Використання шоколадної ліани в кулінарних цілях
Застосовують акебію частіше в тих регіонах, де вона широко поширена в якості садової культури – в Китаї і Японії. У цих країнах в кулінарних цілях використовують практично всі частини рослини – м'якоттю доповнюють м'ясо, овочі, рис. Але найчастіше акебієві плоди цілими використовують в якості основного інгредієнта. Також плоди оформляють десерти, готують з них джем для солодких булочок або тістечок. Листя і квітки засушують і змішують їх з іншими спеціями, варять в якості чаю. Шкірка ягідок гірка, але в Японії її часто використовують для запікання з іншими овочами. М'якоть, квіточки і листя додають у салати.
Рецепт Акебія по сичуанськи
Інгредієнти:
- сіль – 2/3 ст.;
- вода – 0,6 л;
- білий оцет, оцет Чіньцзян, соєвий соус;
- цукор;
- перець чилі;
- сухе вино – 1 ст. л.;
- м'якоть акебії;
- кукурудзяний крохмаль;
- часник, імбир, бобова паста, цибуля-порей.
Приготування.
Необхідно розбавити сіль у воді і додати туди м'якоть плодів. У цей час потрібно закип'ятити білий оцет в окремій каструлі, додати вина, перцю чилі, цукру, соєвого соусу і оцту Чіньцзян. Далі потрібно засипати кукурудзяний крохмаль і перемішати, поки він не розчиниться. Настоюють пару годин. Після м'якоть дістають з соусу, сушать і готують на невеликому вогні в маслі, поки вона не стане м'якою, обсмажують. Далі потрібно додати часнику, імбиру, бобової пасти і цибулі порею, протушкувати. В кінці приготування за бажанням можна додати соусу чилі для гостроти.
Рецепт соте в японському стилі
Інгредієнти:
- соєвий соус – 2 ч. л.;
- рисовий оцет – 2 ч. л.;
- солодка місо-паста – 2 ч. л.;
- плоди акебії.
Приготування.
Плоди акебії потрібно порізати на невеликі часточки, не знімаючи шкірку, після чого обсмажити на сковорідці. За 5 хвилин вона приготується, після чого в сковорідку потрібно влити соус, оцет, додати пасти. Сковорідку накривають кришкою і тушкують 5 хвилин. Для подачі страву можна прикрасити листям шисо.
|