Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Використання юдзу в кулінарії

        Юдзу широко використовують в японській кухні як лимон, його додають до перших та других страв та роблять з нього мармелад, у Кореї з плодів Юдзу роблять джем. Страви з японським юдзу відрізняються цитрусовою свіжістю та вираженою кислинкою. Цедрою прикрашають десерти, додають її в пасту місо, а сік використовують замість лимонного. Суміш юзу з медом називається «юдзухатиміцю», з неї роблять чай юча, який допомагає при застуді. Юдзукосе, або юзу-кошу, – гострий соус із перцем чилі та морською сіллю.

        У західній кухні плоди застосовують у пивоварінні, з них готують солодку випічку, джеми, сиропи. Сік японського лимона додають у салати. Ще з соку юдзу роблять різні напої та оцет. Цедру використовують для виробництва парфумів та ефірної олії.

Як приготувати юдзу

        Yuzu володіє дуже сильним смаком, і в залежності від використання може знадобитися зовсім небагато соку для ударного смаку страви. У напоях часто досить однієї краплі на коктейль.

        Коли їдять устриць, досить також однієї краплі для надання звичайній устриці освіжаючого цитрусового смаку. У маринаді або майонезі можна збільшити кількість до двох або трьох крапель в залежності особистого смаку. Спробуйте додати пару крапель до своїх заварного крему, желе, льоду і безе, і ви не пошкодуєте про це.

        Європейські кухарі використовують юдзу інакше, ніж японці, додаючи його до багатьох страв. Квіткові ноти додають блюдам додаткову складність, і в результаті сік юдзу може стати цікавою заміною апельсина і буде добре поєднуватися з корицею, гвоздикою, фісташками та іншими приправами.

        Популярність юдзу починає рости, він стає все більш поширеною культурою в інших країнах. Кращі шанси знайти юдзу в азіатських продуктових магазинах і супермаркетах.

У японській кухні

        У юдзу терпкий смак, як у грейпфрута, з мандариновими нотками. Його рідко вживають як фрукт, хоча в японській кухні цедра юдзу прикрашає страви, а сік використовується аналогічно лимонному. Юдзу разом із судаті, дайдай та іншими цитрусовими входить у соус пондзу, є й оцет із цього фрукту. Суміш юдзу та меду називається юдзухатиміцю. З неї виробляють чай юча та алкогольні напої. З юдзу роблять лікери, наприклад, юдзукоматі. Юдзу також є інгредієнтом японських солодощів, мармеладів та тістечок. Юдзукосе (буквально «юдзу та перець») – гострий японський соус з юдзу, перцю чилі та солі. Стружкою юдзу приправляють солоний яєчний десерт, тяванмусі, а також місо. Юдзу часто використовують разом із судаті та кабосу.

У корейській кухні

        У корейській кухні юдзу (його там називають юча) ріжеться тонкою соломкою, пересипається цукром та медом. Готовий сироп зі шматочками фрукта розбавляють гарячою водою, напій, що вийшов, називається чай юча); він вважається корисним при застуді. Концентрат можна купити в магазині або зробити самому, готовий чай також доступний у продажу.

        З юдзу роблять ючахвачхе, один із видів корейського пуншу.