Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

 

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу
дитячого читання «Книгоманія - 2019»

 

 

 

 

 

 

     25 квітня 2019 року в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім.Т.Г.Шевченка пройшов  обласний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія», головною метою якого є заохочення дітей до систематичного читання та  формування духовної  культури молодого покоління. Традиційно саме обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка за підтримки Департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації є організатором проведення  Конкурсу в нашій області. Головним координатором проведення конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019» на всеукраїнському рівні є громадська організація «Форум видавців», також його співорганізаторами та партнерами цього року стали Український інститут книги та «КРЕДОБАНК».
     Цього року в проведенні Конкурсу відбулись зміни. Найкращих читачів обирали тільки серед учнів 7-х класів. Але однією з головних умов конкурсу залишалося читання дітьми літератури з позашкільної програми, ведення читацьких щоденників та представлення на усіх етапах улюбленої книжки, яку можна порекомендувати своїм ровесникам. На обласному етапі «Книгоманії» усі учасники конкурсу активно і творчо продемонстрували ерудицію та знання літератури у  різних  конкурсних змаганнях: «Кращий знавець літератури», «Моя улюблена книга», «Естафета лідерів», а також мали можливість отримати додаткові бали за читацькі щоденники, пости в соцмережах, де представлено враження від прочитаних книг, за  ініціювання та організацію проведення в бібліотеці або школі заходів, спрямованих на популяризацію читання та за підготовлене відео тривалістю 1-2 хвилини, в якому учасник ділився враженнями від прочитаної книги. На усіх учасників обласного етапу конкурсу чекали  нагороди, книжкові подарунки та приємні сюрпризи, серед яких зустріч зі спеціальною запрошеною гостею -  літературним критиком, дитячою письменницею, редактором, співвласницею блогу про дитячу літературу «Казкарка» та «Рейтингу критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року» Валентиною Вздульською.
     Популярність конкурсу в області ще раз доводить, що інтерес до книги та читання, особливо сучасної літератури,  у дітей не згасає, адже до його проведення долучились майже 1500 юних читачів бібліотек з 28 районів, міст та ОТГ області, а в обласному етапі змагались 22 найсильніших.
     Серед конкурсантів журі обрало Суперчитачку області. Нею стала Єрещенко Анна з с. Аджамка Кіровоградського району, яка отримала медаль та Диплом Суперчитача області. Також в цей день на загальноміському етапі було обрано Суперчитача міста – обласного центру.  Суперчитачкою міста Кропивницький стала Печенюк Єлизавета. Саме на двох переможців від нашого регіону чекала подорож до Львова – Міста літератури ЮНЕСКО, зустрічі з улюбленими авторами дитячих книжок та ровесниками-книгоманами, урочиста церемонія нагородження Суперчитачів зі всієї України, цікаві пригоди на Дитячому форумі та Фестивалі дитячого читання «Книгоманія», який відбувся 17-19 травня у Львові.