Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Поради методиста

 

Відділ розвитку дитячих бібліотек і маркетингу

Бібліотека і бібліотекар: погляд професіонала

підсумки обласного соціологічного дослідження

Лариса Босюк
провідний методист

   

    У жовтні 2009, березні  2010  рр.,  відділом розвитку дитячих бібліотек і маркетингу  ОДБ ім. А.П. Гайдара проведено І етап обласного соціологічного дослідження «Бібліотека і бібліотекар: погляд професіонала».  

    Мета дослідження – вивчення думки бібліотекарів області щодо визначення ролі бібліотеки для дітей у сучасному інформаційному суспільстві.

    Бази  дослідження  –  ОДБ ім. А.П.  Гайдара,   15   районних, 9 міських та 1 сільська бібліотеки для дітей області.

    У дослідженні не взяли участь  4  бібліотеки  (Витязівська СДБ Бобринецького району, Новомиргородська МДБ,  Олександрійська   МДБ – ф. № 3  Олександрійської  МЦБС,  Помічнянська  МДБ  Добровеличківського району).   

    Об’єктами дослідження стали  128 бібліотечних працівників, з них:

    28 – з ОДБ ім. А.П. Гайдара та 100 – з області.    

    За статтю в опитуванні взяли участь 128 респондентів-жінок. 

    Очікувані результати: визначення пріоритетних  завдань у подальшому розвитку  бібліотечних закладів.

    Анкетою передбачалось 6 запитань відкритого  та  закритого типу щодо вивчення поглядів працівників  на функціонування  закладу, визначення рейтингу видань для дітей і фахової періодики, та джерел отримання документів для читання.

    Узагальнені дані дослідження вказують на небайдуже відношення  і зацікавленість усіх респондентів до свого місця роботи та прагнення до підвищення фахового рівня.

    Так,  на перше питання щодо задоволення  роботою більшість опитаних, як працівників Р(М)СДБ, так і  ОДБ, висловились позитивно. Це засвідчили понад три чверті респондентів зі 128.  Діаграма 1.  

    Варіантами відповідей на друге питання „З якою порою року у Вас асоціюється ваша бібліотека?”  передбачався  не просто асоціативний ряд  як такий, а  відношення працівника до закладу чи  колективу,  робота якого постійно: оновлюється, що притаманне „весні”;  процвітає – „літові”;  стала, тобто не відбувається змін, вже все звершилось – „осені”;  залишається без змін або ж не передбачає їх – „зимі”. 82 % респондентів зі 128 вважають, що їхні заклади мають певні оновлення і розвиток.  І це, без сумніву,  позитив.      Але привертають увагу відповіді тих, хто асоціює бібліотеку з осіннім періодом, де значна різниця – у 26 % -  між відповідями працівників ОДБ і Р(М)СДБ, та «ейфоричний» показник у 6 % від респондентів з Р(М)СДБ. Одні впевнені, що бібліотечні трансформації відбуваються поступово, думка інших – розвиток бібліотек для дітей  у фазі активних дій. У одного  працівника  бібліотека  не  асоціюється  з  порами року.  Діаграма 2.

    Відповідаючи на третє питання, 95,3 % усіх опитаних – 123 працівника –  затвердили, що користувачам   дійсно  подобається  відвідувати  їхні  бібліотеки. Тобто, професійні обов’язки бібліотекарів по відношенню до читача мають хороший рівень. Іншими словами «занадто впевнені та несхибні». лише  5  працівників (4, 7%)  висловили думку стосовно вимушеного відвідування бібліотеки читачами. Жодної відповіді щодо не бажання користувачів відвідувати бібліотечний заклад.   Діаграма 3. Та, якщо пильно придивитись, об’єктивно і суб’єктивно, то можна знайти чимало труднощів, негараздів, незбалансованості на цій ділянці роботи. Тому, варто не забувати про постійний перегляд щодо оновлення якісних підходів в обслуговуванні відвідувачів.

    Завдяки відповідям на четверте  питання,  щодо   книг  вартих уваги,  складено  списки „Я раджу Вам… ”  від колег з Р(М)СДБ та ОДБ ім. А.П.Гайдара.

     Діапазон названих творів – від класики до сучасних українських і зарубіжних. Загальна кількість 159 книг: 126  –  для  дітей різних вікових груп та 33  – для дорослих від колег з ОДБ.  Дехто з респондентів зазначили не по одній книзі як пропонувалось, а по  декілька, які дуже сподобались.

    Популярними   авторами  серед  дитячих і дорослих  письменників виявились: І.  Роздобудько  (відмічено 9 разів),  Вс. Нестайко (названо 6 разів); Д. Білий, О. Дерманський (по три);  Д. Браун, К. Буличов, Л. Воронина,  М.  та  С. Дяченки, П. Загребельний, Б. Кузик, Ю. Матівос,  С. Монтефіоре, Е. Портер, О. Сердюк, Л. Улицька, О. Федонін (по  двоє).  

    Тематика названих прозових і віршованих творів різнопланова. Перевагу віддано історико-патріотичній, краєзнавчій, природознавчій літературі.   Жанрові перехрестя – повісті, фантастика, пригоди, казки, фентезі.  Чимало  названо видань довідково-енциклопедичного характеру.

    У списку «Я раджу Вам» від  працівників з Р(М)СДБ  є повторення авторів і назв книг, що дає можливість «візуальному рейтингу».

    Слід наголосити, що близько 60 % зазначених книг для дітей не нові. В основному, це перевидання класичної літератури, зокрема, творів Л. Бессона, К. Буличова, Є. Гуцало, Л. Баума, Я. Гояна, П.Загребельного, і. Котляревського, Вс. Нестайка, Є. Портер, Г. Остера, В. Сухомлинського та інших). І це говорить про те, що респонденти неправильно відповіли на поставлене питання. Адже необхідно було відмітити  книги, які  за останні 2 роки  зацікавили  фахівців, тобто  нові. В свою чергу – це неякісні підсумки і рейтинги.

    За підсумками відповідей на  п’яте питанняДіаграма 4 –  зазначено 65 назв періодичних видань для дітей у двох рейтингах, так як визначення популярності суттєво відрізняється  серед  респондентів різних  бібліотек.  Наприклад, , 28 відповідей респондентів з Р(М)СДБ на перше місце «вивели» журнал «Пізнайко», в той час, як у працівників ОДБ названому журналу віддано лише 2 відповіді. І навпаки, найбільшу кількість відповідей – 9 –  отримав журнал «Вокруг света» від респондентів ОДБ,  а серед респондентів Р(М)СДБ це видання має 2 відповіді. Ще один приклад, журнал «Однокласник» «набрав 21 голос» від  фахівців Р(М)СДБ), а  від колег з ОДБ – усього 1. Особливої різниці  не спостерігається      між     виданнями,    що   називались    один-два   рази.

     Цьому  може бути пояснення: відмінність кількісних та якісних показників репертуару періодики для дітей в бібліотеках та  інформаційної насиченості в обласному центрі (книжкові магазини, кіоски, Інтернет-кафе, домашній Інтернет тощо). Так, наприклад, районні та міські бібліотеки, у середньому, передплачують по 20 – 25 видань, а ОДБ, майже щорічно, має  близько 160 примірників періодичних видань  для дітей.

    У цій діаграмі видання, що згадуються лише працівниками ОДБ,  позначено зірочками ** .

    Відомо, що підвищення кваліфікації необхідно завжди для спеціаліста будь-якого рангу. Один з видів удосконалення  фаху – це самоосвіта, що може здійснюватись за допомогою професійної періодики. Так, з аналізу відповідей на останнє  шосте  питання з’ясувалось, що усі респонденти періодично знайомляться  зі спеціальними журналами. Названо 11 видань. Перші місця займають: «Світ дитячих бібліотек» (за визначенням Р(М)СДБ) та «Библиотека» (за визначенням ОДБ). Дещо викликає подив те, що 13 осіб з Р(М)СДБ відмітили видання «Бібліотечний вісник», так як це  –  науково-теоретичний журнал, який для роботи з користувачами дітьми не практичний з будь якого погляду. Діаграма  5.

    Де бібліотекарі знаходять інформацію для читання?   В основному, це інформаційні ресурси  дитячих бібліотек, що засвідчили  понад 80 % усіх опитаних  (Діаграми  6, 7).    Виняток складає  Діаграма 8   «Джерела читання фахової періодики»,   так як  всього  59  % респондентів з Р(М)СДБ можуть скористатися фаховими виданнями, у зв’язку з обмеженням передплати. Вірогідно, в силу цієї причини,  спеціалісти з Р(М)СДБ на 14,3 % частіше від своїх колег з ОДБ користуються електронними версіями спеціальних журналів.

    Слід зазначити, що з метою почитати книгу, періодику чи фахове видання,  40,3 % усіх респондентів з Р(М)СДБ звертаються до фондів інших бібліотек,  в той час як фахівців  з ОДБ  –  22,2 %. Можливо, це пов’язано з якісними і кількісними сегментами бібліотечних фондів.

    Звертає увагу той факт, що працівники ОДБ, задля розширення свого інформаційного кола, купують  книги  і  періодику  на 13,6 % більше, ніж їхні колеги з Р(М)СДБ.

    Освіта респондентів  висвітлена у Діаграмі  9.   Так, 84 % респондентів з Р(М)СДБ мають вищу та середню спеціальну бібліотечну освіту. По 50 % респондентів з ОДБ мають освіту бібліотечну   й  не  бібліотечну. 

    В основному, усі опитувані мають стаж бібліотечної роботи від 8 до 39 років (Діаграма 10).   По 3,6 % -  це фахівці, що прийшли до бібліотеки нещодавно (стаж від 2 до 6 років)   і ті, стаж яких перевищує 50 років.

 

    Підсумок.

    Сподіваємось, що викладений матеріал і порівняльні характеристики  сприятимуть  Вашому професійному зростанню, втіленню нового в повсякденне професійне буття з метою сучасних,  якісних підходів до бібліотечних процесів.


Д і а г р а м а № 1   

«З а д о в о л е н н я     р о б о т о ю»

Р( М )С Д Б
О Д Б  
УСЬОГО
Р(М)СДБ
О Д Б
УСЬОГО
О Д Б
  УСЬОГО

81 %

 

 

 

 

 

 

 

 




71,4 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

7 8 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



  19 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 






25 %

 

 

 







 

21,2 %

 

 









3,6 %

 

 

 

 

 

 

 









0,8 %

 

 

 

 

«з а д о в о л е н і»

«ч а с т к о в о   з а д о в о л е н і»

«в а ж к о 
 
в і д п о в і с т и»

 

 

 

 

Д і а г р а м а      2  

«А с о ц і а ц і я      б і б л і о т е к и     з     п о р о ю      р о к у»

        


 

 

  

 

     

         

  

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

Д і а г р а м а      3  

«Д у м к а     р е с п о н д е н т і в

 щ о д о   в і д в і д у в а н н я   к о р и с т у в а ч а м и

     б і б л і о т е к»

 

Р (М) С Д Б О Д Б РМ)СДБ   О Д Б
так -9 7  %  8 9, 3 % вимушені - 3  % 1 0, 7 %

УСЬОГО
так - 9 5, 3% вимушені - 4, 7  %

 

Д і а г р а м а      6

«Д ж е р е л а    ч и т а н н я»

 

к н и г и  д л я  д і т е й

 

%

 

к н и г и  д л я  д і т е й

 

%

 

фонд   Р (М) С Д Б

 

9 1,3

фонд   О Д Б

8 2, 1

бібліотека   домашня

3, 3

бібліотека   домашня

3,3

 

бібліотека   знайомих

 

2, 2

бібліотека   знайомих

6,0

Інтернет

2, 2

Інтернет

-

 

куплені

-

куплені

6,0

 

бібліотеки  інші

1, 0

бібліотеки   інші

-

 

порада

 

-

порада

5, 9

подаровані

-

подаровані

3,0

 


Д і а г р а м а  
   7

п е р і о д и к а

д л я     д і т е й

 

%

п е р і о д и к а

д л я     д і т е й

 

 

%

фонд Р (М) С Д Б

 

6 4, 4

фонд  О Д Б

8 0, 4

бібліотеки   інші

 

  6, 3

бібліотеки  інші

4, 5 

куплені

 

3, 0

куплені

1 0, 6

бібліотеки   знайомих

 

2, 5

бібліотеки   знайомих

 

4, 5

дар   читачів

 

1, 7

дар  читачів

 

-

електронна   версія

1, 3

електронна   версія

-

Д і а г р а м а      8

п е р і о д и к а

ф а х о в а

 

%

п е р і о д и к а

ф а х о в а

 

%

 

фонд   Р (М) С Д Б

 

 

5 9,0

 

фонд  О Д Б

 

9 4, 4

 

бібліотеки   інші

 

2 5, 0

бібліотеки   інші

 

    3, 9

електронна  версія

1 6, 0

електронна  версія

    1, 7

 

Д і а г р а м а     9

 

Р(М) С Д Б

 

 

О Д Б

 

 

в и щ а   ф а х о в а

 

  %

 

3 0

 

3 5, 7

 

 

в и щ а

не   ф а х о в а

 

  %

1 0     

 

4 6, 4

 

 

Р(М) С Д Б

 

 

О Д Б

 

 

с е р е д н я

 с п е ц і а л ь н а

 

  %

5 4

 

 

    1 4, 3

 

 

 

с е р е д н я

не   ф а х о в а

 

  %

 

54     

 

3, 6

 

 

Д і а г р а м а     10

 

«Б і б л і о т е ч н и й     с т а ж     п р а ц і в н и к і в»

 

Р (М) С Д Б

 

О Д Б

 

 

%

 

р о к и                                         6

 

%

 

 

1 9

 

2 6- 3 0

 

1 8 – 2 7

 

2 5

 

 

 

по   1 8

 

2 1 – 3 5

 

3 1 – 3 5

 

8 – 1 0

 

3 2 – 3 9

 

 

по  1 7, 8

 

 

1 6

 

1 6 – 2 0

 

1 3 – 1 4

 

2 8 – 2 9

 

 

по  1 4, 3

 

 

 

2 – 6

 

5 0

          

 

по  3, 6

 

«Я    р а д ж у    В а м»

 

 

список    літератури   для   дітей   від   колег  з    Р (М) Д Б   області

 

(Прізвища письменників, назви творів зазначено без змін)

 

 

1.    Я. Гоян.  Таємниця Лесикової скрипки.                   Бобринецька РДБ

2.    Е. Портер.  Поліанна.

3.    О. Сердюк. Лицарі сонця.

 

4.    В. Войнович.  Міфи та легенди давньої України.   Вільшанська РДБ

5.    В. Скляренко. Україна.

6.    Українці, що удосконалили світ.

 

7.     І. Котляревський. Енеїда.                                      Гайворонська РДБ

8.     Вс. Нестайко. Казкові пригоди і таємниці.

9.     Вс. Нестайко. Все про все на світі.

10.               Вс. Нестайко. Дивовижні пригоди в лісовій школі.

11.               В. Сухомлинський. Вогнегривий коник.

 

12.  Гетьмани України.                                                Голованівська  РДБ

13.  Т. Лагунова. Моя країна – Україна

14.  М. Шкода. Традиції і свята українського народу.

 

15.  Дивосвіт. Твої перші кроки.  Побузька  МДБ Голованівський   район

16.  О. Жовна. Маленьке життя.                               

      

17.  В. Капустін. Одна на цілім світі.                 Добровеличківська   РДБ

18.  К.  Паоліні. Ерагон.

19.  Дж.  Ролінг. Гаррі Поттер.                                                   

20.  Хочу все знати.

 

21.  В. Бойко. Клоповушко.                                               Долинська РДБ

22.  В. Володіна. Жива природа.

23.  П. Загребельний. Роксолана.

24.  М. Шеремет. Я родом з Варварівки.   

 

25.  О. Бусенко. Паперовий ангел.        5  МДБ   Кіровоградська  МЦБС 

26.  Видатні наукові відкриття.                                    

27.  І. Крип’якевич. Пригоди малих козаків. 

28.  В. Калашников. Чудеса природи.

29.  М. Ковтун. Летопись юного мира.

30.  Б. Кузик, В. Білошапка. Кіровоградщина: історія та сучасність.

31.  К. Лебедева. Птаха Корабель.

32.  Ю. Матівос. Вулицями рідного міста.

33.  М. Матіос. Солодка Даруся.

34.  Д. Міщенко. Батальйон не обмундированих.

35.  І. Роздобудько. Життя видатних дітей.

36.  Сінкен Гопп «Юн та Софус».

 

37. О. Федонін. Минуле: знайомі незнайомці.           Компаніївська РДБ  

38.  Д. Білий. Козацький оберіг.                             Новгородківська  РДБ 

39.  Я. Гоян. Світло з неба.

40.  Л. Михайленко. Найцікавіше про Україну.

 

41.  М. Бергін. Повна військова енциклопедія.      Новоархангельська                     

                        Від лицарів до спецназу.                                РДБ

     42.  Наші свята.

     43.  Чарівне слово: оповідання.

 

44.  В. Губарев. Історія України: конспект лекцій.    Новомиргородська                          

45.  Є. Гуцало. Пролетіли коні.                                                РДБ

46.  Кароль. Боги, гробниці та вчені.

47.  Дж. Ролінг. Гаррі Поттер.

48.  А. Ярещенко. Під чаром рідної землі.

49.  Ярошинська. Найдорожчий скарб.

 

50.  Л. Баум. Мудрець з країни Оз.                               Новоукраїнська                                       

51.  Л. Воронина. Прибулець з країни Нямликів.                  РДБ

52.  І. Роздобудько. Життя видатних дітей.

     53.  О. Сердюк. Лицарі Сонця.

54.  Суворова. Казки для малят.

55.  К. Тільман. Зраджені і переможені.

56.  Т. Щербаченко. Пуп Землі, або як Даринка світ рятувала.

 

57.  Україна: повна енциклопедія.                             Рівненська  СДБ

58.  О. Шейніна. Міфи та легенди України       Новоукраїнський   район

 

59.  Т. Безсмолова, Б. Кузик.                              Олександрівська  РДБ

           Стежинами рідного краю.   

    60.  С. Вдовенко. Сни Червоної гори.

    61.  А. Костецький. Незвичайні пригоди і таємниці.

    62.  Б. Кузик, Л. Литвин. Джерело вічності.

 

    63.  Є. Андрієвська. Казка про Ян.            ЦМДБ   ім. Ю.О.Гагаріна

    64.  К. Буличов. Аліса в країні чудес.                  Олександрійська  МЦБС                                                                                                     

    65.  С. Вилар. Свегорада золотая.

    66.  С. Вилар. Свегорада медовая.

    67.  С. Вилар. Свегорада янтарная.

    68.  Е. Дворецкая. Венец Прямиславы.                                 

    69.  А. Костецький. Хочу літати.

    70.  Вс. Нестайко. Тореадори з Васюківки.

    71.  Вс. Нестайко. В країні Сонячних зайчиків.

    72.  Г. Остер. Вредные советы.

    73.  І. Січовик. Весела грамота.

    74.  Н. Снядко. Країна поламаних іграшок.

    75.  С. Шарифф. Паранджа страха.

    76.  І. Ющук. Троє на Місяці.

 

   

    77.  А. Ярещенко. Під чаром рідної землі.               Онуфріївська  РДБ

    78.  Ю. Ячейкін. Мої та чужі таємниці.  

    79.  Л. Бессон. Артур і мініпути.                                       Петрівська  РДБ

    80.  Л. Лапіна. Дуже довга казка.

    81.  І. Роздобудько. Пригоди на невідомому острові.

    82.  М. Старицький. Руїна.

    83.  Ю. Трайбер. Синє озеро сьогодні зелене.

 

    84.  Дивосвіт. Твої перші кроки.   МДБ   (ф. № 8)  Світловодська  МЦБС

 

   

    85.  Д. Білий. Шлях срібного яструба.                                 ДК  МДБ

    86.  Гінсон. До невідомих країн та нових морів.           м. Світловодськ

    87.  В. Найтов. Найвидатніші гетьмани та отамани України.

    88.  О. Федонін. Минуле: знайомі незнайомці.

     

       89.  Д. Білий. Козацький оберіг.                                    Ульяновська  РДБ

    90.  І. Костиля. Білі голуби дитинства.

 

    91.  Д. Дарелл. Балакучий згорток.                               Устинівська  РДБ

    92.  Ж. Роні. Печерний лев.

    93.  Кіровоградщина: історія і сучасність.

 

 

«Я        р а д ж у        В а м»

 

список    літератури   для   дітей   з коментарями і без

від   колег   ОДБ   ім. А.П. Гайдара

(У коментарях збережено авторство)

 

1.  З. Александрова.  Пригоди жовтої валізки. (Дуже цікава для дітей книга).

2. Величайшие тайны мира. Энциклопедия. (Цікаво розповідається про таємниці світу, гарно проілюстрована).

3. Л. Воронина. Таємниця пурпурової планети. (Дуже цікаві книги. Саме дитинство найкраща пора у людини, тому, навіть, доросла людина залюбки читає дитячі книги).

4. Г. Гордиенко.  Девичья обида слепа. (Книга для  підлітків про такі поняття як: перше кохання, дружба, вірність, щирість, взаємовідносини з батьками).

5. В. Гусев.  Заначка старого графа. (Сучасний детектив з участю юних сищиків).

6. В. Гюго. Собор Парижской богоматери.  (Дуже цікавий сюжет).

7. О. Дерманський.  Король буків.  (Фантастичний, захоплюючий  сюжет.

Цікава пригода буці Гаврикова та його друзів, що здолали лихого чаклуна і розгадали таємницю смарагдової книги). 

8. М. Дяченко, С. Дяченко.  Ключ от королевства. (Вважаю цих письменників цікаво читати дітям). 

9. Дм. Ємець.  Мефодій Буслаєв. (Книги цього автора легко читаються і захоплюють дітей своїми фантастичними поглядами). . 

10. Р. Киосаки. Богатый папа, бедный папа. (Головна причина того, що люди мають фінансові проблеми полягає в тому, що промарнували роки в школі; вони нічого не взяли про те, що таке гроші. Їх навчили лише працювати, але не заробляти).

11. Й. Колфер. Очень страшная миссис Мерфи. (Для сімейного читання. Весело й неординарно про бібліотеку і бібліотекаря). 12. О. Конечна. Копійчані мандри. (Книга корисна і цікава).

13. Т. Леванова. Сквозняки.  // Юная леди. – 2009. № 1.– С. 18

(Интересна, будоражит воображение, легко читается, учит фантазировать).

14. Ю. Матівос. Вулиці рідного міста. (У захваті! Завжди дуже цікаво дізнатися про життя людей та міст і країн в минулих століттях).

15.  В. Нестайко.  Тореадори з Васюківки.  (Без коментарів) !

16. Е. Нестерина.  Первое слово дороже второго. (Книга для  підлітків про такі поняття як: перше кохання, дружба, вірність, щирість, взаємовідносини з батьками).

17. І. Нечуй-Левицький.  Старосвітські батюшки та матушки.

(Вічна класика. Вдалі гумор і слово).

18. С. Образцов.  Всю жизнь я играю в куклы. (Дуже цікава книга про казковий світ лялькового театру для дітей і дорослих).

19. Е. Портер.  Поліанна.   (Супер книга для усіх поколінь).

20. В. Порудоминский. Первая Третьяковка. (Удивительный рассказ о русских художниках и их картинах).

21. І. Роздобудько. Про Моцарта… Паскаля. (Пізнавальні історії про життя видатних дітей – майбутніх геніїв).

22. І. Роздобудько. Пригоди на невідомому острові. (Сучасна, цікава).

23. В. Скляренко. 100 знаменитых актеров. (Багато цікавого з життя знаменитих акторів).

24. М. Слабошпицький. З голосу нашої Кліо. (Цікаво написано про видатних синів і доньок українського народу – філософів, письменників, гетьманів).

25. А. Сокол. Повчальні пригоди хлопчика Колі.

26. Я. Стельмах. Голодний, злий і дуже небезпечний. (Легка, красива казка, яку можна читати разом з дитиною).

27. В. Терен. Повістинка про Потворка.  (Повчальна сучасна  урбофентезі для дітей і дорослих).   

28. Ирина и Леонид Тюхтяевы.  Зоки и Бада.  (Пособие для детей по воспитанию родителей с чудесным юмором).

29. Це Я, а це ТИ.  (Про частинки тіла з чудовими потаємними віконцями, що відкриваються). 

30. Г. Чубач.  Веселі Хтосики.

31. Я. Экхольм. Тутта Карлсон и Людовик ХІV.  (Мені книга дуже подобається, бо має повчальний зміст. А читання цієї книги є дуже корисним для розвитку  дитини). 

32. Энциклопедии из серии «Зеркало цивилизации». (Материал легко усваивается и запоминается. Читать легко взрослым и детям. Из этой серии: Индия. Китай. Рим. Греция. Єгипет. Киевская Русь). 

33. „Я познаю мир”. Этикет. Обычаи. Быт. (Интересные факты про обычаи, быт, культуру народов разных стран  поданы  в доступной форме,  хорошо иллюстрированы). 

 

 

«Я        р а д ж у        В а м»

 

список    літератури   для  дорослих   з  коментарями  і  без

від   колег   ОДБ   ім. А.П. Гайдара

 

(У коментарях збережено авторство)

 

1.   Акунин Б.  Особые поручения.   (Захоплюючий детектив). 

2. Александрова Н.  Цветы фикуса. (Невимушене чтиво для  жінок з елементами детективу).

3.   Альтен С.  Завещание  майа.  (Познавательная).

4.  Аксенов В.  Московская сага.  (Сталинская эпоха с 1925 – 1953 год. Вместе со всей страной семья Градовых, потомственных врачей, проходит все круги ада). 

5.  Берто С.  Эдит Пиаф. 

6. Браун Д.  Код да Винчи. (Твори Брауна захоплюють своїми історико-біблійними сюжетами та містичною манерою написання. Завжди інтрига тримається до кінця книги).

7.  Браун Д.  Ключ Соломона. (Мені подобаються книги цього автора: „Код да Винчи”,  „Ангелы и демоны).

8.  Бронте Ш.  Джейн Эйр. (Гарна книга. Цікавий сюжет).

9.  Брук Р.  Скорость 2 м, от которой волосы встают дыбом. (Мистецтво бачення майбутнього, самомотивації і як це використати).

10. Ванденберг.  Тайный заговор. (Книги цікаві і одночасно пізнавальні. В них можна знайти також і дуже багато повчальних моментів). 

11.  Гончар О. Собор. 

12.  Дневник Марии Башкирцевой. 

13.  Донцова Д.  Несекретные материалы. (Взагалі дуже полюбляю читати книги цього автора. Всі книги дуже легко читаються, написані з гумором. Наводяться дуже цікаві, кумедні приклади з життя людей. Завжди цікавий сюжет книги). 

14.   Егорова Т.  Андрей Миронов и я. 

15.   Загребельний П.  Твори.

16. Замаровський В. Сім чудес світу. (Ця книга веде нас до витворів стародавнього мистецтва, слава про які живе й досі – до семи чудес світу).

17.  Ковелер ван Д.  Запредельная жизнь. (Незвичний підхід до нашого буденного життя та потойбічного світу. Думки автора та володіння словом, точніше, переклад з французької, - на вищому рівні!  Просто відкриття письменника!  Розповісти неможливо, треба читати, як зазначають в анотаціях про одного з найпопулярніших  сучасних письменників, лауреата багатьох літературних премій).

18.   Костенко Л.  Твори.

19.  Маккалоу К. Прикосновение.   (Очень   интересная,   познавательная  книга).   

20.  Макнот Д.   Будь-яка книга. (Стиль - „romancero, жанр - „любовний роман”.  Головне  в  творах    це  світло   і   позитивна  енергетика,  що  пронизує  читачів.  Те, чого не вистачає багатьом. Мабуть, тому усі 20 романів відомої  та  найпопулярнішої  сучасної американської  письменниці,    бестселери. Твори  виходять у серіях: „Уестморленди”,  „Легенди”,  „Романтичні”,  „Сучасні”,  „Романи і повісті”.  Приємною несподіванкою є те, що майже усі головні герої зв’язані між собою родинними чи дружніми узами. Цікаво стежити за розвитком подій у родинних кланах і дружніх стосунків протягом століть чи декількох років. Прочитайте хоча би одну  з цих чудових казок! Вам сподобається!). 

21. Монтефиоре С. Сашенька. (Интересен особый взгляд на события сталинской эпохи автора - историка по профессии, 10 лет проработавшего в архивах Москвы, Санкт-Петербурга).

      (Історія кохання, жорстокості та вірності. Зворушлива сімейна сага на передодні революції. Цікава та життєва книга, одна з кращих за останній час).

22.  Пикуль В. Каторга. (Історичний роман, дія якого відбувається під час російсько-японської війни. Книга дуже захоплююча і цікава). 

23. Роздобудько  І.  Ґудзик.   (Ці книги залишили слід в душі і, коли прочитав, здається, що колись захочеться ще раз до них повернутися, перечитати). 

24.  Роздобудько  І.  Дванадцять, або виховання жінки в умовах не

придатних для життя.  (Тільки розпочала читати, не можу ще висловити думку, але потрібно дочитати, своєрідний сюжет і стиль написання).

25.  Роздобудько І. Останній діамант Міледі. (Мені подобається соковита українська мова, якою авторка викладає думки, почуття гумору).

26.   Росней Т.  Ключ Сары.   (Не залишить байдужою й черству людину).

27.  Сердюк О. В.  Найцікавіші місця України. (Гортаючи сторінки книги, наче подорожуємо знайомими та менш відомими місцями України).

28.  Скороход О. Всесвіт. (Цікавий твір про правильність вибору свого шляху

у Всесвіті. А якщо ти йдеш невірною дорогою, як своєчасно зупинитись,

переосмислити все і почати знову. Доволі непогано, коли Хтось тобі в цьому допоможе зупинитися на цім шляху і вибрати своє).

29. Стражний О.  Український менталітет. (Цікаві дослідження ментальності давніх греків,  росіян, українців: від праслов’янських племен до сьогодення).

30.  Токарева В.  Террор любовью. (Лирическая, светлая, искренняя, классическая женская проза. Калейдоскоп женских судеб, очень разных и непростых).

31.  Улицкая Л.  Казус Кукоцкого. (Роман зворушує своєю інтелігентністю і чистотою російської мови. Авторка завжди присутня поряд зі своїми героями).

32.  Шварц Д.  Искусство мыслить масштабно. (Практичні поради, за допомогою яких, можна досягти успіху в будь-якому полі діяльності). 

33.   Щеглов Д.А.  Хроники времен Фаины Раневской.

 

 

Скачати у форматі doc