Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

Поради методиста

Відділ розвитку дитячих бібліотек і маркетингу

Портрети найкращих читачів Кіровоградщини
Переможці обласних конкурсів
«Найкращий читач України 2005-2011 років»
збірка

Ніна Расторгуєва,
завідуюча відділом
 

   У 2012 році минає 10 років як Громадська організація «Форум видавців» у Львові започаткувала конкурс дитячого читання «Книгоманія», який би сприяв заохоченню до читання книг молоде покоління.
   Поступово, починаючи із 2002 року, конкурс проходить у м.Львові та Львівській області як регіональний, а з 2005 року конкурс переростає у змагання всеукраїнського масштабу. Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач – 2005» (далі - Конкурс) вперше відбувся в усіх областях України. Чимала заслуга в цьому Національної бібліотеки України для дітей, яка стала його постійним співорганізатором. У Конкурсі взяли участь близько 10 тисяч дітей.
   Декілька слів про сам Конкурс. Згідно існуючого Положення, затвердженого організаторами, він проводиться в чотири етапи. Відповідно переможці 1 і 2 етапів здобувають звання «Найкращий читач сільської, міської бібліотеки/школи» і «Найкращий читач району/міста», а переможці 3 обласного етапу – звання «Найкращий читач України року» і нагороджуються головним призом – поїздкою до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія».
   Протягом років змінювалися умови Конкурсу, партнери по проведенню. На початку в ньому брали участь діти віком від 12 до 16 років, з 2008 – лише учні 6-7 класів. У 2009 році змінюється квота по кількості переможців – із 3 до 2 чоловік. Проте незмінною залишається його головна мета – залучення до читання якомога більшої кількості дітей. «Його учасники можуть здобути перемогу не завдяки особливим талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню…» («Про конкурс», сайт Форуму видавців). 
   З року в рік він охоплює велику кількість конкурсантів: близько 141 тисячі дітей – у 2010 році, понад 79 тисяч – у 2011 році.
   Загалом, за роки проведення, у Конкурсі взяло участь близько 446 тисяч школярів країни. Конкурс відбувся у 373 районах, 141 місті, понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках.
І з самих перших кроків Конкурсу дитячого читання на загальнонаціональному рівні, в ньому беруть участь бібліотеки Кіровоградщини. Обласна бібліотека для дітей ім. А.П.Гайдара стала головним організатором конкурсу в регіоні та місцем проведення третього обласного етапу.
IMGP6600   Журі Конкурсу протягом багатьох років очолює Василь Васильович Бондар – голова обласної організації Національної спілки письменників України. Члени журі – представники управління культури і туризму облдержадміністрації, ОДБ ім.А.П.Гайдара, інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, обласного центру дитячо-юнацької творчості, письменники, актори, порядкуючий розділом «Наука і культура» інформаційного Інтернет-ресурсу «весь Кіровоград»  

(на фото: члени журі конкурсу 2007 року).
   У 2007 році запроваджується спеціальний приз від Кіровоградського прес-клубу реформ та медіа-групи «весь Кіровоград», яким відзначають додатково юних розумників.
   За сім років, з часу проведення, у Конкурсі взяли участь майже 25 тисяч юних кіровоградців із усіх куточків області. Переможцями обласних етапів та учасниками щорічного Всеукраїнського Фестивалю дитячого читання стали найкращі юні читачі з Бобринецького, Добровеличківського, Новоархангельського, Новомиргородського, Новоукраїнського, Олександрівського, Петрівського, Ульяновського, Устинівського районів, міст Світловодська, Олександрії та Кіровограда. Саме про них ми і хочемо розповісти у збірці «Портрети найкращих читачів Кіровоградщини. Переможці обласних конкурсів «Найкращий читач України» 2005-2011 років».

 

2005 рік

   26 травня в обласній бібліотеці для дітей ім.А.П.Гайдара відбувся перший обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач – 2005», який проводився серед читачів дитячих бібліотек у рамках традиційного фестивалю дитячого читання «Час читати!» під егідою ХІІ Національної книжкової виставки-ярмарку «Форум видавців».

P1010154   Організаторами Конкурсу в області стали управління культури Кіровоградської облдержадміністрації та обласна бібліотека для дітей ім.А.П.Гайдара.
Згідно умов, у Конкурсі взяли участь діти віком від 12 до 16 років. За отримання титулу «Найкращий читач – 2005» в обласному турі конкурсу змагалися понад 20 учасників – переможців першого туру конкурсу, який проходив у квітні місяці в дитячих бібліотеках районів та міст області.
   Першими переможцями обласного туру Конкурсу стали: Січко Ігор, учень 9-В класу загально-навчального закладу №2 м.Олександрії (І місце), Цибуля Дар’я, учениця 7-Б класу спеціалізованої школи №6 м.Кіровограда (ІІ місце) та Четвергова Юлія, учениця 9 класу загальноосвітньої школи №2 cмт.Петрово (ІІІ місце). Вони і вибороли право представляти Кіровоградщину на львівському фестивалі дитячого читання.
С¦чко -гор

ІГОР  СІЧКО

Січко Ігор Олегович народився 17 липня 1990 року у м.Олександрія Кіровоградської області. Закінчив загально-навчальний заклад №2. Навчається у Київському національному лінгвістичному університеті.

   Ще в дошкільному віці Ігоря полонив світ книги. З першого класу став активним читачем шкільної бібліотеки. Але цього було замало. У 9 років він – читач центральної міської бібліотеки для дітей ім.Ю.Гагаріна та центральної міської бібліотеки ім.О.Пушкіна.
   Йому подобаються книги пригодницького характеру, фантастика. Відповідаючи на «Анкету учасника конкурсу читачів» зазначив, що улюблений письменник – Стівен Кінг та його твір «Зелена миля». Уривок з твору З.Тулуб «Людолови» Ігор авторитетно представив на суд журі обласного конкурсу. Упевнено та ґрунтовно давав відповіді на питання, що привело його у ряди переможців.
   Навчаючись у школі, Ігор брав активну участь у конкурсах, олімпіадах. Займав призові місця у міських та обласних конкурсах: читців «Україно моя, ти є серце Європи» (2006), майстрів розмовного жанру «Дзвенить струмочком рідна мова» (2005), «Кращий молодий читач Олександрійщини» (2006) та інших.
Починаючи зі школи, і до цього часу, займається рукопашним боєм.
   Захоплення літературою вплинуло на вибір навчального закладу та майбутньої професії. Але будучи студентом Києва, він, коли приїздить додому, як і раніше, відвідує юнацьку та центральну міські бібліотеки Олександрії. Звичайно, змінилися пріоритети в читанні. Сьогодні Ігор надає перевагу історичній, філологічній та філософській літературі.

яяяяяяяя
ДАР’Я  ЦИБУЛЯ

       Цибуля Дар’я Вікторівна народилася 18 червня 1992 року в м.Новоукраїнка Кіровоградської області. З 1993 року живе у Кіровограді. Закінчила спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №6. Навчається у Київському національному університеті ім.Т.Шевченка на економічному факультеті за  спеціальністю  облік і аудит.

   Про перші читацькі кроки Даші розповіла її мама Наталія Олександрівна: «Даша в 2 роки вивчила весь алфавіт, а до 4 років уже повністю прочитала «Буквар». Коли прочитала всі книжки, які були вдома, то я вирішила записати доньку до обласної дитячої бібліотеки імені Гайдара. Так Даша з 5 років і до закінчення школи була читачем даної бібліотеки. Вона любила читати різноманітну літературу: казки, пригодницькі оповідання, фантастику. Одним з улюблених героїв був Гаррі Поттер. Даша з нетерпінням очікувала вихід кожної частини роману і перечитувала її по декілька разів. З віком уподобання змінювалися, в старших класах вона почала захоплюватися класичною та сучасною українською літературою і з задоволенням читала твори Ф.Достоєвського, А.Пушкіна, С.Жадана, Ю.Андруховича».
   Із портфоліо Даші, яке вона склала ще під час навчання в школі: «…Також я просто обожнюю читати твори українських сучасників: Андруховича, Дереша, Карпи, Покальчука, Роздобудько. І, мабуть, саме завдяки цьому у 2005 році стала «Найкращим читачем Кіровоградської області» і виграла незабутню подорож до Львова на Всеукраїнський форум видавців. Де мала можливість поспілкуватися з улюбленими письменниками.
   Крім того я – член Національної скаутської організації України «Пласт», а також активний учасник громадського руху «Не будь байдужим». Займаюся волонтерською діяльністю, допомагаю роботі Червоного Хреста». 
   Даша була переможницею у міських та обласних етапах Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, 1-го міського конкурсу «Дитина року» у номінації «За розвиток дитячого громадського руху».
Будучи студенткою Київського національного університету ім.Т.Шевченка, Даша Цибуля продовжує багато читати, пише вірші. Вирішила написати прекрасні слова-звернення до тих дітей, хто долучився до читацького загалу.
2010 год   «Привіт мій любий читачу! Якщо ти читаєш це, то тобі, мабуть, пощастило відкрити книгу саме на цій сторінці, бо ж навряд чи ти читав її усю (посмішка) і дійшов аж до літери «Ц». Мене звати Даша, але всі називають мене просто «ЦИБУЛЬКА» і це приємно…
   Сімнадцять перших років мого життя прожила в Кіровограді, далі мені пощастило вступити до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, і от уже три роки як навчаюся та мешкаю у Києві і, звісно ж, продовжую читати… Читати – це круто! І, як говорить рекламне гасло відомого бренду «I’m loving it»!
   Що я отримую читаючи книги? Насамперед – насолоду, ну і ясна річ нові знання (куди ж без цього). Візьмемо хоча б таку банальну річ, як подорожі. За своє життя я, мабуть, побачила близько двох десятків країн, хоча за кордоном так ні разу і не побувала, а все завдяки книгам! Ну звичайно ж, Ви можете з скептицизмом поставитися до такого оптимізму і запитати, чому б для цього не обрати телебачення чи, тим паче, Інтернет?! Я Вам відповім: коли читаєш, ти набагато яскравіше бачиш усю красу – ти її уявляєш!
   Читання допомагає зрозуміти багато речей. Особисто для мене воно допомогло краще зрозуміти людські стосунки. Особисто я раджу усім прочитати одного з моїх улюблених письменників-філософів Еріха Фрома, в особливості його книгу «Мистецтво кохати», яка розкриває очі на багато речей, хвилюючих молодих людей. Обіцяю, байдужим не залишиться ніхто!
   У мене є мрія: відкрити у рідному місті такий будинок, де було би багато книжок і багато місця для читання, приємна атмосфера, чай та кава, і багато-багато різноманітних історій… Сподіваюся, що колись ми з вами там зустрінемося!».

x_4864f8e5
ЮЛІЯ  ЧЕТВЕРГОВА

       Четвергова Юлія Олександрівна
народилася 23 серпня 1990 року в
 смт. Петрове Кіровоградської області. Закінчила загальноосвітню школу ІІ-ІІІ ступенів із золотою медаллю. Навчається в Криворізькому Національному університеті  Криворізького економічного інституту.

   Студентка Юля сама вирішила написати про себе як читачку: «…Вперше до бібліотеки прийшла зі своїм класом, було посвячення в читачі. Переді мною відкрився великий і загадковий світ літератури. Ще з першого класу стала активісткою: різні конкурси, олімпіади. Але у молодших класах більше схилялась до математичних наук. Та вже з четвертого класу розкривається в мені любов до читання. Настільною книгою у домі стала збірка поезій Олександра Олеся. Саме його інтимна лірика наштовхнула на написання власних віршів. Перші поетичні спроби були в шостому класі. А серйозно за цю справу взялась через два роки. Мене завжди захоплювали фантастичні розповіді та полюбляю поезію. Мої улюблені письменники: Дж.Роулінг, Е.Хемінгуей; С.Лук’яненко, М.Булгаков, М.Гоголь, О.Олесь, О.Блок, А.Ахматова, Б.Пастернак, О.Пушкін, Л.Костенко.
   У школі була лауреатом і переможцем численних конкурсів і фестивалів району й області: художньо-мистецьких («Інгулецька росинка», «Петрівщина має талант»), предметних (знавців української мови ім.П.Яцика), брала участь в олімпіадах з української мови та літератури, географії, історії, хімії. Очолювала шкільний дитячий парламент, районний парламент дітей, була членом обласного парламенту дітей.

   Одним з найяскравіших спогадів мого дитинства є участь у конкурсі «Найкращий читач року», адже на районному конкурсі майже всі були знайомі, потім етап у Кіровограді, де на нас чекали цікаві випробування і нарешті очікувана винагорода – Форуму видавців у Львові, після якого з'явилися друзі по всій Україні. Це чудове місто, яке заворожує і не залишає байдужим нікого, ми зустрічалися з відомими письменниками, відвідали замки Львівщини. Найбільше вразило те, що Місто Лева об'єднало учасників з усієї країни. Ми залишали Львів і всі говорили по-львівськи. Читайте! Адже саме так ми навчаємося мислити, мріяти, робити висновки. Саме література допомагає зберегти в душі добру іскру – родом з дитинства!
   Зараз я захоплююся психологічною літературою, а саме Ерік Берн, Карен Прайор, та такими авторами як Стефені Маєр, Пауло Коельйо».

2006 рік

IMGP2130   Обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач – 2006» відбувся 6 червня в читальній залі обласної бібліотеки для дітей. Його учасниками були учнів 7-9 класів – найкращі читачі шкіл та бібліотек для дітей області.
   У проведенні взяли участь не тільки бібліотеки системи Міністерства культури і туризму України, а й понад 200 загальноосвітніх навчальних закладів області. За право називатися найкращим читачем змагалися майже 4 тисячі дітей Кіровоградщини. Переможцями обласного туру конкурсу стали: Братцева Мілана з м.Світловодська (І місце), Павленко Ірина з м.Кіровограда (ІІ місце) та Залуженко Ольга з м.Бобринець (ІІІ місце).

 

МІЛАНА  БРАТЦЕВА

Братцева Мілана Миколаївна народилася 10 березня 1991 року у м.Світловодську Кіровоградської області. Закінчила загальноосвітню школу №10 із золотою медаллю. Навчається в Київському національному авіаційному університеті, на факультеті комп’ютерних наук за спеціальністю  програмна інженерія.

   Мілана – читачка з багаторічним стажем. Уперше вона прийшла до бібліотеки у 5 років з татусем. Це була районна бібліотека для дітей. Згодом – користувачка центральної міської бібліотеки.
   «Спочатку читала тоненькі дитячі книжечки з яскравими малюнками, короткі оповідання, вірші українською і російською мовами. Ставши дорослішою, почала читати прозу та поезію українських і зарубіжних авторів», – згадує студентка Мілана.
   Встигала дівчинка на відмінно навчатися, брати активну участь у житті школи. Улюблені предмети – література, математика, малювання, фізкультура, співи, іноземна мова. Закінчила музичну школу.
   А ще відвідувала літературну студію при ЦДЮТ. Читаючи поезію, прозу і самій захотілося передати власні думки, почуття у  віршах. У збірочках дитячої поезії «Ранок», «Бригантина», «Горизонт», виданих ЦДЮТ, з’являються і поезії Мілани.
   Емоційне представлення на обласному етапі конкурсу 2006 року вірша «Хустина» Т.Шевченка, проявлена ерудиція під час ігрових завдань дозволили школярці набрати найбільшу кількість балів та стати однією з переможниць конкурсу.
   Згодом, отримані завдяки читанню знання, допомогли випускниці школи Мілані Братцевій гарно здати тести і поступити в університет на бюджетну форму навчання. А вже студентці університету – скласти іспити за четвертий курс, отримати звання бакалавра разом з червоним дипломом та продовжити навчання на магістра за обраною спеціальністю.
   І хоча ця спеціальність не відноситься до гуманітарних наук, читання книг для Мілани залишається одним з найулюбленіших занять.

 

IMGP2133ІРИНА  ПАВЛЕНКО

Павленко Ірина Олександрівна народилася 29 березня 1991 року в м.Кіровограді. Закінчила загальноосвітню школу №18. Навчається в Київському національному авіаційному університеті на факультеті фінанси і менеджмент.

   Перший раз Ірина завітала до бібліотеки для дітей – філії №19 Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи разом із однокласниками у 7 класі, а згодом стала найкращою та найактивнішою читачкою, брала участь у різноманітних бібліотечних заходах.
   Серед улюблених творів – книги різних жанрів та авторів – В.Винниченко, О.Жовна, Д.Лондон, О.Генрі, Ч.Діккенс, детективні оповідання Е.По та А.Конан Дойла і, звичайно, жанр фентезі – Д.Ємець та Р.Л.Стайн. Ірина знаходила час на прочитання у повному обсязі творів за шкільною програмою як української так і зарубіжної класики.
   Працівники бібліотеки, де читала Іринка, розповіли про читацький ріст дівчинки: «Цікаво було спостерігати як з часом розширювалися та поглиблювалися її читацькі смаки. Від пригодницьких творів до філософських романів про призначення та сенс людського буття. Про сенс свого життя Ірина в бібліотечній анкеті написала: «Дуже хочу допомагати людям у яких є великі проблеми і яким потрібна допомога!». На обласному етапі конкурсу не лише читала уривок із книги А.Приставкіна «Золота хмаринка ночувала», а й презентувала власний вірш «Війна». Часто розповідала читачам бібліотеки про веселу і змістовну подорож до Львова, де знайшла нових друзів.
   Ірина Павленко дуже різнобічна особистість. Ще з першого класу почала займатися в шкільному ансамблі спортивно-бального танцю «Надія». Зараз це залишилося хобі, якому присвячує вільні від занять хвилини. Пише вірші на різні теми, які представляла на багатьох конкурсах, таких, як «Авторська поезія присвячена Т.Г.Шевченку» та інші. Займається вокалом, створює власну музику. В 2011 році, будучи вже студенткою, стала переможницею на відкритому фестивалі авторської пісні НТУУ «КПІ» «Точка зору» в номінації «Найкраща лірична авторська пісня». Сьогодні Ірина мріє випустити дитячу збірку власних прозових творів.


x_ЗалуженкоОЛЬГА  ЗАЛУЖЕНКО

Залуженко Ольга Леонідівна народилася 1 грудня 1990 року в м.Бобринці Кіровоградської області. Закінчила загальноосвітню школу І-ІІ ступенів №5 зі срібною медаллю; Миколаївський національний університет ім.В.О.Сухомлинського, факультет філології та журналістики за спеціальністю українська мова і література та редагування освітніх видань.

   До Бобринецької районної бібліотеки для дітей Оля вперше прийшла разом зі своєю вчителькою та однокласниками у 1 класі. З того часу протягом 11 років була активною читачкою, систематично брала участь у різноманітних бібліотечних святах, конкурсах та іграх.
Під час навчання в школі захоплювалася творами Т.Шевченка, Л.Українки, М.Старицького, П.Мирного, М.Вовчка. Будучи старшокласницею, працювала над енциклопедичним матеріалом філологічного, історичного та краєзнавчого спрямування. Неодноразово виборювала призові місця в шкільних, районних та обласних предметних олімпіадах з української та іноземної мов, української та світової літератури, історії та географії. На відбіркових етапах Конкурсу Оля надала журі найзмістовніший читацький щоденник, рукописну збірочку віршів та оповідань, цікаву стінну газету «Чому я люблю читати?», а також була найсильнішою у конкурсах та вікторинах у своїй віковій категорії. Яскраво представила на обласному етапі уривок із оповідання О.Жовни «Маленьке життя». За кількістю набраних балів увійшла в трійку переможців конкурсу.
   Питання «Куди піти навчатися?» для дівчинки не існувало. Вибрала вищий навчальний заклад, де можна було й надалі займатися вивченням мови й літератури. Після закінчення університету Ольга працювала у своїй рідній школі. Продовжує удосконалювати знання з української, російської та англійської мов. Захоплюється читанням. Займається перекладом творів з англійської на українську мову, співпрацює з редакційними колегіями місцевих газет та журналів. У вільний час вивчає місцеві звичаї та традиції, вишиває, грає на гітарі. А також читає своїм маленьким синочкам – Захару й Остапу.

2007 рік

IMGP6620   Заключний третій етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач - 2007» відбувся 30 травня, за традицією, в головній бібліотеці для дітей області.
   Учасниками  конкурсу, згідно умов, стали учні 6-8 класів. Це майже 2,5 тисячі дітей, із більше ніж 230 бібліотек області. На обласному турі, шляхом творчого змагання та оцінки обласного журі, було визначено трьох переможців, які отримали титул «Найкращий читач України 2007 року» та у вересні взяли участь у пізнавально-розважальному Фестивалі дитячого читання «Книгоманія – 2007» у м.Львові.
   Ними стали: Шевчук Оксана – учениця 6 класу ЗШ із смт.Олександрівка, Глушкова Вікторія – учениця 8 класу спеціалізованої школи № 3 м.Світловодська, Брик Денис – учень 8 класу Сабатинівської ЗШ Ульяновського району. ОДБ ім.А.П.Гайдара представляла Ліпей Еліна – учениця 7 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 м.Кіровограда. Спеціальним призом від Кіровоградського прес-клубу реформ та медіа-групи «Весь Кіровоград» було відзначено юну розумницю Євгенію Смілянець із Добровеличківського району.

IMGP6626
На фото: ведучі обласного етапу конкурсу - бібліотекарі ОДБ ім.А.П.Гайдара Васильченко Оксана  і Томіло Алла проводять з учасниками конкурсно-ігрові завдання.

58ОКСАНА  ШЕВЧУК

Шевчук Оксана Іванівна народилася 18 квітня 1995 року в смт.Олександрівка Кіровоградської області. Закінчила загальноосвітню школу І-ІІ ступенів №2, у 2012 році – обласний загальноосвітній навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) м.Кіровограда.

   Працівники Олександрівської районної бібліотеки для дітей знають Оксанку дуже давно як користувача і як обдаровану дитину. Вперше дівчинка завітала до бібліотеки разом із мамою, котра з раннього віку прищеплювала любов до книги своїй донечці. Змалечку зачитувалася казками Г.Х.Андерсена, пригодами В.Нестайка, віршами Г.Бойка, П.Глазового.
   З часом Оксанчині уподобання розширювалися та поглиблювались. Вона все більше захоплювалась книгами енциклопедичного характеру серій «Я пізнаю світ», «Світ навколо нас», пригодницькими творами.
Серед улюблених занять з’явилося фотографування. Щоб оволодіти цим видом мистецтва Оксана читала відповідну літературу й відвідувала фотогурток Олександрівської станції юних техніків. А свої практичні навики вдосконалювала, фіксуючи фрагменти масових заходів, що проходили в улюбленій дитячій бібліотеці.
   Згодом з’явилося й ще одне захоплення – створення мініатюр гумористичного жанру.
   Здобуваючи освіту у школі й читаючи літературу в бібліотеці, Оксана постійно поглиблювала знання з англійської та німецької мов. Завдячуючи своїй ерудованості, кмітливості, начитаності неодноразово була переможницею шкільних олімпіад та конкурсів. У 2007 році дівчинка стала першою в районному й обласному турах Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України року». Вона не тільки достойно представила улюблену книжку, а й випередила усіх у конкурсно-ігрових завданнях.
   Сьогодні найбільша мрія випускниці Оксани Шевчук – навчатися у Київському національному лінгвістичному університеті й стати перекладачем.


ВІКТОРІЯ  ГЛУШКОВА

Глушкова Вікторія Сергіївна народилась
3 лютого 1993 року у м.Світловодську Кіровоградської області. Закінчила спеціалізовану загальноосвітню міську школу І-ІІІ ступенів№3 з поглибленим вивченням англійської мови.Нині навчається на факультеті ядерно-хімічної технології Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості.

 

   Під час навчання в школі Вікторія була активною учасницею суспільного життя: член молодіжної організації Дитячий Парламент, голова шкільної ради, староста міської літературної студії для дітей, стипендіатка міської ради, учасниця акцій «Хай живе надія», «100 питань дорослому» тощо. Також Вікторія була переможницею обласних олімпіад (2, 3-ті місця). З 2009 року – член Союзу обдарованої молоді України. Брала участь у створенні літературної карти України.
   Не зважаючи на бурхливе шкільне життя, багато читала, відвідувала Світловодську Державну комунальну міську бібліотеку для дітей.
   На сайті: Обдарована молодь України, Кіровоградська область (http://my.som.org.ua/indexdet.html?id=1264) розміщена анкета світловодської школярки. Читаємо: «Улюблене заняття: читання книг, малювання, написання віршів, спілкування з цікавими людьми».
   Дійсно, саме завдяки глибоким знанням літератури, ерудиції восьмикласниця Вікторія стала однією з переможниць обласного етапу Всеукраїнського конкурсу.
   Любов на все життя – поезія. Першого вірша склала ще тоді, коли не вміла писати. Звідтоді пише постійно. Член міської літературної студії «Літо» м.Світловодська. 2009 року стала переможницею конкурсу «Поетичні весни» у місті Кременчуці Полтавської області. Друкувалась у місцевій періодиці. Вона - авторка віршів, що виходять у міських альманахах. Вже будучи студенткою дебютувала підбіркою віршів «Веселка за обрієм снів» у літературному часопису «Вежа» (2010, №25, с.92-98).


P9150063                          ДЕНИС  БРИК

Брик Денис Юрійович народився
6 серпня 1992 року в с.Сабатинівка Ульяновського району Кіровоградської області. Закінчив із срібною медаллю місцеву загальноосвітню школу
І-ІІІ ступенів. Навчається в Одеській національній академії зв’язку ім.О.С.Попова.

 

   Батьки прищепили Денису любов до читання, до прекрасного, бо самі захоплюються літературою, є активними користувачами сільської бібліотеки. Тому й не дивно, що Денис у шестирічному віці прийшов разом із мамою до бібліотеки.
   Знайомство з книгами почалося з українських та російських казок. У другому класі Денис уже самостійно опановував творчість Т.Шевченка, І.Франка, Л.Українки, М.Коцюбинського. У старших класах захоплюється вивченням історії та багато читає науково-популярних книг цієї тематики. Значну увагу приділяє вивченню української мови. Був переможцем районних олімпіад з історії, математики, правознавства, української мови. Брав участь у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт «Я – патріот».
   І, звичайно, як кожна дитина, що живе у селі, Денис був надійною опорою батькам, допомагаючи по господарству.
   Під час проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання восьмикласник Денис вирізнявся своєю обізнаністю в «книжковому морі» та загальною ерудованістю. Тому журі і визнало його кращим серед учасників змагання.
   Сьогодні студент академії Денис – патріотично налаштована молода людина. Він переймається економічним та політичним становищем рідної країни. Замислюється над тим, що особисто він зможе зробити для неї. Хлопець також активно займається  спортом. Студент Денис Брик виступає за збірну академії по футболу та гандболу.
   На канікулах Денис – частий гість своєї першої бібліотеки. З радістю спілкується з бібліотекарем, ділиться враженнями про студентське життя і, звичайно ж, про нові прочитані книги.


PICT0072
ЕЛІНА  ЛІПЕЙ

Ліпей Еліна Василівна народилась
 27 березня 1994 року у м.Кіровограді. Закінчила у 2012 році спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням
 французької мови.

   Еліна – учасниця Фестивалю дитячого читання «Книгоманія» як найкраща читачка обласної бібліотеки для дітей ім.А.П.Гайдара.
   Читати любить змалечку. Ось як вона пише про себе: «З самого дитинства і під час дорослішання у мене було багато різних захоплень, але одне з них залишиться зі мною на все життя. Я люблю читати! Читати не з примусу, а для себе, для душі… І хоча сьогодні на пік популярності виходить електронна книга, на мій погляд, ніщо не може замінити живого спілкування зі справжньою книжкою. Особливо, коли вона така цікава, новенька і ще пахне свіжим папером та поліграфічною фарбою. Я познайомилась з книгами, коли ще зовсім не вміла читати. Спочатку дуже любила книжки-розмальовки, потім – казки. Їх читала мені мама. Я підростала, і мої читацькі уподобання змінювалися. Дуже хотілося дізнатися більше нового, невідомого, познайомитися з літературою різних жанрів. Я захопилася пізнавальними дитячими журналами, пригодницькою та художньою літературою: від класики до сучасних авторів.
   Коли я навчалась у 7 класі, мені випала чудова можливість побувати у красивому старовинному місті Львові на Фестивалі дитячого читання. Я і мої ровесники, що представляли Кіровоградську область, не тільки побачили чудове місто, потоваришували один з одним та взяли участь у різноманітних конкурсно-розважальних заходах, а й відвідали велику виставку-ярмарок дитячої літератури, де змогли поспілкуватися зі справжніми дитячими письменниками. На виставці я познайомилася з Мариною Павленко, придбала її книгу «Русалонька із 7-В», в якій авторка залишила мені на згадку свій автограф. Цей неповторний час я запам’ятаю на все життя!
   Сьогодні я люблю читати про життя своїх ровесників, про їх взаємовідносини з друзями, батьками, вчителями, і звичайно ж про дружбу та любов. Для себе я відкрила нових авторів, таких як Олена Усачева, Вадим Селін, Ірина Молчанова, Віра Іванова, Ірен Роздобудько, Олександр Жовна та інших. Я люблю поезію Поля Верлена, Едуарда Асадова та Олександра Пушкіна, якого вважаю класиком усіх часів і народів. Хочу всім побажати побільше читати.  Цей цікавий книжковий світ збагатить вас духовно, подарує вам багато різних вражень, допоможе у житті…».
   Еліна – серйозна, відповідальна, ерудована та творча дівчина. Учасниця багатьох олімпіад та конкурсів. Так, брала участь у Всеукраїнському конкурсі з французької мови «Галлус», міжнародному конкурсі «Русский медвежонок – языкознание для всех», Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика. Вона – член територіального відділення МАН учнівської молоді. У 2012 році була нагороджена Дипломом І ступеня за І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у секції «Французька мова»; дипломантка ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких робіт учнів – членів МАН України. Також у 2012 році Еліна отримала перемогу у міському та обласному етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови і стала учасницею Всеукраїнської учнівської олімпіади. Попереду плани вступити до вищого навчального закладу та отримати гарну професію.

 2008 рік

IMG_0456

   Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2008» відбувся 27 березня.
   Цього року учасниками конкурсу, згідно умов, були учні 6-7 класів - користувачі сільських, шкільних, районних та міських бібліотек. Загалом у всіх етапах конкурсу взяли участь понад 4,4 тисячі дітей – читачів із 380 бібліотек області.
Отримали титул «Найкращий читач України – 2008» і право на участь у Фестивалі дитячого читання «Книгоманія» у м.Львові: Педан Сніжана – учениця 6 класу ЗШ смт.Устинівка, Молчанов

 

IMG_3968
Костянтин – учень 7 класу НВК №4 м.Світловодська, Смілянець Євгенія – учениця 7 класу ЗШ с.Піщаний Брід Добровеличківського району.
Спеціальним призом від медіа-групи «весь Кіровоград» були відзначені сестри Владислава та Каріна Нецвітні із м.Знам’янка (на фото).

IMG_0446
СНІЖАНА  ПЕДАН

 Педан Сніжана Володимирівна народилася 18 жовтня 1996 року в смт.Устинівка Кіровоградської області. З 2002 по 2011 роки навчалася в місцевій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. Дев’ятий клас закінчила з свідоцтвом із відзнакою. Продовжує навчання в Криворізькому обласному ліцеї-інтернаті для сільської молоді (КОЛІ),
 біолого-хімічний профіль.

   Першокласниця Сніжана свою читацьку кар’єру розпочала в Устинівській міській бібліотеці, куди з класом прийшла на екскурсію. З тих пір книга полонить дівчинку. Починала з традиційно улюблених всіма дітьми українських народних казок. Згодом у коло читання дівчинки входять твори М.Носова, А.Ліндгрен, В.Нестайка, К.Коллоді та інших письменників. Щоб задовольнити свої інтереси вона читає купу книжок різної тематики.
   Разом з мамою, яка прищепила любов до читання, вони любили читати повісті та оповідання. Особливо Сніжану приваблювали пригодницькі, історичні твори, фентезі. Серед прочитаного – трилогія Ф.Б.Керр «Діти лампи», Я.Ларрі «Незвичайні пригоди Карика і Валі», серія книг «Ірка Хортиця – наддніпрянська відьма», Дж.Роулінг «Гаррі Поттер» та інші. Подобаються твори Ж.Верна та М.Твена. Улюблені російські автори – О.Пушкін, С.Єсенін. Не залишалися поза увагою і дитячі журнали, з якими вона залюбки знайомилася в районній бібліотеці для дітей.
   За роки навчання в школі брала участь у багатьох конкурсах: «Колосок», «Кенгуру», імені Петра Яцика, «Соняшник», предметних олімпіадах з української та англійської мов, біології. Була ведучою шкільних свят і конкурсних програм. Відвідувала шкільний клуб інтелектуальних ігор «Мудра Сова».
   Під час проведення районного етапу конкурсу «Найкращий читач України – 2008» Сніжана показала гарні знання з літератури, оригінально вела записи в читацькому щоденнику, вміло висловлювала свою думку щодо прочитаного. Знання, кмітливість та ерудиція допомогли шестикласниці отримати перемогу і на обласному етапі конкурсу.
   Наприкінці 2008 року під час святкових заходів у районному будинку культури дівчинку відзначили в номінації «Найкращий читач року».
   Сніжана-ліцеїстка у вільний від занять час, серйозно займається малюванням та квілінгом. Полюбляє робити ляльки-мотанки, захоплюється модульним орігамі і звичайно читає книги.

 

IMG_0462КОСТЯНТИН  МОЛЧАНОВ

Молчанов Костянтин Сергійович народився 27 жовтня 1994 року в м.Світловодську  Кіровоградської області. Закінчив загальноосвітній навчально-виховний комплекс І-ІІІ ступенів №4. Навчається в Світловодському політехнічному коледжі, факультет – програмне забезпечення.

   Як читач, Костянтин багато в чому завдячує працівникам районної бібліотеки для дітей, де робив перші кроки у світ книги. Із 2008 року – користувач центральної міської бібліотеки.
   Ще змалку захоплювався читанням не лише художньої літератури, а й книг з історії, мистецтва, архітектурних пам’яток. Із четвертого класу пише власні твори. Дуже полюбляє класичну, пригодницьку літературу, фентезі. Один із улюблених авторів – А.Конан Дойл «Записки о Шерлоке Холмсе».
   Кращим читачем року став тому, що був чудово підготовлений. Дотепно, з елементами театралізації представив не тільки свою улюблену книгу, а й себе, як творчу особистість: заграв на флейті, розповів гумореску і власного вірша. Словом, зачарував усіх присутніх.
   В інтерв’ю Костянтина Інтернет-виданню Світловодська, з нагоди перемоги в конкурсі, читаємо: «…Я ще змалку захоплювався читанням книжок, а з четвертого класу сам пишу твори. Коли я дізнався, що є такий конкурс, залюбки взяв у ньому участь. Звідти я привіз чимало вражень, а також багато подарунків: книжки сучасних авторів, словник, атлас України.
– Яка література тобі подобається найбільше?
– Я люблю як класичну літературу, наприклад, «Записки Шерлока Холмса», так і фентезі.
– Певно, ці дві перемоги та відвідування Львова тебе надихнули на подальшу роботу…
– Так, звичайно. Я і надалі багато читатиму та буду брати участь у всіх конкурсах, які організовуватимуться для читачів».
   Костянтин Молчанов – талановитий та різнобічний юнак. Закінчив музичну школу по класу флейти. Брав участь у багатьох міських та обласних мистецьких конкурсах. Неодноразовий дипломант обласного конкурсу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Паросток». Зараз Костя продовжує навчатися, а супутниками його залишаються книга і музика.


ЄВГЕНІЯ  СМІЛЯНЕЦЬ

 Смілянець Євгенія Ярославівна народилася 7 вересня 1995 року в с.Піщаний Брід Добровеличківського району Кіровоградської області. Закінчила загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у 2012 році. За високі досягнення у навчанні нагороджена золотою медаллю.

   Дівчинка вперше прийшла до бібліотеки в трирічному віці з мамою - учителькою української мови та літератури. Працівник Піщанобрідської сільської бібліотеки так говорить про Є.Смілянець: «Безперечно, при першій згадці про Женю перед очима постає дівчинка в окулярах, із зацікавленим поглядом та готовністю пізнавати світ. Сама вона завжди говорить: «Я ношу окуляри лише заради солідності». У бібліотеці вона бувала і буває доволі часто, коло її інтересів величезне! Мені було важко визначити її улюблені жанри, та й запитавши Женю про них, я отримала відповідь: «Хм … я навіть не знаю. Я ніколи не виділяю для себе улюблені та неулюблені книги, жанри, автори – це звужує кругозір, примушує цікавитися чимось одним, а це не для мене! Звісно, я не читаю все підряд, адже не всяка книга може чомусь навчити….». Із світової літератури Смілянець виокремила творчість Олександра Дюма, з українських класиків – Валеріана Підмогильного та його роман «Місто».
   Про те, що Євгенія має широкий кругозір, багато читає свідчать її неодноразові перемоги на районних шкільних олімпіадах з української мови і літератури, світової літератури, історії, біології. Є призером обласних олімпіад. Переможниця ІІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка (2012 рік).     
   Перемога в обласному етапі конкурсу «Найкращий читач України – 2008» стала для дівчинки жаданою. У 2007 році вона теж була учасницею обласного етапу конкурсу. Їй ледь-ледь не вистачило, аби увійти до трійки призерів, однак вона здобула тоді приз глядацьких симпатій. ««Книгоманія» завжди залишиться для мене повною найкращих спогадів, адже завдяки їй я потрапила до міста своїх мрій – у Львів. Також я познайомилася з багатьма чудовими людьми та побачила справжній рай книгомана – книжковий форум. Це назавжди залишиться зі мною», – згадувала Женя про участь у Форумі дитячого читання.
   У випускниці школи Євгенії великі плани на майбутнє. Її мета – вступити до медичного вищого навчального закладу і стати лікарем. Скажете, що така професія дивна для людини гуманітарного складу розуму? Ось що думає з цього приводу оптимістично налаштована на майбутнє Євгенія Смілянець: «Людина може читати про людей і лікувати людей. Чому ні? … А якщо навіть у мене не вийде, чи мені не сподобається – хіба це кінець світу? У житті стільки всього можна і треба спробувати, поки знайдеш своє!...».

IMG_0770
На фото: зліва направо – Сніжана Педан, Костянтин Молчанов та Євгенія Смілянець на Фестивалі дитячого читання під час відвідування книжкової виставки – ярмарку «Форум видавців – дітям» (м.Львів, 2008 рік).

 

2009 рік

IMG_2810   26 березня відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2009». Протягом проведення конкурсу в області його учасниками стали 4,5 тисячі дітей – учнів 6-7 класів із 385 загальноосвітніх навчальних закладів та користувачі усіх бібліотек для дітей області.
   Кращі представники із районів і міст області – 48 чоловік – виборювали право представляти Кіровоградщину на фестивалі «Книгоманія». За підсумками конкурсної програми журі визначило двох переможців: ученицю 6 класу Барвінок Ольгу з м.Новомиргорода та учня 7 класу Сіденко Владислава з с.Скалівські Хутори Новоархангельського району.

ФОТО Борисівна 003ОЛЬГА  БАРВІНОК

Барвінок Ольга Юріївна народилася 4 лютого 1997 року. Проживає з сім’єю у м.Новомиргороді Кіровоградської області.  Учениця Златопільської гімназії, згодом –загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 м.Новомиргорода Кіровоградської області.

   Оля Барвінок ще з першого класу є читачем міської бібліотеки для дітей. Навчаючись у п’ятому класі гімназії, з однолітками, прийшла до районної бібліотеки для дітей. З тих пір стала читачкою РДБ. Серед літературних уподобань дівчинки твори Р.Стайна, К.Паоліні, Дж.Роулінг, О.Артамонової, а також книги детективного жанру.
   Довідавшись про Конкурс, вирішила випробувати свої знання з літератури. Дівчинка вразила членів журі районного конкурсу «Кращий читач України – 2009» своєю ерудицією. Вона відповіла не лише на ті питання, які були поставлені перед нею, а й на безліч інших питань, на які не змогли дати відповідь інші учасники. З захопленням розповідала про свого улюбленого героя. Її хотілося слухати, а запропоновану нею книгу – прочитати. У читацькому щоденнику вона не тільки коротко розповідала про прочитану книгу, а й ділилась своїм враженням про твір, давала оцінку герою.

   На обласному етапі конкурсу Оля теж виступила достойно і зайняла призове місце, а тому мала змогу взяти участь у пізнавально-розважальному Фестивалі дитячого читання «Книгоманія». Вона дуже хотіла поїхати до Львова, бо ще зовсім маленькою там проживала. Фестиваль її дуже вразив: цікаві зустрічі з відомими людьми, спілкування з ровесниками, веселі конкурсні програми, але особливо їй сподобалися екскурсії містом.
   Хоча вдома є комп’ютер, Оля продовжує читати, має велику домашню бібліотеку. Майбутнім учасникам конкурсу Оля Барвінок бажає багато читати, бо все велике починається з малого: любиш читати чи то з ліхтариком під ковдрою, чи то подорожуючи, та й просто будь-де і будь-коли – заповнюй анкету, бери участь у конкурсі і завдяки улюбленому проведенню вільного часу потрапляй до Львова, в світ чарівної книги, в світ дитячих мрій і захоплень.

Зображення1225
ВЛАДИСЛАВ  СІДЕНКО

Сіденко Владислав Петрович народився 15 травня 1996 року у с.Скалівські Хутори Новоархангельського району Кіровоградської області.
 Учень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

   До читацького загалу долучився, як і переважна більшість дітей, слухаючи прочитане бабусею та мамою. Активним читачем став із того моменту, коли навчився читати самостійно. Спочатку це були дитячі книжечки з домашньої бібліотеки, які залишились із дитинства батьків та старшої сестри: українські народні казки, казки народів світу, казки К.Чапека, В.Гауфа, М.Пригари. Потім їх перелік поповнювали подарунки рідних та близьких. Найулюбленішою на той час була книга «Автомобілі» з серії «Усе про все».
   Коли Владик пішов до школи, записався в шкільну та сільську бібліотеки. Поступово коло читацьких інтересів хлопчика розширювалось і охоплювало книги науково-популярноі, пригодницької та історичної тематики. 
   Шлях до Фестивалю дитячого читання для Владика був своєрідним випробовуванням його знань. Навчаючись у 6 класі Владислав уперше взяв участь у відбірковому етапі конкурсу «Найкращий читач України – 2008», але посів друге місце. Наступного, 2009 року, став переможцем шкільного, районного та обласного етапів. На обласному етапі Конкурсу презентував книгу Юстейна Гордера «Світ Софії», вразивши журі глибиною розуміння твору, логічною побудовою свого виступу.
   Окрім читання, має широке коло інтересів і захоплень: пішохідний та велосипедний туризм, робота за комп'ютером, малювання, фотографія, гра в шахи та шашки, рибалка, а також футбол. Він – переможець шкільних, районних та учасник обласних олімпіад з фізики, хімії, англійської мови.
   Владислав Сіденко про себе: «Читати я любив змалку, однак звістка про можливість взяти участь у конкурсі дитячого читання спонукала мене до більш серйозного переосмислення прочитаного, що, врешті-решт, і допомогло досягнути успіху. На кожному етапі конкурсу, відкриваючи для себе щось нове, щоразу переконувався, як багато значить живе спілкування з іншими читачами, бібліотекарями, організаторами Конкурсу. Дякую всім!
   Було надзвичайно цікаво зустрітися, познайомитись зі своїми ровесниками, що приїхали до Львова з усіх областей України. Дуже сподобалась насичена і змістовна програма фестивалю: екскурсії старовинними вуличками міста Лева; літературний квест та «сходження» на гору Високий Замок; акція «Ніч у бібліотеці», зустрічі з письменниками, акторами, співаками. Крім того, це була моя перша далека подорож без участі членів сім'ї, а опісля – ще й чудова нагода поділитися своїми враженнями з рідними та друзями. Без сумніву, участь у Конкурсі – це круто, захоплююче, суперово. Отож, шановні читачі, цікавих вам книг, читайте і перемагайте!».    

IMG_3051.jpg
На фото:
Ольга  Барвінок та
Владислав Сіденко на Фестивалі дитячого читання «Книгоманія» у м.Львові
(2009 рік).

 

2010 рік 

166

   Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2010» відбувся 25 березня.
   Згідно умов учасниками конкурсу стали усі бажаючі учні 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності. В регіональних етапах конкурсу взяли участь понад 4,4 тисячі дітей. За результатами змагань на обласному етапі було визначено лише двох переможців конкурсу від Кіровоградської області. Це: Петрова Анна з м.Світловодська (6 клас), Стьожка Артем з м.Кіровограда (7 клас) (на фото). З огляду на певні обставини до них долучився і Козяр Максим із міста Новомиргорода (7 клас). Дві учасницуі конкурсу Анастасія Мостова з Долинського та Вікторія Лугіна з Петрівського районів отримали спеціальні призи від медіа-групи «весь Кіровоград» за гарний читацький смак та ведення читацьких щоденників.

АННА  ПЕТРОВА

Петрова Анна Дмитрівна народилася 13 жовтня 1997 року в м.Світловодську. Учениця навчально-виховного комплексу «Гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4» та Дитячої школи мистецтв по класу фортепіано.

   Аня Петрова – дівчинка з різнобічними захопленнями.
   Окрім того, що добре навчається, Аня серйозно займається музикою. Природній музичний талант, наполегливість, працьовитість та цілеспрямованість дозволили їй досягти високих результатів. Неодноразова переможниця обласних, Всеукраїнських та Міжнародних музичних конкурсів. Вона посіла 2 місце на ХІІІ Всеукраїнському конкурсі піаністів у рамках фестивалю-конкурсу «Нейгаузівські музичні зустрічі» (2012 рік, м.Кіровоград). Як кращій юній піаністці Кіровоградської області їй було вручено від облдержадміністрації безкоштовну путівку на літній відпочинок  до «Артеку».
   Також Аня пише вірші та відвідує міське літературне об’єднання «Літо». Займається рукоділлям, зокрема, українською вишивкою.
   Серед улюблених занять і читання. Окрім шкільної, є користувачем Державної комунальної міської бібліотеки для дітей. Подобаються їй твори: Е.Сетон-Томпсона «Рассказы о животных», Д.Даррелла «Говорящий сверток», О.Олеся «Все навколо зеленіє», А.Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», Д.Крюс «Тім Талер, або Проданий сміх», Р.Л.Стівенсона «Острів скарбів», всі твори О.Волкова тощо. Тому й не дивно, що до мистецьких нагород додалась перемога в обласному етапі конкурсу «Найкращий читач України – 2010» і подорож на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія».


АРТЕМ  СТЬОЖКА

Стьожка Артем Олександрович народився 8 вересня 1996 року в м.Кіровограді.
Учень Гімназії нових технологій навчання.

   Довідавшись про створення збірки про кращих читачів області, Артем вирішив сам написати про себе, свої читацькі уподобання і не тільки: «Коли я був маленьким, мені часто читали на ніч. І, до речі, не тільки казки. Ще з дитинства мені полюбилися пригодницькі романи, детективи, поезія класиків української та російської літератур…. Пізніше, років у 8-9 я відкрив для себе жанр наукової фантастики. Тож, читати я люблю.
   Бібліотеку я відвідую скільки себе пам’ятаю. А перший раз я побував там, коли відносив взяті моїми батьками книги. Чесно кажучи, коли я побачив таку кількість друкованої літератури, я розгубився, а вже потім зрозумів: «Ось вони, твої знання, ось твій характер і душа – у книгах» Є у мене і власна бібліотека – книжкова шафа, де зібрані майже всі твори, що мені подобаються.
   Моє хобі – це спорт. Я не займаюсь спортом (боротьбою) професійно, лише для себе. Без нього я не уявляю себе таким, яким я є зараз. Спорт – це моє життя.
   А ще я є активним учасником різноманітних міжнародних конкурсів та фестивалів. А саме, у 2010 році виборов перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Артек – моя мрія!», у тому ж році став лауреатом міжнародного фестивалю дитячої преси та телебачення «Артек +». У 2012 році брав участь та став лауреатом Х Міжнародного фестивалю дитячої та юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Якби я так не залюбився у книжки з дитинства, не було б, мабуть і цих успіхів та перемог.
   Читання… Це і моє дозвілля, і незвичайний світ, у який я, часом, заглиблююся. Читаю багато, особливо влітку, коли не потрібно навчатися. Читаю, бо вважаю, що повинен бути обізнаним у багатьох сферах життя. А найулюбленішим твором художньої літератури для мене є роман «І прийшла тьма» Айзека Азімова».
   А ще дев’ятикласник Артем не написав, що завдяки перемозі у вікторині «Ми знаємо про життя Пушкіна майже все» він отримав право на безкоштовну подорож по Золотому кільцю Росії у серпні 2012 року.

ФОТО Борисівна 002
МАКСИМ  КОЗЯР

       Козяр Максим Олександрович народився 2 вересня 1997 року у с.Листопадове Новомиргородського району Кіровоградської області. Учень Златопільської гімназії м.Новомиргорода.

 

   На обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2010» Максим зайняв друге місце, але завдяки щасливому випадку саме він взяв участь у Фестивалі дитячого читання «Книгоманія».
   Перші читацькі кроки першокласника Максима пов’язані з бібліотекою рідного села. Тут він відкривав для себе світ казок, дитячих оповідань про довколишній світ. Із кожним роком читацькі уподобання змінювалися. Захоплювався фантастикою та пригодницькими творами. Старшокласник Максим перевагу надає історичній літературі. 
   На районному етапі читацького конкурсу він демонстрував не тільки свою ерудицію, а й вмінням логічно мислити. У читацькому щоденнику Максим описав своє враження про твір В.Барки «Жовтий князь». Члени журі були здивовані тим, що зовсім ще юний хлопчик зацікавився твором з дуже непростим для сприймання сюжетом, навіть дорослим читачем.
   На думку Максима, одним із перших серйозних випробовувань його знань була участь у конкурсі. А винагородою стала подорож у місто своєї мрії – Львів. Тут він знайшов нових друзів, милувався архітектурними спорудами та мандрував старими вуличками цього прекрасного міста, а також отримати багато подарунків. А ще важливим для Максима стало його особисте знайомство з Василем Вірастюком, найсильнішою людиною України. Він вважає, що участь у конкурсі «Найкращий читач України року» надала йому впевненості в собі, в своїх силах, стала поштовхом до подальших перемог. Всім новим учасникам конкурсу Максим бажає багато читати, бо це дасть змогу не тільки пізнати щось нове і цікаве, а й допоможе здійснити найзаповітніші мрії.
   Максим продовжує навчатися в гімназії. Улюблені предмети – фізика, історія. Переможець III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики (Диплом ІІ ступеня), історії (Диплом ІІІ ступеня). Слухач наукової секції з фізики Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді. Брав участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт з фізики учнів – членів Малої академії наук України.  

2011 рік

Изображение 180   У 2011 році в регіональних етапах Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2011» взяли участь понад 3,7 тисяч дітей. Конкурс пройшов у 342 бібліотеках області, тобто в усіх дитячих та 68% сільських.
   31 березня, під час обласного етапу змагань, який по традиції відбувався в обласній бібліотеці для дітей ім.А.П.Гайдара, було обрано двох «Найкращих читачів України – 2011» від Кіровоградської області: Каркачова Олексія з м.Світловодська (6 клас) та Дильмана Ярослава з с.Комишувате Новоукраїнського району (7 клас).
   Учениця 7 класу Яковлєва Софія з м.Олександрії отримала спеціальний приз від інформаційного партнера обласного етапу конкурсу – медіа-групи «весь Кіровоград» за гарний читацький смак, артистизм та креативність у виступі. 

ОЛЕКСІЙ  КАРКАЧОВ

Каркачов Олексій Володимирович  народився 17 квітня 1999 року в м.Світловодську. Учень навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня
 школа І-ІІІ ступенів № 4».

   Олексій має широкий кругозір та різнобічні захоплення. Найулюбленіше заняття – читання. Цікавиться історією України. А також дуже любить грати в футбол, займається бойовим гопаком, ходить у походи.
   Активний читач Державної комунальної міської бібліотеки для дітей. У його читацькому формулярі автори і твори різноманітної тематики: Д.Білий «Шлях срібного ястреба», А.Сент-Єкзюпері «Планета людей», В.Нестайко «Тореадори з Васюківки», книги серії «Життя видатних дітей» та інші.
   Під час обласного етапу конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2011» усім конкурсантам і журі запам’ятався хлопчина в образі Шерлока Холмса. Це був Олексій Каркачов, який на суд журі представив одного зі своїх улюблених героїв. Він виступив яскраво, правильно відповів на усі запитання літературно-конкурсних завдань, тому і отримав очікувану перемогу та взяв участь у Фестивалі дитячого читання у м.Львові.
   А ще він у 2011 році спробував свої сили, взявши участь у молодшій групі телевізійного шоу «Найрозумніший». І йому вдалося увійти в трійку кращих, здобути титул «Дійсного члена клубу «Найрозумніший».
   Із інтерв’ю Олексія Інтернет-виданню Світловодськ (http://svetlovodsk.com.ua/2426-smartest.html) стосовно участі у телевізійному шоу:
«– Ти якимось особливим чином здобуваєш знання?
– Ні! Я просто багато читаю, чимало знань отримую через Інтернет, дивлюся пізнавальні передачі, звісно ж, виконую всі домашні завдання».


  ЯРОСЛАВ  ДИЛЬМАН
Дильман Ярослав Валерійович народився 12 серпня 1998 року в с.Комишувате Новоукраїнського району Кіровоградської області. Учень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

   У родині Ярослава понад усе цінують книгу, тому вся сім’я – часті відвідувачі сільської бібліотеки. П’ятирічним хлопчиком мати привела Ярослава до бібліотеки. З тих пір із книгами Ярослав заприятелював і ця щира і вірна дружба продовжується і понині.   Ось, як говорить сам Ярослав про книгу: «Вона для мене світло дня». Ярославу подобається сучасна дитяча література. Улюблені його письменники – М.Трублаїні, І.Роздобудько, В.Нестайко, В.Малик, Б.Жолдак, О.Ільченко, Г.Малик.
   У школі навчається добре. Є учасником майже всіх шкільних, районних та обласних олімпіад з історії, української мови та літератури, географії, де неодноразово отримував перші, другі та треті місця. З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей в м.Новоукраїнці пройшло свято День обдарованої дитини, на якому Ярославу було вручено грамоту та цінний подарунок за перемогу в номінації «Перлина знавця рідної мови та літератури».
   Захоплюється Ярослав спортом: грає в шахи, футбол. Має багато друзів. Як усі діти, дуже любить канікули, бабусині пироги. Допомагає батькам по господарству, молодшому брату – в навчанні.
   А з поміж однолітків він вирізняється своєю дорослою серйозністю, допитливістю і цікавістю до всього живого і сущого.
   Він ніколи і ні за яких обставин не губиться, а завжди вміє оволодіти ситуацією.
   Яскравою подією для нього стала участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу та назавжди запам’яталася поїздка у Львів на Фестиваль дитячого читання. Ярослав захоплено розповідав односельцям про враження від участі у майстер-класах, створенні панно «Кольоровий світ», про знайомство з сучасними українськими письменниками А.Бочинським, П.Мовчаном, В.Близнюком, І.Роздобудько.

chitach2

chitach5
На фото:
проведення обласного етапу Всеукраїнського  конкурсу дитячого читання
«Найкращий читач України – 2011»
(Кіровоградська ОДБ ім.А.П.Гайдара,
березень, 2011 рік)

 

Інформаційні   джерела

  1. Вікторія Глушкова: Сучасна література // «Вежа». Літературний часопис. – 2010 – № 25. – С.92-98.
  2. Інформації керівників Бобринецького, Добровеличківського, Новоархангельського, Новомиргородського, Новоукраїнського, Олександрівського, Петрівського, Ульяновського, Устинівського районів, міст Світловодська, Олександрії та Кіровограда про переможців обласного етапу конкурсу «Найкращий читач України - року».
  3. Прес-релізи Кіровоградської ОДБ ім.А.П.Гайдара за 2005-2011 роки.

 

Інтернет-сайти:

Інтернет-видання Світловодськ: http://svetlovodsk.com.ua/2426-smartest.html
Форуму видавців: http://knygomania.com/article/619/Про+Конкурс.html
Громадська організація «Форум видавців»: 
http://bookforum.ua/
Обдарована молодь України. Жива книга: http://my.som.org.ua/indexdet.html?id=1264