Сторінки пам'яті

        На честь Панаса Саксаганського названо вулиці у Києві, Дніпрі та Львові. У Кривому Розі є район Саксаганський. У місті Біла Церква знаходиться Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського.

        У Музеї видатних діячів української культури створено експозицію, яка репрезентує життєвий і творчий шлях П. К. Саксаганського.

        У 2019 році Національний банк України випустив ювілейну монету на честь корифея народного театру.

        На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України (праворуч), під яким вертикальний напис УКРАЇНА; в центрі – стилізована композиція: на дзеркальному тлі – улюблене крісло П. Саксаганського, на якому лежить капелюх, зліва від крісла – дзеркальний абрис актора, який тримає в руці маску, праворуч – театральна завіса; унизу написи: «2019», «2 гривні».

        На реверсі виробу зображено стилізовану композицію, що символізує вираз актора: «Кожна людина хоче здаватися не тим, ким вона є. Я знаю добре це, а тому портрета свого я малювати не стану... Переживати і гірке і солодке, бачити і світло і темряву життя і не забарвити все власним настроєм – не всякому дано...» (Панас Саксаганський «По дорозі життя»): дзеркальний абрис актора, який в руці тримає маску з обличчям, символізує його талант перевтілення; зліва – театральна завіса; праворуч – роки його життя «1859/1940» і напис «Панас Саксаганський» (півколом).