Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Користь i шкода інжиру

        Свіжі плоди інжиру містять до 24% (за іншими даними, до 75%) цукрів (глюкоза, фруктоза), а сушені – до 37%. У плодах містяться органічні кислоти, дубильні речовини, білки, жири, у листі – кумарини (головні з них – псорален і бергаптен).

        Свіжі плоди інжиру містять до 1,3% білків, 11,2 цукрів, кислот лише 0,5%. У сушених фігах частка білка збільшується до 3-6%, цукру – до 40-50%, що надає їм глибокий солодкий смак і викликає відчуття ситості. Калорійність інжиру на 100 г сухих плодів – 257 ккал. З них на білки припадає 12,4 ккал, на жири – 7,2 ккал, а на вуглеводи – 231,6 ккал. Є в них і вітаміни (?-каротин, B1, B3, PP, C), і мінеральні речовини (натрій – 18 мг на 100 г, калій – 268, кальцій – до 34, магній – до 20, фосфор – до 32). У сушеному інжирі калію майже так само багато, як і у фініках, за вмістом калію їх перевершують лише горіхи. Незрілі плоди містять їдкий молочний сік, тому неїстівні. Сушені плоди відрізняються високою калорійністю і містять 50-77% цукрі.

        Як лікарську сировину використовують лист інжиру (лат. Folium Ficusi caricae), який збирають після зняття плодів у вересні – жовтні та висушують. З сировини одержують препарат «Псоберан», який використовується для лікування гніздової плішивості та вітіліго.

        З давніх-давен фіги використовують у медицині. Їх застосовували як засіб від кашлю, від захворювань горла, для чого супліддя заварювали окропом або гарячим молоком. М'якуш плодів має гарну потогінну і жарознижувальну дію. Заліза в інжирі більше, ніж у яблуках, тому його рекомендували хворим, які страждають на залізодефіцитну анемію. Інжир має велику поживність, вгамовує спрагу. Корисний при прискореному серцебиття, бронхіальній астмі, кашлі, болях у грудях; вживання його в їжу з мигдалем допомагає при сильному схудненні. Сушений інжир має проносну дію. Сироп з інжиру є тоніком для дітей: він підвищує апетит і покращує травлення. Інжирний сироп допомагає при м'язовому ревматизмі, захворюваннях шкіри, каменях у нирках та сечовому міхурі.

        Плоди інжиру входять до складу лікарського засобу «Кафіол».

        Інжир є природним антиоксидантом, оскільки багатий вмістом поліфенолів, флавоноїдів та антоціанів.

        При відсутності алергії інжир можна сміливо давати дітям. Цей цінний продукт поліпшить травлення і апетит малюків, стане корисним джерелом енергії. Інжир багатий фолієвою кислотою, необхідною дітям для нормального розвитку імунної, нервової та кровоносної систем.