«Казка – це той різець, який відточує,  відшліфовує душу дитини», -
  писав В.О. Сухомлинський.  

    Дитинство – яскрава, неповторна сторінка в житті кожної людини, і від того,  хто буде поряд із нею, залежить  не  лише майбутнє дитини, а й майбутнє родини і всієї країни.
    З дитинства ми любимо читати казки. Це золота скарбниця, з якої черпаємо самоцвіти життєвої мудрості.
    Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського різнопланова, втілює в собі перевірені практикою педагогічні ідеї, знахідки та рекомендації, що не втратили актуальності і сьогодні. Велику роль у процесі виховання дитини Сухомлинський відводив казці.
Адже, як говорив Василь Олександрович,  кожна казка - це справді свіжий вітер, який роздмухує вогник дитячого мислення і мови, вчить людяності, доброти, працьовитості. Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем.
    Цінність казок В.О. Сухомлинського в тому, що він давав змогу маленькій людині робити потрібні висновки про події і явища навколишнього світу, про людей і взаємини між ними.

    Казки  відомого педагога орієнтовані на молодших школярів проте і дорослим дають поживу для роздумів.
    За допомогою цього інтерактивного літературно – бібліографічного посібника ви зможете дізнатися як забезпечити ефективний розвиток юних завдяки використанню творів для дітей     В.О. Сухомлинського та нових оригінальних технологій роботи з книгою.
    Пропонуємо вам на прикладі казки В.О. Сухомлинського  «Стара – стара вишня» розглянути як автор через героїв своїх казок і оповідань доносив до дітей такі поняття як чуйність, любов до близьких людей, до рідного дому, до Вітчизни.

 

Детальніше дізнатися про життя і творчість В.О. Сухомлинського

Читати казку В.О. Сухомлинського «Стара – стара вишня»