Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Користь і шкода

        У давнину в Україні дівчина підносила нелюбу, який залицявся до неї, гарбуза. Схожа традиція була в Іспанії, але там дівчина дарувала не гарбуз, а лимон. А хлопцю, який був до душі, – апельсин.

        Назвали лимони «індійськими яблуками» воїни Олександра Македонського, які в 327-325 роках до н. е. здійснили похід в далеку Індію за казковими багатствами. Біля підніжжя Гімалаїв вони побачили дикорослі лимони. Тож Індія – батьківщина лимонів. Там цей плід має назву «німу».

        У Давньому Єгипті фараон Мікерин вживав чудодійний напій з лимона та часнику. Для нього створили спеціальний рецепт, щоб зберегти життєві сили та покращити емоції. Кажуть, що саме завдяки цьому напою Мікерин правив Єгиптом 40 років. Усипальниця цього правителя розташована поблизу піраміди Хеопса. Знаменитий англійський мореплавець капітан Джеймс Кук, який у XVIII ст. тричі обігнув земну кулю, відкрив у Тихому океані кілька архіпелагів та островів, отримав нагороду від Британського адміралтейства – золоту медаль Лондонського королівського товариства. Він врятував свою команду під час кругосвітнього плавання, даючи матросам для профілактики цинги лимонний сік із цукром.