Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Довідник безбар'єрності "Довідник безбар'єрності"
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Відділ розвитку дитячих бібліотек і маркетингу

Проведення в дитячих бібліотеках Кіровоградщини
обласної акції «Бібліотека дитячих мрій»
дайджест

      Н. Расторгуєва,
      зав. відділом

      Акція обласного масштабу «Бібліотека дитячих мрій» з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек відбулась в дитячих бібліотеках області з 16 по 30 вересня на виконання наказу департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації від 11 вересня 2013 року № 347.
      У ці дні в бібліотеках області пройшла низка заходів для юних читачів, спрямованих на інтелектуально-творчий розвиток дітей, активне залучення їх до читання та бібліотеки.
      Обласна бібліотека для дітей ім. А.П. Гайдара, виступивши ініціатором проведення акції, підготувала велику програму заходів, про які юні жителі м.Кіровограда дізналися заздалегідь із оголошень, інформації на веб-сайті бібліотеки, анонсів, розміщених в електронних ЗМІ. Щоденно протягом 15 днів діти могли взяти участь у будь-якому заході. Бібліотекарі провели для користувачів: Інтернет-мандрівку «Країна Бібліоленд» за сторінками бібліотечного сайту, блогу; творчу зустріч з письменниками-земляками Миколою Бутенком та Антоніною Корінь; святкову програму-нагородження активних читачів відділу дитячого та сімейного читання – переможців конкурсу «Кращий читач літа – 2013»; майстер-клас «Чарівний світ бісеру» та інші. Багатьох зацікавила виставка робіт учнів художньої школи ім. О.Осмьоркіна «Рідних вулиць чар», оформлена у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів. Викликала інтерес персональна виставка творів юного письменника, восьмикласника Дмитра Литвинюка, лауреата Всеукраїнських фестивалів, активного читача відділу підліткового читання та інформаційно-консультативних послуг користувачам.
      Під час святкування Дня міста ОДБ ім. А.П.Гайдара радо вітала всіх відвідувачів Мистецького кварталу на вулиці Дворовій, презентуючи проект бібліотечної міні-школи «Вулик». Кожного зустрічали веселі клоуни, ростова лялька Калинка та вчителька бібліотечної міні-школи «Вулик» бджілка Даринка, які знайомили з літературою, представленою на книжковій виставці «Знайомтесь: новинки сезону». Діти з великим задоволенням спілкувалися з бібліотечними героями, гралися з ними в різноманітні рухливі ігри, отримували солодощі, фотографувалися на згадку.

   


      З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня для дітей та їхніх батьків було оголошено в закладі Днем відкритих дверей. Мешканці міста, які проходили в цей день поряд з бібліотекою, мали чудову нагоду дізнатися про нові бібліотечні послуги: безкоштовний Інтернет, WI-FI зону, мультимедійні презентації, рекламний запис про які лунав з тераси закладу. Фахівці бібліотеки для кіровоградців проводили екскурсії відділами, знайомили з новинками літератури. Для першокласників загальноосвітніх шкіл міста відбулась святкова програма – посвята в читачі «Ми тепер не тільки учні, ми тепер вже читачі». Бібліотекарі провели майстер-клас «Паперова мозаїка», на якому всі бажаючі змогли проявити свою творчість та креативність, виготовивши вітальну листівку «З любов’ю до бібліотеки». Протягом дня діяв сімейний ігровий майданчик «Майстерня дружби та позитивного настрою».

   

      В рамках акції велика кількість різноманітних заходів пройшла в кожній дитячій бібліотеці області. Фахівці знайомили користувачів з професією бібліотекаря, можливостями та послугами сучасної бібліотеки, здійснювали віртуальні мандрівки до бібліотек України і світу. Цьому були присвячені екскурсії, посвяти в читачі, бібліотечні флешмоби, читацькі марафони, літературні фестивалі, конкурси, свята тощо.
Бібліотеки для дітей Кіровоградської МЦБС провели читацьке рандеву «На книжковій алеї» на вулиці Дворцовій у День міста. Тут працював ляльковий театр книги «Буратіно», проводилися ігри, юні волонтери у костюмах казкових героїв розповсюджували рекламну продукцію про бібліотеки.
      Відвідувачі Олександрійської ЦМДБ ім. Ю.Гагаріна стали учасниками: бібліо-party «Читати – круто!», літературного трамвайчика «Маршрут від книжки до екрану», лібмобу «Як пройти до бібліотеки?»,віртуального бібліогіда «Бібліотеки світу», свята читацьких задоволень «Який прекрасний книжковий світ!», вуличної акції «Бібліотечний серпантин» із розповсюдженням рекламних прапорців, листівок та багатьох інших. Оскільки Всеукраїнський День бібліотек 30 вересня співпав з Днем усиновлення, працівники бібліотеки за підтримки міського центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді організувалидля дітей з прийомних сімей, будинків сімейного типу (50 чол.) шоу-програму «Назустріч дітям відчиніть віконце свого серця». В обласній акції взяли участь і філії Олександрійської міської ЦБС, загалом було проведено 36 заходів та 18 екскурсій до бібліотек міста.

   

      Вільшанська, Долинська, Олександрівська РДБ організували флешмоби «Цей дивовижний світ – бібліотека», «Душі аптека – бібліотека», «Кинь мишку! Візьми книжку!». Дні відкритих дверей «Таємниці світу дитячої бібліотеки», «Від сьогодні: Я - ЧИТАЧ!» відбулися в Добровеличківській, Новгородківській, Петрівській РДБ, Олександрійській ЦМДБ ім. Ю.Гагаріна. Свято «Книжковий дім відкритий всім» на центральній площі селища провела Олександрівська РДБ, День дитинства «Бібліотека світлий дім – живе дитинство й щастя в нім» та літературний фестиваль «Книжковий зорепад – 2013» – Новоархангельська РДБ, пізнавально-ігровий колаж «Бібліотека твоєї мрії» – Долинська РДБ, турнір ерудитів «Бібліотека – Що? Де? Коли?» – Компаніївська РДБ. МДБ-філія №8 Світловодської МЦБС та Голованівська РДБ запропонували ряд віртуальних практикумів та подорожей «Електронна бібліотека», «Електронна книга», «Казками світу», знайомства з сайтами бібліотек для дітей України, музеєм В.О.Сухомлинського тощо.

   

   

      Частина заходів, які запропонували бібліотекарі користувачам під час обласної акції, були присвячені Року дитячої творчості та спрямовані на виявлення й підтримку талановитих дітей. Заслуговують на увагу організовані на місцях творчі конкурси про бібліотеку: «Бібліотека моєї мрії», «Я люблю мою бібліотеку», «Бібліотека майбутнього», «У різних барвах веселкових – мистецтво наших читачів» (Бобринецька, Компаніївська, Новгородківська, Новомиргородська, Новоукраїнська, Олександрівська, Устинівська РДБ, Кіровоградська ЦМДБ, МДБ - філія №8 Світловодської МЦБС).

   

       Вітальні листівки з природного матеріалу, малюнки «Зі святом, бібліотека!», «Бібліотеці улюбленій моїй» виготовляли і дарували бібліотеці користувачі Гайворонської, Голованівської, Новгородківської, Новомиргородської РДБ.Чудовий подарунок отримала Олександрійська ЦМБ для дітей ім. Ю.Гагаріна – 3-D малюнок «Тут живуть казкові герої» прикрасив фасадну стіну дитячої бібліотеки (в рамках грантового проекту «Рекламна агенція «Бібліо-стиль»), створений молодим художником Олександром Сухотеріним, який з 2005 року є читачем бібліотеки.

   

       Майстер-класи «Бісерні фантазії», «Квіти з квілінгу», «Витинаночка-витинанка», «Лялька-мотанка – родинний оберіг», по декоративному розпису та виготовленню виробів з природного матеріалу запропонували дітям Бобринецька, Гайворонська, Голованівська, Новоукраїнська, Петрівська, Ульянівська РДБ, ЦМДБ та МДБ-філія №21 Кіровоградської МЦБС. У Вільшанській РДБ майстер-клас «Рвана витинанка» завершився створенням композиції під назвою  «Бібліотека моєї мрії», на якій, виготовлені з кольорового паперу фігурки людей, крокують до бібліотеки.

   

   

       Мали позитивний резонанс персональні та колективні виставки малюнків, аплікацій, виробів з бісеру, соломки, насіння, орігамі, декупажу та інших матеріалів, створених дітьми. Серед них: про ляльку-мотанку учениці дитячої школи мистецтв Драгоєвої Наталки (Вільшанська РДБ), «Краса природи» учениці 5-Б класу НВК «Гайворонська гімназія» ЗШ №5 Сходзінської Олександри (Гайворонська РДБ), «Місто пазлів» (Добровеличківська РДБ), «Прекрасне своїми руками» (Новоархангельська РДБ), «Юні таланти Новгородківщини» та «Юні художники Новгородківщини» робіт Жені Кучерявої, Анастасії Лисенко й вихованців БДЮТ (Новгородківська РДБ). В Новоукраїнській РДБ на виставках «Юні таланти рідного краю» та «Бісерні фантазії» були представлені роботи юних митців: учня Рівнянської спеціальної школи-інтернату Русіна Сергія, учениці Фурманівській ЗОШ Сенченко Юлії та учня ЗОШ № 8 Товкуна Олександра.

   

       Сподобалися відвідувачам Новгородківської і Новоархангельської РДБ, Олександрійської ЦМБ для дітей ім. Ю.Гагаріна фотовиставки «Літо з бібліотекою», «Ти де? А я в бібліотеці», «На хвилях бібліотечного життя».
Про участь дитячих бібліотек в обласній акції можна було прочитати в Інтернет-ресурсах та на шпальтах місцевих газет.