Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Зустрічі в бібліотеках для дітей області

 

         Для філій Компаніївської районної ЦБС  уже стало традицією проводити зустрічі в рамках Національного проекту «Україна читає дітям». Для спілкування з читачами  бібліотеки запрошували цікавих людей району, які розповідали про вплив книги на їхнє життя, ділилися спогадами про першу прочитану книгу.   

         В районній бібліотеці для дітей учням молодшого шкільного віку про Василя Чухліба, автора багатьох дитячих книг, розповідала вчитель початкових класів О.А. Бутько. Олена Анатоліївна з дитинства захоплювалася літературними казками. На зустрічі вона прочитала малюкам казку «Пісня тоненької очеретини» В. Чухліба.
Розповідали про твори і улюблених героїв дитинства вчителі, вихователі, голови сільських рад, депутати, письменники в бібліотеках сіл Водяне, Гарманівка, Губівка, Живанівка, Мар’ївка, Першотравенка, Сасівка, Софіївка, Червоновершка, Червона Слобода. У кожного з гостей були власні літературні уподобання. Це і народні казки «Курочка ряба», «Мідне, срібне і золоте царства», «Котигорошко», поезії Т. Шевченка, «Енеїда» І. Котляревського, «Роксолана» П. Загребельного, «Тореадори з Васюківки» В.Нестайка, «Пригоди Незнайка та його друзів» М. Носова, «Фарбований лис» І.Франка, «П’ятнадцятирічний капітан» та «Діти капітана Гранта» Ж. Верна, «Маленький лорд Фаунтлерой» Ф. Бернетт, «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми» С. Лагерлеф.

         Читачам Сасівської бібліотеки-філії запам’яталася зустріч із поетесою Наталією Анатоліївною Дубіною. Гостя презентувала присутнім свої нові поезії та зачитала уривок із казки «Липень у Кіровограді» письменниці-землячки Людмили Солодової.

 

*****************

        Кіровоградський район. Працівники Аджамської № 2, Бережинської, Вільненської, Високобайрацької, Вишняківської, Назарівської, Северинівської сільських бібліотек провели ряд зустрічей для дітей молодшого шкільного віку з представниками місцевої інтелігенції. Малюки почули у виконанні дорослих різноманітні твори: українські народні казки та легенди, казки Ш. Перро, захоплюючі розповіді з історії України з книги В. Садовничої «Велика книга маленького українця», поезії Т. Шевченка з книги «Кобзарик», оповідання О. Моніч «Про хлопчика, який увесь час бився», пригодницьку повість Я. Стельмаха «Митькозавр з Юрківки, або химера лісового озера» та інші.

        Зокрема,у Бережинській сільській бібліотеці діти спілкувалися із землячкою, поетесою-пісняркою Людмилою Чорною. Присутні почули власні поезії та пісні у виконанні авторки. Текст пісні «Україна» гостя подарувала усім присутнім.

*****************

        У Добровеличківські районній бібліотеці для дітей про літературні уподобання з семикласниками ЗШ № 2 (гімназія) вели розмову запрошені гості – Алла Горбатюк, секретар Добровеличківської селищної ради та Наталія Природна, поетеса, член обласного літературного об’єднання «Степ», керівник Добровеличківської літературної студії «Пролісок». Обидві жінки згадали улюблених поетів і смаки їх переплелися, оскільки обидві закохані в поезію Ліни Костенко і Тараса Шевченка. У виконанні поетеси Наталії Природної прозвучали уривок з роману у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай» та власні поезії, які увійшли до авторської збірки «Душі наболілої спів».
        У ході розмови виявилося, що семикласниця Злочевська  Дарина пише вірші. Один із них, присвячений подіям на Сході України, прозвучав у виконанні юної авторки. Тринадцятирічна дівчинка у своєму дитячому вірші засуджує війну і бажає миру людям усього світу.

*****************

        Гайворонська районна бібліотека для дітей часто запрошує письменників-земляків на зустріч із читачами. Цьогоріч бібліотека долучилася до проведення прем’єри музичної п’єси-казки Людмили        Олександрук «Три подружки або чари Зеленого кота», яка проходила в районному Будинку культури за участі авторки. За допомогою цікавої мультимедійної презентації бібліотекарі познайомили глядачів із життям та творчістю землячки, в доробку якої багато казок: «Як ослик Мося друзів шукав», «Таємниця вишитого рушника», «Папуга і ластівка», «Розмова з Ангелом», «Легенда про Гайворон», «Велика мрія маленького Зайчика». А учасники бібліотечного гуртка подарували Людмилі Петрівні віршовані привітання та цікаві запитання.  Також, глядацька аудиторія була у захваті від вистави, постановку якої здійснила Вікторія Вакуленко, режисер і керівник народного аматорського колективу «Ровесник», заслужений працівник культури України.

*****************

       Працівники Аджамської № 2, Бережинської, Вільненської, Високобайрацької, Вишняківської, Назарівської, Северинівської сільських бібліотек Кіровоградського району провели ряд зустрічей для дітей молодшого шкільного віку з представниками місцевої інтелігенції. Малюки почули у виконанні дорослих різноманітні твори: українські народні казки та легенди, казки Ш. Перро, захоплюючі розповіді з історії України з книги В. Садовничої «Велика книга маленького українця», поезії Т. Шевченка з книги «Кобзарик», оповідання О. Моніч «Про хлопчика, який увесь час бився», пригодницьку повість Я. Стельмаха «Митькозавр з Юркі, або химера лісового озера» та інші.У Бережинці відбулося спілкування дітей з землячкою, поетесою-пісняркою Людмилою Чорною. Присутні почули власні поезії та пісні у виконанні авторки. Текст пісні «Україна» гостя подарувала дітям.