Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Проект від програми "Бібліоміст"
«Сучасна бібліотека – сучасні послуги»

        В 2014 році у відділі комп’ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам пройшла урочиста презентація проекту «Сучасна бібліотека – сучасні послуги» від програми «Бібліоміст».
        Ця подія стала можливою завдяки успішній участі нашої бібліотеки у четвертому раунді конкурсу«Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».Обласна бібліотека для дітей ім. А. Гайдара стала одним із переможців конкурсу. В рамках проекту в грудні 2013 року бібліотека отримала 9 комп’ютерів, оснащених веб-камерами, навушниками з мікрофоном, МФУ-пристрій, ліцензоване програмне забезпечення корпорації «Microsoft», обладнання для створення локальної мережі.
        Протягом 2014 року працівники бібліотеки активно впроваджували проект в життя. Реалізовуючи завдання проекту, в Інтернет-залі бібліотеки створено: «Game room» – ігрову зону для розвитку дітей за допомогою онлайн-ресурсів та медіа-теки бібліотеки; «Speaking land» - зону для надання можливостей скайп – зв’язку та різних форм онлайн-спілкування та «Education-online» – зону для надання інформаційної підтримки та допомоги учням у питаннях самоосвіти, освіти та підготовки до вступу у ВНЗ.
        В рамках проекту для користувачів різних вікових категорій постійно проводяться заняття з інформаційної та комп’ютерної грамотності, тренінги «Особливості спілкування у віртуалі: онлайн-безпека», «Скайп – спілкування без меж», «Зв’язок без меж  сторінками соціальних мереж», «Знайомство з пошуковими системами Інтернету: Комп’ютерний мегаполіс», «Разом з Пізнайком до країни знань», «Навчаємось з Інтернетом», «Готуємось до ЗНО» тощо. Функції тренерів виконують працівники закладу. На тренінгах школярі мали можливість познайомитися з основами роботи з комп’ютером, вивчити основні текстові редактори, створити свої поштові скриньки, за допомогою програми  Skype  підтримувати зв’язок із родичами або друзями.
        Крім тренінгових занять, працівники відділу комп’ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам постійно надають індивідуальні консультації користувачам відділу, допомагають підготувати якісний та змістовний реферат, виготовити цікаву і неповторну презентацію, створити власний блог чи відеоролик
        Завдяки проекту, в бібліотеці з’явилася ще зона з вільним доступом до Інтернету через Wi-Fi зв'язок, яка надає можливість користувачам закладу працювати не лише за бібліотечними комп’ютерами, а й на власних носіях інформації (планшетах, смартфонах тощо).
        Проект «Сучасна бібліотека – сучасні послуги» забезпечив користувачам закладу, на додаток до друкованих джерел інформації, доступ до світових електронних інформаційних ресурсів на новому більш якісному рівні, значно розширивши можливості бібліотеки.

 

  

  

  

  

Навчання для користувачів
«Комп’ютер та Інтернет з нуля»:

- Основні характеристики комп’ютера (внутрішня будова комп’ютера, як правильно працювати мишкою, особливості клавіатури, робота з флешками).

- Офісні програми Microsoft Office (робота з текстом, електронні таблиці, створення презентацій).

- Робота в мережі Інтернет (що таке браузер, пошук та збереження інформації;).

- Комп’ютерна графіка для дітей (робота в безкоштовних програмах для створення та редагування зображень GIMP, Paint тощо).

- Створення облікового запису електронної пошти, реєстрація та особливості спілкування в соціальних мережах.


Заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО:
(двічі на місяць)

- Основи роботи з комп’ютером.

- Інтернет та електронна пошта.

- Робота з текстовим редактором.

- Робота з програмою підготовки презентацій PowerPoint.


Координатор проекту:
Котова Оксана Анатоліївна,
завідуюча відділом комп’ютерних технологій та
забезпечення інтернет-доступу користувачам