Мельник Петро Петрович

    1. Автобіографія
    2. Хронологія творів
    3. Від укладачів
    4. Дізнатися більше

Автобіографія

        Я народився 27 серпня 1964 року в прекрасному мальовничому селі з дивною назвою Великі Трояни Ульяновського (нині Благовіщенського) району Кіровоградської області, в сім’ї колгоспників.

        З дитинства його чарівна природа, а особливо – наші хлоп’ячі пригоди на його левадах, в садках та на водоймах були моїм найбільшим захопленням. Часто – всупереч навчанню в школі. Тож не дивно, що й оцінки були не найкращими. Серед них, як не дивно (забігаючи наперед), найчастіше такі мали місце з української мови, алгебри та геометрії… Але виручала моя несамовита любов до читання, тож навчання було успішно завершено. І, саме тому, мабуть, я продовжив навчання в педагогічному інституті, на фізико-математичному факультеті. Студентські роки звичайно кардинально відрізнялися від шкільних, пригоди стали дорослішими – зокрема, вони тривали в спортивних секціях, в студентських будівельних загонах та на інших місцях роботи (щоб забезпечити для себе нормальний рівень життя).

        Після закінчення вузу разом із сім’єю я вирушив за направленням працювати вчителем фізики і математики сільської школи в Миколаївській області. Гарні були часи. Крім фізики, математики та інформатики доводилось викладати й інші предмети, яких набиралося щодня по 6-7 уроків. Крім того, працював заступником директора школи з позакласної та позашкільної роботи. Зате була велика зарплата, яка дозволяла купувати багато книг та передплачувати багато газет і журналів. Протягом чотирьох років паралельно співпрацював з районною газетою позаштатним кореспондентом.

        У 1990 році ми переїхали в Новоукраїнку, де я почав працювати кореспондентом районної газети «Радянське село» (нині «Новоукраїнські новини»). До 1995 займав посади завідуючого відділом сільського господарства, відповідального секретаря, заступника редактора.

        Певний час випало попрацювати в підприємницьких структурах: заступником директора та директором малих приватних підприємств, головою спілки підприємців Новоукраїнського району. На пропозицію голови державного комітету з питань розвитку підприємництва України Олександри Кужель став її радником. Займався захистом прав підприємців, законотворчістю, консультуванням. Пізніше працював на державній службі – завідуючим відділом взаємодії з політичними партіями і громадськими організаціями райдержадміністрації. У 2000 році призначений редактором районної газети «Новоукраїнські новини».

        З 2003 по 2005 рік отримував безцінний життєвий досвіт на посаді заступника, в. о. начальника управління у справах преси та інформації Кіровоградської обласної державної адміністрації. Звичайно, не спрацювався з керівництвом області і звільнився з займаної посади за власним бажанням.

        Отримав пропозицію попрацювати в апараті Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» Кабінету Міністрів України – головним спеціалістом, керівником регіонального прес-центру. У 2007 році зайняв посаду шеф-редактора об’єднаної редакції видань обласної газети «Кіровоградська правда». Однак, через різні погляди на подальший розвиток цієї та інших газет із бізнес-власниками редакції, залишив цю посаду.

        У ці ж роки закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, та отримав ступінь магістра державного управління.

        З 2008 (за виключенням річного терміну, коли очолював Добровеличківське редакційно-видавниче об’єднання «Сільське життя») – власний кореспондент газети Верховної Ради України «Голос України».

        Майже в один із перших років роботи в засобах масової інформації (у 1991 році) вступив до рядів Національної спілки журналістів України. Багато років був членом правління, відповідальним секретарем, заступником та виконувачем обов’язків голови обласної спілки журналістів. З 2016 року – голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки журналістів України.

        Маю тисячі журналістських публікацій в ряді районних видань, в обласних газетах «Народне слово» і «Кіровоградська правда», всеукраїнському інформаційно-аналітичному журналі «Рейтинг», всеукраїнській газеті «Вісті…» та «Ділові вісті» Укоопспілки, УНІА «Укрінформ», журналу Верховної Ради України «Віче», газеті «Голос України».

        У 2016 році присвоєно почесне звання «Заслужений журналіст України».

        За особливі заслуги перед Українським народом нагороджений Грамотою та Почесною грамотою Верховної Ради України.

        За активну громадську діяльність відзначений Почесною грамотою і Почесним знаком НСЖУ та Золотою медаллю української журналістики.

        Кавалер орденів Пресвятої Богородиці ІІ ступеня, «Лицар України», «Георгий Победоносец». Міжнародною академією козацтва присвоєно звання генерал-лейтенант козацтва.

        За вагомий внесок у розвиток цивільного захисту нагороджений відзнакою Кіровоградської обласної ради ветеранів ВАВВ та МНС України.

        Творча та адміністративна робота відзначена також грамотою та почесною грамотою Кіровоградської обласної ради і обласної державної адміністрації.

        Досить тривалий час редагую твори відомих кіровоградських письменників та поетів. Літературною діяльністю займався багато років, проте оприлюднювати свої твори вирішив лише кілька років тому.


Хронологія творів

Від укладачів







Завдяки літературній діяльності я зрозумів, що варто ставити перед собою якусь світлу мету і вона обов’язково реалізується. Бо насправді ти ставиш цю мету не лише перед собою, а й перед Всесвітом, який починає тобі допомагати.
                                                                      П. Мельник

        Автор давно відчував потребу працювати в літературному жанрі, були й попередні проби пера. Проте, сама ідея дитячої книги виникла випадково. Якось на кухні погляд впав на товстезний зошит дружини із рецептами, який лежав на холодильнику, і на магнітики на його стінках на згадку про різні подорожі. Осяяла думка, що падіння цього зошиту може стати смішним і курйозним випадком – хто ж його тоді збере до купи?! Так народилася цікава серія книжок для дітей про дівчинку Соню та кішку Асю, які у вирі пригод знайомляться з реальним побутом різних народів, кулінарією, національними героями та історичними подіями та особами.

        Під час першої подорожі до Скандинавії юні мандрівниці зустрілися з Матір’ю Запашних Страв і Ароматів, Чудернацьким Оленем, Директором школи, Страшком багатьма іншими персонажами.

        У подорожі до Єгипту на долю української дівчинки Соні випадає надзвичайно важлива місія – впорядкувати Божественний Папірус, щоб знайти втрачений рецепт Головного Хліба єгиптян. У цій відповідальній, дуже небезпечній і багатій на пригоди справі їй допомагають маленька донька фараона Аменемхета ІІ Іті, мудра кицька Ася і навіть священні жуки скарабеї, якими опікується сам бог Ра. Напруження розповіді підтримується тим, що в разі невдачі може пролитися багато крові, статися чимало жахливого і навіть розпочатися війна, а це буде згубою для цілого Єгипетського царства.

        Виходить з друку третій том пригод: "Дивовижна подорож Соні й Асі на Запорізьку Січ". Оскільки дівчат (і жінок) на Січі ніколи не було (бо за це могли навіть покарати смертю), то інтрига третього тому якраз і полягає в тому, в якому образі постане головна героїня, кого і яким чином рятуватиме цього разу, та як їй вдасться зібрати черговий розділ маминого кулінарного зошита.

        В кулінарних казках є досить оригінальні рецепти з незвичними методами приготування їжі, з прицілом на те, щоб вказані у казці рецепти можна було застосувати на практиці.

        Автор ненав’язливо пробуджує у читачів інтерес до різних країв та країн, ділиться досвідом приготування страв, коли під рукою немає посуду, мікрохвильовки чи спецій…

        Над оформленням кожної книги працював художник-земляк Федір Лагно. В результаті ілюстрації вийшли вражаюче самобутніми. Художник виконав їх дуже ретельно, у своїй особливій змішаній манері малювання.

         Презентація першої книги відбулася на Львівському форумі видавців та в рамках ІІІ книжкового фестивалю-виставки «Весняний книговир» у нашій бібліотеці.

        Книга «Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту» запропонована читачам бібліотеки у рамках ІV книжкового фестивалю-виставки «Весняний книговир» як приклад корисної, гарної казкової літератури від видавництва «Імекс-ЛТД».

        А вихід третьої книги анонсовано 24 березня 2019 року під час фестивалю «Дитина читає – Україна процвітає», де перфоманс з П. П. Мельником став справжнім сюрпризом для читачів бібліотеки та їх батьків.

Дізнатися більше:

Твори автора

Мельник Петро. Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту: пригодницько-фантастична повість / П. Мельник. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2017. – 84 с.: іл. – (Кулінарна казка).

Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії: пригодницько-фантастична повість / П. Мельник; худож. Ф. Лагно. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2016. – 104 с.: іл. – (Кулінарна казка).

Про автора

Публікації

Макей Людмила. Пётр Мельник: Детская книга ждёт своего читателя! / Людмила Макей // Первая городская газета. – 2017. – 26 января. – С. 5: фот.

Президент відзначив і наших земляків // Народне слово. – 2016. – 30 червня. – С. 2.

Саржевський Анатолій. Діти, які читають, стають дорослими, які думають / Анатолій Саржевський // Первая городская газета. – 2018. – 17 мая. – С. 3: фот.

Семененко Вікторія. На благодійному марафоні – дитячі книги / Вікторія Семененко // Первая городская газета. – 2017. – 28 декабря. – С. 7: фот.

Ресурси Інтернету

Книги кропивницького журналіста розповсюджують по бібліотеках України [Електронний ресурс] // Перша електронна газета: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://persha.kr.ua/news/showbiz/151156-knygy-kropyvnytskogo-zhurnalista-rozpovsyudzhuyut-po-bibliotekah-ukrayiny/.– Назва з екрана. – (Дата звернення 6.04.2019).

Кропивницький журналіст презентував свої казки на Форумі видавців у Львові [Електронний ресурс] // Перша електронна газета: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://persha.kr.ua/news/life/92737-kropyvnytskyj-zhurnalist-prezentuvav-svoyi-kazky-na-forumi-vydavtsiv-u-lvovi/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 6.04.2019).

Кропивницький журналіст презентує свою книгу в Музеї історії Києва [Електронний ресурс] // Перша електронна газета: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://persha.kr.ua/news/life/123627-kropyvnytskyj-zhurnalist-prezentuye-svoyu-knygu-v-muzeyi-istoriyi-kyyeva/. – Назва з екрана. – (Дата звернення 6.04.2019).

Петро Мельник: «Варто ставити перед собою світлу мету і вона обов’язково здійсниться...» [Електронний ресурс] // StepUp.press: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://stepup.press/society/item/1489-petro-melnik-varto-staviti-pered-soboyu-svitlu-metu-i-vona-obov-yazkovo-zdijsnitsya. – Назва з екрана. – (Дата звернення 6.04.2019).

Режим нон-стоп на форумі видавців у Львові. Як то було [Електронний ресурс] // Нова газета: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://novagazeta.kr.ua/index.php/podii/kultura/1514-rezhym-non-stop-na-forumi-vydavtsiv-u-lvovi-yak-to-bulo. – (Дата звернення 6.04.2019).

У Кропивницькому Петро Мельник презентував “Дивовижну подорож" [Електронний ресурс] // Утренний город: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2017-05-03-58119.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 6.04.2019).

Шепель Ф. «Дивовижна подорож... до Давнього Єгипту»... / Ф. Шепель // Голос України: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://www.golos.com.ua/article/298796. – Назва з екрана. – (Дата звернення 6.04.2019).