Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Бібліотечні клуби Бібліотечні клуби
Бібліотеки в Інтернеті Бібліотеки в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог

Мультимедійні презентації для дошкільнят та
учнів 1-5 класів

Шановні вихователі, вчителі та учні!

    Бібліотеки завжди були осередком інформації – це факт, але останнім часом статус бібліотеки як науково-освітнього, інформаційного та культурного центру значно підвищився.
    Протягом багатьох років наша бібліотека практикує не лише інформаційне забезпечення підростаючого покоління, а й надає можливість цікаво та корисно провести вільний час. Стрімкий розвиток інформаційних технологій впливає на зміст та форми культурно-дозвіллєвої роботи.
    Серед традиційних форм масових заходів з`явилися нові, інтерактивні. Вже давно стало зрозуміло, що електронні посібники, ігрові ресурси більш привабливі для сучасних дітей. Комп'ютери продовжують завойовувати світ, тому, безперечно, формувати інформаційну культуру неможливо без залучення нових інформаційних технологій, можливостей Інтернет. Ми вирішили цим скористатися і почали створювати мультимедійні презентації для користувачів дошкільного віку та учнів 1-5 класів, де нові інформаційні технології доповнюють і підсилюють традиційні бібліотечні форми. Діти із задоволенням беруть участь у віртуальних мандрівках і прогулянках, медіапригодах.
    Розроблені бібліотекарями мультимедійні презентації представляють собою сполучення найрізноманітніших засобів подання інформації. Поєднання динамічного зображення, звуку та дизайнерської графіки значно збільшує сприйняття інформації, у порівнянні з простим виступом бібліотекаря, особливо, дитячою аудиторією. Але хочемо зазначити, що всі ці заходи, в першу чергу, спрямовані на популярізацію бібліотечного фонду, на залучення дітей до читання, літератури різних видів і жанрів.
    Ми пропонуємо Вашій увазі перелік презентацій, які підготували працівники нашого закладу протягом останніх років.
   

    Мультимедійні презентації для учнів 1-5 класів складаються з наступних розділів:

    Презентації, що увійшли до розділу «Будуємо замок добрих чарівників Європи»,  знайомлять юних користувачів з творчістю видатних  зарубіжних письменників. Презентації цього циклу  – це сучасний варіант дитячих діафільмів. Складаються з двох блоків: просвітницького та пізнавально-розважального. Вони унікальні, бо дають можливість не тільки почути, але й побачити улюблених героїв. Майже кожна презентація поєднує у собі розповідь не лише про автора та його літературних героїв, а також уривки або, навіть, повні версії улюблених мультфільмів за мотивами літературного твору. Завдяки цим презентаціям малюки пізнають добро та зло, занурюються у світ фантазій і вчаться умінню любити, співпереживати, піклуватися, більше дізнаються про дитячих писмеників різних країн.

    Цикл презентацій «Від рукопису до книги» дає дітям поняття, що таке бібліотека, знайомить з історією книги та бібліотек, поглиблює знання з бібліотечно інформаційної грамотності, прищеплює любов до книги, виховує патріотизм та пошану до національної культури.
    До циклу входять наступні презентації:
Урок 1. Прообрази книги.
Урок 2. Книги давнини.
Урок 3. Життя книги в Київській Русі.
Урок 4. Бібліотеки і книги стародавнього світу.
Урок 5. Міжгалактична подорож в країну Журналію.
Урок 6. Запрошуємо Вас на розмову про літературу довідкову.
Урок 7. Як побудована книга.
Урок 8. Види ілюстрацій.
Урок 9. Бібліотечні орієнтири.

    Клуб  майбутніх правознавців «Великі права маленької людини» пропонує віртуальні уроки для молодших школярів. Здоров'я майбутнього покоління багато в чому залежить від обізнаності та підготовленості дитини до дорослого життя.  Щоб дитина розвивалася гармонійно, була життєрадісною, щоб виросла повноцінним громадянином, вона повинна, в першу чергу, бути здоровою морально і фізично. Презентації, що розроблені в рамках роботи цього клубу,  вчать дітей  розумінню того, що люди різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права. Під час засідань клубу проводиться також  профілактична робота, яка запобігає розповсюдженню шкідливих звичок серед підростаючого покоління, передбачае правопорушення.
Урок 1. Здоров’я і шкідливі звички.
Урок 2.Світова книга прав дитини.
Урок 3.Права свої знай,обов’язки не забувай.
Урок 4.Якщо вдома ти сам.

    Серія презентацій для молодших школярів «Гарні манери для малюків»  навчить дітей правилам поведінки, які треба знати завжди і всюди – вдома й у школі, у театрі, кіно і навіть у зоопарку! Адже етикет – це не нудні правила й суворі настанови, а весела гра, де кожний перемагає власні слабкості, вчиться бути добрим і чесним.
Урок 1. Азбука доброти.
Урок 2. Етикет поза домівкою.
Урок 3. Поведінка за столом.
Урок 4. Телефонна розмова.
Урок 5. Що таке вихованість?
Урок 6. Що таке компроміс?

    Сьогодні ми всі частіше чуємо слова «екологія», «забруднення навколишнього середовища». Ми вже стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність. Що можуть школярі зробити для навколишнього середовища? З чого треба почати? Хто в цьому допоможе? Яка сьогодні екологічна ситуація в Україні та на Кіровоградщині, зокрема? Як взаємодіють суспільство і природа в умовах НТР? Які способи і шляхи розв'язання найгостріших соціально-екологічних проблем в Україні?
    Допоможе нам все це з’ясувати цикл віртуальних уроків клубу «Екологічна вітальня».
Урок 1. Чорнобиль не заросте травою небуття, надто вже гірка його трава…
Урок 2. Крилаті скарби  Кіровоградщини.
Урок 3. Заповідні куточки Кіровоградщини.
Урок 4. Цариця водиця.

    Цикл електронних презентацій «Подорожуємо до 7 чудес України».
Україна – країна дуже багата на пам’ятки історії та культури, хоча їх і намагалися свідомо чи несвідомо нищити війни та антиукраїнські влади. Але, чи може хтось з нас назвати 7 чудес України?
    У 2010 році започатковано цикл віртуальних подорожей найвизначнішими місцями України :
Урок 1. Софія Київська.
Урок 2. Києво – Печерська Лавра.
Урок 3. Хотинська Фортеця.
Урок 4. Острів Хортиця.

    Серія віртуальних подорожей «Свята моєї Батьківщини» відкриває багато нового й цікавого про давні традиції та визначні історичні події.
До уваги користувачів :

До Дня Святого Валентина:
  1. «Мелодії двох сердець»
До Міжнародного дня книги:
  1. «Назвіть казку та її автора»
  2. «Мультфеєрверк»
До Великодня:
  1. «Воскресни, писанко!»
  2. «Воскресіння Великоднє»
До Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941 - 1945 р.):
  1. «Плакати Перемоги»
До Міжнародного дня захисту дітей:
  1. «Незвичайні пригоді в країні Ласунів»
До Дня Незалежності:
  1. «Державні символи»