Відділ бібліографії та краєзнавства
«На варті слова золотого»
(Базилевському Володимиру Олександровичу – 75)
Рекомендаційний бібліографічний покажчик
для старшокласників та організаторів дитячого читання
«На варті слова золотого» (Базилевському В. О. – 75): рекомендаційний бібліогр. покажчик для старшокласників та організаторів дит. читання / Кіровоградська обл. б-ка для дітей ім. А. П. Гайдара; авт.-уклад. Л. В. Матвієнко. – Кіровоград, 2012. – 24 с.
Вступ
Рекомендаційний бібліографічний покажчик «На варті слова золотого» підготовлений до 75-річчя від дня народження нашого земляка В. О. Базилевського – відомого українського письменника, поета, публіциста, літературного критика, члена Національної Спілки письменників України з 1972 року.
Покажчик містить коротку біографічну довідку, відомості про публікації творів В. О. Базилевського у книгах, періодичних виданнях та Інтернет-ресурсах. Слід наголосити, що для покажчика обиралися книги та періодика з фондів обласної бібліотеки для дітей ім. А. П. Гайдара та електронних ресурсів бібліотек України.
В посібнику книги та публікації з періодичних видань розташовані окремо. Бібліографічні записи розміщені за алфавітом авторів або назв (за відсутності автора). Деяка частина документів анотована.
Бібліографічний покажчик «На варті слова золотого» розрахований на широке коло користувачів бібліотеки, яких цікавить література рідного краю.
Упорядники не претендують на вичерпність інформації.
Рицар поетичної пристрасті
Володимир Олександрович Базилевський народився 14 серпня 1937 року в селищі Павлиш Онуфріївського району Кіровоградської області.
Він – один з тих славних земляків, що творили і творять славу як всієї Кіровоградщини, так і благодатної землі Павлиша. В Павлиші народився, жив і працював поет і журналіст Іван Іванович Шевченко. Генерали В. І. Калашник та Ф. М. Доценко прославили селище в роки Великої Вітчизняної війни. Уродженцями селища є Герої Соціалістичної Праці Н. С. Шаповал та М. П. Чередій.
У 1947-1970 роках директором Павлиської середньої школи працював Василь Олександрович Сухомлинський – Герой Соціалістичної Праці. Завдяки його педагогічним надбанням про Павлиш знають у всьому світі. Земляків Володимира Базилевського обирали також у вищий законодавчий орган влади України. Це:
К. М. Жаленко (була депутатом Верховної Ради УРСР),
І. Ф. Малолітко (був народним депутатом Верховної Ради України),
В. В. Таран – Терен, поет (народний депутат Верховної Ради України нині діючого скликання).
По закінченню Одеського університету ім. І. І. Мечникова, де на філологічному факультеті здобув добру літературну освіту, Володимир Базилевський працював кореспондентом газети «Чорноморська комуна» (Одеса), «Кіровоградська правда» (Кіровоград), старшим редактором видавництва «Промінь» (Дніпропетровськ), керівником літературної студії «Сівач» (Кіровоград).
Друкуватися почав з 1954 року. Перші книги Володимира Базилевського «Ятрань» і «Рівновага» з’явилися 1968 року. Вже з перших друкованих сторінок він почав інтелігентно, активно дистанціюватися від будь – якого натяку на кон’юктуру. Не «ставив чортові свічку» і не підспівував хорові.
Володимир Базилевський понад 20 років жив і працював у Кіровограді, у нашому рідному краї, який прославився великими літературними іменами, культурними надбаннями, що стали гордістю всієї України. Журналіст обласної газети, крім поезій, писав нариси і документальні повісті, невідривно стежив за всім українським літературним процесом. І саме тоді, в кіровоградський період, він просто «зробив себе».
І де б не жив він зараз, «коріння дерева лишається в землі». Рідна земля Кіровоградщини, на якій народився і виріс, яка дала наснагу до написання перших віршованих рядків, завжди зримо чи незримо присутня у його творах, залишається його основою і фундаментом.
Поета художньої культури, пізнаємо Базилевського за тією стильовою лінією, якій притаманна ясність і точність форми, де, справді, словам тісно, зате просторо душі, уяві, емоції. Наприклад, хіба можуть залишити спокійним такі «буденні» трагедії, які змальовуються ним без надриву і, водночас, без фальші:
Син приїхав хату продавати,
золоту колиску родову.
– Здрастуй, синку! – обізвалась мати
крізь могильну непитай – траву.
– Добрий день! – на пагорбі калина.
– Хлопчику! – зітхнув старий візок.
– Пам’ятаєш? – з припічка ряднина.
– Забуваєш! – вигукнув бузок.
Нахилився, щоб води набрати, –
Зором предків втупилась вода.
– Схаменися! – погріб коло хати.
– Як же так?! – відро й сковорода.
Оточили сина барви й звуки,
доточили меду – гіркоти.
Світе мій! Тяжка оця принука, –
ні піднять її, ні обійти.
(«Син приїхав хату продавати». Із збірки «Колодязь»).
З переїздом до Києва не померкла у Володимира Базилевського степова душа – широка полем, глибока криницею, – а змужніла, помудрішала, поглибшала.
Винятково напружене інтелектуальне життя поета, невиправного книжника, його жага до всього в літературі і мистецтві, висунули Базилевського в найосвіченіші українські письменники. Це не могло не накласти відбиток і на його поезію, і його літературознавчі роботи.
«Розгорнута книга нагадує птаха в польоті… Розгорнута книга як розпростерті крила. Я заглиблююся в неї і відчуваю, що крилатію сам. Крила книги – крила мої…» (Із книги В. Базилевського «І зав’язь дум, і вільний лет пера»).
Маючи на своєму творчому рахунку і прозові, і критичні видання, Володимир Базилевський, насамперед, – поет. Поет з тонким баченням світу, своїм непідробним голосом, який послідовно зміцнювався з кожним новим виданням. Для нього поезія – це, передовсім, мислення. «Поезія – совість епохи», – проголошує В. Базилевський в одному із своїх віршів.
Працюючи в руслі кращих традицій вітчизняної поезії, Володимир Базилевський підтверджує право на таке проголошення. Поет уміє майстерно виражати пережите, побачене, відчуте й передумане в словесних образах, одухотворено говорити про сенс людського життя, красу і неповторність навколишнього світу:
Вивчайте сучасників лиця –
замислені, добрі і злі,
допоки життя колісниця
гримить на дорогах землі.
Володимир Базилевський не боїться торкатися наших національних ран, шукаючи причини їх не тільки назовні – в нападах, поневоленнях, колонізаціях, а й у внутрішньому житті нації. Рветься зв’язок поколінь, забувається сокровенне… З особливою тривогою говорить поет про небезпеки й загрози, які чигають над рідною мовою українського народу. («Плач по загиблому Шумеру»).
Очевидним є вміння поета незалежно від теми говорити з читачем природно, яскраво втілювати в слові те, що його хвилює, - однаково, чи це урочисто – суворі вірші «Мамаїв курган», «Списки полеглих», чи прості строфи щоденних турбот у вірші «Літні жінки», чи гнівна тирада в «Корозії душі», націлена в сучасне міщанство.
«Ожиріння душ» пече поетові. Для нього осмислення вічних понять і загальнолюдських категорій – доброти, високої моралі, співчуття, гідності не втрачають своєї актуальності і в наше бурхливе сьогодення:
В світі немає, крім усмішки, -
більше нічого.
В світі немає, крім чуйного слова, -
нічого.
В світі немає, крім доброї справи, -
нічого.
Це пам’ятайте, завше про це
пам’ятайте,
Не пос – пі – шай – те!
(«Не поспішайте». Із збірки «Допоки музика звучить»).
Володимир Базилевський – автор поетичних книг: «Поклик простору» (1977), «Допоки музика звучить» (1982), «Чуття землі небесне» (1983), «Труди і дні» (1984), «Вибране» (1987), «Колодязь» (1988), «Вертеп» (1992), «Вокзальна площа» (1995), «Украдене небо» (1999), «Віварій» (2004), «Кінець навігації» (2004), «Крик зайця» (2004), «Читання попелу» (2007) та книг критичної прози: «І зав’язь дум, і вільний лет пера» (1990), «Лук Одісеїв» (2005), «Холодний душ історії» (2008), «Шляхами вітру» (2011) та інших.
За свою працю автор відзначений численними преміями, нагородами. Він – лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1996, за книгу «Вертеп»), літературних премій: імені Ю. Яновського (1972, за поему «Пора перельоту»); імені П. Тичини (1990, за книгу «Колодязь»); «Березоль» (2002, за цикл критичних мініатюр «Імпресії та медитації»); В. Свідзінського (2004, за видані однією книгою поетичні збірки «Віварій» і «Кінець навцігації»); Є. Плужника (2006, за книгу «Крик зайця»); літературно – мистецької премії імені П. Куліша (2012).
Автор чисельних віршів, поем, публіцистичних статей, нарисів, рецензій, літературних розвідок і прозових творів, він долав крутосхили років нікого не відпихаючи ліктями на своєму шляху і не плазуючи перед сильними світу цього. У нього, за словами геніального Тараса, «…нема зерна неправди за собою».
Серед нас – непересічний талант як і непересічна людська постать нашого земляка – Володимира Олександровича Базилевського. Твори В. Базилевського – для вдумливого читача. Для розмови з цим поетом потрібна зосередженість на його поезії.
Маємо надію, що наше молоде покоління прислухається до поетичної поради Володимира Базилевського:
Жити нам на цій землі
не вічно.
Все минуще – радість і
сльоза.
Та питання – хто ти
і навіщо?
Вічне, як земля і небеса.
Поезія Володимира Базилевського
Книги
Базилевський В. Вертеп. Хроніка душі: Вірші, поеми / В. Базилевський. – К.: Укр. письменник, 1992. – 302 с.
Базилевський В. О. Вертеп: Вибрані твори / Вступ. стаття Л. Новиченка / В. О. Базилевський. – К.: Криниця, 2004. – 608 с. – (Б-ка Шевченківського комітету).
Базилевський В. О. Вибране: Поезія / В. О. Базилевський. – К.: Дніпро, 1987. – 240 с.
Базилевський В. Вокзальна площа: Цикли та поеми / В. Базилевський, - К.: 1995. – 106 с.
Базилевський В. О. Гони. Поезії / В. О. Базилевський. – Дніпропетровськ, «Промінь», 1971. – 95 с. – 88 с.
Базилевський В. Світлиця. Поезія / В. Базилевський. – К.: «Молодь», 1970. – 80 с.
Базилевський В. О. Світлом єдиним. Поезії / В. О. Базилевський. – Дніпропетровськ: «Промінь», 1983. – 71 с.
Базилевський В. О. Труди і дні. Поезії / В. О. Базилевський. – К.: Рад. письменник, 1984. – 182 с., іл.
Базилевський В. О. Чуття землі небесне. Поезії / В. О. Базилевський. – К.: Молодь,1983. – 80 с.
Поетичні твори, розміщені в періодиці
Базилевський В. В полях остудних / В. Базилевський // Україна. – 1987. –№33. – С. 5.
Базилевський В. Вертеп. З нової книги: Поезія / В. Базилевський // Літ. Україна. – 1989. – 2 листопада.
Базилевський В. Впритул життя і смерть: Вірші / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2004. – 21 жовтня.
Базилевський В. Дух болящий. Вірші / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2007. – 9 серпня. – С. 5.
Базилевський В. Епоха мертвої води. Вірші / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2008. – 23 жовтня. – С. 7.
Базилевський В. З віршів 1992-1993 років / В. Базилевський // Літ. Україна. – 1993. – 7 жовтня.
Базилевський В. З віршів цього року / В. Базилевський // Народне слово. – 1993. – 22 травня.
Базилевський В. З книги «Колодязь» / В. Базилевський // Дніпро. – 1987. - №8. – С. 50 – 53.
Базилевський В. З рукопису «У виломі ночі» / В. Базилевський // Літ. Україна. – 1992. – 27 лютого. – С. 6.
Базилевський В. З циклу «Записи»: Голоси земляків / В. Базилевський // Народне слово. – 1992. – 14 березня.
Базилевський В. Зникаючий рай / В. Базилевський // Вітчизна. – 1992. - №1. – С. 2 – 6.
Базилевський В. Крик зайця: Сторінка поезії / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2000. – 10 лютого. - С. 4.
Базилевський В. Крок за горизонт: Сторінка поезій // В. Базилевський // Літ. Україна. – 2002. – 24 січня. – С. 5.
Базилевський В. Небокрай: Фестиваль поетів / В. Базилевський // Україна.– 1983. - №30. – С. 13.
Базилевський В. Невже ти тільки хмиз?: Вірші / В. Базилевський // Вітчизна. – 1994. - № 5-6. – С. 2 – 8.
Базилевський В. Пізнавання по голосу. Вірші / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2008. – 17 січня. – С. 4-5.
Базилевський В. Повітря резервацій. Поезія / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2011. – 24 листопада. – С. 8-9.
Базилевський В. Поезія / В. Базилевський // Літ. Україна. – 1991. – 28 лютого.
Базилевський В. Поезія / В. Базилевський //Літ. Україна. – 2011. – 10 березня. – С. 8-9.
Базилевський В. Провінціальна елегія / В. Базилевський // Кіровоградська правда. – 1992. – 15 серпня. – С. 4.
Базилевський В. О. Свободи сяюча безодня: Вірші / В. О. Базилевський // Літ. Україна. – 2010. – 30 вересня. – С. 4.
Базилевський В. О. Сяюча пітьма: Вірші / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2005. – 7 квітня. – С. 5.
Базилевський В. Тінь Мазепи / В. Базилевський // Літ. Україна. – 1997. – 13 березня. – С. 4.
Базилевський В. Труди і дні / В. Базилевський // Дніпро. – 1984. - №1. – С. 7 – 10.
Базилевський В. Хтось там десь там колись там…: Сторінка поезії / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2001. – 8 лютого. – С. 5.
Базилевський В. Цвітуть сніги / В. Базилевський // Дніпро. – 1985. - № 12. – С. 3 – 4.
Проза. Публіцистика. Літературознавчі розвідки
Книги
Базилевський В. О. Делегат конгресу: Докум. повість / В. О. Базилевський.– Дніпропетровськ: Промінь, 1975. – 166 с.
Базилевський В. О. І зав’язь дум, і вільний лет пера: Літературно – критичні статті, есе, студія одного вірша / В. О. Базилевський. – К.: Рад. письменник, 1990. – 318с.
Про творчість Л. Костенко, Ю. Яновського, В. Близнеця., Є. Плужника та ін.
Базилевський В. Лук Одіссеїв. Статті, есеї, діалоги / В. Базилевський. – К.: Ярославів Вал , 2005. – 656с.
Базилевський В. Обираю тривогу. Нариси / В. О. Базилевський. – Дніпропетровськ: Промінь, 1982. – 159с.
Базилевський В. Поезія як мислення / В. Базилевський // Українське слово: Хрестоматія укр. літератури і літ. критики ХХ ст. У. 3-х книгах. Кн. 3. – К.: « Рось», 1994, - С. 182 – 197.
Роздуми про творчість Ліни Костенко.
Базилевський В. Холодний душ історії / В. Базилевський. – К.: Ярославів Вал, 2008.
Публіцистичні роздуми про історію українського народу.
Базилевський В. О. Ці довгі суворі зими: З хроніки підпільної комсомольсько – молодіжної організації «Набат» / В. О. Базилевський. – К.: Молодь, 1979. – 200 с. – (Серія «Герої, роки, звершення»).
Базилевський В. Шляхами вітру / В. Базилевський. – К.: Укр. письменник, 2011.
Публікації в періодичних виданнях
Базилевський В. «Апокриф»: учителі і сучасники: Сторінка критики / В.Базилевський // Літ. Україна. – 1996. – 12 вересня. – С. 5.
Базилевський В. Всупереч залізному льодовикові [Текст] / В. Базилевський // Київ. – 2005. - №3. – С. 136-139.
Розглядається творчість поета Петра Перебийноса.
Базилевський В. Два поети / В. Базилевський // Кур’єр Кривбасу. – 2008. - № 226-227. – С. 263-274.
Аналітична стаття – роздум присвячена ювілеям видатних українських поетів Олекси Влизька і Леоніда Первомайського.
Базилевський В. Демос чи охлос? / В. Базилевський // Літ. Україна. – 1990. – 2 серпня. – С. 7.
Базилевський В. Замах на Бога. До з’їзду письменників України / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2011. – 6 жовтня. – С. 1, 6, 7.
Базилевський В. З Господом! Але без Лукавого…: З приводу статті В. Іллі « З господом – чи без нього?»: Дискусійна рубрика «ЛУ» / В. Базилевський // Літ. Україна. – 1991. – 3 жовтня.
Базилевський В. З книги «Імпресії та медитації» / В. Базилевський // Літ. Україна. – 1992. – 23 липня. – С. 1, 3.
Базилевський В. З рукопису книги «Образ душі»: Сторінка прози / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2001. – 14 червня. – С. 4.
Базилевський В. Екологія поезії: Література і життя / В. Базилевський // Дніпро. – 1990. - №1. – С. 121-131.
Базилевський В. Імпресії та медитації / В. Базилевський // Кур’єр Кривбасу. – 2007. - №210/211. – С. 304-305.
Базилевський В. Літературні синдроми мого нелітературного минулого / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2012. – 10 травня. – С. 6-7.
Базилевський В. Логіка поезії: Літозбір Миколи Вінграновського / В. Базилевський // Київ. – 1986. - №4. – С. 143-150.
Базилевський В. Механіка абсурду: З дражливих імпресій та медитацій / В. Базилевський //Літ. Україна. – 2010. – С. 1, 4, 8.
Базилевський В. Отруєння міфом: Відповідь опонентам / В. Базилевський // Дніпро. – 1998. - № 11 – 12. С. 107 – 140.
Базилевський В. Плоди ілюзіонізму. Несвяткові роздуми до святкового дня / В. Базилевський // Народне слово. – 1992. – 29 серпня. – С. 2.
Базилевський В. Преображення пустиря / В. Базилевський // Народне слово. – 1993. – 5 червня.
Базилевський В. О. Приборкання часу: Призначення слова / В. О. Базилевський // Літ. Україна. – 2012. – 9 лютого. – С. 5.
Про книгу Ю. Буряка «Коло навколо».
Базилевський В. О. «Соотечественники! Я Вас любил». Три рефлексії над гоголіаною / В. Базилевський // Укр. культура. – 2008. - № 12. – С. 6-7.
Базилевський В.Спекотного червня з Монтенєм / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2011. – 8 вересня. – С. 6-7.
Роздуми про Мішеля Монтеня, французського мислителя епохи Відродження (1533 – 1592).
Базилевський В. Хам на марші / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2012. – 12 липня. – С. 2.
Базилевський В. О. Хам тріумфуючий: психологія плебейства / В. О. Базилевський // Літ. Україна. – 2010. – 11 листопада. – С. 1, 3; 18 листопада. – С. 3.
Базилевський В. Холодний душ історії. Публіцистичні роздуми про історію українського народу / В. Базилевський // Дніпро. – 1996. - № 1-2. – С. 66-100.
Базилевський В. Шевченко плюс економіка / В. Базилевський // Кіровоградська правда. – 2006. – 25 лютого.
Про творчість В. О. Базилевського
Базилевський Володимир: Сто визначних імен Єлисаветградщини // Народне слово. – 2000. – 5 лютого. – С. 4.
Базилевський В. «Мені важко уявити себе в іншій ролі…»:/ В. Базилевський: Розмову вів С. Козак // Літ. Україна. – 2009. – 17 грудня. – с. 6.
Базилевський В. «Читання шліфує нас, як море гальку…» / В. Базилевський: Розмову вела С. Больбат // Літ. Україна. – 2011. – 6 січня. – С. 14.
Бондар В. Володимир Базилевський: «Степ дав розгін моїм чуттям – думкам…» / В. Бондар // Народне слово. – 2008. – 4, 6, 11 листопада.
Розмова з В. Базилевським – нашим земляком, поетом, перекладачем, літературознавцем, лауреатом багатьох літературних премій.
Клочек Г. Поезія – труд серця і розуму / Г. Клочек // Київ – 1983. - № 8.
Козак М. Не дати душу на поталу / М. Козак // Київ. – 2001. - № 9 – 10.
Корінь А. Будемо сподіватися… / А. Корінь //Вечірня газета. – 1992. – 14 серпня. – С. 5.
Корінь А. Достойний претендент: На здобуття Державної премії України ім. Т. Шевченка / А. Корінь // Народне слово. – 1995. – 23 лютого.
В. Базилевський та його «Вертеп».
Логвиненко О. На храм руїни обернути: На здобуття Державної премії України ім. Т. Шевченка / О. Логвиненко // Урядовий кур’єр. – 1995. – 23 лютого.
Про книгу В. Базилевського «Вертеп».
Орел С. Долаючи дух тьми / С. Орел // Народне слово. – 1993. – 11 грудня.
Роздуми над книгою В. Базилевського «Вертеп».
Письменники Радянської України: Біобібліографічний довідник / Автори – упорядн. В. К. Коваль, В. П. Павловська. – К.: Рад. письменник, 1981. – С. 9.
Погрібний В. Рицар поетичної пристрасті: Нашому землякові, видатному українському поетові Володимиру Базилевському – 60 / В. Погрібний / Кіровоградська правда. / 1997. – 16 серпня.
Погрібний В. Суть журавлиного перельоту / В. Погрібний // Кір. правда. - 1992. – 15 серпня. - С. 4.
Слабошпицький М. «…То скажу вам усе»: Кілька зауваг про поезію Володимира Базилевського / М. Слабошпицький // Літ. Україна. – 2005. – 28 квітня. – С. 4; 5 травня. – с. 7.
Хитрук В. О. Базилевський Володимир Олександрович / В. О. Хитрук. - Укр. літературна енциклопедія. – т. 1. – К.:1988 – С. 112.
Рецензії, відгуки на твори В. О. Базилевського
Желєзняков Є. Велич буденного: Книжкові обрії / Є. Желєзняков // Кіровоградська правда. – 1988. – 30 вересня.
Відгук на книгу В. Базилевського «Колодязь». – К.: Рад. письменник, 1988.
Кодак М. Звідування поетичних можливостей постмодерну / М. Кодак // Київ. – 2007. - № 7 – 8. – С. 171 – 181.
Автор аналізує дві книги В. Базилевського – «Віварій» та «Кінець навігації».
Корінь А. « І прийде велика епоха – епоха рятунку людської душі?..» / А. Корінь // Кіровоградська правда. – 1996. – 22 серпня.
Роздуми над книгою В. Базилевського «Вокзальна площа».
Марко В. Де знайти гармонію? / В. Марко // Молодий комунар. – 1990. – 3 лютого.
Про книгу В. Базилевського «Колодязь».
Могилюк В. « Ріка витікає, збігають струмочками дні…» / В. Могилюк. // Вечірня газета. – 2000. – 1 грудня. – С. 13. – Рец. на кн.: Базилевський В. Украдене небо / В. Базилевський. – К.: Укр. письменник, 1999.
Хворост Л. Подолання марноти / Л. Хворост // Літ. Україна. – 2012. – 24 травня. – Рец. на кн.: Базилевський В. Шляхами вітру / В. Базилевський. – К.: Укр. письменник, 2011.
Інтернет – ресурси
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Біографія. Премії. Література. Електронні джерела] // Вікіпедія: [веб – сайт]. – Режим доступу:ru. wikipedia. orq/…
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Поет, критик, публіцист, член Спілки письменників України] // [веб – сайт]. – Режим доступу: oblast. kr. ua/…
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Українська література] // [веб – сайт]. – Режим доступу: ukr – lit. net / bazilevskij:html/
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Поетичні твори Володимира Олександровича Базилевського] // [веб – сайт]. – Режим доступу: virchi. narod. ru / poeziya / bazilevskiy. htm.
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Вертеп. Вибрані твори] // [веб – сайт]. – Режим доступу: books. qooqle. com/books/…
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Володимир Базилевський: «Велика література духовна за своєю суттю…»] // [веб – сайт]. – Режим доступу: Iitakcent. com > Візаві.
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Базилевський Володимир:Творчість. Вірші. Поезія. Клуб поезії] // [веб сайт]. – Режим доступу: www. poetrycIub. com. ua/metrs.php? id…
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс ]:[Лук Одіссеїв. Поетичні майстерні] // [веб – сайт]. – Режим доступу: maystemi. com / publication. php ? id=13363/
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Володимир Базилевський. Поезія як виклик] // [веб – сайт]. – Режим доступу: www. Y – burjak. name/…/PoetryAs Challenqe…
Базилевський Володимир Олександрович [Електронний ресурс]:[Золота пектораль. – Володимир Базилевський] // [веб – сайт]. – Режим доступу: Zolotapektoral. at. ua /index / volodimir…/
|