Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

 

   

      Щиро вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд» десятирічну Анну Лисенко із села Чемерпіль Гайворонського району нашої області, яка посіла ІІ місце у номінації «Поетичні твори» у молодшій віковій категорії від 10 до 12 років.
      Нам приємно, що чудові вірші Ані сподобались головному журі.
      Урочиста церемонія нагородження 18-ти фіналістів з усієї країни відбулась 25 серпня 2016 року у Національній бібліотеці України для дітей.
      На дітей чекало багато заходів і чимало сюрпризів. Зокрема, екскурсія найбільшою дитячою бібліотекою країни; презентація незвичайної виставки плакатів «Діячі України» – проект молодих художників-ілюстраторів «Pictoric»; квест за роботами виставки, в якому взяли участь дві команди у складі фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Мрії про Україну: дитячий погляд» та читачів Національної бібліотеки України для дітей – учасників проекту «Персона Ґрата».
      Святкову атмосферу допомогли створити виступи українських артистів.
      Ознайомитись з усіма творами переможців обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд» можна на нашому сайті у розділі "Методичні видання".

**********

      Підведено підсумки обласного туру конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд», оголошеного у березні поточного року Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» та Національною бібліотекою України для дітей (м. Київ) і присвяченого 25-й річниці незалежності України.
      На обласний тур Конкурсу надійшло 112 робіт: 27 прозових та 50 поетичних творів, 35 малюнків. Їх автори – діти віком від 10 до 16 років.  
      Обласне журі визначило переможців Конкурсу у вікових категоріях та кожній номінації, роботи яких направлені до головного оргкомітету Національної бібліотеки України для дітей. Переможцями Конкурсу на обласному рівні стали:

у віковій категорії 10-12 років:

прозові твори

1. Федоров Олександр, «Мрії про Україну», 11 років,  м. Долинська;
2. Оніщук Юлія, «Мрії про Україну», 12 років,  смт Вільшанка;
3. Шатоха Ліза, «Моя Україна», 12 років, с. Камбурліївка, Онуфріївський район.

поетичні твори

1. Родермель Еріка, «Мрії про Україну», 12 років, с. Ялинівка, Олександрійський район;
2. Лисенко Анна, «Моя мрія», 10 років, с. Чемерпіль, Гайворонський район;
3. Рогова Анастасія, «Дитяча мрія», 10 років, м. Олександрія.

малюнки
1. Гладка Вікторія, «Моя квітуча Україна», 10 років, м. Кіровоград;
2. Янович Олександра«Щасливе дитинство у бабусі в селі», 10 років, смт Голованівськ; 
3. Торчинська Єлизавета, «Весна в Україні», 10 років, м. Кіровоград.

у віковій категорії 13-16 років:
прозові твори

1. Семенко Дарина, «Майбутнє… Яке воно?», 15 років, смт Петрове;
2. Бабакіна Вікторія, «Україна в кожному з нас», 14 років,с. Роздолля,   Компаніївський район;
3. Притула Ліза, «Я вірю в майбутнє твоє, Україно! Я вірю в майбутнє своє…», 14 років, м. Новомиргород.

поетичні твори

1. Бірзул Денис, «Калинова туга», 15 років, м. Кіровоград;
2. Турлюн Анастасія, «А за вікном все плачуть небеса…», 16 років, м. Благовіщенське (Ульяновка);
3. Анісімова Катерина, «Мрії про Україну», 15 років, с. Маловодяне, Долинський район.

малюнки

1. Нікітіна Анастасія, «Найкраща зірка - Україна», 15 років, м. Олександрія;
2. Тележинська Анна, «Символи надії», 15 років, м. Кіровоград;
3. Кіндіченко Владислав, «Моя Україна», 15 років, м. Новоукраїнка.

      Обласна бібліотека для дітей ім .Т.Г. Шевченка вдячна всім дітям - авторам робіт, які взяли участь у конкурсі, вітає переможців.
      Сподіваємося, що прекрасні роботи наших юних земляків будуть серед кращих і на Всеукраїнському рівні. Зичимо всім учасникам успіхів у навчанні і творчості, і головне, щоб мрії в слово і малюнок перелиті, збулися!  

                                                                                                            Додаток 1

Положення
про конкурс дитячої творчості
«Мрії про Україну: дитячий погляд»

      На виконання Указу Президента України № 675/2015 від 03.12.2015 «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України» проводиться конкурс дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд».

І. Загальні положення
      1.1 Основним завданням конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд» (далі — Конкурс) є утвердження в свідомості та почуттях юних громадян патріотичних цінностей, переконань і поваги до своєї країни, українського народу, його культури, звичаїв та традицій; стимулювання пізнавальної активності і самостійності у дітей та підлітків, спонукання учасників до творчості.
      1.2 Мета Конкурсу — формування у майбутнього покоління високої громадянської свідомості, сприяння національно-патріотичному розвиткові особистості, ідентифікації з державою, її історією, культурою та розвитком.
      1.3 Організаторами конкурсу є  Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» (далі – Фонд) та Національна бібліотека України для дітей (далі — НБУ для дітей).
      1.4 Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційних веб-сайтах  Фонду, НБУ для дітей, Міністерства культури України, на сайтах бібліотек для дітей — учасниць Конкурсу, а також у інших засобах масової інформації.
      1.5 Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

ІІ. Умови Конкурсу
      2.1. У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях:
читачі-учні (вихованці) 10-12 років;
читачі-учні (вихованці) 13-16 років.
      2.2. Конкурс проводиться у трьох номінаціях:  поетичні твори, прозові твори та малюнки.
      2.3. Конкурс проводиться з 01 березня по 14 жовтня 2016 року у два тури:
перший – з 01 березня по 28 червня на обласному рівні;
другий – з 29 червня по 24 серпня в місті Києві.
      2.4. Учасники Конкурсу кожної номінації та вікової категорії готують роботу, яка має бути гарно оформленою, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього України.
      2.5. Робота має бути виконана на аркушах формату А4 та мати обсяг не більше двох друкованих аркушів.
      2.6. На конкурс приймаються тільки індивідуальні роботи.
      2.7. Роботи мають надсилатися з коротким повідомленням про автора: прізвище, ім’я, вік, домашня адреса та телефон.
      2.8. До участі у конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, що визначені цим положенням.
ІІІ. Організаційний комітет і журі Конкурсу
      3.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється головний організаційний комітет, склад якого затверджується наказом генерального директора НБУ для дітей.
      3.2. Для проведення першого туру Конкурсу в регіонах України створюються місцеві організаційні комітети та обласні журі, склад яких затверджується наказом директора обласної бібліотеки для дітей.
      3.3. Для визначення переможців у другому турі головний організаційний комітет визначає склад Головного журі, до якого входять представники організаторів Конкурсу, дитячі письменники, художники-ілюстратори, мистецтвознавці (за згодою).
      3.4. За підсумками роботи обласні журі та головне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі Конкурсу.
ІV. Визначення та відзначення переможців Конкурсу
      4.1. Обласні журі Конкурсу підбивають підсумки та визначають по три переможці першого туру у кожній номінації та віковій категорії до 28 червня 2016 року. 
      4.2. Конкурсні матеріали першого туру надсилаються до головного організаційного комітету (03190, м. Київ, вул. Баумана, 60, Національна бібліотека України для дітей) з поміткою «Конкурс дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд» не пізніше 15 липня. Дата визначається за позначкою на поштовому штемпелі. Роботи, надіслані пізніше вказаної дати, не розглядаються.
      4.3. Для переможців Конкурсу в кожній номінації та віковій категорії встановлюються перше, друге, третє місця.
      4.4. Головне журі оцінює роботи в другому турі, що надійшли від обласних журі, та до 24 липня 2016 року визначає переможців.
      4.5. Нагородження переможців Конкурсу дипломами та призами відбувається напередодні Дня незалежності України у Національній бібліотеці України для дітей.
V. Зберігання та публікація робіт, надісланих на Конкурс
      5.1. Творчі роботи, надіслані на Конкурс, авторам не повертаються, а зберігаються в НБУ для дітей та можуть бути використані за згодою автора у її подальшій роботі. Результати Конкурсу узагальнюються відповідним наказом головного журі та оприлюднюються на офіційному сайті НБУ для дітей та у фахових друкованих виданнях.За результатами Конкурсу готується виставка творчих робіт.