Щоденник онлайновий

        Психологи стверджують, що, регулярно записуючи власні переживання, ми розкладаємо їх по поличках і таким чином можемо цілком побачити картину свого життя: ось тут варто підправити, а ось тут добре вийшло. Щоб щоденник приносив практичну користь, вести його треба регулярно. У сьогоднішньому ритмі на допомогу приходять спеціальні програми для смартфону, адже він завжди під рукою.

        Щоденник онлайновий виконує декілька функцій:

✯ фіксація подій,

✯ сповідь перед самим собою, втеча у власний світ, самоаналіз, самонавчання,

✯ підсвідома потреба виразити себе, запам’ятати себе, зупинити потік свого життя, залишити сліди свого,

✯ потяг до самоспоглядання – щоденник як особливий різновид самозадоволення,

✯ психологічна самотерапія.

        В ньому записують, зазвичай, перш за все те, що пригноблює чи бентежить людину в певний момент. Неспокій, сформульований і прояснений словом, видається не таким серйозним, не так пригнічує; слово допомагає оволодіти своїм станом.

        Розглянемо деякі сервіси, що можуть стати у нагоді:

        Grid Diary – чудовий помічник для тих, хто хоче постійно конспектувати свої дії, але не знає з чого почати. Сервіс з мінімальним дизайном приємний і простий у використанні: налаштування можна зробити під себе, вибравши щоденні запитання, приміром «Що сьогодні вас зробило щасливим?» або «Опишіть найбільшу помилку свого життя». І ще близько сотні інших запитань з різних сфер життя, включаючи роботу, здоров’я, особисте життя. Якщо вам не подобається, що і коли запитує у вас онлайн-помічник, ви можете замінити запитання на свої: від «Бути чи не бути?» до «Хто твій татко?». Додаток дозволяє проводити пошук записами, зберігати їх в iCloud, а також вивантажувати у форматі PDF.

        Day One точно стане у нагоді, якщо вам подобається вести життєпис у блокноті. Простий і симпатичний блокнот відразу отримав широке визнання та увійшов до списку найкращих додатків для iOS та Mac. З Day One розбереться навіть ваша бабуся: він інтуїтивно зрозумілий, з налаштуванням проблем не буде все зроблено для того, щоб ви сконцентрувалися на своїх відчуттях, а не на технічних моментах. Програма працює на всіх пристроях від Apple, синхронізуючись через iCloud. На відміну від паперового блокнота, який не можна запаролити, Day One дозволить вам утаємничити свої відверті записи. Також можна заносити помітки в обране, додавати геотеги, завантажувати їх у форматі PDF.

        Сервіс Path припаде до душі тим, хто в юності любив зачитували уривки зі щоденника своїм друзям. Це не стільки онлайн-щоденник у чистому вигляді, скільки затишна соціальна мережа «для своїх». Ваші роздуми, висновки, нариси віршів або цитати зможуть читати лише найближчі, і в тому випадку, якщо ви їм це дозволите. Сервіс позиціонується як «домашня» мережа, де ви обмінюєтеся інформацією тільки з близькими людьми. Адже тільки взаємна «дружба» з іншими учасниками дасть вам можливість читати один одного. У середньому користувач Path має від 10 до 20 контактів.

        Онлайновим щоденникам властивий розмовний стиль, спонтанність, непідготовленість мовлення, неповнота, високий ступінь емоційності й експресивності, інтенсивне використання англомовних запозичень, жаргонізмів/сленгізмів, просторічних слів, численні помилки й друкарські огріхи, простий синтаксис, порушення текстової єдності – візуальної, фонетичної, стилістичної.

        Люди, які нотують свої досягнення, записують хороші моменти життя, менше страждають від депресій. І це недивно адже кожен раз, перечитуючи свій щоденник, Ви будете бачити більше позивних моментів, аніж неприємних ситуацій (таке радимо взагалі не записувати). А от через певний проміжок часу – й етапи особистісного зростання, що завжди мотивує до нових звершень.

        Якщо Ви не вірити в ефективність щоденникових записів, записуйте свої маленькі перемоги впродовж дня, перечитуйте їх наприкінці, і вже через 90 днів Ви будете приємно вражені!

        Скільком людям ви готові довірити найпотаємніше вирішувати вам, але пам’ятайте, що інформація, яка потрапила в Інтернет (хай і під паролем), може у будь-який момент стати загальним надбанням.

Дізнатися більше:

Публікації

Твій щоденник думок і таємниць // Візерунок у долонях. – 2017. – №2. – С. 6-7.

Твій щоденник думок і таємниць: особистий щоденник для дівчаток. Поради // Візерунок у долонях. – 2020. – №6. – С. 24-25.

Твій щоденник думок і таємниць: цікавинки щодо його оформлення // Візерунок у долонях. – 2017. – №3. – С. 22-23.

Ресурси Інтернет

Андрійчук Дарія. Відчуй гармонію: як правильно вести щоденник [Електронний ресурс] / Дарія Андрійчук // Cosmo: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.cosmo.com.ua/vdchuy-garmonyu-yak-pravilno-vesti-shchodennik/. – (Дата звернення 3.09.2020). – Назва з екрана. – Мова укр.

Петрик Оксана. Як вести щоденник, щоб стати успішним [Електронний ресурс] / Оксана Петрик // Soulbook: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.soulbook.com.ua/як-вести-щоденник-щоб-стати-успішним/. – (Дата звернення 3.09.2020). – Назва з екрана. – Мова укр.

Пилипчук Тетяна. 10 причин вести щоденник успіхів [Електронний ресурс] / Тетяна Пилипчук // Happymonday: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://happymonday.ua/ru/10-prychyn-vesty-shhodennyk-uspihiv. – (Дата звернення 3.09.2020). – Назва з екрана. – Мова укр.

Топ-3 ресурсів для ведення онлайн-щоденника [Електронний ресурс] // Твоє місто: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://tvoemisto.tv/news/top3_resursy_dlya_vedennya_onlaynshchodennykiv_70801.html. – (Дата звернення 3.09.2020). – Назва з екрана. – Мова укр.

Як вести особистий щоденник [Електронний ресурс] // Dityinfo.com: [вебсайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://dityinfo.com/dozvillya/yak-vesti-osobistii-szodennik.html. – (Дата звернення 3.09.2020). – Назва з екрана. – Мова укр.