Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Користь і шкода груші

        Груша – це солодкий фрукт, розміром трохи більший за яблуко. Груші мають трохи вужчу верхню частину і закруглений низ, що надає їм особливу «грушоподібну форму». Зовні груші зазвичай мають жовто-зелену шкірку, а всередині – білу ніжну м’якоть. Серцевина більш волокниста й часто неїстівна. Основний сезон груш триває з вересня по жовтень.

Харчова цінність груші

        У порції 80 г міститься:
                        34 ккал
                        0,2 г білка
                        0,1 г жиру
                        8,7 г вуглеводів
                        2,2 г клітковини
                        84 мг калію

        Порція 80 г вважається однією з п’яти щоденних рекомендованих порцій фруктів, це приблизно один середній плід.

Користь груш

        Груші є хорошим джерелом як розчинної, так і нерозчинної клітковини. З’являється дедалі більше доказів важливості клітковини та її ролі для здоров’я мікрофлори кишечника, а також для запобігання ожирінню та цукрового діабету 2-го типу.

        Дослідження, яке вивчає користь флавоноїдів, зокрема антоціани, що міститься у грушах, показує, що регулярне їх споживання може зменшити ризик діабету 2-го типу. Груші низькокалорійні, але завдяки високому вмісту клітковини та води сприяють тривалому відчуттю ситості. Вони вгамовують апетит, що при регулярному вживанні допомагає знизити масу тіла.

        Груші багаті на корисні флавоноїди, які підтримують серце, регулюючи артеріальний тиск і рівень холестерину. Споживання фруктів та овочів, зокрема яблук та груш, пов’язують зі зниженням індексу маси тіла (ІМТ), зменшенням ризику інсульту та зменшенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань.

        Завдяки захисним сполукам, таким як антоціани та корична кислота, груші можуть допомогти захиститися від деяких видів раку.

        Груші багаті біоактивними речовинами. Жовті плоди містять цукри (глюкозу, фруктозу, сахарозу), вітаміни А, В1, В2, Е, Р, РР, С, каротин, фолієву кислоту, катехіни, азотисті речовини, пектини, мінеральні солі, залізо, марганець, йод, кобальт, мідь, калій, молібден, кальцій, дубильні речовини, клітковину.

        Вживання груш сприяє підвищенню імунітету – протистояти інфекційним захворюванням і боротися з депресивним станом стає легше. При підвищеній втомлюваності і запамороченнях також рекомендується вживати грушу.

        Так як в груші фруктози більше, ніж глюкози (а як відомо, фруктоза не вимагає для свого засвоєння в організмі інсуліну), цей фрукт корисний при порушенні функції підшлункової залози.

        Багато в груші макро- і мікроелементів: наприклад, заліза, необхідного для синтезу здорових кров’яних клітин. Тому рекомендується вживати груші при швидкій втомлюваності, запамороченні, прискореному серцебитті, що виникає при посиленому фізичному навантаженні, а також при втраті апетиту, при появі тріщин в кутах рота, поганому загоєнні тканин і навіть при чутливості до холоду – все це симптоми нестачі заліза в організмі.

        Органічні кислоти плодів груші підсилюють процеси травлення, покращують обмін речовин, стимулюють діяльність печінки і нирок. Ці кислоти також мають протимікробну дію.

        Грушеві компоти корисні також при запальних захворюваннях сечовивідних шляхів.

        Грушевий сік незвичайно корисний при лікуванні деяких шлункових захворювань. М’якоть груші легше переноситься організмом, ніж м’якоть яблук. Кислі і дуже терпкі сорти груш зміцнюють шлунок і печінку, збуджують апетит, але вони важче засвоюються організмом. При захворюваннях печінки, холециститі, гастриті дві з’їдені вранці груші позбавлять вас від болів і печії, ліквідують дискомфорт у кишківнику.

Обережно, груша!

        Груша може викликати проблеми з травленням, якщо з’їсти плоди на пустий шлунок або запити водою, тяжкість і дискомфорт забезпечені. Груші мають відносно високий вміст фруктози та сорбітолу, природних цукрів, які в деяких людей важко засвоюються і можуть викликати симптоми подразненого кишечника.

        Груші не можна вживати людям, що мають захворювання нервової системи, параліч. Літнім людям не рекомендується їсти груші на порожній шлунок. Фахівці радять вживати їх з обережністю, а краще запікати або готувати на пару.

        Під час загострення хвороб шлунково-кишкового тракту, виразці шлунка категорично забороняється їсти грушу в сирому вигляді, через великий вміст клітковини вона здатна подразнювати слизову і посилювати перистальтику.

        Не можна запивати грушу молоком, кефіром, сирою холодною водою або заїдати важкою їжею (м’ясом). Інакше на вас чекає не тільки блювота, нудота і діарея, а й серйозні проблеми зі шлунком.

        Деякі люди мають алергію на груші, особливо це стосується тих, у кого є алергія на пилок берези. Ознаки алергії зазвичай розвиваються протягом кількох хвилин, це може бути свербіж у роті або горлі, червоні плями на шкірі чи кашель. Ви маєте звернутися до свого лікаря, якщо відчуєте побічну реакцію.

        Якщо розвиваються більш серйозні симптоми, такі як утруднене дихання, запаморочення чи посиніння губ, то це важка реакція, відома як анафілаксія. Вона потребує негайної медичної допомоги.