Олесь Гончар – дітям

        У творчості Олеся Гончара представлені і твори для дітей. В інтерв’ю 1979 року письменник зазначив: «Справжня гуманність людей та їхня моральність найповніше, гадаю, виявляється у ставлення до дітей». Пропонуємо твори письменника для дітей із фондів нашої бібліотеки.

Гончар О. Ілонка: оповідання / О. Гончар. – К.: «Веселка», 1972. – 24 с.

Героїня оповідання Ілонка навіть власним життям згодна пожертвувати, аби закінчилася війна.
Гончар, О. Т. Бригантина: повість. – К.: Веселка, 1981. – 272 с.

Чому дорослим часто так важко з підлітками, у яких на все свій погляд, своє розуміння добра і зла, честі і безчестя? Книга буде корисна як, дітям, так і дорослим.
Гончар О. Т. Дорога за хмарами: оповідання / О. Т. Гончар. – К.: «Веселка», 1984. – 15 с., – іл.

Героїня оповідання живе на лоні казкової природи, де кожен кущик їй знайомий. І дівчинки є мрія – пізнати незвідане за перевалом «побачити ті місця, де б’ються хмари з вітрами». І, наче в казці, з’являються будівники, щоб втілити мрію дівчинки в реальність.
Гончар О. Т. Романові яблука: уривок з роману «Твоя зоря». – К.: Веселка, 1986. – 31 с.

Уривок з роману «Твоя зоря» про важке дитинство у дореволюційному селі, про участь дітей у житті й праці дорослих, про становлення дитячих характерів.
Гончар О. Т. Дядько Роман і золотокрилки: оповід. / О. Т. Гончар. – К.: Веселка, 1987. – 16 с.: іл.

До ілюстрованої збірочки дитячих оповідань Олеся Гончара увійшли: «Букет», «Дядько Роман і золотокрилки», «Яблука на стовпцях», «Хто кого водив?». Оповідання рекомендовані для читачів молодшого віку.