Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

 

"Найкращий читач України - 2013"
   

Обласний етап конкурсу

   

   

   

   

     З метою заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань, популяризації найкращих зразків української та світової літератури, щоб привернути увагу громадськості, діячів державних установ, меценатів та всіх небайдужих, щорічно, починаючи з 2005 року, в бібліотеках України проходить  Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України», в якому змагаються найактивніші та найзавзятіші читачі - учні 6 -7 класів.
     Організаторами проведення конкурсу в Кіровоградській області є департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, обласна бібліотека для дітей ім. А.П.Гайдара та районні, міські бібліотеки для дітей.
     Юних учасників обласного етапу конкурсу привітала заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Тищенко Л.П. і талановиті учасники бібліотечного клубу «Артсвіт». Професійне журі очолив голова обласної організації Національної спілки письменників України Бондар В.В., також до складу обласного журі увійшли представники освіти, обласної бібліотеки для дітей, мас-медіа.
     Обласний етап конкурсу проходив у вигляді пізнавально-розважального заходу та супроводжувався творчими виступами юних читачів зі всієї області. Конкурсна програма складалася з декількох видів завдань: письмової анкети «Перевір себе» (на знання української та зарубіжної літератури), представлення себе та улюбленої книги. Під час виступів діти проявляли фантазію, ерудицію, креативність, свої захоплення та артистичні здібності. Журі здійснило аналіз читацьких щоденників, враховуючи кількість прочитаних книжок, систематичність ведення щоденника, наявність творів сучасних українських письменників, оригінальність оформлення та висловлювання власних думок.  Під час виступів дітям задавалися питання стосовно пріоритетів читання, улюблених прочитаних книжок та захоплень юних читачів.
     До лідерів конкурсу увійшли представники: серед учнів 6-х класів –Бобринецького, Знам’янського, Новгородківського, Новомиргородського, Устинівського районів, міста Кіровограда; серед учнів 7-х класів –Бобринецького, Компаніївського, Світловодського, Ульяновського районів та міст Знам’янки та Олександрії. Саме ці учасники продовжили боротьбу в «Марафоні ерудитів» за призові місця.
     За результатами творчого змагання члени обласного журі визначили «Найкращих читачів України – 2013» від Кіровоградської області. Ними стали: Душкова Катерина – учениця 6 класу з с.Дмитрівка Знам’янського району та Корнієць Заріна – учениця 7 класу з м.Бобринець. Дівчата отримали почесне звання «Найкращий читач України – 2013» та найбільшу нагороду – поїздку у травні місяці до м. Львова. Там їх чекатиме знайомство з найкращими юними читачами з різних областей України, нагородження, цікава культурно-розважальна програма в рамках Фестивалю дитячого читання «Книгоманія» в межах Львівського Міжнародного дитячого фестивалю, По завершенню конкурсу всі учасники обласного етапу були нагороджені  дипломами та подарунками від обласного оргкомітету.

***************

Конкурс в регіонах

     Всеукраїнський конкурс дитячого читання  «Найкращий читач України – 2013» набув широкого розмаху на Кіровоградщині. У його проведенні взяли участь понад 300 бібліотек. Учасниками відбіркових етапів Конкурсу стали більше 4,5 тисяч дітей, учнів 6-7 класів. Два переможці ІІ етапу Конкурсу, від кожного регіону, вибороли право представляти район, місто на обласному етапі Конкурсу.
    На фото: переможці ІІ районного, загальноміського етапів Конкурсу.


Євгенія Журуєва, Микола Третяк
м. Олександрія


Максим Баланенко, Анна Мельничук
м. Знам’янка


Дрегля Іван, Леонтієва Марина
Кіровоградський район


Євгеній Затьора, Інна Перепічай
смт Новгородка

***************

 

 

    Портрети найкращих читачів Кіровоградщини. Переможці обласних конкурсів «Найкращий читач України 2005-2011 років» : збірка / Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім.А.П.Гайдара; уклад. Н.І.Расторгуєва. – Кіровоград, 2012. –36 с.

    Збірка – перший випуск серії матеріалів про проведення Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України року» на теренах Кіровоградщини.  Пропоноване видання не має аналогів серед видань бібліотек України. Особлива увага звернена на розповідь про кращих читачів – переможців обласних етапів, учасників щорічного Всеукраїнського Фестивалю дитячого читання «Книгоманія» у м. Львові; на висвітлення ролі книги, читання в навчанні, виборі майбутньої професії героїв збірки,  долучення окремих із них до літературної творчості; сьогочасні літературні захоплення. Також збірка містить  інформацію про історію Конкурсу, проведення щорічних, починаючи з 2005 року, заключних обласних етапів Конкурсу в обласній бібліотеці для дітей  ім. А.П.Гайдара, фото. Наприкінці видання подані інформаційні джерела, які були використані при написанні.
    Ця збірка корисна як тим, хто робить перші читацькі кроки, так і тим, хто сьогодні не мислить і дня без книги.