Корисні властивості та шкода
Рамбутан славиться своїм багатим складом. Так, в нього входять вітаміни групи В, вітаміни, А і С, незамінні для організму кислоти (фолієва і ін.). Більш того, варто згадати і про мінеральні речовини, приховані в плоді рамбутану: цинк, фосфор, кальцій, залізо, мідь.
Сприятливий вплив на організм людини:
- зміцнення імунітету;
- покращення обміну речовин;
- сприятливий вплив на шкіру;
- покращення роботи дихальної, нервової та травної систем;
- вироблення в організмі серотоніну;
- насичення організму колагеном;
- покращення зору;
- покращення згортання крові;
- звільнення від втоми;
- антимікробна дія.
Фрукт є хорошим антиоксидантом, містить велику кількість води, яка сприятливо впливає на шкіру та волосся. При регулярному вживанні рамбутану покращується робота травної системи. Вміст у плодах заліза сприяє підтримці нормальної роботи серцево-судинної системи та запобіганню анемії, нікотинова кислота знижує артеріальний тиск. У м'якоті міститься фосфор, який допомагає зміцнити кістки та зуби.
Рамбутан славиться своїм багатим складом. Так, в нього входять вітаміни групи В, вітаміни, А і С, незамінні для організму кислоти (фолієва і ін.). Більш того, варто згадати і про мінеральні речовини, приховані в плоді рамбутану: цинк, фосфор, кальцій, залізо, мідь допомагають поліпшити імунітет і зміцнити стан здоров’я людини. До складу рамбутану входить ніацин – вельми важлива речовина, яка бере участь у багатьох окисних реакціях клітин. Завдяки йому організм здатний боротися з шкідливими мікробами і вірусами, не дозволяє активізуватися раковим клітинам.
Шкода рамбутану
Не рекомендується їсти фрукт алергікам. Вживати в їжу перестиглі плоди теж не можна, тому що цукор, що міститься в м'якоті, перетворюється на спирт. Це може бути небезпечно для здоров'я людей, які страждають на цукровий діабет другого типу та гіпертонією. Рекомендується їсти не більше 5 плодів на день.
|