«Казка – це той різець, який відточує, відшліфовує душу дитини», -
писав В.О. Сухомлинський.
Дитинство – яскрава, неповторна сторінка в житті кожної людини, і від того, хто буде поряд із нею, залежить не лише майбутнє дитини, а й майбутнє родини і всієї країни.
З дитинства ми любимо читати казки. Це золота скарбниця, з якої черпаємо самоцвіти життєвої мудрості.
Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського різнопланова, втілює в собі перевірені практикою педагогічні ідеї, знахідки та рекомендації, що не втратили актуальності і сьогодні. Велику роль у процесі виховання дитини Сухомлинський відводив казці.
Адже, як говорив Василь Олександрович, кожна казка - це справді свіжий вітер, який роздмухує вогник дитячого мислення і мови, вчить людяності, доброти, працьовитості. Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем.
Цінність казок В.О. Сухомлинського в тому, що він давав змогу маленькій людині робити потрібні висновки про події і явища навколишнього світу, про людей і взаємини між ними.
Казки відомого педагога орієнтовані на молодших школярів проте і дорослим дають поживу для роздумів.
За допомогою цього інтерактивного літературно – бібліографічного посібника ви зможете дізнатися як забезпечити ефективний розвиток юних завдяки використанню творів для дітей В.О. Сухомлинського та нових оригінальних технологій роботи з книгою.
Пропонуємо вам на прикладі казки В.О. Сухомлинського «Стара – стара вишня» розглянути як автор через героїв своїх казок і оповідань доносив до дітей такі поняття як чуйність, любов до близьких людей, до рідного дому, до Вітчизни.
Детальніше дізнатися про життя і творчість В.О. Сухомлинського
Читати казку В.О. Сухомлинського «Стара – стара вишня»
|