Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Користь і шкода джекфрута

        Джекфрут – це низькокалорійний продукт, на 100 г м'якоті припадає приблизно 155 ккал. Завдяки високому вмісту вуглеводів (39,6 г на 100 г) в Індії його називають «хлібом для бідних». Цей фрукт дуже поживний. Набагато менше в джекфруті білків, і зовсім мало жирів. Зате в ньому дуже багато води, є харчові волокна, вуглеводи і насичені жирні кислоти. З вітамінів лідирує вітамін С, також у плодах міститься вітамін А, В1,В2, В6, В9 і РР. Дуже багатий джекфрут калієм, на 100 г м’якоті доводиться до 303 мг цього мінералу, також досить багато в ній кальцію, магнію і фосфору, є натрій. З мікроелементів найбільше джекфрут містить заліза, також є в ньому цинк, мідь, марганець і селен.

        Вміст у 100 г продукту:
                         калорії: 155 ккал;
                         вуглеводи: 39,6 г;
                         волокно: 2,6 м;
                         цукор: – 0;
                         жир: 0,5 г;
                         білок: 2,4 м;
                         вітамін C: 18 %;
                         марганець: 16 %;
                         магній: 15 %;
                         мідь: 15 %;
                         калій: 14 %.

        За твердженням фахівців, плоди хлібного дерева містять певні речовини, які уповільнюють процеси старіння, відновлює зір, повертають шкірі пружність і молодість. Після вживання в їжу страви з цього фрукта, відчувається бадьорість, прилив сил, так як плід вважається природним енергетиком і надає людині бадьорості. Крім того, він знижує високий кров’яний тиск, зміцнює серце і судини, а також позитивно впливає на кісткову тканину, зміцнюючи її. Залізо, що міститься в м’якоті, збільшує рівень гемоглобіну, а достатня кількість міді бере безпосередню участь у метаболізмі щитовидної залози, стимулюючи виробництво гормонів. Крім цього, джекфрут позитивно впливає на стан нервової системи.

        Основна цінність джекфрута полягає в його поживності. Як уже говорилося, він містить навіть більше вуглеводів, ніж хліб. І при цьому джекфрут містить набагато менше калорій, ніж борошняні вироби. Тому його цілком можна назвати дієтичним продуктом.

        У східній медицині джекфрут застосовують як ліки. М’якоть джекфрута використовують для лікування фарингіту, виразки шлунка і розладу травлення. В цілому, ці плоди корисні для роботи шлунково-кишкового тракту, волокна, які в них містяться, сприяють перистальтиці.

        Корисні плоди джекфрута і тим, що сприяють зниженню кров’яного тиску і зміцненню імунітету. У деяких азіатських країнах його використовують і для лікування лихоманки. Також відомо, що обсмажені насіння джекфрута діє як збудливий засіб.

        Корисні не тільки плоди, але й інші частини цієї рослини. Наприклад, коріння джекфрута використовують при лікуванні діареї, а квітки цієї рослини використовують як антидиуретик. На сході відвар з листя джекфрута п’ють годуючі матері, це збільшує кількість молока.

        Індивідуальна непереносимість продукту може служити причиною відмови в дегустації цієї поживної і дуже солодкого тропічного фрукта. При великій кількості з’їденої м’якоті джекфрута може статися діарея, а в наслідку розлад шлунка, що вимагає лікування. Починати пробувати тропічний плід краще з маленьких порцій і поступово їх збільшувати. Джекфрут чудовий корисний фрукт, швидше за все ви не залишитеся байдужими до нього. Звичайно, добре знати яку реакцію може викликати екзотична рослина. Як більшість екзотів, крім алергічної реакції та індивідуальної нестерпності вам боятися нічого. А надмірне переїдання може привести до неприємних симптомів діареї і розладу шлунка. Тому, якщо пробуєте вперше джекфрут, не перестарайтеся, з’їжте для початку не велику кількість м’якоті, додавайте поступово його в свій раціон, особливо в раціон дітей. Отримуйте задоволення від всього що їсте, адже ніхто не заборонить нам насолоджуватися найсмачнішими фруктами.