Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Анонси Ярмарок різдвяних традицій Бібліотечна новорічна вечірка Bibliohab 11+ Книжкова виставка "Зима малює візерунки" Четверговий storytelling До Всесвітнього дня азбуки Брайля Літературна інтрига "Книга наосліп" Читальний простір "Зима крокує, свята дарує" "Світ, що дивує. Невідомі тварини" Мовний простір Виставка дитячих малюнків "Зимові зигзаги" Казки, які лікують До Дня Автономної Республіки Крим Всеволод Нестайко - "Про дітей - для дітей" До Дня Соборності До дня Бою під Крутами Микола Леонтович - творець різдвяної магії
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

 

"Книга пам’яті мого роду"

      Підведено підсумки Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», оголошеного на початку цього року Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей та Національною бібліотекою України для дітей. Усього в конкурсі взяли участь діти з 19 областей, які надіслали на розгляд обласних журі 1077 робіт. Членам обласних та Головного журі було дуже нелегко визначити переможців. Адже кожна робота відрізнялася від іншої змістовним наповненням, нестандартним оформленням та творчим підходом. Але конкурс залишається конкурсом. За рішенням членів Головного журі переможцями Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду» стали 22 учасники, серед яких і наші юні земляки: Ситник Дмитро (9 років) за книгу «Історія мого роду» (м. Кіровоград) та Зінченко Наталія (15 років) за книгу «Спогади зі смаком буряка» (м. Бобринець). Переможці взяли участь у цікавих заходах та урочистому нагородженні, яке відбулося 4 листопада 2015 року в Національній бібліотеці України для дітей. Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка, організатор сімейного конкурсу в області, вітає Дмитра і Наталію з перемогою.

   

      Підведено підсумки обласного туру сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», в якому взяло участь 40 осіб, з них 16 осіб у віковій категорії 6-11 років та 24 особи у віковій категорії 12-16 років. На обласний тур надійшло 33 Книги пам’яті в паперовому вигляді за допомогою різних технік виконання та 8 відео книг.
      Обласне журі визначило переможців Конкурсу у вікових категоріях та кожній номінації, роботи яких направлені до головного оргкомітету Національної бібліотеки України для дітей. Переможцями Конкурсу на обласному рівні стали:

за Книгу пам’яті у паперовому виконанні

вікова категорія 6-11 років:

      1. «Історія мого роду», Ситник Дмитро, 10 років, користувач Кіровоградської районної бібліотеки для дорослих і дітей.
      2.  «Мій прадід Полікарп - ветфельдшер»,  Погоріла Олександра,  9 років, користувачка центральної бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна Олександрійської МЦБС.  
      3.  «Заради життя», Гузнак Віктор, 8 років, користувач Долинської районної бібліотеки для дітей.

вікова категорія 12-16 років:

      1. «Книга пам’яті мого роду», Литвинюк Дмитро, 14 років, користувач Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. А.П.Гайдара.
      2. «Спогади зі смаком буряка»,  Зінченко Наталія, 15 років, користувачка Бобринецької районної бібліотеки для дітей.
      3. «Книга пам’яті мого роду», Богуненко Вікторія, 14 років, користувачка Аджамської сільської бібліотеки № 2 Кіровоградського району.

за відео книгу

вікова категорія 6-11 років:

      1.  «Мій героїчний дідусь», Кожухар Марина, 10 років, користувачка Центральної бібліотеки для дітей Кіровоградської МЦБС.

 вікова категорія 12-16 років:

      1.  «У пам’яті і в серці», Осадча Ірина, 16 років, користувачка дитячої бібліотеки-філії №19 Кіровоградської МЦБС
      2. «Книга пам’яті мого роду», Запорожець Марина, 14 років, користувачка Голованівської районної бібліотеки для дітей.
      3. «Безстрашна зв’язкова», Марущак Сергій, 16 років, користувач Бережинської сільської бібліотеки Кіровоградського району.

    Завершився обласний тур Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», який проходив в бібліотеках для дітей області протягом січня – квітня 2015 року.
    Сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду» проводиться Національною бібліотекою України для дітей, під патронатом Міністерства культури України за підтримки Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО, Української спілки ветеранів Афганістану, Національного видавництва дитячої літератури «Веселка».
          Основна мета Конкурсу – формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Другої світової війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків, виховання на цій основі поваги до старших поколінь та їхнього вкладу у відстоювання незалежності України.
    Обласна бібліотека для дітей ім. А. П. Гайдара – координатор проведення конкурсу в області, отримала 33 книги і 8 відеокниг, які надійшли з усіх районів і міст Кіровоградщини. Їх автори – діти віком від 6 до 16 років – за допомогою дорослих створили сімейні книги пам’яті, де розповіли про героїчний подвиг своїх прадідусів, прабабусь на фронті, в підпіллі, тилу у роки Другої світової війни. Тексти книг доповнюють фото із сімейних альбомів, малюнки, відео книг – спогади учасників війни.
    Кращі роботи у кожній номінації та віковій категорії будуть визначені обласним журі після 9 травня і направлені для участі у заключному турі конкурсу до Національної бібліотеки України для дітей.
6 травня в бібліотеці відбулася презентація унікальної виставки «Сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду». Книги, відеокниги представлені на ній, створені  дітьми за допомогою дорослих і надіслані з усіх куточків Кіровоградщини на обласний тур Всеукраїнського сімейного  конкурсу «Книга пам’яті мого роду», присвяченого 70-й річниці Дня Перемоги. Роботи містять спогади про членів родини, які захищали країну у роки Другої світової війни на фронті, хто пережив її в тилу чи на окупованій території, в полоні. Завдяки розповіді кожної сім’ї розгортається масштабна картина втрат, які поніс український народ у війні. Кожна книга – свідчення того, що пам'ять про героїв живе в її нащадках. Тексти доповнюють фото, документи з сімейних архівів.

 

«Книга пам’яті мого роду».
Про прабабусю Марію Штука. Луценко Каріна, 14 років,
м. Побужжя, Голованівський район.

«У пам’яті і в серці».
Про прадідуся Никифора Осадчого. Осадча Ірина, 16 років,
м. Кіровоград.

«Книга пам’яті мого роду».
Про прадідуся Лаврентія і дідуся Миколу Васько. Швець Анастасія, 13 років,
смт. Петрово.

«Безстрашна зв’язкова».
Про берегиню роду, прабабусю Агафію Лисенко. Марущак Сергій, 16 років,
с. Бережинка, Кіровоградський район.

«Тільки пам'ять не сивіє».
Про прадідуся Семена Короташ. Запорожець Марина, 14 років,
смт. Голованівськ.

 «Мій героїчний дідусь».
Про прадідуся Івана Сидорова. Кожухар Марина, 10 років,
м. Кіровоград.

«Історія двох сестер-полонянок».
Про прабабусю Євдокію Метелик та її сестру Ганну. Додатко Ян, 11 років,
м. Олександрія.

«Книга пам’яті мого роду». 
Про дідуся Волошина Леоніда, Коробцова Софія, 10-й клас, 
м. Новомиргород.