Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі


Новий погляд на знайому бібліотеку.
Історія та сучасність
Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. А.П. Гайдара

     Матеріал книги (обсягом 292 сторінки) подано в хронологічному порядку та проілюстровано більше ніж 300 фотографіями. Відтворенню історії закладу у значній мірі допомогли архівні документи, статті з періодики, листи громадськості та спогади колег, які вкладали свою душу в справу побудови, розвитку і збереження головної дитячої бібліотеки області. 
     Частина перша має назву «Витоки. Друга половина ХІХ століття – перша половина ХХ століття», в якій автори здійснили невеличкий екскурс в історію міста та розповіли про появу бібліотек на Єлисаветградщині, згодом - Кіровоградщині, створення обласної бібліотеки для дітей, важкі роки під час фашистської окупації та відновлення діяльності після Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.). І досі у фонді бібліотеки зберігаються, як реліквія, книги для дітей того періоду та журнал «Піонер» 1944 року видання.
     Частина друга «Здобутки ХХ століття» - найбільша за обсягом, оскільки в ній охоплено період з початку 50-х та до кінця 90-х років минулого століття. Саме у травні 1958 року бібліотека отримала нове приміщення, в якому знаходиться і зараз. Воно є пам’яткою архітектури, і було побудоване спеціально під обласну бібліотеку для дітей. Велика заслуга в цьому і тодішнього директора закладу Шипілової Валентини Панасівни, яка доклала багато зусиль для того, щоб головна дитяча бібліотека області була збудована та відкрита для юних читачів.
     Будівництво тривало більше двох років, роботи проходили у дуже складних умовах, навіть знайшли та знешкодили снаряд, який не розірвався під час війни. Про все це нам написав Анатолій Васильович Отян, який зараз мешкає у Франкфурті-на-Майні, а у той час працював майстром на об’єкті, він же і надіслав фото будівництва бібліотеки.
     Неможливо було передати ту радість, яку відчули усі, хто був причетний до будівництва та відкриття бібліотеки, адже це було дійсно великою справою та чудовим подарунком не тільки дітям міста, а й усієї області.
     У цьому розділі розповідається про неповторну архітектуру будівлі, наводиться витяг з паспорту об’єкта культурної спадщини, йдеться про різні напрями діяльності обласної бібліотеки для дітей ім. А. П. Гайдара, шляхи комплектування бібліотечного фонду, цікаві масові заходи з читачами, про відкриття нових відділів, кадрові зміни та зміцнення матеріальної бази. Наводяться цитати зі статей бібліотечних фахівців, які друкувалися у спеціальних періодичних виданнях Всесоюзного значення. Саме на цей період припадає створення окремої мережі спеціалізованих дитячих бібліотек по всій нашій державі, досвід функціонування яких сьогодні переймають різні країни Європи, Японія, Китай.
     Разом з цим розповідається і про важкі часи в діяльності бібліотеки. Так, особливістю 90-х років ХХ століття став розпад Радянського Союзу та утворення самостійних незалежних держав. Це були доленосні, визначальні роки в історії України, а отже й усіх сферах життя і діяльності нашого суспільства. Усі ці події не могли не відобразитися і на функціонуванні обласної бібліотеки для дітей. Перша половина десятиліття вирізнялася піднесенням та розмаїттям заходів у всіх напрямах бібліотечної роботи, а головне – прийняттям на рівні держави важливих документів, які мали велике значення для розробки моделі бібліотеки в демократичному суспільстві. Разом з тим, це були роки нестабільної економіки, які призвели до згортання роботи багатьох установ, зокрема і в культурній сфері. Із-за недостатнього фінансування бібліотечним фахівцям ОДБ також доводилося працювати на неповних ставках, йти у відпустки за власний рахунок, знаходити нові шляхи функціонування закладу та обслуговування читачів.
     Третя частина «Новий відлік часу. ІІІ тисячоліття» висвітлює здобутки нового етапу діяльності бібліотеки у ХХІ столітті. Насамперед, це запровадження сучасних інформаційних технологій у діяльність закладу, відкриття безкоштовної Інтернет-зали для користувачів та бібліотечного веб-сайту, створення нових відділів та форм роботи з дітьми, оновлення бібліотечного фонду, налагодження різноманітних партнерських стосунків. Про якісь напрями діяльності, заходи бібліотеки розповідається більш детально, про якісь оглядово, наводяться також уривки зі статей і чудові фото.
     Саме цю частину доповнюють спогади колег «Про улюблену бібліотеку» та «Фотогалерея 2000-х». Також наприкінці книги наведено перелік окремих статей про діяльність Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. А. П. Гайдара та використаних інформаційних джерел.
     У ході роботи над книгою поступово вносилися зміни в її структуру, виникали нові ідеї у відображенні матеріалів. Крім розповідей про директорів бібліотеки та їхніх заступників, було вирішено надати короткі нариси про усіх працівників закладу, хто пропрацював у бібліотеці більше, ніж 10 років.
Автори намагалися зробити видання послідовним, змістовним, не суто професійним, а більш популярним і легким у сприйнятті викладеного матеріалу. Книга розрахована на бібліотечних фахівців, педагогів, краєзнавців, науковців, студентів та усіх прихильників читання і бібліотек.
     Познайомитися з виданням можна у відділі бібліографії та краєзнавства; відділі  розвитку дитячих бібліотек і маркетингу.