Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Події, новини Масові заходи Новини
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Соціальний проєкт «Безпека для малюків»

    Восени 2019 року фахівці відділу дитячого та сімейного читання М. Г. Маковій, Н. А. Мефодюк, Ігнатова Ю. А. відвідали серію тренінгів та презентацій, які провели партнери програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни», фасилітатори і тренери громадської організації «Агенція сталого розвитку «Хмарочос»». В результаті - написали проєкт соціальної дії, який за рішенням Британської Ради отримав фінансування понад 11 тис. грн. і реалізовувався у 2020 році.

    Проєкт спрямований на запобігання дитячого травматизму та смертності внаслідок небезпечних ситуацій, формування у дітей навичок безпечної поведінки в різноманітних життєвих обставинах; поширення інформації про безпечну поведінку і допомогу в небезпечних ситуаціях у дитячому середовищі регіону.

    До заходів проєкту залучено близько тисячі дітей м. Кропивницького, офіцери Управління патрульної поліції та Управління ДСНС України в Кіровоградській області, бібліотекарі, педагоги й партнери бібліотеки.

    Партнерами в його реалізації стали Патрульна поліція Кіровоградської області, Управління ДСНС України у Кіровоградській області, «Телерадіокомпанія ТТV», ГО Агенція сталого розвитку «Хмарочос». За грантові кошти були придбані конструктори для дітей «Рятувальний загін» і «Поліція», настільні ігри «Всесвіт можливостей» і «Пазли правил дорожнього руху»; набір дорожніх знаків, 2 іграшкові світлофори та лепбук для проведення інтерактивних ігрових програм з дітьми; матеріали для творчих майстерень з виготовлення флікерів, дитяча книга «Кращий вибір. Безпека в інтернеті» та набір настільних ігор - ресурсів з безпеки в Інтернеті, а також антидискримінаційна настільна гра «Бути жінкою!».

    Під час ігрових програм «Школа спецагентів з безпеки дорожнього руху», віртуальних уроків та майстерень з виготовлення флікерів «Будь видимим!» юні учасники заходів розширили свої знання про безпечну поведінку на вулиці та правила дорожнього руху. В рамках проєкту бібліотекарі разом з читачами відзначили День безпечного Інтернету. У зв’язку із запровадженням карантину частина заходів проєкту пройшла в режимі онлайн. Спільно з офіцерами Патрульної поліції м. Кропивницького були створені відеоролики: «10 правил безпеки» (онлайн урок про безпеку малюків влітку); «Граємо безпечно» (презентація гри Puzzle geant, яка допоможе вивчити елементарні правила дорожнього руху та знаки); «Book Travel» (подорож пізнавальною й досить актуальною книжкою «Галактичний путівник по Коронавірусу для сміливих та цікавських дітей»), презентація конструкторів лего «Рятувальний загін», «Поліція» та знайомство з книгами відповідної тематики; онлайн майстер-клас «Стань помітним» з виготовлення брелоків-флікерів тощо.

    Відео доступні для перегляду на бібліотечному сайті, сторінці у фейсбук та каналі ютуб.

       Координатор проєкту:

      Ігнатова Юлія Анатоліївна,

      провідний бібліотекар відділу дитячого та сімейного читання