Користь і шкода
Користь цитрона
За корисні властивості фрукта відповідають такі хімічні сполуки:
Кальцій бере участь у скороченні м’язів, входить до складу клітинної рідини, зміцнює стінки мембран, стабілізує роботу підшлункової і щитовидної залози, активує гіпофіз, бореться з холестерином, запобігає дегідратацію і болю в кістках.
Фосфор утворює активні форми вітамінів, синтезує ферменти, підтримує кислотно-щелочный баланс, бере участь у мозкової діяльності, міститься в нервових клітинах, розщеплює білки і вуглеводи, покращує обмінні процеси.
Залізо знаходиться в кістковому мозку і м’язової тканини, виводить вуглекислий газ, утворює гемоглобін, контролює обмін холестерину, стабілізує окислювально-відновні реакції, виробляє гормони щитовидної залози, підтримує шкіру в тонусі, надає їй еластичність.
Цинк – запобігає розвитку ревматизму і рахіту, покращує стан нігтів, волосся та шкіри, прискорює процеси регенерації уражених ділянок шкіри, перешкоджає появі нападів епілепсії, покращує всмоктування вітаміну А.
Мідь – стабілізує функціонування кровоносних судин, виробляє імунітет, бере участь у процесі ферментації, бореться з вільними радикалами, контролює тиск крові, синтезує простагландин, нормалізує реакції фосфоліпідів, забезпечує дію інсуліну, виробляє енергію.
Кислота цитрона очищає колір обличчя і може зводити ластовиння. Мазь з цього фрукта допомагає від лишаїв. Якщо тримати в роті кірку цитрона, то це додасть приємний запах диханню. Вичавлений зі шкуринки та доданий у напій сік допомагає від укусів отруйних комах і змій, а саму шкуринку використовують у вигляді лікарської пов'язки.
Шкода при зловживанні цитроном
Прояв алергічної реакції – цитрусові відносяться до одних з найбільш поширених алергенів. Може виникнути дрібна висипка на шкірі, нежить, погіршується апетит, з’являться перепади тиску, запаляться слизові оболонки, виникне метеоризм.
- Через великий відсоток вмісту води в рослині обмінні процеси прискорюються.
- Є ймовірність того, що з кісток почне вимиватися кальцій, а це потягне за собою серйозні проблеми.
- Індивідуальна непереносимість окремих компонентів рослини – у шкірці знаходяться ефірні масла, які здатні викликати гіперчутливість, свербіж, риніт, чхання.
- Вживання кроворозріджуючих ліків – наявність вітамінів групи А може нівелювати дію препаратів.
- Виразки дванадцятипалої кишки і гастрит – виявляється негативний вплив на слизову оболонку, з’являються печія, больові відчуття в черевній області.
- Панкреатит і гепатит – з’являються загальна слабкість, задишка, нудота, блювота, гикавка, прискорене серцебиття, підвищення температури тіла, змінюється колір шкіри і жовтіють склери очей.
- Вагітність і період годування груддю – цитрон може негативно відбитися на самопочутті дитини, викликати алергічні реакції.
|