читань «Із казкового віконечка», в рамках якого відбулося 9 зустрічей.  
       Дітям читала Наталія Паніна – естрадна співачка, керівник вокального колективу «Криниченька», місцева поетеса, авторка багатьох пісень. До бібліотеки вона прийшла не сама, а зі своїм колективом. У виконанні Наталії Валентинівни читачі молодшого шкільного віку прослухали уривки з казкових оповідань українських письменників В.Нестайка «Незвичайні пригоди в лісовій школі», Б.Бойка «Космічна подорож», «Два Миколи», Т.Коломієць «Хто розсипав роси?», В.Сухомлинського «Куди поспішали мурашки». І, звичайно, не обійшлося без пісні. Наталія Валентинівна та її колектив подарували малят декілька пісень.
       Після заходу казкові оповідання В.Нестайка користувалися значним попитом у дітей. Протягом року книговидача повістей «Незвичайні пригоди в лісовій школі», «Одиниця з обманом», «В країні сонячних зайчиків» та інших, склала 215 примірників.
       Зустріч учнів 3-4-х класів колегіуму відбулася за участі вчительки початкових класів НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа» Світлани Маркової – переможниці обласного етапу ХVІ Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2011» у номінації «Початкові класи». Своє спілкування з дітьми Світлана Олексіївна розпочала з читання мелодійних віршів українських поетів Т.Шевченка, Л.Українки, М.Рильського, В.Сосюри, Д.Павличка про Батьківщину, українську мову, рідну землю. Завершальним акордом читання прозвучав вірш К.Мотрич «Молитва до Мови». Також з дітьми провели ігри «Прямо чи влучно», «Продовж прислів'я». Ефективність заходу – 22 виданих книги.
       Учнів 3-х класів ОНВК №17 було запрошено на свято «Яка насолода – читання...» за участю Дмитра Клюєва, директора Палацу культури «Світлопільський», актора, ведучого багатьох культурно-дозвіллєвих програм. «Щастя, що є гарні книги. Спілкування з ними відкриває дорогу у світ знань…», – саме такими словами розпочав зустріч з малюками актор. Він розповідав про дитячі роки, відповідав на питання. Затамувавши подих, діти слухали вірші у виконанні Дмитра Костянтиновича. Особливо проникливо і щиро декламував улюблений вірш «Стихи о рыжей дворняге» Е.Асадова, майстерно виконав уривки з п'єси М.Старицького «За двома зайцями». На згадку про зустріч Д.Клюєв подарував кожному учневі буклет-афішу «П'єса М.Старицького «За двома зайцями» та запросив на однойменну виставу за його участю. Після заходу 80% учнів стали читачами бібліотеки, прочитали 283 книги. Крім того, 15 чоловік, разом з батьками, відвідали виставу «За двома зайцями».
       Наталія Порфирівна Заболотнікова, керівник зразкового аматорського вокального колективу «Нові імена» Палацу культури «Світлопільський», вела розмову із восьмикласникам ОНВК №17: «Я добре пам’ятаю ті книги, які читала в дитинстві, але зараз їх, на жаль, вже мало хто знає. «П'ятірка» – дуже зворушлива історія про маленьку дівчинку, її я перечитувала багато разів... «Знедолені» Віктора Гюго – з цією книгою я виросла, перечитувала її кожен рік і розуміла все більше. А своїм дітям любила читати українські та російські народні казки, казки Пушкіна, Чуковського і мою улюблену поезію. Особисто мене сьогодні заворожує і манить світ Ф.Достоєвського, М.Шолохова, а ще – казковий світ Павла Бажова». Уривки з казок П.Бажова «Медной горы Хазяйка», «Каменный цветок», «Серебряное копытце» зачитала Наталія Порфирівна присутнім. Цими книгами гостя зацікавила  школярів: до кінця року їх було видано 207 разів. А 10 восьмикласників записалося до ЦМДБ.
       Про магію читання у своєму житті та у долі видатних людей розповіла краєзнавець, педагог Ольга Божко. На прикладах життя і творчості великих поетів і художників їй вдалося показати школярам 4-х класів колегіуму, як поезія може надихнути творця на написання неповторного живописного полотна і, навпаки, як творіння майстрів пензля викликають до життя незабутні поетичні рядки. З цікавої бесіди учні довідалися ще про один бік користі читання: як за допомогою документів і книжок можна встановити історію свого роду. Ольга Миколаївна розповіла дітям про те, як, працюючи в архіві, вона з’ясувала, звідки походить її прізвище. Спілкування з краєзнавцем та педагогом допомогло дітям краще зрозуміти, що читання і пошук інформації у книжках є насправді дуже захоплюючою справою. На завершення зустрічі Ольга Божко презентувала виставку книг із домашньої бібліотеки.
       Незвичайною для учнів 8-Б класу була коктейль-презентація «Радість дарують улюблені книжки» авторських книг поетеси, журналістки Тамари Аноко. Одним із важливих факторів, що вплинув на її життя, Тамара Мануїлівна назвала книгу. Улюбленими авторами поетеси були і залишаються Аркадій і Борис Стругацькі, Юрій Візбор, Булат Окуджава, Володимир Висоцький. Сподобалися підліткам твори зачитані поетесою із збірок «Звучит во мне песня строкой покорной» та «У мене при запасі два життя». Тамара Мануїлівна спілкувалася з читачами, відповідала на їх питання та виконала пісні на власні вірші.
       Дитячий Інтернет-центр підготував до цього заходу слайд-презентацію «Світ електронних книг XXI століття» та запропонував школярам подискутувати про переваги книги друкованої над електронною і, навпаки, а також про зручність і вади аудіокниг. Наприкінці заходу діти взяли твори письменниці для читання, які загалом видавалися 20 разів. Протягом року у читальній залі збірку «Черное золото» В.Висоцького видано 30 разів, Б.Окуджави – 21. Ряди користувачів поповнило 8 чоловік.
       Дев'ятикласникам ОНВК та ЗНЗ №9, під час літературної години «Поетичні перлини Нелі Гончарової», презентували поетичну збірку «Вербова лоза» авторки. У заході взяла участь сама письменниця, яка зачитала окремі твори «Олександрія», «Мій дитинний світе …», «Пташки» та інші. Вона також зняла фільм «Вербова лоза», який подарувала дитячій бібліотеці. І книга, і фільм мають попит серед користувачів при підготовці до уроків краєзнавства, а працівники бібліотеки використовують їх під час проведення краєзнавчих подорожей.
       А ще в ЦМДБ були зустрічі з Григорієм Петровичем Абажеєм, заслуженим працівником культури України, депутатом міської ради, який розповідав про враження від історичного роману Р.Джованьолі «Спартак» та читав уривки; Оленою Олександрівною Карпачовою, заступником головного редактора газети «Олександрійський тиждень», членом Національної спілки журналістів України. Першою самостійно прочитаною книгою якої була казкова повість О.Волкова «Чарівник Смарагдового міста».
       До МДБ – філії №3 Олександрійської МЦБС, на зустріч із учнями 6-го класу гімназії ім.Т.Г.Шевченка, завітав Віктор Валентинович Голобородько, депутат міської ради, редактор газети «Городской курьер», краєзнавець, поет. Одне з літературних захоплень дитинства – твори видатного англійського письменника А.Конан Дойла «Записки о Шерлоке Холмсе», «Затерянный мир» та інші. Прочитані Віктором Валентиновичем уривки із окремих оповідань про Шерлока Холмса зацікавили хлопчиків і дівчаток та викликали бажання самостійно їх прочитати: до кінця року видача книги склала 31 примірник. Розповідаючи про роль книги в своєму житті, Віктор Валентинович зауважив, що саме книга, любов до читання, потяг до пізнання нового, незвіданого і, звичайно, спостережливість та уява сприяли тому, що він почав писати.
       Наступні літературні читання відбулися за участі членів літературно-мистецького клубу «Джерело» Олени Данилівни Колосовської та Лілії Борисівни Маруфі. На заході були присутні учні 9-х класів ЗНЗ №7. Бібліотекарі познайомили старшокласників зі сторінками творчого зростання поетес. Нікого не залишили байдужими, різноманітні за тематикою та жанром, твори Олени Колосовської, емоційно продекламовані самою авторкою. Лілія Маруфі познайомила учнів зі своїм мистецьким надбанням: це і вірші про кохання, і про чарівну красу природи, і про любов до рідного міста, адже зараз вона більше проживає у Москві, разом з дітьми та онуками. Саме завдяки їм Л.Мануфі почала писати дитячі вірші. Також гості познайомили дітей з творами своїх колег по перу: Г.Бурдової, І.Шаповала, Н.Гончарової. 
       Володимир Іларіонович Кудря, народний депутат Олександрійської міської ради, читав учням 7-А класу гімназії ім.Т.Г.Шевченка уривки з «Кобзаря», який допомагав йому, тоді маленькому хлопчику, оволодівати навичками читання та «Робінзона Крузо» Д.Дефо. Найбільше, як сказав Володимир Іларіонович, у дитинстві, його вразили твори «Як гартувалася сталь» М.Островського,  «Тимур і його команда» А.Гайдара, «Робінзон Крузо» Д.Дефо. «І зараз, через багато років, я із задоволенням їх перечитую. Знайомство із хорошою книгою – це зустріч із неповторним світом доброти, духовності, щирості», – зазначив депутат.
       Протягом 2011 року в Олександрійській міській ЦБС проведено 14 творчих зустрічей дітей з публічними людьми міста. Заходи відвідали 578 дітей (50% яких є читачами бібліотеки) із ЗНЗ №2, 6, 7, 9, 10, ОНВК №17, колегіуму та гімназії ім.Т.Г.Шевченка. Залучено до користування бібліотекою 209 дітей, які, відвідавши бібліотеку 511 раз, прочитали 801 книжку.

        У читальній залі Онуфріївської РДБ відбулася розмова восьмикласників із Миколою Івановичем Явтушенком, начальником районного відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства. Його знають не лише як головного архітектора району, а й як талановиту людину, яка пише вірші та легенди про край, малює ілюстрації до своїх творів. Микола Іванович є одним із авторів збірки легенд про Онуфріївщину «По північному краю Дикого поля». Підлітком захоплювався історичними та пригодницькими книгами, серед яких запам’яталися романи П.Загребельного, Ф.Купера, І.Ле. Цікавою була розповідь Миколи Івановича про історію району, родину Толстих, з якими пов’язується закладення Онуфріївського дендропарку. Також гість читав вірші зі своєї книги, яка готується до друку. Діти з задоволенням слухали розповідь краєзнавця, переглянули виставку його малюнків. Історичні оповіді М.Явтушенка про край настільки захопили дітей, що багато хто взяв прочитати книги В.Левицького «Онуфріївський парк», В.Постригана, В.Сурмила «Історія Онуфріївського району», яку автори подарували бібліотеці, легенди самого М.Явтушенка, опубліковані в місцевій газеті.

        У Петрівській РДБ відбулася зустріч п’ятикласників з викладачем НВК Юлією Іванівною Шевченко. Почала вона розмову з признання, що без книги не змогла б досягти успіху в обраній професії.  Особливе місце в її житті й понині займають твори класиків літератури – Т.Шевченка, О.Пушкіна, Л.Українки, П.Мирного, Д.Лондона, О.Бальзака, Е.М.Ремарка. А «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка, як зізналася гостя, і зараз, через багато років, із задоволенням перечитує. Юлія Іванівна разом із учнями перегорнула  окремі сторінки пригод головних героїв трилогії. Усі жваво обговорювали смішні історії, які траплялися з Явою та Павлушею. Ефективність заходу – 5 чоловік записалося до бібліотеки, видано 10 книг.
       Під час наступних читань, зі своїми улюбленими авторами знайомила п’ятикласників Тетяна Олександрівна Добровольська, керівник гуртків «Капітошка»(м’яка іграшка) та «Вишиванка» ЦДЮТ. Серед них і англійський поет, прозаїк Редьярд Кіплінг. Тетяна Олександрівна з захопленням розповідала про його твори, зачитала уривки з казки «Мауглі».
       Діти цікавились у Тетяни Олександрівни які ще дитячі книги їй подобаються, яких письменників. Також називали свої улюблені твори, ділилися враженнями про прочитане. І, звичайно, розпитували про гуртки ЦДЮТ. На завершення розмови працівники РДБ запропонували дітям прочитати не лише художню літературу, а і книги, які розповідають як самому виготовити той чи інший декоративно-ужитковий виріб.

       Світловодська МДБфілія №8. Відвідувачам бібліотеки було цікаво поспілкуватися з депутатом міської ради Михайлом Володимировичем Литвиненко, який немало зробив добрих справ для закладу. Олександр Миколайович розповідав про себе як читача. Улюбленими авторами депутата були і залишаються Аркадій і Борис Стругацькі, Юрій Візбор, Булат Окуджава, Володимир Висоцький. У виконанні гостя прозвучав вірш О.Кушнера «Времена не выбирают». Михайло Володимирович спілкувався з читачами, відповідав на їх питання, а для бібліотеки виділив 5 тис. грн. для придбання меблів.  
       На інший захід працівники МДБ запросили учнів школи-інтернату №1 та ЗШ № 1, 2, 3, 4. А читати такому великому загалу погодилася Лідія Андріївна Лаврик, керівник міського літературного об’єднання «Літо». Світловодчани добре знають поетесу, так як вона, разом із побратимами по перу, часті гості у школах, бібліотеках. Вона розповіла про поетів літоб’єднання, їхню творчість. Читала уривки зі своїх улюблених творів сучасних українських авторів. Познайомила і з власним творчим доробком, в якому чимало віршів адресовано дітям – «Колючий слон», «Бабуся і онук», «Вудки, гачки, наживки» та інші. Є у неї і невеличкі оповідання. Учнів, які цікавляться поезією, багато читають, Л.Лаврик запросила на заняття літоб’єднання «Літо».
       Напередодні Обласного дня поезії, для учнів 8-го класу ЗШ №1, відбулася зустріч з членами міського літературного об’єднання «Літо» Віктором Сурженком та Наталією Майстренко. Автори представили свої нові роботи та відповіли на питання підлітків. Особливо припало восьмикласникам до душі оповідання Н.Майстренко «Чобіт».

       Із читачами Ульяновської РДБ, у неформальній обстановці, спілкувалася і згадувала твори дитинства заслужений працівник освіти, учителька ЗШ Корсун Ольга Кузьмівна. Перше знайомство з книгою у повоєнному дитинстві відбулося завдяки «Кобзарю» Т.Шевченка. Захоплення читанням вплинуло і на вибір професії. За більше ніж 50 років педагогічної діяльності не одному поколінню учнів прищепила любов до книги і читання. У виконанні Ольги Кузьмівни звучали поезії Т.Шевченка та власний вірш, присвячений Кобзарю.

       Устинівська РДБ. Взяти участь у Проекті погодився заступник голови райдержадміністрації Олександр Васильович Щерюк. Між дітьми та гостем відбулася дружня бесіда. Олександр Васильович розповів, що з дитинства любить читати. Книги на історичну тематику, які на той час із захопленням читав, прищепили любов до історії і допомогли стати вчителем-істориком.
       Пригадав випадок зі свого дитинства: «Вчився у школі на відмінно, був дисциплінованим учнем, проте одного дня пропустив заняття, бо дуже хотів дочитати книгу Юрія Дольд-Михайлика «І один у полі воїн»». Не зважаючи на зайнятість, О.В.Щерюк не уявляє свого життя без книг. Має домашню бібліотеку, яка налічує близько двох тисяч книг, окремі – з автографами відомих педагогів, у тому числі і В.О.Сухомлинського. Дітям він також побажав багато читати, відвідувати бібліотеку, бо книги приносять радість, захоплення, насолоду, збагачують уяву та розум.
       Під час осінніх канікул відбулася зустріч користувачів РДБ із вчителькою Устинівської ЗШ Ольгою Лаврентіївною Стець, відмінником освіти України, дипломанткою Всеукраїнського освітянського конкурсу «З Україною в серці». Ольга Лаврентіївна, розповідаючи про роки навчання, зауважила, що про професію викладача української мови і літератури мріяла ще з шкільної парти. Задля здійснення своєї мрії багато читала. Захоплюється поезією Т.Шевченка, Л.Українки. Окремі улюблені вірші цих авторів О.Л.Стець із задоволенням прочитала дітям.

       Долучилися до участі у Національному Проекті міські та сільські бібліотеки Кіровоградщини.
На голосних читаннях у 5 сільських філіях Гайворонської ЦБС побували більше 100 юних читачів. Старшокласники Таужненської ЗШ відкривали для себе маловідомі сторінки життя і творчості земляка Віктора Трохимовича Косяченка – письменника, критика, літературознавця, члена Національної спілки письменників України, який нині проживає у м.Чернівці. А розповіла про свого рідного брата Г.Т.Смілянець, директор Таужненського СБК. Дізналися, що Віктор Трохимович є упорядником антологій української байки, уклав співомовки (перші в україністиці). Ці книги містять його передмови і наукові коментарі. Також він має багато літературно-критичних праць. Учням сподобалися байки, які запропонувала їхній увазі Г.Смілянець.
       У бібліотеці с.Завалля відбулося ряд читань. Депутат селищної ради Н.О.Бугаєнко знайомила третьокласників із улюбленими творами В.Сухомлинського, зачитувала окремі казки, притчі із його книги «Вогнегривий коник». Землевпорядник Н.Ю.Каткова розкривала шестикласникам світ творчості В.Нестайка, книгами якого захоплювалася в дитинстві та зачитала окремі уривки про неймовірні детективні пригоди головних героїв із збірки «Неймовірні детективи».

       У 9 сільських бібліотеках Голованівського району відомі земляки розповідали і читали підростаючому поколінню. Зокрема, у Молдовській сільській бібліотеці дев’ятикласники спілкувалися з учителькою, пенсіонеркою О.В.Бойко, яка навчала не одне покоління сельчан. Завдяки книгам вона закінчила школу зі срібною медаллю, любов до читання привела її до педагогічного інституту. В студентські роки почала писати прозові твори, які публікувалися у літературно-історичному альманасі «Плуг». Нещодавно написала пригодницьку казку для дітей «Перед Порогом», яку і презентувала слухачам.
       Також дітям читали книги: С.Б.Підлубна – депутат сільської ради с.Троянки, Г.В.Кулик – директор музею «Спартак» с.Красногірки, А.І.Точенюк – голова ради ветеранів, воїн-інтернаціоналіст с.Ємилівка, а також освітяни, активні читачі сіл Вербівка, Клинівка, Новосілка, Роздолля, ст. Ємилівка.

       Авторитетні в Добровеличківському районі особистості, яким не байдуже, як дитина відноситься до книги та читання, зустрічалися і розповідали про свої літературні уподобання, зачитували уривки з творів.
       Помічнянська міська бібліотека №2 запросила 6-А клас ЗШ №2 на зустріч із відомою в м.Помічна людиною – підполковником запасу, воїном-афганцем Є.В.Кравцовим. Євген Володимирович все своє життя прослужив у лавах Радянської Армії. Де б не бував підполковник Є.Кравцов – завжди дружив із книгою. Він показав дітям кишенькового розміру «Кобзар» Т.Шевченка: «Цю книгу читав увесь мій батальйон, вона пройшла зі мною Афганістан. А в дитинстві, коли я був таким як ви, я дуже любив читати книги А.Гайдара, особливо «Р.В.С.» і «Тимур и его команда».
       Про себе як читача, учням 3-А класу ЗШ №2, розповідав А.М.Гілєвич, ветеран Великої Вітчизняної війни. Анатолій Миколайович уже багато років є користувачем бібліотеки, перевагу віддає творам воєнної тематики. В дитинстві зачитувався пригодницькими романами та повістями про героїзм червоноармійців. Книги Жюль Верна, Аркадія Гайдара та інших авторів ще з дитинства подобалися гостю. Особливо любив читати й перечитувати А.Гайдара «Тимур і його команда». А настільною книгою ветерана є повість земляка К.Береста-Врадія «Люди виходять в ніч», про героїзм молоді м.Помічна в роки Великої Вітчизняної війни. Анатолій Миколайович із задоволенням погодився зачитати уривок із цього твору, а третьокласники виявили бажання прочитати книгу повністю самостійно.
       В інших сільських бібліотеках району читали: поетеса Катерина Кравченко (с.Юр’ївка), працівники Будинку культури (с.Новолуткове, Червонополянське), вчителі (с.Піщаний Брід, Тишківка), члени районної літературної студії «Пролісок» (с.Гнатівка). Для підростаючого покоління звучала поезія Т.Шевченка, Л.Українки, О.Пушкіна, С.Єсеніна, Б.Пастернака та авторські твори.

       Резонанс серед користувачів мали зустрічі, проведені філіями №№5, 6, 7, 15 Кіровоградської міської ЦБС. У філії №5 відбулася зустріч із депутатом Ленінської районної ради у м.Кіровограді Юрієм Конопатом. Діти дізнались про цікаві подробиці з життя старшого покоління, покоління своїх батьків. Відкрили для себе видатних письменників, які сьогодні незаслужено забуті. Юрій Олексійович читав уголос улюблену книгу «Старий і море» Е.Хемінгвея. На питання депутата: «Якою літературою зараз захоплюється молоде покоління?», кожен розповів про свої книжкові уподобання та смаки. У 2011 році повість «Старий і море» була найпопулярнішою у бібліотеці. За 9 місяців її прочитало 22 учні.
       Поспілкуватися з депутатом мали змогу і читачі філії №7. Євген Михайлович Бардаков з дитячих років захоплюється книгами про природу. Подобалися і казки. Насамкінець, запропонував школярам послухати казки М.Сухомлинського.
       На зустріч у філію №15 була запрошена Антоніна Михайлівна Корінь, член Національної спілки письменників України, авторка восьми збірок. Є у неї й книги для дітей: «Веселі дрібнички із сімейної скарбнички» (дитячий гумор) і «Чому у сойки крила голубі» (вірші). Відома поетеса відповідала на численні питання маленьких читачів, із задоволенням вручила книги та грамоти тим учням, які перемогли в конкурсі на створення кращої казки, оголошеному бібліотекою. І, звичайно, читала власні поезії, які вже встигли полюбитися малечі.

       Кіровоградський район. У гості до школярів села Бережинки завітали голова сільської ради П.С.Ковальов та бібліотекарка Н.І.Шаріпова.
       Згадуючи часи свого дитинства Петро Стефанович розповів, що саме інтерес до історії козацтва дав поштовх до читання історико-художьної літератури, який залишився на все життя. Шановний гість познайомив дітей зі своїми улюбленими книгами. Він зачитав уривки з раритетного видання «История Кубанского Казачьего войска» відомого історика, етнографа Ф.А.Щербини. Голова сільради звернув увагу старшокласників на книгу В.Савченка «Казачья слава», де розповідається про односельця, військового діяча часів громадянської війни Василя Боженка. Також гість презентував нову книгу професора Кіровоградського інституту МАУП В.Є.Карпова «Біля витоків козацтва», що вийшла у 2011 році в Кіровограді та містить розділ, присвячений Бережинці.
       Діти зацікавлено слухали розповідь Петра Стефановича про його предків – кубанських козаків, роздивлялися цінну нагороду – «Георгіївський хрест», яким був нагороджений за хоробрість його дідусь Степан Кіндратович, реєстровий козак Кубанського війська. По закінченні заходу діти задали ще багато питань сільському голові та взяли читати книги з історії козацтва, огляд яких провела сільський бібліотекар.
       На захід за участю кіровоградської поетеси Антоніни Корінь, до Аджамської №2 сільської бібліотеки, прийшли вихованці дошкільного навчального закладу «Білочка» та «Веселка», учні школи. А присвячений він був презентації збірки поетеси «Як стати справжнім другом», твори з якої уже встигли полюбитися як малюкам так і дорослим. До збірки ввійшли вірші, пісенні тексти, колисанки, лічилки, смішинки з дитячих вуст і казки. Як зазначила Антоніна Михайлівна: «Я писала цю книжку про і для дітей, батьків і вчителів українською та російською мовами…». Ось із цієї книжки і читала гостя присутнім різноманітні твори. Вихованці дитячих садків підготували поетесі сюрприз – декламували вірші зі збірки та подарували бібліотеці малюнки до прочитаних віршів і казок. Поетеса також відповідала на питання дітей, подарувала їм свої книжечки.
       Зустріч з книгою, у виконанні авторитетних на селі людей, запропонували юним односельцям також і працівники Вільненської, Ганнинської. Оситнязької сільських бібліотек.

       Користувачі 10 філій Компаніївської районної ЦБС із задоволенням слухали розповіді про книги дитинства з уст знаних людей району.
       Гостями Водянської, Лозуватської, Червонослобідської сільських філій були голови сільських рад В.М.Ненько, В.А.Портянко, К.І.Корнієць. Дітям цікаво було почути розповіді керівників села про читацькі уподобання дитинства, а також озвучені ними уривки улюблених творів – К.Буличова «Сто років тому вперед», Ю.Олеші «Три товстуни».
       У Зеленівській, Мар’ївській, Софіївській та Полтавській філіях із учнями молодшого та середнього шкільного віку спілкувалися депутати районної та сільських рад Л.М.Кизименко, П.П.Кучугурний, В.П.Луцюк, Т.Л.Малуш, які свого часу захоплювалися творами Ж.Верна «Діти капітана Гранта», О.Толстого «Золотий ключик або пригоди Буратіно», В.Нестайка «Тореадори з Васюківки», поезією Л.Українки.
       Юні користувачі Виноградівської, Гарманівської, Роздольської філій у виконанні дорослих почули оповідання В.Сухомлинського «Казки школи під голубим небом», поезії Т.Шевченка «Три літа», Г.Чубач «Моя країна – Україна» тощо.

       Публічні люди Новомиргородського району долучилися до участі у Проекті. Розповіли про свою улюблену дитячу книжку, значення книги в їх житті, читали уривки з творів, які запам’ятались ще з дитинства: завідуюча дитячим садком (с. Листопадове), голови сільських рад (с. Каніж, Жовтневе), вчителі школи (с. Панчеве, Турія, Коробчине, Пурпурівка). Діти відкрили для себе твори В.Осєєвої, О.Донченка, О.Рибакова, А.Гайдара, М.Носова, В.Нестайка, О.Волкова.

       Олександрівський район. Триліська сільська бібліотека провела напередодні Дня місцевого самоврядування зустріч із головою сільської ради Юрієм Петровичем Крикуном, який зачитав дітям уривки зі своєї улюбленої книги дитинства «Незнайко на Місяці» М.Носова.
       У Соснівську бібліотеку було запрошено на зустріч з юними читачами голову сільської ради Л.М.Лебідь. Саме захоплення читанням вплинуло на вибір нею професії бібліотекаря. Розповіла і про свою улюблену книжку дитинства – Л.Смілянського «Сашко» та зачитала окремі уривки. Відповіла Лариса Михайлівна і на питання дітей про теперішню посаду, перспективи розвитку села. 
       Користувачі Красносільської сільської бібліотеки спілкувалися з місцевою поетесою Валерією Борисівною Улянич, яка працює вчителем української мови та літератури в місцевій школі. З дитинства дуже любила читати, захоплювалась пригодницькими оповіданнями, казками, віршами. Улюбленою її книгою була повість О.Волкова «Чарівник Смарагдового міста». Завдячуючи книгам, почала ще в ранньому віці писати вірші. Зараз Валерія Борисівна друкується в районних та обласних періодичних виданнях, готує до друку свою книгу. Діти з задоволенням слухали вірші, які читала поетеса, уривки з її улюбленої казкової повісті.

       Філії Світловодської міської ЦБС провели акцію «Читання заради життя». У бібліотеку-філію № 7 поспілкуватися з читачами бібліотеки, учнями 8-10-х класів ЗШ №9, завітав мер міста Світловодська Юрій Миколайович Котенко. Він розповів про свій життєвий шлях, улюблену професію лікаря, завдяки якій намагався завжди допомогти людям, а також про захоплення творами класичної української та російської літератури – Л.Українки, Т.Шевченка, І.Франка, О.Пушкіна, М.Лермонтова. Юрій Миколайович знає напам’ять майже всю поему «Євгеній Онєгін» О.Пушкіна, що і продемонстрував підліткам. У зустрічі також брали участь місцеві поети, які презентували власний творчий доробок: Ігор Волков – збірку віршів «Калейдоскоп», Віктор Сурженко – збірки лірики «На вустах недоторканих слів», «Шепоче час тобі». Поетеса Наталя Майстренко з любов’ю читала свої вірші, присвячені рідному краю, дітям Світловодська.
У філії №2 проведена творча зустріч учнів 9-го класу ЗШ №1 із Олександрою Василівною Шумейко-Шай, місцевою поетесою, членом міського літературного об’єднання «Літо». Окремі її вірші-спогади присвячені Новогеоргіївську, селу, яке назавжди зникло під водами Кременчуцького водосховища. Затамувавши подих, слухала юнь мелодійні поетичні рядки віршів Олександри Василівни, які оспівували красу рідного краю. І не дивно, що багато її творів покладено на музику А.Г.Мірошниченком – членом Спілки композиторів України.

       Користувачі Глинської та Захарівської філій Світловодської районної ЦБС влітку побували на цікавих заходах за участі членів міського літературного об’єднання «Літо». Так, на запрошення бібліотекаря, до Глинська завітала керівник міського літоб’єднання Лідія Лаврик. Вона розповіла про дитячі роки, відповіла на питання про перші спроби пера – писала невеличкі віршики, не усвідомлюючи, що згодом вони займуть у її серці основне місце. Батьки хотіли аби донька стала журналістом, але Лідії Андріївні до душі припала технічна сфера і вона закінчила фізичний факультет Дніпропетровського університету та за направленням потрапила у місто Світловодськ, де працювала на заводі чистих металів. Діти із зацікавленістю слухали розповіді про електронний мікроскоп за яким вона працювала. У вільний від роботи час продовжувала писати.
       Поділилася поетеса враженнями від прочитаної в дитинстві китайської народної казки про братів Лю, яка навчала цінувати дружбу і стояти один за одного горою. Познайомила присутніх із оповіданням «Про тітку Маньку» Дмитра Білоуса, свого земляка. На згадку про зустріч подарувала читачам своєрідний талісман – власноруч зроблену з солоного тіста золоту рибку.
       У Захарівській філії члени літоб’єднання провели цикл читань для дітей різних вікових категорій. Наталія Титаренко декламувала малюкам власні байки. Старшокласники знайомилися із ліричними творами Віктора Сурженка у авторському виконанні.

       У Луполовській, Данилобалківській філіях Ульяновської районної ЦБС відбулися заходи. Так, працівник Луполовської філії організувала зустріч з місцевим краєзнавцем, вчителькою історії Н.В.Царенко. Неля Василівна ще у дитинстві мріяла більше знати про історію свого села, річку Південний Буг, стати вчителем історії. Дружба з книгою супроводжує її все життя – школа, інститут, педагогічна діяльність, пошуково-дослідницька робота з історії рідного краю. Вона – керівник факультативу «Юний історик», з членами якого провела історичне дослідження унікальної споруди – водяного млина, що знаходиться на території села. Спорудження млину відноситься до пам’яток промислової архітектури ХІХ століття і не має аналогів в Україні. Зараз триває пошуково-краєзнавча робота по так званому «Сабатинівському човну» і Неля Василівна впевнена – саме цікаве ще попереду. Бібліотекар познайомила читачів і з книгою Н.В.Царенко «Історія рідного краю», яка є в бібліотеці.

       У ході реалізації Національного проекту «Україна читає дітям» протягом 2011 року бібліотеки Кіровоградщини провели більше 160 зустрічей, які відвідало, за неповними даними, близько 3-х тисяч дітей різних вікових категорій. Про це свідчить і вивчення ефективності, проведеної керівниками окремих регіонів області.
       З метою донесення інформації про Проект до широкого загалу та участь у ньому бібліотек Кіровоградщини, ОДБ ім.А.П.Гайдара розробила і видрукувала постер «Національний проект «Україна читає дітям» на Кіровоградщині». Користувачі могли його побачити в усіх структурних підрозділах бібліотеки. На зустрічах постер, але уже з доданою світлиною гостя, дарувався на згадку про участь його у Проекті. Інший примірник, з автографом, залишався у бібліотеці.
       За ініціативи дирекції оформлено фотогалерею «Національний проект «Україна читає дітям»». Тут розмістилися постери з автографами гостей ОДБ, а також світлини зустрічей у бібліотеках для дітей області.
       На сайті ОДБ (www.librarychl.kr.ua) створено відповідний розділ, де розміщені повідомлення і відеоматеріали із заходів головної бібліотеки для дітей області, інформація про читання у бібліотеках регіону.
       Про відомих особистостей, які розповідали про себе і книгу в ОДБ, можна прочитати на сайті «весь Кіровоград» (www.kirovograd.net), сторінках газет «Народне слово», «Вечірня газета», «Кіровоградська правда»: «Зустріч з Валерієм Кришнем», «Навколо світу – за 307 днів», «Буратіно та пригодницькі книжки професію підказали», «На книгу час від танців варто відірвати!».
       Заходи, які проводилися на теренах області, знаходили відображення на офіційних сайтах місцевих адміністрацій, центральних бібліотек для дорослих, сторінках місцевих газет: «Україна читає дітям» («Новоукраїнські новини», «Слово і час», Ульяновка), «На гостину до казки» («Зорі над синюхою», Вільшанка) та інших. Підбір матеріалів про зустрічі у філіях Кіровоградської МЦБС опубліковано в «Вечірній газеті».
       Компаніївська, Олександрівська районні бібліотеки для дітей видали методичні матеріали з досвіду роботи: «Національний проект «Україна читає дітям»» та «Олександрівщина читає дітям», Олександрійська ЦМДБ ім.Ю.Гагаріна – буклет «Україна читає дітям: Всеукраїнський проект в Олександрії».
       З огляду на проведену бібліотеками Кіровоградщини у рамках Національного Проекту «Україна читає дітям» роботу можна сказати, що певною мірою вдалося привернути увагу громадськості, державних і недержавних організацій, засобів масової інформації до необхідності вирішення проблеми підвищення рівня читацької активності дітей регіону.
       У бібліотеках відбувалися різноманітні цікаві зустрічі дітей з відомими особистостями району, міста, села: представниками виконавчої та законодавчої влади обласного, міських, районних та сільських рівнів, працівниками культури і освіти, засобів масової інформації, краєзнавцями, письменниками, спортсменами, ветеранами, народними майстрами і просто людьми, закоханими в книгу.
       Між старшим поколінням і юною аудиторією був перекинутий своєрідний читацький місточок. Адже зовсім незвичними були зустрічі з людьми різних професій, відомих у своєму регіоні, і які теж, виявляється, мали свої улюблені твори, зачитувалися ними в дитинстві. Заходи дали поштовх до читацької активності серед дітей різних вікових груп.
       Майже кожен із запрошених гостей, у дитинстві, перші читацькі кроки робив із «Кобзарем» Т.Шевченка.
І молодші школярі, і підлітки відкрили для себе багато цікавих творів письменників: української літератури – Ю.Дольд-Михайлика, Н.Забіли, О.Донченка, С.Руданського, Л.Смілянського, Я.Стельмаха, Л.Тендюка, Ю.Яновського та інших; світової – Р.Джованьолі, Ф.Купера, Г.Троєпольського, Н.Думбадзе, А.Гайдара, Аркадія і Бориса Стругацьких, Дж.Харріса, В.Осєєвої, О.Фадєєва, М.Островського, Дж.Родарі, Е.Хемінгвея, поезію Ю.Візбора, Б.Окуджави, О.Блока, С.Єсеніна та інших.
       І що не менш важливо, розширилися і збагатилися знання дітей про творчість письменників малої Батьківщини.
       У 2012 році бібліотеки Кіровоградщини продовжують, за участі відомих у краї людей, популяризувати кращі літературні надбання.