Загальні відомості
Олива, або маслина – рід рослин родини маслинових. Вічнозелена субтропічна рослина родини маслинових з їстівними плодами, які споживають соленими і маринованими, з яких одержують харчову і технічну олію.
Нижчий ґатунок олії, який добувається з плодів цього дерева гарячим пресуванням використовується для освітлення (перев. у лампадах), для змащування чого-небудь і т. ін.
Маслина європейська(Olea europaea) – найпоширеніший одомашнений вид цього роду.
Що означає олива?
Олива – символізує мир, перемогу, радість, достаток, чистоту, цнотливість і безсмертя. Це благословенне дерево в античній, іудейській, християнській, і ісламських традиціях. Згідно з грецькими міфами, олива створена войовничою богинею Афіною у змаганнях на право дати ім’я місту Афіни.
Де ростуть оливи?
Їх вирощують у Південному Китаї, на Яві, острові Реюньон, Аравійському полуострові. У 1560 році була завезена в Америку, де обробляють в основному в Перу і Мексиці, в Каліфорнії, Аргентині. Вперше почала культивуватися в Греції, де вирощується у великій кількості по цей день.
Чи можна їсти оливи з дерева?
Всі сорти оливок і маслин об’єднує одне – їх можна їсти у свіжому виляді. Плоди, які тільки зірвані із дерева, дуже жорсткі, а якщо вам все таки вдасться відкусить невеличкий кусочок, вас чекає невимовна гіркота. Тому, щоб отримати вишукану закуску, оливки довго вимочують, а потім солять або маринують.
Чорні оливки, натуральні та фарбовані
Натуральні чорні оливки – не відповідають найменуванню («чорні оливки») – не чорні, а коричневі або червонувато-коричневі, неоднорідні, різних відтінків. Насправді ніколи не бувають чорними, окрім як на дереві до збирання врожаю. Тільки ті, що пофарбовані за допомогою окислення заліза, доданого у вигляді глюконату заліза або лактату заліза, чорні як чорнило. Як їх розпізнати? На етикетці список інгредієнтів кольорових кісточкових плодів має містити глюконат заліза (E 579), перед яким стоїть слово «стабілізатор».
Забарвлення оливок шляхом окислення заліза стартувало в Каліфорнії, було запозичено техніку фарбування чорносливу. Цей процес, також випробуваний в Італії з 1950-х і 1960-х років, отримав розвиток у промисловості Іспанії в 1970-х роках для виконання потреб презентації іспанських видів - зокрема, легендарного Ходжибланкa - якщо цей сорт залишити зріти, оливки стають м'якими і непридатними для обробки.
Іспанські виробники змогли зреагувати на потреби ринку – і врятувати принаймні оливки, які були посаджені як столові оливки (вигідніші за олійні), – удосконаливши каліфорнійську техніку фарбування. Таким чином, стимулюючи використання оливок чорного кольору.
Крім того, калорійні та органолептичні особливості фарбованих чорних оливок незначні. Натуральні кісточкові плоди, такі як оливки Гаета (Gaeta DOP), апульські Леччино (Leccino) або Таджаські оливки (oliva Taggiasca), відрізняються особливим присмаком і ароматом, незалежно від інтенсивності та однорідності кольору. Те саме стосується і різних видів грецьких маслин.
Каламата, наприклад, природні чорні оливки, насамперед дуже цінні. У Греції свій класичний рецепт їхнього приготування. Для зниження pH цих оливок до розсолу додають невелику кількість оцту, щоб розтягнути їх консервацію. Олія додається для надання сяйва та запобігання окисленню оливок, завдяки чому вони зберігають червонувато-коричневий колір, а не блідий чорний. Знижують холестерин. Чим ще корисні оливки?
Підведемо підсумки:
- Маслинами і оливками називають плоди, які виростають на одному і тому ж дереві.
- Маслинами називають оливки, які досягли повної зрілості і придбали чорне забарвлення.
- У плодах містяться у великих кількостях мінерали, вітаміни та інші корисні речовини.
- З маслин виробляють оливкову олію, що представляє величезну користь для організму людини і дозволяє уникнути багатьох проблем зі здоров'ям.
- Часто недобросовісні виробники фарбують зелені оливки в чорний колір і продають їх під виглядом маслин.
- Мами повинні давати масло, отримане з плодів оливкового дерева, своїм дітям, щоб їхня нервова система була в порядку
|