Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Навчально-ігровий екологічний проєкт «Еко-стиль твого міста»

     Мета проєкту: навчити дітей збереженню чистого екологічного стану планети завдяки правильному сортуванню сміття; ознайомити з видами сміття, наслідками утворення несанкціонованих сміттєзвалищ, спалювання відходів; прививати розуміння того, що сміття – це ресурс, який можна і треба використовувати та заробляти на цьому додаткові кошти.
     Восени 2018 року фахівці відділу дитячого та сімейного читання М. Г. Маковій та Н. А. Мефодюк відвідали серію тренінгів та презентацій, які провели партнери програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни», фасилітатори і тренери громадської організації «Агенція сталого розвитку «Хмарочос»». В результаті написали  проєкт соціальної дії, який за рішенням Британської Ради отримав фінансування  понад 14 тис. грн. і реалізовувався у 2019 році. 
     За кошти програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни» (Active Citizens) для проєкту  «ЕКО-стиль твого міста» придбані: конструктори для будівництва екологічного містечка, пластикові контейнери для роздільного збору сміття для проведення навчально-ігрових програм, готується до друку екологічна казка для дітей  письменниці Олени Горобець.
     Під час реалізації  проєкту, завдяки залученню партнерів,  розгорнуто масштабну інформаційно-просвітницьку компанію серед читачів та їхніх батьків, школярів міста по формуванню у дітей практичних навичок сортування відходів спочатку в стінах дитячого садочка, школи, а потім і вдома.
     Проєкт покликаний сформувати культуру поводження з відходами  у дітей, а через них у їхніх батьків, щоб залишити планету для майбутнього покоління придатною для життя.
Команда організаторів проєкту складається з 14 екоактивістів.
Заходи проєкту:

  • Навчально-ігрові програми для дітей та батьків «Еко-стиль твого міста»;
  • Презентації та читання творів на екологічні теми;
  • Навчально-практичні заняття з сортування сміття в техніці dump art «Не треба викидати – давайте майструвати!».

     За період з лютого по червень 2019 року заходи проєкту відвідали вихованці восьми загальноосвітніх шкіл (ЗШ №№ 4, 5, 6, 11, 14, 24, 33, 35, Мрія) та п’яти дошкільних навчальних заходів (ДНЗ №№11, 21, 27, 35, 46). Усього понад тисячу дошкільнят та молодших школярів та їхніх батьків, студентів, педагогів стали учасниками проєкту.
     Проєкт буде функціонувати у 2019-2020 роках.
     Бібліотека продовжить поповнення фондів документами екологічного спрямування. Планується залучити до проєкту інші навчальні заклади області, в процесі розробки нова настільна екологічна гра «Сортуй сміття – врятуй життя» та методичний лепбук «Життя в стилі ЕКО», нові екоакції та ігрові програми
.
     Координатор проєкту:
     Маковій Маріанна Геннадіївна,
     завідувачка відділу дитячого та сімейного читання