Олена Горобець народилася 2 березня 1988 року (напередодні Всесвітнього дня письменника) в одному з географічних центрів України – селі Добровеличківка Кіровоградської області. Нині живе у Кропивницькому.

        Олена Горобець – мама двох хлопчиків, але окрім того, вона ще й журналіст, редакторка і ведуча телерадіопрограм на КОДТРК «Кіровоград», громадська діячка.

        У дитинстві Оленка сприймала світ як казку: опори електромереж на краю села здавалися їй вежами біля таємничого лісу. Олена з друзями часто грала у різні ігри, зокрема у піратів, будувала хатки у лісі. Отакі чудові образи згодом почала фіксувати у віршах і казках. А ще подейкують, що на подвір’ї Олениної бабусі був закопаний якийсь скарб, бо там постійно знаходили якісь коштовні речі. Який це скарб, досі невідомо. Але багато хто вважає, що неймовірні скарби зі слів можна знайти у її віршах для дітей.

        В нашій бібліотеці 10 лютого 2017 року відбулася презентація першої збірки поезій для дітей «Горобці-молодці». Ігрова книжка-перевертун від видавництва «Фонтан казок»: з одного боку «Горобці-молодці» поетеси Олени Горобець, з іншого – «Тиранозавр Оленка» Олесі Мамчич. «Горобці-молодці» – історії непосидючих героїв, а «Тиранозавр Оленка» – дівчаток-пустунок. Але, як показує час, діти залюбки читають і вірші для хлопчиків, і вірші для дівчаток.

        «Горобці-молодці» писалися протягом двох років. Мама двох чудових хлопчиків знає багато: чи можливо скачати братика з Інтернета, чи справді хлопці не люблять зайчиків, і що трапиться, якщо надути величезну кульку з жуйки.

        На сторінках книжки ви зустрінете войовничих зайчиків, лисого Лиса і горобців, що варять борщ на молоці – кумедних героїв з жартівливо-повчальними історіями. Помандруєте на крилах метелика у країну вечірніх фантазій Азур, а ще дізнаєтесь, чому малеча з нетерпіння чекає суботи.

        Чудові ілюстрації Світлани Сови створюють атмосферу доброго бешкетництва на кожній сторінці, а сама художниця, до речі, вважає книжку нестандартно-прикольною.

        Вірші для книжки «Горобці-молодці» Олена Горобець писала для своїх синів – Любомира і Володі. Зізнається, що коли писала, то подумки поверталася у своє дитинство і трохи бешкетувала. Такі ж бешкетні вийшли і вірші. Усе почалося з того, що Олена написала вірш «Войовничі зайченятка», виклала його у соціальній мережі Фейсбук і він попав у поле зору головного редактора видавництва «Фонтан казок», письменника Івана Андрусяка. А ще Олена колись у смартфоні записала таку риму, яку б хотіла використати – «Молодці – на молоці», і ця рима згодом втілилася в одному з віршів «Горобці-молодці», на честь якого і названа книжка. Взагалі з горобцями в Олени дуже багато чого пов’язано, бо прізвище у неї таке – Горобець. Щоправда, це прізвище її чоловіка. Та все одно горобців Олена дуже любить, постійно підгодовує, і її син Любомир на один зі шкільних уроків зробив цілу презентацію з історичною довідкою про цих чудових пташок. Ще Олена з синами колекціонує книжки про горобців. Також у родині чоловіка є справжній родинний сервіз з горобцями.

        Поетеса має ще дві збірки дорослої поезії – «Летючі менеджери»(2012) і «Сансара»(2017), друкувалася в колективних збірках «До барикад»(2014), «І плаче росами земля»(2014), «Шепіт Альми» (2014).

        Її твори знаходили свого читача в журналах «Дніпро», «Мистецькі грані» та в «Українській літературній газеті».

        Олена Горобець планує продовжувати писати для дітей і зараз працює над пригодницькою повістю.


Дізнатися більше


Книги

Горобець О. Горобці-молодці: вірші для дітей [Текст] / Олена Горобець. Намалювала Світлана Сова. – К.: Фонтан казок, 2017. – 48 (24+24) с. (Серія «Добрі вірші»).

До барикад. Збірка кіровоградської революційної поезії [Текст] / упоряд. Олена Горобець. – Кіровоград: ПВЦ «Мавік», – 2014. – 80 с.

Шепіт Альми: антологія сучасної кримської та кіровоградської поезії / Артем Луценко [та ін.]; упор. Артем Луценко. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2014. – 63 с.: фото.


Публікації

Горобець, О. Казка з блакитною жабою – майже царівною [Текст] / О. Горобець // Кіровоградська правда. – 2011. – 2 серпня. – С. 8: фото. кол.

"Горобці-молодці" [Текст] // Наше місто. – 2017. – 23 лютого. – С. 4: фото.


Ресурси Інтернет

Горобець Олена [Електронний ресурс] // Буквоїд: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/info/writers/Gorobets_Olena.html. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.04.2017).

"Горобці" від Горобця: в обласному центрі мама двох "чоловіків" презентувала книгу дитячої поезії (фоторепортаж) [Електронний ресурс] // АкулаМедіа: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://akulamedia.com/gorobtsi-vid-gorobtsja-v-oblasnomu-tsentri-mama-dvoh-cholovikiv-prezentuvala-knigu-ditjachoi-poezii-fotoreportazh. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.04.2017).

Кропивницька поетеса Олена Горобець презентувала свою першу книгу для дітей [Електронний ресурс] //Перша електронна газета: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://persha.kr.ua/photo/111655-kropyvnytska-poetesa-olena-gorobets-prezentuvala-svoyu-pershu-knygu-dlya-ditej.html. - Назва з екрана. – (Дата звернення 11.04.2017).

Олена Горобець: Дитяча література потребує дуже багато позитивної енергії [Електронний ресурс] // З пеших вуст: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://zpu.kr.ua/kultura-2/2589-olena-horobets-dytiacha-literatura-potrebuie-duzhe-bahato-pozytyvnoi-enerhii. - Назва з екрана. – (Дата звернення 11.04.2017).

Поетеса Олена Горобець: про книгу-перевертуна, чоловіка-помічника і високу планку в сучасній українській поезії [Електронний ресурс] // З пеших вуст: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://zpu.kr.ua/kultura-2/2530-poetesa-olena-horobets-pro-knyhu-perevertuna-cholovika-pomichnyka-i-vysoku-planku-v-suchasnii-ukrainskii-poezii. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.04.2017).

Пташник Т. Кропивницький: поетеса Олена Горобець презентує збірку віршів, що вийшла у "Фонтані казок" [Електронний ресурс] // Рідний край: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://rk.kr.ua/kropivnitskii-poetesa-olena-gorobets-prezentue-zbirku-virshiv-scho-viishla-u-fontani-kazok. – Назва з екрана. – (Дата звернення 11.04.2017).