Користь і шкода
Більшість вітамінів та мінералів (крім вітаміну С) у лимоні міститься в межах 2-6% від денної потреби на 100 г м’якоті. Але відносно бідний вітамінний склад компенсується рядом інших корисних компонентів, зокрема:
- поліфеноли – активні рослинні компоненти, які мають антиоксидантні та протизапальні властивості (відповідно, вони боряться з вільними радикалами та знижують імовірність появи запалень в організмі);
- дубильні речовини – органічні сполуки, які мають протизапальну, знеболюючу, протимікробну дію і боряться з вільними радикалами (з цією метою користь лимона можна підсилити натуральним зеленим чаєм, адже обидва ці продукти мають багато дубильних речовин);
- ефірні олії в шкірці – ті складники, які відповідають за аромат. Вони сприяють зменшенню відчуття нудоти, трохи полегшують больові відчуття, зменшують сонливість, трішки тонізують та підвищують концентрацію уваги.
Для кого корисний лимон? Невеликий позитивний ефект буде відчутний для тих, хто має знижену кислотність шлунку. Також лимон хороший вибір при токсикозі або нудоті, коли ліки проти цього симптому вживати неможна. В такому випадку, лимон та імбир, додані у воду, суттєво можуть полегшувати нудоту (якщо немає протипоказань).
Яка шкода від лимона? Його не варто споживати при гастриті, виразці та будь-яких загостреннях проблем шлунково-кишкового тракту. Лимонна кислота може подразнювати слизові шлунку та кишківника, що погіршить ситуацію при захворюваннях. Якщо ж проблем з органами травлення немає, то в помірних кількостях лимон не принесе шкоди.
|