Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог


 

Навчально - ігровий екологічний проєкт «Еко – стиль твого міста».

     Мета проєкту: навчити дітей збереженню чистого екологічного стану планети завдяки правильному сортуванню сміття; ознайомити з видами сміття, наслідками утворення несанкціонованих сміттєзвалищ, спалювання відходів; прививати розуміння того, що сміття – це ресурс, який можна і треба використовувати та заробляти на цьому додаткові кошти .
     Восени 2018 року фахівці відділу дитячого та сімейного читання  М.Г.Маковій та Н.А.Мефодюк відвідали серію тренінгів та презентацій, які провели партнери програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни», фасилітатори і тренери громадської організації «Агенція сталого розвитку «Хмарочос»». В результаті написали  проєкт соціальної дії, який за рішенням Британської Ради отримав фінансування  понад 14 тис. грн. і реалізовувався у 2019 році. 
     За кошти програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни» (Active Citizens) для проєкту  «ЕКО - стиль твого міста» придбані: конструктори для будівництва екологічного містечка, пластикові контейнери для роздільного збору сміття для проведення навчально - ігрових програм, готується до друку екологічна казка для дітей  письменниці Олени Горобець.
     Під час реалізації  проєкту, завдяки залученню партнерів,  розгорнуто масштабну інформаційно-просвітницьку компанію серед читачів та їхніх батьків, школярів міста по формуванню у дітей практичних навичок сортування відходів спочатку в стінах дитячого садочка, школи, а потім і вдома.
     Проєкт покликаний сформувати культуру поводження з відходами  у дітей, а через них у їхніх батьків, щоб залишити планету для майбутнього покоління придатною для життя.
Команда організаторів проєкту складається з 14 екоактивістів.
Заходи проєкту:

  • Навчально-ігрові програми для дітей та батьків «Еко - стиль твого міста»;
  • Презентації та читання творів на екологічні теми;
  • Навчально-практичні заняття з сортування сміття в техніці dump art «Не треба викидати – давайте майструвати!».

     За період з лютого по червень 2019 року заходи проєкту відвідали вихованці восьми загальноосвітніх шкіл (ЗШ №№ 4, 5, 6, 11, 14, 24, 33, 35, Мрія) та п’яти дошкільних навчальних заходів (ДНЗ №№11, 21, 27, 35, 46). Усього понад тисячу дошкільнят та молодших школярів та їхніх батьків, студентів, педагогів стали учасниками проєкту.
     Проєкт буде функціонувати у 2019-2020 роках.
     Бібліотека продовжить поповнення фондів документами екологічного спрямування. Планується залучити до проєкту інші навчальні заклади області, в процесі розробки нова настільна екологічна гра «Сортуй сміття – врятуй життя» та методичний лепбук «Життя в стилі ЕКО», нові екоакції та ігрові програми
.
     Координатор проєкту:
     Маковій Маріанна Геннадіївна,
     завідувачка відділу дитячого та сімейного читання