Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

 

 

Умови проведення
Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» — 2022 у рамках відзначення
300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

         І. Загальні положення

              1.1. Конкурс проходить у рамках реалізації Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України», спрямованих на консолідацію суспільства; дотримання європейських цінностей, інтеграцію у європейське співтовариство та рівний доступ до інформації, знань і культурного надбання. Цьогорічний конкурс присвячений відзначенню 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.
              1.2. Проводиться спеціалізованими бібліотеками України для дітей з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей (далі — НБУ для дітей), за сприяння Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Української асоціації працівників бібліотек для дітей.
              1.3. Основною метою Конкурсу є розвиток інтелектуального потенціалу дітей України; підвищення ролі книги серед дітей; заохочення дітей та підлітків до систематичного читання; популяризації та підтримки дитячого читання; стимулювання юних до змістовного дозвілля; підвищення міжнародного авторитету України.
              1.4. Завданням Конкурсу є залучення широкого загалу дітей до активної участі у культурному житті країни; виховання поваги до кращих надбань української та світової літератури; розвиток зацікавленості дітей у читанні завдяки «відкриттю» ними книги як результату плідної праці багатьох людей та неповторного засобу самовираження, а також спонукання дитячих бібліотек до розробки та впровадження власних заходів із популяризації дитячого читання та залучення до участі у них користувачів.
              1.5. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної бібліотеки України для дітей, соціальних мережах та засобах масової інформації.
              1.6. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.
ІІ. Участь у Конкурсі
              2.1. Учасниками Конкурсу «Лідер читання» можуть стати зареєстровані користувачі дитячої бібліотеки 5-9 класів, які читають книжки та є активними учасниками різноманітних заходів з підтримки та популяризації дитячих книг і читання, творчих зустрічей з авторами.
              2.2. Заходи з підтримки читання — це довгострокові комплекси заходів переважно під час шкільних канікул, які залучають дітей не лише до читання книжок, а й до творчості, критичного мислення, формування власної точки зору, вчать висловлювати свою думку. Обов’язковим елементом таких заходів має стати певна система рейтингів — оцінювання, яке допоможе визначити справжніх лідерів читання.
              2.3. До участі у Конкурсі долучаються бібліотеки для дітей, у яких систематично проводяться заходи з підтримки і популяризації читання.
2.4. Обласна бібліотека для дітей здійснює організаційно-методичне забезпечення проведення Конкурсу в області. Вона розробляє Програму літніх читань, за якою працюють усі бібліотеки для дітей області.  
              2.5. У кожній області за результатами Конкурсу визначається один переможець, який бере участь в урочистостях з нагоди відзначення переможців.
ІІІ. Строки проведення Конкурсу
              3.1. Конкурс проводиться у два тури:
              - перший — на обласному рівні з 1 червня до 24 серпня;
              - другий, підсумковий — на всеукраїнському, у вересні.
ІV. Організаційний комітет Конкурсу
              4.1. Для організації проведення Конкурсу створюється Головний організаційний комітет (Додаток 1).
              4.2. Головний оргкомітет щороку готує аналітичну довідку та протокол щодо проведення І туру, узагальнює дані про переможців І туру та здійснює організаційно-методичне забезпечення проведення ІІ туру.
V. Визначення та відзначення переможців Конкурсу
              5.1. Відзначення переможців Конкурсу заплановане на базі КЗ «Обласна бібліотека для дітей» Черкаської обласної ради.
              5.2. Переможці Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» входять до складу національного дитячого журі міжнародної премії IBBY.