Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Загальні відомості

        Яблуко – це плід яблуні, рослини з родини трояндових. Воно має круглий або яйцеподібний вигляд і зазвичай має діаметр від 5 до 10 сантиметрів. Його шкірка може бути різного кольору – від зеленого до жовтого, червоного і навіть темно-фіолетового. М'якоть яблука зазвичай біла або жовта, соковита і має солодку або кисло-солодку смакову властивість. У центрі плоду зазвичай знаходяться насіння, які можуть бути білого або коричневого кольору.

           Слово яблуко в слов’янських мовах є одним з найдавніших.

        Спільнослов’янське – jablъko, давньоруське – яблъко – куля. Яблука – найдавніші з плодів, якими коли-небудь ласувала людина. Дикорослими яблуками предки сучасної людини харчувалися завжди. Перші яблука були маленькі та кислі на смак, такі і зараз можна зустріти в лісі. А ось культурні сорти яблуні з’явилися на території сучасного Казахстану, який можна вважати батьківщиною всіх яблук. Звідси яблуня перебралася спочатку в Азію, а потім в Європу. Сама назва столиці країни Алмати означає в перекладі з казахського – батько яблук.

        Завдяки яблукам, Архімед відкрив закон гідростатики: на тіло, занурене в рідину, діє виштовхуюча сила. За легендою, він від злості на служницю став топити яблука, так як вона невчасно їх принесла. І в процесі цього заняття він зробив своє головне відкриття, відоме як закон Архімеда.

        І, звичайно ж, одне з найбільших наукових відкриттів нового часу, за легендою, теж пов’язано з яблуком. Вважається, що Ньютон прийшов до закону всесвітнього тяжіння, звернувши увагу на яблуко, що впало з гілки, і вперше задумавшись над тим, чому, власне, предмети падають вниз.

Далі цікаве про Яблука

        Найбільше розповсюдження отримала яблуня домашня. Сьогодні існує безліч сортів цього виду яблуні, що ростуть в різних кліматичних умовах. Сорти яблук поділяють за вмістом цукрів, твердістю, придатністю до зберігання, швидкістю визрівання.

        «Хто яблуко в день з'їдає, у того лікар не буває» – говорить народна мудрість. І дійсно, переоцінити корисні властивості яблука для людини практично неможливо: адже це справжня скарбниця необхідних людині вітамінів і мікроелементів, баланс яких в організмі сприяє його омолодженню і є основою міцного імунітету практично до будь-яких захворювань.

        Крім того, яблука – це один з найсмачніших і популярних на планеті фруктів. Поширені вони практично всюди і з незапам'ятних часів відіграють значну роль не тільки в раціоні, але і в культурі людей. У різних народів з яблуками пов'язано безліч міфів, повір'їв і легенд, і навіть в райському саду саме яблуні відводилося найпочесніше місце.

        Завдяки високому вмісту в яблуках флавоноїдів і поліфенолів цей продукт є сильним природним антиоксидантом і сприяє зміцненню імунітету та профілактики передчасного старіння організму. Яблука корисні в раціоні ослаблених і хворих людей, вони ефективно очищають організм від шлаків і токсинів і роблять також дезинфікуючу дію по відношенню до багатьох видів збудників захворювань.

        В печених яблуках значно збільшується вміст пектинів. Тому вони стають унікальними очисниками організму, нормалізують обмін речовин. Їх дуже корисно вживати людям, які мають проблеми з печінкою, кишківником, суглобами.

        Корисні яблука і для дитячого харчування: їх вітамінна цінність, як і користь риб'ячого жиру, є однією з основ міцного здоров'я і нормально розвитку дитини.

        Інша безцінна користь яблук – їх сприятливий вплив на нервову систему людини і вироблення у неї стресостійкості. Погодьтеся, в умовах сучасного життя, що буяє подразниками, можливість з'їсти одне апетитне яблучко і нейтралізувати всі негативні впливи за день – здається особливо привабливою.

        Незамінні яблука в раціоні сучасної людини і з іншої, не менш важливої причини. Як відомо, високий ритм життя, погана екологія та низька якість продуктів харчування стали причиною різкого збільшення відсотка захворюваності онкологічними захворюваннями: в даний час практично кожна людина знаходиться в групі особливого ризику. Яблука ж, з їх багатющим хімічним складом, не тільки сприяють зміцненню здоров'я людини, а й зводять до мінімуму можливість появи клітинної мутації і розвитку захворювань недостатнього імунітету.

        Таким чином, яблука, в будь-якому їх вигляді, є практично казковим продуктом, величезна користь якого поєднується з прекрасними смаковими даними і фінансовою доступністю для кожної людини.